Oude kwaal breekt Zierikzee op PZC Stef Nelisse is snel en foutloos Casper Ovaa rijdt iedereen naar huis Perfecte opening van Fortis tegen De Lege Geaen Roda JC geeft vol gas in benefietduel met Jong Ambon s 16 Schouwse derdeklasser onderuit tegen countervoetbal Grenswachters (0-3) Vos winnaar Pandaloop uitslagen maandag 3 september 2001 Zierikzee-verdediger Barry Hage probeert zich een tegenstander van Grenswachters van het lijf te houden. foto Marijke Folkertsma door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - Tijdens de pro loog van de nieuwe competitie is Zierikzee meteen met de neus op een aloud probleem gedrukt. Het scorend vermogen bij de thuisploeg was wederom nul- konuna-nul. Ondanks het rede lijke veldspel bleek de counter van het bezoekende Grens wachters uit Putte toch succes voller. Er verdwenen in totaal drie ballen achter doelman Jaco van der Schee. De gemiste strafschop van aan voerder Erwin Nelissen, drie minuten voor het einde, was ka rakteristiek voor het spel van de Ziei-ikzeëenaren gistermiddag. Zijn trap miste alle overtuiging en werd veel te slap ingescho ten. Doelman Zvoni Vrtaric stopte de inzet derhalve met succes. ,,Die misser was gewoon geheel in de sfeer van de wed strijd. Als je met 3-0 voor staaf, schiet je zo'n bal heel anders in. Ik schoot wel in de voor mij goe de hoek, alleen iets lager dan normaal", liet Nelissen op be rustende toon weten. Echte emoties lijken de Zierik- zeëenaren al geruime tijd niet meer te kunnen tonen. Gelaten wordt gereageerd op het feit dat er veelal stukken beter en ver zorgder gevoetbald wordt dan de tegenstander, maar dat tref fers én ook overwinningen vaak achterwege blijven. Maar waar hebben we dat meer gezien? Ook gisteren tijdens de proloog van de competitie 2001-2002 was het niet anders. Het bezoekende Grenswachters stelde weinig voor en hanteerde slechts de counter. Echter van de vier kan sen vlogen er wel drie in. En bij Zierikzee? Het maakte het spel, liet goede combinaties zien, was constant in balbezit maar 'ver gat' tussendoor te scoren. Instelling „Deze druiven zijn heel zuur", aldus de teleurgestelde Zieiïk- zee-trainer Jos van Belzen na afloop. „Dit is voor de eerste keer in mijn leven dat ik een eer ste competitiewedstrijd verlies. We hebben uiteindelijk verloren op instelling. Er werd ook te weinig de achterlijn gezocht en de pass kwam meestal te laat", was zijn korte analyse. Vrije verdediger Michel Winkels, die tot twee keer toe aanleiding was voor een strafschop, snapte er niets van. „Van zo'n ploeg als Grenswachters hoefje absoluut niet te verliezen. Zeker in de eerste helft hebben we geen kans weggegeven. Maar Zierik zee kan zelf ook niet scoren. Hoe dat te veranderen is? Veel trai nen denk ik." Winkels zette zijn ploeg overi gens indirect op achterstand. Met veel moeite probeerde hij Grenswachters-aanvaller Dave Roels in het strafschopgebied te verdedigen. Dat lukte slechts door het standbeen van de Bra bander onderuit te vegen. Scheidsrechter Van Gils, uit Udenhout, wees vervolgens re soluut naar de beruchte kalk- stip. Giacomo Terrana schoot Grenswachters hierna pro bleemloos naar een 1-0-voor- sprong. In de 87e minuut was Winkels andermaal aanleiding voor een penalty, toen hij bin nen het zestienmetergebied van de bezoekers nu zelf tegen de grasmat ging. „Er was eigenlijk niets aan de hand. Ik wilde draaien en schieten, maar was zo moe dat ik gewoonweg viel", gaf hij ruiterlijk toe. Spijt Hoewel Zierikzee het betere van het spel bezat, bleven de doel punten uit. Ook de wissel van aanvaller Thomas Vos voor Pa trick Roggeband, bij aanvang van deel twee, bracht daarin geen verandering. Trainer Van Belzen: „Ik hoopte met het in zetten van Patrick dat er in de spits minder balverlies geleden zou worden, wat bij Thomas het geval was. Maar er kwam helaas niets van terecht. Achteraf heb ik zelfs spijt van die wissel, om dat je nu toch de snelheid van Thomas moest missen." Na een misverstand in de Zie- rikzeese defensie was het ander maal Giacomo Terrana die doelman Van der Schee, tien mi nuten na de hervatting, ver schalkte. Toen een volgende messcherpe counter van Grens wachters in de 64e minuut suc cesvol werd afgerond, was het verzet van de thuisploeg defini tief gebroken. Iets wat Grens wachters-trainer Kees de Rooy, uit Bergen op Zoom, in ieder ge val niet had verwacht. „Ik was vooraf best huiverig naar Zie rikzee te komen. We hebben vo rige week iemand naar Yerseke tegen Zierikzee gestuurd. Met die kennis en het feit dat we een moeizame voorbereiding heb ben gehad, kwamen we hier voor één punt. Ik ben dan ook enorm blij met de volle winst", aldus de 34-jarige keuzeheer. Zierikzee: Jaco van der Schee; Barry Hage, Erwin Nelissen, Michel Win kels, Remco van de Wekken (77. Martin Kiezenberg); Marco Jonker (59. Benjamin Verwest), Robbert Roggeband, Jarno Vermeulen, Ro bin van Welt; Lee Mol, Thomas Vos (46. Patrick Roggeband). door lepTriou VLISSINGEN - De combinatie van een wedstrijd voor de West- Brabant Cup en een wedstrijd voor het clubkampioenschap van de MSV De Uitlaat zorgde zaterdag weliswaar voor een groot aantal rijders op het Sloe- havencircuit maar niet voor ex tra spannende wedstrijden. Bij de 250/500cc senioren reed Casper Ovaa alles en iedereen naar huis. Bij de 125cc senioren ging de strijd tussenHenk Buys, Nicky Huiszoon en Stef Goet- heer. Gregory de Nooijer was de sterkste bij de 85cc. De winst in de 6 5 cc ging naar Stefan Hage en Cees van Ham was opper machtig bij de veteranen. De 12 5 cc j unioren ging naar Jurgen den Engelsman, Pascal van de Bom was de dagwinnaar bij de 2 5 Occ junioren. De deelnemers aan de senioren 250/500cc-race zien Casper Ovaa tegenwoordig alleen bij de start. De Souburger heeft de juiste vorm te pakken en wint bijna elke cross met grote voor sprong. Ook zaterdag was hij di rect na de start weer koploper en had na een ronde al een grote voorsprong op op de rest van het veld. Niemand bleek instaat om ook maar enigszins in de buurt van Ovaa te komen. Voor Cees den Hollander mag het seizoen nog wel wat langer duren. De Aagtekerkenaar is na zij n zware armblessure weer he lemaal terug en pakte zaterdag de tweede plaats in het dagklas sement. Hoewel zijn starts in beide manches nog niet opti maal waren, wist hij zich al vrij snel naar voren te werken. In de eerste manche rukte hij op van een zesde naar de vierde plaats. In de tweede deed hij nog beter en kwam hij van een zevende naar een derde plaats terug. Er ik van der Wekken uit Zierikzee reed tweemaal naar een zesde plaats en dat was voldoende voor de derde plaats in het eind klassement. De 125cc-race werd een span nende aangelegenheid waarin een oudje, Henk Buys, het moest opnemen tegen de jeugd. Buys, die bekend staat als een zeer snelle starter, pakte in de eerste manche onmiddellijk de lei ding, voor Blaas en Huiszoon. Huiszoon ging direct in de aan val bij Blaas, pakte na een ronde de tweede plaats en probeerde daarna Buys van de leiding af te krijgen. Die gaf echter geen krimp en kon door het uitvallen van Huis zoon - hij kreeg een ronde voor het einde problemen - nog ge makkelijk de eerste manche op zijn naam schrijven. In de twee de manche vertrok Buys weer als eerste maar kreeg nu af te re kenen met Goetheer. Nu moest Buys wel capituleren. Bij de 85cc stond er geen maat op Gregory de Nooijer. De jonge Vlissingeris de laatste wedstrij den ongenaakbaar op de Zeeuwse circuits. Martin Stroo komt wel steeds iets dichterbij maar zal dit seizoen nog niet in staat zijn De Nooijer te ver slaan. Mark Boot (Burgh- Haamstede) startte met zijn 65cc-machine in de 85cc en fi nishte eenmaal als vijfde en een maal als zesde. De 65cc kreeg twee sterke win naars. In de eerste manche pak te Dimitri Schnitzler de over winning; de tweede manche ging na felle duels tussen onder meer Schnitzler, Hage en Jef frey van Kempen naar Stefan Hage. Schnitzler uit Kerkwerve eindigde in de totaalstand op de keurige tweede plaats. Bij de ve teranen won Cees van Ham ook nu weer met overmacht. OOSTKAPELLE - De zesde Pandaloop, een hardloopwed strijd die georganiseerd wordt door Het Wereld Natuur Fonds regioteam Zeeland en atletiek vereniging Dynamica, is ge wonnen door Wim Vos uit Oost- kapelle. Vos legde de tienkilometer in de omgeving van kasteel Westhove tussen Oostkapelle en Domburg zaterdag af in 37 minuten en 19 seconden. Tweede werd Ron Dellebeeke uit Oost-Souburg in 41.15. Hij werd op de voet ge volgd door Ton de Jonge uit Ber gen op Zoom. Snelste vrouw was SjaanMaartenseuit 's-Hee- renhoek in 46.09. De opkomst was groot. Er waren 82 inschrij vingen; 77 volwassenen en 5 kinderen. door Ed Postma OOST-SOUBURG - Meteen na de korfbalwedstrijd tussen For tis en De Lege Geaen gaf Forti s- trainer Leonard Debbaut zijn ploeg een dik compliment. For tis had een goede wedstrijd ge speeld en won verdiend met 13- 6. De basis voor de zege werd ge legd in de eerste helft. De nieuwkomer in de overgangs klasse legde tegen de Friezen een eerste steen die mogelijk zorgt voor een langer verblijf op het op een na hoogste niveau van Nederland. Debbaüt stak na afloop zijn complimenten niet onder stoe len of banken: „De eerste helft was heel goed. Dat geeft mij hoop voor de rest van het sei zoen. In de tweede helft konden we nooit meer lekker korfbal len. Dat kwam omdat de spelers van De Lege Geaen met zijn al len rond de korf verdedigden. Het was voor ons moeilijk daar een goed antwoord op te vin den." Aarzelend De verdediging van Fortis bleek ih de eerste helft de belangrijk ste factor voor het succes. For- tis-speler Chaïm Koole: „In de voorbereiding werd er minder goed verdedigd, maar in deze wedstrijd lieten we weer eens zien wat een van onze sterkere wapens is." Revanche Van de Weide VOORNE - Ultra-lange- afstandloper Jan van de Weide uit Kapelle nam in de wedstrijd 'Rondje Voome' op sportieve wijze wraak op Ben Mol uit Hel- levoetsluis. Mol hield Van de Weide enkele weken geleden af van prolongatie van zijn Nederlandse titel ultralo pen. In de vijftig kilome ter lange wedstrijd no teerde Van de Weide een tijd van 4 uur 39 minuten en 15 seconden. Ben Mol moesribijhct iéd-minuten inleveren op de tijd van Van de Weide. Na een aarzelend begin en de 0- 1 van de Friese ploeg maakte Joeri van de Broeke de eerste treffer voor Fortis in de over gangsklasse. De Lege Geaen kwam nog een keer op voor sprong, maar na de 2-2 van Ro bin Wisse (na een lichaams schijnbeweging) zette opnieuw Jouri van de Broeke Fortis voor het eerst op voorsprong: 3-2. Na een matige fase van tien mi nuten kwam Fortis op toeren. De Friese tegenstander werd aan alle kanten overlopen en binnen drie minuten was het 6-2 via achtereenvolgens Cha- im Koole, een straf worp van Ro bin Wisse en Wander Koole. De motor draaide op volle toeren en in de laatse vijf minuten scoorde Fortis nog vier keer. Chaïm Koole maakte de 7-3 en broer Wander de 8-3 na een mooie re bound van Hagar Hoogwerf. Het werd 9-3 door Robin Wisse en Chaïm Koole bepaalde met een mooie doorloopbal de rust stand op 10-4. In de tweede helft denderde de Fortis-trein nog even dooi'. Na tien minuten stond er liefst 12-4 op het scorebord, dankzij Es ther Kasse en Robin Wisse (strafworp). De Lege Geaen was murw gespeeld en besefte dat het alleen de schade nog kon be perken. De ploeg legde het ac cent zwaar op de verdediging en benutte twee kleine kansjes: 12-6. Esther Kasse Het werd niet bepaald leuk door hun speelwijze, maar misschien hadden wij dat ook wel gedaan als we achterstonden." Robin Wisse voegde daar nog aan toe: „Laten ze ons korfbal len zoals in de eerste helft dan zou de nederlaag alleen maar groter zijn geworden." Na een periode van ruim twintig minu ten zonder doelpunten bepaal de invaller Niels Bebelaar de eindstand op 13-6. Tevredenheid De gezichten van de Fortis-spe- lers straalden na afloop een en al tevredenheid uit. De neder laag van het Nederlands voet balelftalkon daar niets aan ver anderen. De eerste klap was uitgedeeld. Chaïm Koole: „Dit is een geweldig resultaat, maar je ziet toch dat iedereen ingeto gen is. Ik herinner me drie jaar geleden, toen we ook de eerste wedstrijd in de overgangsklasse wonnen, maar aan het eind toch degradeerden." Bridge Burgh-Haamstede. Groep Rood: 1. Echtp. Hogge 54,17%, 2. Mw. Flohil-Hr. v. Ast 53,47, 3, Hrn. Lansdorp-Schutte 53,13, 4. Mw. Lansdorp-Hr. Zuidermeer 52,08, 5. Echtp. v/d. Berge 51,74. Groep Groen: 1. Mw. Oostwoud-Hr. Kegels 64,58%, 2. Echtp. v. Alphen 62,00,3. Dms. Henderson-v/d. Duyn 61,50,4. Mw. Udo- Hr. Mate 59,58, 5. Echtp. Heijboer 57,00. Groep Blauw: 1. Echtp. v. Drie 59,58%, 2. Dms. Bockmans-Fokker 58,75, 3. Echtp. Hoogerheide 58,75, 4. Echtp, Kuipers, 54,58, 5. Mw. v. Geesbergen-Hr. Boot 50,42. Motorsport Clubcross MSV De Uitlaat. 250/500cc se nioren: 1. Casper Ovaa, Oost-Souburg; 2. Cees den Hollander, Aagtekerke; 3. Er ik van de Wekken, Zierikzee; 4. Rutger Bimmel, Domburg; 5. Klaas Hoogland, Delft, 125cc senioren: 1. Stef Goetheer, Lewedorp; 2. Henk Buys, Oost-Souburg; 3. Freddie Blaas, Oostkapelle; 4. Kevin van de Hoek Sint-Maartensdijk; 5. John ny Gijssel, Wemeldinge. 250cc junioren: 1. Pascal van de Bom Zevenbergen; 2. André Jacobsen, Meliskerke;3. Ancovan de Houten, Ouddorp; 4. Rob Boesberg, Stolwijk; 5. Alfred Maayen, Stolwijk. 125cc junioren: 1. Jurgen den Engels man, Middelburg; 2. Mare Freijer Kalmthout (B), 3. René Moerland, Yerse ke; 4. Jos Steketee Oostdijk; 5 Gano van Sorgen, Ritthem. 85cc: 1. Gregory de Nooijer, Vlissingen; 2. Stevie Berkel- mans, Waalwijk; 3. Kevin Braam, 's-Gra- venpolder;4, Marlon Merison, Biggeker- ke; 5. Mark Boot, Burgh Haamstede. 65cc: 1. Stefan Hage, Borssele; 2. Dimitri Schnitzler, Kerkwerve; 3. Jeffrey van Kempen, Oost-Souburg; 4. Stephan van Ham, Zegge; 5. Leon de Looff,Zegge. Ve teranen: 1 Cees van Ham, Roosendaal; 2. Frank van de Geuchte, Knokke; 3. Jos An- thonisse, Wuustwezel; 4. André Nuyens, Serooskerke (S), 5 Peter Roelofs, Melis- kerke. Paardensport Renesse. Jumping Grol Schouwse Rui ters. Paarden klasse ZZ klassiek: 1. Bri gitte Bonnet, My Björn W (Oranjer. Wil lemstad) 4/0/35.93; 2. Luc Cornelissens, Prins Forever (Hulst) 4/0/39.87. Klasse Z klassiek: 1. Sandy den Exter, Korree (N- Bev.) 0/0/36.72; 2. Luc Cornelissens, Pan ter, 0/4/39.96; 3 Brigitte Bonnet, Rain bow, 0/4/41.07. Klasse Z jacht: 1. Klaas van Exel, Lexington (Oranjer. Willem stad) 93.54; 2. Astrid van der Poel, Haven- hoevens Nold (Oud Beijerland) 98.84. Klasse M klassiek: 1. Stef Nelissen, Kim ball (Schouwse R.) 0/0/30.90; 2. Siebe Kramer, Merleyn (Oud Beijerland) 0/0/32.66; 3. Veronica Bolders, Mo (Wouw) 0/0/34.11. Klasse M jacht: 1. Den- nis Evertse/lt's Lotto (Weelr.) 66.90; 2. Brigitte Bonnet, Jodyrette, 74,85; 3. Bram Klaasse, Keston (Walcheren) 74.92. Klasse L Klassiek: 1. Simon den Exter, Nono (Kortgene) 0/0/35.56; 2. Ri- anne van de Welle, Lando (Vroonr.) 0/0/35.74; 3. Micelle Evertse, Oemoeme- noe (Weelr.) 0/0/37.89, Klasse L jacht: 1. Rianne van de Welle, Lando, 65.47; 2. An- nelore Willeboer, Just in Time (Weelr.) 67.04; 3. Michelle Evertse, Oemoeme- noe, 68.21. Klasse B klassiek: 1. Michelle Evertse, Zemo's Nobol Girl, 0/0/49; 2. Han Wattel, Mr Omario (Vroonr.) 0/0/46.33; 3. Siebe Kramer, Jobette, 0/0.25/44. Klasse B progressief: 1. Mi chelle Evertse, Zemo's Nobol Girl, 29/39.64; 2. Anja van der Linde, Glenn (Weelr.) 29/40.18; 3. Joost van Bussel, Pi- lottie (Weelr.) 27/43.35. Pony's klassiek. Klasse M: 1. Rilana Ruis- sen, Magie Symfonie (Paardebloem) 0/0/35.5. Klasse L: 1. Martine Stouten, Si mon (Gouwe Reyers) 0/4/51.7. Klase B: 1. Wilma Stouten, Joris (Gouwe Reyers) 0/47. van onze sportredactie MIDDELBURG - Normaal ge sproken hadden ze een vrij weekeinde maar de clubleiding vond het nodig om zaterdag op te draven in een benefietwed strijd. Dus waren de spelers van profclub Roda JC in Middelburg om het op te nemen tegen zon dag-vijf deklasser Jong Ambon. Het benefietduel, dat zoveel mogelijk geld moest opleveren voor de hulpverlening aan kin deren op de Molukken waar oorlog wordt gevoerd, werd een waar doelpuntenfestijn. Roda gaf negentig minuten lang vol gas en won met 16-1. De Griek Yannis Anastasiou was met vijf goals topscorer. Het enige doel punt van Jong Ambon werd ge maakt door Eldridge Pentury. Verzoeken „We krijgen regelmatig verzoe ken om wedstrijden als deze te spelen. Nu paste het in ons pro- gramfna, en omdat we graag wilde meewerken, hebben we hier gespeeld", legde Roda JC- trainer Jan van Dijk uit. Voor aanvang van het duel over handigde wethouder P.Bruinooge namens de ge meente Middelburg op symboli sche wijze een cheque ter waar de van 2500 gulden. In maart van het volgend jaar speelt Jong" Ambon nog een benefietwed strijd. Dan is landskampioen PSV de tegenstander. Jong Ambon-Roda JC 1-16 (0-6). 20. Dave Zafarin 0-1, 25. Regilio Vrede 0-2, 29. Gregoor van Dijk 0-3,36. Yannis Anasta siou 0-4, 39. Eric van de Luer 0- 5, 43. Dave Zafarin 0-6, 49. Ger Senden 0-7, 53. HumpreyRudge 0-8, 55. Eldridge Pentury 1-8, 58. Dave Zafarin 1-9, 59. Paolo Ramora 1-10, 75. Yannis Anas tasiou 1-11, 80. Garba Laioal 1- 12, 84. Yannis Anastasiou 1-13, 88. Yannis Anastasiou 1-14, 90. Garba Lawal 1-15, 92. Yannis Anastasiou 1-16. Scheidsrech ter: Arthur Sardjoe (Vlissingen). Aantal toeschouivers: 500. Simon den Exter won in Renesse de klasse L Klassiek met zijn paard Nono. foto Marijke Folkertsma door Lucien Roelandt RENESSE - De verkoop van Michelle Evertses paard Zemo's Little betekent voor de concurrentie geenszins dat ze van de prijspakker uit Nieuwland zijn verlost. Dat bewees het zestienjarige talent zater dag tij dens de vierde Jumping Grol van de Schouwse Ruitei's in Renesse. Met haar nieuwste aanwinst Zemo's No bel Girl in de klasse B schreef ze zowel de klassieke als progressieve omloop op haar naam. Bovendien eiste de leerlinge van het Goese Groencollege ook nog het Zilve ren Zeepaardje als best presterende ruiter van het concours voor zich op. Hoewel Michelle Evertse de vieiwoeter Zemo's Nobel Girl pas onder het zadel heeft, klikt het al aardig tussen het duo. Na een foutloos basisparcours hield de Nieuwlandse ook in de barrage de nul op de lei. Bovendien toonde ze qua stijl, bij een gelijk aantal straf punten is dat beslis send in de klasse B klassiek, zich beter dan naaste concuri-ent Han Wattel met Mr Omario. De miter uit Vrouwenpolder hield in de beslissende omloop eveneens de nul vast, maar kwam drie stijlpunten tekort om Michelle Evertse van de leiding- te verdringen. Dat stijl en snelheid kunnen samengaan bewees Michelle Evertse in het progres sief parcours. Als een scheermes en zonder een moment de balans te verstoren stuur de ze Zemo's Nobel Gul in 39.34 punten naar 29 punten. Evertse toonde zich hier mee een fractie sneller dan Anja van der Linde, die met Glen eveneens 29 punten scoorde. Geen beletsel Stef Nelisse bewees in de klasse M dat de beslommeringen rond de oi'ganisatie geen beletsel behoeven te zijn voor een goede sportieve prestatie. Bovendien toonde Nelisse aan ook onder druk te kunnen presteren. Nadat reeds zes combinaties in de beslissende ronde de nul vasthielden, stuui'de het ijskonijn uit Noordgouwe de super springende Kimball zonder ook maar een splinter van het hout te halen in 30.90 naar de finish. De Schouwse ama teur toonde zich hiermee bijna twee tellen sneller dan de tot dan toe aan de leiding gaande prof Siebe Kramer uit Oud-Beij- erland. Dennis Evertse, met It's Lotto als vierde geëincügd in de klassieke omloop, toonde zich in de snelheid- en wendbaarheid wedstrijd een maatje te groot voor de con currentie. Met 66.90 op de chrono toonde de veertienjarige ruiter uit Nieuwland zich acht tellen sneller dan naaste concur i-ent Brigitte Bonnet met Jodyrette. De twaalf combinaties die in de lichte toer tot de barrage doordrongen, onderstreep ten het hoge niveau van deze klasse. Van dit dozijn toonde Simon den Exter zich met Nono de beste. De oude meester uit Kortgene toonde zich in de beslissende ronde een tiende seconde sneller dan zijn •jeugdige opponent Rianne van der Welle met Lando. Van der Welle revancheerde zich uitstekend door de oranje rozet in het jachtparcours op te eisen. De Westkappel- se toonde zich bijna twee tellen sneller dan de Kruiningse Annelore Willeboer met Just in Time. Evenals in de klassieke omloop eiste Michelle Evertse met Oemoemenoe de derde stek voor zich op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 36