Peter de Jong maakt het verschil Oostkapelle op tijd bij de les Jong Ambon en Luctor'88 openen met overwinning Dubbele zege van Michelle Evertse in Jumping Grol Veel goals bij RIA W-Oostburg Arbiter overlijdt bij fysieke test Verdediger leidt Patrijzen met twee treffers naar winst op Breskens Van den Hummel ongenaakbaar met Never Know Goede start Karin Krappen door Jos van Belzen VLISSINGEN - De drie belang rijkste titelkandidaten in de vijfde klasse B wonnen allen hun eerste duel: Renesse met 4-0 bij Kwadendamme, Jong Am- bon op eigen veld met 7-1 van Volharding, en Luctor'88 beslis te de derby bij Lewedorpse Boys met 4-1 in zijn voordeel. Lewedorpse Boys-Luctor'88 1-4: Een tam gestart Lebo werd kort voor rust door Joeri Poel man op achterstand gezet, 0-1. Na rust tekende Marco Uter- mark 0-2 aan, maar Marcel Rooze bracht de spanning weer terug in de wedstrijd door tegen te scoren, 1-2. Arne Honingh en opnieuw Marco Utermark (strafschop) beslisten het duel definitief. Robur-NVS 2-1: Een in de eerste helft sterker Robur verzuimde het overwicht uit te drukken in doelpunten. Nu stond het bij rust slechts 1-0 door Khaled Kecham. In de tweede helft kwam een fel gestart NVS langszij door Kees Bosters. Langzaam nam Robur het initi atief weer over wat in de slotmi nuut leidde tot de winnende treffer van Onnie Scholten, 2--1. Kwadendamme-Renesse 0-4: De bezoekers toonden zich be ter in het benutten van kansen dan Kwadendamme. Voor rust scoorden Pascal Dronrijp en Mischa van de Hoek, en kort na het begin van de tweede helft Leon Bakker en opnieuw Dron rijp. De thuisploeg kwam niet verder dan een inzet uit een vrije trap van Gert-Jan Vermeulen, die tegen de lat eindigde. Vosmeer-De Noormannen 0-4: Een technisch beter Noorman nen kwam kort voor rust op voorsprong via Leon Brasser, 0- 1. In de 55e minuut was het Pie- ter Cijsouw die deze voorsprong verdubbelde, 0-2. Vosmeer zocht hierna wel meer de aanval maar verzuimde de kansen te benutten. Aan de andere kant deden Sjaak de Pagter en Jackie Minderhoud dit wel, waardoor het duel in 0-4 eindigde. Jong Ambon-Volharding 7-1: Na drie minuten leidde Jong Ambon al met 2-0 door Percy Telussa enEldridge Pentury. Na de tweede treffer van Pentury kwamen de bezoekers nog wel terug tot 3-1 via Michel Loon,- tjens, maar hierna was het ge daan met het verzet. Percy Te lussa bepaalde de ruststand op 4-1 en via Eldridge Pentury (2x) en Marsal Ririhena werd het na rust afgetekend 7-1. Dreischor-Ouwerkerk 3-2: De thuisploeg was sterker maar zag zich na een halfuur wel gecon fronteerd met een 0-2-stand door een eigen doelpunt van Cees Verwest en een treffer van Erwin van de Maas. Kort voor rust scoorde Frank van de Helm tegen, 1-2. Na de gelijkmaker van Patrick Berrevoets, halver wege de tweede helft, bezorgde Frank van de Helm met een fraaie treffer uit een vrije trap Dreischor de overwinning in de ze Schouwse derby. TERNEUZEN - In de vijfde klasse A van hel zondagvoetbal kwamen RIA W, Hoofdplaat, Koewacht en Terhole als win naars uit de competitiestart te voorschijn. Voor RIA W. (5-4-winst in Oost burg) scoorde Marino d'Hooghe drie keer. Bij Koewacht, dat met 3-2 won van Schoondijke, nam Jeroen Hiele alle doelpunten voor zijn rekening. Terhole wón met 6-1 van Groede. Hoofdplaat was met 2-0 te sterk voor Vogel waarde. BRUSSEL - Een Belgische arbi ter is zaterdagochtend overle-. den vlak nadat hij fysieke tests had afgelegd. Mare Verstaeten werd plots on-; wel, viel neer en overleed ter; plaatse. Ook snel toegepaste, eerste hulp kon Verstaeten, die' een vaste waarde was in de' hoogste provinciale klasse van het Belgische zaalvoetbal, niet redden. Belga maandag 3 september 2001 door Barry van der Hooft 's-HEERENHOEK - Dat hij ontzettend sterk is met het hoofd was al lang bekend. En dus doet de trainer van de te genstander er verstandig aan zijn spelers mee te geven dat Pe ter de Jong bij stilstaande situa ties geen meter vrijheid mag krijgen. Breskens-trainer Rob bie de Muijnck had zijn spelers gewaarschuwd, maar dat had geen effect. De Jong werd twee keer volledig vrijgelaten en pro fiteerde beide keren optimaal. De gangmaker van Patrijzen leidde zijn ploeg daarmee naar een 5-2-overwinning. „Maar dat vind ik toch een ui termate geflatteerde uitslag", zei de verliezende trainer na af loop. ,,Ik moet mijn ploeg een compliment maken voor het vertoonde spel en de inzet. Toen we 2-1 en 3-2 maakten ging ik er ook weer in geloven, maar we keken telkens weer snel tegen een achterstand van twee doel punten aan. En met nog een kwartier te gaan zag je de krachten toen wegvloeien." Dat De Muijnck de uitslag ge flatteerd vond was wel te begri j - pen, want Patrijzen had gedu rende negentig minuten slechts zes echte kansen gecreëerd. Het wist er daar echter wel vier van te verzilveren. En het laatste doelpunt kreeg het ook nog op een presenteerblaadje. Bres- kens-keeper Roy den Dunnen leverde de bal bij Teun van Sloo- ten in en de middenvelder ver schalkte Den Dunnen met een lob. Van een gecreëerde kans was in feite geen sprake, wel van een schitterend doelpunt. Gevaarlijk De treffer viel zeven minuten voor het einde en Peter cle Jong was op dat moment al uitgeroe pen tot 'man of the match'. Dat was volkomen terecht, want de voorstopper heerste in de duels, ging voorop in de strijd en was ook aanvallend gevaarlijk. Na negen minuten tekende De Jong voor de openingstreffer na een ingestudeerde samenwer king met Ron de Vos. ,,Ik kreeg zeker bij het eerste doelpunt te veel ruimte", zei De Jong. ,,Ik weet dat Ron de Vos die ballen er altijd lekker in laat vallen en dat is moeilijk te verdedigen. Maar als er niemand met me mee loopt, wordt het al iets makke lijker." De Jong erkende dat Pa trijzen daarmee over een sterk wapen beschikt. „Wij zijn le vensgevaarlijk bij dode spelmo menten." Door de vroege 1-0 leek Patrij zen op een simpele overwinning af te gaan, want Breskens was in de openingsfase aanvallend on machtig. Maar na twintig minu ten kantelde het duel en kregen de Zeeuws-Vlamingen via Ser ge de Ruijsscher (te slap schot) en Brian Verhulst (redding Sjimmie Kikkert) twee aardige mogelijkheden. Dom balverlies leidde echter tot de onverwach te 2-0. William Sallet mocht over de as van het veld opsto- men en zijn pass werd door Ar jan Verburg koel afgerond. Na rust was de openingsfase voor Patrijzen. Den Dunnen hield zijn ploeg echter op de been en twee minuten later werd het duel weer onverwacht spannend. Erik de Rechter leg de de bal terug met het hoofd en Brian Verhulst knalde de bal on houdbaar achter Kikkert. Breskens putte moed uit dat doelpunt en ging op zoek naar de gelijkmaker. Echte kansen leverde het offensiefje echter niet op en Patrijzen nam na een kwartier weer afstand. De Jong zette voor, het terugleggen was van Verburg en Wilfred van den Dries tekende met een droge knal voor 3-1. Irritaties Toch toonde een fel en met veel bezieling spelend Breskens weer veerkracht en De Rechter bracht de spanning terug. Het bleek echter ook het laatste ech te wapenfeit van de Bressiaan- ders en Patrijzen nam drie minuten na de 3-2 wederom af stand. Vrije trap De Vos, kopbal van de vrijstaande De Jong en de marge was weer twee. Robbie de Muijnck had zich geïrriteerd aan de spelers van Patrijzen en ook aan de scheidsrechter. De Muijnck: „Ik werd niet goed van die grote brullen bij elke over treding." Aan het laatste doel punt van De Jong hield hij hele maal een slecht gevoel over. „Brian Verhulst maakte een overtreding op Peter de Jong en die was volgens mijn collega trainer een rode kaart waard. Die De Jong bleef voor dood lig gen, Brian kreeg geel en toen stond De Jong weer vrolijk op. Hij liep naar voren en kopte een paar seconden later de 4-2 bin nen. Dan moet je je als scheids rechter toch ook genaaid voe len? Maar we hebben niet door de scheidsrechter verloren, hoor. We missen gewoon teveel spelers en daarom leven we van week tot week. Patrijzen: Sjimmie Kikkert; Joffrey Geldof, André Smulder. Peter de Jong, William Sallet; Teun van Sloo- ten, Guido Moison (82. Henk van de Brink), Ron de Vos, Hubèr Rent meester (87. Edwin Capello); Arjan Verburg en Wilfred van den Dries. Breskens: Roy den Dunnen; Paul Walraven, Serge Laprade, Eddy Buysse, Michel Cocquit; Serge Nö- then, Tonnievan Vooren (64. Terence Zahn), Dwight van Hulle, Brian Verhulst; Erik de Rechter en Serge deRuijsscher (55Mark Boeckhout) Serge de Ruijsscher (midden) wint een kopduel van Patrijzen-speler Guido Moison. Dwight van Hulle (links) is aandachtig toeschouwer. foto D i rk-J a n G je Item a Walcherse ploeg buigt 2-1-achterstand om in 3-2-zege KAPELLE - Diana van den Hu mmel heeft in de klasse LI de dressuurwedstrijd van de Br- aanjenhoek gedomineerd. De vijftienjarige Koudekerkse was, ondanks het hoge niveau van de ruiters, met Never Know oppermachtig in beide proeven. Met vier winstpunten in de ba gage toonde Van den Hummel zich op manege De Braanjen- hoek in Kapelle zich verreweg de beste. In de eerste proef stuurde Diana van den Hummel de met veel elastiek in het lichaam en keurig in cadans lopende Never Know met de fraaie score van 174 pun ten naar het oranje erelint. De leerlinge en groom van de Zeeuwse topamazone Miranda Weijermans bleef daarmee de Brabantse Marjan Zwitzar met Hebrion tien punten voor. Es ther Tuinman van RV Grevelin- gen uit Bruinisse eindigde met Nyranta Boy met 160 punten als goede derde. In de tweede proef nam het machtsvertoon van Van den Hu mmel en de Einstein-nazaat nog grotere vormen aan. Het ver schil met Pauline Meijers, met Patrique uitkomend voor de RV Sé-Ros, bedroeg maar liefst veertien punten. In een verbeten strij d om de der de plaats toonde Letty Bouw man zich met Kevan uiteinde lijk de sterkste. Bouwman bleef met de Sultan-zoon de in de eer ste proef als tweede geëindigde Marjan Zwitzar een puntje (158-157) voor. Evenals in de klasse LI gingen ook in de klasse L2 alle erelinten in beide proeven vergezeld van een bonuspunt. In de eerste proef toonde Natas ja Adriaanse zich met de lichtvoetig bewe gende Nastia de beste, score: 165 punten. In een bijzonder spannende strijd om de tweede stek trok Mart je Polderman met de apart bewegende Madam aan het langste eind. De amazone uit 's- Heer Abtskerke bleef rivale Marga van Sabben met Kata pult een puntje voor. Ook in de eerste proef ontspon zich tussen dit trio een spannen de strijd om de verdeling van de erelinten. Een strijd die Martje Polderman met de Dublin- dochter (score: 166 punten) in haar voordeel besliste. Natasja Adriaanse reed de merrie Nastia ditmaal naar 163 punten, wat voldoende was voor de tweede plaats. Voor Marga van Sabben en de Voltaire-nakomeling bleef ook in deze omloop het telraam van de jury op 161 punten stil staan. doorLucien Roelandt RENESSE - De verkoop van Michelle Evertses paard Zemo's Little betekent voor de concur rentie geenszins dat ze van de prijspakker uit Nieuwland zijn verlost. Dat bewees het zestien jarige talent zaterdag tijdens de vierde Jumping Grol van de Schouwse Ruiters in Renesse. Met haar nieuwste aanwinst Zemo's Nobel Girl in de klasse B schreef ze zowel cle klassieke als progressieve omloop op haar naam. Bovendien eiste de leer linge van het Goese Groencolle- ge ook nog het Zilveren' Zee paardje als best presterende ruiter van het concours voor zich op. Hoewel Michelle Evertse de viervoeter Zemo's Nobel Girl pas onder het zadel heeft, klikt het al aardig tussen het duo. Na een foutloos basisparcours hield de Nieuwlandse ook in de barrage de nul op de lei. Boven dien toonde ze qua stijl, bij een gelijk aantal strafpunten is dat beslissend in de klasse B klas siek, zich de beter dan naaste concurrent Han Wattel met Mr Omario. De ruiter uit Vrouwen polder hield in de beslissende omloop eveneens de nul vast, maar kwam drie stijlpunten te kort om Michelle Evertse van de leiding te verdringen. Dat stijl en snelheid kunnen sa mengaan bewees Michelle Evertse in het progressief par cours. Als een scheermes en zon der een moment de balans te verstoren stuurde ze Zemo's No bel Girl in 39.34 punten naar 29 punten. Evertse toonde zich hiermee een fractie sneller dan Anja van der Linde, die met Glen ook 29 punten scoorde. Geen beletsel Stef Nelisse bewees in de klasse M dat de beslommeringen rond de organisatie geen beletsel be hoeven te zijn voor een goede sportieve prestatie. Bovendien toonde Nelisse ook onder druk te kunnen presteren. Nadat reeds zes combinaties in de be slissende ronde de nul vasthiel den, stuurde het ijskonijn uit Noordgouwe de super springen de Kimball zonder ook maar een splinter van het hout te halen in 30.90 naar de finish. De Schouwse amateur toonde zich hiermee bijna twee tellen snel ler dan de tot dan toe aan de lei ding gaande prof Siebe Kramer uit Oud-Beijerland. Dennis Evertse, met It's Lotto als vierde geëindigd in de klas-^' sieke omloop, toonde zich in de snelheid- en wendbaarheid wedstrijd een maatje te groot voor de concurrentie. Met 66,9.0 op de chrono toonde de veer tienjarige ruiter uit Nieuwland' zich bijna acht tellen sneller dan naaste concurrent Brigitte Bon net met Jodyrette. De twaalf combinaties die in de lichte toer tot de barrage door drongen, onderstreepten het hoge niveau van deze klasse. Van dit dozijn toonde Simon den Exter zich met Nono de bes te. De oude meester uit Kortge- ne toonde zich in de beslissende ronde een tiende seconde sneller dan zijn jeugdige opponent Ri- anne van der Welle met Lando. Van der Welle revancheerde zich uitstekend door de oranje rozet in het jachtparcours op te eisen. De Westkappelse toonde zich bijna twee tellen sneller dan de Kruiningse Annelore Willeboer met Just in Time. Evenals in de' klassieke omloop eiste Michelle Evertse met Oemoemenoe de derde stek voor zich op. GRONINGEN - Dartster Karin Krappen is het nieuwe seizoen goed begonnen. Op het eerste NDF-rankingtoernooi in Gro ningen scoorde ze meteen een halve-finaleplaats. In die halve finale verloor ze echter van de onbekende Ebel Meerman uit Sappemeer. Winnares werd Krappens grote concurrent voor een topplaats op de Nederlandse ranglijst," Mieke de Boer. Francis Hoense- laar ging al in de zestiende fina les ten onder. De eerste vijf rondes speelde Krappen (27) tegen relatief on bekende tegenstanders, die ze gemakkelijk versloeg. Ook in de halve finale scoorde Krappen goed (2x 180 en lx 171) maar het raken van de verlossende dub bel was net als afgelopen weken een probleem. „Ik miste in to taal 39 pijlen op dubbels. Dat mag natuurlijk nooit gebeuren. Maar vorig jaar stond ik na het eerste toernooi zeventiende, en nu derde." door Ferdinand Koppejan OOSTKAPELLE - Terug in de eerste klasse van het zaterdag voetbal kwam Oostkapelle met de schrik vrij tegen Wilhelmi- na'26. De mannen van trainer Karl Vergouwen stroopten hun mouwen 25 minuten voor tijd pas echt op. Ze zetten toen de 2-1-achterstand om in een 3-2- overwinning. Wilhelmina nam in de beginfa se van de wedstrijd het initia tief en dat resulteerde al snel in een opgelegde kans voor Anton Versteeg. Maar de spits zag zijn slappe schot links naast het doel verdwijnen. Direct daarna herstelde Oost kapelle zich en nam het heft te rug in handen. Na een paar aardige aanvallen bracht een schot van Wilfred Schipper de Wilhelmina-keeper in de pro blemen. Geron van Wijk wist Schippers bal nog uit zijn doel te houden, maar stompte de bal voor de voeten van Ferry Alf- ons. Hij scoorde: 1-0. Dat doelpunt gaf Oostkapelle moed en er volgde een sterke fase voor het Walcherse team met goede aanvallen van met name Alfons. Langzaam maar zeker viel het elftal echter wat terug. Dat kwam vooral door dat Oostkapelle bij balbezit het middenveld steeds over sloeg en hierdoor moeite had zijn spitsen te bereiken. Wilhelmina wist zijn spitsen wel goed te bedienen, mede doordat de Oostkappelse ver dediging daartoe veel vrijheid bood. Na een halfuur spelen wist Anton Versteeg daar opti maal profijt uit te trekken. Al leen voor keeper El Bekkaoui had hij alle tijd om hem op het verkeerde been te zetten: 1-1 Het Brabantse Wilhelmina bleef daarna het spel bepalen en slechts af en toe kon Oostka pelle eruit komen. De Braban ders kregen voor rust nog een uitgelezen mogelijkheid om met een voorsprong de kleed kamers op te zoeken. Wilhelmina-speler Christiaan Bouwman werd in het zestien metergebied neergelegd. En scheidsrechter Sprong wees naar de penaltystip. Amton Versteeg nam positie achter de bal en koos een hoek. Maar dat deed El Bekkaoui ook, en de keeper van Oostkapelle voor kwam een goal. Wilhelmina, dat voor een punt naar Oostkapelle was geko- Oostkapelle-aanvaller Wilfred Schipper (links) kijkt waar de bal belandt nadat hij op het doel van Wilhelmina heeft ge schoten. foto Ruben Oreel Verdedigend Oostkapelle kwam nog een keer dicht bij de 4-2. De goed ingevallen Anton Kruit ver scheen na een mooie actie al leen voor de keeper, maar scoorde niet. Na afloop analyseerde Karl Vergouwen dat het verdedi gend was misgegaan. „In het begin was er sprake van mis communicatie. Bovendien hadden we grote moeite met het vinden van de balans bin nen het nieuwe 4-3-3-systeem. Het middenveld werd te vaak overgeslagen. Met de wissels kregen we meer tempo in ons spel. We werken in een nieuw kader en moeten nog naar de balans in het elftal zoeken. We hebben vijftig minuten het beste van het spel gehad. Maar wat telt, is de overwinning." Oostkapelle: Mohamed El Bek kaoui, Joël Pattenier, Rick Patte- nier, Francis Langemaire, Roel La- tuheru, Edivin Meerman (60. Hajo Barth), Matthijs Lugtenbrug, Har- ro Hazelaar, Jorril Schuurman (68. Anton Kruit), Ferry Alfons (89. Giacomo Wattel), Wilfred Schip per. men, domineerde ook in het be gin van de tweede helft. Oost kapelle koos te vaak voor de lange bal maar dat leverde de formatie van trainer Karl Ver gouwen niks op. Wilhelmina kwam in de 57e minuut ver diend op 2-1 door een harde knal van André Versteeg. Pas nadat Vergouwen Hajo Barth en Anton Kruit in het veld bracht, kantelde de wed strijd in het voordeel van Oost kapelle. Een kwartier voor tijd liep Wilfred Schipper goed weg bij zijn tegenstander en bracht zijn team op gelijke hoogte. Vanaf dat moment was Oost kapelle heer en meester op het veld. Ferry Alfons bekroonde zijn goede wedstrijd door de winnende treffer te makenHet scheelde weinig of hij had zijn elftal aan een ruimere over winning geholpen. Wilhelmi na-speler Marco Vos stak daar echter zijn been voor en haalde Alfons van achteren neer. Waar rood op zijn plaats was, haalde scheidsrechter Sprong het geel uitzijn borstzak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 17