Ziek van linksbackplaats PZC Michael Johnson stopt in stijl Diego Maradona nodigt vijanden uit bij afscheid Veel doelpunten bij zaalvoetbalopening ESpS 19 Kapelle hoopt tegen SSV op de ommekeer Sander Rijswijk wil schitteren in spits van Kapelle Schorsing Kayser voorlopig opgeschort uitslagen Onderscheiding voor Goudswaard en Boerma Geen geschikte datum voor de Strandcross Uefa Cup-finale in De Kuip Hunt en Sweet van start in de Delta Profronde zaterdag 8 september 2001 VLISSINGEN - In de eerste klasse van het zaterdagvoetbal staat vandaag de eerste Zeeuw se derby van dit seizoen op het programma. In Goes ontvangt SSV'65 buurman Kapelle. Oostkapelle wacht een lastige uitwedstrijd tegen Dinteloord. Het gelijkspel tegen Achilles Veen gaf SSV'65 bij het debuut in de eerste klasse een goed ge voel. „Toch had ik liever de drie punten mee naar huis geno men", zegt trainer Kees Houte pen. „Maar die mogelijkheid hebben we zelf laten liggen." Tegen Kapelle kan Houtepen opnieuw geen beroep doen op Paul Eversdijk. De oefenmeester weet niet wat hij van het treffen met de 'buur man' moet verwachten. „Het duel met Kapelle is net als elke andere wedstrijd. Het is dan wel een derby, maar de daarbij ho rende gevoelens moeten we maar overboord zetten." SSV'65 heeft voor Kapelle-trai- ner Alexander van Keulen wei nig geheimen. „We hebben al zo vaak tegen ze gespeeld, dat ik kan zeggen dat ik de ploeg toch redelijk goed ken. Het is een derby en dus een wedstrijd op zich. Van Keulen kan, met uitzonde ring van de met een enkelbles sure kampende John Kivits, uit een fitte selectie putten. Oostkapelle „De winst tegen Wilhelmina heeft ons nog meer vertrouwen gegeven", stelt Oostkapelle- trainer Karl Vergouwen. „Dat kon je op de training goed mer ken." Vandaag gaat Oostkapelle op bezoek bij Dinteloord, dat de eerste wedstrijd met 4-1 won bij LRC. Vergouwen: „Wij hebben nu een tweeledig beeld van Din teloord. Ze speelden altijd 4-4- 2, maar afgelopen zaterdag was het ineens 4-3-3. En dat spelen wij ook, dus het kan een open wedstrijd worden" door Maurice Steketee KAPELLE - Sander Rijswijk windt er geen doekjes om wan neer het gaat om de eerst derby van het seizoen in de eerste klas se van het zaterdagvoetbal. „Wij moeten punten pakken", zegt hij. In Goes ontvangt SSV'65 het Kapelle van spits Rijswijk. „Zeker omdat we onze eerste thuiswedstrijd hebben verloren is een goed resultaat belangrijk." Kapelle begon de competitie zwak door op eigen veld met 2-3 te verliezen van WGZ. SSV'65 daarentegen behaalde een ver dienstelijk gelijkspel bij Achil les Veen. „Kapelle kent tot nu toe een nogal wisselvallig seizoen", vindt Rijswijk. „Tegen Arne- muiden voor de beker speelden we een heel goede partij en won nen we met 5-1, terwijl we een paar dagen later dik verloren van Patrijzen. Ook de eerste competitiewedstrijd was niet geweldig. Kapelle zal veel con stanter moeten presteren, an ders krijgen we een heel zwaar seizoen." Over de kansen van zijn ploeg tegen SSV'65 is de 31-jarige routinier gematigd optimis tisch. „Plet zal voor ons lastig worden om van SSV te winnen. Ik denk dat we aan elkaar gewaagd zijn. Kapelle en SSV hanteren de zelfde speelstijl. Het kan echt alle kanten op. Overleven Rijswijk vindt het moeilijk aan te geven wat komend seizoen van Kapelle te verwachten is: „Het eerste jaar in de eerste klasse stond vooral in het teken van overleven en dat is ons denk ik aardig gelukt met een vijfde plaats als eindresultaat. Ik denk dat het heel lastig zal worden om die> prestatie te evenaren of te verbeteren. Vorig jaar was ie dereen supergemotiveerd om zich in die eerste klasse te bewij zen. Nu is het nieuwe er een beetje af. Bovendien wisten de tegenstanders niet wat ze van Kapelle moesten verwachten. Dat is dit seizoen wel anders. De tegenstanders zullen ons dit jaar zeker niet meer onder Sander Rijswijk: „Ik zag het helemaal niet zitten om de rest van mijn voetbalcarrière op die linksbackpositie te moeten spelen." foto Dirk Jan Gjeltema schatten. Ik hoop dat we toch een periodetitel mee kunnen pikken, al zal dat erg lastig wor den. Promoveren naar de hoofd klasse zie ik zo snel niet gebeu ren." Over zijn eigen ambities is het hoofd-bedrijfsbureau van een elektronisch bedrijf duidelijk: „Als ik fysiek-in orde blijf en geen vervelende blessures krijg, wil ik zeker nog een paar jaar in het eerste van Kapelle spelen. Als linkerspits wel te verstaan" zegt Rijswijk met een glimlach. „Ik speelde op mijn achttiende al in het eerste van Kapelle, als linkshalf. Na twee jaar zag de toenmalige trainer toch meer een linksback in mij. Ik deelde die mening totaal niet en heb toen vier jaar tegen mijn zin in op die positie gespeeld." „De trainer wilde me nergens anders neerzetten en ik heb toen uiteindelijk maar besloten in het tweede te gaan voetballen. Bij mij staat namelijk het ple zier voorop. Ik zag het gewoon niet zitten om de rest van mijn voetbalcarrière op die links backpositie te moeten spelen.Ik ben een speler die alles voetbal lend wil oplossen en dat kon niet altijd op die positie. Gelukkig heeft de huidige trainer mij twee jaar geleden weer bij de eerste selectie gehaald. Hij zag wel een linkerspits in me. Dat was een overwinning voor mij zelf", legt Rijswijk uit. Concurrentie „Toch zal ik me elke wedstrijd moeten bewijzen. De concur rentie is namelijk erg groot bij Kapelle. We hebben vier man voor twee plaatsen in de spits. We doen weinig voor elkaar on der. Niemand is zeker van zijn. basisplaats. Het is elke week weer een moeilijke keus voor de trainer om de beste elf op te stel len. Vroeger zag je nog wel eens dat de nummers twaalf tot twin tig in de selectie er een beetje bijhingen. Tegenwoordig heb ben we gewoon twintig gelijk waardige spelers." Ik doe er dan ook alles aan om fit te blijven. Naast het voetbal tennis en skeeler ik nog. Sporten is mijn lust en mijn leven. He leef echt voor het voetbal. Je zult mij dan ook nooit de avond voor de wedstrijd om twee uur nog in de kroeg zien zitten", verklaart. Rijswijk. door Jan Dagevos TERNEUZEN - Terneuzen kan morgen in de thuiswed strijd tegen WSC beschikken over Jos Kayser. De midden velder zou nog een wedstrijd schorsing uit moeten zitten, maar de voetbalbond heeft de straf opgeschort nu de Zeeuws-Vlaamse club be roep heeft aangetekend. Jos Kayser werd naar aanlei ding van een rode kaart in de bekerwedstrijd tegen RBC voor drie duels geschorst. Meteen na de uitspraak te kende Terneuzen beroep aan, omdat de arbiter een fout zou hebben gemaakt. De scheidsrechter verklaarde na afloop van het treffen dat hij Kayser na een tackle direct rood had gegeven, maar vol gens Terneuzen heeft hij de speler twee keer geel gege ven. Dit wordt ondersteund door televisiebeelden. Verder acht Terneuzen de straf te hoog. De zaak zal nu monde ling worden behandeld. Dat betekent dat de straf van Jos Kayser voorlopig wordt op geschort. Met Jos Kayser, waarschijnlijk op de plaats van de lichtgeblesseerde Re- nato Dijkstra, gaat Terneu zen op eigen veld de strijd aan met WSC. „Het hoeft geen betoog dat de zege op Schijndel de ploeg goed heeft gedaan", zegt trainer Paul Telussa. „Maar we blijven van week tot week leven. Als de spelers dezelfde instelling aan de dag leggen als in de wedstrijden tegen RBC, Hoek en Schijndel, hoeven we niemand te vrezen. En dan maakt het ook niet uit of we uit of thuis spelen." Voor de wedstrijd neemt Ter neuzen afscheid van Leo Kayser, die vanwege een blessure moet stoppen bij de hoofdklasser. Hoek Hoek is vandaag in de thuis wedstrijd tegemBarendrecht uit op eerherstel. „Bij ieder een leeft het gevoel dat we vorige week tegen Deltasport iets te weinig hebben gekre gen", zegt oefenmeester An- gelo Nijskens. De Zeeuws- Vlaamse hoofdklasser ging in Vlaardingen met 3-2 on deruit. „We willen dat in ei gen huis rechtzetten." Barendrecht, dat onder lei ding staat van de Zeeuwse trainer Piet de Rijke, begon vorige week met een gelijk spel tegen Spijkenisse. En dat terwijl Barendrecht ze ventig minuten lang met tien man moest spelen vanwege een rode kaart. „Het is een degelijke ploeg", meent Nijs kens. „Barendrecht speelt graag op de counter, dus daar zullen voor op moeten pas sen." Hoek moet het nog al tijd stellen zonder de gebles seerden Hans de Waele, Jan Verdegem, Bart Poppe, Dave Gijsel en Glenn van Wijns- berghe. Musa Kanu is ge schorst, terwijl het meedoen van Djamel Buijse onzeker is. Hij heeft last van zijn rug en verbleef hiervoor afgelo pen week zelfs een nacht in het ziekenhuis. Voorafgaand aan de wed strijd Hoek-Barendrecht spelen de spelersvrouwen te gen de sponsors van de Zeeuws-Vlaamse club. Kloetinge Bij Kloetinge vlogen de von ken er vanaf deze week op de trainingen. „Eris héél scherp en gretig getraind", aldus trainer Diederik Hiensch. „Als dat maatgevend is voor de wedstrijd tegen Zwart Wit'28 dan kan het niet an ders of we pakken punten." Manager Joost Folmer zag de opponent vorige week aan het werk in de uitwedstrijd tegen Huizen (0-0). „Het is een. stugge ploeg, die fysiek sterk is", zegt Hiensch. „We zullen het balletje snel rond moeten laten gaan, zodat we de fysieke duels vermijden." Kloetinge speelt zeer waar schijnlijk in dezelfde opstel ling als vorige week, dus met doelman Mark Smeding. De keeper ging vorige week te gen IJsselmeervogels twee keer zwaar in de fout. „Hij heeft recht op revanche", vindt Hiensch. „De keepers trainer en ik hebben afgelo pen week met hem gesproken en ik ben ervan overtuigd dat het weer goed komt." door Pierre Pourquié ZEERIKZEE - Omdat er bij de recreatieve ZieZaVo-competi- tie behalve op woensdagavond ook op maandagavond wed strijden worden gespeeld, wer den deze laatste week liefst tachtig doelpunten gescoord. Veertien wedstrijden in een week betekent dat er veel in de competitie kan gebeuren. Nu er twee avonden gespeeld zijn, is al gebleken dat het debuterende de Pupekop zwaar weer ka ver wachten in de eerste klasse. Op maandag was De Banjaard met '5-0 te sterk en twee dagen later wist ook Even Buiten het team te verslaan: 1-0. Beter deed v.d. Clingel/Deurloo Sport het tegen Deurlo Sport en Braber Groen voorziening. Door beide wed strijden met 5-1 te winnen, staat de titelverdediger bovenaan. door Joop van den Oudenhoven NOORDGOUWE - Tijdens de jaarlijkse vergadering van het biljartdistrict Schouwen-Dui- veland werden twee leden on derscheiden. Roel Boerma en Jaap Goudswaard, beiden lid van BV Windenburg uit Noord- gouwe, werden tot lid van ver dienste benoemd. In zijn lofrede memoreerde dis trictsvoorzitter Piet Verschure een anekdote die kenmerkend is voor het Schouwse biljartwe reldje. Tijdens de gewestelijke vergaderingen was Verschure al eens gevraagd of er in zijn dis trict mensen waren die vanwege hun bijzondere verdiensten eens moesten worden onderschei den. Verschure had hier steevast op geantwoord: „Bij ons doen mensen dat allemaal voor hun plezier." Roel Boerma, schei dend penningmeester, is hierop geen uitzondering. Toch meen de het districtsbestuur dat het nu toch maar eens moest gebeu ren. Al zeventien jaar is Boerma de schatbewaarder van het dis trict en heeft dat zodanig ge daan dat de financiële positie rooskleurig is te noemen. Of zo als Verschure het uitdrukte: „Roel, je bent dan wel geen Zeeuw, maar zuinig ben je wel." Naast Boerma werd ook Jaap Goudswaard onderscheiden voor zijn vele werkzaamheden voor het district. Goudswaard (nog steeds voorzitter van BV Windenburg) was zeventien jaar belast met de wedstrijdlei ding van de landelijke competi tie voor teams. Een aantal jaren heeft hij dat zelfs gecombineerd met de organisatie van de per soonlijke kampioenschappen. door Koen de Vries ZIERIKZEE - De Strandcross, een wielerwedstrijd voor moun- tainbikers op Schouwen-Dui- veland, gaat dit jaar niet door. De organisatie kon geen ge schikte datum vinden. Oorspronkelijk stond de Strandcross op 20 oktober ge pland. Op die datum wordt ech ter ook een mountainbike-wed strijd in Wemeldinge gereden, zo ondekte het comité dat te vens de Ronde van Zierikzee or ganiseert. Men heeft vervolgens geprobeerd een andere geschik te datum te vinden, maar slaag de daar niet in. De Strandcross is een wedstrijd over het Schouwse strand van de Stormvloedkering naar de Brouwersdam en terug. „We za ten vooral met het tij. Pas in ja nuari zou de wedstrijd op zater dag bij laagwater gehouden kunnen worden, maar dan is het veel te koud. Andere geschikte data waren niet te vinden", ver telde Wim E vertse, de voorzitter van het organisatiecomité, gis teren met spijt in zijn stem. „Volgend jaar gaan we het op nieuw proberen." Vorig jaar kwamen bijna tweehonderd deelnemers aan het vertrek van de Strandcross. De wedstrijd werd gewonnen door Patrick Tolhoek uit Yerseke. Micheal Johnson nam gisteren in het bijzijn van zijn vrouw en zoontje afscheid van de top-atletiek. foto Reuters van onze sportredactie BRISBANE - Michael Johnson heeft gis teren op de Goodwill Games zijn carrière stijlvol beeïndigd. Als laatste loper van het Amerikaanse estafetteteam op de 4x400 meter won hij zijn laatste gouden plak. „Ik begon aan de top en ik wilde af scheid nemen aan de top", zei de 33-jarige Amerikaan na afloop. Johnson kreeg een staande ovatie van het publiek toen hij zijn laatste ereronde liep. Hij was de enige man die het presteerde zowel op de 200 meter als de 400 meter een gouden olym pische medaille te halen. De atleet heeft sinds 1991 vijf gouden olymische medail les veroverd en hij was acht keer wereld kampioen op de 200 en 400 meter. De Te- xaan is wereldrecordhouder op de twee afstanden. Na zijn afscheid wil Johnson actief blijven in de atletiek. ANP ROTTERDAM - Met de toewij zing van de Uefa Cup-finale op 8 mei volgend jaar heeft het Feyenoord-stadion een Euro pees record gebroken. De Kuip is nu de enige voetbal tempel in Europa die al tien keer een Europese eindstrijd heeft mogen organiseren. Daarbij is deEK-finale van Euro 2000 niet eens meegerekend. De Uefa, al jaren trots op het verbouwde stadion en de perfecte grasmat, heeft mede voor Rotterdam ge kozen omdat de stad sportief meedenkt en vierkant achter el ke kandidatuur staat. GPD van onze sportredactie BUENOS AIRES - De Argentijn Diego Maradona heeft promi nenten zoals Pele, Joao Have- lange en Joseph Blatter uitge nodigd voor zijn afscheidswed- strijd. De uitnodigingen zijn merkwaardig, want Maradona heeft met alle drie onenigheid Maradona had de afgelopen ja ren verschillende aanvaringen met zijn grote rivaal, de Brazili aanse voetbalheld Pele, die sa men met hem de titel beste spe ler uit de geschiedenis kreeg. Ook met Fif a-voorzitter Joseph Blatter en diens voorganger Joao Havelange heeft Marado na geregeld woorden gehad. De afscheidswedstrijd van 'Don Diego' vindt op 10 november plaats in het La Bom- bonera stadion van Boca Juni- Badrninton Uppsala. Europa Cup, derde wedstrijd: Van Zijderveld (Ned) - Oslo BK 7-0. Basketbal Istanbul. EK mannen. Plaatsingswed strijden: Frankrijk-Kroatië 90-79 (43-46), Rusland - Letland 99-81 (63-39). Om vijf de plaats: Frankrijk-Rusland. Golf Crans-sur-Sierre. European Masters, Eu ropese Tour, 3,3 miljoen gulden. Stand na 2e ronde: 1. Gonzalez (Arg) 132 slagen (-10), 2. Gilford (Eng), Orr (Sch) 133, 4. Scahill (NZe) 134,5. Hansen (Den), Owen (Eng) 135,67. Lafeber(Ned) 143 (+1). Uit geschakeld: 135. Muntz(Ned) 150 (+8). Herkenbosch. Muermans Estate Chal lenge Open, Challenge Tour, 250.000 gulden. Stand na 3e ronde: 1Nouailhac (Fra), Binaghi (Ita) 197 (-13), 3. Edlund (Zwe) 198,4. Marshall (Eng), Walker(Eng 199,7. Derksen (Ned) 201, 53. Steenka- mer(Ned) 212 (+2). Paardensport Calgary. CSIO. Springconcours (divisie 1 na barrage: 1. Pessoa (Bra) Gandini Bi- anca D'Amaury 0-40,977, 2. Engle (VSt) Hidden Creek Jones 0-42,755,3. Michael Whitaker (GBr) 0-42,899, 4. Hasbrouck (VSt) 4-40,316, 5. Fellers (VSt) Tulip 4- 42,309, na eerste ronde: 15. Van der Schans (Ned) Loreas 4-71,030. Spring concours (divisie 2), na barrage: 1Mini- kus (VSt) Whats Nu 0-34,468, 2. Charles (Ier) Carnavelley 0-35,878,3. Philippaerts (Bel) Otterongo 0-36,131,4. Lamaze(Can Rosina 0-36,959, 5. Bourdy (Fra) Helios 0-38,853,10. Van der Schans (Ned) Broe- reVDLCorland 4-38,013. Sportprijsvragen Lucky Day. Vrijdag 7 september: 2-4-5-6- 16-18-20-21 -25-27-30-35-36-51 -60-71 - 72-75-79-80. Tennis New York. US Open, 19,5 miljoen gul den. Mannen, kwartfinales: Hewitt (Aus/4) - Roddick (VSt/18) 6-7 6-3 6-4 3-6 6-4. Vrouwen, halve finale: Serena Williams (VSt/10) - Hingis (Zwi/1) 6-3 6-2. Gemengddubbel, finale: Stubbs/Wood- bridge (Aus/Aus/1) - Raymond/Paes (VSt/lna/2) 6-4 5-7 11-9. Mannen, dubbelspel, finale: Black/Ully- ett (Zim/14) - Johnson/Palmer (VSt/2) 7-6 2-6 6-3. Voetbal ors in Buenos Abres. Het natio nale voetbalteam gaat de strijd aan tegen een speciaal All Star team. Maradona heeft ook uitnodi gingen gestuurd naar ander toppers uit de internationale voetbalwereld, zoals Johan Cruijff, de Duitser Franz Beck- enbauer, de Fransman Michel Platini en de Britten Bobby Charlton en Kevin Keegan. SID/AFP KPN Eredivisie: Heerenveen-Vitesse 1-1. Stand aan kop: Vitesse 4-8, FC Twente 3- 7, Feyenoord 3-6, Willem II 3-6, Heeren veen 3-5, Ajax 2-4. Eerste divisie: FC Zwolle - Heracles Al melo 1-0 (1-0). 27. Bosschaart 1-0. Scheidsrechter: Van Huiten. Toeschou wers: 4350. TOP Oss - FC Volendam 1-1 (0-0). 72. Henriquez 1-0, 85. Buys 1-1. Scheids rechter: Van der Hitst. Toeschouwers: 2000. Gele kaart: Heesakkers, Eveleens (TOP Oss), Bartele (Volendam). RBC Roosendaal - Dordrecht '90 3-1(1-1). 21. Boogers 0-1, 28. Den Ouden 1-1, 64. Hertog 2-1, 88. Hertog 3-1. Scheidsrech ter: Braamhaar. Toeschouwers: 3300. Bijzonderheid: RBC-doelman De Ron stopt strafschop in 80e minuut. ADO Den Haag - Cambuur Leeuwarden 0-0. Scheidsrechter: Koopman. Toe schouwers: 3000. Gele kaart: Den Turk, Bodde (ADO Den Haag), De Roo, Van der Heide, Goudmijn, Veltman (Cambuur). Helmond Sport - Haarlem 0-3 (0-1). 13. Tol 0-1, 78. Mulders 0-2,83. Tamerus 0-3. Scheidsrechter: Karremans. Toeschou wers: 1500. Gele kaart: Van Dijk (Hel mond Sport), Stuut, Longuet (Haarlem). Bijzonderheid: Tamerus mist in 88e mi nuut strafschop. Eindhoven - Stormvogels Telstar 0-4 (0-3 10. Holwijn 0-1, 14. Van Heulen 0-2,23. Ten Heuvel 0-3, 49. Oostrom 0-4. Scheidsrechter: Haverkort. Toeschou wers: 1583. Gele kaart: De Lange (Telstar Stand: FC Zwolle 4 4 0 0 12 9-3 Veendam 3 3 0 0 9 8-3 Cambuur L. 4 2 2 0 8 4-1 ADODenHaag 3 2 1 0 7 6-1 RBC 4 2 1 1 7 7-4 Excelsior 2 2 0 0 6 5-2 Telstar 4 2 0 2 6 8-5 Haarlem 3 1114 5-4 Volendam 4 1 1 2 4 4-6 TOP 4 1 1 2 4 4-8 Heracles 3 1 0 2 3 4-3 VW 3 1 0 2 3 5-6 Dordr. '90 4 1 0 3 3 6-9 Eindhoven 3 0 2 1 2 3-7 GA Eagles 2 0 11 1 2-6 MVV 3 0 12 1 4-8 Helmond Sp 4 0 13 1 1-8 Emmen 10 0 10 1-2 België, competitie: Moeskroen-Charle- roi 0-1. Turkije, competitie: Ankaragucu-Genc- lerbicli 2-5. WK kwalificatie. Azië, groep A: Irak-Iran 1-2 (1-1). 20. Ridha 1-0,30. Karimi 1-1,84. Daei 1-2. Aantal toeschouwers: 60.000. Stand: 1. Iran 3-7, 2. Bahrein 3-5, 3. Sau- die-Arabië 3-4,4. lrak4-3,5. Thailand 3-2. Groep B: Qatar-China 1-1 (1-0).31. Naeu- mi 1-0,88. Bing 1-1. Stand: I.China 3-7,2. Qatar 4-5,3. VAE 3-3,4. Oezbekistan 2-3, 5. Oman 2-1. Wielrennen Ronde van Hessen. Derde etappe, Bad Hersfeld-Borken: 1. Garcia Alonso (Spa) 173 km in 4,25.32,2. Förster (Dui) 0.18,3, Glomser (Oos), 4. Trumpauskas (Lit), 5. Nikolai (Dui). Algemeen klassement: 1. Ullrich (Dui) 12.44.01, 2. Kessler (Dui) 0.38, 3. Sunderland (Aus) 0.40, 4. Blaud- zun (Den) 0.43,5. Werner (Dui). Ronde van de Toekomst. Tweede etap pe, Renaze-Orgères-en-Beauce: 1. Jean- Patrick Nazon (Fra)249 km in 5.25.21, 2. Cortinovis (Ita) 0.05,3. Lembo (Fra) 0.43, 4. Kern (Fra) 0.51, 5. Fedrigo (Fra). Alge meen klassement: 1. Nazon 9.58.42, 2. Cortinovis 0.20, 3. Lembo 1.01,4. Oesov (WRu) 1.11,5. Liboreau (Fra). Holland Ladies Tour. Zesde etappe, start en finish in Heerlen: 1. Grimberg (Ned) 82,9 km in 2.18.54, 2. Rossner (Dui), 3. Van Alebeek (Ned) 0.34,4. Bras (Ned), 5. Rombouts (Ned), 6. Vos (Ned), 7. Kostöl (Noo), 8. Spijkerman (Ned), 9. Bosman (Ned), 10. Van den Brand (Ned). Eind stand: 1. Rossner 16.57.50,2.Zilioete (Lit 2.08, 3. Mansveld (Ned) 4.23, 4. Schoke (Dui) 4.33,5. Grimberg 4.36,6. Robb (NZI 4.47, 7. Stensvold (Noo) 4.47, 8. Wich- mann (Dui) 6.00,9. Oerbonaite (Lit) 6.31, 10. Kramp (Ned)7.19. Ronde van Polen. Vijfde etappe, Kozu- chów-Szklarska Poreba: 1. Chmielewski (Pol) 160 km in 4.01.41,2. Voigt (Dui) 0.03, 3. Baguet (Bel), 4. Caucchioli (Ita), 5. Rumsas (Lit). Algemeen klassement: 1. Andriotto (Ita) 24.07.53,2. Vilcynskas (Lit 0.31,3. Chmielewski 0.46,4. Voigt 0.51, 5. Baguet 0.55. VLISSINGEN - De wielerploeg van Mercury/Telekom neemt vandaag toch met acht renners deel aan de Delta Profronde. Op het laatste moment zijn Jeremy Hunt en Jay Sweet van Big Mat aan de formatie toegevoegd. De organisatie is er verder in ge slaagd de Poolse ploeg Mroz toe te voegen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 65