GS keuren structuurvisie Hulst af PZC Rouw Meneer kwam niet opdagen Vlaamse regering investeert in Kanaalzone Raadsfracties klagen over bereikbaarheid politie Zeeland Di giorno Een dokter heeft hij nooit gezie IM AVI Nadruk ligt te zeer op economische ontwikkeling BouwCenter" I Kennedylaan Terneuzen 0115 - 68 06 :\2 Schelpenhoekje begint aan nieuw seizoen bezorgers(sters) Hulst woensdag 10 oktober 2001 In de buurt van café de Windt in Oostburg ontmoette het zestigjarig huwelijkspaar elkaar voor het eerst. foto Charles Strijd door Frank Gijsel ZUIDZANDE - Het echtpaar Pieter en Marie Verkeste-Ro- man uit de Peurssenstraat te Aardenburg vierde gisteren zijn zestigjarig huwelijk. Beiden zijn 83 jaar en het paar trouwde in 1941, nadat ze elkaar hadden ontmoet in Oostburg. ,,In de buurt van café cle Windt in Oostburg zag ik hem voor het eerst. We hebben meteen maar een afspraakje gemaakt. We zouden elkaar zien op de kermis in Eede in de tent van de Vreeze. Maar meneer kwam niet opda gen en toen ben ik later zelf maar op hem afgegaan", vertelt Marie Verkeste. „De verke ringstij d was een tijd met vallen en opstaan. We waren blij dat we konden trouwen en al snel een baby kregen." Het paar nam zijn intrek in een woning op de Markt te Aarden burg. In 1944 werd hun huis echter kapotgeschoten en moes ten ze noodgedwongen een poosje hun intrek nemen bij de moeder van Marie Verkeste. Uiteindelijk kwamen ze terecht op verschillende adressen in de Peursensstraat waar ze zich tot op heden nog goed thuis voelen i Verkeste werkte jarenlang in de landbouw. Nu is de jubilaris re gelmatig in de tuin te vinden „Als Pieter aan de straatkant bezig is, gebeurt er niet veel, want hij staat altijd te kletsen", vertelt zijn vrouw. Ze is na zes tig jaar huwelijk nog tevreden. „We hebben het nu goed hier en de kinderen zijn ook goed voor ons. Mijn man zorgt ook goed voor me. Hij staat elke morgen j als eerste op en zorgt voor het eten en doet de afwas", vertelt mevrouw Verkeste. Het echtpaar kreeg een dochter en vier zoons. „We hebben acht kleinkinderen en drie achter kleinkinderen. Helaas hebben we twee jaar geleden een zoon verloren. Daarom vieren we za terdag ons feest op bescheiden wijze", vertelt Verkeste. Burgemeester B. Straatsma van Sluis-Aardenburg' en zijn echt genote kwamen 's morgens het paar feliciteren namens het ge meentebestuur. door Sheila van Doorsselaer HULST - Gedeputeerde Staten schieten de Structuurvisie Hulst af. De 'blauwdruk van de toekomst van Hulst' voldoet op vele punten niet aan de gestelde eisen in het Streekplan Zeeland. Het ontbreekt de visie aan een degelijke onderbouwing en sa menhang. GS spreken daarom op sommige onderdelen van een 'gemiste kans'. De Structuurvisie Hulst is opge steld door adviesbureau BRO uit Vught. Belangrijkste pijlers in de visie zijn de BAM-plannen (herinrichting binnenstad noord), de BBAK-plannen (ves tiging van Brugman, Boeren bond, Aldi en Karwei bij Sta tionsplein) en de ambities van meubelbedrijf Morres Wonen. Ook het parkeerbeleid en de ontwikkeling van toeristische en cultureel-historische ele menten zijn een wezenlijk on derdeel van het rapport. In de raadsvergadering van april stemden de oppositiepar tijen CDA en Progressief Hulst al tegen het rapport omdat de visie te veel onzekerheden zou bevatten. Ook ondernemersver eniging Hulst Reynaertstad was niet tevreden over de inhoud. In navolging kunnen nu ook GS de Structuurvisie niet onderschrij ven. Volgens GS ligt de nadruk in cle visie teveel op de aspecten eco nomische ontwikkeling en ver keer. De groene mal komt in het rapport te weinig tot uitdruk king. Daarbij wordt de link ge mist tussen de dragende kern Hulst ten opzichte van het ste delijk centrum Terneuzen in de stedelijke ontwikkelingszone in Zeeuws-Vlaanderen. GS kun nen niet uit de visie halen aan welke Hulster ontwikkelings kansen, en in welke mate, de provincie kan meewerken. Wat betreft de BAM- en BBAK- plannen menen GS dat deze projecten van grote ruimtelijke invloed op de kern Hulst zullen zijn. Dit vraagt volgens GS om een gedegen planologische af weging. In de Structuurvisie zou te weinig vermeld staan over de mogelijkheden en afwe gingen over dat onderwerp. Hulst komt voor geen van de ge noemde projecten in aanmer king voor toepassing van een versnelde bestemmingsplan wijziging (artikel 19-procedu- re). De visie geeft GS wel een goed inzicht in een aantal rele vante ontwikkelingen in Hulst. „Hulst hóeft de Structuurvisie niet over te doen, maar het mag wel, de keus is aan het college", zegt J. van de Vrie, ambtenaar op de provinciale afdeling Ruimtelijke Ordening. „Doen ze dat niet, dan moeten ze er reke ning mee houden dat ze de pro jecten, als ze die ons aanbieden ter goedkeuring, moeten voor zien van een zeer degelijke on derbouwing en afweging. We zullen er extra op letten. Dit tra ject zal wel voor een aantal maanden vertraging zorgen. Was de visie goedgekeurd, dan zou die vertraging er niet zijn." De Hulster wethouder W. Kay- ser was gisteren nog niet op de hoogte van het oordeel van GS. Hij wilde dan ook niet reageren voor hij het afschrift van GS heeft ontvangen. door Wout Bareman ZELZATE - De verbindingen tussen de Westerscheldetunnel en het Vlaamse achterland worden aanzienlijk verbe terd. De Vlaamse regering trekt de ko mende jaren 275 miljoen gulden uit voor aanpassing van de R4, de belangrijkste ontsluiting van de Vlaamse Kanaalzone tussen Zelzate en Gent op zowel de lin ker- als de rechterkanaaloever. De R4 sluit bij de grensovergangen Sas van Gent/Zelzate aan de oostzijde aan op de Tractaatweg naar Terneuzen en wes telijk van het kanaal op de weg Sas van Gent-Temeuzen. Na de aanleg van de tunnel bij Sluiskil zal de verkeersafwik keling zich vooral op de oostoever, via de Tractaatweg en de Kennedylaan (onder deel van de R4) voltrekken. Die verkeers- route sluit niet alleen aan op de Expres- weg Antwerpen-kust, maar bij Gent ook op de internationale wegverbindingen E17 en E40. Extra aandacht Vooral de situatie rond het verkeers knooppunt Zelzate krijgt extra aan dacht van de Vlaamse overheid. In 2003 wordt begonnen met de aanleg van een klaverblad op het huidige kruispunt Ex- presweg-R4 op de westelijke kanaaloe ver pal ten zuiden van Sas van Gent. Daarmee is een investering van ruim 50 miljoen gulden gemoeid. Drie jaar later wordt de Tractaatweg net over de grens, oostelij k van Zelzate met een tunnel aan gesloten op de Kennedylaan. Daarmee is een bedrag van ongeveer 15 miljoen gul den gemoeid. In totaal worden 19 knooppunten aange pakt. Tunnels, bruggen, en rotondes moeten de verkeersafwikkeling dras tisch verbeteren. Het grootste deel van de aanpassingen wordt tussen 2005 en 2009 uitgevoerd. Kruisingen worden zoveel mogelijk ongelijkvloers. Daarbij wordt ook extra aandacht besteed aan het fiets- verkeer. Fietsers en bromfietsers worden zoveel mogelijk met tunnels, bruggen en 'i'ietskokers' onder en over de R4 geleid. De Vlaamse minister S. Stevaert van Openbare Werken verwacht niet dat er, naast de nu geplande aanpassingen, nog extra verkeersmaatregelen moeten wor den getroffen om de groeiende verkeers druk bij Zelzate na de ingebruikname van de Westerscheldetunnel op te van gen. Stevaert beaamt overigens wel dat Zelzate mede door de tunnel een steeds belangrijkere rol krijgt toebedeeld in de afwikkeling van het verkeer in de drie hoek Antwerpen-Gent-Zeebrugge. Daarom ook heeft hij de roep van be stuurders in de Vlaamse Kanaalzone om een versnelde uitvoering van de aanpas- singswerken nu gehonoreerd. Gent en Zelzate beschouwen de Westerschelde tunnel als een belangrijke internationale schakel tussen Rotterdam en Noord- Frankrijk. Alleen door die versnelde aanpassingen kan een vlotte doorstro ming van het tunnelverkeer via de wegen op de westelijke en oostelijke kanaaloe ver richting E17 en E40 worden gegaran deerd. In de huidige omstandigheden zou extra verkeersaanbod direct leiden tot ver stopping van de R4-Oost en -West. De Tractaatweg wordt medio 2006 pal oostelijk van Zelzate met een tunnel aangesloten op de Kennedylaan richting Gent. foto Charles Strijd tot:ziens op de Italiaanse dagen bij BouwCenter De Hoop, Gévier Sanitair en Murre-Moens in het BouwCenteï. MURRE-MOENS A F WE fi K S V S TEMEN Vrijdag 12 oktober geopend van 8.00 uur tot 17.30 uur, zaterdag 13 oktober van 9.00 uur tot 16.00 uur TERNEUZEN - Buurtwerk SCAS 't Schejpen- hoekje in Terneuzen begint vrijdag het nieuwe seizoen 2001-2002 met een lampionoptocht. De deelnemende kinderen kunnen de lampions vanaf 18.45 uur ophalen bij het buurthuis aan de Dokweg. De optocht begint om 19.15 uur en wordt begeleid door showband New Adventu re. Na afloop is ervoor alle deelnemers een dis co die duurt tot 21.30 uur. Op zaterdag 13 oktober is er vanaf 14.00 uur een vleeskaarting in 't Schelpenhoekje. Bin- goërs kunnen voor het eerst terecht op vrijdag 19 oktober vanaf 20.00 uur. Op zaterdag 20 ok tober is er een rommelmarkt. Hiervoor kunnen tafels voor vijf gulden per stuk worden ge huurd. Tussendoor houdt SCAS 't. Schelpen hoekje ook allerlei andere activiteiten, zoals kinderclubs, computerclubs, een pc-cursus voor beginners en een cursus country line- dance. oogfonds samen werkenaan een gezonde ontwikkeling Wij zoeken met SPOED voor voor de bezorging van de weekbladen en folders Voor informatie of aanmelding kunt u bellen met ons gratis nummer 0800-0231231, afdeling distributie of dhr. L. v. Doorn, tel. 0114-373838 e-mailadres: bezorgers@pzc.nl doorConny van Gremberqhe TERNEUZEN - De bereikbaar heid van de politie in Zeeland laat te wensen over. Mensen die zich richten tot de politie wor den slecht geholpen of letterlijk aan het lijntje gehouden en dat kan niet, vinden verschillende Terneuzense raadsfracties. De politie moet werk maken van een betere bereikbaarheid. Bur gemeester R. Barbé deelde de mening van de fracties van WD, Christenunie en PvdA. „Dit probleem tast echt cle ge loofwaardigheid van de politie aan", meende Barbé. De leden van de commissie Al gemeen Bestuurlijke Zaken bo gen zich gisteravond over de Rapportage Politiemonitor Be volking, die tijdens cle vergade ring werd toegelicht door de Terneuzense teamleider R. Len selink. De politiechef gaf toe dat de communicatie tussen burger en politie niet optimaal verloopt, maar zei dat binnen het korps alles in het werk wordt gesteld om verbeteringen aan te bren- Italiano Siete benvenuto... u bent Tussen de bedrijven door zijn de heerlijke Italiaanse hapjes, Italiaans ijs en de speciale animatie natuurlijk niet te versmaden. Bovendien maakt u kans op een Italiaans diner ter waarde van 2ig.66o Lires! van harte welkom. Op vrijdag 12 en zaterdag 13 oktober is het Open Huis in het BouwCenter aan de Kennedylaan in Terneuzen. BouwCenter De Hoop, Gévier Sanitair en Afwerkingsbedrijf Murre-Moens zijn dan omgetoverd tot een uitbundig stukje Bella Italia. Tijdens deze dagen introduceren wij bijvoorbeeld een nieuwe lijn Italiaanse designkasten en kunt u onder andere professionele keukenapparatuur en Italiaanse keramische tegels in optima forma bewonderen. gen. Dat er is gekozen voor slechts twee centrale politie- nummers in plaats van al die lokale nummers is volgens Len selink een politiek besluit ge weest. De verwijten moeten dan ook niet alleen richting politie gaan. In de optiek van Lenselink moet Terneuzen echter niet moppe ren, omdat dit de enige stad in Zeeland is waar de politie nog een extra telefoonnummer ge bruikt voor drugsoverlast en drugsgerelateerde toestanden. Een nummer waar nog altijd frequent gebruik van wordt ge maakt. De PvdA'er J. Dubbel dam durfde dit overigens te be twijfelen. Uit eigen ervaring wist hij dat mensen ook via dat nummer te horen hebben gekre gen later nog maar eens terug te bellen. De commissie had nog wel meer kritiek op het functioneren van de lokale politiediensten. Ge klaagd werd over een te geringe aanwezigheid in de weekeinden in het centrum van de stad (CDA)het niet van de grond ko men van de schooladoptieplan nen (CDA en ChristenUnie) en de aanpak van aangiften (PvdA). Volgens Lenselink is de bezetting in de weekeinden (vier man voor de binnenstad) al tijden ongewijzigd, komen de adoptieplannen binnenkort in beeld omdat momenteel agen ten voor dit doel worden ge schoold en was de problematiek met de aangiften te wijten aan h ui s vestingsproblemen Eind dit jaar wordt in Terneu zen begonnen met de verbou wing van het politiebureau.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 54