pzc Ouderwetse rugbyderby in Goes Nipt verlies BC Vlissingen Minder ploegen in vrouwenzaalvoetbal Noormannen dendert over Luctor heen Verlies BV Souburg Eric Franken leidt EMM naar winst Oemoemenoe laat winst tegen Tovaal in slotfase liggen: 21-20 Harald Punessen leidt bij twaalfde bowlingstrijd Winst en verlies voor RBVM Van Tongeren maakt seizoen in één klap goed bw IV maandag 15 oktober 2001 door Hans Hollestelle Grimmige duels tussen de spelers van Tovaal en Oemoemenoe (zwart-witte shirts). foto Willem Mieras Hoor Ron de Waal GOES - Met dichtgeknepen bil len beleefde Tovaal-coach Al fred Verdonk de slotfase van de derby van zijn ploeg tegen het Middelburgse Oemoemenoe. Een ruime 21-7-voorsprong was geslonken tot één schamel punt je. toen Jan Albregtse voor Oemoemenoe mocht aanleggen voor een conversion. Albregtse miste, waardoor de ontlading bij Verdonk groot was: 21-20. Er was weer eens sprake van een ouderwetse derby in Goes. On danks dat het een treffen betrof tussen de koploper en de rode lantaarndrager in de tweede klasse, was er nauwelijks spra ke van enig krachtsverschil. Na afloop waren enkele objectieve rugbyliefhebbers het over eens, dat dit duel geen verliezer ver diende. Flitsend Er werd gestreden voor iedere meter, zonder dat daarbij de grens van het toelaatbare werd overschreden. Tovaal-coach Verdonk was zich er voor aan vang ook van bewust dat zijn ploeg geen makkelijke middag tegemoet zou gaan. ,,De krachtsverschillen in deze klas zijn uitermate klein, maar als we normaal in ons spel kunnen komen, moet Oemoemenoe geen probleem zijn", aldus Verdonk. Menno Huter zette Tovaal al in de derde minuut via een try op een 5-0-voorsprong. De bezoe kers uit Middelburg lieten zich door deze vroege achterstand niet van de wijs brengen, en kwamen ruim tien minuten la ter volkomen terecht op gelijke hoogte, toen Sander de Loof vanaf de rechterkant voor een tiy zorgde: 5-5. Jan Albregtse toonde zich uit de conversion trefzeker: 5-7. Het herstel van Tovaal liet niet lang op zich wachten. Met een penaltykick van zo'n veertig meter bracht Egon Geeratz Tovaal weer aan de leiding (8-7), waarna hij een zelfde mogelijkheid onbenut liet om de voorsprong verder uit te breiden. Oemoemenoe trachtte de wed strijd kort voor de rust weer te kantelen, maar leed op tien me ter van de Goesse trylijn slordig balverlies. Het gevolg was dat Egon Geeratz de bal kon onder scheppen en na een run over zes tig meter de 13-7 kon scoren, De tweede helft gaf net zoals in de eerste helft een fel aandrin gend Tovaal te zien. Via een be nutte penalty-kick van Egon Geeratz. en een try van opnieuw Menno Huter liep de thuisploeg uit naar een comfortabele 21-7- voorsprong. Via een penalty kick van Jan Albregtse en een try van Raymond Banerd kwam Oemoemenoe tot 21-15 terug, en was de verwachte zege van Tovaal niet meer zo zeker. Oemoemenoe rook dat er nog wel kansen waren, en zette To vaal met de rug tegen de muur. De Middelburgers zetten aan voor een alles-of-niets-offen- sief, en kwamen in de slotmi nuut via een try van Tannequy Descazeaud zowaar nog op 21-20. Alles wat Tovaal heette hield de adem in toen Jan Al bregtse vanuit een vrijwel onmogelijke hoek voor de con version mocht aanleggen. Het lukte Albregtse echter niet om de bal binnen de palen te krijgen, waardoor Tovaal met een benauwde 21-20-zege de koppositie behield. „Ikhad goe de benen, en ondanks de moei lijke hoek had ik alle hoop dat het zou lukken", treurde Al bregtse na. Onderschatten De teleurstelling maakte al snel weer plaats voor een positief ge voel bij Albregtse. „Ons spel van vanmiddag geeft alle vertrou wen voor de komende wedstrij den. We hebben de topvier ge had, en gaan nu snel punten pakken", verzekerde hij. En Al fred Verdonk: „We lieten ons het spelletje van de tegenstander opdringen, en waren daardoor maar zelden in staat om onze ei gen sterke punten uit te buiten. Normaal maken we weinig fou ten, maar nu had het meer weg van een foutenfestival." Tovaal-Oemoemenoe 21-20 (13-7) 3. Menno Huter 5-0. 14. Sander de Loof 5-5. 15. Jan Albregtse 5-7, 19. Egon Geeratz 8-7, 37. Egon Geeratz 13-7, 47. Egon Geeratz 16-7, 49. Menno Huter 21-7, 55. Jan Albregt se 21-10, 61. Raymond Banerd 21-15, 80. Tannequy Descazeaud 21-20. door Jos van Belzen WESTKAPELLE - De Noor mannen is in de vijfde klasse B nog twee punten verwijderd van het behalen van de eerste-perio- detitel na de ruime 5-1-zege op Luctor'88. Het duel tussen de nummers twee en drie, Robiir- Jong Ambon, eindigde zonder doelpunten, 0-0. Noormannen-Luctor'88 5-1: Een sterker Noormannen had het duel halverwege al vrijwel in zijn voordeel beslist door treffers van Mark Minderhoud, Jarno Bostelaar en Dennis van der Welle, de eerste dit seizoen van de 17-jarige rechterspits die zijn team twintig doelpunten heeft beloofd en met deze treffer misschien de ban gebroken heeft. Na rust scoorde eerst Andy La- tusia nog tegen, waarna de Westkappelaars verder uitlie pen door René Bostelaar en Jac kie Minderhoud. Lewedorpse Boys-Dreischor 5- 2: De thuisploeg was sterker wat na tien minuten leidde tot de openingstreffer van Jacco Murk, 1-0. Sander Uijl maakte een minuut later nog wel gelijk, maar nog" voor rust liepen de Boys uit naar 4-1 door Arwin van 't Westeinde en Marcel Rooze (2x). In de tweede helft scoorden beide ploegen één maal via Benjamin Binicewicz en Patrick Bex'revoets. Robur-Jong Ambon 0-0: Een leuk duel met wisselende kan sen werd zonder doelpunten af gesloten. Beste kans was een kwartier voor tijd voor Jong Ambon, maar Eldridge Pentury zag zijn slappe inzet van de strafschopstip gestopt door doelman Peter Harinck. Kwadendamme-Vosmeer 5-1: Al na vier minuten schoot Ron nie van Hoepen de clominderen- de thuisploeg op een 1-0-voor- sprong. Jacco Vaders maakte na een verdedigingsfout nog wel gelijk, maar twee doelpunten van Carlo Vermeulen leidden tot 3-1 bij rust. In de tweede helft liep Kwadendamme uit naar 5- 1 door treffers van Carlo en Gert-Jan Vermeulen. NVS-Ouwerkerk 5-0: De ruime uitslag kwam pas in de slotfase tot stand. Na treffers van Kees Joch ems voor en Kees Bosters na rust was het Ruben Simons die er pas in de 85e minuut 3-0 van maakte. In de laatste vijf minuten scoor de Ruben Simons nogmaals, ge volgd door een doelpunt van zijn broer Sander die met een fraaie boogbal de eindstand op 5-0 bepaalde. MIDDELBURG - De competitie van het zaalvoetbal voor vrou wen is begonnen. Slechts vier teams doen er aan mee. Vorig jaar waren er nog tien formaties van de partij. De drie teams van Kloetinge zijn na strubbelingen in het vorig seizoen overgestapt naar het zaalvoetbal in Schou- wen-Duiveland. De andere teams hebben zich wegens gebrek aan speelsters en/of sponsor teruggetrokken. Competitieleider Gerard Kor- suize is nog bezig met twee teams zodat er dan mogelijk toch nog zes teams gaan mee doen. Korsuize is voornemens een dubbele competitie te laten spelen. De vier teams die over blijven zijn Biezentrappers/ Gerka Sport 1 en 2, Charlie Hair en Den Dullaert. Charlie Hair maakte een goede start. De ploeg speelde met 4-4 gelijk te gen Biezentrappers/Gerka Sport 2 en won met 4-3 van Bie zentrappers/Gerka Sport 1. Biezentrappers/Gerka Sport 2 en Den Dullaert deelden de pun ten, 2-2. door Hans Hollestelle MIDDELBURG - In het Bow ling- en partycentrum de Kruit- molen in Middelburg is zater dag de twaalfde editie van het open Middelburgs bowling kampioenschap begonnen. Voor dit evenement is weer een ruime nationale en internatio nale belangstelling. Van het Ne derlands team zijn onder ande ren Remco Verboon (vorig jaar winnaar) en Marco van de Griendt van de partij. Bij de vrouwen geeft titelverdedigster Sindy Kurvers acte de presence. Na de eerste series staat de Duitser Harald Punessen, die al eerder in Middelburg een titel behaalde, aan de leiding. Zeeland wordt onder anderen vertegenwoordigd door de eer dere winnaressen Annemieke Roelofs en Liana Lievense-de Jonge; bij de mannen zijn Erik Charlie Hair - Biezentrappers/ Gerka Sport 2 4-4: De partijen waren aan elkaar gewaagd. Er werd over en weer gescoord. Halverwege stond de thuisclub met 2-1 voor maar bij het eind signaal was er een terecht ge lijkspel bereikt. Voor Charlie Hair scoorden Mi randa Schog (2x), Marlinda Ver hoeven en Jolanda Boer. Josa van de Vliet (2x), Laura Spinne- wijn en Imelda de Poorter scho ten voor Biezentrappers 2 raak. Charlie Hair - Biezentrappers/ Gerka Sport 1 4-3: Een gelijk spel had hier de verhouding be ter weergegeven. Nu kwam Charlie Hair als de gelukkige winnaar uit de strijd. Doelpun ten voor Charlie Hair van Tama ra van. Boven (3x) en Esther Nouse. Dorien Vervenne, Jaco- lien Moerdijk en Amanda On- derdijk waren succesvol voor Biezentrappers 1 Biezentrappers/Gerka Sport 2 - Den Dullaert 2-2: Een aantrek kelijk en sportief partijtje zaal voetbal waarin Inge Suy 2x raak schoot oor Biezentrappers 2 en Renske van Puyvelde even eens tweemaal scoorde voor Den Dullaert. van Sabben en Erwin Groen (beiden uitkomend in de natio nale eredivisie) en organisator Rens Vader belangrijke provin ciale troeven. Zaterdag 20 oktober tot en met vrijdag 26 oktober worden de resterende series afgewerkt. Za terdag 27 oktober beginnen om 12.00 uur de halve finales. AMERSFOORT - De Middel burgse rolstoelbasketballers hebben in de eerste ronde van de Toernooidivisie in Amersfoort gewonnen en verloren. Van Red Giants uit Meppel werd verlo ren (42-24), JBC Noorderhaven uit Den Helder werd geklopt: 22-14. Topscorer was Mare Tas- ma met 18 punten. door Sjaak Sinke VALKENBURG - Miquel van Tongeren uit Souburg heeft met het behalen van de derde plaats in de duatlon van Valkenburg de eindzege in het Timex-duatlon- circuit veiliggesteld. Zijn naas te concurent Nico Weerkamp moest genoegen nemen met de vierde plaats in de wedstrijd en de tweede plaats in het circuit. Voor Van Tongeren was de over winning in het landelijke circuit eindelijk de erkenning waar hij al een jaar naar op zoek is. In het begin van het jaar ging hij min der werken om zich nog beter op het seizoen te kunnen voorbe reiden. Aanvankelijk lukte dat prima met diverse overwinnin gen en kwalificatie voor het EK en WK. Op het EK in Portugal en het WK in Venray wilde het echter niet lukken. In Tubbergen tijdens het NK hervond Van Tongeren zich en werd na een bloedstollende fi nale tweede. In Valkenburg kwam dit het voorbije weekein de het vervolg. Van Tongeren koos in de eerste run van negen kilometer voor de aanval om vooi-al Nico Weerkamp achter zich te houden. Met een achter stand van veertig seconden op Van der Smissen, maar met een voorsprong van een minuut op Weerkamp barstte de strijd los tijdens de veertig kilometer fiet sen. Wat Weerkamp ook pro beerde, hij slaagde er niet in om bij Van Tongeren te komen. Bij de afsluitende drie kilometer lopen kreeg Van Tongeren de re kening gepresenteerd voor zijn aanvallend lopen in de eerste run en sloeg de kramp in zijn kuiten toe. Toch hield hij stand en finishte op de derde plaats in 1 uur 53 minuten en 14 secon den. Armand van der Smissen won in 1.51.24. Weerkamp pas seerde de meet op bijna een mi nuut van Van Tongei'en en ver speelde de ovex*winning in het duatloncircuit. door Sebastiaan Roelse VLISSINGEN - De basketbal- sters van BV Souburg leden in de tweede divisie een nederlaag. In eigen huis werd met 48-52 van WSC verloren. BV Souburg-WSC 48-52: BV Souburg begon fanatiek en ge concentreerd aan het duel. Dat levexxle al snel een 14-11-voor- sprong op. WSC speelde zelf ook in een hoog tempo, hetgeen de wedstrijd zeer aantrekkelijk maakte. Dooxeiat de aanval bij Souburg goed verzorgd bleef, kwam er een 27-27-xxxststand op het scoxeboixl. Na rust raakte Soubux-g het spoor even bijstel en liep WSC snel uit. Souburg vocht zich hierna dapper terug, maar er resteex-de niet genoeg tijd meer om de laatste vier pun ten weg te werken. Scores BV Souburg: Anabelle Rouwendal 12, Nicoline Craste 12, Nathalie Houmes 10, Esther Ven- drik 6, ILse Riinberq 4 en Suzanne Plas 4. Derde divisie Tantalus-BC Vlissingen 2 40- 44: BC Vlissingen kon aanval lend geen vuist maken. Hiex-- door keek de ploeg na achttien minuten tegen een 15-10-ach- terstand aan. Net voor de rust schoot Marjolein de Dreu haar team toch naar een 15-16-voox-- sprong. Direct na de pauze ver- gx-ootte Linda de Paauw de voorsprong. Het jonge Vlissing- se team behield de leiding tot 32-42. Het werd uiteindelijk: 40-44. Scores BC Vlissingen: Romana de Ridder 9, Jessica Verhage 9, Linda de Paauiv 8, Marjolein de Dreu 8, Elisa Kuipers 5 en Dorien de Witte 5. (Advertentie) 4, AUTOLEASE ZEELAND Zie voor aanbiedingen en informatie www.autolease-zeeland.nl of bel 0113-602500 doorEd Postma MIDDELBURG - Handballer Eric Franken was zaterdag ei genlijk te geblesseerd om te spe len en werd daarom spaarzaam ingezet. Toch bewees hij tegen Primaz/Sittardia 2 zijn waarde. Zo scoorde hij in twee minuten viermaal. Uiteindelijk was Franken goed voor vijftien tref fers. Omdat EMM-keeper Ma- nuël Kremer ook op dreef was, won EMM met 21-18. In het onderonsje met collega- trainer Stan Backus van Sittar- dia zei EMM-trainer Nico Fran ken vex-baasd te zijn over de vrijheid die Exic Franken kreeg. „Ik zei tegen Backus clat ik wel een bepaalde tactiek van hun verwacht had, omdat Eric zo op schot was. Hij antwoordde dat hem dat niet eens was opgeval len. Het was een snelle, maar ook rommelige wedstrijd. Ik vond het geen goede wedstrijd. Er werden teveel fouten ge maakt. Het was wel een span nende wedstrijd." Stan Backus:Het was een fel le, maar ook faire wedstrijd. We hebben vooral op het laatst een paar kansen onbenut gelaten om minimaal een gelijkspel te halen. De wedstrijd kon beide kanten opgaan." Beide ploegen hadden hun eer ste wedstrijd verloren en waren gebrand op een overwinning. Er werd fel, maar eerlijk vexxle- digd. Na ruim vijf minuten stond het 2-2. Voor Sittardia had de achttienjarige Marcel van Muiken, hij speelt af en toe mee met het eerste van Sittar dia, twee keer gescoord en was Eric Franken voor EMM twee keer van de bank gekomen om een strafworp te benutten. De Middelbugers en de Sittar- denai-en wax-en aan elkaar ge waagd en het lukte beide ploe gen niet om een gaatje te slaan. De ene keer nam EMM een voor sprong met 3-2 na een mooie aanval afgerond door Sjoerd Jongepier en dan weer Sittardia (3-4). Zo ging het op en neer. Er ic Franken kwam nu ook tijdens de aanvallen in het veld en was zeer trefzeker. Met twee hax-de afstandsworpen zette hij de score halvexwege op 6-5. Beide verdedigingen kx-e- gen meer moeite met de aanval lers en de scores vielen makke lijker. Het lukte Sittaxxlia om op het laatst twee punten verschil te krijgen (10-12 bij de rust). Sjoerd Jongepier had in de laat ste seconde pech met een worp tegen de paal. In de eerste helft wax'en het vooral Franken, acht keer ge scoord, en keeper Kremer die EMM in de race hielden. Ook in de tweede helft bleef de wed strijd spannend. Direct in de eerste minuut kreeg Sittardia een strafworp, maar die werd tegen de paal gegooid. Coach Franken: „Het enige waar ik bang voor was, was dat zij direct na xmst op 10-13 zouden komen. Gelukkig misten zij de straf worp en konden wij wel scoren en daardoor bleef de marge op één in plaats van drie punten." Niet goed EMM kwam zelfs op voorsprong via Jean-Marie Toubiana en Er ic Franken, 13-12. De wedstrijd bleef op en neer gaan. Het was niet altijd goed handbal, maar de neutx'ale toeschouwer had een spannende'avond. De kee pers, Kremer bij EMM en Berry Rekmans bij Sittardia ransel den een aantal hax-de worpen uit de goal. Een aantal spelers gooi de zich voor een aantal schoten. De wedstxhjd bleef gelijk op gaan, maar EMM kwam niet meer op achterstand. Met 19-18 ging EMM de laatste minuten in en was de vraag of EMM de voorsprong kon vasthouden. Sittardia bleef aandringen. Joey Aertsen wist een fastbx-eak goed te onderscheppen en Ma- nuël Kremer stond goed in de weg. „„Als het spannend is ben ik het best gemotiveerd", zei hij. Dat was goed te zien. Sittardia kreeg de bal er niet in en EMM liep in de laatste minuut via Eric Lijbers en Jimmy Niemans nog uit naar een 21-19-eindstand. Eric Franken had vijftienmaal gescoord maar deed na afloop alsof of dat de gewoonste zaak van de wereld was: „In het begin zou ik er alleen inkomen voor de strafworpen, maar in de aanval korxden ze mij ook wel gebrui ken. Ik heb een scheux-tje in de aanhechting van mijn boven- beenspier. Later in de tweede helft bleef ik er in omdat Eric Lijbers wat vermoeid was. Ik ben niet helemaal tevreden, want op het laatst wierp ik te nonchalant. Je moet altijd kri tisch naar jezelf blijven kijken. Gelukkig was Manuël ook goed op dreef en hebben we onze eer ste punten gehaald." EMM - Primaz/Sittardia 2 21-19 (10-12). Scores EMM: Ene Franken 15, Sjoerd Jongepier 2, Jean-Marie Toubiana, Joey Aertsen, Eric Lijbers en Jimmy Niemans. Scheidsrech ters: De Laater (Heerle) en Velsink (Tilburg). Aantal toeschouwers: 100. door Maurice Steketee VLISSINGEN - Sommige basketbalsters van BC Vlissin gen stond het huilen nader dan het lachen na de wedstrijd te gen Lely 2. Ze hadden zojuist een uitstekende prestatie gele verd en leken op weg om de ti telkandidaat uit Amsterdam te verrassen. Een sterke eind sprint van Lely bezorgde BC Vlissingen echter een lichte kater: 42-44. „Toch geeft dit veel vertrouwen voor de toe komst", verklaarde BC Vlis- singen-coach Frank Böseler na afloop. Er wairen nog vijf seconden te spelen. BC Vlissingen stond weliswaar twee punten achter, maar had wel balbezit. Een laatste wanhoopsschot van Immie Pattikawa viel echter net niet goed, waardoor de vrouwen uit Vlissingen ook hun tweede competitiewed strijd in de eei'ste divisie verlo ren. De nederlaag ten spijt was BC Vlissingen-coach Frank Böse ler uitermate tevx-eclen. „Ik ben teleurgesteld dat we uit eindelijk niet gewonnen heb ben, maar zeer tevreden over de getoonde inzet. Vooral ver- dedigend waren we vandaag bijzonder sterk. Vorige week haalde Lely nog bijna een sco- x*e van 80 punten, terwijl de ploeg tegen ons niet vexxler komt dan 44 pimten. Dat zegt genoeg." BC Vlissingen kwam sterk uit de startblokken. Vooral aan het slot van de eerste peiïode kwam Lely er niet aan te pas. Binnen een minuut scooxxlen de Vlissingse vrouwen acht punten en liepen hierdoor uit naar een 20-8-voorspxxmg. „De meeste speelsters van Le ly hebben eredivisie-ervaring. We hadden voox-af verwacht dik te verliezen, maar dooxxlat wij erg .fel speelden, hebben wij het hen bijzonder lastig ge maakt", vond uitblinkster Yo- landa Joosse van BC Vlissin gen. Kantelen In de tweede peiiode kantelde de wedstrijd. De vrouwen uit Vlissingen weixlen onnauw keuriger in de passing. Lely schakelde een tandje bij en kwam terug in de wedstx-ijd. Ruststand: 27-21. Böseler: „Ik denk dat ze ons in het begin een beetje onderschat heb ben." Ook na rust waren de Amstex- Een speelster van Lely zoekt naar een afspeelmogelijkheid. damse vrouwen net een stapje eex-der bij de bal. Toch stond BC Vlissingen ook na de derde periode nog voor. Al was de voorspi'ong wél geslonken tot slechts een punt. Pas in de vierde periode kwam Lely voor het eerst op voorsprong en liep het meteen uit naar een 37-43-vooi"sprong. Via een driepunter van Astrid Franke kwam BC Vlissingen nog wel even texxig, maar het mocht niet meer baten. „We misten in de slotfase net het beetje geluk dat we nodig hadden om te winnen en ook conditioneel was Lely net iets beter. De ver moeidheid sloeg bij ons in de tweede helft duidelijk toe. Bo vendien maakten we het ons zelf lastig door veel te snel te schieten. We hadden de rust moeten bewaren en simpeler moeten spelen, maar dat heeft ook met ïxmtine te maken", legdeBöseleruit. Hij is vol ver trouwen over de toekomst. „De topdx'ie wordt moeilijk, maar ik denk dat een plek bij de eerste vijf er in zit." BC Vlissingen - Lely 2 42-44. Sco res BC Vlissingen: Yolanda Joosse 18 punten, Melanie Lindenberg, Astrid Franke en Inge Vande- wynckel 6, Nanon Doeland 4, Fe mke ten Haken 2. Scheidsrechter: Schiering. Aantal toeschouwers: 35. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 17