Bezwaren tegen bouw op terrein gasfabriek PZC PZC Seniorenflat gaat de hoogte in Stationsgebied volop in ontwikkeling 19 Bewoners Branderijmolengang vrezen aantasting woongenot Bingo-avond Filatelistenbeurs Dauwendaele Jeugdfanfare bereidt zich voor op concours Repetities volkskerstzang Leefbaar Middelburg stelt vragen over parkeerbeleid Lezingen Klassiek Verbond Uilenburch rookvrije school Rijverbod voor Middelburger Gratis nummer Sociale Zaken Bouwplan Hogeweg klaar Man beboet voor slaan rivaal Computerapparatuur gestolen Veere beslist nog dit jaar over zorgcomplex Eredienst Soefi Onverantwoord rijgedrag kost man 140 uur werkstraf woensdag 3 oktober 2001 door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Bewoners van de Branderijmolengang in Mid delburg hebben bezwaar aange tekend tegen de bebouwing van het parkeerterrein naast de Stadsschouwburg. Projectont wikkelaar Van Garderen en Dekker wil op die plek zesenze ventig woningen en apparte menten bouwen. Op het terrein van de voormali ge gasfabriek komen 49 appar tementen en 27 eengezinswo ningen. Onder de bebouwing komt een parkeergarage voor ongeveer tachtig auto's. De zeven bewoners van de Branderijmolengang vinden dat hun woongenot en privacy worden aangetast door de hoog te van de nieuw te bouwen wo ningen. Die huizen worden maximaal veertien meter. De woningen aan de Branderijmo lengang zijn zes a zeven meter hoog. De bewoners stellen dat de nieuwbouw te dicht ge bouwd wordt op de Brande rijmolengang, wat de sfeer in de MIDDELBURG - Wijkvereni- ging Zuid houdt op 13 oktober een bingoavond in het Ontmoe tingscentrum in Dauwendaele. De ingang bevindt zich aan de achterzijde van het centrum. De bingo begint om 20.00 uur. MIDDELBURG - Filatelisten vereniging 'De Zeeuwse Delta' houdt op 6 oktober haar half jaarlijkse beurs. De beurs vindt plaats van 10.00 tot 16.00 uur in het winkelcen trum van Dauwendaele aan de Vrijlandstraat in Middelburg. Er worden postzegels, munten, telefoonkaarten, miniatuurau to's en ansichtkaarten verkocht. KOUDEKERKE - De jeugdfan fare van Vlijt en Volharding uit Oost-Souburg speelt tijdens het KNFM-concours (Koninklijke Nederlandse Federatie van Mu ziekgezelschappen) op 3 no vember in Middelburg. Als voorbereiding op het con cours gaan de muzikanten in komend weekeinde naar het va kantieoord 'Broedershoek' in Koudekerke voor een studie weekend. Onder leiding van dirigent Al bert-John Vervorst geeft de jeugdfanfare een trv-outcon- cert ter afsluiting, van het week end, op zondag 7 oktober om vier uur in het vakantiepark aan de Koks weg 1 in Koudekerke. OOST-SOUBURG - Op 8 okto ber beginnen in zaal Irene in Oost-Souburg de repetities voor de volkskerstzangavond. De di rigent is Johan Ruysink. De uit voering vindt plaats op 22 de cember onder begeleiding van het ensemble Vlijt en Volhar ding. Geïnteresseerden kunnen zich nog aanmelden. REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Oostsou burgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl A. A. van der Sluis (chef) N. F. C. Berkelder E. L. Ramakers M. J. van den Broek K. L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl straat niet ten goede komt. Ze zijn ook bang voor schade aan hun woningen als er geheid gaat worden. En zij vrezen voor over last van bouwverkeer. Door de nieuwbouw verdwijnt het parkeerterrein. De be zwaarmakers verwachten als gevolg daarvan parkeerproble men.. De bewoners van de Brande rijmolengang hebben het colle ge voorgesteld om de afstand van de nieuwbouw tot de be staande woningen te vergroten. Het nieuwbouwplan moet dan worden aangepast. De bewo ners vinden dat B en W daartoe moeten oveigaan, omdat aan passing voordelig is voor de leefbaarheid in de Brande rijmolengang. Volgens het college maakt het bouwplan deel uit van het mas- terplan van de architect Erski- ne. Breedte en hoogte van de nieuwbouw zijn, stellen B en W, niet uitzonderlijk. „Dat de sfeer van de straat, die nu in belang rijke mate wordt bepaald door de bestaande tuinmuur en de bedrijfsloods, wijzigt is onont koombaar." Last van bouwver keer zullen de bewoners niet hebben, denken B en W. Vracht wagens rijden via het Molenwa ter. Gasthuis De parkeergarage onder het ter rein van de oude gasfabriek vol doet aan de norm van één auto per 150 vierkante meter. De ge meente heeft daarnaast gespro ken met het bestuur van het na bijgelegen Gasthuis. In de avonduren kunnen daar zeven tig tot tachtig automobilisten hun wagen kwijt. Drie bewoners van het Noord- bolwerk stapten in juni naar de Raad van State met dezelfde be zwaren als de omwonenden van de Branderijmolengang. Zij kregen daar nul op het rekest. De Raad van State oordeelde dat het bouwplan geen onaan vaardbare inbreuk maakt op de privacy en het woongenot van de bewoners. De bewoners worden vrijdag 5 oktober gehoord door de com missie bezwaar- en beroep schriften van de gemeente Mid delburg. De vergadering begint om 13.30 uur. door Ab van derSluis MIDDELBURG - Leefbaar Middelburg heeft opnieuw schriftelijke vragen gesteld over het parkeerbeleid. De fractie wil onder meer weten of het juist is dat B en W de dienst Parkeerbeheer op dracht hebben gegeven om zonder meer op te treden te gen alle parkeerovertredin- gen. Eind vorige maand stel de Leefbaar Middelburg ook al schriftelijke vragen over de kwestie. De fractie zegt dat het aantal klachten over Parkeerbeheer sinds medio 1998 flink is ge stegen. De partij vraag zich af of dat het gevolg is van de opdracht van het college om zonder meer bekeuringen uit te schrijven. Leefbaar Mid delburg vraagt nu of die op dracht schriftelijk is vastge legd en of daarover met de politiek is overlegd. Leefbaar Middelburg vraagt ook naar de verhoudingen binnen de dienst Parkèerbe- heer. „Als deze slecht waren, wat was daarvan naar de me ning van het college de oor zaak en wat is er gedaan om ze te verbeteren De fractie wil ook antwoord op de vraag of het college is nagegaan waarom een aantal parkeer- controleurs op eigen initia tief is opgestapt. Mochten B en W daarover geen navraag hebben gedaan, danmoetdat alsnog gebeuren, vindt de partij. Ook wil Leefbaar Middel burg weten of het juist is dat de prestaties van parkeer- controleurs 'in hoge mate' beoordeeld worden naar het aantal uitgeschreven bon nen. Tot slot vraagt de fractie of er binnen de dienst Parkeerbe heer sprake is van een gel dend gemiddelde aan uitge schreven bonnen, waaraan de parkeercontroleurs in ie der geval moeten voldoen. door Matthew Gideonse MIDDELBURG - De ontwikkeling van het nieuwe Stationsgebied in Middel burg vordert gestaag. Het Kanaal door Walcheren is tussen de Stationsbrug en het tankstation versmald. Onlangs is een stalen damwand geplaatst. Op dit mo ment wordt de lege ruimte tussen de wand en de oude kade opgevuld met zand en grond. Over een lengte van tweehonderd meter is het kanaal een aantal meters smaller gemaakt. Het verankeren van de dam wand moet nog gebeuren. De wand wordt met 25 meter lange ankers vastge zet. Daarna wordt begonnen met de af werking. Er komt een nieuwe kademuur met verlichting erin. Direct langs het water wordt een wandelpromenade aan gelegd. Daarachter komt een fietspad. De seniorenflat aan de Vlissingse Schutterijstraat wordt opgeknapt en krijgt er een of twee woonlagen bij. foto Ruben Oreel door Matthew Gideonse VLISSINGEN - Woning bouwvereniging Basco wil de seniorenflat aan de Schutter ijstraat in Vlissingen ophogen. Projectontwikkelaar Opus maakt een plan om het gebouw op een aantal punten één of twee verdiepingen hoger te maken. De bestaande wonin gen krijgen een opknapbeurt. De seniorenflat bestaat uit verschillende hoogten. Het hoogste punt is zes verdiepin gen hoog. Aan de kant van de Spuistraat en de Coosje Bus- kenstraat moet er één laag bo venop gebouwd worden. Aan de andere kant van het pand komen er twee verdiepingen bij. De opknapbeurt die de huidige woningen krijgen, moet vooral het aanzien van de flat verbe teren. Met de bouw van de nieuwe woonlagen wordt het dak vervangen en ook de bal kons krijgen een opknapbeurt. Verder worden de bestaande woningen gebruikersvriende lijker gemaakt voor invaliden. De woningbouwvereniging besloot het aantal woningen uit te breiden, omdat de vraag naar appartementen naar ei gen zeggen groot is. De bedoe ling is dat de uitvoering van de plannen volgend jaar septem ber begint. Het is onduidelijk of de risico contour in de Vlissingse bin nenstad de plannen in de weg staat. Binnen de grenzen van de contour, waaronder de Schutterij straat valt, wordt het risico op zwaar letsel bij een scheepsramp groot geacht. Als gevolg daarvan mag het in wonertal in het risicogebied met niet meer dan tien procent groeien. De gemeente Vlissin gen overlegt met de provincie en het Rijk over de toekomsti ge woningbouw in de binnen stad van Vlissingen. MIDDELBURG - Het Neder lands Klassiek Verbond houdt drie lezingen in de Zeeuwse Bi bliotheek in Middelburg. De eerste vindt plaats op 14 novem ber met als onderwerp 'De veel zijdige Ovidius'. Op 14 november spreekt V. Hu- nink. Hij is latinist en verbon den aan de Universiteit van Nijmegen. De lezing biedt een overzicht van het hele oeuvre van de dichter Ovidius. Ter illu stratie van de werkwijze van de dichter geeft Hunink een analy se van het verhaal van Echo en Narcissus. Bij het Centraal Schriftelijk Examen voor de leerlingen van het Gymnasium staat dit jaar Ovidius centraal. De eindexa menkandidaten zijn dan ook welkom tijdens deze eerste le zing die piaatsvindt in de aula van de bibliotheek. De tweede lezing wordt gehou den op 23 januari. Tijdens deze lezing spreekt G. van der Laan. Hij is gepensioneerd docent En gels en nog werkzaam als docent Engelse en Amerikaanse litera tuur bij de Seniorenacademie Tilburg. Het onderwerp van de ze lezing is 'De Romeinse Pro vincie Brittannia'. De lezing gaat over de veroveringsge schiedenis van deze provincie. Van der Laan laat tijdens de le zing dia's zien. Professor J. den Boeft spreekt tijdens de derde en tevens laat ste lezing. Den Boeft is bijzon der hoogleraar hellenistische godsdiensten aan de universi teit van Utrecht en emeritus hoogleraar Latijn aan de Vrije Universiteit. Het onderwerp van zijn lezing is 'Wonderen in de Grieks-Romeinse wereld en het vroege Christendom'. Tij dens deze periode gebeurden al lerlei bijzondere dingen door goddelijke of demonische krachten. Alle lezingen beginnen om 20.00 MIDDELBURG - Basisschool de Uilenburch aan het Veerse Bolwerk krijgt het predikaat Rookvrije School. Dat betekent dat er op de school nooit gerookt wordt door leraren, leerlin gen en ouders. De organisatie voor tabaksbeperkihg' Defacto heeft de school getoetst door middel van een vragenlijst. On der het motto 'Blaas liever wat anders de lucht in dan sigaret tenrook' worden op 12 oktober ballonnen met naamkaartjes van de leerlingen opgelaten. Hieraan is een wedstrijd gekop peld. In Middelburg hebben ook de basisscholen Beverburch en Prinses Irene het predikaat Rookvrije School ontvangen. MIDDELBURG - Op de Steunbeer in de Middelburgse wijk Reijershove is in de nacht van maandag op dinsdag een 45-ja- rige Middelburger aangehouden voor rijden onder invloed. De man had vier maal de toegestane hoeveelheid alcohol ge dronken. De Middelburg kreeg een rijverbod van 11 uur en een dagvaarding. VLISSINGEN - Mensen met een vaste telefoon kunnen vanaf 1 oktober gratis deelnemen aan het telefonisch spreekuur van Sociale Zaken. De Cliëntenraad is met dit initiatief gekomen. Voorheen moesten mensen tijdens drukke tijden wachten op verbinding met hun contactpersoon. Het gratis nummer is alleen geldig tijdens het spreekuur tus sen 9.00 en 10.00 uur. Het nummer is 0800-7667000 of 'naam- bellen' 0800 -SOOSOOO. Mobiele bellers moeten het met het niet gratis oude nummer doen (0118 - 44 17 00). VLISSINGEN - Op het braakliggende terrein tussen de Hogeweg en de Paulus Potterlaan in Vlissingen komen tien woningen. Aanvankelijk wilde de gemeente twaalf huizen bouwen. Vanwege reacties van omwonenden is het aantal wo ningen met twee teruggebracht. Ook is het oorspronkelijke plan van boven- en benedenwoningen gewijzigd. Nu zijn dat enkel eengezinswoningen. Omwonenden kunnen op dit plan reageren tijdens een informatieavond op maandag 8 oktober om 19.30 uur in Wijkcentrum Het Palet aan de Willem Roe lof szlaan in Vlissingen. MIDDELBURG - Een 38-jarige man uit Middelburg had zich niet langer in de hand toen hij de vriend van zijn ex-vrouw te genkwam. Op 1 oktober vorig jaar mishandelde de Middel burger het slachtoffer. „Ik ga je vermoorden, ik maak je af", had hij geroepen. Het bracht hem gisteren voor het hekje van de Middelburgse politierechter. De officier eiste 750 gulden boete en twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf. De Middelburger vertelde dat hij zich bedrogen voelde door een vriend. „Als ik was gaan werken, kwam hij bij mij thuis om met mijn vrouw naar bed te gaan.Toen hij oog in oog kwam te staan met zijn rivaal kon hij zich niet meer beheersen. De po litierechter vond dat de verdachte te ver was gegaan. Hij von niste conform de eis. VLISSINGEN - Tussen zondag en gisterochtend is ingebro ken in een woning aan de Vlissingse Nieuwstraat. Er werden een computer, printer, discman, fotocamera en tientallen cd's weggenomen. De waarde van de gestolen goederen bedraagt enkele duizenden guldens. vervolgens de Kanaalweg en dan de busterminal. Waar de terminal ophoudt, buigt de Kanaalweg af zodat die langs de spoorrails komt te lopen. Daar wordt tussen de weg en het water het nieuwe kantoor van Waterschap Zeeuwse Eilan den gebouwd. foto Ruben Oreel door Miriam van den Broek VEERE - De gemeenteraad van Veere neemt nog dit jaar een be slissing over de komst van het woonzorgcentruhi op het Oran jeplein. Dat zegt wethouder L. Wisse van ruimtelijke ordening. Het college van B en W heeft de schets van het parkeerterrein op het Oranjeplein goedgekeurd. Er wordt nog gewerkt aan de te kening van het zorggebouw. Het bestemmingsplan Be schermd Stadsgezicht Veere heeft als randvoorwaarde dat na bebouwing minimaal zeven tig parkeerplaatsen op het Oranjeplein moeten overblij ven. In een tekening van pro jectontwikkelaar Woongoed Middelburg waren zeventig parkeerplaatsen ingetekend. Na controle door de gemeente bleek dat er in de praktijk ruim te overbleef voor slechts vijftig parkeerplaatsen. Woongoed had voor de tekening te kleine afmetingen gebruikt. Ook ont braken invalidenparkeerplaat sen en fietsparkeerplaatsen. De schets wordt nu verder uitge werkt door het bureau Rothui zen van Doorn 't Hooft. Tussen de bestaande bomenrij komt een rijstrook van 4,5 meter breed. De parkeervakken ko men daar haaks op te staan. Bij de opgang tegenover de glas bakken moeten fietsvoorzienin- gen komen. De juiste plek voor de invalidenparkeerplaatsen wordt nog bepaald. De kosten voor de herinrichting van het plein bedragen 995.000 gulden. Het aanleggen van een nieuw parkeerterrein voor touringcars kost nog eens 245.000 gulden. De herinrichting van het plein begint pas als het woonzorg complex klaar is. Het is nog niet bekend wanneer dat zal zijn. Volgens wethouder Wisse wordt het besluit over het gebouw dit jaar genomen. Het complex biedt ruimte aan 23 zorgappar- tementen en negen aanleunwo ningen. Het plan voor het gebouw bestaat al jaren. In fe bruari 1998 waren de plannen vergevorderd. Er zou een zorg centrum met een supermarkt komen. College en Monumen tencommissie gingen akkoord met de schets van de architect. Een-jaar later werd dat bouw plan van tafel geveegd. De su permarkt wilde niet meer mee doen, omdat het te duur werd. Woongoed Middelburg maakte vervolgens een nieuwe teke ning. Belanghebbenden zoals de Stadsraad en omwonenden gaven daar vorig jaar commen taar op waarna Woongoed het plan opnieuw zou aanpassen. De nieuwbouw moet passen binnen de Veerse sfeer van ka rakteristieke bebouwing. Dat betekent dat het complex waar schijnlijk langgerekt wordt en gelijkvloers blijft. MIDDELBURG - Het Soefi Centrum Middelburg houdt op zondag een Universele Ere dienst. Plaats van handeling is het 'De Vier Elementen' aan de Breeweg in Middelburg. N. Lint uit Ridderkerk spreekt over 'het goede'. Aanvang van de dienst is 10.50 uur. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 22-jarige inwoner van Vlissingen is giste ren in Middelburg voor het ver oorzaken van een ernstig ver keersongeval conform de eis veroordeeld tot een jaar rijont zegging en 140 uur werkstraf. Politierechter ,G. van Unnik vond dat de verdachte 2 januari dit jaar bij Nieuw- en Sint Joos- land met zijn auto onoplettend en onvoorzichtig de Nieuw- landseweg was opgereden om over te steken. Daarbij ver zuimde hij voorrang te verlenen aan een andere auto. Bij de bot sing geraakten twee inzittenden van die auto zwaargewond. De Vlissinger vertelde op zitting dat hij de auto totaal over het hoofd had gezien. De slachtof fers hadden eerder verklaard dat ze in de veronderstelling verkeerden dat verdachte zou stoppen. „Zij rekenden op voor rang, maar u reed plotseling de weg op", stelde de politierechter vast. Van Unnik nam het de man kwalijk dat hij een moeilijke manoeuvre had uitgehaald toen hij merkte dat hij een afrit te vroeg was afgeslagen. „Het ke ren van de auto via de berm en het fietspad is verkeerswange- drag. Dit is geen manier om fou ten te corrigeren."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 19