Zierikzee roept Yerseke halt toe GPC in slotfase onderuit Patrijzen verrast ook Kapelle Goes blijft ook ongeslagen in derde bekerduel WHS heeft niets aan zege op Rood Wit Vlissingen vernedert Zeeland Sport: 7-2 Ploeg van John Vette uitgeschakeld in districtsbeker Hoek bedwingt SK Lokeren Dauwendaele gaat verder woensdag 29 augustus 2001 door Jasper van der Bliek YERSEKE - Zierikzee boekte gisteravond in en tegen Yerseke een aardige 2-1-overwinning en plaatste zich daarrmee voor de tweede ronde van de districts beker. Op de triomf van de Schouwse formatie viel weinig af te dingen. Yerseke was vooral verdedigend onmachtig en werd op technisch vermogen afge troefd. Het scenario vooraf was glas helder: Yerseke moest winnen om naar de tweede ronde door te gaan, terwijl voor Zierikzee een gelijkspel voldoende was. De zondag-derdeklasser had vier punten uit twee, de zaterdag club (ook derde klasse) drie. Van begin af aan leek een zege voor Yerseke onwaarschijnlijk. Het team van trainer-speler John Vette kampte met een aantal af wezigen, vooral verdedigers, en dat was duidelijk te zien. Gedurende de eerste dertig mi nuten was het de gehavende Yerseke-defensie die fout op fout stapelde. Vooral de vleugel- van onze sportredactie VLISSINGEN - Patrijzen blijft maar winnen in de voorberei ding op de competitie. De ploeg uit 's-Heerenhoek won ook zijn derde bekerwedstrijd met ruime cijfers, nu van eersteklasser Ka pelle: 4-1. De uitslag had geen vervelende gevolgen voor Ka pelle, omdat concurrent Apollo door Arnemuiden werd versla gen. In poule 2 gaan Oostkapelle en 's-Heer Arendskerke door. Poule 8. Zeelandia Middelburg- Nieuwland 1-0 (0-0): Nieuw- land, dat eerder in het nog prille seizoen al met 7-0 klop kreeg van de fusieploeg, vocht voor ie dere meter. Pas in de tweede helft kon Zeelandia Middelburg afstand nemen Jacco de Loof tikte een hoekschop bij de eerste paal tegen het net: 1-0. Poule Patrijzen-Kapelle 4-1: Patrijzen gaf ook in de laatste poulewedstrijd vol gas. Op de zege van de derdeldasser viel weinig aan te merken. Arjan Verburg opende de score. Na rust kwam Patrijzen door een eigen goal van Rob Oostrom op 2-0. Wilfred van den Dries en Arjan Verburg tilden de score naar 4- 0. Hans Tolhoek gaf de stand een wat draaglijker aanzien voor Kapelle. Apollo'69-Arnemuiden 0-4: In spelers van Zierikzee kregen al le ruimte en konden ver door gaan Het goed spelende duo Patrick Roggeband en Lee Mol maakte hier gretig gebruik van. Aanspeelbaar Mol speelde sowieso een goede wedstrijd. De jonge Zierikzee- spits was snel, wendbaar en steeds aanspeelbaar. Hij scoor de beide doelpunten voor zijn club. ,,Ja, het is lekker om zo te voetballen. Vooraf gingen we voor een gelijkspel. Uit tegen een club als Yerseke is het toch lastig. Dat ik allebei de goals maak is lekker, maar het be langrijkst voor mij is dat het team goed heeft gespeeld." Het had er alle schijn van dat de wedstrijd na de eerste goal van Mol, in de 33e minuut, was gelo pen. Maar Yerseke is er de club niet naar om op te geven. Na de rust zag het er een stuk beter uit: de thuisclub zette druk en kreeg kansen. Dat resulteerde na twintig minuten in de gelijkma ker. Zierikzee-doelman Jacco van der Schee beoordeelde een schot van Adriaan van de Plasse compleet verkeerd: 1-1 Opeens was er weer hoop voor Yerseke. Zierikzee had dat ook door en zo ontstond eindelijk een aardige bekerwedstrijd. Niet hoogstaand, maar wel spannend. Na een kwartier aardige strijd zorgde het tweede Zierikzee- -doelpunt voor een abrupt en vroegtijdig einde van de beker campagne van Yerseke. Lee Mol nam de bpl mee en verraste, ter wijl heel Yerseke dacht dat hij buitenspel stond, keeper Wil fred Poley. ,,De grensrechter vlagde niet, dus ging ik door", oordeelde Mol achteraf zelf. ,,Ik scoorde en er was niks mis met dat doelpunt. Zelfs na de hernieuwde achter stand gaf Yerseke niet op. Met de moed der wanhoop pompte de ploeg alle ballen naar voren, maar het richtte tegen de goed georganiseerde Zierikzee-ver- dediging weinig uit. In dezelfde groep speelde Zee landia Middelburg tegen het voor een waterkansje knokkend Nieuwland. De Walcherse for matie won met 1-0 en gaat daar door samen met Zierikzee over naar de tweede fase van de dis trictsbeker. Yersckc-Zierikzee 1-2 (0-1). 33. Lee Mol 0-1, 65. Adriaan van de Plasse 1-1, 81. Lee Mol 1-2. Scheidsrech ter: J.M Vleugel (Wemeldinge). Gele kaart: Padden van de Water (Yerse ke), Patrick Roggeband (Zierikzee). Aantal toeschouwers: 50. Yerseke: Wilfred Poley; Michel Bar- bé, Hermi Pekaar, Jaap van de Ltjke en Johnny Lindenberg; Marcel van de Kreeke, Elco de Schipper en Mai- lcel Richard (75. John Vette); Jos de Koeyer, Adriaan van de Plasse en Padden van de Water. de eerste helft ging het duel ge lijk op maar na rust schroefde Arnemuiden het tempo op en kwam het klasseverschil aan het licht. Uit een strafschop maakte Johnny Crucq 0-1, een eigen doelpunt van Lennard Verwei betekende 0-2. Jos Poortvliet en Jeannot Wolf maakten er 0-4 van. Poule 2. Oostkapelle-Bevelan- ders 2-1: Eersteklasser Oostka pelle speelde in de eerste helft in een laag tempo waardoor Beve landers goed kon bijblijven. De 1-1-ruststand kwam op het bord door goals van Jan Leen- dertse (Bevelanders) en Ferry Alfons (Oostkapelle). Harro Ha zelaar verzilverde een straf schop en bezorgde de thuisploeg daarmee de verdiende winst. Serooskerke-Arendskerke 2-4: Een duel met twee gezichten, veel goals, maar ook veel gemis te kansen. Frank Goedegebure maakte 0-1, Marco Goedegebu re zorgde voor 0-2. Walter de Kok tekende vlak na rust voor 0-3, waarmee het duel gespeeld leek. Serooskerke toonde echter veerkracht en kwam via een van richting veranderd schot van Niels Lobbezoo op 1-3. Hans Lobbezoo nam de 2-3 voor zijn rekening. De gelijkmaker hing in de lucht maar vijf minuten voor het einde van de wedstrijd maakte Menno van Tilburg aan alle onzekerheid een eind. van onze sportredactie VLISSINGEN - De zware 9- 0-nederlaag bij Unitas afge lopen zaterdag is WHS giste ren oppgebroken. De ploeg uit Sint Annaland versloeg Rood Wit knap niet 4-2, maar kwam uiteindelijk op doel- gemiddelde tekort voor een plaats in de tweede beker ronde. Tholense Boys en Smerdiek gaan wel door. Poule 24. Noad'67-Grens- wachters 3-3: De al uitge schakelde thuisploeg kwam op een 1-0-voorsprong door Ronald deBraber, maar hier na nam Grenswachters, dat nog een kans had op de vol gende ronde, het initiatief over. Ondanks een goede doelman Kees Lozekoot lie pen de Brabanders uit naar 1-3. Kees-Jan Verstrate bracht de spanning terug door 2-3 aan te tekenen, waarna Corné de Frel in de 85e minuut gelijkmaakte, 3- 3. Poule 25. Steenbergen-Tho- lense Boys 3-3: Nadat Mitch Krens de score had geopend namens de thuisploeg, liep Tholense Boys uit naar een 3- 1-voorsprong via drie tref fers van Jan Groenewegen. Tien minuten voor het einde bracht Koen Koenraad de aansluitings treffer op het bord, waarna Eric Veerman in de 90e minuut de Braban ders nog een niet meer ver wacht gelijkspel bezorgde. Desondanks gaat Tholense Bovs verder. Poule 26. WHS-Rood Wit 4- 2: Een sterke start leidde tot een 4-0-stand binnen 25 mi nuten door treffers van Mi chel Mosselman, Patrick Ketting (2x) en Matthijs Bruynzeel. Kort voor rust scoorden de Brabanders te gen, wat zij in de 60e minuut nog eens herhaalden, 4-2. Ondanks deze overwinning mist WHS op doelsaldo de volgende ronde. Poule 32. Stavenisse-NVS 2- 1: Een zege zonder positieve gevolgen. Een voor rust ster ker Stavenisse nam een 1-0- voorsprong via Bernard de Rijke. Kees van Putte ver dubbelde de marge, 2-0. In de tweede helft kwamen de be zoekers wat beter in de wed strijd hetgeen in de 70e minuut leidde tot de aanslui tingstreffer van Piasmans: 2- 1. Poule 33. Vosmeer-Smerdiek 1-2: De bezoekers, die nog kans hadden op het behalen van de volgende ronde, be gonnen sterk en namen bin nen een halfuur een 2-0- voorsprong door Jordy Hage en Erik van Haaften. Even later bracht Richard Voshol Vosmeer terug in de wed strijd, 1-2. De tweede helft kende kansen voor beide ploegen, maar leverde geen doelpunten meer op. Smer diek gaat op basis van een be ter doelgemiddelde door naar de tweede ronde, ten koste van TPO. Poule 34. Zwaluwe-SPS 9-0: Anders dan de einduitslag doet vermoeden was er voor rust sprake van een gelijkop- gaande wedstrijd De thuis ploeg toonde zich beter in het benutten van de kansen. Na de 3-0 bij rust liepen de Bra banders uit naar 9-0. Een aanval van Yerseke op het doel van Zierikzee. foto Dirkjan Gjeltema HOEK - Hoek heeft de laatste test voor de competitiestart glansrijk doorstaan. De ploeg van trainer Angelo Nijskens bedwong gister avond op eigen veld de Belgische profclub SK Lokeren: 2-2. Na een kwartier kwam Hoek verrassend op voorsprong. Buyse speelde de bal naar de linkerkant waar Stefan Saey stond. De mid denvelder schoot de bal in de verste hoek achter doelman Daniël Zitka:l-0. Lokeren schroefde daarna het tempo omhoog. Franky Standaert verspeelde de bal, waarna Thomas Ragut binnen het strafschopgebied aan de noodrem trok. De strafschop werd omge zet door Davy de Beule: 1-1. Even later mocht Abdoul Karim Sylla ongehinderd de bal bij de tweede paal binnentikken: 1-2.Hoek kreeg in de tweede helft de beste mogelijkheden. Uit een van de kan sen schoot Van der Hooft zijn ploeg verdiend langszij: 2-2. van onze sportredactie VLISSINGEN - Kruiningen, VCK en Colijnsplaatse Boys hoefden gisteravond niet lang te treuren over hun nederlaag. Al ledrie de ploegen plaatsen zich ondanks het ongunstige resul taat voor de tweede ronde van het bekertoernooi. Poule 4. Kruiningen-Goes 0-3: Kruiningen kon Goes één helft bijbenen. Na de hervatting gooide de ploeg van Ko Stoutjesdijk er een schepje bo venop. Niels Paardekoper, Stefan Scholten en Serge de Blaey be zorgden hun ploeg de derde be kerzege. Kruiningen plaatste zich ook voor de volgende ronde omdat Clinge tegen Zaamslag zonder punten bleef. Zaamslag-Clinge 6-1: Zaamslag trad voor het eerst bijna compleet aan en dat was te zien. Clinge, dat nog kans had op de volgende ronde, kwam er niet aan te pas. Voor de rust scoorden Menno den Dekker, Wim Duerinck, Arjan Oostdijk en Jacco den Hamer. Na de hei-vatting zorgden Men no den Dekker (een schitterend schot) en Jacco den Hamer voor de vijfde en zesde treffer. Peter Drumont scoorde bij 5-0 nog te gen. Poule 5. De Meeuwen-Hein- kenszand 3-1: Een verdiende ze ge voor de Meeuwen, die laat tot stand kwam. De thuisploeg kwam vlak voorrust op 1-0 door Patrick Koppejan. Heinkens- zand kwam na de hervatting sterk opzetten en kwam via een strafschop van Gerben Menhee- re op gelijke hoogte. Partick Koppejan (70e minuut) en Ar nold Krijger (72e) legden de eindstand vast. Dankzij de eigen zege en het ge lijkspel van Rillandia. bekert de Meeuwen samen met ZSC ver der. ZSC'62-Rillandia 2-2: De thuis ploeg mocht de meeste aan spraak maken op de overwin ning. Rillandia, dat slechts met elf man was afgereisd naar Scharendijke, kwam op 0-1. maar Martin Kiezenberg toonde met twee treffers zich wederom opvallend aanwezig. Door een treffer van Mourad Gokoglugil werd de eindstand bepaald op 2-2. Poule 7. VCK-RCS 0-6: Erstond niets meer op het spel want bei de ploegen hadden zich al ge plaatst voor de tweede ronde. Desondanks liet RCS er geen gras oyer groeien. De Soubur gers speelden een uitstekende eerste helft en zetten het gehan dicapte VCK op een 5-0-achter- stand. Doelpuntenmakers wa ren Sander Schutte (3), Ron Proos en Martin Jansen. Na de pauze was er iets meer even wicht in de strijd. RCS scoorde via dankzij VCK-doelman Youri Nonnekes (hij sloeg de bal in eigen doel) nog één keer. Veere-Nieuwdorp: Veere drukte het klasseverschil uit in een 2-0- overwinning. Turgut Kizilars- lan zorgde voor de 1-0-rust- stand, René Michel Gerritsen verdubbelde de score na de pau ze. Poule 9. Borssele-DFS 0-4: DFS herstelde zich van het bekere chec tegen Duiveland (7-1) Treffers van Bas Hogenstein en Mariko Rouw betekende een 0- 2-ruststand. Remco Rotte zorg de in de tweede helft voor 0-3 waarna Borssele een strafschop gestopt zag worden door DFS- doelman Leander Rouw. Ton Minnaar schoot DFS naar de 0- 4 en naar de volgende ronde. Poule 11. WIK'57-Colijnsplaat- se Boys 5-1De zware nederlaag bleef zonder gevolgen voor Col Boys. De ploeg plaatste zich dankzij het gelijkspel van Krabbendijke toch voor de tweede ronde, samen met WIK. Met Elmar Verhage als de grote inspirator walste WIK'57 over Colijnsplaatse Boys heen. Hij zorgde persoonlijk voor een 2- 0-stand na een halfuur voetbal Bart Boot kopte op slag van rust de 3-0 binnen. Marco Ganze- man liet de 4-0 noteren De bezoekers konden nog wel tegenscoren maar een fraai af standschot van opnieuw Elmar Verhage betekende de 5-1 Mevo-Krabbendijke 3-3: Voor beide teams had de 3-3-einduit- slag uitschakeling tot gevolg Uit twee strafschoppen, benut door Michel Janse (Mevo) en doelman Erwin Vreede namens Krabbendijke, stond het na een kwartier al 1-1. Kees Verhulst bracht Krabbendijke voor rust aan de leiding. In de tachtigste minuut scoorde Janse, opnieuw uit een penalty, de 2-2. Via Mar tin van Ast leek Mevo in de slot fase aan een 3-2-overwinning te komen, maar in blessuretijd zorgde Johan Pekaar voor de eindstand. van onze sportredactie VLISSINGEN - In poule 20 van de districtsbeker haalde Vlis singen fors uit naar stadgenoot Zeeland Sport: 7-2. Ook Wal cheren scoorde erop los: 9-0 te gen Hansweertse Boys. Opval lend was het succes van Wissen- kerke in poule 19. Ondanks de nederlaag tegen het sterke Ro- bur bekeren de Noord-Bevelan ders verder. Poule 13. Jong Ambon-Hoede- kenskerke 6-2: Jong Ambon is ondanks de zege uitgeschakeld. Oostburg haalde ook vier pun ten, maar eindigde met een iets beter doelgemiddelde. Beide ploegen gaven heel wat kansen weg, De thuisploeg bleek echter duidelijk beter in het benutten ervan. Hoedekenskerke kwam na vier minuten wel op voor sprong door Erik Northolt. Nog voor rust liep de thuisclub ech ter uit naar een geflatteerde 4- 1-voorsprong via treffers van Eldridge Pentury (2x), Jacintho Lekawaël en Sonny Haurissa. Direct na de thee maakte El dridge Pentury 5-1 voordat Ber nard Prevost kon tegenscoren. In dezelfde minuut tekende Per cy Telussa ook voor de 6-2 Poule 15. Lewedorpse Boys- MZVC 2-5: De beginfase was voor de thuisclub, die via Mar cel Rooze dan ook verdiend op een 1-0-voorsprong kwam. Alexander Bom tekende halver wege de eerste helft weliswaar voor een gelijkmaker, maar vanaf de aftrap tekende Simon Smits voor 2-1. Nog voor rust kwam MZVC op voorsprong via opnieuw een treffer van Bom en een benutte strafschop van Pe ter Brasser. Na rust waren de be zoekers de betere ploeg. Het overwicht leverde nog treffers op van Niek Mast en Mark van de Velde. MZVC gaat naar de tweede ronde. Poule 16. Luctor'88-SDO 2-2: Een wedstrijd om des keizers baard, want beide ploegen wa ren al uitgeschakeld. Marco Utermark tekende na 10 minu ten voor 1-0. Joeri Poelman ver zuimde vervolgens enkele mi nuten later vanaf elf meter de voorsprong te vergroten. Vijf minuten voor rust werd het prompt gelijk via Marty Poppe Een kwartier voor tijd namen de bezoekers zelfs een voorsprong door Amo van Basten, maar via opnieuw Utermark kwam er een terechte geli j kestand op het sco rebord, Poule 18. Wemeldinge-Renesse 4-0: De winst ging eenvoudig naar de thuisclub, die zich daar door plaatste voor de tweede ronde. Een kopbal van Toine Gijsel (10e min) betekende 1-0 en een ïntikkertje van Chris Koole 2-0 bij rust. Treffers van Ferry van der Sluis en John Mol zorgden daarna voor de 4-0. Poule 19. Wïssenkerke-Robur 1-2: Ondanks de nederlaag gaat Wissenkerke verder, dankzij een beter doelgemiddelde dan Sluiskil en Vogelwaarde. Bin nen het kwartier nam Robur via Onnie Scholten en Dennis Wey- ers op 0-2. Mark van Leewaar- den miste vervolgens direct na de tweede Robur-treffer een strafschop (neerleggen Mo- reauw) voor de thuisploeg. Ne gentien minuten na rust werd het 1-2 door Fabian Probert. Poule 20. Zeeland Sport-Vlis- singen 2-7: Beide ploegen waren al zeker van de volgende ronde. Waar de thuisploeg moeite had met scoren, benuttè Vlissingen de kansen wel. Het resultaat: een 0-7-stand na een uur voet ballen, door doelpunten van Miloud Akhiyad (2x), Stephan Jozwiak, Nasser Gassi, Roepesh Bhagola (2x) en Wilco Lievense. Na de tegentreffer van Friso Heystek in de 65e minuut be paalde Bas Verschoore kort voor tijd de eindstand op 2-7. Volharding-Wolfaartsdijk 1-3: In een duel met wisselende kan sen namen de bezoekers een 2- 0-voorsprong door Jan Blok en een eigen doelpunt. Kort voor rust bracht Michel Loontjens de spanning terug door 1-2 aan te tekenen. Met zijn tweede treffer besliste Jan Blok de wedstrijd in het voordeel van de zaterdag vierdeklassers. Poule 21. Hansweertse Boys- Walcheren 0-9: Walcheren ver zekerde zich van de volgende ronde, samen met het al ge plaatste Domburg. In het eerste kwartier kon de thuisploeg Wal cheren goed partij bieden, maar had het de pech dat een inzet van Bud Aschman op de lat ein digde. De gasten namen vervol gens het initiatief, wat leidde tot 0-5 halverwege door treffers van Sven Ronde (3x) en Vincent de Rijke (2x). Na rust liepen de Vlissingers verder uit tot 0-9 door Sven Ronde, Vincent de Rijke, Michel Carol en Michel van Dalen. Noormannen-Domburg 1-1: In de eerste helft hadden de bezoe kers een licht overwicht, maar was het een gemotiveerd Noor mannen dat de leiding nam door Danny Gabriëlse. Kort voorrust kwam Domburg langszij via Ramon Vader. In de tweede helft was er sprake van een gezapige partij voetbal. van onze sportredactie BRUINISSE - GPC heeft gisteravond ook in de derde wedstrijd voor de districtsbe ker geen succes kunnen boeken. De ploeg van Hubèr Vermeulen verloor door een doelpunt in blessuretijd met 2-1 van Bru- se Boys. Voor rust stuitte GPC op een sterk Bruse Boys. De Vlissingers hadden toen geluk dat het met een 1-0-aehterstand naar de kleedkamer mocht. Na de hervatting tap te een fysiek sterk GPC uit een ander vaat je. Desondanks was trainer Vermeulen niet tevreden over de instelling van zijn spelers. „We hebben maar tien minuten gevoetbald en het afgelegd op inzet. We zijn te slap begonnen. Het grootste ge deelte van mijn spelers was er vandaag gewoon niet." Toch hechtte hij weinig waarde aan de uitschakeling. ,,Je hoeft geen kampioen van de voorbereiding te worden." BruseBoys startte het duel in poule 3 sterk want al in de zesde speelminuut kwam de ploeg op voorsprong. Mujo Avdic mocht de eerste corner van de wedstrijd nemen en legde de bal vanaf de rechterkant pan klaar op het hoofd van laatste man The- unis-Henk van den Berge: 1-0. GPC kon slechts uit een aantal vrije trap pen voor gevaar zorgen maarlietna 32 mi nuten zien wel mogelijkheden te hebben. Frank Tax brak over links uit en bezorgde de bal bij Dennis Goossen die net over het doel van Muller kopte. De tweede helft stelde maar weinig meer voor. De gelijkopgaande strijd speelde zich voornamelijk buiten de strafschop gebieden af. De laatste twintig minuten kregen de bezoekers de meeste kansen. Robbie Visser was tweemaal dichtbij een treffer en namens Bruse Boys zag Geluk een fraaie doelpoging van veertig meter net over de goal verdwijnen. Strafschop Zes minuten voor tijd kreeg GPC een strafschop toen Robbie Visser in een duel met Alex Andeweg gemakkelijk naar de grond ging. Vanaf elfmeter liet Dennis Goossen Muller kansloos: 1-1. Vier minu ten in blessuretijd liet GPC toch het punt glippen. Theunis-Henk van den Bergé ge noot in het strafschopgebied teveel vrij heid en bekroonde een solo met de win nende treffer. Bruse Boys had niet genoeg aan de 2-1-ze- ge. Dauwendaele (2-1-nederlaag tegen SSV) haalde net als de ploeg uit Bruimsse vier punten uit drie duels en gaat op doel saldo (6-5 tegenover 9-9) naar de volgen de bekerronde. Bruse Boys-GPC Vlissingen 2-1 (1-0). 6. The- unis-Henlc van den Berge 1-0,84. Dennis Goos sen 1-1 (strafschop), 93. Theunis-Henk van den Berge 2-1. Gele kaarten: Marcel Visser, Riann Peele en Dennis Goossen (allen GPC). Scheids rechter: C.A. Dalebout (Nieuwerkerk). Aantal toeschouwers: 50. VLISSINGEN - SSV bleef in poule 3 van het bekertoernooi ongeslagen. De ploeg ver sloeg gisteravond FC Dauwendaele met 2-1. De Middelburgers gaan ten koste van Bru se Boys op doelgemiddelde verder. SSV'65-FC Dauwendaele 2-1: Net als tegen Bruse Boys liet SSV weer legio kansen lig^ gen. Na een 0-0-ruststand schoot Jostein Decorte eindelijk raak maar Jeroen van de Schelde bracht Dauwendaele weer langszij. SSV'er Paul Bom werd vervolgens ge vloerd in het strafschopgebied en verzilverde zelf de penalty die hij kreeg: 2-1 Jacob van den Berge van Bruse Boys schiet op het doel van GPC. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 6