PZC Poortambacht krijgt eigen smoel Bravo,, eindelijk een betaalbaar digitaal hoortoestel ADVERTEREN IN DE PZC, DAAR DOE JE GOEDE ZAKEN MEE Ook in uw vakantie dagelijks de PZC Open dag 5 oktober Oosterland richt dorpsraad op College wil stem bevolking horen over nieuw theater Provinciegeld voor sloop Zeikehoeve Hoortoestelhuis Jansen Voorstad 5 Goes Tel. 0113-253795 18 Zierikzee beoogt met meer bouwplannen flinke groei in omvang Inspraak WCT moet opnieuw woensdag 3 oktober 2001 door Marcel Modde ZIERIKZEE - Het laatste pluk je van Poortambacht moet de band van de nieuwbouwwijk met de Zierikzeese binnenstad herstellen. Het stedebouwkun dig ontwerp dat gisteren werd gepresenteerd, voorziet in de aanleg van een kanaalachtige waterpartij als natuurlijke overgang tussen oud en modern. Met dit 'gebaar richting histo risch stadshart' beoogt de ge meente de buitenwijk 'een eigen smoel' te geven, aldus stede- bouwkundige H. Droogh. De waterpartij moet grofweg in een bocht gaan lopen van de Miereweg tot aan de bestaande singel langs de Oosterschelde- straat in Poortambacht 10. Langs dit 'kanaal' zijn wonin gen geprojecteerd van drie tot vier bouwlagen hoog, die het idee van een stadskade moeten geven. Uitgegaan wordt van ge varieerde bouwtypes en een di versiteit aan stijlen naar Am sterdams voorbeeld, aldus Droogh. Ter hoogte van de hoofdontslui- tingsweg het Eerste Weegje, aan de overkant van het water, is in het conceptplan een groene zo ne ingetekend met drie apparte mentsgebouwen. De onderlinge ruimte tussen de vijf bouwlagen hoge complexen bedraagt mini maal tachtig meter, zodat van uit die hoek zowel naar als uit de stad een doorkijk wordt gecre- eerd. Waterwoningen De aansluiting met Poortam bacht 10 bestaat uit de bouw van een groep woningen verge lijkbaar met wat daar al staat. Aan het begin van de bestaande singel worden de huidige en nieuwe waterloop met elkaar verbonden, uitmondend in een kleine haven. In die uitsparing in het kanaal komt ruimte voor drie tot zes waterwoningen aan steigertjes. Aan de kant van de Oosterscheldestraat wordt de verbinding gesmeed door mid del van een nog niet nader om schreven 'markant gebouw'. Het pand dient een publieke functie te krijgen. Als voorbeeld in dat verband werd gister avond genoemd een kinderop De bouwplannen voor Poortambacht 11 moeten Poortambacht 12 weer aan het centrum van Zierikzee binden. vang en huisartsenpraktijk te zamen. Poortambacht 11 gaat in totaal 360 woningen beslaan. Opval lend is dat er geen vrije kavels worden uitgeven. De deelwijk zal ruim voorzien in de behoefte aan luxe appartementen in Zie rikzee. Van dat type zijn er in het ontwerp 112 gepland. Daar naast wordt gedacht aan veertig tot zestig specifieke ouderen woningen. Het terrein is vrijwel geheel in handen van een pro jectontwikkelaar uit het Noord - Brabantse Halsteren. Hij is ge bonden aan de stedebouwkun- dige en bestemmingsplanmati- ge eisen van de gemeente Schouwen-Duiveland. Het zo geheten masterplan heeft zijn goedkeuring. Beleidsmedewer ker ruimtelijke ordening J. van der Laan gaat er vanuit dat bin nen twee jaar met de bouw kan worden begonnen. De verwach ting is dat de realisatie bij el kaar zo'n vijf jaar in beslag zal nemen. Poortambacht is slechts één front waarop Zierikzee de ko mende tien jaar actief zal zijn, benadrukte wethouder C. Veer- hoek tijdens de thema-avond over wonen. In totaal worden er voor 2010 tegen de 1200 wonin gen bijgebouwd, waarvan een goeie achthonderd in Noorder polder. Die uitbreiding zal naar schatting tussen de 2500 en 4000 nieuwe inwoners opleve ren. Het hoge tempo waarin dit gebeurt, noodzaakt volgens de wethouder te waken over de ontwikkelingen in de bestaande wijken. Ongetwijfeld zal de nieuwbouw tot interne ver schuivingen leiden. Die bewe ging kan worden benut om ver ouderde buurten (Malta en Buyze) op te knappen, zodat leegstand en verpaupering wor den tegengegaan. Waarschuwing Veerhoek waarschuwde in dat verband voor 'Terneuzense toe standen' waar hele blokken in de bestaande stad leeg achter bleven na de bouw van de pres- foto Marijke Folkertsma tigieuze buitenwijk Nieuw- Othene. De zogeheten modules bestaan de (vijf) en nieuwe (zes) woonge bieden en het masterplan Poort- ambacht 11 zijn tot 31 oktober in te zien op het gemeentehuis. In die periode kunnen ook reac ties op de plannen worden inge diend. Eind oktober volgt nog een discussiebijeenkomst met de bevolking over de opzet. Na dien komt het gemeentebestuur met een definitieve invulling en besluitvorming op de plannen. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Schouwen-Dui- velands dagelijks bestuur wil een brede discussie over de vraag of en zo ja waar een nieu we theatervoorziening op Schouwen-Duiveland moet ko men. Daarom komt het college niet met een vastomlijnd voor stel. Deze keer mogen de bur gers en de gemeenteraad zelf met een voorstel komen. Dat zei de Schouwse cultuur wethouder D. van der Wekken gisteren tijdens de vergadering van de commissie maatschap pelijke aangelegenheden (MA). In opdracht van de gemeente deed bureau Buys Culturele Profielen een onderzoek naar de haalbaarheid van een nieuwe en multifunctionele theatervoor ziening op Schouwen-Duive land. Het bureau kwam tot de conclusie dat er twee mogelijk heden zijn: ombouw van de Nieuwe Kerk of nieuwbouw van een theater op de plaats waar nu nog het tijdelijk gemeentehuis staat. Het idee dat de Nieuwe Kerk omgetoverd kan worden tot het culturele hart van Schouwen is in brede kring enthousiast ont vangen. Ook het college is, gaf Van der Wekken toe, gechar meerd van deze mogelijkheid. Om te voorkomen dat een debat over de toekomstige theater voorziening door het college in een bepaalde richting gestuurd wordt, laat het college de keuze aan de burger. Van der Wekken: ,,Die mag ons als college een op dracht geven." Om alle Schouwen-Duivelan- ders de gelegenheid te geven hun zegje te doen over de vraag of en waar een nieuwe Schouw se cultuurtempel moet komen, wordt een discussieavond in de Nieuwe Kerk belegd. Wanneer dat staat te gebeuren, is nog on zeker. Het dagelijks gemeente bestuur had 18 oktober in het hoofd, maar die datum valt midden in de herfstvakantie. Daar had het college nog niet bij stilgestaan, gaf wethouder Van der Wekken toe. Hij zegde toe op korte termijn te bekijken of de geplande datum gehandhaafd blijft of een andere dag gekozen wordt. door Ben Jansen SEROOSKERKE - De provin cie draagt 200.000 gulden bij aan de sloop van de Zeikehoeve in het nieuwe natuurgebied de Prunje bij Serooskerke op Schouwen-Duiveland. Behalve de voormalige boerderij wordt ook het restant van de Prunje- weg opgeruimd. Het resultaat moet zijn, aldus het dagelijks provinciebestuur, dat de nu al spectaculaire openheid van dit bijzondere natuurgebied nog verder zal toenemen. Over de Zeikehoeve is de afgelo pen maanden veel te doen geweest. De boerenvertegen- woordigers binnen de gebieds- commissie spraken zich aan vankelijk uit tegen sloop van de hoeve, maar draaiden bij na de belofte dat de sloop niet ten kos te zal gaan van de voortgang van het landinrichtingsproject. Eerst werd erover gedacht de in middels verlaten boerderij te gebruiken voor het beheer van het gebied door Staatsbosbe heer of de graascoöperatie in oprichting. Deze mogelijkhe den zijn inmiddels buiten beeld geraakt. Er rest nu een boerderij die buiten gebruik is geraakt. Van een woonfunctie in plaats van de oorspronkelijke agrari sche functie kan volgens het da gelijks provinciebestuur geen sprake zijn. Het opruimen van boerderij en weg betekent dat de vrijkomen de gronden in de natuurontwik keling kunnen worden opgeno men. Daardoor ontstaat een ononderbroken en zeer weids nat natuurgebied. door Andrea Bolle ZIERIKZEE - Oosterland be schikt als veertiende dorp op Schouwen-Duiveland over een dorpsraad. Gisteravond is on der grote belangstelling in dorpshuis Oosterhof de raad of ficieel opgericht. Een logo voor de raad is al ontworpen; Het ou de wapen van Oosterland waar een kraai op is getekend. Elf Oosterlanders hadden zich aangemeld als kandidaat-lid. uiteindelijk zijn er negen leden gekozen die ieder een eigen doelgroep vertegenwoordigen. De belangen van onder meer de middenstand, 5 5-plussers, sporters, maar ook jeugd wordt door de leden behartigd. Burge meester J. Asselbergs van ge meente Schouwen-Duiveland onderstreepte het belang van laatstgenoemde, omdat de jeugdproblematiek op Ooster land volgens hem duidelijk aan dacht nodig heeft. De raad heeft een convenant ge kozen-waarin zij het Schouwse bestuur gevraagd en onge vraagd mag adviseren. Met een jaarlijkse subsidie van 14.000 gulden kan zij haar plannen realiseren. „Dat dit bedrag beschikbaar wordt gesteld, geeft duidelijk aan dat de gemeente de dorpsra den serieus neemt", meent H. Clerx, woordvoerdster van de raad. Plannen voor besteding van het geld zijn er volgens haar ook al. Bijvoorbeeld een schoonmaakactie door basis schoolleerlingen, een dertig-ki- lometerzone instellen in de Bur gemeester van der Havestraat en een jeugdhangplek realise ren. Gastspreker op de oprich tingsvergadering C. Hillebrand van de dorpsraad in Ouwerkerk is van mening dat een raad noodzakelijk is op ieder dorp. „Als dorp moet je zelf aan leef baarheid werken. Je kunt wel over de kleinste dingetjes zeu ren bij de gemeente, maar dat kunjeniet verwachten dat al die eisen ingewilligd worden", meent Hillebrand. Een eerdere poging om in Oos terland een dorpsvertegen woordiging op poten te zetten liep twee jaar geleden stuk. Toen bleek er te weinig animo te zijn. „Niet alleen bij de inwo ners, maar ook bij de kandida ten", vertelt E. Goossens, con tactpersoon voor dorpsraden bij de gemeente. „Er werd toen te veel gepraat en te weinig ge daan. Nu is er een initiatief, zo ver is het nog nooit gekomen". Nu Oosterland een vertegen woordiging heeft, blijven Zie rikzee en Renesse over als de enige kernen zonder raad. Zie rikzee heeft in april van vorig jaar een bijeenkomst gehouden waaruit moest blijken of er vol doende draagvlak was voor een stadsraad. Dat liep spaak toen er een hevige discussie ontstond over de doelgroepen die in het orgaan vertegenwoordigd moesten zi j nVan een dorpsraad in Renesse is nog geen sprake volgens Goossens. „Daar zijn bij mij nog geen initiatieven be kend." De Oosterlandse raadsleden be leggen 10 oktober een vergade ring waaruit een voorzitter, penningmeester en secretaris moeten komen. MIDDELBURG - De inspraak over de Westerschelde Contai- nerterminal (WCT) moet ge deeltelijk over. De reacties die zijn binnengekomen naar aan leiding van het milieueffectrap port nopen tot zodanige aan passingen van de voorbereide streekplanwijziging, dat een nieuwe gemaakt moet worden. Gedeputeerde G. van Zwieten acht het 'voor 99 procent zeker' dat het provinciebestuur zal be sluiten een nieuwe inspraak procedure in te lassen. Van Zwieten zei dit aan het eind van de gedachtenwisseling over de voorgenomen besluiten en het milieueffectrapport voor de aanleg van de WCT, gisteravond in Middelburg. Achttien perso nen maakten gebruik van de ge legenheid hun mening kenbaar te maken bij de Statencommis sie ruimte, milieu en water. De gedachtenwisseling leidde bij de Statenleden G. Roeland (SGP) en M. Wiersma (Groen- Links) tot de conclusie dat de bouw van de containerkade on derwerp dient te zijn van een maatschappelijke kosten-ba- tenanalyse. Tijdens de drukbe zochte gedachtenwisseling pas seerden nagenoeg alle aspecten die met de geplande aanleg van de WCT te maken hebben de re vue; er waren zorgen over het verdwijnen van de Kaloot, de natuurcompensatie en het transport van en naar de WCT over weg en spoor. Vakantie in Nederland: Wanneer u uw vakantie in Nederland doorbrengt, kunnen wij er voor zor gen dat de PZC op uw vakantieadres wordt bezorgd. De bezorging bij u thuis wordt dan tijdelijk stopgezet. Ook kunt u de PZC tijdelijk bij iemand anders laten bezorgen. Geef ons naam en adres op en wij bezorgen daar gedurende uw vakantie de PZC. Vakantie in het buitenland: Als u met vakantie naar het buiten land gaat, bieden wij u de volgende mogelijkheden: U doet tijdens uw vakantie een an der een plezier met de PZC. Geef ons naam en adres op en wij bezor gen daar gedurende uw vakantie de PZC. U laat de PZC opsturen naar uw va kantieadres in het buitenland. Geef ons uw vakantiebestemming en wij sturen geheel voor uw risico de PZC dagelijks aan u op. Kosten volgens PTT tarief. U onderbreekt tijdelijk uw abonne ment (minimaal voor een week). Het teveel betaalde abonnements geld wordt dan verrekend. Vul de gegevens hiernaast in, knip de ze bon uit en stuur 'm minstens twee weken voor het begin van uw vakan tie naar ons op. Ter voorkoming van onjuiste adressering kunnen opdrachten per telefoon NIET in behandeling worden genomen. GEGEVENS ABONNEE: naam: adres: postcode: woonplaats: telefoonnummer: eerste verzenddag: eerste dag weer thuis bezorgen: bezorg de krant op onderstaand va kantieadres: naam: adres: postcode: woonplaats: geef mijn abonnement gedurende mijn vakantie aan: naam: adres: postcode: woonplaats: onderbreek mijn abonnement en ver reken het abonnementsgeld, eerste dag geen krant: eerste dag weer thuis bezorgen: Stuur deze bon naar: Provinciale Zeeuwse Courant Af de ling Lezersservice Antwoordnummer 123 4380 VB Vlissingen (postzegel niét nodig) e-mail: abo@pzc.nl KRANT VOOR ZEELAND Audicien Don Jansen en 2 experts van Veenhuis Medical Audio houden deze gehele dag presentaties, waarin u kennis kunt maken met de BRAVO: het prijsdoorbrekende digitaai hoortoestel van Widex. Tevens bent u in de gelegenheid, om met behulp van een speciale microscoop in uw eigen hoortoestel te kijken. Zo kunt u zien, waarméé u hoort. Nieuwsgierig geworden? U bent van harte welkom op 5 oktober van 09.00 tot 17.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 42