Fris Fries duo vindt geluk in de muziek PZC Ik kom hier altijd met mijn moeder 11 Destiny's Child stelt Europese tour uit Kravitz neemt wraak Ol' Dirty Bastard in cel Single Herman Brood Discotheek De Hooizolder 4f GETIPT W I vrijdag 19 oktober 2001 1. Kylie Minogue - Can't Get You Out.. CD 2. Alicia Keys - Fallin' (2) 3. Afroman - Because I Got High (3) 4. Michael Jackson - You Rock My World (-) 5. Alien Ant Farm - Smooth Cri minal C10) 6. Mary J Blige - Family Affair C4) 7. Lasgo - Something C8) 8. Eve Ft. Q. Stefani - Let Me Blow.. C5) 9. De Poema's - Zij Maalct Het Verschil C58) 10. Kane - So Glad You Made It m 11Train - Drops Of Jupiter (Tell Me) (6) 12. K3 - Blub../Oma's Aan De Top C14) 13. Daddy Dj - Daddy Dj (1 1 14. City High - What Would You Do? (38) 15. Ja Rule Feat. Lil' Mo V - Put It On Me (9) 16. Blu Cantrell - Oops..! (HitEm Up Style) C\ 2) 17. Alcazar - Crying At The Dis- cotequeC\9) 18. Rastafaraman Ft. E. Dikeb - High C16) 19. Klubbheads - Here We Go C2D 20. Live - Overcome (-) 21. Di-Rect - My Generation (37) 22. Twarres - Children C34) 23. Hulagirl - Sunqueen From Hula Bay (36) 24. Dante Thomas - Miss Califor nia C13) 25. Dance Nation - Sunshine (27) 26. Titiyo - Come Along (20) 27. Shaggy - LuvMe, LuvMe C30) 28. Frans Bauer - 'N Beetje Liefde C15) 29. Destiny's Child - Emotion (-) 30. Robbie Williams - Eternity/ The Road To Mandalay 12 C18) 31Dj Tiesto - Flight 643 (17) 32. Jody Bernal - Dreams (53) 33. Atomic Kitten - Eternal Flame (25) 34. P. Diddy - Bad Boy For Life (22) 35. De Kast - Alles Van Mij (29) 36. Jennifer Lopez - Ain't It Fun ny (28) 37. Gabrielle - Out Of Reach C24) 38. Herman Brood - My Way (26) 39. Faith Hill - There You'll Be (23) 40. K-Otic - No Perfect World C31) 41. Kabouter Plop - Kabouter- dans (35) 42. Nelly St. Lunatics - Batter Up (33) 43. Dj Monty - Saturday Night Fe ver (Discomix) 7 (32) 44. Backstreet Boys - Drowning <-) 45. Jagged Edge - Where The Party At (39) 46. Sum 41 - Fat Lip C45) 47. Nelly Furtado - Turn Of The Light C40) 48. Lisa Lopes - The Block Party (77) 49. The Corrs - Would You Be Happier (70) 50. Kurupt - It's Over C41 51.Quincy- Morgen Weer Een Dag (-) 52. Barthezz - Infected (-) 53. U2 - Elevation C43) 54. Centerfold - Summerdays Of '51 f47) 55. Staind - It's Been A While (42) 56. Laura Pausini - E Ritorno Da Te (-) 57. Uncle Kracker- Follow Me (82) 58. Aguiiera/Mya/Pink - Lady Marmelade f50) 59. Manu Chao - Me Gustas Tu (46) 60. The Fireman - The Fireman Song (44) 61. Solid Sessions - Janeiro (62) 62. Nickelback - How You Re mind Me (-) 63. Hhb International - Country Roads f61) 64. Andrea Bocelli - Melodram- ma (52) 65. Shaggy - Angel (49) 66. Volumia! - Jij f56) 67. Redman Ft. Adam F - Smash Sumthin' (48) 68. Reamonn - Supergirl (55) 69. Ian Van Dahl - Castles In The Sky (54) 70. Live - Simple Creed (65) 71. Rank 1 - Such Is Life (64) 72. K3 - Alle Kleuren (71) 73. Destiny's Child - Bootylicious (68) 74. Jay-Z - Izzo (H.O. V.A.) (-) 75. Elton John -1 Want Love (63) 76. Muse - Bliss (79) 77. Perpetuous Dreamer - The Sound Of Goodbye Recor dings 2 (60) 78. Roger Sanchez - Another Chance (75) 79. Westlife - When You're Look ing Like That (73) 80. Frank Boeijen - Tijd (74) 81. Roxette - Milk And Toast And Honey80) 82. Faithless - MuhammedAli (57) 83. Nivea - Don't Mess With The Radio (84) 84. Noir Desir - Le Vent Nous Por tera (94) 85. Mariah Carey - Never Too Far (67) 86. Marcel De Groot - Hutje Op De Hei (90) 87. Macy Gray Ft E. Badu - Sweef Baby (83) 88. Cake - Short Skirt/Long Jac ket (87) 89. Lee Ann Womack - I Hope You Dance (96) 90. Andre Hazes - Poei Poei (-) 91 Lichterlaaie - Zo'n Mooie Pla neet (91) 92. Super Furry Animals - Juxta- pozed With U (92) 93. Birgit- Lover (-) 94. Royksopp - Eple (99) 95. Different Gear - Drink To Get Drunk (85) 96.1 Giant Leap - Braided Hair (-) 97. Travis-S/de (97) 98. Judith - Scared (88) 99. Sergent Garcia - Adelita (95) 100. Sophie Ellis-Bextor- Take Me Home (-) Twarres betekent niets. Het is een gevoel. Een diepe verklaring voor haar songschrijverspassie heeft zangeres Mirj am Timmer ge woonweg niet. Omschrijvin gen als folk of pop doen haar blikken noch blozen. In plaats daarvgn krabt zij driftig nadenkend aan haar kin, een centimetertje onder het zilveren knopje dat in middels is uitgegroeid tot één van de bekendste pier cings van Nederland. „Het zijn mijn liedjes. Het is wat ik doe, pareert zij kloek. Haar zingende maatje Johan van der Veen knikt instem mend. Mirjam en Johan. Fris Fries duo. De puberteit voorbij. Via de verrassende Friestalige monsterhit 'Wêr Bisto' heeft Twarres vorig jaar in een mum van tijd de harten van veel Ne derlanders en Belgen veroverd. De twee boezemvrienden (geen seks, wel genegenheid) uit het dorpje Warga opereerden daar voor jarenlang als akoestische tandem. Hier en daar dong het tweetal 'voor de persoonlijke uitdaging' mee naar hoofdprij zen tijdens talentenjachten. „En wij oefenden gewoon op de bank, in de huiskamer bij Mir jam thuis", aldus Johan, met zijn hoge stem. Beschaafd In juli van dit jaar kwam de eer ste volwaardige Twarres-cd Stream op de markt, een verza meling beschaafde, weelderige en voornamelijk in het Engels gezongen liedjes, die muzikaal ingekleurd werden door zeer doorgewinterde Nederlandse studio- en sessiemuzikanten als Lex Bolderdijk, Hans Eijke- naar, Ton Dijkman en compo nist Edwin Schimscheimer, die ook de arrangementen uitwerk te. Graag wil Mirjam het mis verstand uit de wereld ruimen dat een stelletje gelouterde profs zich hebben helemaal zou hebben uitgeleefd op haar breekbare akoestische kindjes. „De arrangementen zaten bijna Twarres: Mirjam Timmer en Johan van der Veen. allemaal al van tevoren in mijn hoofd. Edwin Schimscheimer heeft het alleen voor mij opge schreven, omdat ik geen noten kan lezen. Veel mensen denken dat ik ze niet zelf heb bedacht, maar dat is dus niet zo." De naam en de initialen van de ervaren Edwin Schimscheimer roepen al gauw een associatie op met het Eurovisie Songfestival, maar Twarres zit voorlopig niet te springen om Nederland te vertegenwoordigen op het eve nement. Mirjam: „Zoiets is he lemaal niets voor ons. Ik heb geen zin meer om wedstri j dj es te spelen. Ik maak muziek en ik ben gelukkig. Dat is het. En als ik dan toch ooit mee zou doen, zou ik nog liever in een juten zak staan dan in een hele grote j urk ."Opdat moment b egint Jo han heel hard te giechelen. Mir jam is in haar element: „Maar dan wel getailleerd en tot over de knieën, hè?" Uit alles blijkt dat. Mirjam de broek draagt bij Twarres. Zij is naïef doch vastberaden. Fana tiek en goed gebekt. Haar liedjes over eenzaamheid (onder meer voortvloeiend uit het gemis van haar overleden vader) zijn daar entegen weemoedig en lieflijk. Soms mierzoet. Toch is Mirjam best wel eens woedend. „Ik ben heel vaak agressief, maar ik ben er ook heel goed in om dat te ver bergen. Ik zet mijn emoties om in muziek. Ik kan wel het hele huis in elkaar gaan meppen, maar ik schrijf liever een liedje. En als ik heel woest ben draai ik Rage Against the Machine." Toedeledoki Twarres heeft het druk. De on langs geformeerde live-band (met andere, onbekendere mu zikanten dan op de cd) is gere geld op allerhande podia in de Benelux te zien. Binnenkort be trekt Mirjam bovendien haar foto Cees Zorn/GPD eerste eigen (koop)huis in War ga. Johan gaat op kamers een paar blokken verderop, aan de andere kant van de brug. Ook Mirjam^ rijexamen nadert (hoe wel Mirjam stoer vertelt dat zij nu al regelmatig van Warga naar Leeuwarden stuurt). On dertussen is zij druk doende nieuwe ideeën op te nemen op haar twaalf sporenrecorder. Ideeën, die nog een vage be stemming lijken te hebben. „Het zijn instrumentale num mers. Nee, geen zang dit keer. Niet bestemd voor Twarres." Mirjam kan soms verrassend uit de hoek komen. Johan begrijpt dat wel, want hij kent haar van haver tot gort. Hun karakters vullen elkaar aan. Mirjam: „Nu gaat het echt allemaal heel goed, maar het zou best kunnen dat ik over vijf jaar 'toedeledo ki' tegen Johan zeg." Rick Treffers Ingeli (links), Anne en haar moeder Claudia (rechts). Tweede van links een vriendin van hen uit de Hooizolder. foto Dirk-Jan Gjeltema In ronde, gele letters staat de naam van de disco bovenop het dak van de boerenschuur: de hooizolder is een begrip in Zee land. Iedereen is op z'n minst één keer geweest in de disco theek die hier al meer dan dertig jaar staat. Ondertussen is de zaak uitgebreid met een enorme parkeerplaats en een overkap ping waar je wat kunt eten. Dit heet dan ook heel toepasselijk 'de hooivork'. Tussen de disco en de overkap ping is een binnenplaats die 's zomers als terras dient. De dansvloer zelf is niet zo groot, maar wel mooi omgeven met spiegels en een balustrade er omheen. In de zomer is de Hooi zolder elke avond open, in de winter alleen op zaterdag. Er rijdt dan een discobus om jonge- x-en uit Vlissingen, Oost-Sou burg en Middelburg op te halen. Als je voor twaalf uur binnen bent, krijg je voor twintig gul den de entree, buskaart en twee consumptiemunten. Er zijn ook veel bezoekers die een taxi ne men, of jongeren spreken met el kaar af wie er rijdt en dus niet di-inkt. Ingeli Kapel (19) komt hier al een paar jaar. „We gaan meestal met de hooibus en blij ven altijd tot 5 uur. De sfeer is goed en de muziek meestal ook. Ik hou van trance, R&B en hip hop, als ze zo weinig mogelijk Nederlandse shit draaien vind ik 't het leukst." Volgens Anne Bliesener (20) ligt het aan de bui van DJ Kymo of er goed gedraaid wordt of niet. „Als Kymo niet goed draait, is het saai. Dat de muziek ver schillend is, vind ik wel leuk. Ik ga eigenlijk nergens anders naar toe, want ik voetbal dus kan ik niet zo vaak gaan stappen. Als ik doordeweeks ga, ga ik naar Brooklyn in Middelburg of naar Nationaal in Vlissingen. "Ingeli: „Iedereen uit de omgeving komt hier, sommige mensen zoals An ne ken ik niet persoonlijk, maar gewoon van de Hooi. Je moet hier alleen niet je verkering op doen, want iedereen komt hier alleen maar voor de lol." Anne heeft toch al drie keer een vriendje in de Hooizolder ge vonden. „Het vriendje waar ik nu al twee maanden iets mee heb, die heb ik hier gekregen. Ik ga hier altijd met mijn moeder naar toe, dus zij kon hem gelijk goedkeuren." Moeder Claudia (42) zegt dat ze zich helemaal niet met haar dochter bemoeit als ze hier zijn. „Ik kom hier om te dansen, ik dans graag en je kunt nergens zo goed dansen als hier." Dat de andere bezoekers een stuk jon ger zijn dan zijzelf, maakt haar niet uit. „Ze kennen me hier nu wel en vinden het dus niet vreemd." Petra de Bil Plaats: Westkapelle Entreegeld: 15 gulden, inclusief consumptie Min. leeftijd: 18 jaar Soort muziek: alles van Nederlandstalig tot trance Open tot: 5.00 uur Prijs tapje: 3 gulden De Amei'ikaanse R&B-groep Destiny's Child heeft haar Europese tournee met een half jaar uitgesteld. Hetbesluit werd genomen in vex-band met de on zekere politieke situatie in de wex'eld sinds de aanslagen in de Verenigde Staten. Dat meldt de website van de hitforihatie, www.destinyschild.com. In oktober en november zou Destiny's Child negentien con certen geven in Europa. De al geruime tijd uitverkochte op tredens van de groep in Ahoy' Rottex-dam zijn verplaatst van 6 en 7 november naar 21 en 22 mei 2002. Op de website verontschuldigt zangex-es Beyoncé Knowles zich voor de late waarschuwing. Het eerste optreden in Europa stond gepland op 24 oktober in Stock holm. „We hebben dit besluit op het allerlaatste moment geno men na gesprekken over de situ atie in de wereld op dit mo ment", aldus Knowles.ANP Rocker Lenny Kravitz heeft op zijn nieuwe cd wraak ge nomen op de politie van Miami. De politie in de Amerikaanse stad had hem ten onrechte geax-- resfeerd voor bankroof. De zan ger beschuldigde de politie van racisme. In het nummer 'Bank Robber Man' van zijn nieuwe cd ventileert de rocker al zijn woe de. Eind deze maand komt de cd van Lenny Kravitz uit in de Ver enigde Staten.ANP De Amerikaanse rapper Ol' Dirty Bastard is veroor- deeld tot twee jaar gevangenis straf. De rapper, die in het echte leven Russell Tyrone Jones heet, maakte zich tijdens zijn proef tijd schuldig aan geweld. Hij zat al een straf uit van vier jaar we gens het bezit van drugs. Ol' Dirty Bastard wist vorig j aar te ontsnappen uit een gevange nis in Californië. Pas een maand later werd hij in de boeien gesla gen in een McDonalds in de staat Philadelphia. De rapper werkte samen met de Wu-Tang Clan, Mariah Carey en Blackstreet. ANP De commex-ciële nasleep van Herman Broods fatale sprong van het Amstex'damse Hiltonhotel is voorlopig nog niet ten einde. Na zijn nummer 1-hit 'My Way' laat de zanger postuum nogmaals van zich ho ren. Zijn bekendste - overigens niet zijn grootste - hit 'Satux-day Night' wordt op 5 november op nieuw op de markt gebracht. Het nummer verschijnt overi gens wel in een nieuw jasje: hef tiger, zuiverder, rockender en meer in de geest van Herman, aldus platenmaatschappij BMG. Bij leven en welzijn was de zanger een beetj e moe gewor den van de hitversie van de LP Shpi'itsz. Diverse malen heeft hij een nieuwe versie opgeno men. Het liefst wilde hij nog eens een 'hele vette remix' ma ken en het geheel opnieuw in zingen. Dat laatste is er nooit meer van gekomen. De platenmaatschappij heeft de oude 24-sporen banden van Sh- pritsz teruggevonden, produ cers-trio Green Tea heeft daar mee een remix van 'Satux'day Night' gemaakt. Ook is er van de originele 24-sporenversie een nieuwe mix gemaakt, waarmee men heeft geprobeerd trouw te blijven aanhet 1978-geluid. De ze twee versies komen nu uit op cd-singl e.GPD Bluesroute In de binnenstad van Goes wordt vanavond weer de blues route gehouden. Vanaf 18.00 uur treden op verschillende lo caties diverse bands op. The Juke Joints presenteren om 23.00 uur in 't Beest hun nieuwe cd Live in Ireland. Bief Bief geeft vanavond in Brogum in Zierikzee het eerste optreden met nieuwe drummer Norman Bonink. Het concert begint om 21.00 uur. Peter Pan De swingende musical Peter Pan is vanavond, morgenavond en zondagavond te zien in de Stadsschouwburg in Middel burg. Het bijna honderd jaar ou de verhaal wordt gespeeld door Vera Mann als Peter Pan en Pe ter Faber als Kapitein Haak. De voorstellingen beginnen om 19.00 uur, zondag om 15.00 uur. Jeugdorkest Het Nationaal Jeugdorkest speelt vanavond in de Concert zaal in Middelburg. Pianist Igor Roma verleent medewerking. Op het pi'ogramma staan wer ken van Prokofjev, Stravinsky en Mozart. Het concert begint om 20.00 uur. Ibis De groep Ibis speelt morgen vanaf 14.30 uur in De Drukkerij in Middelburg. Ibis, met Bas Berrevoets (zang, gitaax-), Ron van der Schelde (dwarsfluit) en Niels Wezepoel (basgitaar) brengt naar eigen zeggen 'dwarsrock'. De Dijk De Dijk geeft morgenavond een concert in Sporthal Baskens- burg in Vlissingen. In het voor- progx-amma staat de Zeeuwse band Till Dawn. Het concert be gint om 20.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 11