Van A... PZC Van dag... 12 dinsdag 4 september 2001 Aberdeen Scandinavisch Panorama Een Noors drama waarin Kaisa, een succesvolle Londense advo caat, op zoek gaat naar haar va der om met hem haar doodzieke moeder in het plaatsje Aberdeen te bezoeken. Tijdens de reis naar Aberdeen doen zich allerlei pro blemen voor. Zal Kaisa met haar vader op tijd bij haar doodzieke moeder arriveren? Noorwegen, UK 2000. Regie: Hans Petter Moland. Met Stel- lan Skarsgard, Lena Headey, Charlotte Rampling; 113 min. Nederlands ondertiteld. About Adam Een serveerster ontmoet in deze komedie de aantrekkelijke Adam en de verloving volgt snel. Dan ontmoet Adam de zus sen van zijn verloofde. Hoewel zij op de hoogte zijn van de ver loving, staan zij tevens open voor een relatie met Adam. Na tuurlijk kan worden gezegd dat Adam van meerdere walletjes tegelijk eet, maar de verschil lende zussen hebben evenveel profijt van de situatie. Ierland, UK 2000. Regie: Gerard Stembridge. Met Kate Hudson, Stuart Townsend; 97 min., niet ondertiteld, Engels gesproken. Amélie from Montmartre (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) De naïeve en onschul dige 22-jarige Amélie ontdekt opeens wat ze wil: de levens van de mensen om haar heen op het goede spoor krijgen. Ze werkt als serveerster in een bar in Montmartre, Parijs, waar ze voldoende in de gelegenheid wordt gesteld anderen te obser veren. Door haar hulp aan ande ren en na haar ontmoeting met Nino ontdekt ze gaandeweg zelf wat liefde is. Frankrijk, Duitsland 2001. Re gie: JeanPierre Jeunet. Met Audry Tautou, Mathieu Kasso- vitz, Rufus; 120 min., Neder lands ondertiteld. Anniversary Party Joe, een succesvolle filmregis seur, geeft samen met zijn vrouw Sally een feestje ter ere van hun zesjarig samenzijn. Wanneer de vrienden op het feest arriveren, worden Joe en Sally in verlegenheid gebracht door een cadeau waardoor oud zeer naar boven komt. Ten over staan van hun gehele vrienden kring moeten Joe en Sally hun relatie zien te redden. USA, 2001. Regie: Alan Cum- mings, Jennifer Jason Leigh. Met Alan Cummings, Jennifer Jason Leigh, Gwyneth Paltrow, Kevin Kline, John C. Reilly; 115 min., Nederlands ondertiteld. Apocalypse Now Captain L. Willard gaat tijdens de Vietnam-oorlog op zoek naar de verloren geraakte Kolonel Kurtz in de bossen van Cambod ja. Hij krijgt hierbij gezelschap van een markant groepje solda ten. Hun zoektocht brengt hen langs de vreemdste plekken en langzaam beginnen zij de ellen de van de oorlog te doorzien. Overleven wordt prioriteit. USA, 1979 2001 directors cut. Regie: Francis Ford Coppolla. Met Martin Sheen, Marlon Brando, Dennis Hopper, Robert Duval; 197 min., Nederlands ondertiteld. Apostle, The Eulis 'Sonny' Deivey leidt een gelukig leven met zijn mooie Jessie. Plotseling stort zijn we reld in elkaar: Jessie heeft een verhouding met de jonge geeste lijke Horace. Sonny is razend en slaat Horace in coma met een softbal knuppel. Hij verlaat de stad, neemt een nieuwe naam aan, Apostle E.F. en gaat naar Lousiana waar hij werk vindt als technicus bij een lokaal ra diostation. De eigenaar hiervan, Elmo, laat hem preken voor de radio. E.F. preekt overal: op de radio, op straat en hij start een campagne om een oude kerk te renoveren. USA, 1997. Regie: Robert Du- vall. Met Robert Duvall, Farah Fawcett, Billy Bob Thornton; 135 min.; Nederlands onderti teld. Atlantis Deze science fiction/actiefilm gaat over de zoektocht van Milo Thatch naar de verloren stad Atlantis. Samen met een oude vriend van zijn opa gaat hij op pad in een onderzeeër met een vijfhoofdige bemanning. On derweg worden zij echter ge vangen door een gigantische, robotachtige inktvis die hen meeneemt naar Atlantis. Thuis komen wordt een probleem. USA, 2001. Regie: Gary Trous dale, Kirk Wise. Met Micheal J. Fox, James Garner, Cree Sum mer; 95 min., Nederlands on dertiteld. Beste zomer, De Scandinavisch Panorama Twee wezen brengen de zomer vakantie door op het Zweedse platteland in de late jaren '50. Het is een zomer die geregeerd wordt door het wereldkampi oenschap voetbal. Hun 'vader' voor die zomer is een doodnor male lijkenschouwer. Lang zaam raken de drie op elkaar ingespeeld. Voor ze het weten hebben ze elkaar zo beïnvloed dat hun levens voorgoed zijn veranderd. Zweden, 20Ó0. Regie: Ulf Malm- ros. Met Kjell Bergqvist, Rebec ca Scheja, Cecila Nilsson; 91 min., Nederlands ondertiteld. Bicho de Sete Cabe^as Film en Literatuur, In Competi tie - Genomineerd voor de Pu blieksprijs Neto is een brutale en rebelse jongen, impulsief, vrijge vochten en zich afzettend tegen zijn ouders. Wanneer Neto's vader marihuana in zijn jaszak vindt laat hij Neto opnemen The Claim speelt ten tijde van de Goldrush in Amerika rond 1850. Zamachowski, Kari Simonsen; 102 min., Nederlands onderti teld. Captain Corelli's Mandolin Film en Literatuur, In Competi tie Openingsfilm Tijdens de Tweede Wereld Oor log ontmoet de Italiaanse offi cier Antonio Correlli de Griekse Pelagia en er ontstaat een ro mance tussen beiden. Antonio en Pelagia moeten kiezen tussen verbondenheid met hun land en hun liefde voor elkaar. UK/USA, 2001. Regie: John Madden. Met Nicolas Cage, Pé- nelope Cruz, John Hurt, Christi an Bale; 129 min.; Nederlands een vlaag van gekte en dronken schap zijn vrouw Elena en zijn dochter Hope aan de duivel voor de aanspraak op een goudmijn. Na twintig jaar rijkdom stappen zij echter weer in zijn leven. Ver gelding, wraak en verlossing zijn het gevolg. UK, 2000. Regie: Michael Win- terbottom. Met Peter Mullan, Milla Jovovich, Natassja Kin ski; 120 min.; Nederlands on dertiteld; gebaseerd op 'The Mayor of Casterbrigde' van Thomas Hardy. Cool and Crazy Heftig og begeistret, Scandina visch Panorama. De Franse film Felix et Lola, een liefdesavontuur op de kermis. in een gesticht, waar hij wordt behandeld met medicijnen, drugs en elektrische schokken. Neto komt in een volkomen absurde realiteit terecht en on dergaat een totale transforma tie. Brazilië, 2001. Regie: Lais Bo- dansky. Met Rodrigo Santoro, Gero Camilo, Othon Bastos; 74 min.; Engels ondertiteld; geba seerd op het boek 'Canto dos Malditos' van Augtregésilo Car- ranoBueno. Cabin Fever Scandinavisch Panorama Deze eerste Noorse Dogma film vertelt het verhaal over een fa milie die tijdens een verblijf in een berghutje geconfronteerd wordt met oud zeer en verbor gen frustraties. Een en ander leidt tot een hoogtepunt op kerstavond. Noorwegen, 2000. Regie: Mona J. Hoel. Met Svein Scharffen- berg, GorildMauseth, Zbigniew ondertiteld. Gebaseerd op het gelijknamige boek van Louis De Bernières. Cats and Dogs Ned. titel: (Als Kat en Hond). In deze familiefilm binden de honden de strijd aan met de kat ten. Een pup moet het vaccin, waarmee alle menselijke aller gieën voor honden zouden kun nen verdwijnen, bewaken. Zijn oude vriend waakt over het jon ge hondje die het zwaar te ver duren krijgt met het spinnende gevaar. USA, 2001. Regie: Lawrence Guterman. Met de stemmen van Jeff Goldblum, Elizabeth Perk ins; 87 min.; Nederlands onder titeld. Claim, The Film en Literatuur, in competi tie. Het is 1849, ten tijde van de Gold Rush. Pionier Daniel Dil lon (Peter Mullan) verkoopt in Genomineerd voor de Publieks prijs. 'Cool and Crazy' vertelt het ver haal over een mannenkoor in een klein dorpje in het noorden van Noorwegen. Deze docu mentaire beschrijft de levens van dertig oudere mannen in het pittoreske Berlevag, nabij de Noordpool. Noorwegen, Zweden, 2001. Re gie: Knut Erik Jensen. Met The BerlevêgMale Choir; 105 min., Engels ondertiteld. Crush Drie vriendinnen komen weke lijks bij elkaar om hun (gebrek aan) liefdesleven met elkaar te bespreken. Op het moment dat Kate een jonge man ontmoet dreigen de verhoudingen ver stoord te raken. UK, 2001. Regie: John McKay. Met Andie MacDowell, Imelda Staunton, Anna Chancellor, Kenny Doughty; 111 min., Ne derlands ondertiteld. Atlantis combineert actie en science-fiction,. Cuban Fire Cuban Fire is een documentaire die in vogelvlucht de Cubaanse muziekgeschiedenis door loopt. In intewiews, opnames van con certen en zeldzaam archief ma teriaal krijgt de kijker een beeld van wat Cubaanse muziek nu precies inhoudt en waar het vandaan komt. Ciiba, 2001. Regie: Brian Ramsay; 90 min. 1 Dangerous Liaisons Stephen Frears retrospectief Vlak voor de Franse Revolutie ontmoet Vicomte de Valmont de jonge, getrouwde maar bovenal zeer kuise Madame de Tourvel. Zijn interesse in haar krenkt zijn ex-minnares, Marquise de Merteuil. In haar lust naar con trole en macht sluit de marquise een iveddenschap af met Val mont dat het hem niet zal luk ken Madame de Tourvel te ver- USA, UK, 1988. Regie: Stephen Frears. Met John Malkovich, Glenn Close, Michelle Pfeiffer, Uma Thurman, Keanu Reeves; 120 min.; Nederlands onderti teld. Deep End, The Margaret Hall vindt aan de oe ver van Lake Tahoe het lijk van de vriend van haar homoseksue le zoon. Ze is bang dat haar zoon beschuldigd zal worden van de moord en verstopt het lijk. Wan neer dit toch gevonden wordt komen zij en haar familie nog dieper in de problemen. USA, 2001. Regie: Scott McGe- hee, David Siegel (IH). Met Til da Swinton, Goran Visnjic; 99 min.; Nederlands ondertiteld. Detektor Scandinavisch Panorama. Ge nomineerd voor de Publieks prijs. Psychiater Daniel Jor is 28 en woont nog bij zijn moeder. Op een dag vindt hij met zijn me- taaldetektor een halsketting met de inscriptie 'Janne'. Nadat de vondst in een radioprogram ma is aangekondigd, meldt zich een vrouw die zegt Janne te zijn. Daniel wordt verliefd op haar. Wanneer zij echter weer ver dwijnt ontdekt Daniel een ver borgen geschiedenis. Noorwegen, 2000. Regie: P&l Jackman. Met Mads Ousdal, Hildegun Riise, Ingjerd Ege- berg; 102 min.; Engels onderti teld. Dorp aan de rivier Plattelandsdrama over de door de autoriteiten tegengewerkte arts Taeke. Scenario van Hugo Claus naar de gelijknamige streekroman van Antoon Coo- len. Nederland, 1958. Regie: Fons Rademakers. Met Max Croiset, Mary Dresselhuys, Bernard Droog, Jan Teulings. Enigma Film en Literatuur, In Competi tie Deze historische thriller speelt zich af in 1934 in Engeland. Tom Jericho is een genie in het ontcij feren van codes en heeft het voor elkaar gekregen de code te kra ken van de onderzeeërs van de Nazi's. Wanneer de Duitsers de code compleet veranderen moet hij het systeem opnieuw ver slaan. Een mogelijke spion be moeilijkt echter de strijd. UK, 2001. Regie: Micheal Ap- ted. Met Dougray Scott, Kate Winslett, Corin Redgrave; 117 min.; gebaseerd op het gelijkna mige boek van Robert Harris. Faithless Scandinavisch Panorama Marianne is gelukkig getrouwd met Markus, een succesvolle di rigent. Markus' beste vriend David komt vaak bij het gezin over de vloer en is een goede ver halenverteller. Er ontstaat een romance tussen Marianne en haar verhalenverteller. De on vermijdelijke ontdekking van hun overspel maakt dat Markus ivil scheiden, met alle tragische gevolgen vandien. Zweden, 2000. Regie: Liv Ull- man. Met Lena Endre, Erland Josephson, Krister Henriksson; 155 min.; Nederlands onderti teld. Felix et Lola Felix is een jongeman, werkt op de kermis en zijn leven wordt geregeerd door de botsauto's die hij onderhoudt. Op een dag ont moet hij Lola, die vol vreugde in haar eentje rondjes draait in de botsauto's. Felix raakt door haar geïntrigeerd, maar Lola is niet makkelijk te begrijpen. Wat moet Felix doen om Lola bij zich te houden Frankrijk, 2000. Regie: Patrice Leconte. Met Charlotte Gains- bourg, Philippe Torreton; 89 min.; Nederlands ondertiteld. Good Advice Ryan Turner is een arrogante en onbetrouwbare handelaar in aandelen. Zijn vriendin Cindy is al even arrogant en schrijft co lumns in een vrouwenblad. Wanneer Ryan één grote fout maakt, stort zijn wereldje in en Cindy verlaat hem. Ryan komt nergens meer aan de bak maar wanneer de baas van Cindy belt met de vraag waar de volgende colomn blijft, gaat hij onder haar naam columns schrijven. USA, 2000. Regie: Steve Rash. Met Charlie Sheen, Angie Har mon, Denise Richards, Rosanna Arquette; 98 min.; Nederlands ondertiteld. Gummo De keuze van Eric de Bruyn. Gummo is het regiedebuut van Harmony Korine (Kids). Gum mo speelt zich afin Xenla, Ohio, een stadje dat nooit herstelde van een tornado die twintig jaar geleden alles vernietigde. Xenia is een plaats van armoede en verlammende verveling, van dronken feestjes en zomerbuien, van dagelijkse wreedheid en surrealistische schoonheid. Solomon is een magere adoles cent die met zijn vriend Tumm- ler dag en nacht op zoek is naar iets wat hun eeuwige verveling kan doorbreken. US, 1997. Regie: Harmony Ko rine. Met: Jacob Reynolds, Nick Sutton, Chloe Sevigny; 96 min. High Fidelity Stephen Frears retrospectief De sympathieke Rob, eigenaar van een weinig succesvolle pla tenzaak, wordt verlaten door zijn vriendin Laura. Waar ging het fout in de relatie? Deze vraag probeert hij te beantwoorden door ex-vriendinnen op te zoe ken en hen dezelfde vraag voor te leggen. Is het te laat voor een hereniging met Laura? USA, 2000. Regie: Stephen Frears. Met John Cusack, Ca therine Zeta Jones, Tim Rob- bins; 113 min.; Nederlands on dertiteld. HiLo Country, The Stephen Frears retrospectief Pete Colder en Big Boy Matson zijn cowboys in een tijd waarin cowboys eigenlijk alleen nog in films bestaan. Ondanks hun verschillende karakters vallen ze beiden voor Mona, de onstui mige, maar getrouwde lokale schoonheid. De confrontatie tussen de vrienden, de fatale vrouio en haar man verloopt heel anders dan de genrecon venties doen vermoeden. USA/UK, 1998. Regie: Stephen Frears. Met Billy Crudup, Woody Harrelson, Patricia Ar quette, Pénelope Cruz, Sam El liott; 114 min.; Nederlands on dertiteld. I Cento Passi Engelse titel: The hundred steps; genomineerd voor de pu blieksprijs Reconstructie van een ivaar ge beurd verhaal op Sicilië. De film handelt over een episode van '50 tot '70, over de realtie tussen de Siciliaanse en Amerikaanse maffia. Vorig jaar deed de film op het festival in Venetië veel stof opwaaien vanwege de kriti sche stelingname. De filmmaker is aanwezig bij de première van deze film die plaatsvindt op donderdag 13 september 19.00 uur in de Cine ma Boulevard. In het Stadhuis van Vlissingen is een tentoon stelling te zien met schilderijen De Noorse film Aberdeen met Lena Heady in de hoofdrol. vanB. Zarro, artdorectorvande film. Italië, 2000. Regie: Marco Tullio Giordana. Met Luigi lo Cascio, Luigi Maria Burruano, Lucia Sardo; 114 min.; Engels onderti teld. Innocence Andreas, een zeventig-jarige or ganistenmuziekleraar, ontdekt dat zijn eerste echte liefde, Claire, in dezelfde stad woont als hijzelf. Vijftig jaar nadat zij een hartstochtelijke verhou ding hadden in het België van na de Tweede Wereldoorlog toil Andreas opnieuw met haar in contact komen en schrijft haar een brief. Destijds was hun lief de verboden. Na lange twijfel besluit Claire haar oude liefde te ontmoeten. Het is meteen weer liefde op het eerste gezicht. Claire is echter getrouwd en hoewel haar huwelijk geen suc ces is, weet ze niet wat ze moet doen. Australië/België, 2000. Regie: Paul Cox. Met Julia Blake, Charles Tingwell, Marta Dus- seldorp; 95 min.; Nederlands ondertiteld. Italian for Beginners Scandinavisch Panorama Deze Deense Dogma film gaat over een cursus 'Italiaans voor beginners'De cursus brengt verschillende mensen bij elkaar en verstrengelt hun levens en liefdes met elkaar. Denemarken, 2000. Regie: Lone Scherfig. Met Anders W. Berthelsen, Ann Eleonora Jor- gensen; 112 min.; Nederlands ondertiteld. JallalJalla! Scandinavisch Panorama Twee vrienden, de één Zweed, de ander Libanees, werken bei den bij de plantsoenendienst. De Zweed Mans heeft sinds en kele weken last van acute impo tentie, terwijl de Libanees Roro door zijn vader en oma gedwon gen wordt te trouwen met een Libanese zonder dat zijn echte Zweedse vriendin daar weet van heeft. Zweden, 2000. Regie: Josef Fa res. Met Fares Fares, Torkei Pe- tersson; 88 min.; Nederlands ondertiteld. Journal d'une Femme de Cham- bre, Le De keuze van Fons Rademakers De komst van een kamermeisje in een Normandisch huishou den legt verzwegen frustraties, ondeugden en geheimen bloot. Als het haar niet lukt een fascis tische kindermoordenaar ver oordeeld te krijgen, trouwt ze met de sullige buurman. Via de afstandelijke ironie van Moreau onderneemt Bunuel een bijten de aanval op maatschappelijke, morele en religieuze huichel achtigheid. Hij verplaatste de roman van Octave Mirbeau naar 1930 om af te rekenen met fatsoenrakkers die hem destijds het werken onmogelijk maak ten. Frankrijk/Italië, 1964. Regie Louis Bunuel. Met Jeanne Mo reau, Georges Géret, Michel Piccoli; 98 min. MAANDAG 10 SEPTEMBER 20.30 uur: Captain Corelli's Mandolin (in 8 zalen) DINSDAG 11 SEPTEMBER 10.00 uur: Monkey's Mask 13.30 uur: Dorp aan de Rivier 14.00 uur: Captain Corelli's mandolin 14.00 uur: Rat Race 16.30 uur: Journal d'une Femme de Chambre, Le (de keuze van Fons Rade makers) 19.00 uur: Captain Corelli's mandolin 19.00 uur: Sexy beast 19.00 uur: Van, The 19.15 uur: Felix et Lola 19.15 uur: Most Fertile Man In Ireland 19.15 uur: Cool Crazy 19.30 uur: Apocalypse now 19.30 uur: Jalla Jalla 21.00 uur: Monkey's Mask 21.00 uur: Hi-Lo Country 21.15 uur: Aberdeen 21.30 uur: Rat Race 21.45 uur: Deep End, The WOENSDAG 12 SEPTEMBER 10.00 uur: Rumor of Angels, A 12.30 uur: Cool and Crazy 13.30 uur: Wilde Mossels 14.00 uur: Cats and dogs 14.00 uur: Recess: School's out 14.00 uur: Cats and Dogs 14.00 uur: Weight of Water, The 15.45 uur: Mundo Grua 16.30 uur: keuze Rinus Ferdinandusse (wordt nog bekend gemaakt) 18.45 uur: Swordfish 19.00 uur: Score, The 19.00 uur: Rumor of angels, A 19.00 uur: Uitreiking GoudenMossel 19.00 uur: Prick up your ears 19.00 uur: JallalJalla! 19.15 uur: Song for Tibet, A 20.30 uur: Faithless 21.00 uur: Captain Corelli's Mandolin 21.00 uur: Swordfish 21.00 uur: Weight of Water, The 21.00 uur: Anniversary Party 21.15 uur: About Adam 21.30 uur: Sammy and Rosie get laid DONDERDAG 13 SEPTEMBER 10.00 uur: Claim, The 14.00 uur: Pledge, The 15.00 uur: Space Odyssee, A, 2001 16.30 uur: de keuze van Marion Bloem (wordt nog bekend gemaakt). 18.45 uur: Atlantis 19.00 uur: Cabin Fever 19.00 uur: Claim, The 19.00 uur: Amélie from Montmartre 19.00 uur: Mary Reilly 19.00 uur: I Ceno Passi 19.15 uur: On the Edge 20.30 uur: Space Odyssee, A, 2001 21.00 uur: Rat Race 21.00 uur: Swordfish 21.00 uur: Italian for Beginners 21.00 uur: Crush 21.15 uur: Pledge, The 21.30 uur: Kiss of the dragon 21.30 uur: My Beautiful Laundrette VRIJDAG 14 SEPTEMBER 10.00 uur: Stanley Kubrick, a life in pic tures 10.00 uur: Bicho de Sete Cabefas 13.30 uur: Van de koele meren des doods 13.30 uur: de keuze van Marcel Möring (wordt nog bekend gemaakt) 14.00 uur: Enigma 16.30 uur: What's eating Gilbert Grape? (de keuze van Nouchka van Brakel) 16.30 uur: Gummo (keuze Eric de Bruyn) 18.45 uur: Score, The 18.30 uur: Apostle, The 19.00 uur: Moulin Rouge (voor Vrienden van het Festival) 19.00 uur: Crush

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 12