lifïilïili Veel kritiek op PvdA-program Racisme-top loopt vast in Palestijns-Israëlisch debat DAAR STA JE DAN... Gevonden hoofd en romp zijn van één jong meisje Oranje stort van wereldpodium Dode bij Wissen ker ke Neem nu een proefabonnement Zes weken voor 27,50 €12,48 Sociaal-democraten willen 17 miljard extra voor zorg en onderwijs Vrouwen niet geschikt voor gevechtstaken Hartchirurg Barnard overleden Terneuzen flitsend van start Grondbezitters willen beleid sturen (Advertentie) (Advertentie) Maar met de ANWB Wegenwacht ben je zo weer onderweg. Niets houdt je tegen. Word nü lid! Dan zijn de eerste drie maanden gratis. Kom langs! Bel! I Surf naar 0800-0503 l/5§ anwb.nl W 4 ir 13° A Eerst regen !n de ochtend regen, in de middag droger en een opklaring. Matige tot vrij krachtige wind bij 17 graden. goTOVI Pt O jAfj] van onze redactie buitenland ROTTERDAM - Het kinder hoofdje dat donderdagavond in de Nieuwe Waterweg bij Hoek van Holland is gevonden, hoort bij de romp van een meisje die drie dagen eerder op het strand Nulde bij Putten is aangetrof fen. Dat is na onderzoek van het Nederlands Forensisch Insti tuut (NFI) in Rijswijk vast ko men te staan. De politie heeft dit gisteren be kendgemaakt. Het NFI heeft DNA-materiaal van beide li chaamsdelen met elkaar verge leken en dat bleek overeen te ko men. De identiteit van het slachtof fertje, dat door geweld om het leven is gekomen, is nog niet be kend. Ook de doodsoorzaak staat nog niet vast. Het NFI doet hiernaar nader onderzoek. Eer der werd al gemeld dat het meis je waarschijnlijk jonger dan ze ven jaar is. De politie heeft gistermiddag de zoekactie op en rond het Nul- dernauw, waar de romp is ge vonden, afgerond zonder direct resultaat. Wel zijn in zowel Put ten als in Hoek van Holland en kele voorwerpen meegenomen. De zoekactie in Putten begon viijdag met honderd ME'ers en een helikopter. Op het land is tot en met zaterdag gezocht. Giste ren is alleen nog gezocht met bo ten in moeilijk toegankelijke rietkragen. Volgens een politie woordvoerder is het de komen de dagen vooral belangrijk alle tips na te trekken. Het aantal tips is tot gisteravond opgelo pen tot meer dan honderd. ANP (Advertentie) naam:noteert u mij voor een proefabonnement van voorletters:m/v 6 weken voor 27,50 12,48. straat;nr-Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto postcodematische incasso van onder staand rekeningnummer p'aats(proef geldt eenmalig bin- nen zes maanden) telefoon: noteert u mij voor een e-mail: abonnement. De eerste twee Voor automatische incasso stem ik toe in weken ontvang ik de krant afschrijving van mijn (post)bankrekening- gratis. Daarna wil ik betalen: nummer: j i per maand met automatische incasso handtekening: 39,4517,90). per kwartaal met automatische incasso PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgege- ,r fq 48 78) vens. In de colofon treft u nadere informatie aan. Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 123 4380 VB Vlissingen (postzegel niet nodig) 8 713214 000002:! Kubus kinderstoel beukenhout mef kunststof eetblad afwas bare zitting van 119.99 nosr internet: www.pzc.nl WISSENKERKE - Een 53-jarige Duitse automobilist is gistermid dag om het leven gekomen bij een eenzijdig ongeval op de Oost- Westweg bij Wissenkerke. Een vrouwelijke inzittende is zwaarge wond overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. Het ongeluk gebeurde rond kwart voor een. De man was een aantal auto's aan het inhalen toen hij te laat een tegenligger zag naderen. Daardoor moest hij sterk uitwijken naar rechts, waardoor hij de macht over het stuur verloor. De auto sloeg over de kop en kwam on dersteboven in een sloot terecht. Beide inzittenden zaten bekneld. De brandweer van Wissenkerke haalde de slachtoffers uit het wrak. De man overleed ter plaatse. De gealarmeerde traumahelikopter hoefde niet in actie te komen. Het personeel verleende wel hand- en spandiensten aan de hulpverle ners. foto Willem Woznitza Pierre van Hooijdonk huilt zaterdag na afloop van de WK-kwalificatiewedstrijd Ierland - Nederland in Dublin. Oranje verloor de cruciale wedstrijd met 1-0. foto Ed Oudenaarden/ANP van onze sportredactie DUBLIN - Bij zijn aantreden, vorig jaar zo mer, sprak bondscoach Louis van Gaal over een missie. De opvolger van Frank Rijkaard wilde met Oranje wereldkampioen worden. Na de verdiende nederlaag zaterdag bij Ier land (0-1), kan het bijna niet anders of het Nederlands elftal ontbreekt voor het eerst sinds het WK van 1986 op een groot titel- toernooi. Helemaal uitgeschakeld is Oranje nog niet. Als Portugal niet wint van Cyprus en Est land, behoort een eindklassering als tweede in groep twee nog tot de mogelijkheden. Bij het Nederlands elftal gelooft echter nie mand meer in een dergelijk scenario. Het doek is gevallen; de halvefinalist en smaak maker van het WK1998enEK2000moetin navolging van het nationale clubvoetbal genoegen nemen met een rol in de grauwe middenmoot. Zoals wel vaker in dergelijke situiaties wij st de beschuldigende vinger al snel richting de coach. Na het vérlies bij Ierland mag wor den gesteld dat Van Gaal zijn ploeg afgelo pen jaar inderdaad niet aan het voetballen kreeg, op een vriendschappelijk duel met Engeland na. Oranje won geen enkele wed strijd tegen de twee grootste concurrenten. Twee punten uit de vier duels tegen Ierland en Portugal was de schamele opbrengst. Toch is de kans klein dat Van Gaal voor de slechte prestaties wordt weggestuurd. Henk Kesler, directeur betaald voetbal van de KNVB, zei over de coach: ,,Op dit mo ment is ontslag niet aan de orde. Nee, over een paar weken ook niet. In zijn contract staat dat hij zelf aangeeft wanneer er een evaluatie is over zijn functioneren. De vol gende evaluatie is rond juni, juli volgend jaar." ANP pagina 13 en 20: Van Gaal heeft zichzelf overschat 244e jaargang no. 208 maandag 3 september 2001 los nummer 2,00 0,91) De voetballers van Terneuzen hebben gisteren hun visite kaartje afgegeven in de hoofdklasse van het zondagvoetbal. De Zeeuws-Vlaamse debutant legde Schijndel, de nummer twee van voiig jaar, met 1-3 over de knie. Nieuweling Dominique Verlinde scoorde tweemaal. radio en televisie: 2; binnenland: 3; varia: 4; buitenland: 5; zeeland: 7,9 en 11; sport: 13,14,15,16,17,18,19,20,21 en 22 van onze redactie binnenland DEN HAAG - Bijna alle partijen hebben kritisch gereageerd op het ont- werp-verkiezingspro- gramma van de PvdA. De sociaal-democraten pre senteerden het concept 'Samen voor de toekomst' zaterdag. Zij pleiten er daarin voor in de komende kabinetsperiode 17 mil jard gulden extra te inves teren in zorg, onderwijs, veiligheid en arbeid. LONDEN - Het inzetten van vrouwelijke militairen is 'bijna crimineel'. Vrouwen aan het front zijn slecht voor de effici ëntie van het leger en te duur. Dat staat in een onderzoek van de Nederlands-Israëlische pro fessor M. van Creveld. Van Creveld bestudeerde de in zet van vrouwen in de legers van Israël, de VS en Europa. De grootste tekortkoming van vrouwen is hun geringe fysieke kracht, aldus de professor. Hij noemt de succesverhalen van vrouwelijke militairen in het verleden, zoals de legenda rische Amazones, mythes. Ook de rol van vrouwen in het leger van Israël of in het vroegere Ro de Leger worden volgens hem 'overgewaardeerd'. ANP VVD-fractievoorzitter Dijkstal en D66-voorman De Graaf heb ben vooral kritiek op de financi ële onderbouwing van de PvdA- plannen. Volgens de fractielei ders van de coalitiepartners is onduidelijk waar de zeventien miljard gulden precies vandaan komt. Ook het CDA en GroenLinks hebben kritiek. CDA-fractie- voorzitter De Hoop Scheffer signaleert een breuk met de lijn van premier Kok. GroenLinks daarentegen vindt dat het pro gramma vooral een voortzetting van het paarse beleid laat zien. Bij de presentatie van het con cept-programma maakte PvdA-voorzitterKoole duide lijk dat zijn partij de hypo theekrente-aftrek ongemoeid wil laten. Er zitten volgens hem grote onrechtvaardigheden in het systeem, maar dat zou niet betekenen dat het hele systeem maar moet worden afgeschaft. Premier Kok constateerde za terdag dat het ontwerp voort borduurt op de fundamenten die in de afgelopen jaren tijdens de paarse kabinetten zijn ge legd. Hij sprak van een goed programma waarmee de partij, 'met Ad Melkert in de spits', vol zelfvertrouwen het land kan in gaan om het vertrouwen van de kiezers te winnen. De beoogd 'lijsttrekker en Pvd A-fractie voorzitter Melkert zelf noemde het programma inspirerend. Belastingkorting Behalve de extra investeringen in de zorgsector en het onder wijs, wil de PvdA in de komende regeerperiode de belastingkor ting voor werkenden verhogen. De arbeidskorting moet vooral ten goede komen aan de lage in komensgroepen en de midden inkomens. Ook op andere manieren moet werken aan trekkelijker worden gemaakt. De partij wil betere verlofrege lingen en uitbreiding van het aantal kinderopvangplaatsen. Zo kunnen ook vrouwen, ar beidsongeschikten en ouderen makkelijker aan de slag. Verder ziet de PvdA graag dat het geld voor onderwijs rechtstreeks naar de scholen gaat, zodat die samen met de ouders kunnen beslissen waaraan het het best kan worden besteed. Leerlingen die hun beroepsopleiding met succes hebben afgerond, moe ten op het extraatje kunnen re kenen. Kunst Om kunst en cultuur toeganke lijker te maken, wil de PvdA dat de rijksmusea eenmaal per week gratis toegang verlenen. De partij wil meer rechters, zo dat in de toekomst verdachten binnen drie maanden worden berecht. Ook zouden de juridi sche mogelijkheden moeten worden onderzocht om recidi visten strenger te straffen. ANP De Zeeuwse afdeling van de Federatie Particulier Grondbezit wil politiek wat in de melk te brokkelen hebben. Een jaar na de oprichting willen de leden, onder wie rentmeesters, boeren en andere grootgrondbezitters, ook invloed uitoefe nen op beleidsmakers. Dat bleek zaterdag tijdens de eerste jaarvergadering in Emmadorp. van onze redactie buitenland DURBAN - Pessimisme heeft zich meester gemaakt van de anti-racismeconferentie van de Verenigde Naties in het Zuid- Afrikaanse Durban. De organisatie kreeg gisteren een nieuwe klap te verwerken in de vorm van de slotverklaring van de parallel-conferentie van 166 niet-gouvernementele or ganisaties (ngo's). Terwijl de organisatoren ijveren om anti- Israëlische teksten uit de ont- werp-verklaring te krijgen, werd door de ngo's zionisme op één lijn gesteld met racisme, Is raël beschuldigd van genocide en tot internationale sancties opgeroepen. De verklaring, die de ngo's ge vraagd hebben te integreren in de tekst van de VN-conferentie zelf, is veel extremer dan die waartegen Israël en de Verenig de Staten zich zo hard verzet ten. Het Amerikaanse Congres lid Lentos - die de holocaust overleefde - en de Israëlische delegatie wonden zich op over het 'maar voortdurende antise mitisme'. Maar ook internatio nale mensenrechtenorganisa ties als Human Rights Watch distantieerden zich van de tekst. Een woordvoerder van de Ara bische landen, vond het een 'goede tekst, omdat ze alleen feiten bevat'. De conferentiegangers hadden de dag ervoor Arafat aange- hoozxl. De Palestijnse leider nam weliswaar niet het woord zionisme in de mond en verbond het ook niet met racisme, maar hij noemde wel de Israëlische bezetting van Palestijns gebied 'een nieuwe en geavanceerde vorm van apartheid'. De Arabi sche Liga blijft de holocaust en de moord op Palestij nen met el kaar verbinden. Slavernij De Cubaanse leider Castro be schuldigde Israël ook van geno cide op de Palestijnen, al ver baasde dat niemand. Castro eiste verder financiële compen satie voor de slavernij - het an dere hete hangijzer van de conferentie, dat echter net als honderd andere onderwerpen volledig lijkt weggedrukt door het Palestijns-Israëlisch debat. De Zuid-Afrikaanse vice-presi dent Zuma vond dat financiële compensatie voor slavernij niet haalbaar, 'omdat de schade door slavernij niet valt te quan- tificeren'. In tegenstelling tot andere Afrikaanse leiders, ziet Zuma meer in bij dragen aan on- De Zuid-Afrikaanse hart chirurg Christian Bar nard is gisteren op Cyprus overleden. Hij was daar op vakantie met zijn vrouw Karin Setzkorn. Barnard was in 1967 de eerste medicus die een harttransplanta tie uitvoerde. Hij was 78 jaar. derwij sprojecten en economi sche herstelprogramma's. De Nederlandse regering be tuigde gisteren op de anti-racis meconferentie 'diepe spijt' voor het slavernijverleden. Minister Van Boxtel verklaarde dat er in het verleden grove fouten zijn gemaakt die hebben geleid tot groot onrecht. GPD/ANP (Advertentie) Cardioflovoedingssupplement voor w cardio vasculaire gezondheid. Kijk op www.euroheart.nl voor belangrijke informatie over hart en bloedvaten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 1