De Schans blijft nog even AZC PZC Borsele beleeft dag voor de jeugd V rij willigersprij s voor Polderhuis in Westkapelle blO Nieuwbouw Goes vertraagd Marktdag in verpleeghuis epieterburen weer meemaakt! maandag 3 september 2001 In de speeltuin van Nisse konden de kleintjes springen op een springkussen. foto Dirk-Jan Gjeltema Opening hangplek en jongerensite en feest in speeltuinen door Rolf Bosboom NISSE - De gemeente Borsele stond za terdag helemaal in het teken van de jeugd. In diverse kernen waren er speciale acti viteiten in de speeltuinen, de hangplek in Nisse ging officieel open en de speciale website voor de Borsele jeugd werd in ge bruik genomen. De jeugdsite www.jeugd.borsele.netis gebouwd door twee jonge inwoners van de gemeente. Er staat behalve spelletjes en handige links ook allerlei informatie op die voor de jeugd van belang kan zijn. Jongeren worden verder uitgenodigd hun mening te geven over het jeugdplan van de gemeente. Er leven bovendien ideeën voor een wekelijks chatuurtje met burgemees ter J. Mandos of een politieagent. Mandos was ook degene die zaterdag op de Cyber zolder in Heinkenszand de site opende door als eerste het gastenboek te tekenen. 's Middags kreeg de burgemeester alle lof toegezwaaid voordathij de JOP, dejonge- renontmoetingsplek, in Nisse officieel in gebruik mocht nemen. V oorbeeldfunctie Volgens zowel de dorpsraad als de jeugd vervult Borsele met de wijze waarop zij met de jeugd omgaat een voorbeeldfunc tie. ,,U maakt zelfs politiek voor de jeugd leuk", zei Suzanne Thoen, een van de JOP-gebruikers, tegen de burgemeester. De JOP bestaat uit twee containers, waar van één ruimte is gemaakt. De jongeren hebben hun onderkomen zelf helemaal geschilderd. Niet ver van de JOP, die op het parkeer terrein bij de tennisbaan staat, vierden de toekomstige gebruikers deBorselse speel tuindag met diverse activiteiten. Alleen de beloofde carrousel liet het afweten, omdat de exploitant onverwacht verhin derd was. De vervanger die vervolgens halsoverkop afreisde om de kinderen niet teleur te stellen, kwam echter niet in Nisse aan. Hij bleek hopeloos verdwaald te zijn. In Lisse. door Rolf Bosboom GOES - De tijdelijke opvang van asielzoekers in Goes-Zuid kan voorlopig in gebruik blij ven. De uitvoering van de plan nen voor nieuwbouw op de locatie laat voorlopig op zich wachten. Eerst moet nog een complete planologische proce dure worden doorlopen. Het gemeentebestuur van Goes heeft in 1996 een overeenkomst gesloten met projectontwikke laar Van Garderen Dekker over de restauratie van de wa tertoren. Onderdeel van de deal was dat de ontwikkélaar nieuw bouwprojecten zou mogen op zetten aan de voet van de water toren en op de plaats van De Schans, waar voorheen licha melijk gehandicapten waren gehuisvest. De watertoren is inmiddels in grijpend opgeknapt - en mede het kantoor geworden van Van Garderen Dekker zelf - en de huizen bij de toren zijn al enige tijd gereed. De realisering van het laatste onderdeel van de overeenkomst bleef tot nu toe uit, omdat ont wikkelaar en gemeente het niet eens waren over het aantal ap partementen dat op locatie De Schans zou moeten worden ge- ZIERIKZEE - Verpleeghuis Cornelia houdt woensdag 12 september een marktdag voor bewoners, familie, personeel en overige belangstellenden. De markt wordt om 10.00 uur geopend met draaiorgelmuziek en duurt tot 16.00 uur. bouwd. De ontwikkelaar wilde 64 appartementen, de gemeente hield het bij 52. Van Garderen Dekker heeft zich daar uitein delijk bij neergelegd, zodat de verdere voorbereiding van het bouwplan nu ter hand kan wor den genomen, met het sluiten van een exploitatieovereen komst tussen gemeente en ont wikkelaar. In het najaar krijgt het bureau Rothuizen van Doorn 't Hooft de opdracht een voorontwerp van het bestemmingsplan voor het gebied te maken. Begin volgend jaar kan dan een inspraakpro cedure worden doorlopen. De bedoeling is dat het college van burgemeester en wethouders volgend jaar mei het ontwerp- bestemmingsplan vaststellen. Versnelde procedure Als de provincie dan ook posi tieve signalen heeft afgegeven, kan er eventueel een versnelde procedure worden doorlopen. Zo niet, dan is het wachten tot de gemeenteraad en Gedepu teerde Staten akkoord zijn met het bestemmingsplan. Volgens de planning is dat op zijn vroegst in februari 2003. Van Garderen Dekker heeft De Schans begin vorig jaar ver huurd aan het Centraal Orgaan Opvang Asielzoekers (COA), dat het pand gebruikt voor aan vullende opvang van ongeveer honderd vluchtelingen. Er werd destijds een huurperiode van een half jaar afgesproken, met de mogelijkheid het contract steeds met een half jaar te ver lengen, zolang er nog geen bouwvergunning voor het nieu we appartementencomplex is afgegeven. Het COA heeft inmiddels al en kele malen gebruik gemaakt van de mogelijkheid tot verlen ging- door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De Stichting Polderhuis uit Westkapelle heeft zaterdag het 'lokaal com pliment' gewonnen. Het com pliment is een prijs voor een opvallende vrijwilligersorgani satie. De prijs, een bedrag van 2500 gulden, werd uitgereikt tij dens de vrij willigersdag op de Markt in Middelburg. Daar pre senteerden meer dan veertig or ganisaties zich aan het publiek. De Stichting Polderhuis is op gericht om Westkapelle toeris tisch aantrekkelijker te maken. Het doel is om de Zeeuwse en Westkappelse cultuur te behou den en te presenteren aan het publiek. In het polderhuis komt bovendien een museum over de Atlantikwal. De stichting houdt jaarlijks de Wasschappelse dag en geeft zeven keer per jaar een bladuit. De WasschappelseHei- ploeg is een onderdeel van de stichting. De heiers zitten zaterdag wat in de zon en drinken een biertje. ,,Het is jammer dat we het niet kunnen laten zien", zegt J. van Beekhuizen, voorzitter van de stichting. „We slaan zo een paal van anderhalve meter de grond in." De gemeente Middelburg heeft geen toestemming gegeven voor het slaan van een paal in de bo dem van de Markt. Om te laten zien hoe zwaar het heiblok is, besluit de ploeg één klap te ge ven. Het publiek, dat de grond voelt trillen, komt dichterbij, maar de demonstratie is al weer voorbij. Cultuur De stichting heeft 120 vrijwilli gers. Het kost totaal geen moei te om mensen te vinden, vertelt Van Beekhuizen. „Mensen mel den zich zelf aan. Wij vragen nooit iemand. Onze kracht is dat we vrijwilligers laten doen wat ze leuk vinden. En we hebben het voordeel dat het bij ons leeft. Westkapelle is altijd een geslo ten dorp geweest, maar we heb ben wel veel cultuur. Het wordt tijd om die cultuur aan anderen te laten zien. De heiploeg is opgericht om het oude handheiwerk in stand té houden en te demonstreren. Vroeger werden alle palen langs het strand met een handheistel- ling aangebracht. „Langs de Walcherse kust zijn 150.000 pa len op deze manier geslagen", weet Van Beekhuizen. Met een planken constructie stond de stellage bovenop het paalhoofd. ,We willen straks bij het polder huis ook een paalhoofd maken, zodat we in de oorspronkelijk^ opstelling kunnen heien." De heiploeg heeft voor de bouw van I de stelling advies gekregen van mannen die nog met de originele werktuigen gewerkt hebben Oproep De andere organistaties op de markt hebben het niet zo mak- j kelijk met het vinden van vrij- willigers. Aan bijna elk kraam pje hangt een oproep. De Stichting Vluchtelingenwerk Walcheren is vooral op zoek naar bestuursleden. De dieren ambulance zoekt chauffeurs en centralisten en Het Gilde Wal cheren is op zoek naar advi seurs. „Mensen kunnen bij ons gratis advies vragen over van alles en nog wat", zegt J. Kools. „Wij hebben een boekje met deskun digen op allerlei gebied. Zo kan iemand je uitleggen hoe je rozen moet snoeien óf hoe je moet be hangen." Het gilde kan altijd nog wat ex tra deskundigen gebruiken. Stichting De Griffioen heeft anf dere problemen. Zij zoeken een t winterstalling voor de woonwa gen die ze gebruiken bij aetivi- I teiten in de wijk. De Rabobank, die de lokale complimenten uitdeelde, stelde voor vier organisaties een aan moedigingsprijs van duizend gulden ter beschikking. De computerclub Nieuw-Middel- burg, het AlstomRunningteam/ stichting Roparun, Paardoes en sportclub de Brug uit Colijns- plaat waren de gelukkigen. De Stichting Polderhuis is de enige Zeeuwse organisatie die geno mineerd is voor het 'Nationaal Compliment'. Die prijs wordt op 15 december uitgereikt in het Gelredome in Arnhem. a 6acu{t(/((/deitj Het is elke keer een feest, als we de zeehonden na maandenlange verzorging weer kunnen vrijlaten in de Waddenzee. Dankzij de steun van duizenden mensen vieren we dit feest nu 30 jaar. Hoog tijd dus voor nóg een feestje! In stilte, mét onze dona teurs. Want bij hoge uitzondering mag dit jaar elke ZGBhOndBflCrBCll maand een gelukkige, fluisterstille winnaar en een introducé met ons mee het Wad op, tijdens de komende uitzettingsacties. De wedstrijd loopt van juli t/m december 2001. Nog geen donateur? Dit is het moment. Doe een dagje Pieterburen en doe mee! Of vul de bon in. Het wordt een 'Beautiful Day' zoals je die nooit Met zorg worden de herstelde zeehonden uitgezet op het Wad. Een uniek moment en het hoogte punt van de verzorgde 'Beautiful Day' voor 2 personen met ontbijt, lunch en speciale Crèche-tour. ja, ik word donateur! Stuur mij het wedstrijdformulier met eenmalige machtiging. Als ik meedoe met de wedstrijd maak ik kans op een van de 6 'Beautiful Days' voor twee personen. naam □m Qv (aankruisen) leeftijd- adres- postcode en plaats telefoon I Vul de bon in en stuur deze in een envelop zonder postzegel naar Stichting Zeehondencrèche, Antwoordnummer 959, 9950 WL Pieterburen. Alles over onze Zeehondencrèche en de wedstrijd vind je ook op www.zeehondencreche.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 26