Wereldtoppers In Zwintriatlon PZC Zuivere hattrick binnen acht minuten Dansen op golven Van der Vegt moet carrière beëindigen ssttfi Nog geen oplossing NAC Basketball 24 Luc van Lierde grote kanshebber bij mannen uitslagen agenda sbw dinsdag 4 september 2001 doorGertvan Dijk ZWOLLE - Hij koestert nog steeds dat ene sprankje hoop, houdt zich vast aan een stro halm. Maar diep in zijn hart gaat voetballer Henry van der Vegt er vanuit dat zijn carrière voorbij is. De 28-jarige midden velder van Udinese kampt al een jaar met hartritmestoornissen. Alle behandelingen zijn tot nu toe zonder resultaat gebleven. Een rentree in de Serie A is ver der weg dan ooit. Vorige week ging het bij een laatste test in Milaan faliekant mis. Medicijnen leken de stoor nissen aanvankelijk de kop in te drukken. Maar bij een stimula tie van het hart, waarvoor Van der Vegt volledig onder narcose was gebracht, vloog zijn hart slag 'volledig uit de bocht.' ,Ik heb er zelf gelukkig niks van gemerkt, maar in een kunstma tig opgewekte stress-situatie kreeg ik een hartslag van 280 slagen. Onvoorstelbaar hoog, niet normaal. Als dat op het veld zou zijn gebeurd, dan had ik het niet overleefd. De chirurg gaf mijn hart heel bewust een enor me opdonder. Een hartslag van 280 krijg je anders misschien al leen als je op het punt staat om neer te storten met een vlieg tuig. Als je leven dus op het spel staat. Maar in een gewone voet balwedstrijd gebeuren er ook de raarste dingen met je hart, sta je soms ook bloot aan enorme spanningen. Daar moet je hart dus wel tegen bestand zijn. Daarom zocht die chirurg de grens op. Helaas, ik schoot er overheen. Dan is het niet ver antwoord om te voetballen." De hartritmestoornissen zijn veroorzaakt door een griepvi rus, zoveel is Henry van der Vegt inmiddels wel wijzer geworden na zijn uitgebreide medische zoektocht in Italië en ook in Duitsland. ,,Zo'n virus ver dwijnt via je keel, maar bij mij is het afgezakt naar mijn hart. Dat overkomt één op de zoveel mil joen mensen. Die kans is echt heel klein. Ik heb heel veel pech gehad, wat kim je er anders van zeggen. Een superkleinplekje in mijn hart is aangetast. Dat is de oorzaak van alle problemen. De dokters weten ook waar het plekje zit. Ergens heel diep in mijn hart, dat maakt het alle maal nog wat gecompliceerder. Medicijnen hebben het pro bleem niet verholpen. Er blijven nu nog twee mogelijkheden over om het hart van de oud-midden velder van DOS Kampen, FC Zwolle en Willem II weer in het gareel te krijgen. Twee ingrij pende behandelingen, die Van der Vegt niet vrolijker stemmen. „Ik kan een pacemaker in mijn hart laten aanbrengen. Dat is de ene mogelijkheid. Maar zo'n ap paraatje associeer ik met een oude man van 65 jaar. Dat past voor mijn gevoel niet bij mij. De andere optie is een open hart operatie. Dat is nog ingrijpen der. De chirurg stipt dan dat zwakke plekje in mijn hart aan. Dan moet het probleem defini tief verholpen zijn." Van der Vegt wacht nog even met het nemen van een defini tieve beslissing. 'Ik wil eerst ook nog wat advies inwinnen in Ne derland. Maarbinnennu en drie weken wil ik er voor mezelf wel uit zijn. Deze situatie vreet aan mij en mijn familie. Ik weet voor 99 procent zeker dat ik nooit meer kan voetballen. Maar ik hou me toch nog even vast aan die ene procent. Dat is mijn laat ste strohalm, ik kan niet an ders." GPD doorSjaakSinke SLUIS - Een belangrijk deel van de triatlonwereldtop strijkt morgen in Sluis neer voor de Zwintriatlon. Maar liefst 450 triatleten uit acht verschillende landen gaan 's middags om twee uur van start in de Kaai van Sluis. Ze moeten één kilometer zwemmen, 45 kilometer fietsen richting Knokke en tien kilome ter lopen. De finish is op de bou levard van Knokke voor het ca sino. Een van de belangrijkste deel nemers is Luc van Lierde. De Belg is zich na een blessure aan het voorbereiden op de Iron- mantriatlon op Hawaii, die in oktober wordt gehouden. Van Lierde won deze wedstrijd al Karter Hamelink op achtste plaats STRIJEN - Jean-Pierre Hame link legde tijdens het open Zuid-Hollands kampioenschap karten in een groot en sterk deelnemersveld beslag op de achtste plaats. De Zeeuws-Vlaming, die tijdens de kwalificatieronden te kam pen had met materiaalpech en daardoor in de achterhoede moest starten, eindigde in de eerste race op de achtste plaats. In de tweede manche finishte de karter uit Vogelwaarde als zes de. Oud-handballer Peter Verjans overleden NEERBEEK - Oud-handbalin- ternational Peter Verjans (48) is gistermorgen in zijn woon plaats Neerbeek overleden. Ver jans werd in 1980 en 1981 lands kampioen met Blauw Wit. De linkshandige hoekspeler werd in 1976 voor het eerst voor het Nederlands team geselec teerd. Verjans groeide zeven jaar later tijdens het B-WK in Nederland uit tot topscorer en werd uitgeroepen tot beste spe ler van het toernooi. Hij speelde totaal vijf B- en C- WK's. Verjans' specialiteit was de 'vlieger', een hoge voorzet naar zijn maatje Hub Dohmen die de bal vervolgens in het doel sloeg. Verjans moest in 1984 door blessures stoppen als handballer, maar bleef in ande re functies verbonden aan Blauw Wit. Van 1991 tot 1994 was hij hoofdtrainer. ANP Yoeri Petrov op huurbasis naar ADO Den Haag WAALWIJK - Yoeri Petrov speelt de rest van het seizoen waarschijnlijk op huurbasis bij ADO Den Haag. De 26-jarige aanvaller van RKC Waalwijk moet nog een paar details rege len met de club uit de Residentie alvorens de overeenkomst be krachtigd kan worden. ADO Den Haag is al een paar weken bezig om Petrov op huur basis over te nemen van RKC. Beide clubs waren er snel uit. Petrov lag aanvankelijk echter dwars. Die ging ervan uit dat hij er financieel beter van moest worden als hij voor een andere club ging spelen. In een gesprek kon algemeen directeur Marcel Brands van RKC Petrov gister avond toch van het nut van de overgang naar de Haagse club overtuigen. RKC hoopt dat Pe trov, die in Den Haag met Ar thur Human herenigd wordt, zich in dekijker zal spelen zodat hij aan het einde van het seizoen verkocht kan worden. GPD Kirsipuu wint rit in Polen SOPOT - Jaan Kirsipuu heeft gisteren de eerste etappe van de Ronde van Polen gewonnen. De Est van het Franse AG2R kwam in Sopot na 178 kilometer alleen aan met'een lichte voorsprong op eén'drietal van wie de Itali aan Dario Andriotti de spiint won. De Litouwer Raimondas Vilcinskas werd derde. ANP twee keer. Hij krijgt in de Zwin triatlon af te rekenen met Eric van der Linden, die onlangs nog Nederlands kampioen werd in Holten en afgelopen vrijdag de elitewedstrijd kwarttriatlon in Almere won. Ook aan de start verschijnt de Belgisch kampioen kwarttriat lon Rutger Beke. Hij lag vorig jaarin kansrijke positie, toenhij bij het wisselen tot ontdekking kwam dat zijn loopschoenen verdwenen waren. Daarnaast geven de Belg Mare Herremans (winnaar editie in 1999), Karei Blondeel, Casper van de Burgh en Floris Jan Koole acte de pré- sence. Onder de 45 vrouwen die mee doen, bevindt zich de Belgische Mieke Suys die haar land verte genwoordigde op de Spelen in Sydney. Veteranen De winnares van vorig jaar, de Belgische arts Francoise Welle- kes, is er ook bij, evenals Terèse van Lare. Zij schreef vorig jaar de race bij de veteranen op.haar naam. Om in Sluis te kunnen starten heeft Edith Gerards uit Middelburg speciaal een vrije middag moeten opnemen. Om de strijd bij de wouwen zo eerlijk mogelijk te laten verlo pen, gaan zij tien minuten eer der van''start. Hierdoor wordt voorkomen dat een van de vrou wen voordeel heeft van de man- nenwedstrijd. Naast de strijd tussen de Belgische en de Ne derlandse toppers wordt in een nevenklassement het Europees kampioenschap voor casino- personeel verwerkt. Daarnaast strijden de politiemensen en het brandweerpersoneel om de Bel gische titel. '5x' k:. Domburger Bas Spekhorst legde bij de grommets (onder zestien jaar) beslag op de derde plaats. door Maurice Steketee DOMBURG - Voor de zevende maal vond aan het strand Noordduine in Domburg een internationale golf surf wedstrijd plaats. Mede door het goede surf- weer ontspon zich een spannende strijd. Vooral bij het shortboarden deden de deelnemers wei nig voor elkaar onder. Anthony Stockman uit Austra lië versloeg zijn landgenoot Mike Youngh met slechts een half punt. De sterke Zeeuwse troef op dit onder deel, Roel Verhulst uit Vlissingen, kon zich niet in de strijd om een podiumplek mengen. foto Ruben Oreel Bij de Grommets (onder zestien jaar) deed een andere Zeeuw het een stuk beter. Bas Spekhorst uit Domburg pakte achter Thomas van Dijk en Jannick de Jager de derde plaats. Renate Moerman surfde naar de over winningbij de vrouwen dames voor de Zeeuwse Cilia Bommeljé en Mireille Pronk. door Maurice Steketee VLISSINGEN - Het nieuwe voetbalseizoen is weer begon nen en daarmee ook de strijd om de Zeeuwse topscorerstitel. Op vallend tijdens de eerste compe titieronde was het optreden van Walcheren-voetballer Vincent de Rijke. De snelle spits pres teerde het om tegen Sluiskil in nog geen acht minuten een loep zuivere hattrick te maken. Wal cheren won de wedstrijd met 5- 0. De Rijke is met nog vier ande re spelers gedeeld leider in het topscorersklassement. Net als vorig seizoen begon Wal cheren de competitie sterk. Vo rig jaar, toen Walcheren met 5-1 won van Middelburg, was De Rijke ook al erg productief:In de eerste twee competitiewed strijden schopte ik er toen vier in. Over het hele seizoen maakte ik er toen in totaal vijftien. Ik hoop dat het dit jaar net zo gaat De start is in elk geval veelbelo vend." Geluk Of hij het aantal van vijftien dit seizoen gaat overtreffen, weet de spits van Walcheren niet.Ik hoop het natuurlijk wel, maar de factor geluk speelt daarbij natuurlijk ook een rol. De bal moet gewoon steeds goed voor m'n voeten vallen. Tegen Sluiskil was dat bij mijn tweede en derde goal het geval. Ik kon de bal er twee keer zo intikken na goed voorbereidend werk van Michel Carol en Freddy Compeer." Het was afgelopen zondag niet de eerste keer dat Vincent de Rijke drie keer scoorde in één wedstrijd. „In de bekerwed strijd tegen Hansweertse Boys heb ik er dit seizoen ook al een keer drie in geschopt. Maar binnen zo'n korte tijd drie keer scoren is me in competitiever- oSCo* band nog nooit eerder overko men. Ik hoop dat het nog vaker gaat gebeuren", aldus De Rijke. Over de verwachtingen van Walcheren voor het nieuwe sei zoen is De Rijke duidelijk: „We zullen beter moeten presteren dan vorig jaar. De concurrentie is erg groot, maar we moeten ze ker bovenin mee kunnen draai en. Kampioen worden zal voor ons lastig worden. Misschien kunnen we een periodetitel meepikken." Tussenklassement Niet alleen Vincent de Rijke scoorde in de eerste competitie ronde driemaal. Patrick Ketting (WHS), Richard de Jonge (WPIS Antoine Thoen (HW'24) en Adri van Hanegem (IJzendijke) presteerden hetzelfde. Het klas sement heeft derhalve vijf kop lopers. Twaalf voetballers scho ten tweemaal raak, en 55 andere spelers vonden het net één keer. Evenals vorig seizoen zijn er geldprijzen verbonden aan het topscorersklassement. De num mer één krijgt naast een wissel trofee een bedrag van 750 gul den aan waardebonnen. Voor de nummer twee ligt 500 gulden aan waardebonnen klaar, ter wijl de nummer drie 250 gulden aan bonnen ontvangt. Om in aanmerking te komen voor een vermelding in het top scorersklassement dient een speler in de hoofdklasse (zater dag en zondag), eerste klasse (zaterdag), tweede klasse (za terdag), derde klasse (zaterdag en zondag) en vierde klasse (zondag) uit te komen. Stand na één speelronde: 1. Patrick Ketting (WHS), Richard de Jonge Vincent de Rijke gedeeld leider in strijd om Zeeuwse topscorerstitel Vincent de Rijke nam in de openingswedstrijd van Walcheren drie goals voor zijn rekening. foto Ruben Oreel (WHS), Vincent de Rijke (Walcheren Antoine Thoen (HW'24), Adrivan Hanegem (IJzendijke), allen drie doelpunten; 6. Edwin Leonhart (FC Dauwendaele), Ferry Alfons (Oost- kapelle), André van Maldegem (Vee- re), Arnold Krijger (Meeuwen), Stefan Wklemalcer (VCK), Martin Kiesenberg (ZSC'62), Dominique Verlinde (Temeuzen), Johnny Len- sen (HW'24), Eddy van den Bosch (HW'24), Peter de Jong (Patrijzen), Wilco vanEijzeren (Domburg), Alex Meijer (Axel), allen twee doelpun ten, 18. 55 spelers hebben in de eer ste speelronde eenmaal gescoord. van onze sportredactie BREDA - Het gesprek tussen ju ridisch adviseur Hans Bol en NAC-directeur Roelant Olt- mans heeft nog geen oplossin gen opgeleverd voor de financi ële problemen van NAC Bas ketball in Breda. Volgens Bol heeft hij gisteren namens de spelers en coach een verken nend gesprek gehad met Olt- mans, waarin beide partijen hun standpunten hebben uitge- legd. NAC heeft de spelers en coach Jos Wolfs gevraagd om een kwart van hun salarissen in te leveren. Met onder meer die be zuiniging zou de basketbalclub kunnen blijven bestaan. De club zou dit eredivisieseizoen ingaan met een begroting van een mil joen. NAC Investments stond garant voor dat bedrag en heeft dat op papier bevestigd aan de Federatie Eredivisie Basket ball. De investeringsmaat schappij zegt nu dat het bedrag niet wordt gehaald omdat ge plande sponsorinkomsten te genvallen. De basketbaltak moet nu voor enkele tonnen aan uitgaven schrappen om een fail- j lissement af te wenden. „We hebben in goede harmonie met elkaar gesproken", zegt Bol. „Met een salarisverlaging van 25 procent zoals NAC voor- stelt, zijn de spelers natuurlijk niet gelukkig. We hebben afge sproken het voorstel van NAC te I laten bezinken en intussen alle maal te kijken naar andere losse einden waarop kan worden be zuinigd. De spelers hadden nog geen standpunt ingenomen over deze kwestie omdat er officieel nog geen voorstel was gedaan. Nu ligt het er concreet en daar gaan we eerst samen over pra ten. Daarna hebben we weer contact met NAC." Roelant Oltmans wil voor het eind van deze week de knoop doorhakken.,We willen in ieder geval niet pappen en nathou den. Dat werkt niet. Onze in steek blijft nog steeds dat we in een afgeslankte vorm door wil len gaan met het basketbal. Want de basketbaltak heeft hoe dan ook een positieve bijdrage geleverd aan het imago van NAC." GPD Basketbal EK mannen. Tussenronde. Ankara: Let land - Litouwen 94-76 (48-35), Spanje - Is- raël71-67 (37-30). Antalya: Kroatië-Italië 65-57 (30-26), Duitsland - Griekenland 80-75 (31-47). Indeling kwartfinales: woensdag: Turkije - Kroatië, Frankrijk - Duitsland, donderdag: Joegoslavië - Let land, Rusland - Spanje. Schietingen Edele Handboog Oudelande Kampioen- schieting. Kampioen koningen en kei zers: P. Feytel (St. Andries, Wemeldinge kampioen kleppen: J. Rentmeester (Willem Teil, Ovezande), kampioen klei ne vogels: P. Vette (Concordia, 's-Hee- renhoek). Wip 1:1e Klep: J. Rentmeester (Willem Teil), 2e Klep: D. Boonman (Wil- lemTell), 3e Klep: M. Boonman (Soranus 4e Klep: M. Wisse (Concordia), 1eZijvo gel: P. Nagelkerke (Eensgezindheid), 2e Zijvogel: Loting, 1e Kal: H. van Leeuwen (Ravenstein), 2e Kal: M. C. Verdonk (Con cordia), 1e Kleine vogels: P. Vette (Con cordia), 2e Kleine vogels; M. C. Verdonk (Concordia), 3e Kleine vogels: P. Oost hoek (Vrije Schutters). Wip 2: 1e Hoofd vogel: F. Koens (Spes Nostra), 2e Hoofd vogel: M. de Jonge (Soranus II), 1e Zij vogel: J. Kramer (Spes Nostra), 2e Zijvo gel: J. Vermeule (Edele Handboog), 3e Zijvogel: J. Kramer (Spes Nostra), 4e Zij vogel: W. Voet(Gilze Rijen), 1e Kal: P. Re- mijnse (Edele Handboog), 2e Kal: W, Voet (Gilze Rijen), 3e Kal: J. Rentmeester (Willem Teil), 4e Kal: J. Vermeule (Edele Handboog) Zeelandia Ovezande. Wip 1:1e Hoofdvo- gel: Piet de Putter (Concordia), 2e Hoofd vogel: Paul de Putter (Concordia), Ie Zijvogel: M. den Belg (Robin Hood), 2e Zijvogel: A. Bongers (Zeelandia), 3e Zij vogel: P. Oosthoek (Vrije Schutters), 4e Zijvogel: M. de Jonge (Soranus II), Ie Kal: J. Rentmeester (Willem Teil), 2e Kal: L. Rentmeester (Willem Teil), 3e Kal: P. Vet te (Concordia), 4e Kal: P. de Jonge (Zee landia). Wip 2:1e Hoofdvogel: Patr. Oost hoek (Vrije Schutters), 2e Hoofdvogel: M. de Jonge (Soranus II), 1e ZijvogeL J. Rentmeester (Willem Teil), 2e Zijvogel: M. den Belg (Robin Hood), 3e Zijvogel: J. Remijnse (Zorgvlied), 4e Zijvogel: F. Koens (Spes Nostra), 1e Kal: L. Rent meester (Willem Teil), 2e Kal: J. den Belg (Robin Hood), 3e Kal: J. Rentmeester (Willem Teil), 4e Kal: Loting. Sportprijsvragen Lucky day van maandag 3 september. 1- 13-14-19-21 -26-30-32-34-39-42-43-44- 51-52-53-59-60-67-71. (ondervoorbehoud) Lotto. Jackpot (f 11.000.000): 1 winnaar, hoofdprijs (1.000.000): geen winnaar, 2e prijs (150.000): geen winnaar, 3e prijs (100.000): 2 winnaars, 4e prijs (1500): 16 winnaars, 5e prijs (1000): 94 winnaars. Euroloterij. 6 cijfers goed (440.742): 1 winnaar, 5 cijfers goed (11.018,50): geen winnaar, 4 cijfers goed (1101,80): 17 win naars, 3 cijfers goed (110,10): 186 win naars, 2 cijfers goed (11): 1618 winnaars, 1 cijfer goed (2,20): 16.211 winnaars. Toto 13.1e prijs: geen winnaar, 2e prijs: geen winnaar, 3e prijs: 7 winnaars, die elk bruto f 5143,10 ontvangen. Tennis Coppens/Ron Brand-RietVermeuIe/Dirk Jeras 6-4 7-5. Mixed D1. Halve finale: Gre Franse/Hans Westdorp-Ans en Jos Rooze8-6, Ilse van Ombergen/Marco Si- ben-Lenie Bal/Piet de Jonge 8-3. Finale: Ilse van Ombergen/Marco Siben-Gre Franse/Hans Westdorp 6-1 6-4. Mixed D2.Halve finale: Ineke Karelse/Arjo de Pan-Dianne Koeman/Leen Luteyn 8-6,Lian Meerhoff/Raoul Beuns-Cindy en Michael Vlug 8-6. Finale: Rian Meer hoff/Raoul Beuns-lneke Karelse/Arjo de Pan 6-4 7-5. Heren C/D. Halve finale: Frans vd Akker/Adrie van Eekelen-Dirk Jeras/Kees Lous 8-2, Ron Brand/Frank Thissen-Fred vd Geest/Kees Ringelberg 8-5. Finale: Ron Brand/Frank Thissen- -Frans vd Akker/Adrie van Eekelen 6-3 6-4. Heren D1. Halve finale: Marco Kwaak/Hans de Jonge-John de Jager- /John Raas 8-5, Bud Aschman/Richard Joosen-Rinaldo Traas/Peter Vermeule 8-2. Finale: Bud Aschman/Richard Joo- sen-Marco Kwaak/Hans de Jonge 7-5 2-6 6-4. Heren D2. Halve finale: Michael Vlug/Bram Koeman- Alwin Boudens- /Jacco Rottier 9-7, v. Eenen- naam/Stokx-Eric de Jonge/Peter Maat 8-1.Finale: Michael Vlug/Bram Koeman- -v.Eenennaam/Stokx 6-7 7-5 6-2. Voetbal WK-kwalificatie, Amerikaanse zone; fi naleronde. Jamaica - Mexico 1-2 (1-0). 12. Morales 1-0 (eigen doelpunt), 63. Blanco 1-1,75. Blanco 1-2. Stand: 1. Cos ta Rica 7-16, 2. Verenigde Staten 7-13, 3. Honduras 7-11,4. Mexico 7-10,5. Jamai ca 7-8, 6. Trinidad 7-1. Volleybal Caracas. Kwalificatie WK Mannen: Vene zuela - Mexico 3-1 (25-18 22-25 25-16 30- 28). Deelnemersveld WK 2002 (28/9 - 13/10) compleet: Afrika (2): Egypte en Tu nesië; Azië-Oceanië (5): Zuid-Korea, Ja pan, Kazachstan, China en Australië; Europa (11): Nederland, Italië (titelverde diger), Tsjechië, Griekenland, Spanje, Joegoslavië, Bulgarije, Frankrijk, Rus land, Kroatië en Portugal; Amerika (6): Argentinië (gastland), Cuba, Canada, Verenigde Staten, Brazilië en Venezuela Wielrennen Holland Ladies Tour. Tweede etappe, start en finish in Leiden: 1Rossner (Dui) 116,6 km in 2.47.16.2. Mansveld (Ned), 3. Zijlaard-Van Moorsel (Ned), 4. Zilioete (Lit), 5. Millward (Aus), 6. Grimberg (Ned 7. Melchers (Ned) 0.10, 8. Arndt (Dui) 0.18, 9. Van Alebeek (Ned) 0.43,10. Bru- nen (Ned) 1.27. Algemeen klassement: 1. Rossner 6.08.04,2. Mansveld 0.013. Zij laard-Van Moorsel 0.02, 4. Zilioete 0.06, 5. Millward 0.14, 6. Van de Vijver (Bel) 1.44, 7. Ghita Beltman (Ned), 8. Oerbo- naite (Lit), 9. Chantal Beltman (Ned), 10. Grimberg 2.00. Ronde van Polen. Eerste etappe, Gdansk - Sopot: 1. Kirsipuu (Est) 178 km in 3.58.30, 2. Andriotto (Ita) 0.09, 3. Vilcins- kas (Lit), 4. Backstedt (Zwe), 5. Furlan (Ita) 1.02. Zwemmen New York. US Open, 19.5 miljoen gul den. Mannen, derde ronde: Kuerten (Bra/1- Mirnyi (WRu) 6-7 5-7 7-6 7-6 6-2, Kafelnikov (Rus/7) - Nalbandian (Arg) 3-6 6-4 6-2 6-2, Clement (Fra/12) - Moya (Spa/17) 6-7 6-4 6-46-0, Costa (Spa) - Iva- nesivic (Kro/15) 6-47-67-6, Robredo (Spa - Ferrero (Spa/5) 7-6 4-6 6-4 4-67-6, Rod dick (VSt/18) - Corretja (Spa/116-4 6-4 6- 2, Hewitt (Aus/4) - Portas (Spa) 6-1 6-3 6- 4, Haas (Dui/16) - Novak (Tsj) 6-3 6-4 6-2, Costa (Spa)-Ivanisevic (Kro/15) 6-4 7-6 7- 6, Kafelnikov (Rus/7) - Nalbandian (Arg) 3-6 6-4 6-2 6-2, Clement (Fra/12) - Moya (Spa/17) 6-7, 6-4 6-4 6-0, Robredo (Spa) - Ferrero (Spa/5) 7-6 4-6 6-4 4-6 7-6. Mannen, vierde ronde: Agassi (VSt/2) - Federer (Zwi/13) 6-1 6-2 6-4, Sampras (VSt/10) - Rafter (Aus/6) 6-3 6-2 6-7 6-4. Vrouwen, vierde ronde: Hingis (Zwi/1) - Dokic (Joe/14) 6-4 6-0, Serena Williams (VSt/10) - Henin (Bel/6) 7-5 6-0, Bedanova (Tsj) - Seles (VSt) 7-5 4-6 6-3, Davenport (VSt/3) - Likhovtsjeva (Rus/216-3 0-6 6-3, Serena Williams (Vst/10) - Henin (Bel/6): 7-5 6-0, Hingis (Zwi/1- Dokic (Joe/14) 6-4 6-0, Capriati (VSt/2) - Schett (Oos/19) 6-3 6-3, Clijsters (Bel/5) - Dementieva (Rus/11 7-5 4-6 6-2, Mauresmo (Fra/8) - Tauziat (Fra) 6-0 6-7 6-3. Mannendubbel, kwartfinales: Mirnyi/S- tolle (WRu/Aus/4) - Bertolini/Bowen (Ita/VSt) 7-6 6-4, Johnson/Palmer (VSt/2) - De Jager/König (ZAf) 6-2 3-6 6-1 Ovezande. Borsele Toernooi. Vrouwen c/d. Halve finale: Marian van Garsel/Tamara Uitterhoeve-Jose vd- .Heyden/Corry Vermue 8-2, Marietje Rijk/Carmen Boonman-Yvonne Huy- brechts/Jose Knuit 8-4. Finale: Marian van Garsel/Tamara Uitterhoeve-Ma- rietje Rijk/Carmen Boonman 6-1 4-6 6-3. Vrouwen D1. Halve finale: Nellie Ar- s/Marietje Rijk-Tonia de Jonge/Debbie de Jonge 8-3, Hanneke Geus/Tamara Uitterhoeve-Diny Koeman/Mariette Paulusse 8-2. Finale: Hanneke Geus/Ta mara Uitterhoeve-Nellie Ars/Marietje Rijk 6-1 6-2. Vrouwen D2. Halve finale: Paula Rijk/Margriet Franse-EllisTelgen- hof/Yvonne Uitterhoeve 9-7, Dianne Koeman/Diana vd Dries-Jolarida Goe- man/Trudy Jansens 8-2. Finale: Dianne Koeman/Diana vd Dries-Paula Rijk/Mar griet Franse 6-1 6-3. Mixed C/D. Halve fi nale: Ron Brand/Sonja Coppens-Martin Theune/Carmen Boonman 8-6, Riet Ver- meule/Dirk Jeras-Marianne Braam- /JocSt Sprinkhuizen 8-4. Finale: Sonja Brisbane. Goodwill Games. Teamcom petitie, vrouwen. Om derde plaats: Euro pa - Wereldselectie 92-57; 4x100 wissel: 1. Europa (Buschschulte/Dui, Baans, Mo- ravcova/Slw, De Bruijn) 4.09,22, 2. We reld 4.11,76. 4x100 vrij: 1. Europa (De Bruijn, Sjoberg/Zwe, Moravcova, Pop- chenko, WRu) 3.43,84,2. Wereld 3.46,80. 50 m vrij: 1. De Bruijn (Ned) 24,99,2. Pop- chenko (WRu) 25,92, 3. Coparropa (Pan) 26,12. 50 m school: 1. Gerasch (Dui) 32,71, 2. Wagner (Can) 33,33, 3. Baans (Ned) 33,40. 100 m school: 1. Poleska (Dui) 1.11,48, 2. Ruan (Chn) 1.11,51, 3. Baans 1,11,69. 100 m rug: 1. Nakamura (Jap) 1.01,90,2. Gammel (Can) 1.03,89,3. Hlavackova (Tsj) 1.03,93, 4. Schreuder (Ned) 1.05,04.200 m vrij: 1. Limpert(Can) 2.01,52, 2. Tang (Chn) 2.01,65, 3. Geurts Ned2.03,31400 m vrij: 1Ta ng 4.14,52, 2. Atkinson (Jam) 4.15,02, 3. Geurts 4.19,16. Finale: Australië - Verenigde Staten 89-60. Mannen. Om derde plaats: Verenigde Staten - Europa 87-62; 50 m vrij: 1Hall jr. (VSt) 22,27, 2. Lezak (VSt) 22,54, 3. Ki- zierowski (Pol) 22,814. Van den Hoogen- band (Ned) 24,69. 50 m school: 1. Marrs (VSt) 28,78, 2. Hackler (VSt) 29,12, 3. Ko- mornikov (Rus) 29,36, 4. Wouda (Ned) 29,5150 m vlinder: 1Keizer (Ned) 24,65, 2. Marchenko (Rus) 24,70,3. Hannan (VSt 24,77,100m rug: 1. Aminov (Rus) 55,71, 2, Cramer (VSt) 56,90, 3. Westcott (VSt) 57,014. Zwerïng (Ned) 57,74.200 m vrij: 1. Van den Hoogenband 1,48,11, 2. Car- vïn (VSt) 1.49,12, 3. Chernysjev (Rus) 1.50,78. 200 m rug: 1. DeJong (VSt) 2.02,21, 2. Gat (Isr) 2.02,26, 3. Wagner (VSt) 2.02,55, 4. Zwering 2.05,27. 4x100 m vrij: 1. VSt 3.19,09,2. Europa (Van den Hoogenband, Chernysjev, Frolander- /Zwe, Kizierowski) 3.21,28. Finale: Au stralië-Wereldselectie 104-45. _dinsdag_ Biljarten Landelijke competitie driebanden groot. Derde divisie, poule 7. 3BSD Interieur Totaal 2 Hoogendoorn Schilders. Locatie: SPB centr. Yip Plaza in Goes. Aanvang: 19.30 uur. Ill Trimlopen Coopertest. Conditietest over 12 minu ten. Inschrijving: Atletiekbaan, Nassau- Iaan, Middelburg. Aanvang: 18.45 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 24