All Ready geeft leider goed partij PZC Zeilboot zoek tijdens jaarlijkse Race om de Zilveren Zeehond Hockeyers HSD haken aan bij top Dubbele winst voor volleyballers Kwiek Gebrek aan strijdlust nekt vrouwen WIK Biljarter Rikus Merle ongeslagen kampioen Zeelandia en vc Lob in nek-aan-nekrace Tafeltennissers van Scaldina in mineur s 16 Vierde plek Mark Boot Koploper wint: 15-21 Handballers Delta Sport verslaan Helius uitslagen maandag 15 oktober 2001 door Peter van Kouteren BRUINISSE - De mannen en vrouwen van Kwiek deden in de volleybalcompetitie goede za ken. De vrouwen versloegen in de promotieklasse A het tweede team van VCO/Ervea met 3-1. door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - Winnen van kampioenkandidaat Vios was voor All Ready iets teveel ge vraagd. Toch konden de Zierik- zeese korfballers het tot de rust aardig bijbenen: 10-10. De be zoekers uit Willemstad trokken in deel twee het spel evenwel volledig naar zich toe en boek ten in Zierikzee een verdiende zege: 15-21. Anders dan tijdens de meeste DEURNE - Motorcrosser Mark Boot uit Burgh-Haamstede heeft de cyclus om het Neder lands kampioenschap in de 65cc-klasse grote wielen afge sloten op een knappe vierde plaats. In de vijfde finalewedstrijd jeugd-junioren in Deurne be haalde de talentvolle Schouwse rijder gisteren een zevende plaats in de eerste manche en een vijfde plaats in de tweede manche. Zijn prestaties in de voorgaande vier wedstrijden (acht manches) waren zo goed dat Boot op de vierde plaats overall is geëindigd. In totaal deden 32 deelnemers aan het kampioenschap van de KNMV. De mannen wezen in de eerste klasse Intermezzo met 3-1 te rug. Met een hecht blok en een prima veldverdediging boekten de voorgaande wedstrijden wer den de kansen nu wel door All Ready benut.,Er is gewoon heel goed gespeeld. De ballen gingen er nu wel in. Maar Vios is nu een maal sterker en het is teveel ge vraagd om daarvan te winnen. Ik ben er zeker van hier vanmid dag de kampioen te hebben zien spelen", was All Ready-trainer Harm Brandt van mening. In de eerste helft bleef promo vendus All Ready opponent Vios nog prima in het spoor. Er werd goed geconcentreerd en fel op de bal gespeeld. De gecreëerde mo gelijkheden ploften nagenoeg allemaal door de mand. Beide ploegen brachten in dit deel tien doelpunten op de borden. Voor All Ready waren het met name de vrouwen die scoorden. Het mannenviertal van de Braban ders speelden een uitermate sterke partij. Na de hervatting leken de be zoekers echter wakker te schrikken. Binnen twee minu ten werd een voorsprong geno men van 10-14. Een gat dat door de Zierikzeeënaren met alle goede wil van de wereld niet meer bleek te dichten. Het ge deelde initiatief van voor rust veranderde in de tweede helft. Geheel verdiend won Vios uit eindelijk met 15-21. Scores All Ready: Miriam van Tig- gelhoven, Debbie Voshart beiden 3, Manon Torensma, Esther Talen, Ro nald Snoek allen 2, Luulc van Eij- ken, Henk de Graaf, Rerny Quist al len 1. volleybalsters van Kwiek de tweede competitiezege. Spel- verdeelster Crista van Kooten bediende haar aanvalsters op maat. Dat resulteerde in de drie door Joop van den Oudenhoven BURGH-HAAMSTEDE - Ri- kus Merle van Biljart Vereni ging Zierikzee is de nieuwe kampioen in het libre vijfde klasse van het district Schou- wen-Duiveland. In Hotel Bom behaalde hij dit weekeinde on geslagen de titel. Hij vertegen woordigt zijn district op het ge westelijk kampioenschap dat wordt gehouden van 7 tot en met 9 december in 's-Heerenhoek. Op Rikus Merle stond geen setzeges op rij (25-19,25-20,25- 16). In de laatste set profiteerde VCO/Ervea 2 van een gewijzig de opstelling: 20-25. De mannen van Kwiek wonnen maat. Het had in de slotronde nog spannend kunnen worden. Toen hij het moest opnemen te gen de enig overgebleven con current Huib Kuyten van BV De Graanbeurs. Kuyten had welis waar twee punten minder, maar een aanzienlijk beter moyenne dan Merle. Maar de kersverse kampioen gooide er in de finale net als voor de beker van Inter mezzo. Erik van Breda maakte na een lange blessure zijn ren tree. Kwiek kwam in elke set goed uit nog even alles uit en zette zijn beste partijmoyenne (1.81) van het toernooi op het bord, 40-28 na 22 beurten. Hij bereikte hier mee niet alleen de titel, maar ook promotie naar de vierde klasse. Datzelfde was, als pleister op de wonde, weggelegd voor de ver liezend finalist. Marco Fiere van de startblokken, maar liet - ge leid door gemakzucht - daarna de teugels vieren. In de eerste drie sets werd steeds bijtijds de goede draad weer opgepakt. Nadat een 3-0-voorsprong was opgebouwd, werd in een rom melige vierde set verlies gele den. OKK uit Nieuwerkerk legde verrassend beslag op de derde plaats. De op dit niveau debute rende Dolf Roks van BV Even Buiten en Herbert Goudswaard van BV Onder Vrienden werden vierde en vijfde. Marcel Capelle kon niet tot het niveau van de voorwedstrijden reiken en werd zesde. Noemenswaardig aan het toernooi was de vlekkeloze sa menwerking tussen de drie in Hotel Bom gevestigde vereni gingen (De Witte van Haemste- de, BV de Wig en BV Onder Vrienden) die voor de organisa tie tekenden. door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - In navolging van vorige week toonden de elf van WIK'57 zaterdag onvoldoende strijdlust. De uitwedstrijd in en tegen tweedeklasser Kloetinge ging derhalve geheel verdiend verloren met 4-0. De voetbal sters van vierdeklasser Zierik zee daarentegen speelden hun beste duel tot nog toe. Ondanks de 2-1-nederlaag tegen het be zoekende Sluiskil. Kloetinge - WIK'57 4-0: ,,WIK heeft dik verdiend verloren", oordeelde WIK-trainer Wim Kommer na afloop. En vervol gend: .Kloetinge was met name in de eerste helft veel feller en wij hebben onvoldoende strijd lust getoond." Hoewel het niet meteen als excuus wordt aange geven, speelt het vele wisselen bij WIK een grote rol. Kommer: „Omdat we een grote groep mei den hebben, is er de afweging gemaakt dat iedereen speelt. van onze sportredactie ZIERIKZEE - Titelverdediger Zeelandia consolideerde zijn leidende positie in de recreatie ve volleybalcompetitie van Zie rikzee. In zijn vijfde wedstrijd in poule A moest Goedbloed au to's Zierikzee er met 3-0 aan ge loven. Volleybalclub Lob bleef in het kielzog van koploper Zeelan dia, dat tot nu toe dertien pun ten verzamelde. Vc Lob won eveneens met 3-0, van Wea/Me- vo'80 1, en heeft uit de vijf wed strijden inmiddels twaalf pun ten. Café De Stulp handhaafde zich op de derde plaats. Tegen stander Duiveland Vastgoed/ Kwiek H3 had die positie bij winst kunnen overnemen, maar Café De Stulp bleek de sterkste met 2-1. Praktijk Jan/Cluzona en Tim merman Natuursteen zijn in poule B beide nog ongeslagen. Koploper Praktijk Jan/Cluzona won zijn vijfde wedstrijd op rij, met 2-1 van hekkensluiter Vol- Zodoende spelen we constant met een ander opstelling, wat het spel niet altijd ten goede komt." Reeds in de eerste helft kwam Kloetinge op een 3-0- voorsprong (Emmy Molhoek Christel Ganseman en Tina Du- jacovic). Op dat moment was de wedstrijd eigenlijk al gespeeld. Uit een corner scoorde de thuis ploeg na rust nog één keer via Judith Bruinooge. Zierikzee - Sluiskil 1-2: Voor het eerst dit seizoen speelde Zierik zee een wedstrijd waarin het de kansen had om te winnen. Twee ongelukkige momenten van de Zierikzee-keepster brachten Sluiskil in de eerste helft op voorsprong. Voor het overige waren beide ploegen aan elkaar gewaagd. Na de hervatting be gonnen de bezoekers sterk, maar nam Zierikzee het spel op een gegeven moment weer over. Een kwartier voor het einde red de Anneloes van der Wekken de eer. leybal Nieuwdorp. Timmerman Natuursteen won zijn vierde wedstrijd, met 2-1 van Zeelan dia 2. Surf Inn - 3-0-winst op Sgravo-de Verfbron - staat nog tussen beide ploegen in op de tweede plaats. In poule C deed Goedbloed au to's Zierikzee 2 goede zaken. De leidersploeg greep zelf de volle winst (3-0) tegen WOZ en de twee achtervolgers verspeelden punten aan elkaar. Marleco/Cluzona 2 bracht De Vanger/Kwiek H4 namelijk met 2-1 de eerste nederlaag toe Stadscafé De Banjaard blijft subtopper na de 3-0-winst op nummer laatst Wea/Mevo'80 jeugd. Titelverdediger Eeterij/Tappe rij Ginsterveld kreeg de eerste nederlaag sinds lange tijd te verwerken. CZ actief in gezond heid was met 2-1 te sterk. Kop loper werd Foto Leen Koper/ Cluzona, dat met 3-0 won van Kwiek/Sporthuis Zierikzee Dl Bolle Dier&Tuin/Wik 1 en DRV accountants wonnen eveneens met 3-0. WBSËBÊÊSBBBBm Onder de korf strijden een speelster van All Ready (lichte shirt) en een tegenstandster van Vios om de bal. foto Pieter Horihoff van onze sportredactie ZIERIKZEE - De tafeltennis sers van Scaldina moeten na de 8-2-zeperd tegen The Back hands vrezen voor degradatie. Door de nederlaag zakte het Schouwse team in de tweede klasse B naar de vijfde plaats. Kerkwerve heeft het evenmin makkelijk in de derde klasse B, na de nederlaag tegen MZ 3:8-2. Scaldina - The Backhands 3 2-8: Na de eerste vier partijen tegen de bezoekers had Scaldina nog netjes de punten verdeeld (2-2). Arjan Bom en Cor Smalheer verloren hun eerste optreden weliswaar, maar Hans Volkeri won van Rob Ooninex en samen met Arjan Bom trok hij ook het dubbel naar zich toe. Ook in de vijfde partij tegen Pe ter de Bruijn leek het erop dat Volkeri ging winnen, maar met 20-22 in de derde game moest hij de partij toch uit handen geven. Hierna was het voorgoed over. De spelers uit Sint Willibrord kregen vleugels en gingen met een 8-2-winst de deur uit. MZ 3 - Kerkwerve 1 8-2: Met Jaap Huigens als invaller voor Maurice van Slobbe, die nog steeds kampt met de naweeën van een auto-ongeluk, kreeg Kerkwerve weer een fikse ne derlaag te verwerken. Huigens, die eerder op de avond ook al speelde tegen 't Zand 3, kwam niet tot winst. Ook Albert de Vos bleef op de nul staan, de manier waarop sprak boekdelen. Gamestanden als 21-9 (tegen Glass), 21-10 (tegen Kerbert) zijn fikse pakken op de broek. Alleen Stoffel van de Wekken kwam tweemaal tot winst. Van Peter Glass won hij in twee games en van Ronald Vale zelfs heel fors: 14-21 5-21. Het dub bel ging in drie games verloren. Scaldina 2 - Smash'76 2 0-10: Van het tweede team was alleen Jan Remmers beschikbaar. Van daar dat Petra de Ruiter van het derde en Gerrit van den Bosch van het vierde erbij werden ge haald. Frappant was dat Rem mers helemaal niets in te bren gen had bij zijn tegenstanders, terwijl Petra de Ruiter een driegamer speelde en Van den Bosch sleepte er zelfs twee keer een driegamer. 't Zand 7 - Kerkwerve 2 6-4: Zo wel Jaap Huigens als John Hage won twee keer. Huigens twee keer in drie games. John Hage speelde goed tegen Sander de Leeuw en won met 20-22 en 13- 21Kroezeman had de 5-5-eind- stand kunnen bewerkstelligen doch hij moest onder anderen De Leeuw met 21-18 en 22-20 toch voor laten gaan. Scaldina 3 - Witac'89 1-9: Het derde Scaldina-team heeft het in de nieuwe Zeeuws-Brabantse competitie moeilijk. Tegen Wit ac'89 uit Willemstad liepen Pang Yuen, Petra de Ruiter en Hans Jonker een forse neder laag op. Doordat Pang Yuen met 21-12 en 21-15 van Erik de Hol lander won werkte hij wel de hatelijke nul weg. TCS 4 - Kerkwerve 3 8-2: Ge rard Knol won van Bogers in de laatste partij. Jos Lindeman had de zesde partij al gewonnen van diezelfde Bogers. Maar daar bleef het bij, want Daan van de Hoek kon geen potten breken en verloor drie keer (plus de dubbel met Lindeman). Scaldina 4 - Kapelle 7 5-5: In valler Bert de Jong was goed op dreef door in drie games (25-23 in de derde) van Martin Ver- schuure te winnen, die eerder kopman Gerrit van den Bosch versloeg. Ook won De Jong van Tom van Geelen, van wie ook Kees Sonneveld in twee games won. Van den Bosch herstelde zich knap door Martijn Knook en Geelen achter zich te laten. Hotak'68 7 - Kerkwerve 4 8-2: Hoezeer voorzitter Henk 't Hart ook z'n best deed (hij won twee keer), zowel Leo Flikweert als Anja Plandsoen kon het niet maken in Hoogerheide. Ook het dubbel Flikweert/'t Hart tegen Hoeks/Van de Schot ging met 21-8 in de derde game verloren. Scaldina 5 - Oudelande 4 7-3: Adriaan Hanse overwon drie te genstanders en ook Mario van Popering scoorde drie keer. Bert de Jong voegde het zevende punt toe door simpel met 21-8 en 21-9 van Charles Pesserooy te winnen. Scaldina 5 - 't Zand 8 4-6: In de tweede wedstrijd van het vijfde team tegen 't Zand 8 ging het minder voorspoedig, want die werd met 4-6 verloren. Adriaan Hanse en Mario van Popering zorgden ieder voor een tegen- punt. Scaldina 6 - Smash'76 4 0-10: Koop Broekhuizen en Joop van Houdt van het zesde Scaldina- team liepen al vroeg op de speel avond beteuterd om zich heen te kijken. Met z'n tweeën moesten ze het opnemen tegen drie ster ke spelers van Smash'76 4, die snel naar de 10-0 uitliepen. Jeugd: Het tweede team met Reinier Schot en Niels en Koen van Veldhoven speelde zich in de kijker door met 10-0 te win nen van Westerzicht 4. Een speler van Delta Sport probeert door de defensie van Helius te breken. foto Pieter Honhoff van onze sportredactie ZIERIKZEE - De handballers van Delta Sport hebben hun voor laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het nieuwe seizoen in de derde divisie met 19-15 gewonnen van Helius. „Een heel nuttige oefenpartij", vond Delta Sport-trainer John Jansen. „Over het algemeen ben ik wel tevreden, alleen tactisch kan het allemaal nog beter. De spelers moeten de opdrachten die ze meekrijgen beter uitvoeren, want dat liet tegen Helius nog wel te wensen over. Als je tijdens de training allemaal op vrije wor pen oefent, maar tijdens de wedstrijd er niks mee doet, dan doe je iets niet goed. Daar moeten we nog aan werken." door Maurice Steketee ZIERIKZEE - Voor hel derde jaar in successie werd gisteren de Race om de Zilveren Zeehond gehouden in Zierikzee. De over winning ging naar zeilboot Blue Due, maar de meeste aandacht ging uit naar een zoek geraakte deelnemer. „Er was grote paniek binnen onze vereniging", zegt Ton van den Nouweland van water sportvereniging Zierikzee. „We kregen de mededeling van een sch ipper dat hij stuurloos was i n de buurt van Zierikzee. Daarop zijn wij toen die zeilboot gaan zoeken op de door hem opgege ven locatie. Tevergeefs, want we konden hem niet vinden." „Uiteindelijk hebben we toen de politie maar ingeschakeld, maar ook zij konden de boot niet traceren. Een paar uur latei- kwam de vermiste boot op eigen kracht aanvaren. Bleek hij een verkeerde locatie aan ons te hebben door gegeven. Hij zat niet bij Zierikzee, maar bij de Herenkeet." In totaal deden er 28 zeilboten mee aan de Race om de Zilveren Zeehond. De deelnemers moch ten dit jaar voor het eerst door de oliegeul varen. Normaal ge sproken is dit verboden vaarwa ter voor de boten vanwege de zeehondenpopulatie. De race over ongeveer 50 kilometer werd gewonnen door Blue Due. Zij eindigden voor Hav Sreu en Whopper. Winnaar van de laat ste twee edities, Jaap Bolle, kwam niet verder dan de der tiende plaats. De race om de Zilveren Zeehond is een handicaprace. Dit houdt in dat er zowel recreatieve als wedstrijdboten deelnemen aan de race, waarbij de recreatieve boten eerder mogen starten. Aan de race mochten alleen le den van Watersportvereniging Zierikzee meedoen. door Eduard Hofman ZIERIKZEE - De hockeyers van HSD hebben de opgaande lijn te pakken. Na de eclatante over winning op Push en de 3-1- winst gistermiddag op Breda hebben de mannen uit Zierikzee aansluiting gekregen met de subtop. Het reserveteam maakte zijn halve misstap van vorige week goed met een klinkende 8-0-ze- ge op Mistral. Het vrouwenteam van HSD, koploper, werd ge plaagd door personele proble men en ging met 5-0 onderuit bij het Tilburgse Forward. Breda 6-HSD 1-3: HSD boekte de tweede opeenvolgende zege en bevestigde daarmee dat het, na een moeizame competitie start, de opgaande lijn te pak ken heeft. De wedstrijd was am per acht minuten oud toen Frank Huisson een actie van Wouter Bakx succesvol afrond de. HSD ging fanatiek door en ondanks een handvol kansen voor de HSD voorwaartsen bleef het bij deze ene treffer me de doordat Wouter Bakx een strafbal hoog over het doel pushte. Na rust had HSD nog meer balzit en bouwde het de voorsprong met regelmaat van de klok uit naar 0-3. Nadat Mi- chiel de Vlieger, na een grove overtreding van de Breda-goa- lie, geblesseerd het veld had verlaten, waren de beste kansen voor HSDmaar Breda counter de tegen de tien van HSD naar de 1-3. Mistral 2-HSD 2 0-8: HSD kwam heel sterk uit de start blokken. Door treffers van Maurits Hohman en tweemaal Caspar Bierens stond het bin nen twintig minuten al 0-3Kort na de rust bouwden Hohman, Bierens en Philippo onder de be zielende leiding van spelverde ler Michèl Coolbergen de score uit naar 0-6. Na een mindere fa se waarin Ivo Bierens een tegen treffer van Breda kon voorko men, tekende Maurits Hohman met z'n derde treffer, voor de ze vende van HSD. In de slotfase zette uitblinker Caspar Bierens de kroon op het werk. Met zijn vierde wedstrijdtreffer bepaal de hij de eindstand op 0-8. Forward 6-HSD 5-0: De Zierik- zeese koploper kwam als gevolg van vakantie met slechts negen speelster binnen de lijnen. On danks het gaten dichtende loop werk van middenveldster Siets- ke Ruitenbeek en laatste vrouw Jip Mulder die soms drie keer gepasseerd moest worden, wa ren de Zeeuwen geen ogenblik in de wedstrijd. De thuisploeg profiteerde optimaal van een overtal aan speelsters. Via een 3-0-ruststand werd het uitein delijk 5-0. Biljarten Burgh-Haamstede. Persoonlijke Kampi oenschap libre vijfde klasse district Schouwen Duiveland. 1Rikus Merle (BV Zierikzee) 7 gespeeld-14 punten, moyen ne 1.26, hoogste partij 1.81, hoogste se rie 11.2. Huib Kuyten (BV De Graanbeurs 7-10,1.25,1.66,9.3. Marco Fiere (OKK) 7-8, 1.01, 1.17, 6. 4. Dolf Roks (BV Even Buiten) 7-6,1.09,1.42,8.5. Herbert Goud zwaard (BV Onder Vrienden) 7-6, 0.99, 1.53,7.6. Marcel Capelle (BV Even Buiten 7-5,0.95,2.10,8.7. Hans Fondse (BV On der Vrienden) 7-4, 0.93, 1.53, 8. 8. Leen Nelisse (BV Zierikzee) 7-3, 1.00, 1.08, 8. Toernooigemiddelde: 1.05. Volleybal Zierikzee. SNS bank recreatieve compe titie. Poule A: Goedbloed auto's Zierik zee 1 - Zeelandia 1 0-3, vc Lob - WEA/Me- vo'80 1 3-0, Café De Stulp - Duiveland Vastgoed/Kwiek H3 2-1Stand: 1Zeelan dia 1 5-13; 2. vc Lob 5-12; 3. Café De Stulp 5-9; 4. Duiveland Vastgoed/Kwiek H3 5-6; 5. WEA/Mevo'80 2 4-5; 6. Goedbloed au to's Zierikzee 1 4-4; 7. WEA/Mevo'80 1 4- 4; 8. Atlas/Korstanje 14-1. Poule B: Café De Vlinder - Mol Agro 0-3, Zeelandia 2 - Timmerman Natuursteen 1-2, Surf Inn - Sgravo-de Verfbron 3-0, Volleybal Nieuwdorp - Praktijk Jan/Cluzona 1-2. Stand: 1. Praktijk Jan /Cluzona 5-13; 2. Surf Inn 5-13; 3. Tim- emrman Natuursteen 4-10; 4. HCR De Kroon/Wiska 1 4-9; 5. Connexxion4-7;6> Mol Agro 5-5; 7. Zeelandia 2 5-5; 8. Calé De Vlinder 5-4; 9. Sgravo-de Verfbron 5- 4; 10. Stars of Life 4-3; 11. Volleybal Nieuwdorp 4-2. Poule C: De Vanger/Kwiek H4 - Marleco- /Cluzona 2 1 -2, WOZ - Goedbloed auto's Zierikzee 2 0-3, Zeelandia 3 - WEA/Me vo'80 jongens 1-2, Stadscafé De Ban jaard - WEA/Mevo'80 jeugd 3-0. Stand: j Goedbloed auto's Zierikzee 2 6-15; 2 Marleco/Cluzona 2 5-12; 3. De Van ger/Kwiek H4 5-11; 4. Stadscafé De Ban jaard 6-10; 5. Atlas 2 5-9; 6. WEA/Mevo'80 jongens 5-7; 7. Zeelandia 3 6-7; 8. W0t 5-1; 9. WEA/Mevo'80 jeugd 5-0. Poule D: HCR De Kroon/Wiska Dames Bolle Dier&Tuin/Wik 1 0-3, CZ actief m gezindheid - Eeterij/Tapperij Ginstetvetó 2-1, Foto Leen Koper/Cluzona - KwiekS porthuis Zierikzee Dl 3-0, DRV accoun tants - Dries HerenMode/Wik 2 30 Stand: 1. Foto Leen Koper/Cluzona 512. 2. Bolle Dier&Tuin/Wik 1 5-11;3. CZ actie' in gezondheid 5-10; 4. Eeterij/Tappeni Ginsterveld 5-10; 5. DRV accountants 3 10; 6. Kwiek/Sporthuis Zierikzee D15-7: 7. WEA/Mevo'80 dames 1 4-6; 8. Ones HerenMode/Wik 2 5-5; 9. WEA/Mevo'80 meisjes 4-3; 10. HCR De Kroon/Wiskada- mes 5-3; 11. Fennet/Renesse 4-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 36