Terneuzen morele winnaar Swift terug in de provincie PZC Rapide: Middelburg heeft gerommeld met wedstrij dformulier öe ^©fienigD 22 UDI'19 blijft aan leiding in hoofdklasse B Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser speelt met negen man gelijk: 1-1 Helmen geveild de hobby van... Handje Rossi krijgt koekje van eigen deeg Zweepslag 1 Mooi weer maandag 15 oktober 2001 VLISSINGEN - De ze vende speelronde heeft geen nieuwe koploper op geleverd in de hoofdklas se B van het zondag ama teurvoetbal. UDI'19 staat nog steeds bovenaan ondanks het verlies van twee punten in de thuiswedstrijd tegen EHC. TOP en SV Meers- sen wonnen beide en zijn samen met UNA (1-1 te gen Terneuzen) de directe achtervolgers. Gemert-SV Meerssen 2-3 (0-2). 17. Roel Coumans 0-1, 20. Roel Coui7ians 0-2, 47. Jacco Hoffmans 1-2, 89. Davy Manders 2-2, 90. Erwin Van- debroeck 2-3.Gele kaart: Igor Heijnens (SV Meerssen). Scheidsrechter: J. J. G. van Domburg (Dongen). Aantal toeschouwers: 500. UDI'19/Beter Bed-EHC/No- rad 1-1 (0-0). 52. Rob Adams 0-1, 89. Peter van den Heuvel 1-1. Gele kaartFrank Kel- lens (EHC/Norad). Scheids rechter: J. H. Tempelaar (Dordrecht). Aantal toe schouwers: 2000. WSC-Wilhelmina'08 2-3 (1-1). 14. Henri Schaefer 0-1, 25. Wouter Wachtels van de Berg 1-1, 71. Henri Schaefer 1-2 (strafschop), 89. Farid Idrissi 2-2, 90. Joep Faessen 2-3. Scheidsrechter: B. Si mons (Breughel). Aantal toe schouwers: 300. Schijndel/Dalelnet-IVS 0-3 (0-0). 58. Pedro Lisai 0-1, 60. Rob Schulpen 0-2, 74. Darryl Connel 0-3. Scheidsrechter: L. G. Wijnants (Landgraaf). Aantal toeschouwers: 900. JVC Cuyk-TOP Oss 0-1 (0-0). 75. 0-1 Erik de Groot. Gele kaart: Peter van Orsouw, Pascal van de Brand (beiden TOP). Scheidsrechter: Th. P. Hoeben (Venlo). Aantal toe schouwers: 750. SV Panningen-FC Vinken slag 2-5 (0-0). 46. Michael Ra makers 0-1, 50. 0-2 Sandro Leo, 75. 0-3 Michael Rama kers, 80.1-3 Olaf van Schijn- del, 85. Luuk Craenmehr 2-3 (pen), 87. Sandro Leo 2-4, 89. Atilla Dökmeci 2-5. Gele kaart: Rob Peters (S.V. Pan- ningen), Bocardi (FC Vinken slag). Scheidsrechter: Van Loen (Harmeien). Aantal toe schouwers: 300. door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Weer geen overwinning op eigen veld, twee spelers uit het veld gestuurd, maar desondanks keihard wer kend een punt uit het vuur ge sleept. Terneuzen speelde eerst met elf, na een halfuur met tien en kort na rust slechts met negen man tegen UNA. De Zeeuws- Vlaamse debutant in de hoofd klasse van het zondagvoetbal voelde zich na het gelijke spel (1-1) dan ook de morele winnaar van een slijtageslag. Met negen tegen elf drong Ter- neuzen in de slotfase van het duel zowaar nog aan. .,Het is schandalig dat wij hier niet winnen', foeterde de Brabantse doelman Mark Sleddens. „Wij spelen met twee man meer, maar zij krijgen de beste kan sen." Trainer Kees van Loon: „De complimenten voor de te genstander. Normaal gesproken moet je tevreden zijn met een punt in een uitwedstrijd, maar onder deze omstandigheden na tuurlijk niet." De Brabantse oefenmeester miste drie spitsen, maar wilde dat niet als excuus aanvoeren. „Ik heb in de rust gezegd (nadat Danny Magito al uit het veld was gestuurd) dat heel veel ploegen tegen tien man 'over de kop gaan lopen'. Dan gaan ze uit de organisatie lopen, net een tandje minder, tegen een tegen stander die er een schepje bo venop doet. We hadden meer druk van voren moeten zetten, een hoog tempo moeten hante ren, het speelveld groot moeten houden en kansen moeten creë ren. Maar dat hebben we heel slecht uitgevoerd." Onvermoeibaar Dat was vooral de verdienste van Terneuzen, dat zich het snot voor de ogen liep. Mike But ver leende achterin assistentie en was voorin vaak een plaaggeest. Dennis de Kraker was onver moeibaar, Randy Lauret schik te zich in een dubbelrol als linksachter en linkermidden velder en Geert de Poorter dichtte de gaten. Bovendien maakte Terneuzen meer dan eens gebruik van doelman Erik de Koeijer, die veel werd aange- Ronald van Sliedregt schiet het openingsdoelpunt langs UNA-doelman Mark Sleddens. speeld. En als er al eens een kansje voor de gasten kwam, dan stond het vizier niet scherp. Paul Telussa zag in het resultaat een bevestiging voor de kwali teiten van zijn formatie. „Het overkomt mij niet meer dat ik me aanpas aan de tegenstan der", zei de trainer zelfverze kerd. „Tegen JVC/Cuijk hebben we onszelf voor rust tekortge daan, door veel op eigen helft te spelen. Dat heb ik met de groep besproken. We hebben voor een aanvallende speelwijze geko zen, omdat wij daar goed in zijn. Iedere ploeg in deze klasse is ontzettend benauwd voor een aanvallende speelwijze. Vanaf nu zal elke tegenstander be nauwd zijn om tegen Terneuzen te moeten voetballen." De thuisploeg, die kort na rust Mi chel de Vries ook nog eens met een rode kaart zag vertrekken, kon zowaar in de slotfase nog aanzetten voor een offensiefje. Het leidde tot een paar moge lijkheden, nadat Mike But en Ronald van Sliedregt vroeg in de wedstrijd al beste kansen hadden gemist. Terneuzen kwam na ruim een halfuur op voorsprong, na goed voorbereidend werk van Domi nique Verlinde. Hij behield het overzicht en legde de bal aan de tweede paal op een presenteer blaadje bij Ronald van Slie dregt: 1-0. Kort daarna volgde de uitslui ting van Magito, die in een kei hard duel om de bal net te laat kwam. Het had veel weg van een compensatie van scheidsrechter Erkens uit Gouda, die eerder een grove overtreding van Jos Kaijser (hij haalde een doorge broken speler neer) slechts met geel had bestraft. Nadat Michel de Vries kort na rust ook een doorgebroken spe ler onderuit had gehaald, vol hardden de Brabanders in een stereotiep spelletje met veel mensen achter de bal. Het was soms schrijnend om te zien, hoe de bezoekers met twee man meer moeite hadden om de bal in eigen gelederen te houden. Tekenend voor de onmacht van UNA was vooral de manier waarop de gelijkmaker tot foto Peter Nicolai standkwam. Michel de Vries kopte vlak voor rust een voorzet achter zijn doelman Erik de Koeijer en vervulde daarmee ongewild een weinig benijdens waardige hoofdrol. Terneuzen-UNA 1-1 (1-1). 28. Ro nald van Sliedregt 1-0,43. Michel de Vries (eigen doelpunt) 1-1. Scheids- recher B. Erkens (Gouda). Gele kaart: Jos Kaijser, Mike But (Ter neuzen), Spooren, Oudenhoven (UNA). Rode kaart: 30. Magito (Ter neuzen), 48. Michel de Vries (Ter neuzen). Aantal toeschouwers: 400. Terneuzen: Erik de Koeijer; Geert Bosschaart, Danny Magito, Geert de Poorter, Michel de Vries; Dennis de Kraker, Mike But, Jos Kaijser, Randy Lauret; Ronald van Sliedregt (55. Jacky Lambert), Dominique Verlinde (82 Hubert van den Hemel). door Jan Dagevos en Eduard Hofman HULST - Rapide uit Hulst te kent deze week bij de hockey- bond protest aan tegen de uit slag van de wedstrijd tegen Middelburg. De Zeeuws- Vlaamse vierdeklasser verloor de wedstrijd met 4-1 en beweert nu dat er met het wedstrijdfor mulier is gerommeld. Rapide-coach Barend Pelgrim zegt: „Bij het begin van de wed strijd stonden er elf mensen op het formulier. Tijdens de wed strijd bleek dat Middelburg toch twee reserves had, die zijn er later bijgeschreven. Verder hebben we sterk de indruk dat er een jongen meedeed, die niet op het wedstrijdformulier stond. Daar trappen wij niet in. Ik heb meteen al te kennen gege ven dat wij bezwaar hadden te gen deze gang van zaken, maar er werd niks mee gedaan. Van daar dat we nu protest bij de bond aantekenen." Middelburg ontkent geknoeid te hebben met het formulier. Incident Het duel zelf werd bij een 3-1- stand voor Middelburg ontsierd door een incident. Resultaat: ro de kaarten voor Rapide-speler Jelle Inghels en coach Barend Pelgrim. Aanleiding tot het op stootje vormde een actie van Middelburg-speler Wesley Mal- jaars. Hij sloeg volgens Rapide met zijn stick door, terwijl de bal al weg was. „Het was het zo veelste incident", vond Pelgrim. Speler-coach Bart Willemsen van Middelburg zegt echter: „Wesley werd weggeduwd. Dat was een overtreding, waar me teen al voor gefloten had moe ten worden. Toen het fluitje uit bleef, probeerde hij alsnog de bal te bemachtigen, waarna de speler van Rapide Jelle Inghels) struikelde. Die jongen duwde Wesley vervolgens in de rug en sprong later op zijn rug. Ik moest eigenlijk wel lachen. Het was net paardjerijden. Toen hij in de lucht sprong, had hij al spijt. Dat kon je zien." De clubscheidsrechters deelden de rode kaart uit aan Inghels, terwijl Maljaars er met geel vanaf kwam. Ook coach Barend Pelgrim kreeg rood wegens aan merkingen op de leiding. „Een van die scheidsrechters speelde een dubieuze rol", aldus Pel- grim. „De speler-coach van Middelburg (Bart Willemsen) heeft zich later nog veront schuldigd voor de wijze waarop de scheidsrechters deze wed strijd hebben geleid." „Er waren enkele dubieuze be slissingen", geeft Willemsen toe, „maar ja óók ik heb geer. grip op de clubscheidsrechters Ik heb daarom gezegd dat de mensen van Rapide niet bij mi: moesten klagen. Ik kon er niks aan doen. Als zij dat als een ver ontschuldiging willen zienvind ik dat goed." Leep Er werd gisteren ook nog hoc key gespeeld. Rapide speelde met invallers voor topscorer Jo- chem Beaart en Allois de Decke- re, maar begon niettemin sterk. Het creëerde in het eerste kwart van de wedstrijd een handvol kansen, maar verzuimde die te benutten. Middelburg, dat na de drie rode kaarten in de wed strij d tegen Vlissingen van vori ge week ook niet compleet binnen de lijnen verscheen, counterde' leep naar 1-0 via jeugdspeler Mare Vergroese. Na de 3-0 door twee treffers van Ramsus Herbelein, kwamen de gasten tot 3-1 terug door Jordy Comelissens. Dave Oldeman bepaalde de eindstand op 4-1. SUZUKA - De Formule 1 neemt deel aan de grootste internet veiling ooit voor Afghaanse vluchtelingen. Daarmee gaat de organisatie in op een verzoek van Ruud Lub bers, de Hoge Commissaris van de VN-vluchtingen organisatie j Unhcr. Vier coureurs (Jamo' Trulli, Giancarlo Fisichella, Jenson Button en Fernando Alonso) hebben inmiddels toe gezegd hun helm beschikbaarte stellen voor de veiling die 31 ok tober begint. door Rudy Boogert Het was in de tijd dat het middenvak nog bestond in het korfbal; in de tijd dat er in de wintermaanden nog niet in de zaal werd gespeeld; in de tijd dat Schou- wen-Duiveland tien korfbalclubs herberg de en Scampolo de Zeeuws-Vlaamse troef was; in de tijd dat Swifts monopolie in de Zeeuwse korfbalwereld niet ter discussie stond. In die periode speelde Swift in competitie verband voor de laatste keer tegen een Zeeuwse tegenstander die niet Tjoba of Animo/Fortis heette. We schrijven zater dag 8 oktober 1955; ruim 46 jaar geleden. Swift is een week eerder voor de dertiende opeenvolgende keer kampioen gewor den in de eerste klasse van de Zeeuwse Korfbalbond. Het volgende jaar zou de Middelburgse club de overstap maken naar de landelijke competitie. De laatste wedstrijd van het seizoen is een thuiswedstrij d tegen het Goese Togodat al die jaren tegen de hegemonie van Swift aanhikte. Ook op deze achtste oktober van 1955 is Swift veel te sterk. Het wordt 8-2. Swift duikt de landelijke derde klasse in, wordt meteen kampioen en laat de Zeeuw se tegenstanders in latere jaren vér achter zich. Togo profiteert in 1956 meteen van Swifts absentie, want het wordt voor de eerste keer in zijn historie kampioen. Swift laat na die dertiende titel op rij de Zeeuwse spelers nog één keer ruiken aan hun niveau. Want op 19 november 1955 speelt de ploeg op de keien van de Markt in Middelburg een wedstrijd tegen 'De Rest van Zeeland'. Swift is oppermachtig en wint met 11-4, door doelpunten van onder anderen Mop de Voogd, Nel Bouwmeester en Floor Schreuders, die nu nog altijd be trokken is bij het eerste team van Swift. Als de tijd verstrijkt - micro-korfbal wordt geboren en het middenvak geëlimineerd - kunnen alleen Tjoba en Animo (later gefu seerd met Zuidwesters tot Fortis) het ni veau van Swift benaderen en spelen regel matig tegen het Middelburgse korfbalbol- werk. Andere Zeeuwse clubs zien Swift al leen vanaf de zijlijn. Tot zaterdag 13 okto ber 2001Want op die datum 'keert Swift terug in de provincie'. Op het veld van TOP valt de hernieuwde kennismaking echter vies tegen, want de thuisploeg uit Arne- muiden zegeviert met 15-7. PHILLIP ISLAND - Hij reed in Italië eens een ereronde met een Claudia Schiffer-pop onder de arm, onlangs betrad hij in een witte doktersjas de baan en bijna elke overwinning viert hij met een zogenoemde 'wheelie'. Valentino Rossi kreeg gisteren echter een koekje van eigen deeg. Ex-kampioen Randy Mamola duwde tij dens de persconferentie na afloop van de Grote Prijs van Australië de kersverse we reldkampioen in de 500cc-klasse een taart in het gezicht. De pas 22-jarige Italiaan zag er de grap wél van in. Hij had immers alle reden tot vrolijkheid, want hij had net een unieke trilogie voltooid. Eerder werd Rossi namelijk al gekroond tot wereldkampioen in de 125cc (1997) en 250cc-klasse (1999). Rossi is de eerste motorcoureur sinds de Brit Phil Read (1973) die dit voor elkaar krijgt. De Italiaan had hier echter slechts vijf jaar voor nodig, terwijl Read een jaar langer gebruikte. Tevens is Rossi de jongste coureur ooit die deze 'hattrick' voltooit. foto Tony Feder/AP Frans Adelaar, de succesvolle trainer van FC Utrecht, vindt dat het traditio nele handje schudden voor de wedstrijd tussen alle spelers op het veld moet worden afgeschaft. „Zo'n lange rij met voetballers die elkaar een handje geven ziet er mis schien leuk uit voor het publiek. Het wekt de indruk van fairplay, maar als er spelers worden overgeslagen, kun je beter van een soort Koude Oorlog spreken. Dus afschaf fen die handel", zei Adelaar na de zege op Willem II (3-1). Volgens Adelaar kreeg zijn bikkelharde verdediger Stijn Vreven gistermiddag zo wel van Landzaat als van Abdellaoui geen hand voor de wedstrijd. „Dat valt me heel erg tegen van die spelers", aldus de trainer van FC Utrecht. „Het is overigens niet de eerste keer dat Vreven door een collega van de tegenpartij wordt genegeerd. Leonardo van Feyenoord deed het ook al eens. Bela chelijk." Naam: Johan Le Conté Sport: voetbal (elftalbegeleider Kloetinge) Hobby: skeeleren Johan Le Conté: „Voetbal is altijd mijn grote hobby geweest, totdat in 1986 mijn kruisbanden werden afgetrapt. Toen kon ik niet meer verder. Ik heb het daarna nog wel geprobeerd, maar nadat de ortop- heed had geroepen dat ik een hobby moest kiezen, waarbij ik geen last van mijn knie zou hebben, heb ik me op het skeeleren ge stort." „Samen met Paul Schipper heb ik het op gepakt. Ik moet mijn energie kwijt, gewoon af en toe een beetje afzien, dat is heerlijk. Het ligt nu even wat stil, omdat ik wat last van mijn knie hebmaar normaal rij den we drie keer per week. Dan maken we tochtjes naar Vlissingen-Oost of de Pijlerdam. We rijden elke keer wel zo'n 60 tot 70 kilome ter. Het is heerlijk om te suizen op die wiel tjes, dan ontwikkel je snelheden, daar schrik je van. Ik denk dat we de 40 kilome ter per uur wel halen." „Twee jaar geleden hebben Paul en ik de marathon van Rotterdam gereden, in een prachtige ambiance. Reden we met twee duizend mensen langs de kant en tussen duizenden deelnemers over de Maasboule vard. Daar kreeg je kippenvel van. De le den van de kernploeg waren daar ook, die reden ongelooflijk hard, wel twee keer zo hard als wij. Paul Schipper heeft echte skeelers, met vijf wieltjes. Ik doe het op skates, dus op vier wieltjes. Ik sta daardoor wat steviger en kan niet zo snel door mijn enkel gaan. Ik ben wat voorzichtiger ge worden, zeker na die knieblessure." Scheidsrechter Henk Koeyvoets (broer van Cees, die jarenlang op het hoogste amateurniveau floot) is zaterdag door twee bestuursleden van Rijswijkse Boys naar huis gebracht. Hij was in de voetbalwed strijd Rijswijkse Boys - NEO'25 in de derde klasse D na een klein kwartier spelen zoda nig geblesseerd geraakt, dat hij zijn eigen auto niet meer kon besturen. Met één be stuurslid in de auto van de onfortuinlijke fluitist en een ander er achteraan met een eigen auto werd de 155 kilometer naar Ga- pinge afgelegd, waarna de beide bestuur ders met de complimenten en de nodige verfrissingen de 155 kilometer richting huis weer aanvaardden. Na onderzoek bleek Koeyvoets een zweepslag opgelopen te hebben en hij zit nu voorlopig - met krukken - thuis. Er werd zaterdag gemekkerd en gemop perd op de tribune bij Terneuzense Boys. Vlak voor tijd stond de ploeg met 1-2 achter tegen Kogelvangers en zocht ver geefs naar een opening. Tot ergernis van een supporter: „Het is geen zomeravond voetbal hoor!schreeuwde hij. „Nou", zei zijn buurman, „het is anders lekker weer!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 22