Roep om tweede ontsluiting 4l ml PZC Zuster Josina schept er niet over op NU EEN AUTO BIJ AUTOEXPERT HALEN, OVER EEN JAAR PAS BETALEN. Magistraat wijk krijgt informatie over project Buitengewoon Veilig Politiek Vlissingen Virus doorkruist open dag Mikke Ringrij dersdag Kabouterfeest Veertig mille voor goed doel Speurtocht voor kinderen rond Fort Rammekens 404040 0 VOOR KINDEREN MET MINDER KANSEN LANCIAf donderdag 6 september 2001 Zuster Josina verzorgt de tuin alleen, want 'ik weet er echt niets van' zegt de op de achtergrond staande Veronica. foto Charles Strijd door Ab van derSluis VLISSINGEN - De roep om een betere ontsluiting van Vlissin gen wordt steeds luider. Nadat eerder deze week GroenLinks in zijn concept-verkiezingspro gramma pleitte voor betere toe gangswegen, heeft nu ook de Lokale Partij Vlissingen-Sou- burg zich gemeld bij het college. De eenmansfractie wil dat B en W uitvoering geven aan een mo tie over de tweede uitvalsweg die al in 1998 raadsbreed werd overgenomen. Vlissingen praat al jaren over een betere ontsluiting, die er voor moet zorgen dat het ver keer in de zomermaanden snel ler kan doorstromen. Drie jaar geleden diende het CDA een motie in, maar daar gebeurde weinig mee. In 1999 kwamen de christen-democraten opnieuw met een motie, vrijwel identiek aan de voorgaande, met dat ver schil dat er een termijn gesteld werd. Voor 1 april van dit jaar zou het college stappen moeten nemen. De Lokale Partij Vlis- singen-Souburg wijst het colle ge er in een brief op dat niet al leen inwoners, maar ook de tienduizenden bezoekers kla gen over de slechte verkeerssi tuatie in Vlissingen. De stadsge westelijke brandweer sloot zich vorige maand aan bij de klagers. In het brandveiligheidsplan wees commandant R. Maljaars erop dat de brandweer stelsel matig de opkomsttij d over schrijdt bij een brand in de bin nenstad, omdat de aanleg van een tweede ontsluitingsweg op zich laat wachten. De herin richting van de Paul Kruger- straat zorgt er niet voor dat het verkeer sneller doorstroomt, zegt de Lokale Partij Vlissin- gen-Souburg. „De infrastructuur voldoet niet meer aan het verkeersaanbod van het dagelijkse, huidige ver keer", aldus de partij in een brief aan B en W. „Het gevolg is een dagelijks terugkerende file vorming en stagnatie op de be langrijkste toegangswegen van Vlissingen, waardoor er een on veilige situatie kan ontstaan voor de hulpdiensten. De situa tie is naar onze mening onac ceptabel." De slechte bereik baarheid, meent de fractie, is niet goed voor het imago van Vlissingen en kan economische ontwikkeling belemmeren. Acties van raadsleden, waaron der de motie van 1998 en 1999, hebben niet het gewenste resul taat gehad. De lokale partij eist van het college dat het nu stap pen onderneemt en de kwestie 'serieus' en 'professioneel' aan pakt. De fractie vindt dat B en W niet kunnen blijven wachten op het vrij komen van het KS G-ter- rein. De Lokale Partij Vlissin- gen-Souburg heeft vier schrif telijke vragen gesteld over de tweede uitvalsweg. Ze wil we ten wanneer het college nu zijn toezeggingen omzet in daden. Ook vraagt de fractie of er al een onderzoek is geweest naar een betere infrastructuur en of in de begroting voor volgend jaar re kening is gehouden met aanpas singen en verbeteringen van de wegen. Tot slot vraagt de partij of er verkeersplannen zijn inge diend bij Rijk en provincie voor financiering van de infrastruc tuur. MIDDELBURG - De open dag van vogel- en egelopvang De Mikke in Middelburg gaat niet door. De Mikke is gesloten om dat er een virus onder vogels heerst. Er kunnen wel vogels ge bracht worden. doorRené Hoonhorst HULST - Ruim dertig jaar hoofd van de kinderafdeling in een franciscanessenziekenhuis in de Curafaose hoofdstad Wil lemstad, acht jaar hoofd van de kinderafdeling in het voormali ge Sint Liduina in Hulst, jaren verpleegkundige in het vroegere Ignatiusziekenhuis in Breda, huishoudelijke hulp in het Bre dase franciscanessenklooster Maria Mater Dei. Voorwaar een carrière om trots op te zijn. Geertruida van Scheppingen, al bijna zeventig jaar beter bekend als zuster Josina, schept er echter niet over op en laat zich er al hele maal niet op voorstaan. Zoals ze er ook geen woord aan vuil maakt dat ze zich na haar hospi taalloopbaan decennialang het vuur uit de sloffen liep voor het Hulster Rode Kruis en op 89-ja rige leeftijd nog hele dagen pop pen maakt voor kinderen in Roemeense weeshuizen. Haar huisgenoot zuster Veronica helpt echter als Josina te be scheiden dreigt te worden. Want zuster Veronica (die 77 jaar geleden bij haar geboorte de naam Annie meekreeg) vindt dat collega Josina best eens in het zonnetje gezet mag worden. Plet is niet niks om het platina professiejubileum te vieren. Af en toe gedenkt een franciscanes nog wel eens dat ze zeventig j aar geleden haar kloostergelofte af legde. Maar een zuster die haar platina feest viert en nog zelf standig woont, moet met een lampje worden gezocht. Josina is echter nog zo vief als een hoentje en zal ook het rodium jubileum (75 jaar) nog zonder veel moeite vieren. Zusters van kloosterorden mo gen tegenwoordig een beetje buiten de maatschappij staan. Maar ook daar is bij Josina geen sprake van, verzekert Veronica. Tijdens de eucharistieviering en de receptie in het klooster van de Bredase congregatie van franciscanessen, Maria Mater Dei, zal dat zaterdag blijken. Veel (oud-)buurtbewoners, ken nissen en de pastor van de Blaauwe Hoeve uit Hulst zullen over twee dagen naar de Mon seigneur Hopmanstraat in de West-Brabantse bisschopsstad komen, weet Josina zeker. De zusters zijn en waren namelijk erg populair in de straat en de wijk, moet Veronica weer even verduidelijken. „De kinderen uit de buurt kwa men hier regelmatig over de vloer om te spelen. Regelmatig brachten ze zelfs een koffer mee om een dagje te logeren." Josina was een kei in haar werk, verklaart Veronica. En zij kan het weten, want Josina volgde haar op toen ze na Curacao naar Hulst kwam. „Ik moest het even rustiger aan doen en ben later naar de kraamafdeling gegaan. Ik hoorde later van een dokter 'jij was goed, maar Josina is be ter'", zegt Veronica zonder een spoor van afgunst. Een voorma lige directeur van het Liduina karakteriseerde Josina als 'ie mand die er altijd was, maar die je nooit zag'. Pas als ze er niet was, viel ze echt op omdat men sen dan af en toe even niet wis ten hoe het verder moest op de kinderafdeling. Voor Josina was de verpleging echt een roeping, laat ze ook zelf doorschemeren. „De dag dat ik met pensioen moest, is één van dé kwaadste dagen in mijn leven geweest." Professie Toen Josina en Veronica hun professie deden, raakten ze hun burgerlijke roepnamen Geertje en Annie kwijt. Alleen hun di recte familie noemde hen nog ooit bij die namen. Echt moeite hebben ze daar nimmer mee ge had. Veronica, die toch weer het woord doet voor de twee zus ters: „We kregen gelukkig na men van heiligen met normale namen. Ze hadden ons ook kun nen opschepen met een onuit sprekelijke naam als Neposuma of zoiets." door Matthew Gideonse MIDDELBURG - Bewoners van de Magistraat wijk in Middel burg krijgen dinsdag 11 septem ber tekst en uitleg over het pro ject 'Buitengewoon Veilig'. Het project wordt uitgevoerd door de gemeente, Woongoed Middelburg, de politie en de DOMBURG - Zorgcentrum Ter Mantelinge houdt zaterdag 8 september de jaarlijkse ringrij- dersdag aan de Domburgseweg. De Domburgse Ringrij vereni ging sluit dan traditiegetrouw het ringrij seizoen af. Naast het ringsteken worden verschillen de ambachten gedemonstreerd. Er staan kraampjes met lekker nijen en er wordt een rommel markt gehouden. Ook zijn er activiteiten voor kinderen. De opbrengst van de dag gaat naar de bewoners van het zorgcen trum. Het evenement begint omstreeks 10.00 uur. VROUWENPOLDER - Peuter speelzaal Ons Polderhuisje in Vrouwenpolder houdt zaterdag 15 september een Kabouter feest op het voetbalveld aan de Oranje Nassaulaan. Kinderen kunnen tussen 10.00 en 12.00 uur meedoen aan aller lei spellen zoals doelschieten, sjoelen en grabbelen. Ook is er een poppenkastvoorstelling en kunnen de kinderen zich laten schminken. Verder mogen tegen betaling van vijf gulden eigen spulletjes worden verkocht. GRIJPSKERKE - De rommel markt die vorige week zaterdag in Grijpskerke is gehouden, heeft bruto ruim 48.000 gulden opgeleverd. Na aftrek van de ge maakte kosten, wordt het be drag, naar schatting ongeveer veertigduizend gulden, overge maakt aan de stichting Paz Ho- landesa, die medische projecten in Peru uitvoert. De opbrengst van de rommelmarkt gaat elk jaar naar een ander doel. wijk vereniging om de leefbaar heid in de wijk te verbeteren. De bewonersavond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in kerkgebouw de Hoeksteen aan de Roozenburglaan 22. De ge meente, Woongoed Middelburg en de politie willen zorgen voor vernieuwing van de wijk, maar zeggen de bewoners nodig te hebben om de wijk leefbaarder te maken. Op de informatie avond krijgen de omwonenden te horen wat ze zelf kunnen doen voor de wijkverbetering. Het project 'Buitengewoon Vei lig' bestaat uit verschillende on derdelen, zoals het herstraten van achterpaden, het aanbren gen van betere verlichting, het opknappen van voor- en achter tuinen en buurtpreventie. On derdeel van de herstructurering van de wijk was ook het neerha len van de flats in de Magi straatwij k, vorig jaar december. RITTHEM - Het milieu-infor matie- en educatiecentrum Walcheren (MicMec). houdt op woensdag 12 september voor kinderen vanaf 10 jaar een ont- j dekkingstocht rondom Fort i Rammekens in Ritthem. Aan de hand van een routebe- j schrijving worden plekken be- zocht waar iets over de geschie- denis of de natuur gevonden kan worden. Langs de route staan gidsen die helpen of uitleg ge- ven. De film 'Broken Dikes' j wordt hier vertoond, die onder meer beelden laat zien van Wal- cheren voor de overstroming, i Tussen 14.00 en 16.30 uur kun nen kinderen vanaf tien jaar gratis aan de tochten deelne men. Op zondag 16 september komt een verhalerverteller naar het fort. Hij leest tussen 14.30 en 15.30 uur verhalen voor uit de boeken van schrijver en teke naar Wim Hofman. De activitei ten zijn bij de entreeprijs van Fort Rammekens inbegrepen. Het fort ligt aan de Ramme- kensweg in Ritthem en is dage lijks geopend tussen 13.00 en i 17.00 uur, behalve op maandag, HELP HET GEWKK HANDJE Opvoeden is in deze tijd geen gemakkelijke taak. De cijfers spreken duidelijke taal: vandaag de dag krijgt maar liefst I op de 20 kinderen in Nederland te maken met jeugdhulpverlening, meestal als gevolg van een verstoorde thuissituatie. Gelukkig bestaan er voor deze kinderen allerlei vormen van hulp. Vele mensen zetten 188 NATIOMAAL FOIMB3S KINDERHULP Brinkpoortstraat 32, 741 I HS Deventer, tel.: 0570 - 61 I 899, fax: 0570 - 645 602 Internet: www.kinderhulp.nl, e-mail: receptie@kinderhulp.nl zich elke dag in om hen toch een toekomstperspectief te bieden. Dat neemt niet weg dat ze, net als andere kinderen, van tijd tot tijd wel een extraatje kunnen gebruiken. Kinderhulp is het fonds dat daar al bijna 40 jaar voor zorgt. Helpt u 'n handje? GIRO DEVENTER Autobedrijf Britannia, Vlissingen. Fiat- en Alfa Romeo-dealer. Tel. 0118-41 77 36. A. de Keyzcr Zoon, Tcrneuzen. Fiat-, Alfa Romeo- en Lancia-dealer. Tel. 0115-69 45 64. U kent AutoExpert als het beste adres voor een door-en-door betrouwbare occasion met een uitstekende prijs/kwaliteit-verhouding. Alsof dat niet voldoende is, komt uw AutoExpert-dealer tijdelijk met een super aanbod voor gebruikte auto's tot 5'jaar oud: Nu een occasion halen, over een jaar pas betalen! Ideaal voor als u op dit moment een betrouwbare auto nodig hebt, maar uw geld liever eerst aan andere zaken uitgeeft. keuze uit vele merken en modellen auto's jonger dan 1 jaar: 2 jaar verlengde garantie auto's ouder dan 1 jaar en jonger dan 5 jaar: 12 maanden volledige garantie certificaat van het DEKRA kwaliteitsmerk 14 dagen omruilgarantie gecontroleerd op 85 punten 100% in topconditie interessante financiering Nationale Auto Pas heldere voorwaarden Voor algemene informatie: 0800 - 099 88 S0 (gratis). AutoExpert vindt u bij onderstaande geselecteerde Fiat-, Alfa Romeo- of Lancia-dealer(s). Voor de uitgestelde betaling geldt een maximumbedrag van 10.000,- 4.537,80), een minimale aanbetaling van 25% en aflossing 12 maanden na aankoopdatum. Financiering via Fidis Nederland. Toetsing bij het Bidt te Tiel. De nieuwe dealer in de gebruikte klasse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 18