Onderzoek naar postagentschap Parkeervergunningen in Goes-Oost PZC Discussie over pastorietuin ten einde Handtekeningen voor licht in Thools park Lezingen Nederlands Klassiek Verbond Pierensteker moet betalen Drankrijder verliest rijbewijs Bromfietser botst tegen tegenligger Weigeren blaastest kost rijbewijs Man beboet voor slaan rivaal Goes inventariseert of het loont voorzieningen in stand te houden Bergingswerkers ruimen bij Doel oud oorlogsschip Bijeenkomst over vijvers Hergebruik styreen door Dow gedoogd Onverantwoord rijgedrag kost man 140 uur werkstraf Bijeenkomst over stotteren Vrachtwagen ramt vangrail Pleegzorgmiddag in Heinkenszand MIDDELBURG - Voor het pieren steken op verboden gebied is een 20-jarige inwoner van Sint Maartensdijk gisteren in Middelburg veroordeeld tot 500 gulden boete. Verder dient hij aan de eigenaar van het mosselperceel 500 gulden schade te vergoeden. Politierechter G. van Unnik ging af op het proces verbaal van de opsporingsambtenaar, die de man op 17 janu ari in Sint Maartensdijk buiten het spitvak met een riek naar zeeaas had zien spitten. Zelf hield verdachte vol alleen een emmer met pieren van zijn maat te hebben opgehaald. „Ik had niet eens een riek bij me. Het is beschamend wat die agent zegt", vond de man." De politierechter zag voldoende bewijs in het medeplegen. De officier van justitie merkte op dat door het spitten op het per ceel de groeiplaats voor mosselen langdurig ongeschikt blijft. Daaraan werd ook de schade gerelateerd. MIDDELBURG-Een 33-jarige drankrijder uit Scherpenisse moest volgens de Middelburgse politierechter G. van Unnik maar eens langdurig het rijbewijs missen. Eigenlijk vond hij gisteren de eis van de officier van justitie - een jaar rijontzeg ging plus 1350 gulden boete - te mild, maar hij besloot de straf over te nemen. „Deze man heeft telkens hoge scores. Hij is een groot gevaar op de weg." De verdachte is op 3 juli in Sint Maartensdijk betrapt terwijl hij met ruim twee keer de toege stane hoeveelheid drank op achter het stuur zat. Sinds 1999 is hij al drie keer eerder veroordeeld wegens dronken rijden. HEINKENSZAND - Een 17-jarige bromfietser uit de ge meente Borsele is gistermiddag in Heinkenszand gewond ge raakt bij een aanrijding met een auto. De jongen reed over de Westerguitsedijk maar hield daar niet genoeg rechts. Een te genligger, een 42-jarige automobilist uit dezelfde gemeente, kon hem niet ontwijken. De bromfietser is met onbekende verwondingen overgebracht naar het ziekenhuis. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. van Un nik heeft gisteren een 3 5-jarige man uit Hansweert bij verstek tot negen maanden ontzegging van de rijbevoegdheid, twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf en 2200 gulden boe te veroordeeld. De verdachte, afkomstig uit Ierland, had op 6 juli dit jaar in Goes de blasstest geweigerd. Officier van justi tie M. Kappeyne van de Coppello liet gisteren de twee betrok ken agenten getuigen. De agenten verzekerden dat de Ier her haaldelijk in goed Engels instructies had gekregen om de blaastest correct te laten verlopen. „Hij was zo dronken als een torretje. Hi] kwam niet verder dan 'fuck'", zei een agent. De politierechter was ervan overtuigd dat verdachte de blaas test had geweigerd en veroordeelde hem conform de eis. MIDDELBURG - Een 38-jarige man uit Middelburg had zich niet langer in de hand toen hij de vriend van zijn ex-vrouw te genkwam. Op 1 oktober vorig jaar mishandelde de Middel burger het slachtoffer. „Ik ga je vermoorden, ik maak je af", had hij geroepen. Het bracht hem gisteren voor het hekje van de Middelburgse politierechter. De Middelburger vertelde dat hij zich bedrogen voelde,door een vriend.Als ik was gaan werken, kwam hij bij mij thuis om met mijn vrouw naar bed te gaan." Officier van justitie M. Kappeyne van de Coppello toonde gisteren begrip, maar vreesde voor herhaling. Hij eiste 750 gulden boete en twee weken voorwaardelijke gevange nisstraf. De politierechter vonniste conform de eis. woensdag 3 oktober 2001 door Rolf Bosboom GOES - De gemeente Goes wil in overleg met de diverse kernen bekijken hoe groot de behoefte is aan postagentschappen en in hoeverre het de moeite waard is die voorzieningen in stand te houden. Wethouder S. Heijning zei dat gisteravond in de raads commissie welzijn. Binnen de gemeenteraad be staat grote zorg over het toene mende aantal postagentschap pen dat wordt gesloten, omdat die niet meer rendabel zouden zijn. In de gemeente Goes speelt dat bijvoorbeeld in Kloetinge en Goes-Zuid, maar ook elders in de provincie staan vele agent schappen, die doorgaansin win kels zijn gevestigd, op de nomi natie te worden gesloten. Het Goese college van burge meester en wethouders wil ech ter niet alleen maar ach en wee roepen, maar ook inventarise- DOEL - Op de Schelde voor het bedreigde polderdorp Doel zijn de firma's Scaldis en Herbosch- Kiere uit Antwerpen begonnen met de berging van het wrak van een Duitse kannoneerboot. Die werd bij een luchtaanval tegen het einde van de Tweede We reldoorlog tot zinken gebracht. Het wrak wordt opgeruimd in verband met verdiepingswer- ken voor de aanleg van het Deurganckdok. Die container haven wordt pal ten zuiden van het dorp gegraven. Hoewel de bergerservan uitgaan dat zich geen explosieven meer in het wrak bevinden, zijn de nodige veiligheidsmaatregelen getrof fen. Een woordvoerder van Scaldis: „We ruimen de wrakresten - 400 ton staal - in opdracht van de dienst Maritie me Schelde. Het wordt niet echt een routineklus, want hoewel we aannemen dat zich aan boord geen munitie meer be vindt, nemen we toch het zekere voor het onzekere." ren in welke mate aan welke diensten in de kernen daadwer kelijk behoefte bestaat. Dat ge beurt in overleg met bijvoor beeld de dorpsverenigingen. Op die manier wil de gemeente in beeld krijgen wat de waarde is van een postagentschap voor een dorp. Vooruitlopend op die verken ning zei G. Hogesteger (WD) dat een postagentschap wat hem betreft een 'welzijnsvoor ziening' is, waarbij alle moeite moet worden gedaan om die overeind te houden. D. van de Merwe (D66) ondersteunde diens woorden. A. van Oosten (GroenLinks) pleitte ervoor alle Goese kernen, dus ook de klei nere, bij de inventarisatie te be trekken. Hellend vlak Als een postagentschap als een welzijnsvoorziening wordt ge zien, is het een logische gedach te dat de gemeente daaraan, in dien nodig, meebetaalt. Vanuit het PvdA-kamp klonken echter direct bezwaren tegen het even tueel subsidiëren van dergelijke voorzieningen. „Als je dat gaat doen, dan begeef je je op een hel lend vlak", waarschuwde F. de Kaart. Hij wees erop dat de gemeente er niet in de eerste plaats voor is om zakelijke tekorten op te van gen. „Als je dat wel doet, moetje je direct afvragen: hoe ver ga je eigenlijk?" Zijn partijgenote M. van Heugten viel hem bij. „Gaan we dan ook de laatste dorpswinkel subsidiëren?" De commissie maakte verder niet al te veel woorden meer vuil aan het onderzoek naar de bin nensportaccommodaties in de gemeente. De raadsleden steun den van harte het voorstel om de mogelijkheid van een combina tie van een landijsbaan, een skeelerbaan en diverse speel- voorzieningen voor de jeugd in Goes-Zuid nader te onderzoe ken. De eerste stappen daarvoor zijn inmiddels al gezet, liet wet houder Heijning weten. De gemeente bekijkt de moge lijke nieuwe voorziening in nauwe samenhang met de brede school die momenteel in aan bouw is en het 'speeleiland' dat tussen beide locaties wordt ge dacht. De Violenstraat in Goes-Oost is een van de straten waar de gemeente een (gedeeltelijk) parkeervergunning-systeem invoerd. foto Willem Mieras door Luc Opgei GOES - Parkeren in (delen van) de Violenstraat en de Tulp straat in Goes-Oost is straks al leen nog toegestaan voor ver gunninghouders. De gemeente wil met de aanpassing niet wachten tot het sinds april van kracht zijnde nieuwe par keersysteem geëvalueerd is. Vanuit de wijk komen voortdu rend klachten over de toegeno men parkeerdruk. De gemeente stelt voor delen van de Violenstraat en de Tulp straat in de wijk Oost 'toe te voe gen aan het parkeerregime met vergunninghouders'. Dat is be sloten naar aanleiding van de uitkomsten van een onder hon derdzestig adressen gehouden enquête in de straten Violen straat, Jasmijnstraat, Kamper foeliestraat, Tulpstraat en Vo- gelzangsweg. Daaruit kwam naar voren dat er vooral in Vio lenstraat (het gedeelte tussen de Beatrixlaan en de Kamperfoe liestraat) en de Tulpstraat (ge deelte tussen de Kamperfoelie straat en de Vogelzangsweg) behoefte is aan parkeervergun ningen. Het is de bedoeling dat de uit breiding" van het vergunningge- bied met ingang van volgend jaar wordt ingevoerd. De kern van het parkeersysteem is, dat eigenlijk al begin dit jaar zijn intrede had moeten doen, is dat bewoners vergunningen nu voor een grotere zone geldig zijn en niet meer voor een (deel van een) straat. Ook is het totale par keergebied uitgebreid en zijn er straten aangewezen waar ge mengd parkeren (zowel met ver gunning als betaald) mogelijk is. Zowel de invoering als de evalu atie van het nieuwe parkeersys teem in Goes heeft al de nodige vertraging opgelopen. Het par keersysteem zou eigenlijk al met ingang van dit jaar worden ingevoerd, dat werd uiteinde lijk 1 april. Vervolgens was het de bedoeling om binnen een half jaar na invoering te evalueren en zonodig aanpassingen te doen. De evaluatie laat voorals nog op zich wachten, hoewel er intussen al wel enkele aanpas singen gedaan zijn. Ook is een klein jaar geleden de afspraak gemaakt dat het nieuwe sys teem niet van kracht zou wor den voordat het in aanleg zijnde parkeerterrein nabij de bedrijven Carels en Beekman, in het Stationspark, gereed zou zijn. Dat terrein is een wezenlijk onderdeel van de parkeerrege- ling, omdat het uitkomst moet gaan bieden aan het woon werkverkeer dat heeft moeten wijken voor de uitbreiding van het gebied voor vergunning- en betaald parkeren. Door onvoor ziene problemen (de verplaat sing van een groot aantal onder grondse NS-kabels) is het parkeerterrein echter later klaar dan gepland, hoewel er momenteel wel hard aan wordt gewerkt. De commissie Ruimtelijke Or dening vergadert hierover op maandag 8 oktober om 19.30 uur in het gemeentehuis. door Esme Soesman THOLEN - Met een handteke ningenactie probeert de familie Smit uit Tholen-stad de ge meente Tholen te bewegen ver lichting te plaatsen in het park bij de veste rondom de histori sche stad. Alleen aan de randen van het park valt wat licht binnen, dankzij straatlantaarns op de weg. Het park zelf is pikkedon ker, meldt initiatiefneemster van de actie B.Smit. „Zelfs onze KAPELLE - Aquariumvereni ging de Vuurneon in Kapelle houdt vrijdag een bijeenkomst over vijvers, in het Verenigings gebouw aan de Biezelingse- straat. J. Maas houdt een lezing met tweehonderd dia's, waarin de aanleg, aankleding, bevol king en het onderhoud van vij vers aan bod komen. De lezing begint om 20.00 uur. REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax:(0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl R. Bosboom M. E. de Bruijn I. Huibers A. M. van der Jagt R. J. A. Paardekam E. Soesman K. L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl hond durft er niet in", geeft zij schertsend aan. Het duister, dat nu weer steeds vroeger invalt, maakt het park gevoelsmatig tot een onveilige plek. Een plaats ook waar jeugd zou sa menscholen om te blowen. Ge voelens van onveiligheid maken dat niet snel iemand voor de lol een wandelingetje langs de ves te maakt. „Zonde, want zowel 's zomers als 's winters is het een mooie plek." Dat laatste is voor de familie Smit eveneens reden om bij de gemeente aan de bel te trekken. Verlichting geeft het stadje een gezelliger aanzien en er wordt een plezierig wandelgebied ge creëerd. Bovendien voorkom je met het toegankelijk maken van het park dat hondenbezitters het centrum intrekken. Daar is volgens Smit niemand mee ge baat. Rondom de veste hebben de ini tiatiefnemers huis-aan-huis een brief verspreid waarin zij gelijkgestemden oproepen een ingevuld antwoordstrookje in te leveren bij hun huisadres aan de Venkelstraat 18. Ook kan wor den gereageerd via venkel@zee- landnet.nl. Bij de plaatselijke drogisterij en de dierenspeci aalzaak zijn handtekeninglijs- ten neergelegd. Het Thoolse echtpaar is van plan om, als er wat reacties binnen zijn, met de verantwoordelijken in het ge meentehuis te overleggen. Smit wil zelf wel een verlichtingsplan opstellen. Gezien de groot scheepse ontwikkelingen (zoals een nieuw gemeentehuis) die op Tholen gaande zijn, moet zo'n plannetje toch ook realiseer baar zijn - denkt Smit. TERNEUZEN - Het provincie bestuur heeft Dow Benelux in Terneuzen gisteren een gedoog- beschikking verleend voor het hergebruiken van styreen. Dow had om die beschikking gevraagd, omdat de beschikba re opslagruimte voor te recyclen styreen momenteel bijna volle dig is gebruikt. Dow heeft voor het herbewerken van de rest- fractie een vergunning aange vraagd maar omdat de procedu re van aangifte lange tijd vergt, heeft het bedrijf de provincie verzocht om de bewerking tij delijk te gedogen. Het provin ciebestuur heeft daar geen moeite mee. ente wil woningen bouwen in de vroegere pastorietuin in Wolphaartsdijk. foto Willem Mieras door Rolf Bosboom WOLPHAARTSDIJK - Er is eindelijk duidelijkheid over de invulling van de vroegere pasto rietuin en de toekomst van de supermarkt in Wolphaartsdijk. In de pastorietuin worden vijf seniorenwoningen gebouwd. De supermarkt in de Hoofd straat wordt verbouwd en uit gebreid, door het naastgelegen pand erbij te trekken. Daarmee lijkt een einde te ko men aan een discussie die al en kele jaren sleept. Die begon toen de eigenaar van de, toen nog, Kopak-supermarkt een deel van de pastorietuin bij het Wol- fertsplein kocht. Moederbedrijf Schuitema wilde daar een nieu we winkel met parkeerterrein gaan bouwen. Daardoor zou het naastgelegen plantsoen, in Wol phaartsdijk steevast het 'groen tje' genoemd, verdwijnen. De plannen leidden tot ver deeldheid in het dorp. Een deel van de bewoners was er fel op tegen dat het groentje zou wor den opgeofferd; anderen had den daar minder moeite mee. Ook in de Goese politiek liepen de standpunten uiteen. De raadsleden vonden vooral dat er te weinig was gekeken naar al ternatieve locaties. Inmiddels is de supermarkt on der de hoede van de Piüsma Food Groep gekomen en Meer- markt gaan heten. Het plan van nieuwbouw verdween in de ijs kast en besloten werd in te zet ten op uitbreiding op de huidige locatie, waarvoor het naastge legen pand werd aangekocht. Voor de verbouwing is echter geld nodig, dat moet vrijkomen door verkoop van het gedeelte van de pastorietuin. Daarvoor heeft zich inmiddels een geïnteresseerde partij ge meld: Maas Waal Vastgoed Projectontwikkeling uit Brakel. De onderneming wil de grond echter alleen kopen als zij zeker weet dat er woningbouw is toe gestaan. Het idee is er vijf seniorenwo ningen met tuin te realiseren, die uitkijken op het groentje. De afgelopen tijd is er uitvoerig overleg geweest tussen de ge meente Goes en de Vereniging Gemeenschap Wolfaartsdijk. De vereniging was niet enthou siast over het idee, maar alter natieve invullingen van de tuin kregen niet de goedkeuring van de gemeente. Leefbaarheid Uiteindelijk is het bestuur, na 'veel wikken en wegen', toch ak koord gegaan met woningbouw. Het voornaamste argument is dat de uitbreiding van de super markt afhankelijk is van de ver koop van de tuingrond. Als de verkoop niet doorgaat, zou dat waarschijnlijk ook het einde be tekenen van de winkel in Wol phaartsdijk. Dat zou de leef baarheid van het dorp ernstig aantasten, temeer omdat al di verse voorzieningen zijn ver dwenen. Na het positieve advies van de dorpsvereniging, is ook het Goese college akkoord gegaan met het plan om in de pastorie tuin woningbouw te realiseren. „Ik ben heel blij dat we na zeer intensief met de dorpsvereni ging dit hebben bereikt", zegt wethouder M. 't Hart. „Wij zijn ervan overtuigd dat dit de beste oplossing is." Ook voorzitter S. Huissoon van de dorpsvereni ging is opgelucht. „Dit sleept al zo vreselijk lang. Gelukkig is er nu in elk geval duidelijkheid." Om de plannen te kunnen reali seren, moeten nog enkele proce dures worden doorlopen. Ook wordt een informatieavond ge houden. door Aector Doorns MIDDELBURG - Een 22-jarige inwoner van Vlissingen is giste ren in Middelburg voor het ver oorzaken van een ernstig ver keersongeval conform de eis veroordeeld tot een jaar rijont zegging en 140 uur werkstraf. Politierechter G. van Unnik vond dat de verdachte 2 januari dit jaar bij Nieuw- en Sint Joos- land met zijn auto onoplettend en onvoorzichtig de Nieuw- landseweg was opgereden om over te steken. Daarbij gaf hij geen voorrang aan een andere auto. Bij de botsing geraakten twee inzittenden van die auto zwaargewond. De Vlissinger vertelde dat hij de auto over het hoofd had gezien. De slachtoffers hadden eerder verklaard dat ze in de veronder stelling verkeerden dat ver dachte zou stoppen. „Zij reken den op voorrang, maar u reed plotseling de weg op", stelde de politierechter vast. Van Unnik nam het de man kwalijk dat hij een moeilijke manoeuvre had uitgehaald toen hij merkte dat hij een afrit te vroeg was afge slagen. „Het keren van de auto via de berm en het fietspad is wangedrag, Dit is geen manier om fouten te corrigeren." door Ditty Nieuwenhuize MIDDELBURG - Het Neder lands Klassiek Verbond houdt drie lezingen in de Zeeuwse Bi bliotheek in Middelburg. De eerste vindt plaats op 14 novem ber met als onderwerp 'De veel zijdige Ovidius'. Op 14 november spreekt V. Hu- nink. Hij is latinist en verbon den aan de Universiteit van Nijmegen. De lezing biedt een overzicht van het hele oeuvre van de dichter Ovidius. Ter illu stratie van de werkwijze van de dichter geeft Hunink een analy se van het verhaal van Echo en Narcissus. Bij het Centraal Schriftelijk GOES - De Vredebergstichting houdt op donderdag 29 novem ber een bijeenkomst voor ou ders en leerkrachten van kinde ren die stotteren. De stichting ziet stotteren als een dwingende vraag om gelijk waardigheid. De bijeenkomst vindt plaats in de bibliotheek van Goes en duurt van 19.30 tot 21.00 uur. Voorafgaand aan deze gebeur tenis is er een informatiebijeen komst voor logopedisten en stottertherapeuten, van 17.30 tot 19.00 uur. Beide bijeenkomsten maken deel uit van een expositie 'Stot teren, wat doe je ermee?', die te bezichtigen is in de bibliotheek van 1 tot 30 oktober. RILLAND - Op de A58 ter hoog te van Rilland is gisteren rond middernacht een Litouwse vrachtwagencombinatie in de middenberm terechtgekomen. Niemand raakte gewond, wel werd de vangrail over een lengte van vijftig meter verbogen. In verband met asfalterings- werkzaamheden wordt het ver keer ter plekke over één rijbaan geleid. Door onbekende oor zaak kwam de wacht wagen met de wielen in de middenberm. Deze was door regenval zeer zacht zodat de met 22 ton goede ren geladen vrachtwagen in zijn geheel in de middenberm te recht kwam. Examen voor de leerlingen van het Gymnasium staat dit jaar Ovidius centraal. De eindexa menkandidaten zijn dan ook welkom tijdens deze eerste le zing die plaatsvindt in de aula van de bibliotheek. De tweede lezing wordt gehou den op 23 januari. Tijdens deze lezing spreekt G. van der Laan. Hij is gepensioneerd docent En gels en nog werkzaam als docent Engelse en Amerikaanse litera tuur bij de Seniorenacademie Tilburg. Het onderwerp van de ze lezing is 'De Romeinse Pro vincie Brittannia'. De lezing gaat over de veroveringsge schiedenis van deze provincie. Van der Laan laat tijdens de le zing dia's zien. Professor J. den Boeft spreekt tijdens de derde en tevens laat ste lezing. Den Boeft is bijzon der hoogleraar hellenistische godsdiensten aan de universi teit van Utrecht en emeritus hoogleraar Latijn aan de Vrije Universiteit. Het onderwerp van zijn lezing is 'Wonderen in de Grieks-Romeinse wereld en het vroege Christendom'. Tij dens deze periode gebeurden al lerlei bijzondere dingen door goddelijke of demonische krachten. De tweede en derde lezing vin den plaats in zaal een en twee van de Zeeuwse Bibliotheek. Alle lezingen beginnen om 20.00 HEINKENSZAND - Zeeuwse pleegouders en -kinderen kun nen zaterdag 6 oktober in Hein kenszand terecht op de half jaarlijkse pleegzorgmiddag van Stichting Jeugdzorg Zeeland. Op deze middag kunnen pleeg ouders kennis en ervaringen uitwisselen. Voor de kinderen zijn er activiteiten als aerobics en koken met een kok. Een me dewerker van het Zeeuws Con sultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD) is er voor vragen van jongeren over alcohol, siga retten en drugs. Een psychomo torisch therapeut en behande laar van seksueel misbruikte kinderen verzorgt een inleiding over het gedrag van kinderen met traumatische ervaringen. De pleegzorgmiddag begint om 12.00 uur en wordt gehouden in De Stenge aan het Stengeplein. Jeugdzorg Zeeland rekent op minimaal tweehonderd pleeg ouders en -kinderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 33