Böseler zorgt voor cultuuromslag Nieuw concours in de maak PZCsport Maastricht doet niets voor MVV Winst en verlies voor poloërs De Schelde Spice girls van het ijskanaal Nieuwe trainer BC Vlissingen wacht grote uitdaging Selectie uitslagen agenda Kirsipuu wint sprint in Pisa 13 Motorracers vierde in eindstand Jonge prof overlijdt aan hartaanval Van Melis naar Belgische ploeg Tennispaar zamelt miljoenen in Oostenrijk verzwakt naar Israël Popovich best betaalde coach NBA Tsjizjov gaat in Apeldoorn spelen woensdag 3 oktober 2001 door Brecht van Leipsig VLISSINGEN - Als laatste ein digen en toch niet degraderen. De vrouwen van BC Vlissingen weten hier alles van. Door een reorganisatie van de competitie behielden de basketbalvrouwen aan het einde van het vorige sei zoen hun plek in de eerste divi sie. Frank Böseler heeft als trai ner de taak niet weer als laatste te eindigen inet de ploeg. Een nieuw gezicht met daarbij een volledig ander beleid. „De laatste zeven jaren ben ik veel bezig geweest met basket bal. Zo trainde ik onder meer voor de Nederlandse Basketbal- bond enkele regionale vrou wenselecties en was ik zowel coach als voorzitter van basket balvereniging BOB in Broek- sewaard", vertelt de 37-jarige Böseler. Frank Böseler VLISSINGEN - Trainer Frank Böseler heeft dit seizoen de be schikking over twaalf speel sters. De selectie van BC Vlissingen, die in de eerste divisie uitkomt, bestaat uit: Cindy Kole, Immie Pattikawa, Jessica Verhage, In ge Vandewijnckel, Quintana Pattinama, Astrid Franke, Me- lanie Lindenberg, Marjolein van de Bosse, Nanon Doeland, Femke ten Haken, IetjeBoerma, Yólanda Joosse. van onze sportredactie MAASTRICHT - Het in financi ële moeilijkheden verkerende MW hoeft vooralsnog niet op hulp van de gemeente Maas tricht te rekenen. Zowel het college van B en W als de ge meenteraadsfracties wijzen een financiële hulpoperatie van de hand. MW heeft drie miljoen gulden nodig om de lopende schulden last te saneren. Wanneer dat geld binnen is, zullen volgens de club particuliere geldschieters op hun beurt zes miljoen gulden fourneren. Voor die drie miljoen wordt in de richting van de ge meente gekeken. Maar dat gaat de meeste fracties in de gemeenteraad te ver, om nog maar te zwijgen van het col lege van B en W. Burgemeester Phillip Houben laat via zijn woordvoerder weten dat „B en W niets meer doen voor MW. Er komt geen geld meer." Houben wijst op het raadsbesluit van twee jaar geleden waarin is vastgelegd dat eenmalig twee van onze sportredactie VLISSINGEN - De waterpo- loërs van De Schelde hebben in twee dagen tijd twee wedstrij den afgewerkt. In competitie verband werd gewonnen van Rotterdam. In het bekertoer nooi verloor de ploeg van Hoorn. De vrouwen van De Schelde gingen onderuit tegen TRB/RES. Rotterdam - De Schelde 5-7. De Schelde-mannen troffen degra dant Rotterdam in een smal bad. De Schelde, dat dit seizoen veel jeugdspelers heeft doorgescho ven, had het in het begin van de partij erg lastig. Via 1-1 was het 2-2 eind tweede periode. Daar na was De Schelde duidelijk de betere. De ploeg liep in de derde periode snel uit naar 3-6. De Schelde had vervolgens een slordige periode, waarvan Rot terdam enkele malen goed ge bruik maakte. Daardoor viel de winst wat kleiner uit: 5-7. Scores De Schelde: Cees van Hou- welingen 4 en Chris van Royen, Bas Wesdorp en Bram van de Heuvel 1 maal. De inwoner van Kapelle is dus geen onbekende binnen dé bas ketbalwereld. Ondanks het feit dat hij op zeventienjarige leef tijd stopte als actief basketbal ler, heeft hij veel ervaring op gedaan als trainer. Via omzwer vingen naar Brabant en Broek- sewaard keerde Böseler vorig jaar weer terug naar Kapelle. Tijdens zijn verblijf buiten Zee land behield Böseler contact met onder anderen Tom Jozias- se, de voormalig trainer van BC Vlissingen. Joziasse bracht Böseler vorig seizoen in contact met de Vlissingse club. ,,Ik kreeg van hem enkele aanbie dingen om teamsite trainen bin nen BC Vlissingen. Aangezien ik net een nieuwe baan had en de voorbereiding op het seizoen al was begonnen, wilde ik -tot dit jaar wachten met het trainer- schap." Vanaf komend weekeinde mag Böseler dus als hoofdtrainer plaatsnemen op de bank. Een nieuwe uitdaging. Vooral gezien het feit dat de vrouwen van BC Vlissingen vorig seizoen als laatste eindigden in de eerste di visie. Als een geluk bij een onge luk werd het behoud van de bas ketbalvrouwen veiliggesteld door een reorganisatie van de competitie. De twee eerste divi sies werden verdeeld in een overgangsklasse en één eerste divisie. Risico's Om de slechte klassering van af gelopen seizoen te voorkomen wil Böseler een volledig andere weg inslaan dan zijn voorgan ger Joziasse. ,,Bij een nieuw ge zicht hoort een ander beleid. De prestaties moeten op mijn ma nier totstandkomen. Dit houdt in dat er veel meer strijd en agressiviteit moet komen in het spel. Zoals de vrouwen eerst speelden, kon absoluut niet meer. Dit ligt niet aan de kwali teiten van Joziasse, maar wel aan zijn manier van spelen. Hij durfde geen risico's te nemen. Dat wil ik wel." Waar Joziasse vorig seizoen met behoudend spel punten wilde pakken, zo wil Böseler met meer agressief en aanvallend spel wedstrijden winnen. Een cul tuuromslag waar volgens de nieuwe trainer veel risico's aan miljoen gulden beschikbaar werd gesteld aan MW. „En een malig betekent één keer." De SNS bank spreekt met klem de berichten tegen dat zij op eni gerlei wijze mede debet is aan de financiële problemen van MW, die deze week leidden tot het verzoek tot surséance van beta ling. Sinds de SNS bank twee weken geleden de geldkraan dichtdraaide, kan MW nie mand meer betalen. Geblokkeerd MW-directeur Van Wouw klop te tien dagen geleden bij het Maastrichtse hoofdkantoor van de SNS bank aan met het ver zoek om medewerking te krij gen voor de reddingsoperatie van MW. „Regiodirecteur Klomp gaf me toen acuut te ver staan dat we dat moesten verge ten. Toen ik de volgende dag een betaling wilde doen bleek de re kening geblokkeerd te zijn. Dat verklaart onze financiële pro blemen." Hoe groot MW's schuldenlast bij de bank is, wil de directie niet bekendmaken. GPD De Schelde - Hoorn 7-11: De partij was er één uit de eerste ronde van de bondsbeker. Hoorn was in het begin beter en nam in de eerste periode een 0- 2-voorsprong. In de tweede pe riode liep de ploeg snel uit naar 1-5. Pas toen kwam De Schelde beter in de wedstrijd. Hoorn was collectief echter beter en liet De Schelde niet ver terugko men. Via 3-7 werd het 7-11. Scores De Schelde: Cees van Hou- welingen 3 en Michiel Wondergem, Chris Eijsebaert, Bas Wesdorp en Chris van Royen allen 1 TRB/RES - De Schelde 4-1: De gepromoveerde vrouwen van De Schelde werden in de eerste wedstrijd door het sterke Til- burgse TRB/RES gestuit. Het Terneuzense team, dat slechts met acht speelsters was geko men, kon vanaf het begin goed meedoen en hield TRB/RES in de eerste periode op 1-1 (score Marouska Wijffels). Ook in de tweede periode hield De Schel de de schade beperkt: 2-1. In de derde periode brak de magere bezetting echter op, zodat TRB kon uitlopen naar 4-1 zitten. „Het is natuurlijk af wachten of deze jonge groep, met een gemiddelde leeftijd van 24 jaar, het agressieve spel wel aan kan. Ik heb er wel vertrou wen in. Veel vrouwen speelden in het verleden al op hoog ni veau bij de junioren of hebben in de afgelopen jaren veel ervaring opgedaan. En ik ga liever vijf keer flink onderuit met aanval lend spel, waarbij ik risico's neem met verdedigen, dan dat ik met behoudend spel een nipte door Lucien Roelandt NIEUWVLIET-BAD - Naast het internationale springcon cours van Jumping Zeeuws- Vlaanderen krijgt West- Zeeuws-Vlaanderen er nog een hippisch indoor-evenement bij. Onder de naam Stichting Jum ping Indoor Nieuwvliet wordt van 19 tot en met 21 oktober in de manege van het Paarden sportcentrum een landelijk na tionaal springconcours gehou den. ,Het initiatief is geboren tijdens het concours van de Eenhoorn- ruiters", zegt Stichtingsvoor zitter Henk van Hanegem, die overwinning boek. Ik zal nooit mijn spel aanpassen zoals bij voorbeeld meneer Adriaanse dat bij Ajax doet. Ik koester een heel grote passie voor de voet balclub, maar ik ben volledig te gen het spelbeleid van die trai ner." Verwachting Het zal volgens de nieuwe trai ner enkele maanden kunnen duren alvorens de nieuwe speel wijze vruchten zal afwerpen. een van de oprichters was van Jumping Zeeuws-Vlaanderen en samen met secretaresse Ma rianne Meesen, penningmeester Ad Jacobs en bestuurslid Trudy van der Vijver het nieuwe be stuur vormt. „Het is zeker niet de bedoeling om in de voetsporen van Jum ping Zeeuws-Vlaanderen te tre den", verzekert Van Hanegem. „Jumping Zeeuws-Vlaanderen heeft dit gebied op voortreffelij ke wijze op de hippische kaart gezet. Wij gaan van start met een bescheiden landelijk con cours, maar wel met iets meer allure dan de doorsnee wedstrij den die in Zeeland worden ge houden." Toch is Böseler erg positief ge stemd over het nieuwe seizoen. „Het zal zeker een paar wed strijden duren voordat de speel sters het spel onder de knie heb ben. Maar als we halverwege het seizoen rond de vijfde plek staan, kunnen we nog hoge ogen gooien. Ik vind het echter be langrijk dat het spel zich goed ontwikkelt. Mochten we daarbij bijvoorbeeld zevende eindigen op de ranglijst dan ben ik ook te vreden." Hoewel bescheiden mikt het stichtingsbestuur op ruiters van naam. Van Hanegem: „Voor wat de ruiters betreft vissen we na tuurlijk in dezelfde vijver als Jumping- Zeeuws-Vlaanderen. Ook wij richten ons vooral op deelname van over de grens. Met een aantrekkelijke prijzenpot denken we ook wel wat promi nente Nederlandse combinaties te kunnen lokken, want Nieuw vliet heeft dankzij de Jumping bij de ruiters een goede naam opgebouwd." „We willen ook geen overvolle rubrieken", vult Ad Jacobs, die het wedstrijdsecretariaat voor zijn rekening neemt, zijn voor zitter aan. „We mikken op ru- Böseler ziet daarbij altwee gro te verschillen met vorig jaar. „De vrouwen hadden vorig sei zoen veel pech door de afwezig heid van twee zeer belangrijke speelsters. Daarbij leden zij veel onnodig verlies in het laatste deel van de wedstrijden. Dit kan voorkomen worden door een goede instelling en hard wer ken. Ik ben er absoluut van overtuigd dat dat kan", aldus de ambitieuze coach Frank Böse ler. brieken van rond de vijftig deel nemers. Vol is vol. Dan wordt het voor het publiek ook geen el lenlange zit en blijft het ook voor de ruiters die zich voor de barrage plaatsen aantrekke lijk." Hoewel Van Hanegem en zijn team mikken op deelname van de Belgische en Nederlandse sub-top, wordt voorlopig nog niet gedacht aan een nationaal evenement. „We gaan uit van een jaarlijks terugkerend lan delijk concours en hebben geen ambitie om daar verandering in te brengen. Voor een internatio naal concours beschikken we op dit moment niet over de beno digde accommodatie." Bowling Bowling Vereniging Middelburg. Scratchleague: Poseidon - Hoveniersbe drijf Walcheren 0-12, Herwegh - Rechter hand 12-0, Laatkomers - Imtech 6-6, van der Zwan - The duke 3-9. Stand na 3 games: Hoveniersbedrijf Walcheren 12, Herwegh 12, The duke 9, Imtech 6, Laat komers 6, van der Zwan 3, Poseidon 0, Rechterhand 0. Hockey Berlijn. Vriendschappelijke interland. Duitsland - Nederland 0-1 (0-0). 47. Take- ma 0-1 (strafcorner). Scheidsrechters: Maia-Perez (Fra), Loos (Bel). Opstelling Nederland: Vogels; Marc van Wijk, Take- ma, Van Weel en Van der Weide; Derikx, Delmee en De Nooijer, Buma, Eikelboom en Remco van Wijk. Vliegende wissels: Geeris, Mathijs Brouwer en Dreesman. Schietingen Willem Teil Ovezande. Wip 1:1e Hoofd vogel R. Klippel (Doel naar Hoger), 2e Hoofdvogel C. van 't Westeinde (Gilze Rijen), 1e Zijvogel J. Vermeule (Edele Handboog), 2e Zijvogel J. van Steenber gen (Willem Teil), 3e Zijvogel E. Geel hoed (Willem Teil), 4e Zijvogel C, van 't Westeinde (Gilze Rijen). Wip2:1e Hoofd vogel A. Dekker (Doel naar Hoger), 2e Hoofdvogel P. Vette (Concordia), 1e Zij vogel R. Verbart (Willem Teil), 2e Zijvo gel L. Rentmeester (Willem Teil), 3e Zij vogel C. van 't Westeinde (Gilze Rijen), 4e Zijvogel R. Klippel (Doel naarHoger). Eensgezindheid 's-Heerenhoek. Wip 1: 1e Hoofdvogel F. Koens (Spes Nostra), 2e Hoofdvogel J. Platschorre (Zorgvlied 3e Hoofdvogel M de Jonge (Soranus II 1e Zijvogel P. Repkes (Victoria), 2e Zij vogel E. Maat (Zorgvlied), 3e Zijvogel Pa- tr. Oosthoek (Vrije Schutters). Meeste kleine vogels: A. Rijk (A.D.L.M) 6 st. Wip 2: 1e Hoofdvogel J. Vermeule (Edele Handboog), 2e Hoofdvogel Loting, 3e Hoofdvogel M. de Jonge (Soranus II Lo ting) 1eZijvogel R. Klippel (Doel naarHo ger), 2e Zijvogel J. Vermeule (Edele Handboog), 3e Zijvogel M. de Jonge (Soranus II), 4e Zijvogel C. Westdorp (V.I.O.S.). Meeste kleine vogels: Piet de Putter (Concordia) 8 st. Sportprijsvragen Lucky Day van dinsdag 2 oktober: 3-5-6 -7-14-25-28-31-34-39-42-48-49-57- 64 - 67 - 69 - 73 - 75 - 77. (onder voorbe houd) Tennis Tokio. Open Japanse, 2,5 miljoen gul den. Mannen, eerste ronde: Massu (Chi/11) - Kempes (Ned) 6-5 6-4, Suzuki (Jap) - llie (Aus/12) 5-7 6-2 6-4, Vinck(Dui) - Labadze (Geo) 6-7 6-37-5, Larsson (Zwe - Lee (Eng) 6-4 6-2, Góllner (Dui) - Delga- do (Eng) 6-46-4, Behr(lsr)-Terachi (Jap) 6-2 6-1Mamiit (VSt) - Thomas (VSt) 6-3 6- 2, Fukarek (Tsj) - Daniel Vacek (Tsj) 6-2 7- 6, Udomchoke (Tha) - Cowan (Eng) 6-2 4- 6 6-3, Byron Black (Zim) - Taino (VSt) 6-4 6-1, Kondo (Jap) - Onoda (Jap) 6-4 6-4, Arthurs (Aus) - Zitko (Tsj) 6-2 6-7 6-1Rus sell (VSt) - Godwin (ZAf) 6-47-6, Heuber- ger (Zwi) - Calatrava (Spa) 6-3 6-1, Burg- smuller (Dui/9) - Llodra (Fra) 7-6 2-6 6-2, Hyung-Taik (ZKo) - Hantschk (Dui) 7-6 6- 4, Behrend (Dui) -Thomann (Fra) 6-3 6-1, Zib (Tsj) - Yong-ll (ZKo) 6-3 6-1. Sargsian (Arm) - Sa (Bra) 6-2 6-3. Kucera (Slw) - Si- moni (Bra) 6-3 6-4. Vrouwen, eerste ronde: Nola (NZe) - Young-Ja (ZKo) 4-6 6-3 6-2, Srebotnik (Slo) - Cervanova (Slw) 6-4 6-2, Dechy (Fra/7) - McQuillan (Aus) 6-1 6-4, Schwartz (Oos) - De Los Rios (Par) 6-36-2, Sugiyama (Jap/3) - Gubacsi (Hon) 6-4 6- 1, Grande (lta/6) - Pisnik (Slw) 5-7 7-6 6-4, Obata (Jap) - Fusai (Ita) 6-3 6-2, Yoon-Je- ong (ZKo) - Molik (Aus) 6-4 6-7 7-5, Cray- bas (VSt) - Saeki (Jap) 0-6 7-6 6-2, Pra- kusya (Ina) - Asagoe (Jap) 3-6 7-6 6-4, Gagliardi (Zwi) - Tu (VSt/4) 3-6 6-2 6-1. Moskou. Kremlin Cup, mannen, 3 mil joen gulden. Eerste ronde: Kafelnikov (Rus/1- Youzh- ny (Rus) 6-3 6-3, Johansson (Zwe/5) - Sanguinetti (Ita) 6-2 6-3, Golmard (Fra) - Boutter (Fra) 7-5 6-3, Enqvist (Zwe) - Gau- denzi (Ita) 6-7 7-6 6-1, Ferreira (ZAf) - Squillari (Arg) 6-4 7-5. Moskou. Kremlin Cup, vrouwen, 2,8 mil joen gulden. Eerste ronde: Dokic (Joe/5) - Krasnoroetskaja (Rus) 6-3 5-7 7-5, De- mentjeva (Rus/8) - Bovina (Rus) 6-3 6-4, Stevenson (VSt) - Kremer (Lux) 6-2 6-3, Kleinova (Tsj) - Montolio (Spa) 7-6 6-1, Toeljaganova (Oez) - Panova (Rus) 6-2 6-2. Grenoble. Challenger, 180.000 gulden. Eerste ronde: Salzenstein (VSt) - Sieme- rink (Ned) 7-67-6. Zeeuwse Masters in Middelburg. Finale C1 mannen 35+. René Flohil (Oostkapelle - Chris Versteeg (Goes) 6-4 2-6 7-5. Voetbal Eerste divisie: Excelsior - Eindhoven 1-0, Emmen - Heracles 1-0. Excelsior 7 6 1 0 19 11- 2 FC Zwolle 7 5 1 1 16 14- 7 RBC 7 4 2 1 14 14- 5 Veendam 7 4 1 2 13 13-11 ADO Den Haag 6 3 2 1 11 8- 4 Emmen 6 3 2 1 11 10- 7 Cambuur L 7 3 2 2 11 10- 6 Telstar 6 3 0 3 9 11- 7 Heracles 7 3 0 4 9 11- 7 VVV 7 3 0 4 9 15-12 Haarlem 6 2 2 2 8 9- 8 Volendam 7 2 1 4 7 8-11 TOP 7 2 1 4 7 6-19 GA Eagles 6 1 3 2 6 11-12 Helmond Sp 7 1 3 3 6 4-10 Dordrecht'90 7 1 2 4 5 10-14 MW 6 1 1 4 4 7-13 Eindhoven 7 0 2 5 2 6-23 Wielrennen Ronde van Lucca. Eerste etappe, Lucca - Pisa: 1. Kirsipuu (Est) 173 km in 3.52.00,2. Di Biase (Ita), 3. Ongarato (Ita), 4. De Jongh (Ned), 5. Pet- acchi (Ita), 53. Boogerd, 76. Dekker. GP Correios, eerste etappe Lissabon - Leiria: 1. Broco (Por) 183,8 km in 4.21.32, 2. Gutierrez (Spa), 3. Nozal (Spa), 4. Lastras (Spa), 5. Bernabeu (Spa). Alge meen klassement: 1. Gutierrez 4.21.21, 2. Broco 0.01, 3. Nozal 0.07, 4. Lastras 0.11, 5. Bernabeu. Jeugdwedstrijden in Heerlen met Zeeuws-Vlaamse deelnemers. Catego rie 3, eerste serie: 4. Deborah Pirard, 18. Niels Wytinck. Tweede serie: 4. Brian van Goethem. Categorie 4: 22. Denian Pie- ters. woensdag li Voetbal Amstel Cup. De Graafschap-Sparta (20.30 uur). PISA - Jaan Kirsipuu heeft de eerste etappe van de Ronde van Lucca gewonnen. De Est won na 173 kilometer tussen Lucca en Pisa de massasprint en vertrekt vandaag in de leiderstrui. Kirsipuu klopte in de sprint de Italianen Moreno Di Biase en Alberto Ongarato. De Neder lander Steven de Jongh werd vierde. ZijnRabo-ploeggenoten Michael Boogerd (53e) en Erik Dekker (76e) finishten eveneens in het peloton. DPA door Frits Bakker ZOLDER - De Zeeuwse motorracers Ronny van Rooijen (foto) en Adriaan Matthijsse, die samen het Vortex Racing Team vormen, zijn in het klassement van de Flanders Endurance Trophy op de vierde plaats geëindigd. De laatste wedstrijd op het circuit van Zolder (B) werd gekenmerkt door veel valpartijen door de zware regen. Veel coureurs in de vier uur durende endurance race haalden de fi nish niet. Ook de twee Zeeuwen behoorden in de laatste race voor het klassement tot de uitvallers. Ronny van Rooijen ging met zijn Honda na twee uur rijden in een glijpartij onderuit en moest de strijd staken. Het tweetal lag op dat moment in een derde positie in de Superstock klasse. foto Marcel Renders BELGRADO - Vladimir Dimitrijevic, een twintigjarige voet balprof van Rode Ster Belgrado, is maandagavond overleden na een lichte training. Hij kreeg een hartaanval op het veld. De clubarts slaagde erin hem in leven te houden gedurende een kwartier. In het ziekenhuis, waar hij met spoed naartoe werd gebracht, overleed hij. De jonge voetballer was afkom stig van Napredak Krusevac. AFP ROTTERDAM - Mirella van Melis rijdt komend seizoen bij de Belgische ploeg Vlaanderen T-Intrim. De Europees kampioe ne onder 23 jaar heeft met ploegleidster Christel Herremans een akkoord bereikt. Ze wordt bij de Belgische formatie ploeggenote van Debby Mansveld. Herremans had ook Arenda Grimberg naar haar ploeg willen halen. De renster, die dit seizoen uitkwam voor het Italiaanse Acca Due O, heeft laten weten dat ze de voorkeur geeft aan Farm Frites-Hartol. De ploeg van Leontien Zijlaard-Van Moorsel onderhandelt ook met Mirjam Melchers, de teamge note van Grimberg in Italië. ANP LAS VEGAS - Steffi Graf en André Agassi hebben tijdens een gala in Las Vegas ongeveer tien miljoen gulden voor noodlij dende kinderen ingezameld. De actie voor het liefdadige doel van het tennispaar vond plaats in het reusachtige MGM Grand Hotel. Op het gala kon onder meer worden geboden op een trai ningsuurtje van Agassi met zijn Duitse vriendin, die over twee maanden een kind verwacht. Dat leverde een bedrag op van ongeveer 275.000 gulden. Onder de gasten bevonden zich de popsterren Elton John en Stevie Wonder en grootheden uit de filmwereld als Robin Williams en Dennis Miller. RTR WENEN - Uit angst voor aanslagen hebben negen Oosten rijkse internationals zich afgemeld voor de WK-kwalificatie- wedstrijd op zondag tegen Israël. Ze weigeren de trip naar Tel Aviv te maken. Denegen verlieten gisteren het trainingskamp in Wenen. De Fifa besloot maandag, na garanties van de Isra ëlische voetbalbond voor de veiligheid van de Oostenrijkse spelers, dat het duel zondag in Tel Aviv doorgaat. Daarop be sloten negen spelers zich terug te trekken. Tot de negen beho ren-vijf spelers van landskampioen FC Tirol. DPA SAN ANTONIO - Gregg Popovich heeft zijn contract als coach en general manager van de San Antonio Spurs met drie jaar verlengd. Hij gaat rond de 17 miljoen gulden per jaar ver dienen en wordt daarmee de best betaalde coach in het Ame rikaanse profbasketbal. Popovich is sinds mei 1994 general manager van de Spurs. Tijdens het seizoen 1996-97 benoemde hij zichzelf tot coach. Sindsdien won hij 204 wedstrijden en verloor er 92. RTR APELDOORN - Damclub Apeldoorn (DCA) heeft Alexei Tsjizjov bij de Koninklijke Nederlandse Dam Bond aange meld als lid. De negenvoudige en regerende wereldkampioen uit Rusland speelt volgens plan twee wedstrijden mee bij de eerste klasser. Met die versterking hoopt DCA promotie naai de hoogste klasse te kunnen veilig stellen. Tsjizjov staat te boek als beste dammer aller tijden. GPD van onze sportredactie AMSTERDAM - De Duitser Harald Czudaj fungeert tot en met de Olympische Spelen van Salt Lake City als bondscoach van de Nederlandse vrouwen bobsleeteams. Czudaj was in 1994 olympisch kampioen met de Duitse viermansbob, waar van hij piloot was. Hij neemt zijn materiaalman Falk Klot- sche mee. Voor de twee Nederlandse tweepersoons vrouwenbob- teams is de komst van de erva ren Czudaj een belangrijke steun in de rug in hun streven de Spelen van 2002 te halen. „Je kan aan alles merken dat Czudaj veel weet", zegt rem- ster Linda Kruit. „Hij geeft aanwijzingen over hoe we in de bob moeten vallen, sturen, remmen, over het materiaal, over ales eigenlijk." De komst van de coach is de laatste stap in de razendsnelle opkomst van de Nederlandse bobsleesters, die al de 'Spice Girls van het ijskanaal' wor den genoemd. Vrouwenbob slee is een jonge sport, die in Salt Lake City voor het eerst op het programma staatHet is zelfs niet ondenkbaar dat in februari twee Oranje-bobs naar beneden glijden. Wat begon als een olympische dagdroom van een paar pio niers, is binnen een paar jaar veranderd in een strak georga niseerde Oranje-machine, die zich gisteren in Amsterdam presenteerde ANP Het Nederlands vrouwen-bobsleeteam voor de Olympische Spelen 2002 presenteerde zich gisteren in Amsterdam. Van links naar rechts: Annemarie van Donselaar, Jeanette Pennings, Eline Jurg, Linda Kruit, Pascale Schure (boven), Nannet Kiemel, Ilse Broeders en Ineke Kleinhesselink. foto Toussaint Kluiters/ANP Tweede evenement naast Jumping Zeeuws-Vlaanderen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 49