Cor Boonstra opnieuw in de fout Geen zin in verhuizen? Gemeente Amsterdam zou knoeien met veiligheid van nieuwe metrolijn PZC PZC Prostituees van buiten EU hebben geen recht op verblijfsvergunning Ex-topman verkocht als commissaris aandelen Ahold Politie schiet wegpiraat in bovenbeen Ramen huis van vermoedelijke pedofiel vernield Rampgebied Enschede deels ontsloten Ballonvaarders landen op paarden Amerikaan dood na val van balkon Feest eindigt in massale knokpartij LN kiest in november lijsttrekker Man doodt echtgenote 3 september 1951 maandag 3 september 2001 door Antoon Posting DEN HAAG - Voormalig Phi- lips-topman Cor Boonstra is niet alleen in de fout gegaan met de handel in Endemol-aande'len maar naar nu blijkt een jaar ge leden ook al met die van Ahold. Nota bene in zijn functie als lid van de raad van commissarissen van het Ahold-concern ver kocht hij in strijd met wettelijke regels een pakket aandelen van het eigen bedrijf binnen de ver boden termijn van een maand voor publicatie van kwartaal cijfers. DEN HAAG - Een politieagent heeft gisterochtend vroeg een 36-jarige Hagenaar in zijn bo venbeen geschoten na een wilde achtervolging per auto door de Schilderswijk in Den Haag. De man is naar een ziekenhuis overgebracht. De man reed omstreeks 03.00 uur in een transportbusje met open laadbak opzettelijk in op een politiewagen, waarna hij er als een dolleman vandoor ging. Daarbij liep het overige verkeer volgens de politie ernstig ge vaar. Meerdere politieauto's zet ten de achtervolging in. Uiteindelijk reed de Hagenaar vanaf de verkeerde kant een smalle straat met eenrichting verkeer in met aan beide zijden geparkeerde auto's. Daar werd zijn weg geblokkeerd door een auto waarin twee wouwen za ten. Hij reed ook op deze wagen in, eerst zacht maar vervolgens reed hij achteruit om met een flinke vaax-t de auto opnieuw te rammen. De vrouwen raakten niet gewond. De man reed zijn voertuig vast. De politie vond de situatie zo bedreigend, dat agenten hun wapen trokken om de man aan te houden. Toen die uitstapte, zagen twee agenten dat hij een bijl vast had. Zij losten daarop in totaal vier schoten, waarbij de man door een kogel in zijn bovenbeen werd geraakt. ANP KERKRADE - In de woning van een inwoner van Kerkrade, die verdacht wordt van pedofilie, zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag door vandalen vernie lingen aangericht. De ruiten gingen aan diggelen. Er ontstond commotie toen bleek dat de man mogelijk iets te maken had met het seksueel misbi'uik van kinderen. De be woner was niet thuis toen de ra- men werden ingeslagen. GPD Het Algemeen Dagblad meldde zaterdag dat Boonstra vorig jaar augustus voor bijna 700.000 gulden aandelen en obligaties Ahold verkocht. Niet alleen het tijdstip waarop, der tien dagen voor publicatie van cle cijfers, was verboden maar hij verzuimde bovendien als commissai'is deze transactie zo wel bij Ahold zelf als beurstoe zichthouder STE (Stichting Toezicht Effectenverkeer) on verwijld te melden. Pas op 25 juli van dit jaar kreeg de STE van Boonsti-a de mel ding dat hij elf maanden eerder de meldingsplichtige transactie had verricht. Hij deed dat nadat deze transactie aan het licht kwam in het vervolgonderzoek op de Endemol-affaire. In een via zijn woordvoerder H. Smink bekendgemaakte ver klaring bevestigt Boonstra de gang van zaken. Volgens Smink heeft Boonstra intussen bij de STE al een verklaring afgelegd voor zijn handelen. Via zijn woordvoerder laat hij weten de meldingsplicht voor de gewraakte transactie over het hoofd te hebben gezien. In verband met het lopende onder zoek van justitie wil hij er niet nader op ingaan. Opmerkelijk is dat Boonstra bij Philips zelf 'mister compliance! (de man die conti'oleert of de regels voor handel in aandelen worden na geleefd) is geweest en dus van de wettelijke regels op de hoogte moet zijn geweest. Het Ahold-concern zegt pas vrijdag, een jaar na dato via het Algemeen Dagblad in kennis te zijn gesteld van de verboden aandelenhandel van commissa ris Boonstra. In hoeverre Ahold zelf aan deze aandelentransac tie van z'n eigen commissaids sancties zal verbinden, kon de Ahold-woordvoerder in het weekeinde dan ook nog niet meedelen. Volgens het regle ment behoudt het concern zich het ï'echt voor de betrokkene op staande voet te ontslaan. Het Ahold-concern kent zeer strenge regels voor de handel in aandelen door zijn eigen be stuurders. Er geldt een verbod op handel in aandelen Ahold binnen de termijn van een maand voor de publicatie van kwartaalcijfers en zelfs twee maanden voor de jaarcijfers. Deze regels zijn mede ingegeven door de notering die het Ahold- concern ook aan de beurs van New York heeft. In de Verenigde Staten gelden over het alge meen aanzienlijk strengei'e re gels voor de handel in aandelen dan in Nederland. Telefonica Met het bekend worden van de verboden transactie in Ahold- stukken komt Boonstra op nieuw in opspraak nadat hij dit voorjaar vlak voor zijn afscheid moest bekennen dat hx] ver dacht werd van voorkennis bij de handel in aandelen Endemol. Boonstra verkocht de aandelen vlak voordat het amusements- concern werd overgenomen door het Spaanse Telefonica. Zijn vriendin Sylvia Tóth was commissaris bij Endemol en als een van de weinigen op de hoog te van de voorgenomen overna me. De vroegere Philips-top- man maakte met deze transactie destijds een half miljoen gulden winst. Het onderzoek van justitie naar een mogelijke vervolging we gens voorkennis loopt nog. GPD (Advertentie) Voor je het weet ben je weg. Ga naar de banensite van www.pzc.nl powered by QjobTrack.nl door Dick Hofland AMSTERDAM - Bij de nieuw te bouwen metro in Amsterdam is volgens de brandweer de hand gelicht met de veiligheid. Er zijn onvoldoende nooduitgangen, uitgangen zijn te smal en rol trappen zijn ten onrechte mee geteld als vluchtroutes. Volgens een onderzoek van het dagblad Trouw heeft de ge meente toch vergunningen af gegeven voor de bouw van twee metrostations om het project betaalbaar te houden. De ge meente bestrijdt dit. ,,Het is te gek voor woorden dat wij zou den sjoemelen met de veilig heid", aldus de woordvoerder. Volgens hem gaat het om een vex-schil van opvatting over het totale niveau van de veiligheid. Die discussie is zeer heftig ge worden na de ramp in Volendam en diverse tunnelbi'anden in Oosteni'ijk en Frankrijk. Eén van de strijdpunten is de opvatting van de gemeente, op advies van TNO, clat een bran dende metrotrein nooit strandt in een tunnel, maar altijd zal doorrijden naar het station dat het dichtstbij ligt. De bx~and- weer wijst er op dat de recente explosie en daaropvolgende bi'and in de Schipholtunnel het ongelijk van deze stelling heeft bewezen. De vier treinen in de tunnel stonden ogenblikkelijk stil, cle deuren bleven urenlang hermetisch gesloten en reizigers konden pas na uren worden be vrijd. De -brandweer vindt ook dat roltrappen niet als nooduit gang mogen worden bestem peld. De woordvoerder namens cle gemeente stelt daax-entegen dat op stations die op dertig me ter diepte liggen, zoals het Ro- kin, roltrappen absoluut nood zakelijk zijn, omdat je mensen anders nooit binnen de wettelij ke norm van vijftien minuten uit het station krijgt. De nieuwe metro staat bekend als de Noord-Zuidlijn, omdat deze Amsterdam-Noord met Amstexxlam-Zuid moet vex-bin- den. De x-oute loopt voor een deel met een dubbelspoor onder Het IJ naar het Centraal Station en vandaar via enkele stations naar het World Trade Centre. Naar verwachting wordt cle nieuwe metrolijn in 2009 in ge bruik genomen en zullen dage lijks ongeveer 160.000 reizigers er gebruik van gaan maken. De kosten voor het tracé zijn be raamd om ruim anderhalf mil jard gulden. Uit kostenovexwegingen zou den er enkele nooduitgangen uit de bouwplannen zijn wegge streept. Hoewel dit volgens cle wettelijke eisen verboden is, zou de brandweer onder druk zijn gezet om met deze wijzigin- van onze redactie binnenland HAARLEM - Vrouwen van bui ten de Europese Unie die als zelfstandig prostituee werken, dienen geen wezenlijk Neder lands belang. De staatssecreta ris van Justitie mag hen dan ook een verblijfsvergunning weige- MAARSSEN - Wegens veranderende windx-ichting hebben 36 heteluchtballonnen zaterdagavond een noodlanding ge maakt in een weiland in Maarssen. Zij waren in verband met een Ballonfeest in Hilversum opge stegen. Vier ballonvaarders kwamen bij een boerderij tussen een groep paarden terecht. De paarden sloegen op hol. Een paard brak daarbij een been en moest worden afgemaakt. ANP AMSTERDAM - Een 26-jarige Amerikaanse toerist is giste l-en overleden aan de verwondingen die hij zaterdagochtend had opgelopen, nadat hij van een balkon van zijn hotel aan het Damrak in Amsterdam was gevallen. Volgens de politie was de Amerikaan zwaar beschonken in zijn hotel gearriveei'd. Eerst zat hij een tijdje in een gangetje. Op een gegeven moment opende hij een deur naar een balkon Om onduidelijke x-edenen is hij hier vanaf gevallen. ANP MIDDENBEEMSTER - Een feest van tweehondex'd autocros sers in het Noord-Hollandse Midclenbeemster is in cle nacht van zaterdag op zondag ontaard in een massale knokpartij. Rond één uur raakten de gemoederen zo verhit clat zo'n 150 mensen op straat met elkaar op de vuist gingen. Vier mensen moesten met gebi'oken ledematen worden opge nomen in het ziekenhuis. Vuuxwapens of messen werden niet gebruikt. De opgetrommelde politie Zaanstx-eek-Waterland haalde met twintig agenten de vechtersbazen uit elkaar. Tegen twee uur keerde de rust terug, aldus een voorlichter van de politie. Ar restaties zijn niet verricht, maar de politie sluit niet uit dat alsnog te gaan doen. De aanleiding van de knokpartij is nog onduidelijk. Het feest werd gehouden in een sporthal. ANP DEN HAAG - Leefbaar Nederland (LN) kiest al in november een lijsttrekker. Het verkiezingscongres waar dit moet gebeu ren zou eigenlijk pas in januari plaatsvinden. „Maar nu de naam van Pim Fortuyn zo nadrukkelijk de ronde doet als kan didaat, moet dit allemaal wat eerder", aldus partijvoorzitter J. Nagel zaterdag. Het bestuur van LN denkt clat Pim Fortuyn een behoorlijk aantal zetels kan binnenhalen voor de paxïij. Bovendien, zo redeneert Nagel, heeft LN nog geen stemmentrekkencle lijst aanvoerder. Goede kansen dus voor Fortuyn, maar er is ook kritiek mogelijk op de publicist en columnist, vinclt Nagel. Fortuyn is overigens inmiddels lid van LN. „Hij heeft be taald." Het LN-bestuur wil dat anderen zich ook gauw moeten kun nen aanmelden als zij lijsttrekker willen worden. Zij kunnen dat aan de partij laten weten tot en met 30 september. ANP WEST-BEEMSTER - Een 44-jarige man uit West-Beemster heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag zijn vrouw gewurgd. Daarna heeft hij geprobeerd zichzelf met een mes van het le ven te beroven. De politie heeft hem aangehouden en in verze kering gesteld. De verdachte lichtte na zijn daad een familielid in. Deze kwam naar de woning en waarschuwde de politie. De ver dachte heeft bekend dat hij zijn echtgenote met geweld om het leven heeft gebracht. Volgens een woordvoerder van de politie verkeert de man in zeer verwarde toestand. ANP Dat heeft de vreemdelingenka mer van de rechtbank in Haar lem bepaald in cle zaak van 46 prostituees die op cle Achterdam in Alkmaar werken. De vrou wen komen uit voormalige sov jetrepublieken en verschillende Zuid-Amex-ikaanse, Oost-Euro- pese en Afrikaanse landen. De schriftelijke uitspraak van de vreemdelingenkamer is gisteren gepubliceerd. De vi*ou wen eisten een verbli j fs- vergunning om als zelfstandig prostituee te kunnen wex'ken. Niet EU-ingezetenen kunnen echter alleen in Nederland aan de slag als daarmee een wezen lijk Nederlands belang wordt gediend. Dat is het geval als er in een bepaalde sector in Neder- ENSCHEDE - Voetgangers en fietsers staan zaterdagochtend in de Renbaanstraat in Enschede. Een deel van het gebied dat 13 mei 2000 werd getroffen door de vuurwerkramp in Enschede, is zaterdag weer opengesteld voor voetgangers en fietsers. Het gaat om twee straten die dwars door de getroffen wijk Roombeek lopen. Eind dit jaar moet het hele gebied zijn gesaneerd. Door de vuurwerkramp kwamen 22 mensen om het leven en raakten honderden woningen verwoest. foto Eric Brinkhorst/ANP gen akkoord te gaan. Volgens betrokken brandweerlieden, die anoniem willen blijven om dat ze vrezen hun baan te verlie zen, heeft de gemeente de me ning" van de brandweer steeds opzij geschoven. Zij maken zich ernstig zox-gen over de veilig heid en hebben clat ook in een brief aan hun chef kenbaar ge maakt. Inmiddels is de brand weer akkoord gegaan met de bouw van twee stations. Bij sta tion Vijzelgracht zou dat zijn gebeurd onder druk van de ge meente, bij station Rokin zou de brandweer niet eens toestem ming hebben gegeven. GPD Sportterrein Het nieuwe gemeentelijke spoxttexTein in Schoondijke is zaterdagmiddag officieel in gebruikgenomen met het spe len van twee voetbalwedstrij den. Zo verschenen onder meer cle elftallen van Schoon dijke en Hoofdplaat tussen de krijtlijnen. De wedstrijd ein digde in een 5-3 overwinning voor de thuisspelende vereni ging- Busongeluk Een bus met 36 toeristen uit het Duitse Stuttgart is op weg naar de Grossglockner van een helling gestox-t. Vier inzitten den kwamen hierbij om het le- Zonsverduistering In Zeeland was zaterdagmid dag om zes minuten over half een weinig te zien van de zons verduistering. De gehele ver duistering die uit niet meer dan een Idein puntje voor de zon te bespeuren was, duurde niet langer dan een uur en twaalf minuten. Aardbeving Honderden gebouwen zijn be schadigd toen een aardbeving zaterdag tien seconden lang de Adriatische kust in Italië deed schudden. Honderdduizenden mensen vluchtten in paniek uit hun hxdzen. Er zijn weinig slachtoffers gevallen. land zelf te weinig arbeids krachten zijn. De prostituees vinden clat ze met hun werk een Nederlands belang dienen, namelijk de be strijding van de illegale vrou wenhandel. De rechters wijzen dit echter af en stellen de staats- secx-etaris in het gelijk. Eerder in de jarenlange proce dure wonnen cle prostituees om dat cle i-echtbank vond clat het beleid van de staatssecx-etaris ten aanzien van zelfstandige prostituees niet duidelijk was. Nu dat inmiddels op papier staat en de Tweede Kamer dat heeft goedgekeurd, is de situatie veranderd, vindt de rechtbank. Elf van cle 46 prostituees moeten van de rechtbank toch een ver blijfsvergunning krijgen. Vol gens de vx-eemdelingen ka mei- hebben zij terecht ook een be roep gedaan op het driejai'enbe- leid. Dat bepaalt dat asielzoe kers automatisch mogen blijven als zij, buiten hun schuld, meer dan drie jaar moeten wachten op een besluit over een verblijfs- vergunning. Bij de elf is dat het geval. ANP Uitgever: J.C Boersema Hoofdredactie: A L. Oosthoek D. Bosscher (adjunct) A. L. Kroon (adjunct) Centrale redactie: Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel. (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl Vlissingen: Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel. (0118)484000 Fax. (0118) 470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Goes: Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA Goes Tel (0113) 273000 Fax. (0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Terneuzen: Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB Terneuzen Tel. (0115) 686000 Fax. (0115)610724 E-mail- redtern@pzc.nl Hulst: 's Gravenhofplein 4 4561 AJ Hulst Tel. (0114)373839 Fax. (0114) 373840 E-mail: redhulst@pzc.nl Zierikzee: Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB Zierikzee Tel. (0111) 454647 Fax. (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur Zierikzee. Goes en Hulst' 8.30-17.00 uur Zaterdags in Vlissingen van 8.00 tot 10 30 uur Internet: www.pzc.nl Internetredactie: Postbus 18 4380 AA Vlissingen E-mail: web@pzc nl Bezorgklachten: 0800 - 0231231 of maandag t/m vrijdag: op de kantoren gedurende de openingstijden; zaterdags tot 13 30 uur: op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen. Overlijdensadvertenties: tijdens kantooruren en uitsluitend maandag- t/m vrijdagavond van 20.30 tot 22.00 uur en zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur: Tel. (0118)484000. Fax (0118)470100. Abonnementen (bij acceptgirobetaling geldt een toeslag van 1,65 0.75) per maand: 39,45 17.90 per kwartaal: 107,50 48.78 per jaar: ƒ409,50 185.82 Voor toezending per post geldt een toeslag. E-mail abo@pzc nl Beëindiging van abonnementen 'uitsluitend schriftelijk, 1 maand voor het einde van de betaalperiode. Losse nummers per stuk. maandag t/m vrijdag: 2,001€0,91 zaterdag, 3.00 1.36 Alle bedragen zijn inclusief 6% BTW Bankrelaties ABN AMRO 47 70.65.597 Postbank 35.93.00 Advertenties Alle advertentieopdrachten worden uitgevoerd onder toepassing van de algemene voorwaarden van Uitgeverij PZC BV alsmede de regelen voor het advertentiewezen. Tarieven kunnen tijdens kantooruren worden opgevraagd bij de advertentieorderafdeling. Tel: 0118-484321 Auleursrechlen voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel vari hel Wegener-concern. De door u aan ons verslrekle gegevens hebben wij opgenomen In een bestand dat wordt gebruikt voor onze (abonnementen)administratio en om u le (laten) Inlormeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij PZC. aldeling lezersservice. Postbus 18,4380 AA Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 3