Kabinet moet geld steken in WCT Jazzfestival laat Breskens swingen Ook Terneuzeeaar naar NK ploegen Muziekfestival Schoondijke houdt het droog zlO PvdA-Kamerlid ziet containerhaven Sloe als alternatief voor verdieping vaarweg a óeautifulc/ai/ Het is elke keer een feest, als we de zeehonden na maandenlange verzorging weer kunnen vrijlaten in de Waddenzee. Dankzij de steun van duizenden mensen vieren we dit feest nu 30 jaar. Hoog tijd dus voor nóg een feestje! In stilte, mét onze dona teurs. Want bij hoge uitzondering dmo/u^C' c/ic/t/ maandag 3 september 2001 door Wilma Valk BRESKENS - Liefhebbers van jazz oude stijl en van lekker eten kwamen zaterdag in Breskens aan hun trekken. In de restau rants en cafés aan het Spuiplein en de Boulevard speelden zes jazzbands swingende muziek. Voor de Bressiaanders een avondje uit en voor de toeristen een extraatje tijdens het eten. Er werd voortreffelijke jazz ge speeld en dankzij het mooie weer bleven ook de terrassen tot in de kleine uurtjes bezet. De bands kwamen uit Nederland en België. Ze werden nauwlet tend in de gaten gehouden door de leden van de Stichting Jazz Breskens en vooral ook op hun spel beoordeeld door het huisor kest The Original Quayspitters. „Ik kijk vooral naar de enige zangeres die hier vanavond is,' vertelde Ivonne Flikweert, zan geres van de band uit Breskens. „Er zijn altijd voldoende zan gers, maar zelden een dame.De zangeres van Piece of cake uit Deventer kon de goedkeuring van Ivonne en zeker ook de rest van het publiek wegdragen. Stemming Al vroeg in de middag was het muziekfestijn in Breskens be gonnen. Vanaf twee uur liepen er door de kern van het vissers dorp, aan de haven en in verzor gingshuis Ter Schelde jazz- bandjes die voor de nodige stemming zorgden. Op het Spuiplein waren cle terrassen overvol. Op bankjes, muurtjes en stoepen werd zelfs meege- swingd.. door Rolf Bosboom WILHELMINADORP - Recht en vlak werken, de juiste diepte aanhouden en de tarwestoppel voldoende onderploegen. Het zijn enkele belangrijke punten waarop de deelnemers aan ploegwedstrijden worden be oordeeld. Zaterdag streed de Zeeuwse ploegelite om de provinciale kampioenschap pen. Plaats van handeling was we derom de Wilhelminapolder. Eerst beoordeelden acht juryle den afzonderlijk de openings- voór van de in totaal 29 deelne mers. Vervolgers namen de ploegers hun deel van het ter rein onderhanden, waarbij er voortdurend werd gejureerd. In de categorie ploegen met twee scharen was het, zoals ver wacht, opnieuw Freek Boude- ling uit Sint Philipsland die de eerste plaats behaalde, voor Si mon Baas uit Arnemuiden en Jan Goense uit Noordwelle. In de categorie drie of meer scha ren was er een spannende strijd tussen Gert Jan de Jager uit Sint Philipsland en titelverdediger Peter Hanse uit Kerkwerve. Uiteindelijk was het De Jager die de titel voor zich opeiste. Bij de antieke tractoren was het kampioenschap, net als vorig jaar, voor C. de Loof uit Arne muiden, die net iets beter ploeg de danB. Martens uit Lewedorp en A. van Strien uit Wolphaarts- dijk. De strijd van zaterdag was een kwalificatiewedstrijd voor de Nederlandse kampioenschap pen 2002. De nationale titel strijd van dit jaar wordt ko mend weekeinde gehouden in Almere. Namens Zeeland doen Kees de Bree uit Zonnemaire, Freek Boudeling, Frank Standaert. uit Terneuzen en Gert Jan de Jager mee. Demonstratie De Zeeuwse kampioenschap pen werden opgeluisterd door een demonstratie met een antie ke dorsmachine, waarmee tar we werd gedorst. Ook waren er twee bijzondere antieke combi naties te zien: een International rupstractor met een getrokken vierscharige ploeg en een antie ke tractor met een roll-over ploeg. door Harmen van der Werf DEN HAAG - De overslag van containers in Vlissingen moet stevig worden uitgebouwd als alternatief voor een verdere ver dieping van de vaarweg in de Westersclielde tot Antwerpen. De PvdA in de Tweede Kamer huldigt dat standpunt, aldus Kamerlid W. Herrebrugh. Om van Vlissingen een echte containerhaven te maken, is het volgens Herrebrugh noodzake lijk dat de regering bijspringt. Hij denkt vooral aan verbete ring van de ontsluiting van de haven via het spoor en via de weg. Vernieuwing van de goede renspoorverbinding zit al in de rijksplanning; verbreding van de tweebaansweg van Vlissin- gen-Oost langs 's-Heerenhoek naar Rijksweg A58 nog niet. Als het aan PvdA'er Herrebrugh ligt, gaat het kabinet daar me dewerking aan verlenen. Om het havengebied goed te ont sluiten, is naar zijn oordeel ook een tunnel onder het Kanaal Gent-Terneuzen bij Sluiskil no dig, voor vrachtverkeer dat ge bruik maakt van de Wester- scheldetunnel richting of vanuit Vlissingen-Oost. Logischer plek Vlissingen moet een soort satel liet-containerhaven van Ant werpen worden, in de ge dachten vorming van het Kamerlid. „Voor de grootste containerschepen is Vlissingen een logischer plek dan Antwer pen", stelt hij. „Je ziethetoveral in de wereld, de diepzeecontai nerhavens komen meer en meer aan de kust te liggen. Doe je dat niet, zoals Amsterdam heeft ge daan, dan verlies je uiteindelijk de race. Dat zou ook voor het Antwerpse/Vlaamse bedrijfsle ven een waarschuwing moeten zijn." De Vlaamse regering wil deson danks een verdere verdieping, van 11,60 tot 12,80 meter. Her rebrugh durft niet te voorspel len hoe de Nederlandse politiek uiteindelijk met dit verzoek zal omgaan. „De Belgen zijn slim me onderhandelaars. Ze koppelen alles aan alles. De hogesnelheidslijn (hsl) tussen Antwerpen en Breda ligt er bij voorbeeld nog niet. Nederland hecht sterk aan dat hsl-tracé en wil Vlaanderen alleen daarom al graag te vriend houden." Vlaamse en Nederlandse parle mentsleden maken vandaag over de Westerschelde en Schel de een boottocht om samen de toekomst van de rivier te bel spreken. Herrebrugh nam daar afgelopen weekeinde, na afloop van de presentatie van het ont- werp-verkiezingsprogramma van de PvdA, namens zijn partij alvast een voorschot op. Het drum-fanfarekorps onder leiding van dirigent J. Boone uit Oostburg geeft een optreden voor de ingang van de rooms-katholieke kerk. foto Peter Nicolai door Wilma Valk SCHOONDIJKE - Voor een groot aantal muzikanten uit het westen van Zeeuws- Vlaanderen leek het gistermiddag in Schoondijke af en toe een verkleedpartij. Zag men ze net nog lopen in het uniform van Aardenburg, nu was het Breskens of Zuidzande, want veel goede en fanatieke muzikanten zijn lid van diverse korpsen en moesten vaak en veel spelen op het muziekfestival in Schoondijke. De muziekvereniging van Schoondijke 'Oefening Kweekt Kunst' (OKK) bestaat dit jaar 110 jaar en mocht daarom het festival van 2001, dat ieder jaar op cle eerste zondag van september gehouden wordt, organiseren. Korpsen uit Aarden burg, Breskens, Biervliet, Hoofdplaat, Groede, Oostburg, Sluis en Zuidzande- hadden aan de uitnodiging gehoor gege ven en verzorgden een concert en een rondgang door het dorp. Gezien de donkere wolleen en de vele re gen gistermorgen mochten de muziek verenigingen hun concert in de kerken van Schoondijke geven, maar het bleef droog en de vele belangstellenden kon den buiten genieten van de muziek. Er werden naast bekende marsen ook ope- rettemelod'ieën, arrangementen van volksliederen uit binnen- en buitenland en rock en rol gespeeld. Om vijf uur 's middags kwamen alle korpsen bij elkaar op de brink van Schoondijke voor een samenspel. De di verse drumbands speelden een mars van D. de Paauw uit Oostburg en de concert mars 'Try Out' onder leiding van de diri gent van 'OKK', E. Decloedt. Met de 'Last Post', geblazen door trom pettist G. Claus uit IJzendijke, en het Wilhelmus werd dit muziekfestival afge sloten. Voor alle deelnemende korpsen was er een herinnering, uitgereikt door de wet houder van cultuur van de gemeente Oostburg, R.Leentfaar. mag dit jaar elke Z6Gtl0nd6IlCrèch maand een gelukkige, fIuisterstiIIe winnaar en een introducé met ons mee het Wad op, tijdens de komende uitzettingsacties. De wedstrijd loopt van juli t/m december 2001Nog geen donateur? Dit is het moment. Doe een dagje Pieterburen en doe mee! Of vul de bon in. Het wordt een 'Beautiful Day1 zoals je die nooit epieterburen weer meemaakt! naam □m C3v (aankruisen) leeftijd adres - postcode en plaats -. telefoon - - L Vul de bon in en stuur deze in een envelop zonder postzegel naar Stichting Zeehondencrèche, Antwoordnummer 959, 9950 WL Pieterburen. Alles over onze Zeehondencrèche en de wedstrijd vind je ook op www.zeehondencreche.nl. Ja, ik Word donateur! Stuur mij het wedstrijdformulier met eenmalige machtiging. Als ik meedoe met de wedstrijd maak ik kans op een van de 6 'Beautiful Days' voor twee personen. Met zorg worden de herstelde zeehonden uitgezet op het Wad. Een uniek moment en het hoogte punt van de verzorgde 'Beautiful Day' voor 2 personen met ontbijt, lunch en speciale Crèche-tour.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 42