Breskens vergeet Peter de Jong PZC Alleen Aardenburg opent met winst Roy van Aller wint Schelderaces Loftuitingen voor organisatie van skeelerwedstrij d Jeroen Hiele leidt Koewacht naar zege In vijfde klasse A Vier teams minder in rayon Terneuzen 17 Zeeuws-Vlamingen komen kracht tekort tegen effectief Patrijzen Roda geeft vol gas in benefiet S 8 H Nipt verlies voor reserves Hoek Valse start A-junioren HVV'24 Terneuzen BI begint overtuigend HVV'24 BI boekt eerste winst Terneuzen Cl komt tekort Zege EMM in oefenwedstrijd maandag 3 september 2001 .door Barry van der Hooft 's-HEERENHOEK - Dat hij ontzettend sterk is met het hoofd was al lang bekend. En dus doet de trainer van de te genstander er verstandig aan, zijn spelers mee te geven dat Pe ter de Jong bij stilstaande situa ties geen meter vrijheid mag krijgen. Breskens-trainer Rob bie de Muijnck had zijn spelers gewaarschuwd, maar dat had geen effect. De Jong werd twee keer volledig vrij gelaten en profiteerde beide keren opti maal. De gangmaker van Patrij zen leidde zijn ploeg daarmee naar een 5-2-overwinning. „Maar dat vind ik toch een ui termate geflatteerde uitslag", zei de verliezend trainer na af loop. „Ik moet mijn ploeg een compliment maken voor het vertoonde spel en de inzet. Toen we 2-1 en 3-2 maakten ging ik er ook weer in geloven, maar we keken telkens weer snel tegen een achterstand van twee doel- punten aan. En met nog een kwartier te gaan zag je de krachten toen wegvloeien." Dat De Muijnck de uitslag ge flatteerd vond was wel te begrij pen, want Patrijzen had gedu rende negentig minuten slechts zes echte kansen gecreëerd. Het wist er daar echter wel vier van te verzilveren. En het laatste doelpunt kreeg het ook nog op een presenteerblaadje. Bres- kens-keeper Roy den Dunnen leverde de bal bij Term van Sloo- ten in en de middenvelder ver schalkte Den Dunnen met een prachtige lob. Van een gecreëer de kans was in feite geen sprake, wel van een schitterend doel punt. Gevaarlijk De treffer viel zeven minuten voor het einde en Peter de Jong was op dat moment al uitgeroe pen tot 'man of the match'. Dat was volkomen terecht, want de voorstopper heerste in de duels, ging voorop in de strijd en was ook aanvallend gevaarlijk. Na negen minuten tekende De Jong voor de openingstreffer na een ingestudeerde samenwerking met Ron de Vos. „Ik kreeg zeker bij het eerste doelpunt teveel ruimte", zei De Jong. „Ik weet dat Ron de Vos die ballen er al- tij d lekker in laat vallen en dat is moeilijk te verdedigen. Maar als er niemand met me mee loopt, wordt het al iets makkelijker." De Jong erkende dat Patrijzen daarmee over een sterk wapen beschikt. Door die vroege openingstreffer leek Patrijzen op een simpele overwinning af te gaan, want Breskens was in de openingsfa se aanvallend onmachtig. Maar na twintig minuten kantelde het duel en kregen de Zeeuws-Vla mingen via Serge de Ruijsscher (te slap schot) en Brian Verhulst (redding Sjimmie Kikkert) twee aardige mogelijkheden. Dom balverlies leidde echter tot de onverwachte 2-0. William Sal- let mocht over de as van het veld opstomen en zijn pass werd door Arjan Verburg koel afgerond. Na de rust was de openingsfase voor Patrijzen. Den Dunnen hield zijn ploeg echter op de been en twee minuten later werd het duel weer onverwacht spannend. Erik de Rechter leg de de bal terug met het hoofd en Brian Verhulst knalde de bal on houdbaar achter Kikkert. Bres kens putte moed uit dat doel punt en ging op zoek naar de gelijkmaker. Echte kansen le verde het offensief je echter niet op en Patrijzen nam na een kwartier weer afstand. De Jong zette voor, het terugleggen was van Verburg en Wilfred van den Dries tekende voor 3-1. Toch toonde een fel en met veel bezieling spelend Breskens weer veerkracht en De Rechter bracht de spanning terug. Het bleek echter ook het laatste ech te wapenfeit van de Bressiaan- ders en Patrijzen nam drie mi nuten na de 3-2 wederom afstand. Vrije trap De Vos, kop bal van de vrijstaande De Jong en de marge was weer twee. Robbie de Muijnck had zich ge- irriteerd aan de spelers van Pa trijzen en ook aan de scheids rechter. De Muijnck: „Ik werd niet goed van die grote brullen bij elke overtreding." Breskens: Roy den Dunnen; Paul Walraven, Serge Laprade, Eddy Buysse, Michel Cocquit; Serge Nö- then, Tonnievan Vooren (64. Terence Zahn), Dwight van Hulle, Brian Verhulst; Erik de Rechter en Serge de Ruijsscher (55. Mark Boeckliout) door Jan Roovers TERNEUZEN - In de vijfde klasse A van het zondagvoetbal kwamen RIA W., Hoofdplaat, Koewacht en Terhole als win naars uit de competitiestart te voorschijn. Voor RIA W. (5-4- winst in Oostburg) scoorde Ma rino d'Hooghe drie keer. Bij Koewacht, dat met 3-2 won van Schoondijke, nam Jeroen Hiele alle doelpunten voor zijn reke ning. Biervliet-SDO'63 0-0: De thuis ploeg kreeg in deze wedstrij d de beste kansen, maar wist die zo wel voor als na de rust niet te be nutten. Vooral in de tweede helft kwam SDO zwaar onder druk, maar met kunst- en vlieg werk werd de score blank ge houden. van onze sportredactie MIDDELBURG - Normaal ge sproken hadden ze een vrij weekeinde maar de clubleiding vond het nodig om zaterdag op te draven in een benefietwed strijd. Dus waren de spelers van profclub Roda JC in Middelburg om het op te nemen tegen zon- dag-vijfdeklasser Jong Ambon. Het benefietduel, dat zoveel mogelijk geld moest opleveren voor de hulpverlening aan kin deren op de Molukken waar oorlog wordt gevoerd, werd een waar doelpuntenfestijn. Roda gaf negentig minuten lang vol gas en won met 16-1. Het enige doelpunt van Jong Ambon werd gemaakt door Eldridge Pentury. Voor aanvang van het duel over handigde wethouder P. Bruin- ooge namens de gemeente Mid delburg op symbolische wijze een cheque ter waarde van 2500 gulden. Jong Ambon-Roda.IC 1-16 (0-6). 20. Dave Zafarin 0-1, 25. Regïlio Vrede 0-2, 29. Gregoor van Dijk 0-3, 36. Yannis Anastasiou 0-4, 39. Eric van de Luer 0-5, 4.3. Dave Zafarin 0-6, 49. Ger Senden 0-7, 53. Humprey Rudge 0-S, 55. Eldridge Pentury 1-8, 58. Dave Zafarin 1-9, 59. Paolo Ra- mora 1-10, 75. Yannis Anastasiou 1- 11, 80. Garba Lawal 1-12, 84. Yannis Anastasiou 1-13, 88. Yannis Anasta siou 1-14, 90. Garba Lawal 1-15, 92. Yannis Anastasiou 1-16. Scheids rechter: Arthur Sardjoe (Vlissingen Aantal toeschouiuers: 500. Serge de Ruijsscher (midden) wint een kopduel van Patrijzen-speler Guido Moison. Dwight van Hulle (links) is aandachtig toeschouwer. foto Dirk-Jan Gjeltema door Lucien Roelandt TERNEUZEN - Van de vier Zeeuws- Vlaamse vrouwenploegen verloren er drie hun eerste competitiewedstrijd. Alleen Aardenburg wist hun duel winnend af te sluiten. Cluzona werd met maar liefst 8-1 teruggewezen Terneuzen-Kaaise Boys 1-3: Een veel ster ker Terneuzen opende de competitie tegen het bezoekende Kaaise Boys met een onno dige 1-3 nederlaag. Na een 0-2-ruststand bracht Marcia van Borsten de thuisclub weer in de wedstrijd (1-2). Tien minuten voor het einde werd het duel door uitblinker Marscha van Dijke beslist: 1-3. Raamsdonk-Hulsterloo 11-0: De verplette rende 11-0 nederlaag in Raamsdonk doet voor de vrouwen van Hulsterloo weinig goeds voor het vervolg van de competitie vermoeden. De ploeg uit Nieuw-Namen, door de KNVB verplicht tot promotie naar de derde klasse, bleek in het openingsduel duidelijk een maatje te klein. De grensbewoners keken bij de rust al tegen een hopeloze 4-0-achter- stand aan. Steen-DVO'60 0-3: In een gelij kop gaande wedstrijd verloor Steen met 0-3 van het be zoekende D VO60De nederlaag was vooral te wijten aan persoonlijke fouten, die mee dogenloos werden afgestraft. De eindstand was reeds bij de rust bereikt en daarna volg de in de tweede helft een plichtmatige ver toning. Aardenburg-Cluzona 8-1: Aardenburg trakteerde bij de opening van het seizoen het bezoekende Cluzona op een 8-1-neder- laag. Vooral in de afwerking toonde de ploeg van Aardenburg-coach Ronald Buzeijn zich heel wat beter dan de bezoekers. Cindy Valcke en Boukje Buzeijn bepaalden de ruststand op 2-0. Met vier doelpunten na rust eiste de vijftienjarige Cindy Valcke een hoofdrol voor zich op. Boukje Buzeijn en Charlotte de Pauw maakte de overige tref fers voorde thuisclub. Cluzona scoorde bij 5-0 tegen. Sluis-Graauw 1-1: Sluis was bijna de hele wedstrijd op de helft van de tegenstander te vin den, maar de aanvallers misten zelfs de eenvoudigste kansen. Pas een kwartier na rust bracht Benny Koens zijn club op voor sprong (1-0). Kansen op meer werden daarna allemaal ver prutst. Na de vrije trap van Ed ward Kips (1-1) vertrok Graauw onverdiend met een punt. Oostburg-RIA W. 4-5: In een doelpuntrijke wedstrijd had Oostburg wel het beste van het spel, maar het duo d'Hooghe-De Smet zorgde er tenslotte voor dat de winst naar de bezoekers ging. Genoemde twee spelers profiteerden slim van de foutjes die de verdediging van de thuis club maakte. Scoreverloop: 0-1 Marino d'Hooghe (penalty), 1-1 Abu Bakar Kourouman, 2-1 Stefan Roche, 2-2 (rust). 3-2 Abu Bakar Kourouman, 3-3 Geertjan de Smet, 3-4 Arno Ver linde, 4-4 Peter van de Linde en 4-5 door Marino d'Hooghe. Hoofdplaat-Vogelwaarde 2-0: De gasten begonnen met een schot van Michel Nieuwelink tegen de lat, maar daarna was het een half lang Hoofdplaat wat de klok sloeg. In die periode schoten Alf Waatjes en Barry Sutin de thuisclub naar een 2-0- voorsprong bij de rust. In de tweede helft drong Vogelwaar de sterk aan, maar miste aan vallend scherpte. Bovendien hield Hoofdplaat-doelman Danny Scherbeijn met een paar fraaie reddingen de nul voor zijn ploeg vast. Terhole-Groede 6-1: Eenrich- tingsvoetbal waarin de aanval lers van Terhole zich uitleefden. Voor de rust gebeurde dat met doelpunten van Patrick Vonk, invaller Piet van Vossen en Den nis Jonkheym. Pas nadat Piet van Vossen, William Freijser en Giovanni Verbraeken 6-0 op het scorebord hadden laten hangen, kon Groede door Iwan Faas te- genscoren. Koewacht-Schoondijlce 3-2: De veldmeerderheid van Schoon dijke werd in de eerste helft door .doelpunten van Niek de Rijk en Jacco Seen (een vrije trap in de kruising) verdiend in een 2-1-vooi-sprong uitgedrukt. Tussendoor scoorde in die fase Jeroen Hiele 1-1. Na de rust had een agressiever Koewacht het initiatief. Na zijn gelijkmaker (2-2) rondde Jeroen Hiele een kwartier voor tijd een fraaie Koewacht-aanval af met de winnende treffer: 3-2. j H-4627 --5. - - - - Roy van Aller tijdens de Schelderaces in actie in zijn boot Noordwind. van onze sportredactie TERNEUZEN - Het was een Zeeuws- Vlaamse aangelegenheid en dat was ook goed op te maken uit het negen boten tel lende deelnemersveld in de ORC Club klasse. De Schelderaces in Terneuzen werden zaterdag en zondag onder prima zeilweer afgewerkt en leverden vanzelf sprekend een Zeeuws-Vlaamse winnaar op. Roy van Aller uit Breskens was uitein delijk met zijn boot Noordwind de beste zeiler. Bij een noordwestenwind werd zaterdag over een mooie baan van negentien mijl de eerste wedstrijd gezeild. Van Aller eindig de daarin als tweede achter zijn plaatsge noot Frans Maas. De derde plaats was voor Ternëuzenaar Dick Kuijpens. Gisteren moest een afstand van veertien mijl worden gezeild en daarbij wisselden Van Aller en Maas van plaats. Harold van den Hemel uit Terneuzen eindigde net voor Kuijpens op de derde plaats. In het eindklassement eiste Roy van Aller zoals gezegd de eerste plaats voor zich op, gevolgd door Frans Maas. Kuijpens werd derde, voor Hein van Brück en Honte- voorzitter Egbert van Waas. In de IRC-klasse waren er slechts drie deelnemers, die allemaal uit België af komstig waren. De eerste plaats ging daarin naar Bert Janssens. van onze sportredactie TERNEUZEN - De belangstel ling voor de zaalvoetbalcompe titie in het rayon Terneuzen lijkt nog altijd op zijn retour. Negen tien teams beginnen aanstaan de woensdag aan een nieuw sei zoen. Daarvan komen er negen in de regio Zeeuws-Vlaanderen uit en tien in het rayon Terneu zen. Het aantal deelnemende teams is in nog geen vijftien jaar ge halveerd. In het seizoen 1983/1984 bijvoorbeeld, toen het zaalvoetbal in Terneuzen zijn hoogtijdagen kende, had den zich nog 3 8 verenigingen in geschreven. Na een periode van stabilisering zette zich in de be ginjaren negentig echter een te ruggang in. Dit seizoen vormt daarvan het voorlopige diepte- punt: omvatte het rayon vorig jaar nog 23 teams, dit jaar zijn dat er dus nog negentien. Zo verdwenen deze zomer De Schelde/Leugenboom, Ge meente Terneuzen, Instuif en Kees Mechielsen van het toneel, zonder dat Joos Tollenaar (de competitieleider) daarvoor een sluitende verklaring heeft. „De ene vereniging heeft moeite om voldoende spelers op de been te brengen", zegt hij. „De andere haakt af omdat de sponsor stopt. Ik zeg altijd maar: als je wilt kim. je daar als vereniging veel aan doen." Tollenaar hoopt er stilletjes op, dat het aantal teams volgend jaar weer boven de twintig uit komt. „Ik heb bijvoorbeeld van Instuif begrepen dat die vol gend seizoen weer mee willen doen. En van anderen heb ik be grepen dat zij met een nieuwe ploeg bezig zijn, maar onvol doende tijd hadden om voor dit seizoen alles rond te krijgen. De competitie start woensdag als vanouds met een aantal be kerwedstrijden. Nieuwis dat dit jaar gekozen is voor wat Joos Tollenaar noemt een 'hoge' en een 'lage' beker. Aan de 'hoge' bekercompetitie nemen de teams deel die uitkomen in de HOEK - Het tweede elftal van Hoek, dat dit seizoen in de re serve hoofdklasse uitkomt, is het seizoen met een nipte neder laag begonnen. Kozakken Boys 2 boekte in Hoek een 1-0- overwinning. De enige treffer kwam na tien minuten op naam van Rutger Opschoor die, ondanks een vlagsignaal voor bui tenspel, alleen mocht doorgaan. Een hardwerkend Hoek, dat Michel Mullaert en Patrick de Guchteneire aan het eerste had af moeten staan, was dicht bij een gelijkspel, maar het lukte niet om de gelijkmaker te maken. ETTEN-LEUR - De A-junioren van HW24 en Terneuzense Boys gingen het nieuwe voetbalseizoen zaterdag van start met een ruime nederlaag. HW'24 verloor in Etten-Leur met 7-2 van Unitas'30 en Terneuzense Boys in Bergen op Zoom met 5-2 van DOSKO. HVV'24 kon zich in de eerste helft van het duel met Unitas'30 nog wel meten met de tegenstander, maar ging uiteindelijk ten onder aan een aantal verdedigingsfouten. Toen de thuis club vervolgens kort na de rust van 3-1 naar 5-1 wegliep was de strijd snel gestreden. Tegenover de zeven treffers van Unitas kon HVV slechts doel punten van Evert van Damme en Eiic- J an Naudts zetten: 1-2. Terneuzense Boys was in Bergen op Zoom een uur lang de ge lijke van DOSKO, maar moest zich gewonnen geven toen de opponent de stand van 3-2 op 4-2 bracht. Daarna werd het nog 5-2. Voor de Terneuzenaren scoorden Zubair Atmaca en Jelle Wil ting. Terneuzen Al kwam niet in actie, omdat tegenstander SAB zich op het laatste moment uit de competitie heeft terugge trokken. TERNEUZEN - De B-junioren van Terneuzen hadden zater dag geen enkele moeite met Baronie BI. Op eigen veld werd het - na een 3-1-ruststand - een ruime 8-1-zege voor de ploeg van trainer Carlo Vanhijfte, die dit jaar wel eens hoge ogen zou kunnen gooien. Jarno Wabeke en Hairam Collin waren met elk drie treffers uitstekend op dreef. De overige twee doelpunten kwamen op naam van Joost van der Steen en Tim Faassen. HULST - De B-junioren van HW'24 behaalden zaterdag bij hun debuut in de hoofdklasse een 2-1-overwinning op FC Bergen BI. De basis voor die overwinning werd in de tweede helft gelegd, toen de ploeg van trainer Toon Blommaert de 0- 1-achterstand halverwege het duel, in 2-1 omzette. Dat ge beurde door doelpunten van Fabian Dieleman en Ruben van der Hoeven. Aardenburg BI begon met een nederlaag. Op eigen veld was DFC BI te sterk voor de nummer drie van vorig jaar: 0-6. De ruststand in dat duel was nog 0-1. TERNELTZEN - De C-junioren van Terneuzen mochten zater dag onmiddellijk al kennis maken met de kracht van de derde divisie. De promovendus werd op eigen veld door Brabantia naar een duidelijke 1-5-nederlaag gespeeld. De bezoekers hadden voor de rust al het beste van het spel en namen toen ook een 0-1-voorsprong. Die werd na de rust via 0-2 en 1-2 vervolgens uitgebouwd tot 1-5. Timon van der Hooft nam de enige treffer van Terneuzen voor zijn rekening. HW'24 begon in de hoofdklasse met een vrije dag. regio, aan de 'lage' de teams die in het rayon actief zijn. „Onze ervaring is dat de regioteams al tijd boven komen drijven. Daar om hebben we de zaak in tweeën geknipt, om de teams uit het rayon wat meer speelplezier te geven. De 'lage' bekercompeti tie werken we aan het eind van het seizoen af als een soort af- sluitingstoernooi. De finaleron de voor de 'hoge' beker staat al voor eind december op het pro gramma." Het spits wordt woensdag om half zeven afgebeten met het competitieduel tussen Flux Electro en Unitron. Daarna ziet het (beker)programma er als volgt uit: 19.25 uur: Marmara - /du Puy-Smile Services, 20.20 uur: DPO Driewegen-Qutility, 21.15 uur: HKC-Cinerent/De Bokx, 22.10 uur: Dow 1-Bak- kersland Terneuzen. door Peter van Kouteren AXEL - Het is een klein kwar tier na afloop van een mooie wedstrijd in Axel, maar wie er niet bij geweest is, kan nauwe lijks geloven dat hier geskeelerd is. De opruimwerkzaamheden worden in een ongelooflijk rap tempo gerealiseerd. De plaatse lijke jeugd vervoegt zich in het rennerskwartier om op handte keningen te jagen. Kees van Ta- tenhove, spreekbuis namens de organisatoren, kan terugkijken op een geslaagd evenement. Zeeuws-Vlaanderen is niet lan ger een'blinde vlek in het skee lercircuit voor A-rijders en als het aan veel deelnemers ligt, is er wortel geschoten voor een mooie toekomst. Albert Velds- ink, één van de gangmakers van een spetterende wedstrijd, spreekt zijn bewondering uit voor de organisatoren. Zijn ploeggenoot Henry Koers zegt toe volgend jaar terug te komen „Het is wel een eindje rijden, maar het is me wel goed beval len. Ze hebben het hier goed voor elkaar. Het Nederlands elf tal speelt toch om vier uur dacht ik? Dan waren er toch nog heel veel mensen hoor." Veldsink: „Je mag het niet ver gelijken met wedstrijden op De Veluwe." Koers: „Daar staan de mensen vijf rijen dik, achtdui zend man. Die betalen allemaal een rijksdaalder entree." In Ax el was naar schatting duizend man gratis getuige van een boei ende race. Kees van Tatenhove: „Qua publieke belangstelling zijn we zeker tevreden." Van Tatenhove tekende met zijn broer Jaap, Paul N.aessens, Cees Saman, Leen de Hullu, Stanny de la Ruelle en Albert Ars voor het initiatief om de A-rijders naar Axel te halen. „Dat wilden we in het kader van ons vijfjarig jubileum", vertelt hij. „In janu ari zijn we begonnen. Er zit wel enorm veel werk aan vast. We hebben vijftien keer vergaderd. We hadden gelukkig veel vrij willigers en kregen onze finan ciën mooi voor elkaar." Tevreden De Axelse organisatoren be steedden daarnaast veel werk uit aan de Nederlandse Skeeler- bond. Kees van Tatenhove: „Die hebben we voor 9500 gulden in gehuurd. Voor dat bedrag ne- gien ze een groot deel van het ta kenpakket over. Ze hebben hun eigen mensen voor de jury, zor gen voor opbouwers van het parkoers, prijzengeld, geluid en voor de uitslagen." „Ik ben absoluut tevreden. Toen het vanmorgen vroeg begon te regenen, dacht ik: dat gaat fout. Maar het is prachtig weer ge worden. We hadden natuurlijk wel iets meer deelnemers onder de A-rijders verwacht. Dat heb je als organisatie niet in de hand. Ze moeten eigenlijk wel komen, als ze hebben toegezegd Het is blijkbaar toch moeilijk om in de uithoeken van het land een wedstrijd op de kaart te krijgen. Maar wat er wasmaak te er een mooie wedstrijd van." Het Axels comité evalueert deze week al de jubileumrace. Be stuurders van de skeelerbond spraken zaterdagmiddag net als veel deelnemers hun bewonde ring uit voor het initiatief en het parkoers, dat als goed, snel en vooral erg veilig werd omschre ven. Kees van Tatenhove: „Daar hebben we heel bewust voor ge kozen. Er kon maar op één plaats (Wilhelminastraat) door het verkeer worden overgesto ken. Voor de rest was het een ge sloten parkoers. Dat is voor de jongens ideaal. En gelukkig wa ren er geen ernstige valpartijen. Dat is ook wel eens anders." VLISSINGEN - Over één ding hoeft EMM-trainer Nico Fran ken zich voorlopig weinig zor gen te maken: de Middelburgse handballers beschikken over een behoorlijk portie wils kracht. Dat bleek zaterdag in een oefen wedstrijd in en tegen het Belgi sche Waasmunster. Na een 10-4- achterstand bij rust werden de puntjes op de i gezet. EMM won alsnog met 16-19. Nico Franken was tevreden over de uitslag, op de uitvoering had hij het een en ander aan te merken. „Het ver schil in beide speelhelften was gewoon veel te groot", oordeel de de oefenmeester. De Middelburgse reserves won nen in België nipt van Tessen- derlo: 18-17. De vrouwen van EMM kwamen twee keer in ac tie. De ploeg versloeg GHV (14- 11) en verloor van Mountain Stars: 13-15.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 47