Schade door remmer niet vergoed PZC PZC Politiekorps trekt in nieuw bureau Gas en riool buitengebied blijft te duur Kijkkast wordt over het hoofd gezien Raad Axel verschuift beraad wegens kiezen naam fusiegemeente 17 Kruising Vogelwaarde is volgens college niet onveilig, maar wordt wel vervangen Jonge jury keurt kinderboeken in bibliotheek Agenten gaan wijksteunpunt in winkelpassage Breskens bemannen Drankrijder ramt vrachtauto Auto gestolen in Oost-Souburg Diefstal bouwmaterialen Nekklachten na botsing Aanleg tuin nieuw gemeentehuis Man mishandeld in Goes Eendracht maakt macht houdt taptoe Activiteiten en kermisattracties in Nieuw-Namen VOLVO dinsdag 4 september 2001 door René Hoonhorst HENGSTDIJK - Hontenissena- ren die in het buitengebied wat verder van bebouwingsconcen traties wonen, hoeven voorlopig nog niet te rekenen op aanslui ting op de riolering en een aan tal nutsvoorzieningen. De aan sluitkosten zullen nog wel een aantal jaren te duur blijven, verwachten burgemeester en wethouders van Hontenisse. Een bewoner van de Vogeldijk, een landelijk weggetje aan de zuidkant van de kreek De Vogel onder Hengstdijk, vraagt de ge meenteraad om te onderzoeken of aansluiting op de riolering, het gasnet en de kabel voor ra dio- en televisieontvangst tege lijkertijd kan worden uitge voerd. In één keer Door alle leidingen in één keer aan te leggen, kunnen de geza menlijke kosten zodanig wor den gedrukt dat aansluiten ren dabel (of in elk geval betaalbaar wordt, hoopt de polderbewo ner. Het Hontenisser collége looft de initiatiefnemer om zijn 'sympa thieke' verzoek. Maar het dage lijks bestuur denkt dat het nog wel een poosje kan duren alvo rens alle woningen in het bui tengebied op riolering en nutsvoorzieningen worden aan gesloten. De woning aan de Vo geldijk is in de gemeentelijke dossiers opgenomen als een 'niet verplicht aan te sluiten pand'. Limiet Provinciaal is afgesproken dat woningen die voor minder dan 35.300 gulden op de riolering kunnen worden aangesloten, in aanmerking komen. Om huizen aan de Vogeldijk op het net aan te sluiten, zou die limiet 'fors moeten worden overschreden', laten B en W de gemeenteraad weten. Alleen als de toekomstige lozingseisen veel strenger wor den, en de subsidie voor riole ringsaansluitingen via bijdra gen van Rijk en/of provincie vervolgens worden aangepast, zou aansluiting op de riolering in beeld komen, verwacht het college. B en W kunnen zich niet goed voorstellen dat Delta Nuts en dochterbedrijf Zekatel wel plannen hebben om ook huizen die los van elke bebouwings concentratie staan, van gas- en kabelaansluitingen te voorzien. De gemeente zal wel contact op nemen met de tv/ee bedrijven om eventuele toekomstige aan- sluitplannen op elkaar af te stemmen, stelt het college de raad voor. De gemeenteraadsle den laten morgen tijdens de raadsvergadering weten of ze zich in dat voorstel kunnen vin den. De vergadering wordt ge houden in het gemeentehuis van Kloosterzande en begint om 19.00 uur. door René Hoonhorst VOGELWAARDE - Burgemees ter en wethouders van Honte nisse wijzen een verzoek tot schadevergoeding van een in woonster van Kloosterzande af. De inwoonster botste eind vorig jaar tegen de verkeersremmer aan de noordkant van Rapen burg in Vogelwaarde. Haar auto liep voor vierduizend gulden schade op. Het college vindt dat de middengeleider duidelijk ge noeg is te zien en niet vaak tot ongelukken geleid heeft. Het college stelt dat de gemeen te 'geen schuld of nalatigheid' kan worden verweten en houdt het daarom bij een excuusbrief aan de klaagster. Het excuus is vooral bedoeld omdat de Kloos- terzandse acht maanden op het antwoord van het college heeft moeten wachten. Verkeerstech nisch treft de gemeente minder blaam, laat het dagelijks be stuur in de brief weten. De ver keersremmer bij de noordelijke toegang tot Vogelwaarde is al in november 1995 geplaatst. Vlak na plaatsing knalde een auto mobilist tegen de remmer op, maar daarna zijn er weinig bot singen meer geweest, stelt ge meentesecretaris F. van Kuppe- veld. Vreemd Het dagelijks bestuur van Hon tenisse voert aan dat de midden geleider geen onveilige vormge ving heeft, niet op een vreemde plek staat en behoorlijk is ver licht. Het is volgens de secreta ris dan ook vreemd dat een in woonster uit de eigen gemeente HULST - In de bibliotheken in Hulst, Kloosterzande en Vogel waarde is een stand ingericht met boeken die gelezen kunnen worden door de 'jonge jury'. Dit is een leesbevorderingsactivi teit voor jongeren van twaalf tot vijftien jaar. Tot en met 31 januari van het volgend jaar beoordelen de jon ge lezers kinderboeken die in 1999 en 2000 zijn uitgebracht. Hun mening over het gelezen boek kunnen ze invullen op een speciaal deelnameformulier, dat in de leeszalen te verkrijgen is, De jeugd van acht tot en met twaalf jaar kan tot begin okto ber meedoen aan het leespro gramma 'nooit niks te doen? lees over je hobby'. De boeken voor dit programma worden ook uit gestald in een speciale stand. Een volle kaart met vier stickers (vier gelezen boeken) levert een beloning op die tijdens de kin derboekenweek (3 tot en met 13 oktober) in cle bibliotheek kan worden afgehaald. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB TERNEUZEN Tel: (0115)686000 Fax: (0115)610724 E-mail: redtern@pzc.nl C. A. M. van Gremberghe (chef) W. A. Bareman P. I. F. M, Cappetti L, E. Dominicus B. J. G. Pelgrim A. M. van Stee J. F. D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114) 373840 E-mail: redhulst@pzc.nl S. van Doorsselaer R. E. A. Hoonhorst CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl de remmer niet wist te staan. De klaagster heeft overigens samen met 3VO cle situatie in Vogel waarde nog eens bekeken. De verkeersveiligheidsdeskundi- gen oordeelden dat de kruising van Rapenburg met de Hengst- dijkse Keiweg en de Margretse- dijk veiliger kan worden inge richt. B en W beamen dat, maar con cluderen dat 3VO de situatie 'niet onacceptabel' acht. Overi gens verwacht het college dat een rotonde of een slinger in de weg de kruising in de toekomst verkeersveiliger zal maken. De precieze maatregelen en het tijdstip waarop ze worden uit gevoerd zijn af hankelijk van het uitvoeringsschema voor het Oost-Zeeuws-Vlaamse ver- keersveiligheidsproject De Ruit, zegt Van Kuppeveld. De middengeleiders, die ook aan de andere kant van het Ra penburg en op de Cloosterstraat in Kloosterzande staan, zijn niet onveilig, vindt het college. Het dagelijks bestuur meldt de klaagster dat er 'onvoldoende argumenten zijn om aansprake lijkheid voor het ongeval te aan vaarden'. De gemeenteraadsle den van Hontenisse, aan wie de gedupeerde verkeersdeelneem- ster haar claim richtte, laten morgen weten of ze het stand punt van het college onder schrijven. Zó moet het dus, maar veel passanten hebben dat nog niet in de gaten. door René Hoonhorst HULST - De meeste dagrecreanten, kooptoeristen én inwoners van Hulst lopen er gewoon vqorbij. Het zil vergrijze, ijzeren obstakel op de kop van de Overdam- straat wordt nog niet als kijkkast herkend. Een ge meentelijk voorlichtingsoffensief of een verklarend bordje zal meer mensen de kast in moet lokken. Het is namelijk de bedoeling dat geïnteresseerden on der de poten van het staketsel doorlopen en in het midden hun hoofd omhoog steken. Een druk op cle knop en vijf Hulstenaren en de gemeentearchivaris steken van wal met onderhoudende en leerzame ver tellingen over het woongenot en de historie van de vestingstad. Volgens cultuurwethouder R Weemaes moeten de foto Peter Nicolai verhaaltjes uit de videokast vooral het bourgondische karakter van Hulst benadrukken. In de loop van vol gend jaar moeten drie kanonnen (op het Solmsbol- werk, het Molenbolwerk en één met uitzicht op de Li- niedijk) de aantrekkelijkheden van Hulst nog meer in het zonnetje zetten: Door de lopen van het wapentuig krij gen belangstellenden zicht op mooie taferelen van Hulst buiten de wallen. door Barend Pelgrim OOSTBURG - Na anderhalf jaar was het eindelijk zover. Gisteren kon het politiekorps West-Zeeuws-Vlaanderen zijn intrek nemen in het nieuwe on derkomen in Oostburg. De nieuwbouw aan de Trageldam mag er wezen: het pand is licht en ruim en de politiemensen hebben er de beschikking over een perfect geoutilleerde ac commodatie, terwijl ook het pu bliek er op een behoorlijke ma nier ontvangen kan worden. Het oude bureau, dat maar een klein stukje verderop ligt, vol deed niet meer aan de moderne eisen. Toch heeft het al met al ruim zes jaar geduurd voor de nieuwbouwplannen ten uitvoer werden gebracht. De uitwer king bleek nogal wat horden te bevatten, vervolgens liet de uit eindelijke goedkeuring van het integrale huisvestingsplan van de Zeeuwse politie (waar de nieuwbouw in Oostburg ook on der valt) nog eens langer op zich wachten dan gepland. Teamchef C. van der Laan van het Oostburgse korps is niette min een content mens. Hij bena drukt dat het voor zijn perso neel meer dan prettig is dat ze voortaan onder moderne om standigheden kunnen opereren. De kantoren zijn alle voorzien van nieuwe computerappara tuur, het meubilair is compleet vervangen om aan alle Arbo- voorschriften tegemoet te ko men, en tot en met de kantine aan toe oogt alles helder en vriendelijk. In het nieuw pand zijn de ver schillende bezoekers- en ge bruikersstromen van elkaar ge scheiden. De agenten hebben een eigen dienstingang en ook arrestanten hoeven niet via de hoofddeur naar binnen ge troond te worden. Verder kun nen mensen die aangifte komen doen of hun verhaal moeten ver tellen, dit in alle privacy doen. Daarnaast krijgt Slachtoffer hulp pal bij de ingang een eigen kantoor, waardoor de slachtof fers van een misdrijf direct op gevangen kunnen worden wan neer ze hulp nodig hebben. Op de eerste verdieping is boven dien een zogenaamde kamer in gericht voor langdurig horen van cliënten onder prettige om standigheden. Er zijn altijd ge vallen waar je rustig voor moet kunnen gaan zitten, onze men sen de bezoekers goed moeten kunnen opvangen en waar ver trouwelijk over gecommuni ceerd moet kunnen worden", al dus Van der Laan. Dakterras Erg gelukkig is de chef ook met het fraaie dakterras aan de ach terzijde, waar agenten kunnen pauzeren. ,,Het is zonder meer een vooruitgang. Van kleedka mers tot en met receptie, alles is perfect toegerust." Het Oost burgse bureau kent geen arres tantencel, enkel een zogeheten ophoudkamer voor kortstondig verblijf, met daarnaast een ver hoorkamer. De kosten van het nieuwe onderkomen bedragen naar schatting drieënhalf mil joen gulden. Het pand aan de Trageldam wordt volgende week officieel geopend maar is vanaf vandaag volledig opera tioneel. BRESKENS - In het centrum van Breskens wordt volgende maand een politiekantoor geopend. Het gaat een zogenaamd wijkonder- steuningspunt van het nieuwe regiobureau van de politie in Oost burg. Het kantoortje komt in de winkelpassage van de Edah-supermarkt aan de Mercuriusstraat. De politie zal er tijdens kantooruren in ie der geval spreekuren instellen. De opening van de Bressiaanse politiepost past in het beleid om be ter zichtbaar aanwezig te zijn voor het publiek. Het team van de po litie in Breskens zal gaan bestaan uit zes mensen. De leden zullen vanuit Breskens zorg dragen voor de politietaken in de kernen Groede, Schoondijke, IJzendijke en Hoofdplaat. Breskens is na Sluis de tweede plaats in West-Zeeuws-Vlaanderen waar een regio naal ondersteuningspunt wordt ingericht. AXEL - Een 37-jarige automobilist uit de gemeente Axel is gistermorgen rond 05.00 uur, onder invloed van alcohol, op de Nieuwstraat te Koewacht tegen een vrachtauto gereden. Hij was na de aanrij ding weggelopen maar kon even later worden aangehouden. De man kreeg een rijverbod van vijf uur en een procesverbaal. De vrachtwagen werd ter plaatse gerepareerd en kon zijn weg vervolgen.. De personenauto was beschadigd aan de voorzij de. OOSTBURG - Tussen zaterdag en gistermorgen is vanaf de Berkenstraat te Oost-Souburg een blauwe Opel Kadett Hatchback gestolen. Het kenteken van het voertuig is PZ-57-XS. VLISSINGEN - Tussen zondagmiddag en gistermiddag zijn uit een in aanbouw zijnde woning in de wijk Lammerenburg in Vlissingen bouwmaterialen weggenomenD e bouwmateri alen vertegenwoordigen een waarde van een paar duizend gulden. Vanaf een bedrijfsterrein in Oosterland zijn tussen zaterdag middag en gistermorgen goederen weggenomen ter waarde van een paar honderd gulden. De buit bestond onder meer uit koperen leidingen. MIDDELBURG - Twee personenauto's zijn gisternacht rond half een zwaar beschadigd bij een ongeïuk in Middelburg. Een 21-jarige inzittende uit Middelburg is met nekklachten naar het ziekenhuis gebracht. De aanrijding vond plaats doordat een 25-jarige Middelburger op de kruising van de D. Rijkersstraat en de Poelendaeleweg geen voorrang gaf aan een 20-jarige plaatsgenoot die van rechts kwam. ZIERIKZEE - Drie bedrijven uit Schouwen-Duiveland gaan de aanleg van de tuin en parkeerruimte rond het nieuwe ge meentehuis voor hun rekening nemen. Burgemeester en wet houders verlenen naar verwachting volgende week de defini tieve opdracht aan de laagste inschrijver op de openbare aanbesteding. Het gaat om BTL Uitvoering (Bruinisse), Habo Hoveniers (Renesse) en Braber Groenvoorzieningen (Renesse), die voor dit karwei een gelegenheidscombinatie hebben gevormd. De aanbesteding bestaat uit alle grondwerken, de aanleg van vijvers, verhardingen voor paden, wegen en parkeerstroken én het verzorgen van alle beplanting in de driehoek tussen de Nieuwe Kooiweg, Houwersweg en Laan van Saint Hilaire. Het omgevingsplan is ontworpen door landschapsarchitect Jos van de Lindeloof uit Delft. GOES - In een uitgaansgelegenheid in de Goese binnenstad is zondag rond 1.30 uur een 21-jarige Kapellenaar mishandeld door een hem onbekende man. De Kapellenaar kreeg zonder reden een kopstoot en een vuistslag in het gezicht. De verwon dingen die hij daarbij opliep, moesten worden gehecht. Op de Westhavendijk in Goes werd diezelfde nacht rond 6.00 uur een 18-j arige automobilist uit Goes aangehouden wegens rijden onder invloed. Hij kreeg een proces-verbaal en een rij verbod van vier uur. kiezen naam tot 1 januari 2003 de 'werknaam' voor de nieuwe gemeente wordt. „Mocht de raad van de nieuwe gemeente die naam goed vinden, dan wordt hij officieel. Maar de ge meenteraad kan begin 2003 toch nog voor een andere naam kiezen óf de inwoners laten kie zen door een referendum uit te schrijven, zoals de heringedeel de nieuwe Gelderse gemeente Betuwestad momenteel doet." Teamchef Van der Laan was gisteren erg in zijn sas met het nieuwe onderkomen van de West-Zeeuws- Vlaamse politiemacht. foto Peter Nicolai door René Hoonhorst AXEL - De gemeenteraad van Axel stelt woensdag 26 septem ber de naam vast voor de nieuwe fusiegemeente Midden- Zeeuws-Vlaanderen. Op die zelfde dag beslissen ook de ra den van Terneuzen en Sas van Gent over de nieuwe naam en daarom wordt de reguliere raadsvergadering, die donder dag 13 september plaats zou vinden, een kleine twee weken opgeschoven. Het uitstel van de gemeente raadsvergadering levert geen problemen op, stelt wethouder J. van Schaik. „Er staan geen stukken op de raadsagenda die extra spoed vereisen. Boven dien zijn de meeste commissie vergaderingen al gehouden, zodat ambtelijk al aan de voort gang kan worden gewerkt. We zagen er als college van burge meester en wethouders daarom weinig in een extra vergadering te houden alleen om de naam vast te stellen." In de wandel gangen deed eerder het gerucht de ronde dat de naam 'Terneu zen' - als grootste kern en cen trumgemeente - het meeste kans maakt als naam voor de fusiege meente. De huidige werktitel Midden- Zeeuws-Vlaanderen is te lang en heeft bovendien historisch en geografisch weinig wortels. Van Schaik wilde de door de drie colleges voor te stellen naam gisteren nog niet noemen. Hij benadrukte wel dat de te KOEWACHT - De muziekver eniging Eendracht Maakt Macht (EMM) houdt zaterdag 8 september haar jaarlijkse tap toe op het Kerkplein. Aan dit muzikale festijn wordt verlenen de drumfanfare Duin dorp uit Scheveningen en het junior drumcorps Johan Friso uit Middelburg ook hun mede werking. De taptoe begint om 19.30 uur met een gezamenlijke presentatie van de korpsen. Hierna treedt iedere vereniging afzonderlijk voor het voetlicht. Ter afsluiting spelen de drie korpsen traditioneel het Wilhel mus en the Last Post worden. NIEUW-NAMEN - Nieuw-Na men viert het komende week einde kermis. Van zaterdag 8 tot en met dinsdag 11 september staan in het centrum verschil lende kermisattracties opge steld. Daarnaast heeft het plaatselijke feest en sportcomi té een aantrekkelijk omlijs tingsprogramma opgesteld voor jong en oud. Vrijdagavond begint in café Sint Cecilia om 20.00 uur een fa miliequiz. Zaterdag kunnen liefhebbers vanaf 13.00 uur in zaal Du Commerce inschrijven voor een autorally. De schutters spannen de boog in Sint Cecilia voor een schieting op de liggen de wip. Zondagmorgen wordt om 11.00 uur de hoogmis gehou den in de parochiekerk. Maan dag' begint om 10.00 uur eerst de traditionele eucharistieviering voor de overleden parochianen. In Sint Cecilia is er een schieting en in Du Commerce een kaar ting. De laatste dag vindt er nog een schieting plaats in Sint Ce cilia. Om 16.30 uur klinkt in de Hulsterloostraat het startschot voor een wielerwedstrijd voor veteranen. (Advertentie) We weten niet wat beter is: UW VOLVO of onze service. CAICAPPENDIJK Mr. F.J. Haarmanweg 49 Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 43