Groen licht voor flats Othene PZC PZC Philippine krijgt brug over kanaal Leerlingenvervoer zeker gesteld tot aan herfstvakantie Rechter mild voor veroorzaker ongeval Sluis wil kopers trekken met groter aanbod dure huizen Bibliotheken vieren Kinderboekenweek 17 Provincie stemt in met bouw 77 appartmenten op Terneuzense zeedijk Bijeenkomst over stotteren Kees ten Dam vervangt Candy en Hans Dulfer Berging oorlogswrak geen routineklus Provinciale subsidies voor ZLTO Weigeren blaastest kost rijbewijs Bromfietser botst tegen tegenligger Pierensteker moet betalen Drankrijder verliest rijbewijs Voorpret op dierendag Met afstand de beste in multifocaal. woensdag 3 oktober 2001 door Pascalle Cappetti TERNEUZEN - Een 20-jarige man uit Sluis kreeg gisteren van de kantonrechter een boete van vijfhonderd gulden en een rij ontzegging van twee maanden voor een dodelijk verkeersonge val in Retranchement. De man was twee jaar geleden met zijn vriend en collega op de Stelle- dijk tussen Cadzand-Bad en Retranchement van de weg ge raakt en tegen een boom ge botst. De 16-jarige passagier uit Aardenburg overleed ter plaat- Het tragisch ongeval was ver moedelijk veroorzaakt door een bliksemschicht, die de Sluisse- naar zo deed schrikken dat hij met de rechterwielen van de au to in de berm belandde. Om te corrigeren, gaf hij een ruk aan het stuur, maar daardoor ver loor hij de macht over het stuur en ramde een boom. Als gevolg van het ongeval lag de man eni ge tijd in coma en met een verbrijzelde ruggegraat in het ziekenhuis. Uit onderzoek is ge bleken dat de jongeman niet had gedronken. Het Nederlands Fo rensisch Instituut kon ook na uitgebreide bestudering van de remsporen en het autowrak niet vaststellen hoe hard er was gereden. Tijdens de zitting van de kantonrechter werd de man dan ook enkel gevaarlijk rijden ten laste gelegd. Officier A. de Graaf verweet hem geen dood door schuld. „De aanleiding is misschien klein, maar de gevol gen zijn zeer groot. Die kunnen we niet wegdenken. Daarom heb ik in de eis wel rekening ge houden met de consequenties van dergelijk rijgedrag. U bent uw zorgplicht voor de passagier niet nagekomen." Zij vroeg dui zend gulden boete en zes maan den rijontzegging. Advocaat H. den Hollander vond niet dat 'de fout is aan te duiden als 'dergelijk' rijgedrag'. Hij betoogde dat de man nog da gelijks wordt geconfronteerd met de nasleep van het ongeval. Hij is arbeidsongeschikt gewor den, hij zag zijn relatie kapot- gaan - zijn vriendin was de zus van het slachtoffer - en hij heeft zijn zoontje enkele maanden niet kunnen zien. De familie van het slachtoffer verwijt hem nog altijd schuldig te zijn aan de dood van hun zoon, broer of neef. Rechter A. Melens vond het een lastige zaak. Hij vond dat de man had moeten anticiperen op het onweer die avond. „Onweer komt niet van het ene op het andere moment uit de lucht val len." Toch hield hij in zijn von nis rekening met de persoonlij ke omstandigheden van de man, gezien zijn financiële situatie en het moeizaam bereikte om gangsrecht. Hij bracht de boete terug tot de helft - de rest is voorwaardelijk. Ook de tijd dat de Sluissenaar daadwerkelijk zijn rijbewijs kwijt is, verkortte hij tot twee maanden. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN-DeTerneuzense projectontwikkelaar Project- bouw Zeeland kan op korte termijn beginnen met de bouw van zeven appartementencom plexen op de zeedijk in het Plan Othene in Terneuzen. Het pro vinciebestuur gaf gisteren een verklaring van geen bezwaar af voor de bouw van de 77 apparte menten, die een kleine zeven ton per stuk moeten gaan kos ten. Volgens Gedeputeerde Staten bestaan er geen planologische bezwaren tegen het bouwpro ject, dat door de gemeente Ter- neuzen bij de provincie werd aangemeld als een uniek pro ject. Door het unieke karakter van het complex tellen de 77 eenheden niet mee voor het Ter- neuzens woningcontingent. Alternatief Oorspronkelijk was het de be doeling dat op de Terneuzense zeedijk circa honderd etagewo ningen werden gebouwd. Dit plan was economisch gezien niet haalbaar. Een tweede plan behelsde de bouw van tien flats, waarvan er vier tien bouwlagen zouden krijgen, maar de bewo ners van de nieuwbouwwijk lie pen tegen deze planvariant te hoop. Projectbouw nam het plan terug en ging in overleg met de buurtbewoners op zoek naar een alternatief. Het uiteindelijk bouwplan voorziet in de bouw van 77 ap partementen en vier vrij staande woningen. De appartementen- TERNEUZEN - De Vredeberg- stichting houdt op woensdag 28 november een bijeenkomst voor ouders en leerkrachten van kin deren die stotteren. De stichting ziet stotteren als een dwingende vraag om gelijkwaardigheid. De bijeenkomst vindt plaats in de bibliotheek van Terneuzen en duurt van 19.30tot21.00uur.De informatie-avond maakt deel uit van een expositie 'Stotteren, wat doe je ermee?', die deze maand te bezichtigen is in de bi bliotheek. TERNEUZEN - Saxofonist Kees ten Dam, de vaste begelei der van Marco Borsato, treedt op vrijdag 5 oktober met het Zeeuws-Vlaamse jeugdorkest The Young Ones op in het Schel - detheater in Terneuzen. Het or kest zou eigenlijk op het podium vergezeld worden door Hans en Candy Dulfer, maar vanwege ziekte van Candy hebben zij op het laatste moment afgezegd. Het concert begint om 19.30 uur. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB TERNEUZEN Tel: (0115) 686000 Fax: (0115)610724 E-mail: redtern@pzc.nl C. A. M. van Gremberghe (chef) W. A. Bareman P. I. F. M. Cappetti L. E. Dominicus B. J. G. Pelgrim A. M. van Stee J. F. D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114) 373840 E-mail: redhulst@pzc.nl S. van Doorsselaer R. E. A. Hoonhorst CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl blokken worden opgetrokken in 5,5 bouwlagen. Het gros van de buurtbewoners nam met dit plan genoegen. Dat gold echter niet voor vier Terneuzenaren, die meenden dat met het bouwplan het oor spronkelijke uitgangspunt - geen hoogbouw in Othene - ge weld werd aangedaan. Ze vrees den bovendien voor windhinder en horizon vervuiling. Daar naast vonden zij dat het plan twee weken te kort ter inzage had gelegen. De bezwaren wer den door de gemeente Terneu zen ongegrond verklaard. Het provinciebestuur ziet geen aan leiding om aan dit besluit te tor nen. Bergingsvaartuigen zijn bezig met voorbereidingen voor het lichten van een Duitse kanonneerboot uit de Tweede Wereldoorlog. foto Peter Nicolai door Wout Bareman DOEL - Op de Schelde voor het bedreigde polderdorp Doel zijn de firma's Scaldis en Herbosch-Kiere uit Antwerpen begonnen met de berging van het wrak van een Duitse kannoneerboot. Die werd bij een luchtaanval tegen het einde van de Tweede Wereld oorlog tot zinken gebracht. Het wrak wordt opge ruimd in verband met verdiepingswerken voor de aanleg van het Deurganckdok. Die containerhaven wordt pal ten zuiden van het dorp gegraven. Doel moet er voor wijken. Hoewel de ber gers, die een week geleden begonnen met de voorbe reidingen, ervan uitgaan dat zich geen explosieven meer in het wrak bevinden, zijn rond de operatie de nodige veiligheidsmaatregelen getroffen. Een woordvoerder van Scaldis: „We ruimen de wrakresten - in totaal gaat het om 400 ton staal - in opdracht van de dienst Maritieme Schelde. Het wordt niet echt een routineklus, want hoewel we aannemen dat zich aan boord geen munitie meer bevindt, nemen we toch het zekere voor het onzekere. Daarom ook hebben we de ontmijningsdienst van het leger bij de werkzaamheden betrokken." De beigingsoperatie verloopt in fasen. Vorige week is het 'wrakgebied' in detail in kaait gebracht. Daarbij werden duikers ingezet, die opereerden vanaf een kraanponton. Daarna wordt, aan de hand van de be schikbare gegevens, begonnen met het verwijderen van de kleinere wrakstukken. Gisteren arriveerde de drijvende bok Norma op de locatie voor Doel. De scheepvaait ondervindt geen hinder van de bergings operatie. door Pascalle Cappetti SLUIS - De gemeente Sluis- Aardenburg wil haar aanbod van duurdere koopwoningen vergroten. Anders trekken wo ningenzoekenden naar elders. Om te voorkomen dat kleinere, minder aantrekkelijke wonin gen leeg komen te staan of ge bruikt worden als tweede wo ning, wil de gemeente eigenaren de mogelijkheid bieden tot uit breiding van deze huizen. De gemeente vindt het noodza kelijk dat er voldoende luxere koopwoningen zijn. Alleen dan kan de gemeente erin slagen haar inwoners te behouden of nieuwe inwoners aan te trek ken. Het college geeft dit aan in een reactie op het eindi-apport Woningmarktanalyse Zeeland van de provincie. In het rapport wordt gesteld dat het aantal eensgezinswoningen en goed kope woningen waar geen vraag naar is, de komende jaren flink zal oplopen in West-Zeeuws- Vlaandex-en. In 2010 dreigt een overaanbod te ontstaan in de kwalitatief minder aantrekke- lijke delen. Ook bestaat het ge vaar van toename van tweede- woningbezit. Vooral naar dure koopappartementen is meer vraag clan aanbod, concludeert de provincie in het rapport. Het is aannemelijk dat huurwonin gen hierdoor slechts in beperkte mate verkocht kunnen worden. Het college onderschrijft de noodzaak vooral in de luxere koopsector te bouwen. B en W denken echter dat het wel zal meevallen met het overaanbod van goedkope woningen, omdat deze huizen ideaal zijn voor staxters op de woningmai'kt. De gemeente verwacht met de ge biedsgerichte aanpak, de regio nale visie op de bedrijventerrei nen en het aantrekken van het toerisme instrumenten in han den te hebben, die de werkgele genheid en daarmee de groei van het inwonertal stimuleren. Ook gaat zij door met de aanpak van illegaal tweede woningbe- zit. Kleinere woningen kunnen via het bestemmingsplan uitge breid worden, oppert het colle ge- De commissie grondgebied be spreekt de reactie op het rapport donderdag vanaf 19.30 uur in een vergadering. Hotel Op de agenda staat ook het col legevoorstel om een ontwikke- lingsovereenkomst af te sluiten met de firma Roozen Project ontwikkeling bv voor de ver bouwing van Hotel Dikke van Dale in de Sint Annastraat in Sluis. Het college wil van de projectontwikkelaar de zeker heid dat die zich houdt aan een aantal afspraken, die gemaakt zijn in overleg met omwonen den. Zo mogen de suites enkel gebruikt worden voor het hotel. In de overeenkomst is ook een regeling opgenomen over even tuele planschade. door Lilian Dominicus PHILIPPINE - Het bruggetje tussen het Kanaalpark en de Laureynestraat in Philippine komt er toch. Hoewel een ver binding tussen de oevers van het Braakmankanaal aanvankelijk te duur leek, hebben burge meester en wethouders van Sas van Gent toch een oplossing ge vonden. Het wordt een bescheiden 'kippen'-bruggetje, maar desal niettemin hoeven fietsei's en wandelaars tussen beide wijken voortaan niet meer om te lopen of te rijden via het Havenplein. Vooral voor schoolgaande kin- deren zal dat een uitkomst zijn. De raad stelde enkele maanden geleden een bedrag van hon derdduizend gulden beschik baar om het gebied rondom de twee hoge dijken te verfraaien tot een wandelgebied. Het brug getje maakt deel uit van dat op- knapplan. Verder komen er, als opgang naar beide dijken, schelpenpaadjes te liggen. Mid dels graspaden kunnen liefheb bers dan eventueel verder lopen voor een wandeling langs het water. Overigens gaat de gemeente Sas, al voi-ens het plan aan de ge meenteraad voorteleggen, eerst nog praten met eigenaar water schap Zeeuws-Vlaanderen, de doi-psraad en de heemkundige kring van Philippine. Met name de laatste hecht belang aan de histoi-ische waarde van de dij ken en het Braakmankanaal. TERNEUZEN - Gedeputeeixle Staten van Zeeland hebben gisteren besloten om de ZLTO-afdelingen Sas van Gent en Terneuzen ieder 9700 gulden subsidie te verlenen voor het op stellen van een lokaal landbouwontwikkelingsplan (LOP). In de plannen wordt de huidige situatie van de agrarische sector op lokaal niveau in beeld gebracht, problemen en knel punten gesignaleei-d en oplossingen en alternatieven aange dragen. Eei'der werd in Zeeuws-Vlaanderen subsidie ver leend aan andere ZLTO-afdelingen. Twee weken geleden pi-esenteei-de de afdeling Hulst haar eigen LOP. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. van Un- nik heeft gisteren een 35-jarige man uit Hans weert bij verstek tot negen maanden ontzegging van de rijbevoegdheid, twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf en 2200 gulden boe te verooi-deeld. De verdachte, afkomstig uit Ierland, had op 6 juli dit jaar in Goes de blasstest geweigerd. Officier van justi tie M. Kappeyne van de Coppello liet gisteren de twee betrok ken agenten getuigen. De agenten verzekerden dat de Ier her haaldelijk in goed Engels was uitgelegd over de instructies om de blaastest correct te laten verlopen. „Hij was zo dronken als een torretje. Hij kwam niet verder dan 'fuck'", zei een van de agenten. De politierechter was ervan overtuigd dat ver dachte de blaastest had geweigerd en veroordeelde de ver dachte conform de eis. HEINKENSZAND - Een 17-jai-ige bromfietser uit de ge meente Borsele is gistermiddag in Heinkenszand gewond ge raakt bij een aanrijding met een auto. De jongen i-eed over de Westerguitsedijk maai- hield daar niet genoeg i-echts. Een te genligger, een 42-jarige automobilist uit dezelfde gemeente, kon hem niet ontwijken. De bromfietser is met onbekende verwondingen overgebracht naar het ziekenhuis. MIDDELBURG - Voor het pieren steken op verboden gebied is een 20-jarige inwoner van Sint Maartensdijk gisteren in Middelburg veroordeeld tot 5 00 gulden boete. Verder dient hij aan de eigenaar van het mosselperceel 500 gulden schade te vei-goeden. Politierechter G. van Unnik ging af op het pi-oces- vei-baal van de opspoi'ingsambtenaar, die de man op 17 janu ari in Sint Maartensdijk buiten het spitvak met een riek naar zeeaas had zien spitten. Zelf hield verdachte vol alleen een emmer met piei-en van zijn maat te hebben opgehaald„Ik had niet eens een riek bij me. Het is beschamend wat die agent zegt", vond de man. Voor de politierechter deed het er niet zo veel toe. Hij zag voldoende bewijs in het medeplegen. De offi cier van justitie merkte op dat door het spitten op het pei-ceel de groeiplaats voor mosselen langdurig ongeschikt blijft. Daaraan werd ook de schade gerelateerd. MIDDELBURG - Een 33-jarige di-ankrijder uit Scherpenisse moest volgens de Middelburgse politierechter G. van Unnik maar eens langdurig het rijbewijs missen. Eigenlijk vond hij gisteren de eis van de officier van justitie - een jaar rij ontzeg ging plus 1350 gulden boete - te mild, maar hij besloot uitein delijk de straf over te nemen. „Deze man heeft telkens hoge scox-es. Hij is een groot gevaar op de weg. "De verdachte is op 3 juli van dit jaar in Sint-Maartensdijk betrapt terwijl hij met ruim twee keer de toegestane hoeveelheid drank op achter het stuur zat. Sinds 1999 is hij al drie keer eerder veroordeeld we gens dronken rijden. door René Hoonhorst KLOOSTERZANDE - Het leer lingenvervoer in Zeeuws- Vlaanderen is voorlopig tot en met de herfstvakantie geregeld. Burgemeester A. Vogelaar van Hontenisse was gisteren ver heugd dat er voorlopig een rege ling is getroffen. Hij rekent er op dat de gehandicapte leerlingen ook na de vakantie gewoon naar school worden gebracht en wor den opgehaald. Vogelaar heeft begrepen dat het Vogelwaarcler bedrijf Taxi De Smet voorlopig de leerlingen blijft vervoeren. De Smet wilde per 1 oktober zijn activiteiten voor het leei'lingen vervoer stop zetten, omdat zijn contract met Regie BV afliep. Regie BV is de overkoepelende oi'ganisatie die het collectief vi-aagafhankelijk vervoer en het leerlingenver voer in Zeeuws-Vlaanderen verzorgt. Regie BV heeft een driejarig contract met het Samenwerkingsverband Col lectief Vervoer Zeeuwsch- Vlaanderen (CW) gesloten. Maar individuele vervoei'ders kunnen weer andere deelcon- tracten hebben, heeft Vogelaar begi-epen. De directie van Regie BV en het Vogelwaarder taxibedrijf De Smet overlegden maandag avond over de toekomst. Uit komst was dat De Smet in elk geval tot de herfstvakantie zijn leerlingklanten zou veivoeren, kreeg de Hontenisser bui-ge- meester gisteren te horen. Taxi- rijder C. de Smet weigert elk commentaar en verwijst door- naar Regie. Directeur L. Uyl was gisteren niet bereikbaar- voor commentaar. Het algemeen bestuur van het CW besliste vorige week dat nog eens wordt bekeken of voor ritten buiten Zeeland de tarie ven kunnen worden verhoogd. CW-voorzitter en wethouder van Oostburg L. Wille liet weten dat het wel even kan duren voor de juridische consequenties van zo'n tariefsverhoging zijn uit geplozen. GROEDE - Hertenkamp Groe- de houdt vandaag Voorpret op Dierendagfeest. Kinderen zijn samen met hun huisdieren welkom op de ge hoorzaamheidsshow van hon denclub The Country Dogs, de kleindiei-enkeuring door die renarts M. van de Vijver en de verkiezing van het troeteligste ti-oeteldier. Ook kunnen de kin deren ritjes maken in de ezelkar en op een trekpaard. Vrijwilli- gei-s van de dierenambulance geven voorlichting en er zijn knutselactiviteiten.Het feest begint om 13.30 uur. Advertentie door René van Stee SAS VAN GENT - De biblio theken van Sas van Gent en Philippine staan in het kader van de kinderboekenweek vanaf vandaag bol van de acti viteiten. Onder het motto 'Woensdagmiddag: Lees over je hobby' staan de favoriete bezigheden van kinderen cen traal. Voor peuters en kleuters is er vandaag om 14.00 uur in de bi bliotheek van Sas van Gent de kindervoorstelling Miep van de Bieb. Morgen en dinsdag 9 oktober verzorgt de schrijver Robbert-Jan Swiers lezingen voor alle leerlingen van de groepen 7 en 8 van de basis scholen in Sas van Gent, Phi lippine, Westdorpe en Zand straat. Voor de kinderen uit de groepen 3 tot en met 8 uit Phi lippine staat op woensdag 10 oktober om 14.00 uur een knutselmiddag op het pro gramma. Gelijktijdig mogen kinderen van dezelfde leeftijd in de bibliotheek van Sas van Gent hun favoriete club of hobby laten zien. In Sas van Gent loopt even eens de tentoonstelling 'Woensdagmiddag-logboek', gemaakt door leerlingen uit de groepen 3 en 4. Met knippen, plakken, tekenen en schrijven hebben ze hun activiteiten op woensdagmiddag uitgebeeld. Onder het motto 'Wat deden Zeeuwse kinderen in 2001 op woensdagmiddag?' zullen de logboeken over vijftig jaar tentoongesteld worden. Tot dan worden ze bewaard in de grote kluis van de Zeeuwse Bi bliotheek in Middelburg. Multifocaal? Bij Het Huis heeft u de beste en de meeste keus. Zoals multifocale brillenglazen uit de Collectie van Het Huis, 450,- 204,20 per paar. Of kom eens kijken naar de nieuwste generatie multifocale brillenglazen van Rodenstock. Het Huis Henno Cysouw OP TIC IESS Zien ma g g ezi en worden. TERNEUZEN - MARKT 19 - TEL. (0115) 61 61 13, WWW.CYSOUWOPTIEK.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 53