Fietsboulevard blijkt in trek Een brandweerman neemt nooit helemaal afscheid Oud-Vossemeer herdenkt weldoenster met kunstwerk PZC Zon brengt roeiende scouts snelle tijden Lions bouwen stal voor Middelburgse kinderboerderij Scouts komen samen in gebied Braakman Vernielingen Sint-Philipsland Dronken bromfietser onderuit Duikongeval in Colijnsplaat Motorrijdster gewond door val Jongen (15) mishandeld Inbraak in Dreischor Veel mensen proberen nieuwe route langs Schouwse kustlijn uit Apetrots op zittribune Wietzakje Herfstavond Virtueel Veere is volgens raadsfracties veel te saai door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Tweeënvijftig ploegen hebben zaterdag deelgenomen aan de jaarlijkse roei wedstrijden voor wa terscouts in het Arnekanaal te Middel burg. Door het uitzonderlijk mooie weer waren de 78 wedstrijden binnen drie uur en veertig minuten afgerond. De ploegen waren verdeeld in 43 ploegen zeeverkenners (leeftijd tussen de 11 en 16 jaar) en wilde vaart (leeftijd tussen de'16 en 18 j aar) en 9 ploegen in de groepsklasse (geen leeftijdsgrens). Zij moesten elk 212 meter roeien. Er werd gestreden in vier klassen voor zeeverkenners en wilde vaart en in een aparte klasse om de groepsprijs. In elke categorie werd vier maal geroeid. De ver deling over de klassen I tot IV hing af van de beste tijd in de eerste twee series, waar bij de snelste ploegen in klasse I terecht kwamen. Voor de einduitslag telde het re sultaat van alle wedstrijden mee. In de groepsklasse was de laatste serie de finale voor de drie snelste ploegen uit de vooraf gaande series. „De lol is natuurlijk om zo snel mogelijk te roeien", vertelt organisator Koos van Rijn van de Paul Krügergroep uit Middelburg. „Het komt aan op kracht - geen domme kracht, want dan breek je je riemen - en lange slagen maken. De roeiers moeten al lemaal tegelijk roeien." In de 78 wedstrij den braken twee riemen. In klasse I won de wilde vaart van Paul Krüger voor de Tijgerhaai-ploeg van de Karei Doormangroep uit Terneuzen. Der de werd de Dolfijn van de Karei Door mangroep. In klasse II ging de wilde vaart van de Watergeuzen uit Vlissingen met de eerste prijs aan de haal, gevolgd door de Potvis-ploeg van de Karei Doormangroep en de Zeewolven van de Watergeuzen. In klasse III belandden de Zeearenden van de Watergeuzen op de eerste plek. Tweede werd de Bruinvisploeg van de Karei Door mangroep en derde de wilde vaart van de Lutemgroep uit Middelburg. Klasse IV werd gewonnen door de Zeeotters van de Zandkreekgroep uit Kamperland voor de Krukels van de Lutemgroep en de Wulken van de Lutemgroep. De finale in de groepsklasse werd gewonnen door de Loodsenploeg van de Karei Doorman groep. Zij hadden ook de beste totaaltijd. De roeiers van Zandkreek 1, de Potvis-ploeg van de Karei Doormangroep en Heenetrecht in volle vaart. foto Ruben Oreel SINT-PHILIPSLAND - Vijf jongens in de leeftijd van zestien tot achttien jaar zijn zaterdagavond rond kwart over elf be trapt toen zij vernielingen aanrichtten aan een bushokje en een 'oude-mannenkotje' op de Oostdijk en Zuiddijk in Sint- Philipsland. De jongens komen allen uit dezelfde woonplaats in de gemeente Tholen. Vier vari hen konden na het verhoor naar huis. De vijfde, een achttienjarige jongen, werd voorver- hoor in verband met andere vergrijpen overgebracht naar pe nitentiaire inrichting Torentijd in Middelburg. NISSE - Een achttienjarige bromfietser uit de gemeente Bor- sele is gisterochtend even voor vijf uur onder invloed van al cohol ten val gekomen op de Kruiningenpolderweg in Nisse. Hij raakte niet gewond, maar werd wel aangehouden en mee genomen naar het politiebureau. Daar bleek dat hij ruim drie keer zoveel alcohol had gedronken als toegestaan. Hij kreeg een rijverbod van 8 uur. COLIJNSPLAAT - Een 46-jarige man uit Boom-Antwerpen is gistermiddag per ambulance naar het ziekenhuis in Ant werpen gebracht na een duikongeval aan het einde van de Emelissedijk in Colijnsplaat. Even na half vier zaten de man en zijn 'buddy'een 5 9-jarige man uit het Belgische Ruisbroek op een diepte van veertig meter, toen de laatste ontdekte dat hij te weinig lucht had. Het tweetal ging samen naar boven, waarbij de 46-jarige man onwel werd. In het ziekenhuis bleek dat hij niet in levensgevaar verkeerde. RILLAND - Een 22-jarige motorrijdster uit het Belgische Os- sendrecht is zaterdagmiddag om half vier gewond geraakt toen zij in een bocht op de Valckenisseweg in Rilland ten val kwam. De oorzaak was waarschijnlijk een besturingsfout. De vrouw is met een gebroken enkel per ambulance naar het zie kenhuis in Bergen op Zoom gebracht. ZOUTELANDE - Een vijftienjarige jongen uit Vlissingen is gisterochtend rond half twee op de Duinweg in Zoutelande door een onbekende jongen geschopt en geslagen. Het slacht offer reed samen met twee vrienden op zijn fiets over de Duin weg, toen zij werden ingehaald door twee personen op een bromfiets. Tijdens het passeren maakte de vijftienjarige een opmerking. Vervolgens stapte de bestuurder van de brommer af en begon de Vlissinger te schoppen en te slaan. Het slacht offer vluchtte, maar werd achtervolgd en nog enkele keren ge raakt. Toen de Vlissinger begon te gillen, reed de bromfietser er vandoor. Het slachtoffers is door een huisarts behandeld aan verwondingen aan onderbeen, schouder en ribben. DREISCHOR - Onbekenden hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag ingebroken in een woning aan de Bogerdhof in Dreischor. De eigenaresse was de woning nog aan het inrich ten. De daders hebben niks weggenomen, maar de braakscha- de bedraagt ongeveer honderd gulden. In dezelfde nacht werd rond drie uur geprobeerd in te breken in een woning aan de Bogerdweg in Dreischor. De bewoonster werd wakker van een geluid op de benedenverdieping. Toen ze uit het raam keek zag ze drie mannen uit de tuin weglopen. De mannen hadden getracht de toegang van het huis te forceren. maandag 15 oktober 2001 HnorAli Pankow KERKWERVE - Voor talrijke fietsliefhebbers was het dit weekend genieten langs de Schouwse kustlijn. De gloed nieuwe en nog niet geheel vol tooide fietsboulevard aan de zuidkust van Schouwen tussen Zierikzee en De Schelphoek bij Serooskerke blijkt bijzonder in trek bij wielrijders in verschil lende leeftijdsgroepen. Het warme en veelal zonnige herfstweer deed veel mensen besluiten de nieuwe fietsroute eens uit te proberen. Het traject biedt afwisselend buitendijks zicht op de vloedlijn en op de in lagen waar het pad aan de bin nenkant van de dijk is aange legd. Op de plaatsen waar de fietsboulevard over de kruin SEROOSKERKE (W) - Wethou der J. Korstanje van Veere heeft zaterdagmiddag de zittribune van voetbalvereniging Seroos kerke officieel geopend. De jongste aanwinst op sport park Noordhout is in drie maan den tijd uit de grond gestampt, dankzij de inzet van 57 vrijwil ligers. De zittribune biedt plaats aan 180 mensen. Een flink deel van de benodigde 100.000 gulden voor de bouw van de tribune haalde de voet balvereniging uit het 'stoelen- adoptieplan'. Het bestuur lan ceerde dat idee tijdens de nieuwjaarsreceptie op 6 janua ri. Tot verbazing van voorzitter R. Filius waren twee uur later al de eerste 17.000 gulden binnen. In totaal is uiteindelijk voor een kwart ton aan stoelen verkocht. De tribune is in 1093 uren ge bouwd, zonder financiële steun van de gemeente Veere. „Deze zittribune is echt iets van ons", aldus Filius, zaterdag tijdens de opening. Bezoekers die een zitplaatsje willen bemachtigen op de tribu ne hoeven niets extra's te beta len. „Dit is gewoon service", stelde de voorzitter. van de dijk voert, zoals bij de Schelphoek, krijgen de wielrij ders een fraaie indruk van het weidse landschap. Verschillende groeperingen uit ten de afgelopen weken kritiek op de fietsboulevard. Zo klaag de de Stichting Gehandicapten beleid Schouwen-Duiveland over het feit dat deze voorzie ning niet toegankelijk is voor gehandicapten en ook voor ou deren lastige obstakels bevat. Zo zijn er op diverse plaatsen steile trapjes en fietsgoten aan gebracht om het pad vanaf de kruin naar de voet van de dijk te voeren of andersom. Die klach ten leidden onlangs nog tot kri tiek binnen de Landinrichtings commissie Schou wen-Oost, waarbij gemeente en water schap vooral de milieuvertegen woordigers de zwarte piet toespeelden. De vertegenwoor digers van de milieugroeperin gen erkennen dat zij het met name langs de Kisters- en Su- zanna-inlaag onverantwoord vinden dat daar een fietspad over de dijk zou voeren. Volgens hen zou dat te veel onrust te weegbrengen binnen de voor de vogels belangrijke vluchtgebie- den. Verder betreuren de skeeleraars het dat op de fietsboulevard een beschermende gritlaag wordt aangebracht. Dat maakt de rou te straks onbruikbaar voor de skeeleraars. Volgens het water schap Zeeuwse Eilanden is het aanbrengen van die gritlaag noodzakelijk om al te snelle slij tage tegen te gaan. Het pad is in eerste instantie bedoeld voor fietsers en die maakten er het af gelopen weekeinde in groten ge tale gebruik van. De uitbater van café-restaurant De Heerenkeet aan de kust ter hoogte van Kerkwerve ziet zijn klandizie er flink door stijgen. Het terras biedt een aangename pleisterplaats ter onderbreking van een fietstochtje langs de kust. In een boodschap op het terrasbord werd begrip ge vraagd van de bezoekers voor het feit dat er buiten geen bedie ning was en dat zij derhalve zelf hun consumptie binnen moes ten komen halen. Dat bleek voor de meesten na een sportief tochtje op de fiets niet echt een probleem te zijn. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Kinderboer derij De Klepperhoeve in Mid delburg beschikt binnenkort over een nieuwe stal. Leden van de Lionsclub Walcheren zijn al vier zaterdagen bezig om het onderkomen in elkaar te zetten. Het geld voor de stal, zevendui zend gulden, werd bijeenge bracht door sponsors en de bridge-drive. Zaterdag werd het hoogste punt gevierd met pannenbier. De Lionsclub zamelt jaarlijks enkele duizenden guldens in om goede doelen te steunen. Na de bouw van een volière bij verzor gingshuis Buitenrust, een gei- tenschuur bij Ter Valcke in Goes en diverse ruimtes bij vogel- en egel opvangcentrum De Mikke in Middelburg was nu De Klep perhoeve de gelukkige. „Ik fiets regelmatig langs de kinderboer derij", vertelde J. de Roo, ,,en ik heb ze gevraagd of wij iets voor hen konden betekenen. We wil len elk jaar iets anders doen." De stal is door de leden zelf ont worpen en gebouwd. „Je maakt zoiets ook goedkoper als je het zelf bouwt", zei C. Landré. „Het is binnen de Lionsclub ook een belangrijk element om actief te zijn. Het is goed voor de onder linge band. Zelf een stal bouwen is toch veel leuker dan geld overmaken. "De Lionsclub Wal cheren telt veertig leden. Onge veer dertig van hen hebben op vier zaterdagen de handen uit de mouwen gestoken. Als de stal gebouwd was door een aannemer, dan had het on derkomen tussen de zestien- a zeventienduizend gulden ge kost, weet Landré. „En dan had je ook nog een minder luxe uit voering gehad. We hebben nog wel gekeken of prefab mogelijk was, maar ook dat vonden we niet leuk om te bouwen." Voorzitter Helen van den Boog van De Klepperhoeve zegt ont zettend geholpen te zijn met de nieuwe stal. „Er stond eerst een krakkemikkige stal en die had bij de sloop maar één zetje no dig. Hij stond wel op het lijstje om vervangen te worden, maar dat kon nog wel jaren duren. We zijn hier echt ontzettend blij. Uit eigen middelen hadden we dat nooit kunnen financieren of we hadden er jaren voor moeten sparen. Nu wordt niet alleen het materiaal betaald, maar is de stal ook nog eens voor ons neer gezet." HULST - De politie heeft gister middag om tien voor vijf op de N60 in Hulst een 35-jarige man uit Arnemuiden aangehouden wegens drugsbezit. De man moest het zakje met vijf gram wiet inleveren. door Lilian Dominicus HOEK - De Braakman in Hoek wordt volgend voorjaar het ter rein van een groots opgezette Europese scoutingmanifestatie. Zo'n drieduizend padvinders uit Nederland, België, Duits land, Luxemburg en Frankrijk zullen volgens evenementenor ganisator Ariël Meeusen tijdens het weekeinde van vrijdag 31 mei tot en met zondag 2 juni hun kamp opslaan op de terreinen van het vakantiepark. Het evenement, dat de naam Scouts across Europe heeft ge kregen, moet het internationale scouting-gevoel versterken. Het programma belooft zowel tradi tionele als nieuwe stijl padvin dersactiviteiten zoals een laser show, het grootste kampvuur van Zeeland, een bungee-run, een mega-survivalbaan, een klimmuur, een disco, demon straties van de Nederlandse land- en luchtmacht, een wan deltocht en levend stratego. Meeusen spreekt van een 'uniek evenement'. „We hebben mede werking van de politie, de ge meente, De Braakman, iedereen is enthousiast. Het is een enorm goede reclame voor de scouting, Terneuzen en de provincie Zee land. Er zijn al diverse sponsors die ons steunen." doorLucOqgel OUD-VOSSEMEER - In dorps huis De Vossenkuil in Oud-Vos semeer is zaterdag een kunst werk onthuld ter ere van mevrouw D. van 't Hof-Quist. Zij liet bij haar overlijden in 1995 ruim zes ton na 'ten behoe ve van de gemeenschap van Oud-Vossemeer'. Het legaat was eigenlijk be stemd voor de aanleg van een zwembad, maar het bedrag was daarvoor niet toereikend. Daar om heeft de gemeente Tholen besloten jaarlijks een deel van de erfenis toe te kennen aan ver enigingen. Inmiddels zijn al di verse zaken mede dankzij deze bijdrage gerealiseerd. Als eerbetoon aan mevrouw Van 't Hof-Quist heeft kunstenares J. Pladdet een doek gemaakt, dat een mooi plaatsje krijgt in De Vossenkuil. Wethouder M. Velthuis van de gemeente Tho len verrichtte zaterdag in aan wezigheid van Pladdet de ont hulling. Op het doek is een kinderhand te zien die een bloem 'geeft.' Het kunstwerk werd onthuld tijdens een druk bezochte receptie ter ere van het 25-jarig bestaan van judover eniging OVJV. Velthuis' collega R. Ravensteijn viel de eer te beurt de nieuwe judomatten van de club in gebruik te nemen. De matten heeft OVJV kunnen aanschaffen dankzij een bijdra ge van ruim 12.500 gulden uit het legaat-Van 't Hof-Quist. Tijdens de receptie werden ook stilgestaan bij het feit dat trai ner R. Govers, voorzitter J. Hommel en secretaris S. Istha al sinds de oprichtingsdatum hun functies vervullen. Kunstenares J. Pladdet (1) over handigt het schilderij aan wet houder M. Velthuis. foto Willem Mieras BRUINISSE - Jeugdsociëteit De Pul inBruinisse houdt zater dag 20 oktober een 'Autumn Evening' ter gelegenheid van het herfstseizoen. De zaal wordt in herfstsfeer versierd. Het festijn gaat om 19.30 uur van start. REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax:(0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl R. Bosboom M. E. deBruijn I. Huibers A. M. van der Jagt R. J. A. Paardekam E. Soesman K. L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl DOMBURG - De website van de gemeente Veere is saai en kleurloos. Dat stelt de gemeen teraadsfractie van de Christen- Unie in haar algemene beschou wingen op de begroting voor komend jaar. „Geld dat er tot nu toe is ingestopt, kan voor een groot deel als weggegooid be schouwd worden." Veere heeft sinds mei 2001 een eigen website. Volgens de Chris tenunie zijn de internetpagina's statisch en niet actueel genoeg. Vergaderingen worden niet op tijd verwijderd van de website, notulen van bijeenkomsten staan niet vermeld en de uitstra ling is 'verschrikkelijk wit en saai'. De ChristenUnie schrijft dat zij een volgende keer niet zomaar akkoord gaat met een nieuw krediet voor de site. De partij wil eerst een gedegen overzicht van wijzigingen en de data waarop die zijn voltooid. Ook de raadsfractie van de PvdA is niet echt tevreden over de manier waarop de gemeente Veere zich virtueel presenteert. De website moet uitnodigender worden gemaakt. Dat bevordert de communicatie met de inwo ners van de gemeente. De soci- aal-democx-aten vinden overi gens dat het college wel wat beter kan omgaan met de bur gers. Met name de beantwoording van brieven laat te lang op zich wachten. door Luc Oggel BORSSELE - Hij zou nog wil len blijven, maar hij mag niet. Vanwege zijn leeftijd neemt Adri Krijger (55) eind deze maand na 29 jaar afscheid van het brandweerkorps van Bors- sele. Iedereen die bij de brandweer werkt, kent de regel: of je nou wilt of niet, op je vijfenvijftig ste moet je eruit. Ook Adri Krijger zou zijn pieper het liefst nog wat langer bij zich houden, dat doet hij per slot van rekening al 29 jaar. Meer dan de helft van zijn le ven is Krijger nu brandweer man, of 'manusje van alles', zoals hij het zelf zegt. „Dit is al het derde voertuig dat ik mee maak", zegt Krijger, wijzend op de brandweerwagen, die in het kader van de open dag van het korps Borssele in vol or naat uitgestald is. En ik heb al zes commandanten gehad." Hoeveel branden de scheidend brandweerman gezien heeft, weet hij niet. „Maar bij de eer ste brand zat ik eigenlijk nog niet eens officieel bij de bi'and- weer. Er was een tekort en ze wisten dat ik er graag bij wou, dus ze namen me gewoon mee." Krijger heeft het vak al doende geleerd. „Het is een deel van je leven. Ook al maak je ver- Brandweerman Adri Krijger zou zijn pieper het liefst nog wat langer bij zich houden, maar hij heeft demaximumleeftijdvan55 jaarbereikt. foto Willem Mieras schrikkelijke dingen mee, je blijft het doen. Het ene raakt je meer dan het andere, maar je kunt nooit zeggen dat je er im muun voor bent.Het is in feite altijd ellende." Toch herinnert Krijger, zich ook 'mooie' mo menten. „Er stond ooit een tussenhal van een fabriek in brand. Uiteindelijk is alleen die tussenhal verloren gegaan en hebben we de fabriek gered. Dan loop je wel even op je te nen." Het korps Borssele, één van de zes korpsen van de gemeente Borsele, oefent altijd op don derdagavond. Krijger, in het dagelijks leven vrachtwagen chauffeur, kijkt er iedere week naar uit. „Ikzorgdan altijddat ik iets eerder thuis ben." Eind deze maand is het voor Krijger einde oefening, maar één ding weet hij zeker: „Het zal altijd blijven jeuken." Het korps Borssele hield zater dag tevens open dag, speciaal voor de inwoners van het dorp. Er waren demonstraties brandbestrijding en hulpver lening en het publiek kon een kijkje nemen in de kazerne.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 25