Van Moorsel moet op herhaling PZC Spanjaarden heersen in bergrit Keetie verbaasd over falen Leontien Red Roadhouse kent sterke competitiestart Volleyballers Artland kansloos In Bevobo Zwemgala geldt als perfecte afsluiting 25 Brabantse wielrenster komt niet in buurt van uurrecord Longo Ex-ijshockeyspeler Bailey komt om WK-deelname Dorland in gevaar Strafvermindering voor Pagotto Seizoen Van Heeswijk is voorbij Grensrechter vecht schorsing aan Telstar krijgt uitstel na ongeluk uitslagen donderdag 13 september 2001 HnnrBiom Goorden KLOETINGE - Keetie van Oos- ten-Hage was gisteren zeer ver baasd toen ze het op teletekst zag staan. ..Heeft Leontien het niet gehaald?" En over de af stand, een kleine 400 meter ver der dan haar werelduurrecord in 1978, toonde Keetie van Oos ten Hage zich nog verbaasder. „Kwam ze niet verder dan 43,475? Da's een tegenvaller, zeg. Dan is ze niet zo gek veel verder gekomen dan ik, 23 jaar geleden. Achteraf gezien heb ik het niet zo slecht gedaan." Voorafgaand aan Leontien van Moorsels aanval op het we relduurrecord van aartsrivale Jeannie Longo, was Keetie van Oosten er nog haast van over tuigd dat de Brabantse Rotter damse het karwei inManchester zou gaan klaren. „Ze zei zelf dat ze de grens van 47 kilometer ging halen, ik dacht dat het haar zeker zou lukken 46 kilometer te rijden. Maar dat is dus niet ge beurd. Jammer. Probeert ze het volgend jaar opnieuw in Mexi co? Ah, dan zal het wel aan de baan hebben gelegen...", zei de Kloetingse met een licht cyni sche ondertoon. De veelvoudig wereldkampioene in de vrou wenwielrennerij had gisteren ook een mogelijke verklaring voor Van Moorsels falen. Ontspannen „Ik denk dat ze zich te veel op dat uurrecord fixeerde. Ze was er zó geconcentreerd mee bezig, zó gefocust. Een heel jaar lang ging het maar om één ding; dat uurrecord. Ik had dat niet ge kund, dat weet ik zeker. Ik heb het totaal anders aangepakt, heb er ontspannen naartoe ge leefd, heb slechts een paar weekjes getraind op de wieler baan. Ach, het was gewoon een heel andere tijd." De prestatie die Keetie van Oos- ten-Hage op die najaarsdag op de openluchtbaan in München neerzette ze verbrak met een af stand van 43,082 kilometer het werelduurrecord blijft voor een Nederlandse dus ongeëvenaard. „Dat is zo, ja. Maar daar hou ik me niet zo mee bezig". Ik ken ze niet zo goed, hoor, maar ik had het Leontien gegund. Nu is Lon go, een Francaise, in het bezit van het werelduurrecord. Het is altijd beter dat zo'n record in het bezit van een landgenote is." Waar de 52-jarige lerares han denarbeid zich ook over heeft verbaasd, waren de talloze tele foontjes van verschillende me dia die zij de afgelopen dagen ontving. „Ik word er eerlijk ge zegd niet goed van. Maar dat komt waarschijnlijk omdat ik dat niet gewend ben. In mijn tijd liepen ze zo hard niet voor me. Nu geniet het vrouwenwielren- nen veel meer reputatie, er zijn vrouwen die er hun geld mee kunnen verdienen. Ik stond ge durende mijn topjaren elke dag gewoon voor de klas door Harm Vonk MANCHESTER - Ze accepteer de de nederlaag, maar kon het niet laten een kat uit te delen. Leontien van Moorsel slaagde er in Manchester niet in om het werelduurrecord van Jeannie Longo op haar naam te schrij ven, maar de Brabantse wenste wel even te benadrukken dat haar eeuwige rivale op dezelfde baan al na twintig minuten haar poging staakte. Zij had het uur tenminste vol gemaakt. En daar putte Van Moorsel zo veel moed uit dat ze luttele mo menten later een hernieuwde poging aankondigde. Volgend seizoen, in Mexico, waar ook Longo slaagde. „Want wat zij kan, dat kan ik ook." Van Moorsel (31) kwam in Man chester slechts tot 43.475 meter, ruim anderhalve kilometer minder dan Longo in december vórig jaar. Eén van de redenen waarom ze doorging tot de zoemer was het Europees record op een Europe se baan. Dat stond al sinds 1978 op naam van Keetie van Oosten- Hage, die in München tot 43 ki lometer kwam. Het was een schrale troost, vooral omdat de beste wielrenster ooit ruim twintig jaar later nog geen vijf honderd meter meer wist af te Kramp „Meer zat er echt niet in"hijgde Van Moorsel. Voor het eerst in haar wielercarrière had ze het gevoel van kramp gevoeld. „Ik ben teleurgesteld., maar ik ga gewoon nog een keer voor dat werelduurrecord." 'Tinus' trok zich daarbij op aan Longo, haar eeuwige concurrente. „Ik heb alles gehaald wat zij ook haalde: olympisch - en wereldkampioen tijdrijden, de Tour. Ik weet dat ik dit ook kan, dus moeten we volgend jaar maar naar Mexico. Daar is het bovendien veel ge zelliger." Handvol supporters Gezellig kon de ambiance gis termiddag in het Velodrome in Manchester niet worden genoemd. De sfeer zou al ingeto gen zij n in verband met de terro ristische aanslagen in de Ver enigde Staten. Bovendien konden pa en ma Van Moorsel - haar trouwste supporters - door het annuleren van vluchten niet aanwezig zijn. Van Moorsel startte voortva rend, maar verloor al na acht ki lometer tijd op het schema van Longo. Uiteindelijk gaf ze meer dan twee minuten toe op de Frangaise. „Het zat er gewoon niet in", had ook begeleider en echtgenoot Michael Zijlaard ge zien. „Na tien minuten begon ze al te harken." Het begeleidingsteam rond Van Moorsel had dinsdagavond nog even overwogen om de poging af te blazen, maar de wereldwie lerbond UCI liet het antwoord in het midden. „Het voetbal is voor vandaag wel afgelast, maar dat is puur door de com motie die ontstond omdat er dinsdag wel is gespeeld. En niet uit gevoel voor de slachtoffers", vond pr-marï Ardie den Hoed. Uit piëteit werd voor de poging wel een minuut stilte in acht ge nomen. GPD door Aector Dooms HULST - De zaalvoetballers van Red Roadhouse kenden een sterke competitiestart in de eer ste klasse regio Zeeuws-Vlaan- deren. Amstelhoekje/V-deco werd met 10-2 afgedroogd. Ti telkandidaat Première/Zaman Sport trof in Ploegaert uit Phi lippine een lastige tegenstan der. Onbetwiste uitblinker bij de Hulstenaren was Norbert Baart die alle doelpunten voor zijn re kening nam in het met 4-3 gewonnen duel. Overigens scoorde Ostar Dieleman de drie treffers van Philippine. Kampi oen Smile Services boekte een regelmatige 4-1-winst op debu tant Qutility. Red Roadhouse-Amstelhoekje 10-2: De collectief sterke pres tatie van de thuisclub werd tot uitdrukking gebracht in de dubbele cijfers, die via treffers van Ergun Köse (3x), Johnny Smits (3x), Chris Saman (2x) en Davy Baeten (2x) tot stand kwam. Bij de rust was de stand al 5-1. Voor de Axelaars scoor den Marco van Dijke en Mirko Tomic. Max Korting-Wentzler Pauwels 3-3: Een gelijkopgaande partij die overeenkomstig werd afge sloten met een puntendeling. Max Korting had in Job Zwe gers, Nikki de Wolff en Rick Wouters zijn doelpuntenma kers. Peter Vael, Harold de Rijk en Wim Delaere zorgden voor de ploeg uit Vogelwaarde voor het evenwicht: 3-3. GTI-Vervaet 5-9: Evenals vorig jaar is GTI de competitie zwak begonnen. Het verlies lag niet aan Giovanni Verbraeken. Hij tekende immers voor de. totale GTI -productie. Bij de tegen partij deed Jochem Vervaet niet onder voor Verbraeken, want ook hij scoorde vijf keer. Vervaet had in Wilco de Zwart (3x) en Tom Heijens nog meer scorende spelers, zodat de balans terecht doorsloeg naar de ploeg van Lu- do van de Lavoir: 5-9. Smile Services-Qutility 4-1: De basis voor de afgetekende over winning werd al bij de rust ge legd. Mohamed Anbar (2x) en Paul Tj an-Asem waren verant woordelijk voor een snelle 3-0- voorsprong. Het spelpeil zakte daarna. In de tweede helft deed Qutility iets terug via een treffer van Jeroen Hofman, maar Da niël Dobbelaar had het laatste woord: 4-1. door Jan Roovers TERNEUZEN - Aan inzet en karakter ontbreekt het de ploeg niet. Maar na de promotie naai de hoogste klasse van het Ter- neuzense bedrijfsvolleybal (Be vobo) blijkt telkens weer dat de ploeg van Artland Artland voor dat niveau een maatje te klein is. De heen-en-weer naar de eerste klasse B dreigt dan ook dit sei zoen weer voor de versterkte se lectie van teamleider Ronald de Waal. Op de derde speeldag leed de ploeg een 3-0-neclerlaag' te gen Dow: 5-15 4-15 3-15. Na de eerdere nederlaag tegen Foto Neelemans is Artland Artland de enige ploeg die in de eerste klasse A nog geen punten heeft weten te pakken. Ook EPA kent in het gezelschap van teams die zich bijna jaarlijks versterken met (oud)-Nevobo- spelers geen sterke start. De ti telkandidaten Dees Sport, Foto Neelemans, Dow en Broomche- mie geven elkaar nog weinig toe. Dees Sport voert na drie competitieronden de ranglijst aan. Het is ook dit seizoen weer op zoek gegaan naar verster king, maar weet dat de concur rentie één mindere beurt meteen kan benutten om de koppositie over te nemen. In dat decor mor- ste Foto Neelemans een punt bij een goed spelend BN/Stem/Koerier: 2-1 winst voor Foto Neelemans. Lr de eerste klasse B deed slow- starter De Pooter goede zaken (3-0 tegen De Hoop), werd NHI- copyservice met 3-0 gevloerd door Winter De Bruin/Schel - desport en pakte Jacobs Tuinar chitectuur het eerste punt tegen BN/De Stem/Koerier 2. In 2A hebben PSOVZ, Garage Vervaet en TegelhandelDe Waal zich een beetje los weten te ma ken van de rest. URS is na de promotie in 2B met een ongesla gen serie van drie wedstrijden verrassend koploper. Alleen Artland Artland 2 lijkt daar voorlop'ig te kunnen volgen Leontien van Moorsel wordt totaal uitgeput van haar fiets gehaald door haar man Michael (links) en twee verzorgers. foto Jasper Juinen/ANP van onze sportredactie LAGIS DE COVADONGA - De Spanjaarden Juan Miguel Mer- cado en Oscar Sevilla traden woensdag in de eerste bergrit van de Ronde van Spanje naar voren als kanshebbers voor de eindzege. Mercado van de ploeg iBanesto.com greep de diagzege in de vijfde etappe van Gijon naar het elfhonderd meter hoog gelegen Lagis de Covadonga. Sevilla (Kelme) gaf in de 160,8 kilo meter lange rit 33 tellen toe, maar nam wel de leiding in het algemeen klassement. Mercado bezet op vijftien seconden van hem de tweede plaats. Hij won eerder de Ronde van Burgos. Op de laatste klim voor de aan komst, een van de hoogste cate- gox-ie, loste hij Sevilla en Joseba Beloki, Ook Beloki, twee keer derde in de Tour de France, staat er goed voor in het klassement. Hij'is derde op 35 seconden van Sevilla. Eeckhout Niko Eeckhout schreef in Aartselaar de 11e Grote Prijs door Aector Dooms HULST - Zwemclub Koewacht houdt zaterdag in Hulst voor de negende keer het zwemgala ter afsluiting van het langebaan- seizoen. In het zwembad Rey- naertland komt zowel op de vrije slag als de schoolslag de nationale zwemelite aan de start. Organisator Ineke Vink van ZCK meldt dan ook met enige trots de deelname van Robert Springveld (nationaal kampi oen), de talentvolle Mark Drenth (LZ 1886) enlan van der Hulst (Njord) die tot de toppers op de vrije slag bij de mannen behoren. Nedexiands kampioe ne Bianca de Bruijn kan op dat onderdeel eveneens rekenen op zwai"e concurrentie. Rapido- z wemster Katinka van Va sten- hoven en Kim Ruys van Start9 9 uit Alkmaar zullen tot het uiter ste gaan om de zwemster van MNC Dordrecht van een eerste plaats af te houden. Nederlands nummer één en spe cialist Lesley Voorn van AZ&PC is de te kloppen man op de schoolslag. Voor een topklasse- ring komen verder Ron Lange- laan (De Dolfijn), zijn teamge noot Daniël van der Voort en niet te vergeten Ruud Pieterse van de organiserende vereni ging in aanmerking. Bij de vrouwen staat Astrid Koert van MNC op eenzame hoogte, maar Dieuwertje Ver meulen (LZ 1886) en streekfa- voriete Linda Vink zullen er al les aan doen om dicht in haar buurt te blijven. ZCK brengt op de vrije slag ook Jarbas in den Bosch, Tonny Koekkoek, Daisy de Ridder, Sabine van Waes en Petra Vink in het water. Zij zijn mede verantwoordelijk geweest voor het zoveelste suc ces van de zwemvereniging uit Koewacht bij het nationale lan- gebaanzwemmen, waarin trai ner José van den Berghe weer een groot aandeel had. ZCK werd op de slotdag bij de vrou wen Nederlands kampioen op de schoolslag. Op dat onderdeel werd de marmenploeg tweede van Nederland. De zwemmers van Koewacht verrasten op de nationale titelstrijd ook nog met een derde plaats bij de vrije slag. Volgens Ineke Vink wordt het zwemgala als perfecte afslui ting van het langebaanseizoen TORONTO - De voormalig Canadese ijshockeyspeler Garnet Bailey is dinsdag om het leven gekomen bij de terreuraansla gen in New York. De 53-jaxlge Bailey zat aan boord van vlucht 175 van United Airlines, die zich in een van de torens van het World Trade Center boorde. Het vliegtuig was op weg naar Los Angeles, waar Garnet Bailey werkte als directeur spelers zaken bij de NHL-club Los Angeles Kings. 'Ace' Bailey speel de lange tijd bij Boston en won tweemaal de Stanley Cup. BELGA/AFP EERBEEK - Mountainbikester Corine Dorland hoopt vrijdag toch af te kunnen reizen naar de Verenigde Staten. Komend weekeinde begint voor haar in Vail, Colorado, het wereld kampioenschap mountainbike. Dorland is de enige rijdster- van de veertienkoppige Nederlandse equipe die nog niet op de plaats van bestemming is. De rest van de ploeg reisde al eerder naar de VS. Dorland: „Ik ga ervan uit dat het luchtruim bin nenkort weer wordt vrijgegeven. Nee, ik maak me geen zorgen over mijn veiligheid. Ik wil graag meedoen aan het WK. In middels heb ik gehoord dat het evenement zeker doorgaat." GPD ROME - De Italiaanse doelman Angelo Pagotto heeft bij de Italiaanse voetbalbond met succes gevraagd om strafvermin dering. De 27-jarige keeper mag met onmiddellijke ingang- weer deelnemen aan wedstrijden. Pagotto werd in november 19 9 9 na een wedstrij d tegen Fiorentina positief bevondenHij werd in januari 2000 voor twee jaar uitgesloten en ontslagen door zijn club Perugia. AFP BAEXEM - Max van Heeswijk komt dit seizoen niet meer in actie. De wielrenner van Domo-Farm Frites kampt met een achillespeesblessure en moet voorlopig rust houden. Het is geen onbekende blessure die de Limburger teistert. „Elk jaar krijg ik te maken met deze klachten. Alleen was het normaal binnen een week weg. Dit jaar kreeg ik er tijdens de Tour last van. Daarna is het alleen maar erger geworden. Er heeft zich een knobbel op de achillespees gevormd", aldus Van Hees wijk. ANP UTRECHT - Grensrechter G. Takes heeft een kort geding aan gespannen tegen de KNVB. De assistent-scheidsrechter eist dat de voetbalbond zijn schorsing opheft, en zijn aanstelling bij de bond continueert. De KNVB schorste Takes op 27 augustus naar aanleiding van een incident dat zou hebben plaatsgevonden na de wedstrijd Feyenoord-Ajax een dag eerder, De grensrechter zou daarbij een stopteken van de politie hebben genegeerd en zou zijn in gereden op een politieagent en een steward. ANP ZEIST - Het duel tussen MW en Stormvogels Telstar in de eerste divisie gaat vrijdag niet door. De KNVB willigde woensdag in Zeist het verzoek van Telstar om uitstel in. De Velsense club vroeg uitstel na een ernstig auto-ongeluk waarbij vier basisspelers betrokken waren. Dat waren Orlan do Smeekes, Germaine Levant, Meivin Holwijn en Jean-Pas- cal Biezen. De laatste heeft inmiddels de afdeling intensieve zorg verlaten. ANP Rik Van Steenbergen op zijn naam. De Belgische renner van Lotto-Adecco, die afgelopen weekeinde de Delta Profronde won, bleef in de koers over 201 kilometer zijn landgenoot Geert Omloop dertien seconden voor. Leon van Bon eindigde als ze vende. SID/AFP/ANP Toto 37 Volleybal 1 FC Nantes-PSV X 2 ASRoma-Real Madrid X 3 D. Kiev-Bor Dortmund X 4 Liverpool - Boavista X 5 Real Mallorca -Arsenal X 6 Schalke 04 - Panathinaikos X 7 Galatasaray - Lazio Roma X 8 F'noord - B. München verv. X 9 FC Porto-Juventus verv. X 10 B. Leverk.-F'bahce verv. X 11 Lille - Deportivo verv. X 12 0. Piraeus-Man U. verv. X 13 S. Praag-S. Moskou verv, X Winnende rijtje: 1-2-3-3-1-2-1-3-2-1-3-1-1. (onder voorbehoud) Biljarten Grand Prix driebanden. Eerste ronde: F. Bakker-B. de Waal 39-35/49 beurten (De Waal naar 2e ronde), Th. Platjouw-M. Dallinga 42-40/68 (Dallinga naar 2e r.), J.P. de Kraker-J. Leeraert 34-27/61 (Leer- aert naar 2e r.), J. d'Hooghe-A. Schelfh- aut 38-32/42 (Schelfhaut naar 2e r.), C.J. Wissel-FI. Rombaut 32-31/59 (Wissel naar 2e r.), G. Mahu-J. van Spaandonk 32-27/73 (Mahu naar 2e r. na 2-1 pen.). Sportprijsvragen Lucky day. 4-9-15-17-24-26-29-31-35-38- 40-41-45-57-59-65-67-70-72-75. (onder voorbehoud) Belgische lotto. 8-20-26-37-39-41Reser vegetal: 25. Joker: 3869653 (onder voor behoud). Ostrava. EK mannen, vierde dag. Groep A: Bulgarije - Nederland 3-2 (25-22 23-25 17-25 25-23 15-13), Tsjechië - Slo wakije 3-0 (25-19 25-23 25-12), Rusland - Slovenië 3-0 (25-17 25-1425-21Stand: 1. Rusland 4-8,2. Tsjechië 4-6,3. Nederland 4-4, 4. Bulgarije 4-4, 5. Slowakije 4-2, 6. Slovenië 4-0. Groep B: Hongarije - Duitsland 3-0 (26-24 25-21 25-22), Joegoslavië - Italië 3-0 (25- 21 25-23 27-25), Polen - Frankrijk 3-2 (23- 25 25-17 19-25 27-25 15-12). Stand: 1. Joegoslavië 4-8, 2. Italië 4-6, 3. Frankrijk 4-4, 4. Polen 4-4, 5. Hongarije 4-2, 6. Duitsland 4-0. Bevobo-competitie Terneuzen. IA: Dow-Artland Artland 3-0, EPA-Dees Sport 0-3, BN/Stem/Koerier-Foto Neele mans 1-2. 1B: Jacobs Tuinarchitectuur- BN/Stem/Koerier 2 1-2, NHI-copyservi- ce-Winter De Bruin/Scheldesport 0-3, De Pooter-De Hoop 3-0. 2A: Garage Ver- vaet-IVIO Opleidingen 3-0, Rabobank- PSOVZ 0-3.2B: URS-Dees Sport 2 3-0 (re- gl.), Winter De Bruin/Scheldesport 2- Dow 3 3-0. 3A: BN/Stem/Koerier 4-Zee- land Seaports 0-3, Visser Smit Hanab- Henno Cysouw Optiek 3-0, Starco-Bian- ca Damesmode 1-2. 3B: PSOVZ 3-V &KC1000 Hoek 2-1BN/Stem/Koerier 3-V &KC1000 Hoek 1-2, PSOVZ 2-Gemeente 21-2. Wielrennen Tennis beschouwd, en niet als een ge zellig onderonsje. Daarvoor zijn de zwemmers en de zwemsters te eerzuchtig. „Ze hebben ook een doel, want ze willen dolgraag een nieuw baanrecord zwemmen. Het maakt natuurlijk wel een ver schil of je in open water zwemt of baantjes van 25 meter moet zwemmen in een zwembad. Daarom kan er best weieens voor een verrassing worden ge zorgd", spreekt Vink uit erva ring. De deelnemers zwemmen zaterdag een afstand van vijf tienhonderd meter. Het zwem gala begint om 16.00 uur met de schoolslag voor vrouwen en mannen. Daarna wordt de vrije slag afgewerkt. Het zwemfes- tijn wordt omstreeks 18.30 uur afgesloten. Salvador. 1,6 miljoen gulden. Vrouwen, eerste ronde: Noorlander (Ned) - Marrero (Spa) 6-1 1-6 6-3, Farina (lta/6) - Dechy (Fra) 6-4 6-1, Cortez (Bra) - Fernandez (Arg) 7-6 6-2, Majoli (Kro) - Sa- lerni (Arg) 6-4 5-7 6-4, Nagyova (Slw/4) - Maria José Martinez (Spa) 6-1 6-0, Hus- arova (Slw) - Rittner (Dui) 6-3 6-3, Reeves (VSt) - Ruano Pascual (Spa) 3-6 7-6 6-0, Miskina (Rus) - Glass (Dui) 6-4 6-1. Sofia. Challenger mannen, 62.500 gul den. Eerste ronde: Grossi (Ita) - Van Scheppin gen (Ned/1) 6-1 6-4. Dubbel, eerste ron de: Navarro/Sarstrand (Spa/Zwe) - Van Scheppingen/Altelaar (Ned/1) 6-2 7-6. Zabzre (Pol). Challenger mannen, 62.500 gulden. Eerste ronde: Wassen (Ned) - Jonsson (Zwe/7) 7-5 7-6, Wassen in tweede ronde tegen Eisner (Dui). Boedapest. Challenger mannen, 62.500 gulden. Eerste ronde: Teresjoek (Oek) - Verkerk (Ned/4) 6-3 opgave Verkerk. Tasjkent. Mannen, 1,4 miljoen gulden. Eerste ronde: Kafelnikov (Rus/2) - Berg- smuller (Dui) 6-47-6, Safin (Rus/1- Okun (Isr) 6-4 6-2, Koubek (Oos) - Koetsenko (Oez) 6-4 6-2. tweede ronde: Schalken (Ned/4) - Dupuis (Fra) 6-4 6-0, Sargsian (Arm) - Pozzi (Ita) 6- 27-5, Hrbaty (Slw/3) - Kroslak (Slw) 7-5 6- 1, Srichaphan (Tha) - Dent (VSt) 6-4 6-2. Boekarest. Mannen, 1 miljoen gulden. Eerste ronde: Diaz (Spa) - Labadze (Geo) 6-3 6-4, Ramirez (Spa) - Savolt (Hon) 7-5 6-3. Tweede ronde: Golmard (Fra/6) - Diaz (Spa) 6-4 2-67-7, Rochus (Bel) -Trifu (Roe 7-6 6-4, Chela (Arg) - Sanchez (Spa) 6-2 Ronde van Spanje. Vijfde etappe, Gijon - Lagis de Covadon ga: 1. Mercado (Spa) 160,8 km in 4.18.37, 2. Sevilla (Spa) 0.33,3. Beloki (Spa) 0.58, 4. Jimenez (Spa) 1.17, 5. Rubiera (Spa) 1.21, 6. Plaza (Spa), 7. Beltran (Spa), 8. Casero (Spa), 9. Heras (Spa), 10. Escartin (Spa), Nederlanders: 71. Engels 7,25, 118. Boven 14.43, 119. Pronk, 139. Lotz 17.41, 171. Kroon 17.59, 176. Veneberg 18.42. Algemeen klassement: 1. Sevilla 15.22.09, 2. Mercado 0.15,3, Beloki 0,35, 4. Plaza 0.59, 5. Heras 1.06, 6. Casero 1,09, 7. Rubiera 1.12, 8. Laiseka (Spa) 1.12,9. Mayo (Spa) 1.37,10. Escartin. Ne derlanders: 79. Engels 9.51, 108. Boven 14.47, 109. Pronk 14.49, 147. Veneberg 19.54,168. Lotz 21.54,180. Kroon 24.58. Ronde van de Toekomst. Zevende etappe, Rambervillers - Ram- bervillers: 1. Bodrogi (Hon) 26 km in 32.48,2. Brard (Fra) 0.05,3, Chavanel (Fra 0.33, 4. Petrov (Rus) 0.44, 5. Manzano (Spa) 1.02. Algemeen klassement: 1. Bodrogi 27.24,38, 2. Brard 0.05, 3. Chavanel 0.13, 4. Cuenca (Spa) 0.34,5. Manzano 0.44. Ster Elektrotoer. Eerste etappe, 's-Hertogenbosch - 's- Hertogenbosch: 1. Andresen 191,9 km in 4.06.51, 2. Detilloux, 3. Haselbacher, 4. Babaitsev, 5. Moletta, 6. Sentjens, 10. Hutten. Algemeen klassement: 1. Andresen 4.06.41, 2. Detilloux 0.02,3. Haselbacher 0.06,4. Strauss 0.09, 5. Babaitsev 0.10,7. Sentjens, 11. Hutten. Aartselaar. Grote Prijs Rik van Steenber gen Eindstand: 1. Eeckhout (Bel) 201 km in 4.24, 2. Omloop (Bel) 0.13, 3. Nicolas Ja- labert (Fra) 0.15, 4. Wauters (Bel), Van Hyfte (Bel), 6. Trouvé (Bel), 7. Van Bon (Ned) 0.16, 17. Lucassen 1.17, 19. Vier houten 1.24,23. Blijlevens, 24. Van Dijk. Amsterdam. Zesdaagse. Tussenstand tweede avond: 1. Gilmo- re/McGrory (Bel/Aus) 96 punten, 2. Slip pens/Stam (Ned) 83, 3. Risi/Betschart (Zwi) 78, 4. Madsen/Hansen (Den) 75, 5. op een ronde: Martinello/Villa (Ita) 84. Zeilen 7-5. Koper. WK 470. Vrouwen, stand na twee races: 1Bekatoru/Tsoulfa (Gri) 8 punten, 2. Kedmi/Fabrikant (Isr) 10, 3. Arm- strong/Stowell (Aus) 11, 19. De Koning- /Berkhout 41 (18-23), 23. Matthïjsse/Bes 44 (16-28). Mannen. Kwalificaties, stand na drie races: 1. Braslavets/Matvienko (Oek) 8 punten, 2. Martinez/Cantero (Spa 21, 3. Bonnaud/Bonnaud (Fra) 22, 16. Coster/Coster 49 (or>-22-7).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 51