Vakbond eist uitleg van Telussa Boon barst van de ambitie PZC Fiscus duikt weer op amateurclubs Tennistoppers absent bij Zeeuwse Masters Deltasport wil zijn imago verbeteren Voorbereiding van EMM belemmerd door vele blessures Twijf els over bevoegdheid om hoofdklasser Terneuzen te trainen uitslagen Dubbelslag gebroeders Veldman agenda Chantal de Rooy naar finale talentenjacht dinsdag 25 september 2001 Paul Telussa: „Ik maak me totaal geen zorgen." foto Dirk-Jan Gjeltema door Jan Dagevos VLISSINGEN - Trainer Paul Telussa moet zich volgende week verantwoorden voor de Vereniging van Voetbal Oefen- meesters in Nederland (WON). De vakbond verkeert in het on gewisse of de Souburger be voegd is hoofdklasser Terneu zen te trainen en eist daarom uitleg. „Hij zal openheid van za ken moet geven", vindt Nico de Frel, voorzitter van de WON in Nederland. De ophef rond Paul Telussa, toe vallig ook nog voorzitter van de afdeling Zeeland van de WON, is ontstaan na een artikel in de PZC van 28 augustus. Daarin beweert de oef enmeester dat hij inmiddels in het bezit is van het hoogste amateurtrainersdiplo- ma. Dat wordt echter in twijfel getrokken door collega-trai ners, voornamelijk vanuit Noord-Brabant. „We hebben naar aanleiding van dat verhaal vragen gekregen", zegt Nico de Frel. „De trainers leven in de veronderstelling dat Telussa niet bevoegd is. En omdat de WON het ook niet weet, hebben wij Telussa uitgenodigd voor een gesprek met het bestuur. Dan mag hij zijn verhaal doen. De Frel: „Vaak weet niet je wat voor soort contract de trainer met de club heeft afgesloten. Verder kan het natuurlijk zo zijn dat de club dispensatie voor hem heeft aangevraagd. Ja, en het kan ook nog zijn dat een trainer een diploma in België of Duitsland heeft gehaald. We willen gewoon uitzoeken of het allemaal correct is, zonder aan zien des persoons. Ook als het mijn eigen zoon Was geweest, hadden we zo gehandeld." De zoon van Nico de Frel, John, is momenteel trainer bij zondag derdeklasser HW'24. Openheid Paul Telussa zal volgende week volledige openheid van zaken geven. „Ik deins nergens voor terug", klinkt het strijdvaardig. „Ik ben bij Terneuzen van de derde klasse naar de hoofdklas se mee gepromoveerd. Daar heb ik dispensatie voor gekregen, dus ik ben wel degelijk bevoegd om Terneuzen te trainen. Die door Mik os Gouka VLAARDINGEN - Vier rode kaarten en een wedstrijd die na 45 minuten werd gestaakt. Del tasport uit Vlaardingen likt op de dag na het ontspoorde duel met SDV Barneveld in de hoofd klasse van het zaterdagvoetbal zijn wonden. Voorzitter Wolter Bos vraagt zich wanhopig af hoe de Vlaar- dingse club het negatieve imago nog kan verbeteren. „Zaterdag was een absoluut dieptepunt voor Deltasport. Een zwarte bladzijde in de club geschiedenis, vindt hij. „We gaan snel met de technische staf fond de tafel zitten om dit soort incidenten in de toekomst te voorkomen. Hoewel onze spe lers toch een hoge acceptatie grens hebben, denk ik dat we aan de mentale weerbaarheid moeten werken. Clubs weten blijkbaar hoe ze Deltasport uit de tent kunnen lokken. Hij noemt als voorbeeld het mo ment dat zijn elftal het veld op kwam. „Toen werd er al van al les gezegd en geroepen tegen de spelers. En bij de rode kaarten zetten we vraagtekens. Op een gegeven moment stonden heel veel mensen op het veld en gaf die scheidsrechter willekeurig een paar rode kaarten. doorWim Kakebeeke VLISSINGEN - EMM heeft dit weekeinde de handbaldrie- kamp in Eindhoven afgeblazen. EMM-trainer Nico Franken moest afzeggen door een gebrek aan spelers. Negen spelers wa ren niet beschikbaar. „We konden wel een team op de been brengen," legt de Braban der uit, „maar dan moest ik die jongens veel te zwaar belasten. Ik vond het sneu voor het orga niserende EMZ, maar de risi co's, zo kort voor de competitie start. zijn te groot." Zo kwam er abrupt een eind aan de voorbereiding van de eerste- divisionist in het handbal. „De had het liever anders gezien, -maar we gaan niets forceren. De trainers weten niet waar ze over praten." Waarmee de Souburger wel aangeeft niet in het bezit te zijn van het hoogste diploma. Als dat namelijk wel het geval was geweest, had Terneuzen geen dispensatie aan te hoeven vra gen. Telussa: „Ik ben in de ogen van de KNVB twee keer gezakt, omdat ik tot twee keer toe één onvoldoende had voor het on derdeel voetbaltraining. Maar in de exameneisen staat dat je één onvoldoende mag hebben, dus ik vind dat ik gewoon ge slaagd ben. Dat is mijn eigen uitleg, ja. Ik ben daar nu over in de slag met de voetbalbond. Dat wordt een lange strijd, maar ik ben ervan overtuigd dat ik dat officiële papiertje een keer krijg." Opmerkelijk Het zijn opmerkelijke uitspra ken voor een voorzitter van de afdeling Zeeland van de WON. In die hoedanigheid trok Telus sa hi het verleden immers fel ten strijde tegen oefenmeesters die niet over de juiste papieren be schikten. „Ikben nooit ten strij de getrokken tegen die trai ners", stelt de Souburger nu. „Ik heb het gesignaleerd en ik heb alleen gezegd dat trainers die helemaal geen papiertje hebben aangepakt zouden moeten wor den. Maar iemand die pogingen onderneemt om het te halen, hoeft niet aangepakt te worden. Ja, en ik heb het dus geprobeerd en ook gehaald, zij het op één onderdeelt j e niet Telussa verwacht dat het hoofd bestuur van de WON akkoord zal gaan met de uitleg. „Ik maak me totaal geen zorgen", zegt de oefenmeester van Terneuzen. „Ik ben niet in overtreding. Wat zou de WON trouwens voor maatregelen moeten nemen? Ze hebben niet eens de bevoegd heid om iemand te schorsen. Het is een storm in een glas water. Ik clenk dat het allemaal een beetje terug te voeren is tot de jaloezie van de Brabantse trainers. Ik snap het allemaal niet zo. Als het nou om Zeeuwse trainers was gegaan, dan had ik er nog iets van kunnen begrijpen. Tja, en als het toch fout mocht lopen, wie weet stop ik er dan wel hele maal mee." Bos heeft het idee dat zijn club momenteel 'een beetje gezocht wordt' door de tegenstanders. „Deltasport heeft in het verle den wel spelers in de ploeg ge had die over de schreef konden gaan, maar de huidige ploeg heeft die spelers niet. Het spijt ons echt vreselijk wat er in Bar neveld is gebeurd. Maar we gaan de rode kaarten toch aan vechten. Alleen de derde rode kaart van verdediger Frans Ruijs was duidelijk. Natuurlijk willen we dolgraag ons imago verbeteren. Ik zal dat punt ook zeker aankaarten bij andere clubs, maar op dit moment heb ik geen idee hoe we dat zouden moeten doen. Uiteraard heeft goed voetbal daar wel invloed op, maar dat spelen we al, dus daar kan het niet aan liggen. Ik weet niet of we zaterdag tegen IJss'elmeervogels in actie mogen komen." Volgens Van der Vegte van de af deling tuchtzaken van West I - verantwoordelijk voor de hoofdklasse - zal het voor Del tasport niet zo'n vaart lopen: „Ik heb de rapporten nog niet binnen, maar zo lang de positie van de scheidsrechter niet in ge vaar is geweest, zullen er voor een volgend weekeinde geen maatregelen worden genomen. Maar nogmaals, ik wacht op de rapporten." GPD lij st zou alleen maar langer wor den", aldus Franken. Voorlopig is de ziekenboeg ge vuld met een vijftal spelers. De rechterhand van Ron Flipse werd afgelopen week gehecht. De Vlissinger twijfelt zelf of hij van de partij kan zijn in het eer ste competitieduel met White Demons. Ook Sjoerd Jongepier kampt met een handblessure, maar lijkt op tijd fit. Opbouwer Vincent van der Meijden is herstellende van een dijbeenblessure.- Hoekspeler Erik van Broekhoven speelde korte tijd tegen Snel wiek en In ternos, maar ondervindt nog hinder van zijn gekwetste knie. Wim Engels (ziek) kwam tijdens de voorbereiding nog niet in ac tie. doorEldridge Pentury VLISSINGEN - Piet Koster, PR-man van de Zeeuwse tak van de tennisbond, spreekt van een toetje voor de Zeeuwse ten nissers. De tweede editie, van de ABN Amro Zeeuwse Masters geldt als afsluiting van het ten- nisseizoen en telt een groot aan tal deelnemers. Minpuntje zijn de afzeggingen van enkele top pers. „Op basis van toernooipresta- ties is een Zeeuwse ranking sa mengesteld", legt Koster uit. „Tennissers die aan toernooien in Zeeland hebben meegedaan en in de ranking zijn opgeno men, zijn door de bond uitgeno digd voor de Zeeuwse Masters." Er is voor de tweede uitgave van het toernooi, dat vandaag be gint en zondag eindigt, een ex tra categorie in het programma opgenomen. Koster: „Omdat er meer tennissers zijn tussen de 3 5 en 50 jaar dan tennissers tussen de 15 en 3 5 j aar zijn er nu ook 3 5 plus-klassen. Dat geldt bij de mannen voor de Cl-, C2-, Di en D2-tennissers. Voor de vrouwen is er alleen in de Dl- en D2-categorie een 35 plus-klasse." Er worden op het Middelburgse tennispark De Veste alleen enkelpartijen ge speeld. De andere categorieën zijn: HE BI, B2, Cl, C2, Dl, D2, DE BI (poule van vier tennis sters), B2, Cl, C2 en Dl. In de hoogste mannenklasse strijkt de winnaar 150 gulden op. Bij de vrouwen pakt de winnares hon derd gulden. Hoewel er veel animo voor het toernooi is (er doen 81 mannen en 59 vrouwen mee) heeft de or ganisatie veel afzeggingen ge kregen van enkele toppers, on der wie Goesenaar Alexander Nonnekes. Piet Koster: „Dat komt vooral doordat veel jonge Zeeuwse toppers in het land studeren en geen kans zien om doordeweeks hier te verschij nen. Datis jammer, maar verder is de opzet van het toernooi ge slaagd." van onze sportredactie LEIDEN - De belastingdienst vordert honderdduizenden gul dens van een vijftal clubs uit de hoofdklasse A van het zaterdag voetbal. Volgens de fiscus be taalden FC Lisse, Quick Boys, Rijnsburgse Boys, Ter Leede en Noordwijk de spelers te hoge vergoedingen. Bovendien werd er gerommeld met kantineom- zetten, wat een effect had op de btw-afdracht. De clubs willen nader beraad. Een deel van de problemen van de clubs met de fiscus is ont staan doordat de KNVB in de amateurbepalingen toestaat dat er aan spelers bepaalde on kostenvergoedingen worden gegeven. Zo declareren spelers bij clubs verblijf s- en reiskosten voor trainingen en wedstrijden. De belastingdienst gaat echter niet akkoord met al die onkos tenposten. De fiscus stelt dat de spelers in feite bij de clubs in dienst zijn en bepaalde vergoe dingen daarom niet verstrekt mogen worden. De clubs bestrijden die ziens wijze. Vertegenwoordigers van FC Lisse, Noordwijk, Rijns burgse Boys, Ter Leede en Quick Boys hebben volgende maand een gesprek met de inspectie over'de dreigende aanslagen. Ze zijn het er bovendien niet mee eens dat alleen de clubs in de bollenstreek zich aan strenge regels moeten houden en andere inspecties soepeler zijn. Ook op het gebied van de btw zijn de clubs het oneens met de fiscus. Ze beroepen zich erop dat zij in hun kantine veel gratis consumpties weggeven en er daarom niet de in de horeca ge bruikelijke winstmarges wor den gehaald. De belastingdienst stelt zich echter op het stand punt dat er van dit 'eigen gebruik' een administratie moet worden bijgehouden. Of de clubs akkoord gaan met het voorstel van de fiscus om als naheffing over de spelersver goedingen een aanslag over een periode van één jaar te betalen, is nog niet bekend. Een aantal clubs uit deze regio voelt er wei nig voor. Zo beroept Rijnsburg se Boys zich erop elk jaar vooraf met de fiscus afspraken te heb ben gemaakt over vergoedingen Golf Voerendaal Hoenshuïs. Essent NK Profs, 100.000 gulden. Stand na eerste ronde: 1Janbroers, Jack, Wechgelaer, McLean 70 slagen (-2), 5. Crosby, Morley, Van der Velde 71, 8. Loning, Woof, Huurman, Renders, Smits van Waesberghe, We- dema 72. Schietingen Soranus Heinkenszand. Wip 1: eerste hoofdvogel: H. Koens, Zeelandia; twee de hoofdvogel: B. de Jonge, Spes Nos tra; eerste zijvogel: J. Doene, Victoria; tweede zijvogel: P. de Putter, Concordia; derde en vierde zijvogel: loting; eerste kal: H. Koens, Zeelandia; tweede, derde en vierde kal: loting. Wip 2: eerste hoofdvogel: J. Vermeule, Edele Handboog; tweede hoofdvogel: lo ting; eerste zijvogel: H. Koens, Zeelandia; tweede zijvogel: D. Boonman, derde zij vogel: J. Boonman, beiden Willem Teil; vierde zijvogel: loting; eerste kal; J. Ver meule, Edele Handboog; tweede kal: B. Meyer, Sint Andries; derde kal P. de Put ter, Concordia; vierde kal loting. Sportprijsvragen Lucky Day: 3-9-10-13-21-22-25-26-37-41- 45-46-49-50-59-60-62-76-77-78. (Onder voorbehoud) Lotto 22 september: Jackpot van 5 mil joen, hoofdprijs van 1 miljoen en tweede prijs f 150.000: geen winnaar, derde prijs f 100.000: 2 winnaars, vierde prijs f 1500: 8 winnaars, vijfde prijs f 1000: 56 win- Euroloterij 22 september: Zes cijfers goed f440.742: geen winnaar, laatste vijf cijfers goed f 11.018,50:2 winnaars, laat ste vier cijfers goed f 1101,80: 16 win naars, laatste drie cijfers goed f 110,10: 159 winnaars, laatste twee cijfers goed f 11: 1636 winnaars, laatste cijfer goed f 2,20:15.294 winnaars. Toto-13, week 38: Eerste prijs: 1 winnaar ontvangt f 17.710,10, tweede prijs: 14 winnaars ontvangen f 198,80, derde prijs: 214 winnaars ontvangen f 97,90. (onder voorbehoud) Tennis Hongkong. Mannen, 1 miljoen gulden. Eerste ronde: llie (Aus) - Motomura (Jap) 4-6 6-4 7-6. Palermo. Mannen, 1 miljoen gulden. Eer ste ronde: Armando (VSt) - Carretero (Spa) 7-5 6-1Vanek (Tsj) - Diaz (Spa) 6-3 6-3, Mantilla (Spa) - Montanes (Spa) 3-6 7-6 6-2. Bali. Vrouwen, 400.000 gulden. Eerste ronde: Pisnik (Slv) - Weingartner (Dui/3) 7-6 3-6 6-4, Dominikovic (Aus) - Gagliardi (Zwi) 1-6 6-37-6, Vinei (Ita)-Ellwood(Aus 2-6 6-1 6-0, Yi Jingqian (Chn) - Pratt (Aus 0-6 6-3 7-5. Leipzig. Vrouwen, 1,4 miljoen gulden. Eerste ronde: Lichovtseva (Rus) - Kand- arr (Dui) 6-4 6-4. Ranglijsten. Mannen, Champions Race: 1. Kuerten (Bra) 755 punten, 2. Agassi (VSt) 683, 3. Hewitt (Aus) 635, 4. Rafter (Aus) 557,5. Ferrero (Spa) 552,6. Kafelni kov (Rus) 400, 7. Sampras (VSt) 363, 8. Grosjean (Fra) 360,9. Henman (GBr) 352, 10. Federer (Zwi) 324, 36. Schalken 152, 90. Siemerink 59, 97. Wessels 51, 112. Sluiter40,124. Kempes 31,172. Van Lot- tum 12,200. Wassen 6. Mannen, entry-lijst: 1. Kuerten 4750, 2. Agassi 4085, 3. Hewitt 3695, 4. Rafter 3065,5. Ferrero 3030,6. Kafelnikov 2960, 7. Safin (Rus) 2625, 8. Henman 2200, 9. Grosjean 2175, 10. Sampras 2015, 24. Schalken 1253, 99. Sluiter 446, 104. Sie merink 425, 126. Van Scheppingen 311, 127. Wessels 307. Vrouwen, wereldranglijst: 1Hingis (Zwi 5256, 2. Capriati (VSt) 5123, 3. Daven port (VSt) 4345, 4. Venus Williams (VSt) 4333,5. Clijsters (Bel) 3246,6. Mauresmo (Fra) 2842,7. Serena Williams (VSt) 2753, 8. Henin (Bel) 2742, 9. Seles (VSt) 2414, die de spelers ontvingen. Daar mee is de belastingdienst steeds akkoord gegaan. De belastingdienst heeft inmid dels richtlijnen opgesteld waar clubs zich aan moeten houden bij het geven van vergoedingen aan spelers, Er mogen bijvoor beeld geen reiskosten van zestig cent per kilometer voor het be zoek van trainingen en wed strijden worden uitgekeerd. Die vallen onder het reiskostenfor fait. Een en ander heeft grote ge volgen voor de clubs. Zij moeten in het vervolg belasting afdra gen en de spelers zijn werkne mers geworden. GPD STEENDAM - Erwin Veldman heeft op het Schildmeer bij het Groningse Steendam het laatste zeilevenement dat meetelt voor het jaartotaal op zijn naam ge schreven. De zeventienjarige wereldkampioen in de Splash- klasse verzekerde zich daarmee ook van de eindzege in het jaar totaal. Stephan Veldman (20) evenaarde die prestatie in de Flashklasse. Het was dus al met al een suc cesvol weekeinde voor de Mid delburgse gebroeders. „Maar het kan allemaal nog mooier worden", aldus Erwin Veldman. „Over twee weken vindt de al lerlaatste wedstrijd van het sei zoen plaats, de Vaarwelkom. Daar hopen we beiden het sei zoen af te sluiten met de eindze ge in de Landrover Challenge Cup." Erwin Veldman neemt dat weekeinde ook afscheid van de Splashklasse. De zeiler, die afgelopen zomer wereldkampi oen in die klasse werd, vaart volgend jaar mee in de Flash klasse. De kans dat de broertjes tijdens de Vaarwelkom de Landrover Challenge Cup veroveren, is groot, schat Erwin Veldman. „We hebben beiden het voorbije seizoen een flinke voorsprong opgebouwd op de naaste con currentie. We varen goed, dus het moet gewoon lukken." 10. Tauziat (Fra) 2083, 80. Oremans 448, 111. Noorlander337,134. Hopmans 261, 158. Basting 192,175. Boogert 169. Voetbal Eerste divisie: Eindhoven - FC Volendam 1-4 (1-2). 15, Taihuttu 1-0,17. Salden 1-1, 24. Putter 1-2,72. Ten Heuvel 1-3,75. Ro se 1-4. Scheidsrechter: Buiting. Toe schouwers: 1259. Gele kaart: Rose (FC Volendam). Bijzonderheid: doelman Need van Volendam stopt in 74e minuut strafschop van Taihuttu. Engelse competitie: Southampton - As ton Villa 1-3. Stand aan kop: Leeds 6-14, Bolton 7-12, Arsenal 6-11, Man.United 6-11, Aston Villa 5-9. Volleybal Sofia/Varna. EK vrouwen, derde dag. Groep A: Rusland - Tsjechië 3-0 (25-12 25-1525-13), Roemenië-Griekenland 3-0 (26-24 25-15 29-27), Bulgarije - Frankrijk 3-2 (25-16 19-25 20-25 25-20 15-13). Stand: 1. Rusland 3-6 (9-0), 2. Bulgarije3- 6 (9-4), 3. Roemenië 3-4 (7-4), 4. Frankrijk 3-2 (4-5), 5. Tsjechië 3-0 (2-9), 6. Grieken land 3-0 (1-9). Groep B: Oekraïne - Polen 3-2 (25-14 19- 25 23-25 25-16 15-11), Nederland - Italië 2-3 (25-20 25-17 24-2616-25 11-15), Kroa tië - Duitsland 3-2 (28-30 25-20 25-11 20- 2515-12). Stand: 1. Italië 3-6 (9-3), 2. Oekraïne 3-4 (6-5), 3. Kroatië 3-4 (6-6), 4. Duitsland 3-2 (6-7, puntenratio 0,972), 5. Polen 3-2 (6- 7/0,923), 6. Nederland 3-0 (4-9). Wielrennen Rennes. Veertiende Tour de Bretagnefé- minin. Proloog, tijdrit: 1. Beltman (Ned) 3,3 km in 4.24 (44,983 km.uur), 2. Kupfer- nagel (Dui) 0.03, 3. Samplonius (Can) 0.04, 4. Arndt (Dui) 0.08,5. Flataas (Noo) 0.08. dinsdag mm Tennis ABN Amro Zeeuwse Masters 2001Loca tie: tennispark De Vest, Middelburg. Aan vang partijen: 16.30 uur. Laatste partijen: 21.00 uur. Hü Voetbad Vriendschappelijk: Zeelandia Middel burg - Amemuiden (19.30 uur), Terneu- zense Boys - Hoek (19.30 uur). HERRINGEN - Chantal de Rooy heeft in Herkingen een uitstekende prestatie geleverd. In de klasse M2 stuurde de ama zone uit Yerseke de ruin Nairobi naar de overwinning. De prima score van 166 punten was voor de twintigjarige ama zone tevens goed voor zege in de strijd van het Rabo Talenten plan. Chantal de Rooy bemachtigde daarmee het felbegeerde ticket voor de finale van de gesponsor de talentenjacht, met als inzet een weekje stage bij Anky van Grunsven. Veelscorende Apollo-spits wil in de toekomst absoluut hogerop door Maurice Steketee VISSINGEN - Zo wisselvallig als Apollo presteert, zo con stant zijn de prestaties van spits Christiaan Boon. De nieuwe aanwinst van Apollo, afkomstig uit de jeugd van Kloetinge, wist in de eerste vier competitiewedstrijden van Apollo al zeven doelpun ten te maken. Afgelopen zater dag scoorde hij drie keer tegen Bruse Boys. Door zijn doel punten is Boon mede koploper in de strijd om de Zeeuwse top- scorerstitel. De pas negentienj arige Boon is bezig aan een sterk seizoen. Hij toont zich opvallend tref zeker, ondanks het gegeven dat de prestaties van Apollo dit seizoen tot nu toe tegenval len. Een verklaring voor de matige seizoenstart van Apol lo heeft Boon niet echt: „Voor de start van de competitie wer den we door veel mensen nog getipt als een van de titelkan didaten, maar tot nu toe loopt het nog niet zo lekker. „We zullen meer punten moe ten gaan pakken, ik hoop dat we ons nog in de strijd om het kampioenschap kunnen men gen. En met dit team moet dat zeker mogelijk zijn, zeker om dat we bijna met hetzelfde team' als vorig jaar spelen. Ik ben geloof ik de enige nieuwe speler die nu in de basis staat in vergelijking met vorig sei zoen." Sportacademie Boon speelt dit jaar dus voor het eerst bij Apollo. Daarvoor speelde de oorspronkelijk uit Enschede afkomstige Boon al tijd voor Kloetinge. „Ik ben in de D2 van Kloetinge begon nen. Ik heb vorig jaar ook nog acht wedstrijden in het eerste elftal van Kloetinge gespeeld, waarvan twee als basisspeler. Maar omdat ik aan de sport academie in Tilburg ging stu deren, kon ik nog slechts één per week trainen. Daarom moest ik naar het tweede elftal toe. Ik zag dat niet echt zitten, omdat ik liever in een eerste elftal speel." „Ik denk dat ik in het eerste van Apollo meer kan leren dan in het tweede van Kloetinge. Overigens spelen hier nog meer ex-spelers van Kloetin ge. Bovendien is Apollo een hele gezellige vereniging, al is het niveau natuurlijk wel min- SCQi der dan bij Kloetinge. Ik heb nu veel meer tijd om een bal aan te nemen, terwijl er bij Kloetinge altijd direct een man in je rug zat." Boon heeft Kloetinge niet uit zijn hoofd gezet. „Als ikhogei"- op kan, zal ik dat zeker doen. En als dat bij Kloetinge kan, is dat helemaal mooi. Kloetinge- trainer D iederik Hiensch heeft ook tegen mij gezegd dat'hij me zal blijven volgen, dus pro beer ik elke week zo goed mo gelijk te presteren. Ik heb na melijk absoluut de ambitie om in de toekomst hogerop te gaan spelen. Bovendien ben ik sinds gisteren gestopt op de sport academie, zodat ik nu weer wat meer tijd heb om te trai nen. Ik ga nu aan het Cios in Goes studeren. Dichter bij huis dus." Boon vindt het niet echt ver rassend dat hij nu zo vaak scoort. „Ik ben altijd wel een scorende spits geweest. Ook in de jeugd pikte ik ieder seizoen wel mijn doelpuntjes mee en tot nu toe zet ik dat goed voort bij Apollo. Ik hoop dat ik dat het hele seizoen vol kan hou den." De topscorerslijst ziet er als volgt uit: 1. Patiick Ketting (WHS) en Christiaan Boon (Apollo'69) bei den 7 doelpunten; 3. Marcel Lou- rens (Kloetinge) en Arnold Krijger (Meeuwen) beiden 6; 5. Evert Ei kenhout (Zeelandia Middelburg), Marco Goedegebure ('s-Heer Arendskerke), Corné de Frel (Noad'67) en Edwin Arens (Krui- ningen) allen 5; 9. Rieno van Oost (Hoek), Paid Bom (SSV'65), Den nis Goossen GPC), Antoine Thoen (HW'24), Wilco van Eijzeren (Domburg), Adri van Hanegem (IJzendijke), Vincent de Rijke (Walcheren), Iemke Kuijper (Wal cheren), Jacco den Hamer (Zaamslag), Bart van Steveninclc (Yerseke), Jan Leendertse (Beve landers) en Niels van de Moezel (ZSC'62) allen 4. Christiaan Boon trof dit seizoen al zevenmaal doel. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 31