Maenhout buigt voor Ketelaars PZC Van dopinggebruik is geen sprake Jong Ambon neemt het in benefietduel op tegen Roda JC Erik Huizebosch van start in Axel De Jong prolongeert tennistitel in Japan 14 Mannen moeten Zeeuwse eer hooghouden in Schelde-tennistoernooi Greene zegt weer sprint af uitslagen agenda Veel animo voor toernooi Smash sbw donderdag 30 augustus 2001 door Jasper van der Bliek VLISSINGEN - Op 31 overwin ningen staat de teller nu. En waarschijnlijk zijn dat er zon dag 35. Hanneke Ketelaars is weer in Vlissingen. Als een niet te stoppen juggernaut gaat de Nederlands kampioene jaar lijks tekeer in Zeeland. In de eerste ronde van deze editie van het Schelde A-tennistoernooi versloeg ze de Zeeuwse Stefanie Maenhout. De pas 14-jarige Terneuzense deed het woensdag niet eens zo slecht tegen de veel oudere Ke telaars, de laatste zes edities steeds winnares. Stefanie Maenhout pakte vier games (twee keer 6-2), en speelde een aantal zeer behoorlijke rally's. Maar alles wat de Zeeuws- -Vlaamse in huis had, was lang niet genoeg om de Brabantse te stoppen. „Ik vind niet dat ik goed heb gespeeld", zei Maen hout na haar optreden. „Tegen toppers als Ketelaars komen mijn zwakke punten bloot te liggen. Ik speel de bal te veel rechtdoor, en vandaag vloog hij constant het net in. Ook mijn service kan nog veel beter." Voor Maenhout betekende het A-toernooi in Vlissingen een schaarse mogelijkheid om aan een behoorlijk evenement in Nederland mee te doen. En zich te meten met de vaderlandse topspeelsters. „Ik speel vooral in België, en daar kom ik regel matig uit tegen heel goede speelsters. Maar in Nederland is RALEIGH - Maurice Greene doet niet mee aan de Goodwill Games in Brisbane. De wereldkampioen 100 meter heeft nog altijd te veel last van zijn hamstringblessure die hij begin deze maand tijdens de WK atletiek opliep. Greene zeg de na dat toernooi verschillende wedstrijden af, maar kondigde aan zijn rentree in Australië te maken. De dokter raadde de Amerikaan echter af om te star ten. Greene neemt nu rust om de kwetsuur te laten genezen. RTR de top veel kleiner, zijn het er maar een stuk of tien. Daarom was ik wel blij met de wildcard die ik voor Vlissingen kreeg." Maenhout denkt dat alle tegen standers van Ketelaars net zo snel ten onder zullen gaan als zijzelf. „Zij zit al zo lang op dit hoge niveau. Het zou me verba zen als ze hier niet wint." De andere Zeeuwse in het vrou wentoernooi, Jeantien van den Dries, vloog er ook in de eerste ronde al uit. Caroline Stok liet over haar superioriteit geen twijfel bestaan: 6-0 en 6-1. Hoe anders is het mannentoer- nooi. Daarin lijkt het dat de Zeeuwen voor de eerste keer echt een rol van betekenis gaan spelen. Twee zitten er in de tweede ronde: de nummer twee van de plaatsingslijst Frank Clausing en Alexander Nonne- kes. De 17-jarige Goesenaar won overtuigend met 6-2 en 6-3 van Sander van Heijst uit Utrecht. „Ik had eerder van de zomer al tegen hem gespeeld, en toen verloren. Vandaag was dat wel anders. Ik maakte weinig fouten, dat deed hij wel. Nor maal is zijn forehand zijn wa pen, maar die liep deze keer niet. Ik ben wel tevreden, de kansen die ik had, benutte ik." Een kijkje op het speelschema van het Vlissingse viersterren- toernooi leert dat het er voor Nonnekes allemaal aardig uit ziet. Vandaag speelt hij tegen de ongeplaatste Robin Nicolai en daarna volgt nog een onbe schermde tennisser. „Deals der de geplaatste Mishra Shivang verloor in de eerste ronde", zei Alexander Nonnekes. „En daar zou ik anders in de derde ronde tegen gespeeld hebben. Eerst moet ik maar eens door de twee de ronde komen. Vorig jaar ver loor ik die nog. Daar ben ik wel heel gemotiveerd voor, want de afgelopen zomer heb ik niet ge weldig gespeeld, vaak te vroeg verloren. Hier heb ik nog een kans." Goesenaar Virgil Greeve en Oostburger Andy de Bruijne vervolgen vandaag hun partij die gisteren werd afgebroken wegens invallende duisternis. Greeve won de eerste set (7-6), de tweede set werd in de tie break afgebroken. Inzet is een plaats in de tweede ronde. door Barry van der Hooft AXEL - Dat zijn vrouw eer der dan gepland gaat beval len, zou het enige struikel blok kunnen zijn. Als dat niet het geval is, dan kan de orga nisatie van de skeelerwed strijd in Axel er vanuit gaan dat Erik Huizebosch zater dag aan de start verschijnt. En met hem alle Nederlandse en een aantal buitenlandse toppers, want in de Axelse wedstrijd voor A-rijders zijn punten te verdienen voor de Univé World On Wheels Tro phy. „En dus zijn ze eigenlijk wel verplicht om naar Axel te komen", zegt organisator Kees van Tatenhove. De wedstrijd in Axel, die een initiatief is van de Skeeler Sport Axel, is de twaalfde van zestien voor de Univé Trophy meetellende wed strijden. Kees van Tatenhove is lid van het organisatieco mité dat, omdat er na vier jaar skeelerwedstrijden een jubileum op de rol stond, iets extra's wilde doen. Vanaf de start in 1997 was de opkomst bij de wedstrijden zowel bij de jeugd als bij de volwassenen meer dan goed te noemen en om het evene ment wat extra kleur te ge ven werd besloten een wed strijd voor A-rijders aan het programma toe te voegen. „Dat idee werd geopperd toen we de vierde editie eva lueerden", vertelt Van Taten hove. „We hebben toen uitge zocht wat het precies zou gaan kostenwant we zijn ei genlijk volledig afhankelijk van sponsors. Daarbij kwam ook dat we snel moesten be slissen, zodat we nog in de jaarkalender konden worden opgenomen. Daarom hebben we in een vroeg stadium de gok genomen. In januari heb ben we definitief gezegd: we gaan er voor." De wedstrijd in Axel werd opgenomen in de strijd om de Univé Trophy, en dat bete kende ook direct dat de (inter )nationale skeelertop naar Zeeuws-Vlaanderen zou ko men. „Want anders denken ze misschien: Axel is een uit hoek, daar gaan we niet naar toe. Zoals het er nu naar uit ziet komt Erik Huizebosch naar Axel, of zijn vrouw zou drie weken eerder moeten bevallen. Dan blijft hij na tuurlijk bij haar, zoals iedere man zou doen. Maar als dat niet het geval is, dan is Hui zebosch er gewoon bij", weet Van Tatenhove. En ook de rest van zijn Nefit- ploeg is aanwezig, de leider in het algemeen klassement is Nefit-lid Arjan Smit, die een kleine twintig punten voorsprong heeft op zijn Franse ploeggenoot Cedric Michaud. Derde in de rang schikking is Frank Fiers van Active ISP, maar zijn achter stand bedraagt reeds 32 pun ten. Huizebosch bezet na elf etappes de veertiende plaats. Waar de Skeeler Sport Axel in voorgaande jaren met een budget van vierduizend gul den prima kon rondkomen, was dit jaar een aanzienlij ker bedrag nodig. Het Axelse bedrijfsleven liet zich echter van zijn beste kant zien en het laatste gaatje in de bego ting werd ook nog gedicht. „Want het is een landelijk evenement en daardoor sprong de Provincie Zeeland ook bij", vertelt Kees van Ta tenhove, die zelf geen fervent skeeleraar is. „We hebben nu een tiental grote sponsors en daarmee hebben we alles rond gekregen." Voorafgaand aan de wed strijd voor A-rijders, zullen zaterdag vanaf 12.00 uur nog drie andere categorieën in actie komen. De veteranen, die strijden om de Paul van Vilsteren Trofee, bijten het spits af met een rit over der tig minuten en drie ronden. Zeeuwse deelname is er dan van onder anderen Kees de Goffau uit Rilland en Jaap van Tatenhove, die een thuis wedstrijd rijdt. Een uur later volgen de C-rijders en om 13.50 uur gaan de jeugdwed strijden van start. Het hoog tepunt van de dag, de wed strijd voor A-rijders, start om 15.00 uur en gaat over 45 minuten, gevolgd door nog vijf ronden. Het parcours is in tegenstel ling tot voorgaande jaren veranderd. Waar voorheen start en finish op de Westsin gel was, is die nu verlegd naar de Bijlokestraat. Van Tatenhove: „Ik denk dat één ronde ongeveer twee kilome ter lang is. De skeeleraars rij den in een vierkant blok door Axel en enkel over geasfal teerde wegen. Er werken in totaal zo'n vijftig vrijwilli-, gers mee en wij zijn er hele maal klaar voor." Stefanie Maenhout in actie tegen titelverdedigster Hanneke Ketelaars. foto Lex de Meester van onze sportredactie MIDDELBURG - Piet de Jong heeft bij de World Transplant Games in het Japanse Kobe zijn tennistitel geprolongeerd bij de dubbels. In het singletoernooi werd de 54- jarige Middelburger uitgeschakeld in de poulewedstrijden. VC Vlissingen-voorzitter De Jong, die ze ven j aar geleden een nier van een donor uit Duitsland kreeg, kwam uit in de klasse 50 tot 55 jaar. Vorig jaar won hij in Australië met Eddy van 't Hof, in Japan was hij suc cesvol met Henk Jacobs uit Eef de. Het duo won van koppels uit Singapore, Spanje en Argentinië. In de finale waren De Jong en Jacobs te sterk voor een Australische combinatie. Bij de singles won Piet de Jong in de vorige editie de bronzen medaille maar kwam hij nu niet verder dan de poule wedstrijden. De Jong: „Er waren vier poules van vier tennissers. Alleen de nummers één gingen naar de volgende ronde. Winnaar in mijn poule was een Duitser die pas een jaar ge leden is getransplanteerd. Hij was iets te sterk voor de rest, en werd uiteindelijk ook winnaar van het toernooi." In Kobe zijn twaalfhonderd sporters uit 65 landen actief. Nederland vaardigde 35 sporters af. De World Transplant Games duren tot 1 september. De spelers van Driebanden Groot Vereniging: Tonnie van I waarden, Jan Westdorp, Kees Westdorp, Piet Schrier, Frits van der Vliet, Camil- le Weering en Joop van den Oudenhoven (staand, tweede van rechts). foto Willem Mieras Driebanden Groot Vereniging krijgt hulp van medicijnenproducent door Ferdinand Koppejan RILLAND - Driebanden Groot Vereniging - EuroGinseng (DGV) is een splinternieuwe bil jartclub die komend seizoen in de derde divisie van het lande lijke biljarten uitkomt. „Je moet altijd onderaan beginnen", zegt teamleider Joop van den Ou denhoven. „En daar horen we ook thuis." In één opzicht is DGV in elk geval al uniek: de ontstaansgeschiedenis. Joop van den Oudenhoven is 61 jaar en heeft een turbulent leven achter de rug. Hij overleefde vijf hartinfarcten. Veel van zijn bil- jartervaring deed hij op bij het Schouwse 3BSD. Omdat hij het daar niet zo meer naar zijn zin had, besloot hij zijn biljartkeu aan de wilgen te hangen. Een telefoontje van een verte genwoordiger van EuroGinseng was voor hem reden om weer te biljarten. EuroGinseng is de producent van medicijnen die Van den Oudenhoven voor zijn hart slikt. „Men vroeg mij of ik enig idee had waarom het medi cijn in Zeeland zo onbekend was", vertelt hij. „Juist omdat het een product is wat in de bil jartwereld bepaalde effecten heeft, adviseerde ik een biljart- team te sponsoren." Met die 'be paalde' effecten doelt Van den Oudenhoven op de rustgevende en concentratieverhogende werking van het product. „Dat komt goed van pas, omdat bil jarten met schaken de meest concentratie-eisende sport is." Van insinuaties over dopingge bruik trekt de 61-jarige biljar ter zich niks aan. „Het is een goedgekeurd product, ook mijn huisarts staat erachter." Afspraak Drie dagen na het advies belde EuroGinseng hem opnieuw. Dit keer om een afspraak te maken. Vertegenwoordigers reisden op 4 mei dit jaar af naar Zeeland voor een gesprek met Van den Oudenhoven, waarin ze hem vroegen of hij het te sponsoren biljartteam wilde opzetten. Zes dagen later moesten de na men bij de Koninklijke Neder landse Biljart Bond (KNBB) ge registreerd staan en Van den Oudenhoven moest de eerste naam nog vinden. Hij slaagde erin op 9 mei al zes namen door te geven. De zevende kwam iets later. Het zevental bestaat uit Tonnie van I waard en, Jan West dorp, Kees Westdorp, Piet Schrier, Frits van der Vliet, Ca- mille Weering en Joop van den Oudenhoven zelf. Een paar weken later begon DGV met trainen. Dat gebeurt in het Rillandse Biljartpaleis Jacobs, waar DGV ook de thuis wedstrijden af zal werken. Dat doen de zeven in een zwart- lichtgrijs-wit-bordeauxrode outfit. Het biljartvest is licht grijs, de strik bordeauxrood, het overhemd wit en de broek, sok ken en schoenen zijn zwart. Die prachtige kleurencombinatie door Jan Dagevos MIDDELBURG - De voetbal club Jong Ambon speelt zater dag in Middelburg een benefiet wedstrijd tegen eredivisionist Roda JC. Met de opbrengst van het duel wil de Middelburgse vereniging een bijdrage leveren aan de humanitaire hulpverle ning op de Molukken. De ont moeting op sportpark de Kruit- molen begint om 18.00 uur. De Molukse gemeenschap ont plooide in het verleden al tal van activiteiten, variërend van col lectes tot benefietconcerten. Al lemaal bedoeld om de mensen op de Molukken, waar al twee jaar lang oorlog wordt gevoerd, te helpen. Dit keer is er voor een benefietvoetbalwedstrijd geko zen. De opbrengst is specifiek bedoeld voor de kinderen op de Molukken. Het geld zal aange wend worden om schoolkle ding, -boeken en -schriften aan te schaffen. Daartoe worden nauwe contacten met zuster Francesco Moens onderhouden. Zij werkt op het Molukse eiland Ambon voor de Stichting Rina- makana. Het idee voor een benefietduel werd spontaan geboren binnen Jong Ambon. De club benader de vervolgens alle eredivisie verenigingen en kreeg tal van leuke reacties. Zo had lands kampioen PSV interesse, maai de datum van 1 september kwam de Eindhovenaren niet goed uit. Wel zegde de club toe volgend jaar maart een keer naar Middelburg te komen. Uit eindelijk werd Roda JC bereid gevonden mee te werken aan de wedstrijd. De Limburgse club doet dat be langeloos. Daarnaast heeft de technische staf beloofd met een zo sterk mogelijke selectie naar Zeeland te komen. Zo zullen op sportpark de Kruitmolen spe lers als Eric van de Luer, Mark Luypers, Yannis Anastasiou, Ger Senden, Regilio Vrede en Tom Soetaers te zien zijn. Als tegenstander fungeert de hoofdmacht van zondag-vijfde- klasser Jong Ambon. De organi satie had graag gezien dat dit team aangevuld zou worden met tal van Molukse voetballers maar veel gastspelers hebben moeten afzeggen. Zo heeft Den ny Landzaat (Willem II) inter landverplichtingen, moeten Le vi Risamasu (NAC) en Ignacio Tuhuteru (FC Groningen) rust nemen, en zit Bart Latuheru (NEC) met een rugblessure. De laatste zal overigens wel aan wezig zijn in Middelburg. Wie wel meedoen met Jong Ambon zijn Fagry Tuasamu (TOP Oss) en Micha Lekawaël (zondag hoofdklasser Baronie). Verder bestaat de kans dat Simon Ta- hamata nog zijn voetbalschoe nen aantrekt. In eerste instantie zou het duel al om 17.00 uur beginnèn, maar gezien de interland van Neder land tegen Ierland (16.00 uur) is besloten de wedstrijd een uur later te beginnen. Op die manier hoopt de organisatie toch nog zo veel mogelijk mensen naar sportpark de Kruitmolen te trekken. De wedstrijd 's avonds wordt voorafgegaan door een duel tus sen een Moluks elftal onder de 20 jaar en Jong Ambon 2. Dat treffen begint om 14.00 uur. In het Moluks team komen spelers van clubs uit heel Nederland uit, zoals TOP, FC Zwolle, ARC en Telstar. Bekendste speler is Jean-Michel Tahamata, de zoon van Simon Tahamata. Hij komt uit voor het Belgische Tongeren. Na deze wedstrijd kunnen de toeschouwers de belangrijke in terland van het Nederlands elf tal tegen Ierland op een groot tv-scherm in de tent op het ter rein volgen. Cricket Norwich. C&G Trophy, eerste ronde: Norfolk - Nederland 2-0; Norfolk 245 voor 3. Nederland 245 all out, Norfolk wint door minste wicketverlies. Sportprijsvragen Lucky Day: 2 -9 -15 -18- 20 -22 -24 -41 - 46-47-49-57-59-64-68-69-72-74-75- 80. (onder voorbehoud) Tennis zal 5 september voor het eerst in wedstrijdverband zijn waar te nemen. Dan nemen de Zuid- Bevelanders het op tegen 't Pleintje uit het Brabantse bil jartersvoortbrengende Sint- Willibrord. De derde divisie bestaat uit twaal f poules van zestien teams DGV komt uit in poule zeven, waarin het alleen tegenstanders uit Zuid-West-Nederland treft. De poulewinnaars promoveren naar de tweede divisie. „Wij koesteren niet de illusie dat wij bovenaan eindigen", tempert Van den Oudenhoven de ver wachtingen. „Wij willen eerst ervaring opdoen en kijken wat we kunnen. Voor ons is belang rijk dat de sfeer goed is." Dat is belangrijk omdat het team elke week urenlang met elkaar bezig is. Over die goede sfeer maakt de 61-jarige teamleider zich overi gens geen zorgen. „De ingredi ënten zijn aanwezig om tot een vriendenploeg uit te groeien. New York. US Open, 19,5 miljoen gul den. Vrouwen, tweede ronde: Montolio (Spa/27) - Oremans (Ned) 6-2 6-1, Hingis (Zwi/1) - Krasnoroetskaja (Rus) 6-0 6-2, Davenport (VSt/3) - Loit (Fra) 6-0 6-2, Sucha (Slw) - Bes (Spa) 6-2 6-3. Bedano va (Tsj) -Talaja (Kro) 6-1 6-3, Hénin (Bel/6) - Schnyder (Zwi) 6-7 6-1 6-4, Shaughnes- sy (VSt/12) - Carlsson (Zwe) 7-6 6-3, Sere na Williams (VSt/10) - Chladkova (Tsj) 6-1 6-1, Schwarz (Oos) - Razzano (Fra) 6-1 7- 6, Vavrinec (Zwi) - Poetsjek (WRu) 7-5 4-6 6-2, Likhovtseva (Rus/21) - Petrova (Rus) 6-4 2-6 6-4. Dubbelspel, eerste ronde: Coetzer/M- cNeil (ZAf) - Arendt/Vis (VSt/Ned/6) 4-6 6- 3 6-4, Bradley/Burdette (VSt) - Boogert/Oremans (Ned) 4-6 6-4 6-4. Mannen, eerste ronde: Moya (Spa/17) - Fish (VSt) 6-3 7-6 6-3, Vicente (Spa) - Vin- ciguerra (Zwe) 7-6 6-3 7-6, Kuerten (Bra/1 - Vacek (Tsj) 6-4 6-4 3-6 7-5, Ivanisevic (Kro/15) - Armando (VSt) 6-4 6-4 6-3, Gi- melstob (VSt) - Tabara (Tsj) 6-4 6-3 4-6 4-6 6-2, Mantilla (Spa) - Acasuso (Arg) 6-3 6-3 6-4, Costa (Spa) - Harper-Griffith (VSt) 6-3 6-3 6-3, Mirnyi (WRu) - Gaudio (Arg) 7-6 6-3 7-6, Hrbaty (Slw/23) - Calatrava (Spa) 6-2 2-6 6-2 6-3. Mannen, dubbel, eerste ronde: Haarhuis/Schalken (Ned/15) - Russell/Woodruff (VSt) 6-3 6-4 Vlissingen. Theelen Van der Weele viersterren A-toernooi. HEA: Joffe van de Heijden-Marcel Gerards 6-4 6-0, Ro mano Frantzen-Victor Jongepier6-2 6-1, Robin Nicolai-Tim de Rooy 4-6 6-3 6-1, Stefan Weeda-Frank Vermeer 6-1 6-3, Pirn Zijlstra-Jakko van Wijk 7-5 5-7 6-2, RikTurkensteen-Shivang Mishra 6-3 6-0, Alexander Nonnekes-Sander van Heijst 6-2 6-3, Nicky Reijnders-Patrick Couprie 6-4 2-6 6-1Eric Reuijl-Marc Felius 6-3 6-1 Jeroen Heinhuis-Willem Hornikx 6-2 5-7 6-2, Erik Brummer-Christian Cirkel 6-2 6- 1, Elmar Gerth-Emiel Jansen 6-1 6-0, Martin Kalkhoven-Floris Kilian 7-6 6-4, Frank Clausing-Johnny Quaak 6-1 6-4. DEA: Carly Eichhorn-Mirte Ros 6-3 4-6 7- 5, Kelly de Beer-Nadine van de Walle 5-7 6-1 6-4, Caroline Stok-Jeantien van de Dries 6-0 6-1Rianne Verdonk-Vera Rues- ink 6-3 7-5, Mireille Bink-Annelies Schenk 6-2 6-1, Brechtje Bruis-Simone Lanting 6-2 6-2, Esther van Londen-Eva Pera 4-6 6-3 7-6, Hanneke Ketelaars-Ste- fanie Maenhout 6-2 6-2, Annemarie Mik- kers-Trudy Vermeer 6-0 2-0, Samantha Helderop-Dorian Driessen 6-2 6-4, Ma- non van der Beek-Vanessa Horst 6-1 6-3, Linda Sentis-Manouk Gregoor 6-3 6-3, Li lian Hunting-Charlotte Zandbergen 6-1 5-4, Joyce Tauladan-Jessica Kamp 6-1 6- 2, Diana Ghergi-Afke Hartog 7-5 6-1. Delies, Goudena (Ned). Brazilië - Frank rijk 2-0. Finale (vrijdag): Nederland - Brazilië Volleybal. Mannen, om 15e plaats: Ne derland - Duitsland 2-3 (19-25 25-20 25- 21 16-25 9-15). Waterpolo. Mannen, groep B: Nederland - Canada 8-7 (2-0 1-1 1-5 4-1). Doelpun ten: De Bruijn 3, Boot 2, Boom, Kuilman, Scheffer. Nederland derde in de poule achter Rus land en Italië, naar strijd om plaats 5 t/m Voetbal Oefenwedstrijden. Arnhem. SML - Vitesse 0-6 (0-5). Doel puntenmakers: Van Beukering 3, Claes- sens 2 en Sikora. Bijzonderheid: Sikora en Martel speelden hele wedstrijd. Utrecht. DOS - FC Utrecht 0-12 (0-5). Doelpuntenmakers: Van den Bergh 5, Gluscevic 4, Berger 2 en Arts. Wielrennen Ronde van Nederland. Tweede etappe, Tiel - Nijverdal: 1. McEwen (Aus) 184 km in 4.17.49 (42,867 km/u), 2. Raimondi (Ita 3. Frutti (Ita), 4. Svorada (Tsj), 5. Kemna (Ned), 6. Van Dijk (Ned), 7. Benito (Spa), 8. Van Dijck (Bel), 9. Hondo (Dui), 10. D'A- more (Ita), 12. Hoffman, 13. Dekker, 14. Knaven, 15. Vierhouten, 17. Kroon, 22. De Jong, 28. Van Gulik, 29. Voskamp, 31. Den Braber, 32. De Jongh, 36. Legten- berg, 45. Van Bon, 48. Luppes, 52. Blijle- vens, 53. Van der Ven, 58. Hiemstra, 60. Boven, 79. Dunning, 83. Reinerink, 88. Boogerd,92. Van Velzen, 101. Stam, 102. Den Bakker, 104. Van Elven, 107. Engels, 112. Moerenhout 0.44. Opgave: Corne- lissen (Ned). Algemeen klassement: 1. Van Dijk 8.36.12, 2. McEwen 0.02, 3. Hoffman 0.06,4. Raimondi, 5. Van der Ven, 6. Vos kamp 0.08, 7. Frutti, 8. Quaranta (Ita), 9. Hunter (ZAf) 0.09,10. Pagliarini (Ita) 0.10, 12. Dekker 0.11, 16. Vierhouten 0.12, 18. De Jong, 19. Den Braber, 20. Kroon, 21. De Jongh, 27. Knaven, 44. Blijlevens, 46. Hiemstra, 50. Reinerink, 51. Luppes, 54. Van Gulik, 59. Boven, 61. Kemna, 67. Boogerd, 68. Stam, 74. Legtenberg, 75. Van Bon, 82. Van Velzen, 87. Dunning, 101. Den Bakker, 104. Van Elven, 107. En gels, 113. Moerenhout 0.56. Zwemmen Universiade Atletiek. Mannen, finale discus: 1. Tam- mert (Est) 65,19 m, 2. Sjarauko (WRu) 64.15, 3. Malasjevitsj (WRu) 62,81, 11. Smith 55,70. Kogel, kwalificaties: 1. Ercegovac (Kro) 19,84 m, 2. Martinez (Spa) 19.22, 3. Bi- lonog (Oek), 11. Smith 18,21, 15. Van Vreumingen 17,63. Smith naar finale. Van Vreumingen uitgeschakeld. Vrou wen, zevenkamp: 7. Ruckstuhl (100 m h: 14,17, hoog: 1,79 m, kogel: 11,19 m, 200 m: 25,21ver: 6,00 m, speer: 39,11 m, 800 m: 2.28,16), 10. Olsthoorn (14,09,1,70 m, 12,79 m, 24,93, 6,00 m, 35,99 m, 2.31,11). Voetbal. Vrouwen, halve finales: Neder land - Zuid-Korea 2-0 (1-0). 6. Muller 1-0, 49. Delies 2-0. Scheidsrechter: Tarvo (Mex). Toeschouwers: 1000. Gele kaart: donderdag- Tennis Theelen Van der Weele viersterren A- toernooi. Aanvang: 11.00 uur. Locatie: Itc de Schelde, Van Woelderenlaan, Vlissin gen. Brisbane. Goodwill Games. Vrouwen, 50 m vrij: 1. De Bruijn (Ned) 25,20,2. Sto ne (VSt) 25,37, 3. Potsjenko (WRu) 25,49. 50 m rug: 1. Cope (VSt) 28,89,4. Schreu- der 30,34.100 m rug: 1. MacManus (VSt) 1.02,54, 3. Schreuder (Ned) 1.04.94. 200 m vrij: 1 Benko (VSt) 2.00,01, 4. Geurts (Ned) 2.04,01.4x100 m wissel: 1. Europa (met De Bruijn en Baans) 4.07,26, 2. Ver enigde Staten 4.08,54. 4x100 m vrij: 1. Verenigde Staten 3.45,71,2. Europa (met De Bruijn) 3.49,68. ST.ANNALAND - Tafeltennis- club Smash'76 uit St.Annaland houdt zaterdag voor de vijftien de keer het Invitatietoernooi. De eerste keer dat het toernooi werd gehouden was in 1986 in verband met het tienjarig be staan van de club. Dit jaar be staat Smash'76 25 jaar. Er zul len zo'n 100 spelers in actie komen, verdeeld over jeugd en senioren. De volgende clubs vaardigen spelers af: SAR'72, Westerzicht, Arnemuiden, Yerseke, Hotak'68 uit Hoogerheide, Witac uit Wil lemstad, Markiezaat uit Bergen op Zoom, Smash'70 uit Noord- hoek, Dordrecht, Woerden en De Leugenberg uit België. Het Invitatietoernooi in sport zaal 'De Wellevaete' te St.Anna land begint zaterdag om 9.15 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 14