Droomdebuut geeft vertrouwen PZC Dreischor buigt achterstand om Bruse Boys zwijnt tegen Nieuwdorp SP DFS komt in de slotminuten langszij Brouwershaven in blessuretijd naar overwinning "Is 17 Spits Martin Kiesenberg eist hoofdrol op in 4-2-zege van ZSC'62 Valse start voor jeugd Zierikzee Zege EMM in oefenduel maandag 3 september 2001 door Ben Hameeteman SCHARENDIJKE - ZSC'62 beleefde zaterdag een droomdebuut in de derde klasse. Onder aanvoering van goaltjes- dief Martin Kiesenberg werd beoogd kampioenskandidaat Apollo'69 dooi de promovendus verrassend afge troefd: 4-2. Daar waar in Dublin een sprookje eindigde, lijkt Scharendijke aan de vóóravond te staan van een nieuwe avontuurlijke uitdaging. Vertrouwen. Daar draaide het zaterdag op de voetbalwei van ZSC'62 allemaal om, Vertrouwen in de eigen mogelijk heden, zodat ondanks de 0-2-ruststand niemand bij de pakken neer ging zitten. Vertrouwen in een goede voortzetting van een perfecte voorbereiding. Hier door toonden de rood-witten geen en kel ontzag voor de gedoodverfde kam pioenskandidaat. En clan was er nog het vertrouwen van dat jonge ZSC- supportertje, die bij de tweede tegen- goal met overslaande stem richting Apollo-dug-out riep 'wacht maar tot het straks 4-2 wordt' Maar het mooiste vertrouwen schonk trainer Edwin Kriens. Hij durfde het aan om spits Martin Kiesenberg, die in de eerste helft niet in beeld was, toch te laten staan. En laat nu juist Kiesenberg de twee winnende treffers scoren. Kriens: „Omdat ik Martin in de eerste helft helemaal niet gezien had, heb ik even met de gedachte gespeeld hem er uit te halen. Maar ik weet ook dat hij sterk is en ineens weer tevoorschijn kan komen. Daarom heb ik hem laten staan.. Ik vertrouwde op zijn moment." Op geheel eigen wijze, al slalommend door de Apollo-verdediging, kreeg Kiesenberg in de 3 le minuut na rust in derdaad ineens de geest en bracht zijn ploeg op een 3-2-voorsprong. In bles suretijd herhaalde hij dit kunststukje. „Op slag van rust kreeg ik een gele kaart. Daar ben ik heel fel van gewor den. In de eerste helft speelden we méér op de counter en wilde het niet lukken. Na rust konden we echter goed druk naar voren geven en kreeg Apollo moei te met het pressievoetbal van ZSC", keek Kiesenberg terug. Moed Ook ZSC-aanvoerder Jacco Heijboer was vol lof. „Martin is gewoon super sterk en heel snel. Je ziet dat hij in vorm is momenteel. Het is jammer dat hij soms helemaal uit beeld is. Maar ineens is hij er dan toch weer." Heijboer toon de zich evenwel niet slechts tevreden over de prestaties van Kiesenberg. „Zoals we nu spelen geeft heel veel moed. Het middenveld is een goed blok, terwijl de verdediging ook goed in el kaar zit. Met deze groep zullen we dit seizoen denk ik toch wel goed mee kun nen komen in de derde klasse. Het zal alleen zaak zijn negentig minuten lang geconcentreerd te blijven." Oef enmeester Kriens schaarde zich ge heel achter de mening van zijn aan voerder. „De jongens hebben het goed gedaan. Vooral de verdediging moet ik een compliment maken. Dat is een po sitieve opsteker. Maar het belangrijk ste is dat je ziet dat ZSC nu een team is dat ervoor gaat". Zijn collega Hans de Bruine, bezig aan zijn tweede seizoen bij Apollo, was de eendracht bij Zwalu wen Stormvogels Combinatie even eens opgevallen. „ZSC heeft met name in cle tweede helft collectief een stuk in stelling getoond waarmee Apollo com pleet is afgetroefd. Wat dat aangaat ben ik eerlijk en zeg ik dat we terecht verloren hebben", aldus de 33-jarige trainer uit 's-Gravenpolder. In de eerste helft heten cle bezoekers nog goed de bal rondgaan en speelde het het eigen spelletje. De mogelijkhe den stapelden zich op met uiteindelijk twee treffers. ZSC daarentegen kende een moeizame start. Hoewel de treffer van aanvaller John van der Have, in de 24e minuut, het tij had kunnen keren. Scheidsrechter Jan Nelis had evenwel gezien dat de altijd geslepen Van der Have een handje had gebruikt. En ge zien het geniepige lachje van. de ZSC- spits richting dug-out, zeer waar schijnlijk geen verkeerde beslissing. De voorwaartsen van Apollo'69 speel den constant op het randje. Keer op keer ging het textiel van grensrechter Jaap Venneman de lucht in. Toegege ven, soms ook wel eens ten onrechte. De toenemende frustratie bij Apollo was dan ook begrijpelijk. Tot echter in de 36e minuut toen de arbiter uit Veen de beslissing van Venneman niet overnam en Christiaan Boon vrij baan kreeg. Hij legde vervolgens breed op de meegelo pen Bas de Koeijer, die met een droog, overigens niet onhoudbaar, schot doel man Leon Weeda verschalkte. Net voor rust zorgde Christiaan Boon voor de 0- 2-ruststand. Na de hei-vatting waren het respectievelijk de zojuist ingeval len Jan van de Linden en Niels van de Moezel die ZSC langszij brachten. Kie senberg maakte er uiteindelijk een droomdebuut van. ZSC-speler Sebastiaan Vaane gebruikte zaterdag handen en voeten om Marc Goovers van Apollo af te stoppen. foto Marijke Folkertsma door Klaas Verspoor BRUINISSE - „Wij hebben het spel gedicteerd in de eerste helft en de tweede helft was helemaal voor ons", concludeerde Nieuwdorp-trainer Piet Puijpe terecht. Bruse Boys voetbalde 'als een krant', maar had het ge luk van een kampioensploeg door een onverdiende 1-0-over- winning op te strijken. Het duel in de derde klasse A werd vooraf bestempeld als een mogelijke topper, maar vanaf het begin was Nieuwdorp heer en meester. De Bruse verdedi ging, waarin Alex Andeweg speelde op Peter Kastelein, Eric Giljam op Martin de Hamer, Ralph van den Ouden op Fersu- jam Selim enTheunis-Henk van den Berge als vrije man, was re gelmatig positioneel niet op or de. Nieuwdorp kreeg via Selim, die niet profiteerde van een te trage spelvoortzetting van Bruse Boys-doelman Mark Giljam en eerder al oog in oog met de kee per te traag handelde, en Marcel van de Does (corner) kansen op de openingsgoal. In de 27e minuut kwam Bruse Boys tegen de voorhouding in op voorsprong. Ralph van den Ouden zette van achteruit de aanval op. Zijn pass leek te strandden in de Nieuwdorp-de- fensie, maar in plaats van uit te verdedigen werd de bal door een Nieuwdorp-speler tegen een ploeggenoot geschoten. De bal belandde zo voor de voeten van Marco Ketting die zich niet be dacht, doelman Mark Geelhoed passeerde, en scoorde. Twee minuten later voorkwam Andeweg voor de eerste keer de gelijkmaker en weer drie minu ten later was Kastelein dicht bij een treffer. Bruse Boys kon slechts uit vrije trappen van Mujo Avdic en Jacob van den Berge gevaar stichten. Eenrichtingsverkeer In de tweede helft was het een richtingsverkeer richting Mark Giljam en Bruse Boys kon slechts onder druk van de be zoekers, die heersten op het middenveld, de lange bal hante ren. Puijpe, die Niels Mulder en Gert-Jan Nieuwenhuijze in de ploeg bracht voor Kastelein en Selim, zag ook dat zijn vers in gebracht bloed niet tot scoren kwam. Zowel Mulder (2x) als Van de Does zag een bal van de doellijn gehaald worden, Mark Giljam reageerde prima op een schot van De Hamer en Bruse Boys ontsnapte tot twee keer toe aan een strafschop. Zelfs in blessuretijd kreeg Nieuwdorp nog mogelijkheden maar Theu- nis-Henk van den Berge hield De Hamer van een treffer af, ter wijl deze de keeper al gepas seerd was. Voor de eerste keer sinds 8 april 2000 hield Bruse Boys in compe titieverband de nul vast. Toen won de Bruse ploeg met 5-0 van Tholense Boys, maar sindsdien kreeg het in elk competitieduel minimaal een tegentreffer te in casseren. Bruse Boys: Mark Giljam, Alex An deweg (66. Wilko Hanzen), Theunis- Henk van den Berge, Eric Giljam en Ralph van den Ouden; Mujo Avdic, Marien Benard, Marco Ketting en Ricardo de Winter (51. Ben Schot); Johan Benard en Jacob van den Ber ge (83. Eric Bleiji). ZIERIKZEE - In de hoofdklasse van het A-juniorenvoetbal be gon Zierikzee teleurstellend. Op eigen veld kregen de spelers van trainer Leen Koster met 5-0 klop van Zeelandia/Middel- burg. De fusieclub uit de Zeeuwse hoofdstad leidde na een helft voetbal al met 2-0. „Voor de be ker hadden we nog met 5-3 van ze gewonnen dus dat viel dubbel tegen. Maar onze tegenstander was vandaag gewoon op alle fronten beter", aldus Koster. Hij zag zijn vernieuwde ploeg weinig goede dingen doen. „Het was ontzettend slecht. We leden veel balverlies en waren heel slordig in de passing. En er was een aantal doelpunten bij dat ontstond door persoonlijke fou ten." Het Zierikzeese team, waarin ten opzichte van vorig jaar vijf nieuwe spelers vanuit de B-ju- nioren zijn ingepast, liep in de tweede helft tegen nog eens drie treffers op en kende zo een valse competitiestart. doorWim Broekhoven VLISSINGEN - In de Amstel Cup was SKNWK het Zeeuws- Vlaamse Spui nog met 3-1 de baas, maar op de openingsdag van de competitie lieten de Nieu werker kers zaterdag een veer tegen dezelfde opponent: 2-2. DFS kwam in de vierde klasse A ook tot een gelijkspel, maar dat kwam pas in de slot minuten tot stand. DFS-Colijnsplaatse Boys 3-3: De bezoekers waren de eerste helft de betere ploeg en de 1-0- voorsprong door een treffer van Nigel Holmes net voor rust was dan ook verdiend. Robert Jan van de Genugten zorgde in de zestigste minuut voor 0-2. Een foutje van Peter Bakker le verde halverwege de tweede helft via Bas Hogestein 1-2 op. Negen minuten voor tijd zorg de Robert-Jan van de Genug ten via een solo voor 1-3. De wedstrijd leek gespeeld. Tref fers van Anco van der Linde en Mariko Rouw leverden in de slotminuten toch nog een 3-3- gelijkspel op. SKNWK-Spui 2-2: De eind stand was al bij rust bereikt. Mark de Haan maakte de ope ningstreffer. Via Mark Otterloo en Erik Loof nam Spui vervol gens een 1-2-voorsprong, maar een eigen doelpunt van Jurgen Meijer betekende 2-2. In de tweede helft was er niets meer te beleven. Hoedekenslcerke-Cadzand 6-2: Johan Beulens tekende voor 1-0 en Michel Sillekens na twintig minuten voor 1-1. Een strafschop van Beulens en een treffer van Jan Wijnhorst le verde de thuisclub een 3-1- voorsprong bij rust op. Die kwam na de pauze nooit meer in gevaar. Nadat Arjo Zandee voor 4-1 en 5-1 had gezorgd, kon Guido Raynhard nog een keer tegen scoren. Fred Velkers zorgde vlak voor tijd voor 6-2. MZVC-Borssele 1-1: MZVC had in de eerste helft een over wicht, maar goed keeperswerk voorkwam tot zeven minuten voor rust een openingsdoel punt voor de thuisclub. Arjan Jeras mocht toen op de rand van buitenspel doorgaan en op diens schuiver had de Borssele- doelman geen verweer. In de tweede helft bleek Borssele over de betere conditie te be schikken. De gelijkmaker van René de Jonge (65e minuut) was dan ook verdiend. Wolfaartsdijk-Wissenkerke 3-2: Jarno Waterham opende na vijf minuten vanaf elf meter de score voor de thuisploeg. Marcel van Hekken en Robbin Moreauw zorgen vlak na rust voor 1-2, maar opnieuw Water ham tekende halverwege de tweede helft voor de terechte 2- 2. Via een treffer van Arnold van Gemerden ging de winst echter twee minuten voor tijd toch nog naar de thuisploeg. Wemeldinge-Krabbendijke 4-1: In een erg matige eerste helft kwam Krabbendijke via Jeroen Lobbezoo tien minuten voor rust op voorsprong. Chris Koole kon echter nog voor rust gelijkmaken en in de tweede helft was de thuisclub duide lijk de betere ploeg. Ferry van der Sluis liet de 2-1 en 3-1 aan tekenen. Richard Schouwe- naar bepaalde de eindstand op 4-1. Overwinning Renesse door Jos van Belzen VLISSINGEN - De drie belang rijkste titelkandidaten in de vijfde klasse B wonnen allen hun eerste duel: Renesse met 4-0 bij Kwadendamme, Jong Am- bon op eigen veld met 7-1 van Volharding, en Luctor'88 beslis te de derby bij Lewedorpse Boys met 4-1 in zijn voordeel. Kwadendamme-Renesse 0-4: De bezoekers toonden zich be ter in het benutten van kansen dan Kwadendamme. Voor rust scoorden Pascal Dronrijp en Mischa van de Hoek, en kort na het begin van de tweede helft Leon Bakker en opnieuw Dron rijp. De thuisploeg kwam niet verder dan een inzet uit een vrije trap van Gert-Jan Vermeulen, die tegen de lat eindigde. Dreischor-Ouwerkerk 3-2: De thuisploeg was sterker maar zag zich na een halfuur wel gecon fronteerd met een 0-2-stand door een eigen doelpunt van Kees Verwest en een treffer van Eiwin van der Maas. Kort voor rust scoorde Frank van de Helm tegen, 1-2. Na de gelijkmaker van Patrick Berrevoets, halver wege de tweede helft, bezorgde Frank van de Helm met een fraaie treffer uit een vrije trap Dreischor de overwinning in de ze Schouwse derby. Lewedorpse Boys-Luctor'88 1-4: Een tam gestart Lebo werd kort voor rust door Joeri Poel man op achterstand gezet, 0-1. Na rust tekende Marco Uter- mark 0-2 aan, maar Marcel Rooze bracht de spanning weer terugln de wedstrijd door tegen te scoren, 1-2. Arne Honingh en opnieuw Marco Utermark (strafschop) beslisten het duel. Robur-NVS 2-1: Een in de eerste helft sterker Robur verzuimde het overwicht uit te drukken in doelpunten. Nu stond het bij rust slechts 1-0 door Khaled Kecham. In de tweede helft kwam een fel gestart NVS langszij door Kees Bosters. Langzaam nam Robur het initi atief weer over wat in de slotmi nuut leidde tot de winnende treffer van Onnie Scholten, 2-1. Vosmeer-De Noormannen 0-4: Een technisch beter Noorman nen kwam kort voor rust op voorsprong via Leon Brasser, 0- 1In de 55e minuut was het Pie- ter Cijsouw die deze voorsprong verdubbelde, 0-2. Vosmeer zocht hierna wel meer de aanval maar verzuimde de kansen te benutten. Aan de andere kant deden Sjaak de Pagter en Jackie Minderhoud dit wel, waardoor het duel in 0-4 eindigde. Jong Ambon-Volharding 7-1: Na drie minuten leidde Jong Ambon al met 2-0 door Percy Telussa en Eldridge Pentury. Na de tweede treffer van Pentury kwamen de bezoekers nog wel terug tot 3-1 via Michel Loon- tjens, maar hierna was het ge daan met het verzet. Percy Te lussa bepaalde de ruststand op 4-1. Via Eldridge Pentury (2x) en Marsal Ririhena werd het na rust afgetekend 7-1. Een speler van Dreischor waagt een schot op het doel van Ou- werkerk. foto Marijke Folkertsma door Klaas Verspoor VLISSINGEN - In de vierde klasse B kwamen vier van de ze ven Zeeuwse ploegen op de eerste speeldag aan een over winning. Smerdiek won uit bij Stavenisse (0-3), Brouwersha ven bij SPS (2-3) en Duiveland klopte op eigen veld Vrederust met 5-0. Mevo ging thuis fors onderuit tegen Dosko: 0-6. Het vorig sei zoen gedegradeerde WIK'57 liet middels een 4-1-zege op Chris- landia zien een ploeg te zijn waar rekening mee moet wor den gehouden. WIK'57 - Chrislandia 4-1: Theo Wittenberg bracht WIK'57 aan de leiding, maar de Brabanders scoorden nog voor rust de ge lijkmaker. In cle tweede helft drukte de ploeg uit Kerkwerve het veldoverwicht pas in doel punten uit. Opnieuw bracht Wittenberg zijn elftal op voor sprong en door treffers van Do minic van Doorn en Elmar Ver- hage kon WIK'57 terugkijken op een geslaagde competitie opening. Stavenisse - Smerdiek 0-3: In de uiterst sportief verlopen derby boekte de ploeg uit St. Maar tensdijk een verdiende maar iets geflatteerde 3-0-overwinning. Jacky Op den Brouw zette de ploeg van trainer Pim Potappel voor rust op 0-1. Souleyman El Bouzzaoui verdubbelde in de tweede helft de marge waarna William de Bie de derde treffer voor Smerdiek liet aantekenen. Mevo - Dosko 0-6: Veertigminu ten lang dicteerde de thuisploeg het spel en kreeg het ook de bes te kansen. Waar Mevo het naliet om te scoren deed Omer Ozturk dat voor Dosko in de veertigste minuut wel. Op slag van rust werd Mevo-speler Arno Schip per met een rode kaart door scheidsrechter Wagenaar uit Krabbendijke van het veld ge stuurd. Zelfs na rust waren de eerste kansjes nog voor Mevo, maar daarna ging het kaarsje langzaam uit. Tacete Ocalan (2x Ozturk (2x) en André Neder- hof verzorgden de Brabantse productie. Duiveland - Vrederust 5-0: On danks de ruime overwinning was Duiveland-trainer Ton van der Spaan niet tevreden. Zijn ploeg miste over de hele wed strijd gezien behoorlijk wat kansen waaronder een penalty, genomen door Barry Steen- poorte. Bij rust leidde Duive land met 3-0 door goals van Ro nald Zwager en tweemaal Bart. van der Hulle. Van der Hulle scoorde na rust opnieuw waar na Barry Steenpoorte Duive- lands vijfde treffer op zijn naam schreef. SPS - Brouwershaven 2-3: De bezoekers leverden een knap staaltje werk af, want nadat de helft van de speeltijd verstreken was, leidde SPS met 2-0 door treffers van Erwin Feijtel en Pe ter Noordijke (strafschop). Een. onrustig spelend SPS zag na rust Dick van Splunder kop pend 2-1 scoren. Pas in de ruim toegekende blessuretijd kantel de de wedstrijd. Eerst scoorde Remy Lievense uit een vrije trap 2-2 en Pieter-Maarten van Vul pen tekende diep in de extra tijd voor de winnende treffer. VLISSINGEN - Over één ding hoeft EMM-trainer Nico Franken zich voorlo pig weinig zorgen te ma ken: de Middelburgse handballers beschikken over een behoorlijk portie wilskracht. Dat bleek zaterdag in een oefenwedstrijd in en te gen het Belgische Waas munster. Na een 10-4- achterstand bij rust wer den de puntjes op de i ge zet. EMM won de oefen partij alsnog met 16-19. Nico Franken was tevre den over de uitslag, op de uitvoering had hij het een en ander aan te merken: „Het verschil in beide speelhelften was gewoon veel te groot", oordeelde de Brabantse oefenmees- ter. De Middelburgse reserves kwamen in België in actie tegen Tessenderlo. Ze wonnen nipt: 18-17. De vrouwen van EMM kwamen twee keer in actie. De ploeg versloeg GHV (14-14.): ëfltiiverloor van Mountain Stars: 13-15.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 37