Tegenpolen winnen A-toernooi Charles Potin wint Zeelandcup Zeeuw brengt Ockenburgh nederlaag toe Co Wagen voort heeft Ganzetrek als levenswerk Kriekaard pakt NK-titel handboogschieten Patrick Jonker in Delta Profronde Slabbekoorn wint in Dongen BC Luctor houdt zege in eigen huis Van de Ketterij kan niet starten Zilveren plak Arnold Polderman Dubbelsucces familie Veltman Hanneke Ketelaars en Eric Brummer beste tennissers in Vlissingen GOES - De organisatie van de Delta Profronde heeft nog drie ploegen gecontracteerd voor de wedstrij d van zaterdag. Team Athleticum princ., Comnet cycle team en het Poolse MROZ Supradyne completeren het deelnemersveld van achttien ploegen. Big Mat heeft bekendgemaakt met welke renners ze naar Zeeland zullen afreizen. Oud-geletruidrager Stephane Heulot, de Australische Nederlander Patrick Jonker, Jeremy Hunt en Alexei Sivakov zijn de bekendste namen in het Fran se team. DONGEN - Wielrenner Richard Slabbekoorn heeft in Don gen zijn derde overwinning van het seizoen geboekt. De ren ner uit Kapelle reed twee kilometer voor de finish weg uit een kopgroep van vijf en kwam met vijftien seconden voorsprong als winnaar aan. Dat kwintet was al na 15 van de 85 kilometer ontsnapt uit het peloton. Met renners als Wilfred Bastiaanse en Hans Dekkers zat Slabbekoorn in goed gezelschap. Zijn demarrage bij het ingaan van de laatste ronde bleek beslissend. Daardoor boek te Slabbekoorn na Oud-Vossemeer en Westdorpe zijn derde zege van het seizoen. TERNEUZEN - Bridgeclub Luctor uit Terneuzen heeft de Van de Heuvel Trofee binnengesleept. Het viertal Ramondt, Lichteveld, Koopmans en De Jonge scoorde samen met de ploeg van ABC uit Middelburg honderd WP uit vijf wedstrij den. De barrage over acht spellen werd met 11-9 IMP doorBC Luctor gewonnen. Het team is daarom ook volgend jaar weer gastheer van de het bridgetoernooi om de Van de Heuvel Tro fee. CANADA HEIGHTS - Bakkenist Alco van de Ketterij was zo fit als een hoentje, maar zijn bestuurder Sven van Zanten was het tegendeel van zijn partner. Vorige week liep Van Zanten in de Grand Prix van Zweden bij een valpartij een scheurtje in zijn long op. Bij de training van zaterdag voor de GP van En geland in Canada Heights bleek Van Zanten niet voldoende hersteld voor een wedstrijd. Ook Van de Ketterij moest daar door noodgedwongen aan de kant blijven. OUDESCHILD - Arnold Polderman uit Axel heeft een zilve ren medaille behaald op het NK tijdlijden voor tandems. Met de Belg Gilles van Loon moest hij zaterdag op Texel de para lympisch kampioen Jan Mulder (met piloot Wijnand van Gor- tel) voor laten gaan. Polderman gebruikt de veertig kilometer lange tijdrit als voorbereiding op het EK tandemfietsen dat op 14 en 15 september in het Zwitserse Neuchatel plaats vindt. Leo de Nooijer werd in het Texelse Oudeschild nationaal kampioen tijdrijden op de ligfiets. Plaatsgenoot Bram Moens maakte met een tweede plaats het Middelburgse succes com pleet. LOOSDRECHT - Zowel Erwin (Splashklasse A) als Stefan (Flashklasse) uit Middelburg hebben in Loosdrecht een over winning behaald. De Veerse Hannah Hoogerheijde finishte in de voorlaatste wedstrijd om de Landrover Challenge Cup bij de Splashzeilbootjes als 27e. maandag 3 september 2001 door Koen de Vries VLISSINGEN - Twee oudge dienden schreven gistermiddag de enkelspelen in het vier ster ren Theelen Van der Weele Schelde A-toernooi op hun naam. Op de banen van de Vlis- singse tennisvereniging De Schelde won de 29-jarige Eric Brummer uit Enschede bij de mannen en de 27-jarige Hanne ke Ketelaars uit Veghel bij de vrouwen. Met die zogenaamde veteranen- status zijn de overeenkomsten tussen beide winnaars wel ge schetst. Verder bestaat er een wereld van verschil tussen Ke telaars en Brummer: Ketelaars is een kittige, immer fitte Bra bantse die zelden een A-toer nooi verliest; Brummer een in getogen, geblokte Tukker die aan het begin van de week weer eens tobte met een rugblessure en desondanks voor het eerst in drie jaar een A-toernooi op zijn naam kon schrijven. Hanneke Ketelaars vond het nodig om zich na de 6-1 6-1-ze ge op de Roemeense Diana Gherghi te verontschuldigen. Ze boekte haar zevende opeen- volgende toernooizege in Vlis singen en leek zich daarvoor een I beetje te schamen: „Ik vind het gewoon nog leuk om te tennis sen. Daarom kom ik hier nog steeds", zei ze in haar bedank- woordje aan het publiek In zak en as Er was echter niemand die Ke telaars haar komst verweet. Ze speelde een aantrekkelijke, bij na foutloze wedstrijd tegen de 21-jarige Gherghi, een kleine Roemeense die in Nederland competitie speelt. Alleen Gherghi had wat problemen met Ketelaars. Na haar kanslo ze nederlaag zat ze even in zak en as. „Werkelijk alles komt te rug", treurde ze. „Vorige week in Den Haag verloor ik met 6-2 6-1 van Ketelaars. Nu heb ik al- les-of-niets gespeeld. Het ging een stuk beter, maar het maakt I allemaal niets uit. Het is alsof je tegen een mum- speelt. Kete laars is gewoon heel goed. „Ik geloof dat het voor haar niet meeviel", dacht Ketelaars. „Ze heeft de keus voor aanvallend De finalisten van het vrouwentoernooi: Hanneke Ketelaars (1) en de Roemeense Diana Gherghi. tennis gemaakt, maar echt ge lukt is dat niet. Het aantal win ners was op de vingers van één hand te tellen." De Brabantse keek nog even terug naar haar serie van zeven. „Ik geloof niet dat ik minder speel dan de eerste keer. Ik train nog maar vier uur per week, maar door de ervaring die ik in de loop van de j aren heb opgedaan, heb ik mijn niveau kunnen vasthouden." foto Ruben Oreel Volgend jaar wil Ketelaars graag voor haar achtste titel naar Vlissingen komen. „Ik leid een mooi leven. Dat kan ik nog door Maurice Steketee VLISSINGEN - Rienus Kriekaard uit Yers- eke heeft gisteren in Diessen het Nederlands kampioenschap handboogschieten voor ge handicapten gewonnen. Kriekaard behaal de in de finaleronde een score van 217 pun ten met 24 pijlen. Maar liefst acht handboogsporters met een beperking hadden zich gekwalificeerd voor het NK handboogsport. Ze zouden voor het eerst in de geschiedenis van de Nederlandse handboogsport de strijd aan gaan met de top van handboogsportend Nederland, on der wie olympisch bronzen medaillewin naar Wietse van Alten. Van dat idee zag de Nederlandse Handboogbond (NHB) echter toch van af. „Het is jammer dat de organisatie uiteinde lijk toch heeft besloten om ons in een aparte categorie in te delen, maar het is niet an ders", reageerde Yersekenaar Kriekaard ge laten na afloop van de wedstrijd in het Bra bantse Diessen. wel een poosje volhouden." Gherghi komt ook terug. Deze winter gaat ze naar de VS om een studie met tennis te combi neren. In de zomer verkast ze weer naar Nederland. Of ze dan een kans heeft tegen Ketelaars? „Ik denk het niet, maar je weet maar nooit." Eric Brummer keek met enige verbazing terug op zijn weekje Vlissingen. De Enschedeër zocht maandag met twee ver schoven rugwervels hulp bij een manueel therapeut. „Ik twijfel de even of ik wel naar Vlissingen zou gaan want ik had behoorlijk pijn. Ik had geluk dat ik in de eerste ronde een zwakke tegen stander had, waardoor ik rustig kon beginnen. Daarna heb ik niet veel last meer gehad." Opmerkelijk Dat was opmerkelijk, omdat Brummer op vrijdag en zater dag vele uren op de baan stond. Vrijdag speelde hij twee partij en en zaterdag moest hij diep gaan in de kwartfinale tegen Marcel Weeda. Na drieënhalf uur was het 2-6 7-5 7-5. Vervol gens stond Frank Clausing op hem te wachten. De al behoor lijk uitgeputte Brummer haalde tegen de frisse inwoner van We- meldinge het beste boven en versloeg Zeelands hoop in twee sets. Het was niet vreemd dat hij in het dubbelspel dat daarna nog volgde geen succes had. Twee uitvoerige massages zorg den ervoor dat Brummer een dag later (gisteren) fit genoeg was om de als eerste geplaatste Eric Reuijl te verslaan. Juist de lange rally's waren voor de Tuk ker en ook de keihardeservices (Brummer: „zo'n tweehonderd kilometer per uur") waren Re uijl vaak te machtig. Brummer gaat naar eigen zeg gen niet als marathonman door het leven, maar meldde wel dat hij enkele jaren geleden is ge noemd voor een vermelding in het Guinness book of records. Op het NK speelde hij een partij van zes uur en veertig minuten. Hij was gisteren overigens zo sportief te vermelden dat hij ge wonnen had dankzij de absentie van de betere subtoppers van Nederland. Zij verkozen te spe len in de lucratieve Belgische competitie. Charles Potin behaalde tijdens de Kanaalrace de negende plaats op de 3000 meter vrije slag. foto Ruben Oreel Zwemmer van Luctor troeft Jarbas in den Bosch afin rechtstreeks duel door Ron de Waal VLISSINGEN - Bij de dertig ste Kanaalrace in Vlissingen werd al snel duidelijk dat het met de toekomst van het Zeeuwse langebaanzwemmen niet slecht gesteld is. Behalve enkele ereplaatsen bij de jeugd, waren er ook diverse se nioren succesvol in het Kanaal door Walcheren. Charles Potin veroverde met zijn negende plaats op de 3000 meter vrije slag de Zeelandcup, terwijl Linda Vink op de 3000 meter schoolslag een knappe tweede plaats bemachtigde. Reeds om elf uur doken de eer ste zwemmers gistermorgen in het water van het Kanaal door Walcheren. Op de 500 meter- vrije slag voor jongens en meisjes van elf jaar en jonger was er meteen al sprake van Zeeuws succes. Bij de meisjes won Shanyra van Bambost van De Schelde met een straat lengte voorsprong. Evenals een dag eerder bij de Ganzet- rek in Wilhelminadorp was ze ongenaakbaar. Bij de jongens was er net als in Wilhelmina dorp succes voor Yaïr Klazen van De Stormvogel. Klazen hoefde in Vlissingen alleen Mi- chiel Ruhaak van De Zijl voor zich dulden. Op de 1000 meter vrije slag voor meisjes van dertien jaar en jonger vochten Tamarah Loppies van De Stormvogel en Carmen de Ridder van Koe wacht een verbeten strijd uit, die uiteindelijk door de Vlis- singse met een verschil van ruim twee seconden gewonnen werd. Stéphanie Rombout van Koewacht viel met een vierde plaats net buiten de prijzen. Bij de jongens moesten Niek de Ridder van Koewacht (tweede en Kevin Hondsmerk van De Schelde (derde) hun meerdere erkennen in Peiger de Jong uit Vlaardingen. Een dag eerder bij de Ganzetrek was Honds- merk nog succesvol geweest op de vijfhonderd meter school slag met een tweede plaats. Bij de meisjes van vijftien jaar en jonger kwam Marinka Bil van De Stormvogel anderhal ve seconde tekort voor de over winning op de 15 0 0 meter vrij e slag. Lenneke van Schaik van LZ 1886 tikte net iets eerder aan dan de jeugdige Vlissing- se. Petra Vink van Koewacht (vierde) en Christel van Guch- te van De Stormvogel (zesde) grepen naast een podium plaats. Bij de jongens was er na zijn derde plaats in Wilhelmina dorp op de duizend meter, op nieuw succes voor Michiel Soolsma van De Stormvogel. Soolsma bleek met zijn derde plaats ook de 1500 meter uit stekend te kunnen verteren. Op de 500 meter schoolslag bij de meisjes tot vijftien jaar was Anneloek Schrijvershof van Luctor dit weekeinde twee maal succesvol. Na de vierde plaats in Wilhelminadorp, moest Scirrijvershof in Vlis singen alleen haar meerdere erkennen in Carmen de Ridder van Koewacht. Zestig zwemmers Ruim zestig zwemmers gingen daarna van start voor hun wedstrijd over 3000 meter vrije slag. Evenals een dag eer der ging de strijd opnieuw tus- sen Thomas Feiten van Aqua- Novïo'94 en Rick Mans van DSZ. Met een voorsprong van dertien seconden op Mans pakte Feiten zijn tweede zege van dit weekeinde. Roel Del- laert van De Bruinvis werd knap zesde op ruim een mi nuut van de winnaar. Kort achter Dellaert waren Charles Potin van Luctor en Jarbas in den Bosch van Koe wacht lange tijd in een felle strijd gewikkeld voor de eind overwinning in de Zeeland cup. Potin nam op het laatst ruim afstand van In den Bosch en zwom naar een negende plaats." Bij de vrouwen kon Daisy de Ridder van Koewacht haar ze vende plaats van een dag eer der niet evenaren. In Vlissin gen eindigde de Zeeuws- Vlaamse op een elfde plaats, evenals in Wilhelminadorp op ruime afstand van winnares Katinka van Vastenhoven van Rapido'82. In schril contrast met het grote deelnemersveld op de vrije slag, stond het aantal zwem mers dat startte op de driedui zend meter schoolslag. Bij de mannen was Ruud Pieterse van Koewacht net als zaterdag met een vijfde plaats de beste Zeeuw. Bij de vrouwen moest de zestienjarige Linda Vink van Koewacht Astrid Koert van Merwede voor laten gaan. door Koeri de Vries WILHELMINADORP - Voor de deelnemers is het de eerste dag van een weekeindje Zeeland, voor Co Wagenvoort de mooiste dag van het jaar. Het organise ren van de Ganzetrek, de zwem wedstrijd in het kanaal bij Wil helminadorp, ziet hij als zijn levenswerk. De 67-jarige Goesenaar houdt van zwemmen, maar is gek van het zwemmen in open water. In zi j n j onge j aren dookdegeb oren Gelderlander een keer in de IJs- sel en sindsdien is het nooit meer goed gekomen. Na zijn vertrek naar Zeeland werd hij verliefd op de Ganzetrek, de wedstrijd die eerst door 't Sas werd geor ganiseerd en na het verdwijnen van die club door het Goese Ganze. De Ganzetrek was zaterdag aan zijn 28e editie toe en Co Wagen voort was voor de 28e keer het hoofd van het organisatiecomi té. Van tanend enthousiasme was bij hem niets te merken. Als een jonge hond liep hij rond op het terrein bij de start en finish. Voor iedereen een vriendelijk woord, met menigeen een grap je. „Mijn vrouw zeurt al veertig jaar. Wat zeg ik, eenenveertig jaar. Haha!" En waarom ook niet: de zon scheen en er kwam een recordaantal zwemmers aan de start; 456 om precies te zijn, verdeeld over twaalf cate gorieën. „De deelnemers komen uit heel Nederland, behalve uit Fries land en Drente. We zijn de grootste zwemwedstrijd in open water van Zeeland. Hoe dat komt weet ik niet precies. Mis schien omdat de deelnemers op de Hollandse Hoeve kunnen blijven kamperen, zodat ze me teen door kunnen naar Vlissin gen voor de wedstrijd van zon dag. Of misschien wel vanwege de exclusieve herinnering die iedereen krijgt: een massief tin nen gansje." Volgend jaar Een groot gedeelte van het jaar is Wagen voort bezig met het voorbereiden van de wedstrijd. „Ik ben er dagelijks mee bezig", zegt hij, terwijl de deelneem sters voor de wedstrijd over 2000 meter schoolslag ervan door gaan. „Eerlijk gezegd heb ik de email voor het programma van volgend j aar al in de compu ter zitten. Het is dan een speci aal jaar omdat we dan de laatste wedstrijd van de Zeelandbeker zijn. Die moet dan hier uitge reikt worden." Hij heeft zich ook al verdiept in de prijs van het programma boekje. Nu kost dat 2,50 gulden. Volgend jaar wordt dat 1,15 eu ro. Zijn vrouw Annie is overi gens ook al jaren betrokken bij het evenement. Zaterdag was ze bijvoorbeeld jurylid. 27 Jaar ge leden maakte ze tweehonderd genummerde badmutsen. Wan neer een zwemmer er een ver liest, maakt ze een nieuwe en de kapotte herstelt ze. En de mut sen, ook wel caps genoemd, worden elk jaar natuurlijk ge wassen. Co Wagenvoort: „Wan neer je je cap kwijt bent, kost je dat een tientje. Volgend jaar vierenhalve euro." „Weet je wat ook mooi is", zegt Wagenvoort. „Dat ik op de dag zelf kan doen en laten wat ik wil. Als het eerste startschot geval len is, zou ik als het ware duimen kunnen draaien. Dan is alles in de handen van de jury en kan ik doen en laten wat ik wil. Wat me dan bijvoorbeeld opvalt is de overbuurman. Die steekt ieder jaar op de dag van de Ganzetrek de vlag uit." Gezelligheid Wanneer het even kan gaat hij zelf ook nog te water. Niet tij dens de Ganzetrek, maar op de trainingsavonden van de Gan ze. Een stukje verderop zwemt hij dan een eindje op met club genoten. Een meter of achthon derd of duizend. Niet voor de snelheid, maar gewoon voor de gezelligheid. Wagenvoort beseft dat hij niet het eeuwige leven heeft. Een op volger heeft hij echter nog niet gevonden. Diep in zijn hart vindt hij het niet erg. „Het be stuur van de Ganze heeft me wel eens gevraagd of ik het erg zou vinden om wat minder te gaan doen. Ik vind dat geen pro bleem, maar er is nooit een ver volg aan gegegeven. Ik ben nog steeds degene die de kar trekt. Zo lang ik het kan, wil ik het blijven doen. Maar niemand heeft het eeuwige leven en ik ook nietIk heb tegen mijn fami lie al eens gezegd: als ik dood ben wil ik gecremeerd worden en wil ik dat mijn as hier in het kanaal gestrooid wordt. Nee, dat is geen grapje, ik meen het serieus." door Jasper van der Bliek GOES - Een Zeeuwse overwin ning zorgde gisteren in de eredi visie driebanden voor een Zeeuwse nederlaag. Jean-Paul de Bruijn uit Hulst won welis waar zijn partij, maar speelt niet voor Brasserie Ockenburgh maar voor Ijspaleis uit Hoeven. De Goese formatie zonder Zeeuwen verloor met 6-2. Volgens Ockenburgh-teamlei- der Raymond Nicodem waren de Goesenaren en Ijspaleis enorm aan elkaar gewaagd. Oc kenburgh was na gebrand op een goede start. Die kwam er echter niet. Martin Spoormans en Frank Martens gingen een voudig onderuit tegen respec tievelijk Jean-Paul de Bruijn en Jef Philipoom. Spoormans kreeg in zijn partij tegen de Zeeuw in Brabantse dienst best kansen maar benut te ze niet. Vooral op het eind had De Bruijn moeite de gena- destoot uit te delen. „Op het laatst liet ik het liggen, ik moest er nog twee, en die maakte ik maar niet. Gelukkig stond Mar tin ook niet goed te spelen, en scoorde ik ze uiteindelijk wel. Ik ben wel blij met mijn zege, want ik was de hele week ziek. Ik kwam maandag met keelontste king terug uit Japan. Na de eerste twee partijen stond het dus 0-4, en zat er nog maxi maal een gelijkspel in en daar mee een belangrijk punt. Aan John Tijssens en Roland Forthomme de taak om dat te bewerkstelligen. Tegenstan ders: GerwinValentijninhet ge val van Tijssens, en Eddy Lep- pens tegen Forthomme. Eerst Tijssens-Valentijn. In zijn aankondiging van de wedstrijd omschreef Raymond Nicodem de Tilburger, terug van een sei zoen weggeweest, liefdevol als John 'cannonball' Tijssens. He lemaal in het begin van de partij leek het of het kanon, waaruit de biljarter afgevuurd moest worden, nog te weinig buskruit bevatte, maar al snel werd dat kanon bijgeladen. John Tijssens speelde goed, scoorde zijn mees te caramboles via langere series van een stuk of vier en sloeg al gauw een groot gat. Gerwin Valentijn, toch geen kleine jongen in de biljartwe- reld, kon er weinig tegenover stellen. Ook hij stond aardig te biljarten, maar kon de vliegen de herstart van de Tilburger in Goes niet pareren. Ook al omdat alles bij Tijssens lukte, aan ge luk geen gebrek. Na 42 beurten maakte de nummer twee van Ockenburgh er met 50-39 een einde aan. Valentijn had nog wel de nabeurt, en zorgde daarin voor behoorlijk wat spanning, hij scoorde nog vijf caramboles zodat zijn nederlaag in ieder ge val acceptabel was: 50-44. Bij de andere beslissende wed strijd, die tussen Roland Forthomme en Eddy Leppens, ging het héél lang gelijk op. De heren waren aan elkaar ge waagd, en scoorden de ene prachtige carambole na de an dere. Het breekpunt kwam toen het 35-31 in het voordeel van Leppens stond. Forthomme maakte een serie van zeven en kwam met 38-35 aan de leiding te staan. Zijn tegenstander kon alleen maar hoofdschuddend toekijken, en zich opladen voor een even sterk optreden. En dat lukte. Leppens scoorde er me teen vier, vervolgens een paar beurten niets, en toen vijf. Hij liep uit naar 45-3 9om uiteinde lijk te eindigen op 50-40. In de nabeurt maakte de Goese kop man Forthomme nog één ca rambole. Betere spelers Een slecht begin dus voor Oc kenburgh, dat volgens teamlei der Nicodem tegen Ijspaleis ze ker een punt had moeten pakken. Jean-Paul de Bruijn deelde die mening echter niet. „Hoewel Ockenburgh een angstgegner voor ons is, vind ik dat Ijspaleis iets betere spelers in huis heeft. Vorig jaar eindig den we als zevende, net te wei nig voor de play-offs." De Bruijn genoot gisteren van de 'thuiswedstrijd'. „Zeker. Er was een aantal supporters van mij aanwezig, en collega's van mijn vrouw die bij het GAK in Goes werkt." De Hulstenaar, de enige Zeeuw in de Nederlandse eredivisie, speelde nooit voor Ockenburgh, het enige Zeeuwse team in die competitie. „Ze hebben het me nooit gevraagd. Als ze me zou den vragen, zou ik dat zeker overwegen, afhankelijk van de aanbieding natuurlijk." Brasserie Ockenburgh - Ijspaleis 2- 6: Forthomme - Leppens 41-50, Tijs sens - Valentijn 50-44, Spoormans - De Bruijn 36-50, Martens - Philip oom 25-50.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 19