PZC Abeelenrace trekt hoop deelnemers Korfballers TOP grijpen herfsttitel Dynamica-veteranen winnen veldloop 16 Roeiwedstrijd Honte krijgt vervolg Bustraan boekt monsterscore Slechte bodem speelt concours parten uitslagen maandag 22 oktober 2001 door Maurice Steketee MIDDELBURG - Dat de Abee lenrace een jaarlijks terugke rend evenement moet worden, kwam zaterdag al snel vast te staan. De roeiwedstrijd, die door roeivereniging Honte uit Middelburg in het leven is ge roepen, bleek een doorslaand succes. Vooral door de inzet van een groot aantal vrijwilligers die de tijden langs het parcours bijhielden. Meer dan tachtig roeiers van zes verschillende verenigingen uit het hele land hadden zaterdag de moeite genomen om de strijd met elkaar aan te gaan op het Zeeuwse water. „Het deelne mersaantal valt zeker niet te gen. Het is pas de eerste keer dat wij zo'n grote wedstrijd organi seren. En als je dan ziet dat er verenigingen helemaal uit Den Bosch en Utrecht op onze wed strijd zijn afgekomen... Da's toch prachtig. Het kost tenslotte heel veel tijd en moeite om zo'n wedstrijd te organiseren", zei Wil van Luijn van Honte. Met dat organiseren doelde Van Luijn op het gegeven dat het Kanaal door Walcheren tijdens de races verboden terrein was voor al het scheepvaartverkeer. „We hebben met Rijkswater staat afgesproken dat er tijdens de wedstrijden geen boten op het kanaal mogen varen. Dit om de veiligheid van de roeiers te garanderen. Ook de politie en brandweer moesten worden in gelicht." Om klokslag twaalf uur ver trokken eerst de junioren aan hun tweeënhalve kilometer lan ge tocht van Oost-Souburg naar Middelburg. De finishvlag lag bij het reeds gesloopte Middel burgse zwembad, zodat de roei ers niet onder de Schroebrug door hoefden. De senioren moesten een beduidend, grotere afstand afleggen. Zij begonnen in Vlissingen aan htm vijf kilo meter lange race tegen de klok naar Middelburg. Langs het parcours stonden diverse tijd- waarnemers die via mobiele te lefoons de tijden doorbelden naar het zenuwcentrum in het clubhuis van Honté. Daar wer- doorSjaakSinke VLISSINGEN - Slechts drie van de zeven Zeeuwse vereni gingen hadden zaterdag de moeite genomen om één of meerdere teams af te vaardigen naar de Zeeuwse kampioen schappen veldloopestafette in Vlissingen. Welgeteld 28 teams, waarvan de helft van het organiserende Dy namica, stonden een week voor het begin van de Oranjewoud- crosscompetitie te Kruiningen aan de start van deze titelstrijd. Bij de mannen werd op de 4x6300 meter de snelste tijd ge noteerd door het veteranenteam van Dynamica. Bij de eerste wissel had Gert Jan Lauret van RKHAV nog een behoorlijke voorsprong op Adrie Faes. Daarna namen Ron Dellebeke, Lion van Luyk en John Over- weel het heft in handen en moes ten de mannen van coach Piet Vonck de eer aan de 'oudjes' van Dynamica laten. RKHAV met verder Ruud van de Bergen, Maaiden de Cock en Sebastian Vonck namen de Zeeuwse titel bij de senioren mee naar Hulst. De junioren wedstrijden waren redelijk bezet. RKHAV verover de de titel bij de pupillen BC, pupillen meisjes A en de meisjes CD. Dynamica had de sterkste teams bij de jongens CD en jon gens pupillen A. den alle uitslagen in de compu ter geregistreerd. „We hebben dit systeem tijdens regio wed strijden uitgeprobeerd en het bleek prima te'werken", vertel de Marijn Dieleman, voorzitter van roeivereniging Honte. Zowel de junioren als de senio ren vertrokken vanuit een 'vlie gende' start. Dat hield in dat de deelnemers niet tegelijk aan hun race begonnen, maar tel kens een halve minuut na el kaar, waarbij de langzaamste boten als eerste vertrokken. Voor de vliegende start was vooral vanuit organisatorisch oogpunt gekozen, omdat het ka naal te smal is om alle boten naast elkaar te laten starten. Mark van Dijk van de Honte 8 kon de vliegende start wel waarderen: „Door deze manier van starten krijg je een goede competitie. De langzaamste bo ten willen er alles aan doen om de snellere boten achter zich te houden, terwijl de snellere bo ten juist de langzamere boten willen inhalen." Toch kon de Honte 8 niet tippen aan de roeiers van studentver eniging Orca uit Utrecht. Zij legden het vijf kilometer lange traject af in zeventien minuten en 48 seconden. De Honte 8 had ruim een halve minuut meer no dig. „Toch hebben wij een goede race gevaren", zei Van Dijk. „Ze waren net een maatje te groot voor ons. Maar desondanks hebben we toch een prachtige dag gehad. Het weer was goed en de opkomst viel ook niet te gen. Kortom, een geweldige er varing." Voorzitter Marijn Dieleman was het volkomen met Van Dijk eens. „We beschikken hier over prachtig roeiwater. Op weinig plekken vind je zo'n mooie rech te baan. Bovendien kan het pu bliek langs het kanaal met de roeiers meefietsen. Daarom gaan we proberen de race vol gend j aar nog meer te promoten, zodat we hopelijk nog meer deelnemers kunnen trekken. Gelukkig is alles prima verlo pen. Ook met de tijdwaarne ming." HEIKANT - Mascha Bustraan heeft zaterdag tijdens de dres- suurwedstrijd in manege Hei kant met Obelix de hoog gespannen verwachtingen vol ledig waargemaakt. De amazo ne uit Yerseke stelde de donker bruine hengst fantastisch voor. Bustraan werd door de jury be loond met de monsterscore van 198 punten en werd daarmee winnaar in de klasse Zl. Toen ze twee jaar geleden Obe lix voor het eerst onder het zadel kreeg, stelde Mascha Bustraan reeds dat de hengst alles in zich had om uit te groeien tot een topper. Het heeft er alle schijn van dat de combinatie uit Yerse ke hard op weg is de gedane uit spraken waar te maken. Samen met de hengst vormt Bustraan een fantastisch plaatje. Meteen score van 198 punten stak Mascha Bustraan in het hip pisch centrum in Heikant in de zware toer duidelijk boven de rest uit. Linda Wille hoefde zich dan ook niet te schamen voor de veertien punten achterstand, waarmee zij als tweede achter Bustraan eindigde. De Axelse stelde de merrie Isabel eveneens fijn voor. Het waren dan ook slechts klei ne foutjes die er voor zorgden dat het telraam van de jury op 184 punten bleef steken. Marjo lein van Kerckhoven werd met Kingston H derde. In de klasse M2 vormde zich een bijzonder sterke kopgroep, waarvan Jeannet van Puyvelde zich uiteindelijk de sterkste toonde. De Koewachtse amazo ne reed met de schimmel Ostara een nette proef die goed was voor 173 punten. Van Puyvelde was overigens niet de enige die in de als zeer moeilijk bekend staande klasse twee winstpun ten aan haar totaal kon toevoe gen. Ook de prestaties van Re- nata Mahu met Markant uit Ossenisse en de Belg Koen Cer- pentier met Wokina, die met 170 punten op gelijke hoogte ein digden, waren goed voor twee bonusp unten. Ook in de klasse L2 werd het hoofdstel van Markant opge sierd met een erelint. Hier reed Renata's partner Mare Mahu de ruin met 170 punten naar de hoogste eer. Mare Mahu bleef hiermee de Sluiskilse Marleen de Vriend met Fearless Frankie maar slechts één puntje voor. Chantal de Rooy bekroonde haar promotie naar de klasse Z met een zege in de klasse M2. De amazone uit Yerseke reed Nai robi naar een totaal van 162 punten. Mandy Boogaers fi nishte met Just Kidding met een score van 162 punten op de tweede plaats. Fortis geeft voorsprong uit handen in laatste duel eerste helft veldcompetitie door Jan Roovers VLISSINGEN - De korfbal ploeg van TOP uit Arnemuiden heeft zaterdag de eerste helft van de veldcompetitie afgeslo ten met een herfsttitel. Fortis en Swift eindigden in mineur. Fortis-Oranje Wit 14-14: Fortis startte sterk, had in de eerste helft de organisatie voor elkaar, liet aanvallend weinig liggen en had een groter gat kunnen en moeten slaan dan de 10-7 waar mee de ploegen gingen rusten. Het liep niet helemaal als be doeld in de tweede helft, maar 12-8 bood toch perspectief op de volle winst. Waarom Fortis daarna aanvallend stilviel, was niet te verklaren. Na 13-12 liet de ploeg unieke mogelijkheden op 15-12 onbenut. Bij 14-13 werkte de angst voor een neder laag verlammend en kwam er een 14-14-stand op het score bord te staan. Scores Fortis: Chaïm Koole, Robin Wisse 4, Ruth Hoogwerf 2, Hagar Hoogwerf, Esther Kasse, Joeri van de Broelce en Wander Koole 1 ADO-TOP 12-19: TOP kwam flitsend uit de startblokken. Le on Kloet opende met twee tref fers en voor de thuisploeg het besefte keek men tegen een 0-4- achterstand aan. ADO vocht zich daarna wel terug in de wed strijd (4-5) en ging om en om met de tegenstander naar 5-7. De ploeg kreeg een handvol minu ten voor de rust en meteen daar na echter een enorme optater te verwerken. Met Kloet en Van de Gruiter in de hoofdrollen liep TOP naar 5-10 bij de rust, tien minuten daarna stond zelfs 5- 15. Het wanhoopsoffensief bracht ADO nog wel naar 10-15, maar TOP sloot de offensieve demonstratie af op 12-19. Scores TOP: Leon Kloet, Ramon van de Gruiter 6, Ad Bezemer 3, Hannu- el Kramer 2, Jitske van de Gruiter en Ria de Ridder 1. Swift-Pernix 12-16: Na twee Fortis-speler Chaïm Koole legt at nederlagen op rij lijkt het schokeffect van de trainerswis sel bij Swift alweer uitgewerkt. Coach Leo Langebeeke vond dat zijn ploeg het veldoverwicht in de eerste helft onvoldoende in de score uitdrukte. „We hadden toen een gat van minstens vier doelpunten moeten slaan." Het bleef echter bij 8-6. Na de pauze zakte Swift ver weg en ging zowat alles fout wat maar fout kon gaan. Pernixrook zijn kans en ging erop en erover. en schot. Ploeggenoot Joeri van de Broeke (nummer negen) kijkt toe. foto Lex de Meester Scores Swift: Sjoerd Sanderse 6, Ivo de Hond 2, Anita Hoekstra, Pascal Castenmiller, Margreet Rotte en Paul van de Berg 1 Seolto-DSO 10-13: Aan het spel van Seolto mankeerde weinig. Maar scoren bleek een kunst die de ploeg niet beheerst: 4-8 bij de rust. In het tweede bedrijf een zelfde scenario: wel kansen, geen afwerking. Illustratief daarvoor waren de twee gemiste strafworpen en de vele missers uit doorloopballen. Bij 8-10 zat de aansluiting er in, maar die kwam niet tot uiting op het sco rebord. Scores Seolto: Rob Harthoorn en Je roen Verhage 4, Jolanda Harthoorn en Harry Kerkhof 1. All Ready-Ondo M 17-15: Ondo heeft deze nederlaag te wijten aan een zwakke eerste helft. Daarin benutte de thuisploeg de ruimte die het in de korfzone kreeg: 12-6. Op zoek naar de aansluiting kwam Ondo na rust en na een lange achtervolging door Lucien Roelandt NIEUWVLIET - De professio nele aanpak in de aanloop naar het eerste Indoor Jumping Nieuwvliet en de vette prijzen- pot wekten het vermoeden dat Zeeuws-Vlaanderen er weer een aantrekkelijk sportevenement van allure bij zou krijgen. Het pakte echter totaal anders uit. De bodem in het Paardensport- centrum Nieuwvliet bleek bij de opening van het driedaagse eve», nement een regelrechte ramp. Vier combinaties kwamen ten val. En het overgrote deel van de paarden kreeg, door gebrek aan grip, de schrik in de benen. Met als gevolg dat een deel van de ruiters het Paardensportcen trum voortijdig de rug toekeer de en het ook voor de overige da gen voor gezien hielden. Naderhand bekeken misschien een onterechte beslissing. Want onder druk van de organisatie werd er met man en macht door het management van het West- Zeeuws-Vlaamse hippisch cen trum gewerkt om de bodem als nog in goede staat te brengen. Hetgeen ook deels lukte. Maar het kwaad was toen reeds ge schied. Een matige bezetting in de volgende dagen was het ge- volg. Sandy den Exter eiste gisteren een hoofdrol voor zich op. In het klassiek parcours van de klasse Z zegevierde de amazone uit Kortgene met Mumbo, door als enige foutloos te blijven. De Zeeuwse verwees Jean Claude Vangeenberghe, die met Scooby Doo een paal naar de bodem haalde, naar de tweede stek. Ook in de klasse ZZ moest de Belgische international op de ontketende Sandy den Exter het Atletiek Vlissingen Zeeuws kampioenschap veldloopestafette. 4 x 6300 m mannen: 1. RKHAV (Gert-Jan Lauret, Ruud van den Bergen, Maarten de Cock, Sebastian Vonck) 1.34.14, 2. Dynamica (Jack Smit, Ronald de Rijke, Jacky Luitwieler, Ron Ie Roy) 1.42.10. veteranen: 1. Dynamica I (Adrie Faes, Ron Dellebeke, Lion van Luyk, John Overweel) 1.31.47, 2. Dyna mica II (Willy Verbist, Tonny de Ruyter, Bram de Rijke, John Guiquierre) 1.53.52. mixed teams: 1. Dynamica I (Leo Kats, Wilfried Dekker, Rian van de Broeke, Re- velino Rijk) 1.45.40, 2. Dynamica II (Rita Zwagerman, Wim van de Sluijs, Rijk Fili- us, Huquette Declercq) 2.00.04. 4 x 4200 m vrouwen: 1. Dynamica (Ria Tramper, Tina Kats, Ans van Noppen, Lydia Wisse) 1.21.42.4x 2100 m jongens CD: 1. Dyna mica (Wouter Jansen, Sander Hoppener, Rene Faes, Andres Vlaming) 33.11, 2. AV'56 (Bart Beuger, Bas van de Boog, Rinse Pieters, Pim Abbink) 34.15,3. RKH AV (Quinten Strijdonck, Yannick Boidin, Davey van de Veeken, Tim Aper) 34,25. meisjes CD: 1RKHAV II (Renske Doedee, Daphne Seghers, Audrey Seghers, No- rah van Leest) 36.40, 2. Dynamica (Kim van Nynatten, Lotte de Kam, Judith Brand, Marianne van der Heijden) 38.03, 3. RKHAV II (Annemiek van Bellen, Ani- que Inghels, Samantha van Remortel, Anek Aper) 39.14.4 x 1200 m meisjes pu pillen A: 1. RKHAV (Anne van der Meer, Marisa van Cauteren, Megan Grem- berghe, Samantha Lernhout) 23.35. Jon gens: 1. Dynamica (Erwin Adan, Maurits Maljaars, Robin Botman, Stefan Schoen maker) 21.47,2. AV'56 (Jacco de Kok, Ro bin Vos, Jos Migalski, Steven Nuytïnck) 21.48,3. RKHAV (Jeffrey de Brouwer, Bi- anca Wagenaar, Femke Inghels, Brian Boidin) 22.32. Pupillen BC: 1. RKHAV (Margot de Haan, Daniel Inghels, Job de Brouwer, Tim Broeckman), 23.25, 2. Dy namica (Django Sandee, David van Ber- lo, Bas Burger, Jordi Calje) 24,44, 3. AV'56 (Gianni van Meel, Iris Pieters, Eve lien Rentmeester, Erwin Nuytinck) 26.32. 26e Marathon van Amsterdam. Mannen: 1. El Himer (Fra) 2.07.02, 2. Josephat Kiprono (Ken) 2.07.06, 3. Kibet (Ken) 2.10.18. Zeeuwse deelnemers: Ad van Liere 3.49.35, Hans van Sluijs (Dynamica 4.27.25. Vrouwen: 1. Gemechu (Eth) 2.28.40, 2. Renders (Bel) 2.29.30, 3. Wij- en berg (Ned) 2.31.45. Basketbal Meer dan tachtig roeiers van zes verschillende verenigingen uit het hele land hadden zaterdag de moei te genomen om de strijd met elkaar aan te gaan op het Kanaal door Walcheren. foto Lex de Meester Vrouwen beker: Quo Vadis-BC Vlissin gen 75-59. Tweede divisie: Yellow Sox- -Dunatos 48-57, Black Eagles-Waldric 72-67, Virtus-PSV 50-36, Flash '82-At- tacus 38-82. Derde divisie: Barons 2-Vossenberg 68-65, BC Vlissingen 2-Pendragon 46-39, SVH-Condor 57-32. Eerste klasse: Marathon-Dyna- mo'7Ö 20-28. Mannen tweede divisie: MS/Den Dungk-Quo Vadis 86-89, BC Vlissingen-EBBC 3 87-61, Bladel-JRC Boxtel 75-54, SVH-WSC 73-75. Eerste klasse: Starz'81 -Volharding 78-69, Scheldesport-EBBC 6 49-46, ABC-JRC Boxtel 3 49-68, Starz'81-Vossenberg 114-55. Jongensjunioren hoofdklasse: Deurne Pioniers-Jumping Crabs 66-99, Black Eagles-WSC 53-63, Attacus-Wi- zards 46-100, BC Vlissingen-EBBC 67-86. Jongenskadetten hoofdklasse: Smokkelhoek-Black Eagles 2 64-78, At- tacus-PSV 87-69, BC Vlissingen-EBBC 81-64, BS Weert-Black Eagles 57-51, WSC-BS Weert 2 166-23. Heiloo. KENM World Grand Masters: Blomdahl (Zwe)-Jaspers (Ned) 14-6. Dammen Darts Motorsport een heel eind (13-12 en 16-15), maar de gelijkmaker viel niet door de korf. Stormvogels-BKC 13-13: Met nog tien minuten te spelen leek de thuisploeg bij 9-13 achtereen verloren wedstrijd te spelen. In een hectische slotfase kon Stormvogels toch nog de aan sluiting maken. pagina 20: Tjoba verkrampt in tweede helft Paardensport antwoord schuldig blijven. In de barrage toonde de Zeeuwse zich met Veersedam's Frisbee ruim een tel sneller dan de stilist uit Moorsele. In de finale toonde Sandy den Exter zich met Veersedam's Frisbee in beide manches we derom de snelste. Door een pechfoutje in de eerste manche moest ze echter genoegen ne men met de derde plaats. Achter de Belgen Vangeenberghe en Ju lie van Coillie. 171. M2cat. DE: 1. Agneta Bertou, Elcaro (Haringr.) 153. M2 cat. C: 1. Milou Antho- nisse, Blindway Nikie (Haringr.) 156. M1 cat. D: 1. Jil Buijze, Tenderness (Weelr.) 161. M1 cat. E: 1. Marjolein Maat, Champ (Kleppertjes) 153. L2cat. D: 1. Peggy Mi- chielsen, Cigan (Kleppertjes) 169. L1 cat, ABC: 1. Bart Polfiet, Quick Boy (Gent) 169. L1 cat DE: 1. Dorien van Oost, Zeus (Verrebroek) 170. B cat. DE: 1. Jollen Meulewater, Akina (Wachtbeke) 181, B cat. ABC: 1Jens van der Steichel, Virtu oos (Moerbeke) 194. Rugby Tweede klasse zuid: Ducks-Oemoeme- noe 41-10, RSRC-Breda 18-69, Til- burg-Hookers 12-26, RCE/PSV-Wasps 26-20. Stand: Hookers 6-25, Ducks 7-24, Tovaal 6-23, Rhino's 6-20, Tilburg 7-18 Wasps 6-15, Breda 7-14, RCE/PSV 7-9^ Oemoemenoe 7-6, RSRC 7-5. Schaken Hoogeveen. Essent-toernooi. Kroon groep, zesde ronde: Polgar (Hon)-Kortsj- noi (Zwi) 1/2-1/2, Van Wely (Ned)-Bruzon (Cub) 1-0. Eindstand: 1. Polgar, Van Wely 3 1/2,3. Kortsjnoi 3,4. Bruzon 2. Open toernooi Belangrijkste uitslagen negende ronde: Rïazantsev (Rus)-Gure- vich (Bel) 1/2-1/2, Berelovitsj (Oek )-Dvoirys (Rus) 1/2-1/2, Episjin (Rus )-Hort (Dui) 0-1, Jonkman (Ned)-Go- losjapov (Oek) 1/2-1/2, Visser (Ned)-Gu- liev (Aze) 0-1, Van der Wiel (Ned)-Wuts (Ned) 1-0. Eindstand: 1. Gurevich 7, 2, Hort, Dvoirys 6 1/2, 4. Jonkman, Van der Wiel, Guliev, Riazantsev, Golosjapov, Berelovitsj 6. Oost-Souburg. Massakamp, eerste ron de: C. Boelhouwer -H. Groffen 1-0, J, Hekhuis -P. Kalisvaart 1-0, M. Boelhou wer -G. van Rij 1-0, K. Zomer -P. van Rooijen 0-1, P. Uijtdewilligen -R. Bur- gerhoff remise, R. Steijn -W. Sinke remi se, M. Toetenel -H. Porte 0-1, C. Boog aard -M. Krijger 1-0, M. Koolhoven -E, Bolleman 1-0, E. van Boven -J. Thole- naar0-1, R.Schroevers-R. Kouwijzer re mise, B. Rouw -G. de Winter 0-1, M. de Bock -A. Brakel remise, R. Bosters -M, Colsen 1-0, J.P. van Gemert -E. Cardon 1-0, L. Schipper-L. Verkerk 1-0, B. Mul der -R. Porte 0-1, T. van Gemert -P. Va der 0-1R. van de Hooven -J. Hoogstrate 1-0, C. Rouw -C. IJsselsteijn 0-1, M.van Broekhoven -J. Verkerk 1-0, R. Hekhuis -D. de Best 1-0, J. de Decker -H. Bremer 1-0, A. Vermue -E. Verschuure remise, Tweede ronde: C. Boelhouwer -J. de Wolf 0-1, J. Hekhuis -H. Groffen 0-1, M. Boelhouwer -P. van Rooijen 1-0, K. Zo mer -G. van Rij 0-1, R. van Gemert -P. Kalisvaart remise, P. Uijtdewilligen -W. Sinke 0-1, M. Toetenel -M. Krijger 1-0, A. Vermue -H. Porte remise, R. Steijn -J. Tholenaar0-1, E. van Boven -R. Burger- hoff remise, C. Boogaard -R. Kouwijzer 1-0, R. Schroevers -G. de Winter remise, P. van Dijke -E. Bolleman 1-0, M, Kool hoven -M. Colsen 1-0, B. Rouw -A. Jonkheer 1-0, M. de Bock -E. Cardon 1-0, R. de Pooter -R. Porte 1-0, R. Bos ters -A. Brakel 1-0, J.P. van Gemert -M. de Smet 0-1, B. Mulder-L, Verkerk remi se, T. van Gemert -J. Verkerk 1-0, J. de Decker -D. de Best 1-0, L. Schipper-J. Hoogstrate remise, R. van de Hooven -C. IJsselsteijn 1-0, C. Rouw -P. Vader 1-0, M. van Broekhoven -M. de Boer 1-0, R. Hekhuis-H. Bremer 1-0, R. Provoost-E- Verschuure 0-1. Schaatsen Amsterdam. Bijlmerdamtoernooi. Eer ste ronde: Tsjizjov (Rus)-Kalmakov (Rus 1-1, Ndjofang (Cam)-Valneris (Let) 0-2, Samb (Sen)-Hoogteijling (Ned) 1-1, Bouzinski (Lit)-Thijssen (Ned) 0-2, Meij er (Ned)-Oudshoorn (Ned) 1-1. 's-Gravenpolder. Zeeuws kampioen schap. Hoofdklasse: tweede ronde: E. Hamers-J. van Beeck 3-0, J. de Leeuw-A. Kousemaker 3-0, J. Louwer- se-M. Walraven. Stand: 1de Leeuw 2-6, 2. Louwerse 1-3, 3. Hamers 2-3, 4. Kas se, Provoost, Schunselaar, Walraven en Wiskerke 1-1, 9. Kousemaker 2-1, 10. Rijk 0-0, 11. van Beeck 2-0. Promotie klasse: tweede ronde: W. Koppejan-N. de Winter 3-0, J. Veerhoek-R. Dusebout 3-0, A. den Hollander-L. Wilson 1-1, F. Blaas-C. de Jonge 0-3. Stand: 1de Jon ge en Koppejan 2-6, 3. Veerhoek 2-3, 4. den Hollander 2-2, 5. Berkholst en de Wild 1-1,7. Wilson en de Winter 2-1, 9. van Rijsbergen 0-0, 10. Blaas en Duse bout 1-0. Eerste klasse, tweede voor ronde. Groep A: J. Verstraate-I. op 't Hof 0-3, J. Poppe-N. Roelofsen 0-3, A. van de Weteringh-J. Tilroe 1-1. Stand: 1. op 't Hof 2-6, 2. Roelofsen en A. van de We- teringh 2-4, 4. Tilroe 2-2, 5. J. de Graag en Verstraate 1 -0,7. Poppe 2-0. Groep B: D. Jansen-R. van Eenennaam 0-3, G. Franken-M. Bronke 1-1, P. van Keu- len-J. Grim 1-1, J. Flikweert-A. Bou- wens 3-0. Stand: 1. van Eenennaam en Flikweert 6, 3. van Keulen 4, 4. Bronke 2, 5. Franken, Grim en Jansen 1, 8. Bou- wens 0. Groep C: J. Straaijer-L. van Schagen 1-1, J. van den Ouden-A. Smit 3-0, Jan de Jonge-M. Rentmeester 0-3. Stand: 1. van den Ouden en M. Rent- meester2-4,3. Baayens 1-3,4. de Jonge 2-3,5. van Schagen 1-1,6. Straayer2-1, 7. Smit 2-0. Groep D: P. Sterrenburg-M. Poulisse 1-1, L. de Graag-R. Rentmees ter 0-3, A. Geldof-A. Goudzwaard 0-3, A. Goudzwaard-L. de Graag 3-0. Stand: 1Goudzwaard en R. Rentmeester 2-6,3. Poulisse 2-4, 4. Sterrenburg 1-1, 5. J. van de Weteringh jr. 1-0, 6. Geldof en L. de Graag 2-0. Utrecht. Marathon KNSB/Essent-cup. Mannen: 1. Heideman (Oldebroek), 2, Rozendaal (Warmenhuizen), 3. René Rui tenberg (Wezep), 4. Van der Veen (Jou- re), 5. Jeroen de Vries (Sint Nicolaasga), 6. Van Hest (Apeldoorn), 7. Michaud (Fra 8. Borst (Leiderdorp), 9. Van der Wete ring (Noordeinde), 10. Alderts (Sint Nico laasga). Klassement: 1. Rozendaal 49,1, 2. Ruitenberg 45, 3. Van der Veen 42,4. Van Hest 37,5. Schmitz (Alkmaar) 36. Tafeltennis Egmond aan Zee. Grand Masters. Halve finales: Stompé-Fordham 0-3, Van Bar- neveld-Baxter 3-1. Finale: Van Barne- veld-Fordham 5-1. Sepang. WK wegrace, Grote Prijs van Maleisië. 125 cc: 1. Ui (Jap) Derbi 20 ron den van 5,54 km 43.21.969, 2. Poggiali (SMa) Gilera 43.23,347, 3. Cecchinello (Ita) 43.23,465. WK-stand: 1. Poggiali 230,2. Ui 207,3. Elias 204.250 cc: 1 Katoh (Jap) Honda 43.22,487, 2. Harada (Jap) Aprilia 43.37,380, 3. Nieto (Spa) Aprilia 43.37,380. WK-stand: 1Katoh 297,2. Ha rada 263,3. Melandri (Ita) Aprilia 174.500 cc: 1Rossi (Ita) Honda 44.46,652,2. Capi- rossi (Ita) Honda 44.50,203, 3. McCoy (Aus) Yamaha 44.51,374 WK-stand: 1. Rossi 300, 2. Biaggi (Ita) Yamaha 203, 3. Capirossi 199. Competitie. Mannen tweede divisie: Moret 2-'t Zand 2 7-3. Derde divisie: SAR'72-TOGB 5-5. Vrouwen tweede di visie: SAR'72-Furst Kantoors 3 6-4. Vier de divisie: Stiphout 2-MZ 3-7. Jongens landelijk A: 't Zand-MZ 7-3. Landelijk C: SAR'72-Belcrum 4-6. Hoofdklasse A: 't Zand 2-ODT 1 4-6, Ar nemuiden 1-the Back Hands 2 7-3, Wanzl/Belcrum 3-Smash'70 1 8-2. B: Tanaka 1-Middelburg Zuid 1 5-5, 'tZand 3-SAR'72 2 6-4, Wanzl/Belcrum 2-Vice Versa'51 1 9-1. Eerste klasse A: Wanzl- /Belcrum 4-Middelburg Zuid 2 7-3, het Markiezaat 1 't Batje 1 5-5, Big Smash 1-Hotak'68 2 0-10. B: TCS 2-Kapelle 1 6-4, Smash'76 1-Arnemuiden 2 3-7,Ho- tak'68 3-St. Aloysius 1 0-10. Tweede klasse A: Arnemuiden 3-ODT 2 3-7, het Markiezaat 2-Effect'71 1 7-3, Big Smash 2-'tZand40-10. B:the BackHands3-het Markiezaat 3 9-1, SAR'72 3-Slagvast 1 4-6, Scaldina 1-Effect'71 2 6-4. Derde klasse A: Reynaert 1-STV 1 3-7, Yerseke 1-TC0'78 1 3-7, Hotak'68 5-Arnemui- den 5 6-4. B: Kapelle 2-Middelburg Zuid 3 4-6, Arnemuiden 4-'t Batje 2 10-0. C: Middelburg Zuid 4-het Markiezaat 4 0-10, Oudelande 1-SAR'72 4 8-2,'tZand 5-Hotak'68 4 6-4. Vierde klasse A: STV 2-RDT 2 10-0, Effect'71 4-RDT 1 3-7. B: Middelburg Zuid 5-'t Zand 7 9-1, Kerk- werve 2-Slagvast 2 3-7. C: Effect'71 3-Yerseke 2 9-1, Westerzicht 2-TC0'78 2 2-8, Kapelle 3-Hotak'68 6 4-6. D: Smash'70 3-Scaldina 2 9-1. E: Yerseke 3-Kapelle 4 4-6, het Markiezaat 5-Vice Versa'51 5 2-8, the Back Hands 7-Smash'70 4 5-5. Vijfde klasse A: STV 3-Effect'71 5 0-10, St. Aloysius 3-St. Aloysius 2 6-4. B: Hotak'68 8-Reynaert3 8-2, het Markiezaat 8-'t Batje 3 7-3, Ka pelle 6-Oudelande 3 7-3. C: Middelburg Zuid 6-Kapelle 5 0-10, het Markiezaat 7-Hotak'68 9 9-1, Westerzicht 3-Slag- vast 3 4-6. D: Scaldina -3-Smash'76 3 3-7. Zesde klasse A: Kapelle 7-Arnemui- den 6 4-6, het Markiezaat 10-TCS 6 9-1 B: Westerzicht 4-Oudelande 4 8-2, Big Smash 3-Scaldina 5 6-4, 't Zand 8-0u- delande 4 9-1C: St. Aloysius 4-het Mar kiezaat 9 3-7, SAR'72 5-TC078 3 7-3, Reynaert 5-Kapelle 9 4-6. E: STV 5-STV 4 3-7, St. Aloysius 5-SAR72 6 7-3. Ze vende klasse A: Smash'76 4-het Markie zaat 11 8-2, Hotak'68 10-Yerseke 4 6-4, Scaldina 6-TCS 7 1-9. C: St. Aloysius 7-St. Aloysius 6 4-6, STV 7-STV 6 0-10, Effect'71 6-Den Dijk 4 8-2. Tennis Stuttgart. Mannen, Masters Series. Fi nale: Haas-Mirnyi 6-2 6-2 6-2. Zurich. Vrouwen. Finale: Davenport-Do- kic 6-3 6-1. Bratislava. Finale: Grande-Sucha 6-1 6- Heikant. Dressuur Stichting Hippische Sport Heikant. Paarden Z2: 1. Monique Wenmeekers, Kojac (Utrecht) 183; 2. Maartje Eibers, Julano (RV Terneuzen) 175; 3. Adri Hamelink, Kiretina (Hulst) 174. Zl: 1. Mascha Bustraan, Obelix (Z- Bev.) 198; 2. Linda Wille, Isabel (Oranjer.) 184; 3. Marjolein van Kerckhoven, Kings ton H (Hulst) 170. M2:1. Chantal de Rooy, Nairobi (Z-Bev.) 166; 2. Mandy Boogaers, Just Kidding (Zwinr.) 162; 3. Annemieke Tieleman, Helasco (Hulst) 154. M1: 1. Jaenet van Puyvelde, Ostara (Oranjer.) 173; 2. Renata Mahu, Markant (Honter.) 170; 3. Koen Cerpentier, Wokina (Moer beke) 170. L2: 1. Mare Mahu, Markant (Honter.) 170; 2. Marleen de Vriend, Fear less Frankie (Oranjer.) 169; 3. Monique de Maat, Oslwind (Hulst) 164. L1: 1. Hanka Jongman, Himal Devi (Oranjer.) 157; 2. Rachel Bergs, Tramona (Hulst) 157; 3. Jacquekline Wullems, Easter Fal- co (Honter.) 153. B: 1. Evy de Brabander, Girl (Verrebroek) 166; 2. Els Delacourt, Ubne (Verrebroek) 165; 3. Antoinette Wiskerke, Ortello (Z-Bev.) 162. Pony's Z2:1. Stefanie de Frel, Kelvin HH (Kleppertjes) 62.96%. Z1 cat. DE: 1. Kim Meyer, Gentleman (Z-Bev.) 177. Zl cat. C: 1. Wilma Salm, Jolly Jumper (Z-Bev.) 1. Veldkorfbal Ov.kl.B: Thrianta-KCC/Van Santen 13-12, Fortis-Oranje Wit 14-14, Excelsior D-De Lege Geaen 18-16, Marfugels-Avanti P. 17-18. Stand: Excelsior D 8-14, Avanti P 7-8, KCC/Van Santen 8-8, Marfugels 8-8, Thrianta 6-6, Or.Wit 8-6, De Lege Geaen 8-6, Fortis 7-4. 1G: Maassluis-De Dijkvo gels 12-16, Rust Roest-IJisselvogels (geen scheidsr.), ODO M-Koag 12-16, Vr- 'schaar-Tjoba 12-10. Stand: Vr'schaar8- 13, Tjoba 8-12, Koag 8-10, De Dijkvogels 8-8, Maassluis 8-6, ODO M 8-6, IJsselvo- gels 6-2, Rust Roest 6-2. 2G: Ondo G- ACKC 17-8, ADO-TOP 12-19, Fiks-Sagitta 15-16, Swift-Pernix 12-16. Stand: T0P8- 14, Ondo G 8-10, ADO 8-10, Sagitta 8-10, Pernix 8-8, Swift 8-6, Fiks 8-4, ACKC 8-2. 3A: Seolto-DSO 10-13, All Ready-Ondo M. 17-15. Stand: VIOS W6-12, De Voltref fers 6-10, DSO 6-8, All Ready 6-4, DVS6- 4, Or.Nassau 5-3, Seolto 6-3, Ondo M 5-2 4A: Stormvogels-BKC 13-13, Stand: Blauw Wit 5-9, BKC 6-9, Stormvogels 6-9, Togo 6-7, Atlas 5-2, Volharding 5-2, Luc- tor 5-0. ROKB: De Meervogels 2-Tjoba2 8-11. R1G: Fortis 2-HKC 2 14-11, Swift 2- Albatros 2 13-11.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 16