Vereecken slimste in slotmeters Mytilus veegt vloer aan met Morres Vlaams onderonsje Stefan Gideonse wint Open Zeeuwse Mannen Stormvogel blijven ongeslagen r 1 Él Mannen 't Zand vechten voor handhaving De Nooijer weigert zilveren medaille 17 MB-jeugd maakt indruk Mz afgetroefd op mentaliteit Ockenburgh ronde verder Harald Punessen neemt leiding in bowlingtoernooi Martij n Loonen naar NK judo maandag 22 oktober 2001 mm Eric Vereecken voert het tempo aan. Mede-koploper Johnny Hoogerland volgt. foto Willem Mieras van onze sportredactie WATERINGEN - De tafeltennissers van 't Zand slagen er maar niet in om een goe de wedstrijd te spelen. Zaterdag tegen Moter/Salamanders 2 was dat niet an ders. Twee nullen voor een ongelukkige Lennard Rodenburg en een wisselvallige Dennis Verdunnen zorgden ervoor dat er niet meer dan drie punten mee naar Mid delburg genomen konden worden. De wedstrijd van 't Zand duurde lang. Veel derde games, steeds de kleinst moge lijke marge van twee punten. Helaas voor 't Zand werden die laatste games steeds door Moret gewonnen. Alleen Marijn Veijgen won twee partijen. Lennard Rodenburg heeft geen verkla ring voor de ondermaatse prestaties van het Middelburgse team. „We zullen deze competitie moeten vechten voor handha ving. In de kerstvakantie moeten we dan maar nagaan wat er de volgende competi tie beter moet." Naar verwachting zullen de twee wedstrijden tegen De Treffers cruciaal worden, 't Zand moet eigenlijk gewoon twee keer van de Zuid-Hollan ders winnen om zich te handhaven in de tweede divisie. Eén klasse lager krijgt SAR'72 langza merhand het lek boven. Tegen koploper TOGB hadden de Zeeuws-Vlamingen iets goed te maken. Pascal Neve voelt zich als een vis in het water op de nieuwe vloer en kon slechts met de grootst mogelijke moeite door Leon Vijverberg van een on geslagen optreden afgehouden worden. Erwin Verdurmen en Wim 't Hooft won nen beiden één partij en ook het dubbel werd gewonnen door SAR. Met deze vijf punten doet SAR goede zaken in de strijd om handhaving in de derde divisie. Zo makkelijk als de vrouwen van SAR'72 in de heenronde van Fürst Kantoors won, zo moeizaam ging het in eigen huis. Aan het marathongevecht van vijfenhalf uur hield SAR zes punten over. Kim 't Hooft en Naomi Schelfhout wonnen beiden twee maal, Lindsey Boerdam voegde daar één zege aan toe. In de vierde divisie won MZ opnieuw met 7-3, van Stiphout. Drie zeges van Mirjam Willeboordse en twee van Lydia Prince en Wilma van de Bosse zorgden voor dat to taal. In de mannen hoofdklasse stevent 't Zand 2 rechtstreeks op degradatie af. Stefan de Groot is wekelijks goed voor minimaal twee punten, maar krijgt te weinig steun van zijn teamgenoten om het team een reële kans op handhaving te geven. Dit maal verloren de Middelburgers met 4-6 van ODT. De Groot won drié partijen en ook het dubbel eindigde in een overwin ning voor 't Zand. De andere Zeeuwse vertegenwoordiger in deze klasse, Arnemuiden, is al bijna kam pioen. Nu won het team met 7-3 van the Backhands. Invaller Arnold de Gier won één potje, Jan Steijn won twee partijen, Mare Hackenberg bleef opnieuw ongesla gen. In de hoofdklasse B trad 't Zand 3 tegen SAR'72 2 in de sterkst mogelijke opstel ling aan, maar voor SAR-speler Johan 't Hooft maakte het allemaal niets uit. Voor de derde keer op rij bleef hij ongeslagen. Het goede spel van 't Hooft is ondertussen zo'n beetje de enige reden dat SAR niet stijf onderaan staat. Na de 6-4-nederlaag staat het Kloosterzandse team slechts drie puntjes achter op 't Zand 3. MZ kwam goed voor de dag tegen Tanaka. Werd het Middelburgse team thuis nog kansloos met 8-2 weggeslagen, nu haalde MZ een gelij kspel weg uit Etten-Leur. Na- mens MZ scoorden Sergé van Thienen en Alex Krappen beiden twee punten, inval ler Michel Sperling bleef puntloos. door Wim de Vos WEMELDINGE - Voor aan vang van de huidige strijd om de Zeeuwse ATB Cup had hij er nog om gevraagd. Eric Vereecken, al vele jaren superieur in competi tie, wilde wel eens meer tegen stand hebben. De Hulstenaar is op zijn wenken bediend, want na twee wedstrijden moest hij tot het uiterste gaan om de con currentie te slopen. In de openingswedstrijd van de ze jaargang in 's-Heer Arends- kerkè moest hij Dieder van Es sen voor laten gaan en zaterdag in Wemeldinge moest hij tot op het bot gaan om Johnny Hoo- gerland van het lijf te houden. Pas in de laatste meters verze kerde Vereecken zich van de overwinning. Nieuwe lichting Het lijkt er op dat een nieuwe lichting zich heeft aangemeld om de heerschappij van de ou deren over te nemen. Johnny Hoogerland was zaterdag een meer dan zware last aan het been van Eric Vereecken, maar ook andere jongeren als JoëlDi- eleman, Ruud Rentmeester, Jar- no Veerhoek en Dennis Martens lieten zich van voren zien. Lan ge tijd voerden zij samen met de routiniers Vereecken en Michel Rommers het rennersveld. aan. In de slotfase moesten ze echter afhaken, al bleef de achterstand op het leidende duo Vereecken en Hoogerland binnen de per ken. Verschil De aantrekkingskracht van de wedstrijden om de Zeeuwse ATB Cup zal er dus alleen maar groter op worden. Eric Ver eecken heeft gekregen waar hij voorafgaand aan dit seizoen om heeft gevraagd. MIDDELBURG - MZ begint langzamerhand aan het lande lijk A-niveau te wennen, maar tegen koploper 't Zand kwamen de Middelburgse tafeltennissers nog tekort. Vooral in de mentali teit lag het verschil. Waar MZ meestal iets teveel ontzag toont voor de tegenstan ders, houdt 't Zand zich meer met het pure tafeltennis bezig. Gevolg was een 7-3-overwin- ning voor 't Zand in de tweede onderlinge wedstrijd, waar met een beetje meer pit aan MZ-zij- de zeker 5-5 mogelijk was ge weest. MZ leek voor een verrassing te gaan zorgen toen het een 0-2- voorsprong nam. Vooral de overwinning van Michel Sper ling op Stefan de Groot mocht er zijn. 't Zand pakte de draad ech ter goed op en kwam bij 3-3 langszijToen was de MZ-weer- stand gebroken. Ondanks kan sen voor Alwin van de Kop tegen een uitstekend spelende Arjan Jonkman en voor Sper ling tegen Wesley Wegman kon MZ geen punten meer bijschrij ven. Door de 7-3-zege staat 't Zand nu samen aan kop met FvT, dat met 9-1 van Rijnsoever won. MZ staat vijfde. De meiden van SAR kregen in de jongens landelijke C-klasse koploper Belcrum op bezoek. Waar een 7-3- of 8-2-zege nodig was geweest om de aansluiting met de kop te hex'overen, kreeg SAR opnieuw een nederlaag te verwerken. Twee zeges van Si- mone de Klerk, één van Lacey Koole en de overwinning in het dubbelspel deden de teller op vier belanden. OSS - De driebanders van Bras serie Ockenburgh/Nutswerk hebben de tweede ronde bereikt van de KENM-beker. Dat ge beurde door middel van een af getekende 8-0-overwinning op Henk van Buul en Zoon Tim merbedrijf uit Oss. Tegen Van Buul. uitkomend in de derde divisie, kon Ocken burgh lekker trainen. De moy ennes lagen te ver uit elkaar om van een echte wedstrijd te kun nen spreken. Alle partijen wer den dan ook afgetekend in Zeeuws voordeel beslecht. In de volgende ronde treft Oc kenburgh de eerste serieuze te genstander in deze editie van het bekertoernooi, Exact/Victo ria uit Zeist. Dit team speelt in de eerste divisie. In voorgaande edities van het bekertoernooi reikte Ockenburgh twee keer tot de finale. „Dat is zeker zo", antwoordde de Zeeuws-Vlaming volmondig. „Afgelopen week in Arendslcer- ke kon ik Van Essen niet volgen. Daarom heb ik de afgelopen da gen behoorlijk hard getraind, maar je hebt kunnen zien dat het verschil met de rest nog niet groot is." De jeugd bezorgde hem zater dag de nodige problemen. John ny Hoogerland, die een sterk wegseizoen achter de rug heeft maar al een aantal maanden wordt geplaagd door dopingpe- rikelen, reed zaterdag op het oog vrij gemakkelijk mee met Vereecken. Plaagstootjes De Bevelandse coureur waagde zelfs enkele ontsnappingspo gingen, hij kreeg Vereecken ech ter niet uit het wiel gereden. De plaagstootjes van Hoogerland zorgden er echter wel voor dat Michel Rommers, Joël Diele- man, Dennis Martens en Dieder van Essen moesten lossen. De slotfase was spannend. Het duo Vereecken en Hoogerland streed bijna zij aan zij om de eer ste plaats, al was het met name Hoogerland die het tempo be paalde. In de slotronde en met de finish in zicht toonde Eric Vereecken zich net iets leper dan zijn jeugdige opponent. Het laatste rechte eind naar de aan- komstlijn was te kort voor een echte spurt. Daarom kroop Vereecken nog voor die laatste bocht naar de leidende positie en ondanks aandringen van Hoogerland werd hij winnaar. Bij de vrouwen was Baukje Doedee opnieuw de snelste en bij de veteranen heeft Aclri Jon- genelen zijn kandidatuur voor de eindzege weer nadrukkelijk onderstreept na zijn tweede op eenvolgende zege. VLISSINGEN - De volleybal lers van Mytilus hebben zater dag voor een stunt gezorgd in de tweede ronde van de districts- beker. De Goese formatie de gradeerde vorig seizoen naar de eerste klasse en is er alles aan gelegen om binnen een jaar te rug te keren in de promotieklas se. Zaterdag, in eigen huis, liet Mytilus geen twijfel over de kracht van de ploeg bestaan. Het twee klassen hoger spelen de Morres/Hulst werd met 3-0 verslagen. Dat was een verrassing van de eerste orde, omdat Morres- /Hulst in de derde divisie zeker niet tot de minste teams wordt gerekend. Mytilus, dit jaar ver sterkt met de voormalige WS'92-spelers Peter Verburg en Joop Dees, wikkelde telkens in de slotfase van de set af naar winst. De thuisploeg hield Morres- /Hulst met een lastige opslag vooi-tdurend onder druk, waar door de angel uit de Zeeuws- Vlaamse aanval werd gehaald. Bovendien scoorden de Beve landers met name door het mid den erg gemakkelijk. Trainer Klaas Sijp van Mytilus zag zijn formatie een uitsteken de wedstrijd spelen en wisselde geen enkele keer. „Het hele team functioneerde goed", vond hij. Morres heeft eigenlij k geen en kele kans gehad." De setstan den: 25-22, 25-23, 25-22. De mannen van Kwiek verloren thuis van Rowi (1-3). De Bruse équipe legde het af tegen een collectief sterkere opponent, die Kwiek nauwelijks gelegenheid bood om in de wedstrijd te groeien. Met technisch goed volleybal liepen de bezoekers uit naar 0-2. In een fase waarin de schouders er gezamenlijk on der werden gezet, verkleinde Kwiek de achterstand tot 1-2. Daarna was het initiatief weer aan Rowi. Ook eersteklasser Ardito kon het niet bolwerken. Het bezoe kende tweede team van Mikro Electro uit Roosendaal won met 3-0. Het drastisch verjongde Ardito (in de eerste klasse een subtopper) trof een opponent, die een maatje te groot was. De Souburgers hielden bijna een uur stand, maar gingen uitein delijk kansloos ten onder. Vrouwen De vrouwen van Ardito bereik ten voor het eerst sinds jarerx.de derde ronde. Vooral de go' de opslag lag aan de basis van een 3-0-zege op Groene Ster. Dat re sulteerde in de eerste set tot een ruime 25-15-zege. Daarna wa ren beide partijen meer aan el kaar gewaagd. Ardito beschikte echter over een prima pass en kon zich daardoor aanvallend uitleven. De resterende setstan den waren 25-23 en 25-20. De volleybalsters van Dyna- mo'70 sleepten in een inhaal wedstrijd voor de competitie de eerste overwinning in de derde divisie uit het vuur. De hoofd stedelingen wonnen de lastige uitwedstrijd bij Jola/Olympus met 3-2. „Ze hebben de aanwij zingen prima opgevolgd", glun derde trainer Hennie Swartjes. „Vier punten na drie wedstrij den: dat is meer dan waarop we vooraf hadden gehoopt." Dyna- mo'70 verdedigde ijzersterk, had een uitstekende pass en toonde na een fel omstreden ar bitrale beslissing aan het eind van de vierde set (waardoor het 2-2 werd in plaats van mogelijk 1-3) veerkracht. De setstanden: 25-22, 21-25, 23-25, 25-23, 10- 15. door Ko Mechielsen VLISSINGEN - De waterpo- loërs van Stormvogel hebben dit weekeinde hun ongeslagen status gehandhaafd. Stormvo gel won de lastige uitwedstrijd van PZPC met 7-8. De reserves van de Vlissingse waterpolover- eniging wonnen bij Thalassa met 4-1. PZPC-Stormvogel 7-8: In het eerste deel van het duel deden beide teams weinig voor elkaar onder. Kop over kop gingen ze in Pijnacker naar de rust toe. Ook in het tweede deel van de wed strijd bleef het spannend. In een tumultueuze laatste periode stopte de Vlissingse keeper een straf worp. In de laatste minuut raakte Stormvogel paal en lat om vervolgens de winst naar zich toe te trekken. Scores Stormvogel: Robin Juranek, Jan Kees Mol 2, Gerco Koks, Sjaak Leijnse, Patrick Vader 1. Schelde-BZC 5-7: In een gelijk opgaande wedstrijd was het Schelde dat in de eerste en twee de periode steeds aan de goede kant van de score bleef staan. In de derde periode was het een ge- routineerder BZC dat langzaam de wedstrijd naar zich toe trok, Schelde probeerde het even met de geblesseerde van Houwelin- gen maar ook hij kon het tij niet keren. Schelde ging met 5-7 ten onder. Scores Schelde: Bas Wesdorp 2, Bram van de Heuvel, Chris Eijse- baert, Stefan de Die 1. Thalassa-Stormvogel 2 1-4: De Vlissingse reserves hadden een lastige start tegen Thalassa, dat leuk meedoet in de eerste klasse district. Thalassa wist de rust met een 1-1-stand te bereiken. Daarna stelde Stormvogel orde op zaken: 1-4. Scores Stormvogel 2: Pim Bekkers, Loelc van't Westende, Arno van Ede- ren en Jeroen van de Broeke 1 SBC'2000-Ganze 9-8: Ganze kende een bijzonder goede start, daarna haperde er iets bij de Goesenaren en werden er een hoop kansen gemist. Zodoende kwam SBC'2000 terug in de wedstrijd. In een spannende laatste periode was het de ploeg uit Breda dat verrassend aan het langste eind trok. Scores Ganze: André van Zijp 3, Maarten Buijs 2, Cees Sandifort., Ar- co Wagenvoort en Cheyenne van Berkel 2. van onze sportredactie OOSTBURG - In zwembad De Eenhoorn in Oostburg heeft de Zeeuwse jeugdploeg opnieuw verloren van de zwemploegen van Oost- en West-Vlaanderen. Ondanks het feit dat er een aan tal persoonlijke en Zeeuwse re cords werden geboekt, werden slechts drie van de in totaal 48 zwemonderdelen door een Zeeuw gewonnen. In Oostburg kwamen een hele boel Belgische supporters op de internationale zwemdriekamp af. Zij kwamen vooral voor de onderlinge prestigestrijd tussen de twee Vlaamse provincies. De Zeeuwse ploeg diende slechts als sparringpartner, maar de prestaties en klasseringen van de Zeeuwen zorgden ervoor dat de strijd tusseh Oost- en West- Vlaanderen lange tijd behoor lijk spannend bleef. Voor de Zeeuwse ploeg begon het goed met overwinningen van Tekla van Gils op de 50 vlin der en Kevin de Jong op de 100 vlinder. Later won Stefan de Die de 100 meter rugslag. Verder waren er nog tweede plaatsen voor Christel van de Guchte, Sabine van Waes, Marinka Bil en Stefan de Die. Er werden drie Zeeuwse records gebroken. Stefan de Die verbe terde het jaargangrecord op de 100 meter rugslag (1.03,08). Ke vin Hondsmerk brak het record op de 100 meter vrije slag door Alex Krappen DEN HAAG - Jaimy de Nooijer heeft na afloop van de Open Zuid-Hollandse Jiu-Jitsu figh- tingkampioenschappen in Den Haag voor de nodige beroering gezorgd. De zestienjarige Vlis- singer won zilver in de categorie tot 77 kilogram, maar weigerde op het podium te verschijnen. Hij was het namelijk absoluut niet eens met de beslissing van één van de matscheidsrechters. Die zou De Nooijers tegenstan derinde finale, Richard Mulder, onterecht een punt hebben toe gekend. Na een gemakkelijke halve fi nale ging het in de eindstrijd on geveer gelijk op tussen de twee kernploegleden, totdat één van de matscheidsrechters een punt toekende aan Mulder. De Nooij- Schelde-Dokkelaers 9-4: Voor het eerst was de Schelde-vrou- wen ploeg compleet en dat kwam goed uit met de wedstrijd tegen het geroutineerde Dokke- laers in het verschiet. Schelde begon sterk en nam in de eerste periode verrassend een 2-0- voorsprong. Dokkelaers kwam in de tweede periode wel iets te rug, maar werd uiteindelijk ruim geklopt. Scores Schelde: Marouska Rijnhout 3, Rowena Witkamp, Brenda Post 2, Astrid Segers, Inge Tanghe 1. Stormvogel-Gorgo 5-1: Het jeugdige Stormvogel-team had aan Gorgo een lastige tegen stander. Gorgo is een oudere ploeg zonder veel zwemvermo- gen en speelde statisch. Het gaf echter weinig kansen weg. Om dat Stormvogel de schamele kansen goed wist te benutten, won het de partij met afgete kende cijfers. Scores Stormvogel: Tessa Simon 2, Angelique Lok, Natasja Swennen en Erleyne Brookman 1 MIDDELBURG - In Middel burg zijn dit weekeinde de Open Middelburgse bowlingkampi oenschappen van start gegaan. In de voorlopige tussenstand staat de Duitser Harald Punes sen aan kop met een pinfall van 1699. Van de problemen met de banen in Middelburg was weinig te werken. Hoewel de banen door de bond zijn afgekeurd waar door het toernooi in De Kruit- molen niet meer meetelt voor het nationale Masters-circuit, weten de toppers nog altijd de weg naar Middelburg te vinden. Organisator Leo de Ruiter: „Veel spelers van het nationale team zij n presenten met de sco res die op de baan gehaald wor den is ook niets mis." De komen de week komen onder anderen titelverdediger Remco Verboon en international Marco van de Griendt in actie. Namens Zee land strijden onder meer Erik van Sabben en Erwin Groen. Tot nu toe staat de hoogste game (288) op naam van Priscilla Maas winkel uit Nieuwegein. (1.00,19). Bij de meisjes schreef Shanyra van Bambost het re cord op de 100 meter vrije slag op haar naam (1.07,15). De afsluitende estafettes wer den allemaal door een Belgische ploeg gewonnen. Alleen de Zeeuwse miniorenploeg bij de jongens wist met een tweede plaats een wig te drijven tussen de Vlaamse ploegen. De drie kamp werd uiteindelijk gewon nen door West-Vlaanderen met 407 punten. Oost-Vlaanderen behaalde 397 punten en werd tweede. Zeeland scoorde 249 punten. GILZE-RIJEN - Martijn Loo nen van J V Breskens-Eede heeft zich tijdens de Zuid-Neder landse judokampioenschappen in Gilze-Rijen geplaatst voor het NK, dat volgende week in Den Bosch wordt gehouden. In de strijd om de tweede plaats versloeg Loonen Martinus Wenckel van SS Majaheicha met een beenveeg. Jarmo Vinke heeft bij de Zuid- Nederlandse kampioenschap pen voor judoka's tot twintig jaar zilver gepakt in de klasse tot 81 kilogram. Richard Antve- link werd derde in de klasse tot zestig kilogram. Ook Lucau Du- la (-81 kg) en Xander de Jong (- 66 kg) pakten brons. ers vader/coach Ed ging meteen in beroep, waarbij hij gesteund werd door Mulder, die erkende het toegekende punt niet ge scoord te hebben. De betrokken scheidsrechter was echter niet van zins zijn beslissing terug te draaien. Ed de Nooijer: „We gaan na tuurlijk in beroep bij de bond, maar de kans dat de boel wordt teruggedraaid, is nihil. Dat ge beurt nooit, want de bond heeft al zo weinig scheidsrechters." Vader De Nooijer hoopt op een reprimande voor de falende scheidsrechter. „Dit loopt de spuigaten uit. Er zijn meer men sen die problemen met de man hebben gehad. Soms is hij scheidsrechter en coach op het zelfde toernooi. Dan winnen de vechters van zijn sportschool •ï//el heel veel partijen." De laatste wedstrijd om de Open Zeeuwse surfkampioenschappen werd gisteren op de Schotsman gehouden. foto Dirk-Jan Gjeltema door Brecht van Leipsig KAMPERLAND - Stefan Gideonse is winnaar geworden in de A-klasse van de Open Zeeuwse windsurfcompetitie. De surfer uit Veere die gisteren tijdens de laatste surfwedstrijd van de competitie niet meer in actie kwam, was voorafgaand aan dit weekeinde al verzekerd van de eerste plaats. Jean-Pierre de Waard was in het eindklassement van de B-klasse de sterkste. De zesde wedstrijd, die op de Schotsman in Kamperland werd gehouden, werd in de A-klasse gewonnen door Alexander Verhagen. In een spannende race bleef de inwoner van Wissekerke Gert Jan Nieu- wenkamp voor. Jurgen Piessens moest ge noegen nemen met een derde plaats. In het algemeen klassement wist Stefan Gideonse met grote overmacht de eerste plaats te veroveren. Ondanks zijn afwe zigheid in Kamperland wist de surfer uit Veere zijn leidende positie te behouden met een totaalscore van 6,1 punt na af trek. Op de tweede plaats is Alexander Verhagen geëindigd met 7,4 punt. Op rui me afstand eindigde Jurgen Piessens als nummer drie (24 punten). In de B-klasse was Jean-Pierre de Waard de sterkste na zes wedstrijden. De Waard eindigde op de eerste plaats met een totaal van 9,7 punten. Ad de Kroo werd tweede met dertien punten, gevolgd door Kees Gideonse met 15,1 punt. De overwinning tijdens de laatste wedstrijd viel ten prooi aan Kees Gideonse. De vader van de eind winnaar in de A-klasse eindigde voor Jean-Pierre de Waard en Ad de Kroo. Goese volleybalploeg zorgt voor daverende verrassing in districtsbeker Z Wemdriekamp WOrdt door Peter van Kouteren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 17