Hoek schiet bolwerk Dovo omver PZC m is, Walcheren geeft Kloetinge schittert op vreemde bodem voorsprong weg PZC De Jong breekt de ban voor Patrijzen Bozuwa scoort vier keer voor Spijkenisse Trainer Nijskens laat zijn elftal met on-Belgische flair spelen: 5-1 15 maandag 15 oktober 2001 van onze sportredactie VLISSINGEN - Patrijzen herstelde zich gisteren van enkele mindere prestaties. Na het 1-1-gelijkspel tegen Clinge en het 3-0-verlies te gen Dosko werd Steenbergen verslagen. Patrijzen-Steenbergen 3-0: Twintig minuten voor het einde was het Peter de Jong die de ban brak voor Patrij zen: uit een hoekschop van Ronnie de Vos kopte hij de 1-0 binnen. In de 80e minuut werd deze voorsprong verdubbeld: De deze week 41 jaar geworden invaller Henk van de Brink bereikte met een verre pass Teun van Slooten die de bal over de uitgelopen doelman heen kopte, 2-0. Kort voor tijd was het Arjan Verburg die op aangeven van Hubér Rentemeester de 3-0- eindstand vastlegde. Zierikzee - Clinge 1-0 (0-0). 81. Thomas Vos 1-0. Rode kaait: 30. Robbert Roggeband Zierikzee en 32. Ruben van Eetvelt (Clinge). Gele kaart: Marco Jon ker (Zierikzee) en Jan de Visser (Clinge). Scheidsrechter: P. van Loenen (Oost-Souburg). Aantal toeschouwers: 150. Breskens - Goes 1-2 (1-0). 23. Mark Boeckhout, 59. Rosanno Acton 1-190. Serge de Blaeij 1-2. Scheidsrechter C. Pijpers (Breda). Gele kaart: Johnny den Besten, Serge Nöthen en Serge de Ruijsscher (allen Breskens). Aantal toeschouwers: 250. RCS-Zeelandia Middelburg 2-2 (1-1). 24. Ferhan Topal 0-1, 35. Sjoerd van Kortenhof 1-1, 61. Martin Janse 2-1, 94. Jacco de Looff2-2. Scheidsrechter: A. van Gils (Udenhout). Aantal toe schouwers: 300. HW'24-Grenswachters 3-1 (1-0). 19. Johnny Lensen 1-0, 83. DaveRoels 1-1, 85. Eddy van den Bosch 2-1, 93. Angelo Verbrae- ken 3-1Scheidsrechter: S. Cairo (Den Bosch). Gele kaart: Patrick Arnauts, Bart van Laarhoven (Grenswachters). Aantal toe schouwers: 150. Hoor Frits Bakker HOEK - Twee toptrainers heb ben Angelo Nijskens in zijn car rière als voetbalprof het mooiste voorbeeld gegeven van hoe hij als trainer kan slagen. De Belg Aimé Antheunis en de Neder lander Wim Jansen hebben de huidige trainer van Hoek de kennis meegegeven om bezie lingen teamgeest in een elftal te brengen. Het resultaat was - volgens Nijskens zelf - zaterdag in de wedstrijd tegen Dovo te zien. Hoek raasde als een wer velwind over de toch gerenom meerde tegenstander (5-1) en onderscheidde zich in bezieling, beleving en aanvalskracht. De royale overwinning gaf de beginnende trainer en zijn ge volg het gevoel dat er een prach tig jaar op komst is. „Met negen Belgen in het elftal spelen we met een on-Belgische flair", zei Nijskens met een vleugje cynis me. „Het is even wennen voor het Hoekse publiek, maar ik vind veel scoren belangrijker dan doelpunten tegenhouden. We hebben zo veel kwaliteit rondlopen dat we elke week at tractief kunnen voetballen." Hij had al dagen voorspeld dat er iets moois op komst was. „Dat we zouden ontploffen", zo ver woordde Nijskens het zaterdag. „Dat is vandaag tegen Dovo ge beurd." Twee goals van Rieno van Oost (na de rust) en treffers van Arjan Koopmans, die in de basis mocht beginnen, Bart Poppe en Djamel Buyse (goed voor 3-0 bij de rust) sloopten het uitermate zwakke en onherken bare Dovo tot op het bot. De Veenendalers mochten bij een 5- 0-stand alleen nog tegenscoren uit een strafschop die er eigen lijk geen was. Tegengoal De tegengoal viel in een fase waarin Hoek het spel maar bleef dicteren en verder had kunnen uitlopen. Rieno van Oost, die veel scoort, maar ook veel mist, had al een enorme kans voor open goal laten liggen, Arjan Koopmans schoot een voorzet van Bart Poppe naast en Barry van der Hooft sloot een verbluf fende solo af met een slepende beweging en een schot dat met een ultieme redding werd ge stopt. Hoek gaf met zijn offensieve speelwijze een show weg die de eigen trouwe aanhang in jaren niet meer had gezien. De be weeglijkheid van de spitsen Rie no van Oost en Arjan Koop mans, de speelse ingevingen van Musa Kanu, de snelheid en ti ming van Bart Poppe en Stefan Saey en de opbouwende kracht van de uitblinkers Franky Standaert, Johan Mücher en Djamel Buyse bezorgden Dovo, dat jarenlang een angstgegner was, zowat een minderwaardig heidscomplex. Het technisch duo (Nijskens en Naudts) temperde een al te groot optimisme, omdat de se lectie nog volop in een groeif ase zit en met een gemiddelde leef tijd van 24 jaar onder druk nog kwetsbaar is. „We zijn wel hard op weg om er een hecht elftal van te maken", benadrukt Nijs kens, die het zich zaterdag kon veroorloven om spelers als Dave Gijsel, Bariy van der Hooft en de pas herstelde, maar voortref felijke voetballer Jan Verdegem op de bank te houden. Kwaliteit is voor Nijskens een eerste ver eiste om te presteren. Daar heeft Hoek dit jaar meer dan ooit in geïnvesteerd. „Maar ik heb van Aimé Antheunis en Wim Jansen (een nog betere trainer) geleerd hoe belangrijk het daarnaast is om een elftal te smeden van spe lers die steeds meer naar elkaar toegroeien", zei Nijskens zater dag. „Dat moet zowel in als bui ten het veld gebeuren. „We gaan vanavond bijvoorbeeld weer met zijn allen (spelers, vrouwen en technische staf) Chinezen. Dat was vooraf al gepland, ook 'al hadden we verloren." De voormalige profspeler kent zichzelf in dat proces van groei kracht niet meer terug. In zijn jonge jaren was Nijskens zelf niet direct het toonbeeld van discipline en gedrevenheid. De huidige Anderlecht-trainer Antheunis zei wel eens geksche rend dat hij grijze haren kreeg van zijn eeuwige gevecht om Nijskens op gewicht en in het gareel te houden. „Maar als trainer eis ik van mijn spelers wat ik zelf niet kon opbrengen", bekent Nijskens, die na de on wennige start een twee-eenheid vormt met zijn rechterhand Pa trick Naudts. Vliegende spurt Het ongelijke gevecht met Dovo mag in Hoek ook weer niet tot een al te grote euforie leiden, want de tegenstander bleek geen schim van het Dovo uit be tere jaren. De Veenendaalse ploeg heeft wat ex-profs aange trokken, is op zeven posities ge wijzigd na een teleurstellend jaar, maar speelt vooralsnog on samenhangend en zonder zelf vertrouwen. Hoek besliste de wedstrijd zaterdag al voor de rust. Arjan Koopmans scoorde na zestien minuten uit een voorzet van Rieno van Oost (1-0). Musa Kanu zette een goed kwartier later met een van zijn onnavolg bare voetbewegingen de hele Dovo-verdediging voor schut en stuurde Djamel Buyse op weg naar 2-0. Bart Poppe, die meest al met zijn vliegende spurts op rechts de goals voorbereidt, scoorde vijf minuten voor rust na een vloeiende combinatie tussen Arj an Koopmans en Tho mas Ragut zelf (3-0). De twee treffers na de rust (57e en 77e minuut) kwamen van de voet van Rieno van Oost. Bart Poppe lag aan de basis van de eerste, Franky Standaert be reidde de tweede voor met een solo op links. Dovo gaf de score een iets draaglijker aanzien uit een strafschop. Frank de Wispe- laere tikte in een ongevaarlijke aanval Patrick van Zundert lichtjes aan. Jörgen van Hattem schoot raak vanaf de straf schopstip: 5-1. Hoek-Dovo 5-1 (3-0). 16. Arjan Koopmans 1-0, 33. Djamel Buyse 2- 0, 40. Bart Poppe 3-0, 57. Rieno van Oost 4-0, 77. Rieno van Oost 5-0, 86. Jörgen van Hattem 5-1. Scheids rechter R. Kemp (Haarlem). Gele kaart: Raymond Prins, Christiaan Boom (Dovo), Frank de Wispelaere (Hoek). Aantal toeschouwers: 900. Hoek: Jiirgen Belpaire; Thomas Ra- gut, Johan Mücher, Franky Standaert, Frank de Wispelaere; Bart Poppe, Djamel Buyse (65. Jan Verdegem), Musa Kanu, Stefan Saey (87. Wesley de Smet); Rieno van Oost, Arjan Koopmans (72. Barry van der Hooft). door Peter van Kouteren VLISSINGEN - Met vier tref fers eiste Aad Bozuwa een hoofdrol voor zich op in de ont moeting tussen Spijkenisse en SDVB (4-0). De van Excelsior Maassluis gekomen aanvaller schoot in dit duel van de hoofd klasse B (zaterdagvoetbal) voor en na rust twee keer raak. Deltasport zette na het gelijk spel tegen Kloetinge de zege reeks voort. In Vlaardingen werd nipt gewonnen van staart- ploeg Sparta Nijkerk: 4-3. Spijkenisse-SDVB 4-0 (2-0). 14. Aad Bozuwa 1-0,28. Aad Bozuwa 2- 0, 79. Aad Bozuwa 3-0. 86. Aad Bo zuwa 4-0. Scheidsrechter J. M. Bak ker (Ermelo). Gele kaart: Lagendijk (Spijkenisse). Aantal toeschouivers: 1000. Roda Boys-Zwart Wit'28 0-1 (0-0). 75. Leon Meijer 0-1. Scheidsrechter Roelands (Steenwijk). Gele kaart: Meijer, Schaafsma, Seton (allen Zwart Wit'28), Van Genderen, Ver meulen, Van der Leij (allen Roda Boys). Aantal toeschouwers: 700. GWV-Bennekom 1-3 (0-1). 34. Ge rard van de Pavert (e.d.) 0-1, 76. Matthijs Coppes 0-2, 90. Marco van der Pol (e.d.) 1-2, 94. Mare Heimgartner 1-3. Scheidsrechter K. Kramer (Groningen). Gele kaart: Kampert (GVVV), Hendriks (Ben- nekom). Aantal toeschouivers: 800. Huizen-IJsselmeervogels 1-1 (0-0). 51. Martijn Gootjes (strafschop) 1-0, 85. Tom Kaak 1-1. Scheidsrechter J S. Boringa (Leeuwarden). Gele kaart: Abikoni (Huizen), T. de Graaf, K. de Graaf, Graanoogst, Koeleivijn (allen IJsselmeervogels)Aantal toeschouwers: 2000. Deltasport-Sparta Nijkerk 4-3 (2-1). 13. Jimmy Simons 1-0, 16 Mi chel van Dijkhuizen 1-1,19. Ricardo van der Heijden 2-1, 46. Jimmy Si mons 3-1, 64. Jimmy Simons 4-1, 89. Albert van Nijhuis 4-2, 93. Gert van Steeg 4-3. Scheidsrechter J. A. Stan- ne (Zevenbergen). Rode kaart: Fer- tout (Deltasport). Aantal toeschou wers: 500. Bevelandse hoofdklasser veegt Barendrecht van het veld: 2-6 Wilco de Valk (midden) was zaterdag niet te houden m de .wedstrijd tegen Barend Drie speelsters van Everstein misdragen zich VLISSINGEN - In de derde klasse van het vrouwenvoetbal werd de wedstrijd tussen Nieuwdorp en Everstein bij een 1-1-stand wegens wangedrag van de bezoeksters gestaakt. Nieuwdorp-Everstein 1-1 (ge staakt): Toen vijf minuten na rust scheidsrechter Opree uit Tholen op advies van de Nieuw - dorp-assistent op het midden veld een vrije trap toekende aan de thuisclub leverde dat zo veel commentaar op, dat maarliefst drie speelster van de ploeg uit Everdingen uit het veld werden gestuurd. Dit wegens beledi ging van de scheidsrechter. On danks een afkoelingsperiode besloot scheidsrechter Opree vervolgens, dat verder voetbal len geen zin meer had. Kloetinge-WIK 4-0: Emmy Molhoek opende na twintig mi nuten na een voorzet van Anne Rooze de score. In de slotminu ten van de eerste helft werd die voorsprong verder uitgebouwd via treffers van Christel Ganse man en Tina Dujacovic. Tien minuten voor tijd werd het door Judith Bruinooge ook nog 4-0. Spijkenisse-Meeuwen 4-0: In de tiende minuut werd het vanaf elfmeter 1-0 en twintig minuten voor tijd 2-0. De Zeeuwsen ga ven daarna de moed op. sportredactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484454 Fax: (0118)470102 E-mail: sport@pzc.nl J. M. Dagevos (chef) J- F. D. Bakker (coördinator zuid) K. L. de Vries (coördinator midden) R. H. N. Boogert (coördinator noord) B. C. P. M. Goorden B. van Leipsig E. M. S. Pentury centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Jan Dagevos BARENDRECHT - Wie Kloe tinge wil zien schitteren, moet niet op een kilometer meer of minder kijken. De Bevelandse hoofdklasser bewaart dit sei zoen tot dusverre het beste voor de uitwedstrijden. Tot zaterdag werden er van de drie duels op vreemde bodem twee met prachtige cijfers gewonnen, goed voor een winstpercentage van 67 procent. Zaterdag kwa men er weer een hoop procenten bij. Kloetinge veegde Baren drecht met 6-2 van het veld. Van alle uitzeges deze competi tie (4-3 tegen Zwart Wit'28 en 5- 0 tegen Sparta Nijkerk) was die van zaterdag ongetwijfeld de mooiste, de beste en de indruk wekkendste. Kloetinge zette Barendrecht, tot zaterdag de nummer drie van de hoofdklas se B, in een tijdsbestek van ne gen minuten terug op aarde. Dat gebeurde vlak na rust. Via flit send aanvalsspel en met Erik de Groene tot drie keer toe (47e, 53e en 55e minuut) als koele af maker besliste Kloetinge de wedstrijd. De thuisploeg stond erbij, keek ernaar en probeerde daarna de schade zoveel moge lijk te beperken. Dat lukte niet echt, want na 90 minuten ston den de schokkende cij f ers van 2 - 6 op het scorebord. Dat de wedstrijd na een rust stand van 1-1 (doelpunten van Lars van Delzen en Jeffrey van de Velde) die kant op zou gaan, moeten slechts weinigen voor mogelijk hebben gehouden. Kloetinge had het in de eerste helft behoorlij k moeilij k. De ve le positiewisselingen bij Baren drecht en het vele loopwerk bezorgden de gehele ploeg hoofdbrekens. Daarnaast slaagde de equipe van trainer Diederik Hiensch er niet goed in de bal in de ploeg te houden. „Toch kreeg ik in de eerste helft al het gevoel dat er hier wat te halen was", zei de Kloetinge- trainer naderhand. „Baren drecht smeet veel met de krach ten en ik had een vermoeden dat dat de ploeg, zeker met deze on gewoon warme temperatuur, op zou breken." Spirit Het kwam uit. Barendrecht was na de pauze veel minder scherp en kon niet meer de spirit van de eerste 45 minuten opbrengen. Maar er was meer. Hiensch deed ook een tactische ingreep. Hij liet John Bentschap Knook en Arno Melaard wat verder naar voren spelen, waardoor er meer glip op het middenveld verkre gen zou worden. Dat lukte, met als gevolg dat de spitsen beter in stelling gebracht konden wor den. Voor Barendrecht was er geen houden meer aan. De twee backs werden aan alle kanten voorbijgelopen door Ronald Zuijdwegt en Wilco de Valk. Toen ook Erik de Groene, die in de eerste helft stevig aan de ket ting lag bij Rafael Andrade, plots de ruimte kreeg, werd Ba rendrecht over de knie gelegd. Twee keer liet De Groene zijn linkervoet spreken en eenmaal kopte hij prachtig raak: 1-4. Daarna was het twintig minu ten betrekkelijk rustig op sport park de Bongerd, waarna Kloe tinge de draad weer oppakte en via doelpunten van Wilco de Valk (er ging een prachtige solo actie aan vooraf) en andermaal De Groene uitliep naar 1-6. Drie minuten voor het einde mocht invaller Dirk Rietkerk nog iets terugdoen voor Barendrecht. „Eens temeer blijkt dat het sys teem met drie spitsen moeilijk te verdedigen is", vond Hiensch. „Als onze buitenmensen in vorm zijn zoals vandaag moet je ze dubbele dekking geven, maar dat is niet altijd mogelijk. Meestal gaat dat ten koste van iets. Nu zag je dat Erik de Groe ne in de tweede helft de ruimte kreeg." De 6-2-zege bracht het punten totaal na zeven duels op elf. Met een doelsaldo van 19-12 behoort Kloetinge zelfs tot één van de best scorende ploegen in dé hoofdklasse. Mooie cijfers, maar ze hadden in de ogen van Hiensch nog beter gekund. „Als ik na deze eerste zeven wedstrij den de balans opmaak, vind ik dat we drie punten te weinig hebben", stelde hij„Ja, en het is wel duidelijk waar we die heb ben laten liggen." Dat was in Veenendaal tegen GVW, drie weken geleden. Kloetinge ging toen knullig onderuit, 1-0. Hiensch: „We hebben ons daar na hersteld. Het is zaak om de lijn door te trekken. Het wordt nu tijd dat we ook thuis de winst eens pakken." Over twee weken kan zijn ploeg de daad bij het woord voegen als Huizen op be zoek komt. Barendrecht-Kloetinge 2-6 (1-1). foto Rob Kamminga 35. Lars van Delzen 1-0, 42. Jeffrey van de Velde 1-1,47. Erik de Groene 1-2, 53, Erik de Groene 1-3, 55. Erik de Groene 1-4, 75. Wilco de Valk 1-5, 77. Erik de Groene 1-6, 87. Dirk Rietkerk 2-6. Scheidsrechter: A. M. M. Klerks (Waalwijk). Gele kaarten: André Hordijk en Hans Stoop (bei den Barendrecht). Aantal toeschou wers: 750. Bijzonderheden: voor aanvang van de wedstrijd werd één minuut stilte in acht genomen we gens hel overlijden van Nico Bouw man, jeugdcoórdinator bij Kloetin ge. Kloetinge: Gerben de Kievit; Pieter de Munnik, John Bentschap Knook, Björn Langeveld (78. Marcel Lou- rens), Arno Melaard; Jeffrey Frij- ters, Jeffrey van de Velde, Wouter Labrujère; Wilco de Valk, Erik de Groene (Leon van den Ouden) en Ronald Zuijdwegt. door Jos van Belzen VLISSINGEN - In de negentig ste minuut van de reguliere speeltijd leidde Walcheren nog comfortabel met 2-0 tegen de nummer voorlaatst, Corn Boys, die bovendien ook nog eens met tien man speelde. Tweemaal weifelend ingrijpen van de Vlis- singse defensie in de extra tijd leidden tot evenveel treffers en een door niemand meer ver wachte 2-2-eindstand. Het was gisteren geen beste dag voor de drie Vlissingse ploegen in de vierde klasse A, want ook Vlissingen (3-0 bij Hulsterloo) en Zeeland Sport (3-1 bij koplo per Hontenisse) liepen tegen puntenverlies op. In de vierde klasse B won Steen van FC Ber gen. Hierdoor blijven de Zeeuws-Vlamingen in de race voor de eerste-periodetitel. Hontenisse-Zeeland Sport 3-1: Nadat eerst een kopbal van Gyon Asselman tegen de bin nenzijde van de paal was geëin digd, was het in de negende mi nuut wel raak: 1-0 door Jeroen Maas op aangeven van Wilco Broekhoven. Vrij wel direct van af de aftrap bracht Friso Heij- stek de bezoekers weer langszij, 1 -1Halverwege de tweede hel ft bracht Dave de Booij de thuis ploeg opnieuw op voorsprong, 2-1Vijf minuten voor tijd werd het duel definitief beslist door Jeroen van Bunder: 3-1. Walcheren-Corn Boys 2-2: Op aangeven van Vincent de Rijke opende Sven Ronde na een kwartier de score, 1-0. Een ge- lij kopgaande tweede helft leek in het voordeel van Walcheren uit te pakken, toen Björn Ronde er in de 78e minuut 2-0 van maakte. Kort hierna raakte Dennis Winne geblesseerd en omdat Corn Boys al driemaal gewisseld had, moest de ploeg met tien man verder. In de 90e minuut bracht Xavier Herman de spanning terug, waarna Ma nuel Dhondt er ver in blessure tijd nog 2-2 van maakte. Axel-IJzendijke 4-2: Met name voor rust kende Axel een over wicht. Via Alex Meijer en Mar- nix Schieman leidde dit tot een 2-0-stand. Met name in de be ginfase van de tweede helft drongen de bezoekers wel aan. Mede omdat de niet fit aan de wedstrijd begonnen Adri van Hanegem in de kleedkamer was achtergebleven, leidde dit tot weinig gevaar voor het doel van Denny Snel. Toch bracht Vin cent Callon in de 71e minuut de spanning nog wel even terug in de wedstrijd door 2-1 aan te te kenen. Zeven minuten later bracht Alex Meijer de marge weer op twee treffers, en kort hierna zelfs op drie, 4-1. Kort voortijd bepaalde Luc vanWaes de eindstand op 4-2. Hulsterloo-Vlissingen 3-0: Een na rust feller Hulsterloo wist een overwicht te creëren. In de 60e minuut leidde dit tot de ope ningstreffer via een van richting veranderd schot van Kenith Mangnus, 1-0. Vijf minuten la ter verdubbelde diens broer Dennis de voorsprong, 2-0. Mocht Vlissingen nog illusies gehad hebben, dan werden deze in de 75e minuut definitief ver leden tijd: Hans van Damme werd gevloerd binnen het zes tienmetergebied, waarna doel man Johnny den Bakker de strafschop benutte. Sluiskil-Domburg 2-1: Sluiskil kwam na een kwartier op een 1- 0-voorsprong door Ibrahim He lena. Kort voorrust miste Percy Verlinden een goede kans op 2-0 alleen voor doelman Oscar Ja cobs. Uit de hierop volgende te genaanval was het Wilco van Eijzeren die de bezoekers op ge lijke hoogte bracht, 1-1. De tweede helft was van een min der niveau. Roy Scheele kopte in de 67e minuut raak en bezorgde Sluiskil de overwinning. Kort hierna moest van beide ploegen een speler met rood het veld ver laten. Philippine-Aardenburg 1-1 (0-1). 13. Arjen Quaak 0-1, 46. Stijn Guil- liet 1-1. Scheidsrechter: W. Broek hoven (Middelburg) Gele kaart: Stefan Epskamp. Edwin van Steen- berghe, Ostar Dieleman en Björn den Hamer (allen Philippine), Rem- co Dhont AardenburgAantal toe schouivers: 75. Steen-FC Bergen 2-0: Door goed werk van de keeper (Thomas Berg) en het slecht benutten van kansen door met name Serge Merckx stond het halverwege slechts 1-0. Werner Bisschop kopte raak De tweede helft gaf hetzelfde spelbeeld te zien. Pas vijf minuten voor het einde was het Werner Bisschop, die de zege de finitief veiligstelde Hansweertse Boys-Odio 0-1: De thuisploeg had voor rust de pech dat een kopbal van een Odio-verdediger niet tot een eigen doelpunt leidde. De bal ketste nu tegen de paal. On danks een goed begin van de tweede helft werden de Boys in de 49e mi nuut op achterstand gezet door Ar jan Clarijs, 0-1. De thuisploeg pro beerde hierna nog wel de bakens te verzetten, maar de beloning bleef uit. irhuizinqen s»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 15