...tot Z Muziekprogramma ...tot dag dinsdag 4 september 2001 vreemds met het huis. Nadat een groepje bedienden in het huis komt worden de leefregels aa?i- gepast. Onverwachte gebeurte nissen volgen. USA, 2001. Regie: Alejandro Amenabar. Met Nicole Kidman, Christopher Eccleston; 104 min.; Nederlands ondertiteld. Pledge, The Film en Literatuur, In Competi tie. Jerry Black is een rechercheur wiens carrière ten einde loopt. Tijdens zijn afscheidsfeestje krijgt hij te horen dat er een stof felijk overschot van een seksu eel misbruikt meisje is gevon den. Jerry brengt het nieuws aan haar ouders. Haar moeder laat Jerry met zijn hand op zijn hart zweren de moordenaar te vin den. Jerry gaat op zoek en maakt er zijn levenstaak van omdat hij bang is voor een zwart gat. USA, 2001. Regie: Sean Penn. Met Jack Nicholson, Benicio Del Toro, Aaron Eckhart, Helen Mirren; 124 min.; Nederlands ondertiteld. Prick up Your Ears Stephen Frears retrospectief Orton en Halliwell leven tien jaar samen. Terwijl Orton 's nachts toiletten en steegjes af struint op zoek naar seksuele es capades, zit Halliwell thuis op hem te wachten. Als Orton ech ter naam maakt als succesvol toneelschrijver kwijnt Halli well weg. Jaloezie en frustratie moeten tot een 'ontploffing' lei den. UK, 1987. Regie: Stephen Maandag 10 september 20.00 uur en 23.00 uur: Ensem ble Filmharmonique met mu ziek uit de film Captain Corelli's Mandolin, gecomponeerd door Stephen Warbeck. Voorts: Mie- ke's Giga Show Band. Dinsdag 11 september 19.15 uur: Na afloop van de film Cool Crazy treedt het Schelde Loodsen koor op met een speci aal Scandinavisch programma. 23.15 uur: Girls wanna have fun, een band bestaande uit al leen vrouwen Woensdag 12 september 23.00 uur: The Jodie Foster Xperience met Erik de Bruyn (Wilde Mossels, juiylid dit jaar), Marc BaryEddy de Cloe, Chris- nanne Wiegel en surprise guests (cinema boulevard). 23.15 uur: Three to Boogie met de zangeressen Simone Roera- de, Melissa 't Hart en Xandra Verkroost. Donderdag 13 septembe 23.00 uur: SqueezeM, denieuwe band rond Marion van Iwaar- den. Vrijdag 14 septembe 23.00 uur: Estrella's Guajira - Cubaanse plattelandsmuziek. Zaterdag 15 september 23.00 uur: Slotfeest met The di rectors - gelegenheidsformatie met onder anderen Huub Sta pel, Monique Klemann, Maya van der Broecke, Dick Maas, George Schouten, Dorna van Rouveroy, Ate de Jong, Nouch- ka van Brakel (jurylid tijdens Film by the Sea). Gastmuzikant is Cesar Zuyderwijk (Golden Earring). Chispa y los Complices, salsa van een veertien mansformatie. 19.00 uur: Bicho de Sete Cabegas 19.00 uur: Dangerous Liaisons 19.15 uur: Good Advice 19.15 uur: Detektor 19.15 uur: I Cento Passi 20.30 uur: Stanley Kubrick, a life in pic tures 21.00 uur: Enigma 21.00 uur: Felix et Lola 21.00 uur: Score, The 21.00 uur: Rat Race 21.15 uur: Pligh Fidelity 21.15 uur: Cuban Fire 21.30 uur: River, The ZATERDAG 15 SEPTEMBER 11.30 uur: Captain Corelli's mandolin 11.30 uur: Liam 12.00 uur: Cool and Crazy 12.00 uur: About Adam 12.00 uur: I Cento Passi 12.15 uur: Deep End, The 12.30 uur: On the edge 12.30 uur: Weight of Water, The 13.30 uur: Innocence 14.00 uur: Rood 14.00 uur: Bicho de Sete Cabe?as 14.00 uur: Rat Race 14.15 uur: Princess Diaries 14,15 uur: Monkey's mask 14.30 uur: Beste Zomer, De 15.00 uur: Claim, The 15.30 uur: Rood 15.30'uur: Enigma 16.00 uur: Cabin Fever 16.00 uur: Swordfish 16.15 uur: Score, The 16.15 uur: Aberdeen 16.15 uur: Sexy Beast 16.30 uur: Pledge, The 18.45 uur: Rush Hour 2 19.00 uur: Winnaar film en literatuur 19.00 uur: Italian for Beginners 19.00 uur: Crush 19.00 uur: Surprise film 19.00 uur: Score, The 19.15 uur: Liam 19.15 uur: Solas 21.15 uur: Others, The (in acht zalen) ZONDAG 16 SEPTEMBER 10.30 uur: Cabin Fever 10.30 uur: Solas 10:30 uur: Liam 10.45 uur: Song for Tibet, A 11:00 uur: Pledge, The 11.00 uur: Others, The 11.15 uur: Detektor 12.15 uur: Bicho de Sete Cabeyas 12.30 uur: Amélie from Montmartre 12.30 uur: River, The 12.45 uur: Good Advice 13.15 uur: Cool Crazy 13.30 uur: Enigma 13.45 uur: Beste Zomer, De 14.00 uur: I Cento Passi 14.30 uur: Weight of Water, The 14.45 uur: Rumor of Angels, A 15.00 uur: Captain Corelli's Mandolin 15.30 uur: Claim, The 15.45 uxor: Aberdeen 16.00 uur: Rat Race 16.00 uur: Innocence 16.45 uur: Cuban Fire 16.45 uur: About Adam 1.7.30 uur: Italian for Beginners 18.30 uur: Crush 18.45 uur: Most Fertile Man In Ireland, The 19.00 uur: Score, The 19.00 uur: Faithless 19.15 uur: Felix et Lola 19.30 uur: Monkey's Mask, The 19.45 uur: JallalJalla! 20.45 uur: On the Edge 21.00 uur: Rush Hour 2 21.00 uur: Deep End, The 21.15 uur: Sexy Beast 21.30 uur: Swordfish 21.30 uur: Anniversary Party Scène uit The Monkey's Mask. antwoordelijkheid wenst te dragen en aandringt op een abortus. De buurman, een wedwunaar, wordt verliefd op Maria's moeder. De twee eenza me vrouwen moeten een belang rijke keuze maken in hun leven. Spanje, 1999. Regie: Benito Zambrano. Met Ana Fernandez, Maria Galiana, Carlos Alvarez- Novoa; 98 min.; Nederlands on dertiteld. Song for Tibet, A Genomineerd voor de Publieks prijs In dit historische drama ivordt de romance tussen de Tibetaan se Yixizhuoma en de Chinese soldaat Jiacuo verteld. De twee ontmoeten elkaar onder slechte omstandigheden: Jiacuo arres teert Yixizhuoma tijdens een ge vecht. Ondanks de omstandig heden worden ze verliefd op elkaar en bespreken ze onder ling de politieke en sociale situ atie waarmee Tibet te kampen heeft. China, 1991. Regie: FeiXie. Met Danzengzhuoga, Laqiong, Dawangdui, Dazhen; 102 min.; Engels ondertiteld. Space Odysee, A, 2001 Special Screening Dit klassieke meesterwerk opent vier miljoen jaar geleden bij het ontstaan van de mens waarna een reusachtige stap wordt gemaakt naar het jaar 2001. Een speciale ruimtemissie ivordt er op uitgestuurd om een grote monoliet te onderzoeken. Wanneer alle ruimtevaarders onder mysterieuze omstandig heden sterven worden twee man en een alwetende computer op een nieuwe missie gestuurd. USA, 1968. Regie: Stanley Ku brick. Met Keir Dullea, Gary Lockwood; 149 min.; Neder lands ondertiteld. Stanley Kubrick; A Live in Pic tures Special Screening In deze documentaire schetst filmmaker Jan Harlan een beeld van filmmaker Stanley Ku brick. Aan de hand van vele anekdotes, opnames van achter de schei-men en uniek fotomate riaal krijgen we een beeld van de legendarische filmmaker. USA, 2001. Regie: Jan Harlan; 142 min.; Nederlands onderti teld; in aanwezigheid van Jan Harlan. Swordfish Stanley Jobson is een arme ar beider die niet meer in de buurt van computers mag komen na dat hij twee jaar heeft vastgeze ten voor het vernielen van het beveiligingssysteem van de FBI. Hij ontmoet de bloedmooie Gin ger die hem in contact brengt met Gabriel. Gabriel wil Stan ley inhuren om geld te stelen uit de Amerikaanse overheidskas. Stanley realiseert zich al snel dat niets in deze operatie is wat het lijkt. USA, 2001. Regie: Dominic Se na. Met John Travolta, Hugh Jackman, HalleBerrry; 99 min.; Nederlands ondertiteld. Van, The Stephen Frears Retrospectief Bimbo's wereld stort in als hij ontslagen wordt. Samen met zijn vriend Larry, ook iverkloos, hangt hij veelvuldig in de kroeg. Als ze na het zien van een voet balwedstrijd het café uitkomen en merken dat de lokale snack wagen verdwenen is, besluiten ze samen hun eigen handeltje op te zetten. Dankzij het WK-voet- bal loopt 'Bimbo's Burgers' als pptï trpiv UK, 1996. Regie: Stephen Frears. Met Colm Meaney, Do- nal O'Kelly, Brendan O'Carroll; 100 min.; Nederlands onderti teld. Van de koele meren des doods Naar de gelijknamige roman van Frederik van Eeden. Het verhaal speelt eind 19e eeuw. Het meisje Hedwig raakt door een aantal schokkende ervarin gen mentaal gekneusd. Nederland, 1982. Regie: Nouch- ka van Brakel. Met Renée Sou- tendijk, Derek de Lint, Erik van 't Wout, Peter Faber; 120 min. Weight of Water, The Film en Literatuur, In Competi tie. Jean, een fotojournaliste, en haar echtgenoot zeilen met Jean's zwager en zijn vriendin een weekendje naar een eiland van New Hampshire. Ze willen de moord op twee Scandinavi sche immigranten onderzoeken, die in 1873 op het eiland met bij len om het leven zijn gebracht. Frankrijk/USA, 2000. Regie: Kathryn Bigelow. Met Sean Penn, Sarah Polley, Elizabeth Hurley; 119 min.; niet onderti teld, Engels gesproken. What's eating Gilbert Grape? Keuze van Nouchka van Brakel. Depp is een jongeman uit een nietig dorp in Iowa. Hij tracht te overleven, samen met zijn 250 kilo wegende moeder Cates, mentaal gestoorde broer DiCa- prio en twee bekvechtende zus sen. Zijn enige troost is de wulp se huisvrouw Steenburgen, die zijn libido wat tracht op te krik ken. Dan komt een raadselach tige, knappe Lewis met haar zil verkleurige mobile home aan de rand van het dorp kamperen. US, 1993. Regie: Lasse Hall- strömMet Johnny DeppJuliet- te Lewis, Mary Steenburgen, Leonardo DiCaprio; 188 min. Wilde Mossels De film speelt in Zeeland. Drie kameraden staan op de drempel van de volwassenheid en expe rimenteren met hun vrijheid. Nederland, 2000. Regie: Eric de Bruyn. Met Fedja van Huet, Frank Lammers, Freek Brom, Will van Kralingen. Dit programma is onder voorbe houd. Reserveren: - via de belbios 0900-9363 - balie Cine City Vlissingen: 0118-418810 - Drukkery Middelburg (niet telefonisch) Rat Race, met een hoofdrol voor Whoopi Goldberg (rechts). Kiss of the Dragon Liu Jiuan is een topagent voor de Chinese overheid. Hij ivordt naar Parijs gezonden om de po litieagent Richard te helpen bij een belangrijke klus. De Chine se agent komt terecht in een do delijk complot. Gelukkig krijgt hij hulp van een Amerikaanse vrouw, Jessica, die door Richard is gedwongen tot prostitutie. Frankrijk/USA, 2001. Regie: Luc Besson. Met Jet Li, Bridget Fonda, Théky Kaïyo; 98 min.; Nederlands ondertiteld. Liam Stephen Frears Retrospectief. Special Screening De zeven jaar oude Liam groeit op in de veilige omgeving van zijn hardwerkende en hechte fa milie in Liverpool in de jaren '30. Wanneer de familie ivordt meegesleurd in de depressie meldt Liam zich aan bij de fas cisten, waar hij zijn gebrek aan eigenwaarde kan botvieren op de immigranten die al het werk inpikken. UK, 2000. Regie: Stephen Frears. Met Ian Hart, Claire Hackett, Anthony Borrows, An ne Reid; 90 min.; Nederlands ondertiteld. Mary Reilly Stephen Frears retrospectief Mary Reilly treedt als dienst meisje bij Dr. Jekyll in dienst en ontfermt zich met zorg en liefde over het huishouden. Beiden voelen zich sterk tot elkaar aan getrokken. Dan ontmoet Mary Jekyll's 'assistent', de duistere en gepassioneerde Mr. Hyde. USA, 1996. Regie: Stephen Frears. Met Julia Roberts, John Malkovich, George Cole, Glenn Close; 108 min.; Nederlands on dertiteld. Monkey's Mask, The Film en Literatuur. In Competi tie. Genomineerd voor de Pu blieksprijs. Jill Fitzpatrick is een lesbische privé-dectective en krijgt de op dracht een vermiste dichteres uit Sydney op te sporen. Zij werd voor het laatst gezien in een poëzieclub alwaar zij vaak haar gedichten met seksuele in houd voorlas. UK, 2000. Regie: Samantha Lang. Met Suzie Porter, Kelly McGillis; 93 min.; Nederlands ondertiteld; gebaseerd op het boek van Dorothy Porter. Most Fertile Man in Ireland, The Genomineerd voor de Publieks prijs Deze komedie vertelt het ver haal van de 24-jarige, uitermate verlegen Eamonn Manley. Man- ley is nog maagd terwijl het mannelijke deel van de popula tie van Belfast in toenemende mate onvruchtbaar wordt. Eamonn Manley blijkt 'the most fertile man in Ireland' te zijn. Ierland, 1999. Regie: Dudi Ap- pleton. Met Kris Marshall, Ka- thy Kiera Clarke, Bronagh Gal lagher; 91 min.; Nederlands ondertiteld. Moulin Rouge Special screening. Christian is een jonge schrijver die tegen de wil van zijn vader zijn geluk gaat beproeven in de schilderswijk Montmartre in Parijs. Hij wordt door de kun stenaar Toulouse-Lautrec mee gesleurd in de onderwereld van de Moulin Rouge, waar het mot to 'sex, drugs en rock and roll' is. De poëtische Christian wordt verliefd op Satin, een dame van lichte zeden. De verhouding met deze ster van de Moulin Rouge is gedoemd te mislukken. Australië, 2001. Regie: Baz Luhrmann. Met: Nicole Kid man, Ewan McGregor, Jim Broadbent; 126 min.; Neder lands ondertiteld. My Beautiful Laundrette Stephen Frears retrospectief. De Pakistaan Omar beheert één van de wasserettes van zijn oom in Londen in de jaren '80. Hier bij wordt hij geholpen door zijn oude schoolvriend Johnny. Of schoon deze film thema's als racisme, homoseksualiteit en sociaal-economische onder drukking behandelt, is het een klassieke karakterstudie waar in de omgeving de politieke la ding toevoegt. UK, 1985. Regie: Stephen Frears. Met Daniel Day Lewis, Saeed Jaffrey, Roshan Seth; 93 min.; Nederlands ondertiteld. On the Edge Jonathan Breech is een negen tienjarige jongen die kampt met zelfmoordneigingen. Na een zeer ernstig ongeluk in een ge stolen auto wordt hij voor de keuze gesteld: de gevangenis in of naar een psychiatrische kli niek. Hij kiest voor het laatste. In de kliniek raakt hij bevriend met twee andere patiënten: To by, een gevoelige, gekwelde jon gen en Rachel, op ivie hij ver liefd wordt en die zijn liefde voortdurend op de proef stelt omdat zij niet kan bevatten dat er werkelijk iemand is die van haar houdt. Ierland, 2001. Regie: John Car ney. Met Cillian Murphy, Tricia Vessey, Jonathan Jackson, Stephen Rea. Niet ondertiteld, Engels gesproken. Others, The Slotfilm. Grace woont met haar twee zie ke kinderen op een afgelegen ei land voor de Engelse kust. De kinderen kunnen geen zonlicht verdragen, zodat zij in duister nis leven. Grace ontdekt echter dat ze niet alleen zijn: er is iets Marlon Brando (links) en Robert DeNiro in The Score. schoolhoofd bezig is met een plan om de schoolvakanties voorgoed te beëindigen. USA, 2001. Regie: Chuck Sheetz; 82 min.; Nederlands in gesproken. River, The Scandinavisch Panorama. Ge nomineerd voor Publieksprijs. In The River loopt een aantal verhaallijnen door elkaar. De verhalen spelen zich allemaal binnen een uur op een specifieke zaterdagochtend in de herfst af. Debuutfilm. Finland, 2001. Regie: Jarmo Lampela. Met Juha Kukkonen, Ilkka Koivula; 106 min.; Engels ondertiteld, Fins gesproken. Rood Henk is postbode in een Zeeuws dorp. Hij heeft een geheim. Het liefst zou hij dat met Josje delen, maar die heeft zo haar eigen pro blemen. Rood vertelt het ver haal van een dorp waar te veel geheimen zijn. Nederland, 2001. Regie: Dirk de Kam, Rieks Soepenberg. Met Peter Adriaanse, Hadassa Kos ten, Ann Gillissen, Koen Schy- vens, Rose Knuist; 45 min. Rumor of Angels, A Film en Literatuur. In Competi tie. Genomineerd voor de Pu blieksprijs. De 12-jarige James Newbauer brengt samen met zijn vader, zijn oom en zijn nieuwe stief moeder de zomer door in hun fa miliehuis. Tijdens het spelen bij het huis van mevrouw Maddy Bennett maakt hij per ongeluk haar hek kapot. Wanneer hij het hek probeert te maken, raakt hij met Maddy bevriend. James'va der is hier niet blij mee aange zien de rest van de familie op slechte voet met Maddy staat. USA, 2000. Regie: Peter O'Fal- lon. Met Vanessa Redgrave, Ray Liotta, Catherine McCormack; 106 min.; niet ondertiteld, En gels gesproken. Rush Hour 2 Inspecteur Lee van de Hong- kongse Politie en LAPD detec tive James Carter arriveren in Hong Kong voor een vakantie. Plotseling worden ze gecon fronteerd met de grootste zaak uit hun carrière: er is een bom geëxplodeerd in de Amerikaan se Ambassade. Lee en zijn mak ker Carter, die eigenlijk liever zijn vakantie voortzet, gaan op onderzoek uit. USA, 2001. Regie: Bratt Ratner. Met Chris Tucker, Jackie Chan; 89 min.; Nederlands onderti teld. Sammy and Rosie Get Laid Stephen Frears retrospectief De Pakistaanse Sammy en Ro sie zijn een getrouwd middle- class stel met een zeer liberale seksuele moraal. Wanneer Sam my's vader zijn zoon komt op zoeken botst hij onmiddellijk met de uitgesproken linkse Ro sie. Het geweten begint op te spelen en schuldgevoelens laten zich niet onderdrukken. UK, 1987. Regie: Stephen Frears. Met Shasi Kapoor, Ayub Khan Din, Frances Barber, Claire Bloom; 97 min.; Neder lands ondertiteld. Score, The Nick Wells is de eerzame eige naar van een jazzclub in Mon treal, maar naast dit werk kraakt hij kluizen. Eigenlijk wil hij hiermee stoppen maar zijn vriend en heler Max heeft nog een laatste klus voor hem. Hier voor moet Nick samenwerken met Jackie, een jonge gangster die het liefst alles op zijn eigen manier doet. Het is de vraag of deze samenwerking probleem loos zal verlopen. USA, 2001. Regie: Frank Oz. Met Robert DeNiro, Edward Norton, Marlon Brando, Angela Bassett; 120 min.; Nederlands ondertiteld. Sexy Beast Gal heeft zijn gangsterleven vaarwel gezegd en geniet in het zonnige Spanje bij zijn zwem bad. Zijn leventje wordt ver stoord door de komst van Don Logan. Don wil Gal overhalen een inbraakklus te plegen in London. Gal weigert, zelfs als Don steeds dreigender ivordt. Spanje Engeland, (2000) Re gie: Jonathan Glazer Met Ben Kingsley, Ray Winston 88 min. Nederlands ondertiteld. Solas Een oudere vrouw uit een dorp brengt haar man, een tirannieke drinkaard, naar het hosptiaal in Sevilla. Terwijl haar man in het ziekenhuis verblijft, neemt zij haar intrek bij haar dochter Ma ria. Maria is echter niet blij met de komst van haar moeder, want ze heeft zelf veel proble men. Ze heeft een alcohol-ver slaving, ze is niet tevreden met haar werk en ze is in verwach ting van een vrachtwagen chauffeur die geen enkele ver- A Song forTibet is een historisch drama over een onmogelijke liefde. Jack Nicholson in The Pledge. Frears. Met Gary Oldman, Al fred Molina, Vanessa Redgrave, Wallace Shawn; 111 min.; Ne derlands ondertiteld. Princess Diaries, The Mia, een sociaal eigenaardig zestienjarig meisje, ontdekt dat ze een prinses is van een klein Europees land. Ze moet een keu ze maken: of ze gaat door met- haar simpele leventje in San Francisco of ze maakt aanstal ten om de troon te bestijgen in het Europese staatje. USA, 2001. Regie: Gary Mars hall. Met Julie Andrews, Anne Hathaway; 100 min.; Neder lands ondertiteld. Rat Race Zes geluksvogels winnen een prijs in het meest opzichtige ca sino in Las Vegas; ze mogen meedoen aan een race, waarbij alles is toegestaan en de eerste die in Silver City, New Mexico, aankomt twee miljoen dollar ivint. Wat de deelnemers echter niet weten is dat zij onderdeel van een weddenschap zijn. Canada/USA, 2001. Regie: Jer ry Zucker. Met Breckin Meyer, Whoopi Goldberg, Cuba Good ing Jr., Rowan Atkinson, John Cleese; 100 min.; Nederlands ondertiteld. Recess: School's Out T.J. Detweiler kijkt met plezier uit naar de zomer. Jammer ge noeg komt de verveling snel om de hoek kijken als al zijn vriend jes naar zomerkamp gaan. De verveling is van korte duur. T.J. ontdekt dat zijn voormalige

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 13