Oostburg knevelt varkenshouders PZC PZC Haastig bestuur verliest slag Waterfront Zware hijs Brandbrief dorpsraad ergert wethouder Sas Vertraging heeft geen gevolgen voor subsidie herstel Handelspoort 17 Uitbreiding bedrijven onmogelijk na uitspraak Raad van State Hulst laat zich adviseren over sluiten drugscafé V l"~V" v- Geld voor Bosnische weesjes Verrassing voor badgasten Axel Gewonde bij botsing Nieuwland Nekletsel bij aanrijding Flinke buit bij inbraak Prijzig gereedschap gestolen Filatelisten beginnen seizoen in nieuw thuis -3 voor kijken is wel een verrassing waard. woensdag 29 augustus 2001 door René van Stee SAS VAN GENT - Wethouder R. Noët van openbare werken in Sas van Gent heeft zich in hoge mate geërgerd aan de brandbrief die de dorpsraad van Philippine onlangs via di verse media heeft verspreid. In de aan het college vanB en W gerichte brief luidt de dorps- raad de noodklok over de ver waarlozing van de kern. Zo wordt onder meer gewezen op de slechte staat waarin het Philipsplein verkeert, de ge broken arm van de dorpspomp, de verveloze en slecht onder houden kiosk op de Markt en het toenemende aantal gepar keerde vrachtwagens in het mosseldorp. Noët acht een dergelijke vorm van communicatie niet bevor derlijk voor de relatie tussen de gemeente en de dorpsi'aad. Hij betreurt vooral het feit dat de dorpsraad achter de rug van de gemeente om naar de pers is ge lopen om zijn ongenoegen te uiten. „Er is regelmatig overleg met de dorpsraad. Hierin wor den alle mogelijke zaken be sproken. Als er in hun ogen dan eens iets niet in de haak is. moeten ze allereerst bij ons zijn en niet bij de krant of Omroep Zeeland", aldus Noët. De wethouder vindt het verder verwijtbaar dat enkele feiten in de brandbrief totaal niet kloppen. Hij verwijst hierbij naar de onlangs geverfde en opgeknapte kiosk die volgens de dorpsraad van Philippine in slechte staat verkeert. Ook het beleid ten aanzien van de ge parkeerde vrachtauto's in het dorp was volgens Noët al lang bekend. Noët: „Toen dit onderwerp aan bod kwam, is vastgesteld dat de overlast niet dusdanig groot was om hierin meteen te inves teren." door Pascalle Cappetti OOSTBURG - De gemeente Oostburg heeft een nieuw suc ces geboekt in de strijd tegen il legaal uitgebreide varkensbe drijven. Voor het varkensbedrijf aan de Maagdenbergweg in Oostburg is het huidige aantal varkens de absolute boven grens. De afdeling bestuursrecht van de Raad van State heeft de ge meente gelijk gegeven. De aan wijzing van een deel van de Maagdenbergweg als bloem- dijk, een voor verzuring gevoe lig gebied, is terecht geweest. Wethouder L. Wille van milieu reageert verheugd op de uit spraak. Volgens hem betekent de beslissing dat de varkens houder er nooit meer op hoeft te rekenen ter plaatse te kunnen uitbreiden. De Raad van State-uitspraak volgde op een juridisch conflict tussen varkenshouder C. van Sleuwen en de gemeente. Oost burg haalde in september 1999 een streep door een aanvraag van Van Sleuwen om zijn mi lieuvergunning uit te breiden. Kort daarvoor, in juni 1999, had de raad een deel van de dijk na melijk aangewezen als bloem- dijk. Daarmee dwingt de ge meente bescherming af van een stukje waardevol landschap. Ook werd meteen een eventuele uitbreiding van een aangren zende varkenshouderij de pas afgesneden. Voor deze stap had de stichting tot Behoud van de Leefbaarheid en het Milieu in de gemeenten Oostburg en Sluis- Aardenburg zwaar gelobbyd. De stichting Het Zeeuwse Landschap had al eerder gecon- HULST - Het Hulster college van burgemeester en wethou ders is bezig met juridische voorbereidingen voor de slui ting van café Centraal Station (voorheen De Schuur) aan de Zoutestraat aan de rand van de stad. Momenteel worden advocaten geraadpleegd. Hulst wil het café voor een periode van drie jaar sluiten omdat uit politierappor ten blijkt dat er softdrugs wordt verkocht en gebruikt. De defini- I tieve beslising om tot sluiting van de 'drugskroeg' over te gaan, zou eigenlijk gisteren in het B en W overleg worden ge nomen. Deze beslissing werd echter uitgesteld vanwege de vakantie van de juridisch mede werker van de gemeente. Burge meester A. Kessen zegt koste wat kost de rust in de Zoute straat te willen doen terugke ren. „De eigenaar en uitbater van het café zullen de sluiting vast aanvechten bij de be stuursrechter. Mochten we on verhoopt in het ongelijk worden gesteld, wat ik niet verwacht, dan gaan we door met een bo demprocedure." REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB TERNEUZEN Tel: (0115) 686000 Fax: (0115)610724 E-mail: redtern@pzc.nl C. A. M. van Gremberghe (chef) W. A. Bareman P. I. F. M. Cappetti L. E. Dominicus B. J. G. Pelgrim A. M. van Stee J. F. D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114) 373840 E-mail: redhulst@pzc.nl S. van Doorsselaer R. E. A. Hoonhorst CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl cludeerd dat er in de gemeente Oostburg weliswaar geen voor verzuring gevoelige grond voor komt, maar dat op de dijk langs de Maagdenbergweg, in eigen dom en beheer bij de stichting, plantensoorten voorkomen die bescherming verdienen, zoals klavervreter, knopig doornzaad en rode ogentroost. Onder een bloemdijk wordt een op klei ge legen, slapende dijk bedoeld, die tenminste 25 meterlang is en begroeid is met waardevolle ve getatie. De ammoniakuitstoot van een veehouderij wordt, behalve door het aantal varkens en het stalsysteem, ook bepaald door de afstand tot een verzuringsge- voelig gebied. Daarom moeten aanvragen voor milieuvergun ningen onder meer worden ge toetst aan de interimwet ammo niak en veehouderij. Voor een bedrijf dat meer dan drie kilo meter van een verzuringsgevoe- lig gebied ligt, geldt deze rege ling niet meer. Reden voor de advocaat van Van Sleuwen om tegen de negatieve beslissing van de gemeente in beroep te gaan. Volgens hem was de aanwijzing van de bloemdijk enkel bedoeld om de varkenshouder dwars te zitten. De Raad van State oor deelt nu dat het besluit van Oostburg niet onrechtmatig is geweest. door Wout Bareman TERNEUZEN - In een lange colonne voerden diepla- ders gisteren veertien gigantische betonnen bruglig- gers aan, die de leidingstraat onder de aan- en afvoer- weg van de Westerscheldetunnel ter hoogte van buurtschap De Knol extra moeten beschermen. De betonkolossen werden vanuit een betonfabriek in Son over de weg richting Terneuzen getransporteerd. Daar hees een 400 tonskraan ze op hun plaats op het tunneltracé. Het karwei werd in één dag geklaard. De diepladers reden af en aan en de manunoetkraan hees de brugliggers (bijna 29 meter lang en 46,7 ton zwaar) probleemloos op hun plaats. De leidingstraat telt zes leidingen van Dow, Air Liquide, Shell en Gasunie. Via de leidingen worden waterstof, stikstof, zuurstof, ethyleen en aardgas getransporteerd. Vorig jaar wer den de leidingstraat, met het oog op de aanleg van de tunnelweg, al omgelegd. foto Charles Strijd Haastige spoed is zelden goed. Dat beseft het dage lijks bestuur van Terneuzen zich maar al te goed, nu de bestuursrechter in Middel burg zich voor de tweede keer binnen een jaar tijd heeft uitgesproken over het ambitieuze Waterfrontpro ject. De stad Terneuzen wil zo graag mee in de vaart dei- volkeren. Ruim een jaar ge leden moest de witte, in on bruik geraakte watertoren op de Scheldedijk tegen de vlakte om ruim baan te ma ken voor een beeldbepalende dubbele woontoren met zo'n veertig appartementen in een prijsklasse die ver buiten het bereik ligt van het gros van de Zeeuws-Vlamingen. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Vlissingen had zijn Sardijntoren gekregen en de tweede Scheldestad in de provincie kon en mocht niet achterblijven. Terneuzen moest zijn Waterfront krijgen. Het aannemersbedrijf Gebroeders Van der Poel, behoorlijk ervaren in hoogbouwprojecten, wilde het appartementencomplex wel uit de grond stampen. Hoewel er in Terneuzen geruime tijd behoorlijk wat verzet was tegen de voorgenomen sloop van de watertoren, voelde het gemeentebestuur er niets voor om de toren te behouden. Wel werden er nog enkele bouw plannen ontworpen voor een appartementencomplex, waar bij de mantel van de toren intact zou blijven. Maar deze plannen bleken uit economisch oogpunt niet haalbaar. Op een gegeven moment presen teerde Van der Poel zijn Water frontplan, een dubbele toren Impressie van de geplande woontorens. van 68 en 75 meter hoogte met 38 dure appartementen. Dat moest het worden. De aannemer diende op 8 december 1999 bij de gemeente een verzoek in voor een bouwvergunning. Twee maanden ervoor had de Terneu- zense raad om de voorgenomen bouw mogelijk te maken een voorbereidingsbesluit genomen om het bestemmingsplan voor het voormalige watertorenge- bied te wijzigen. De gemeente wilde vervolgens die bestem ming met een versnelde ruimte lijke ordeningsprocedure - een zogenaamde artikel 19-proce- dure - wijzigen. De provincie gaf vervolgens eind november 2000 een verkla ring van geen bezwaar af in het kader van de artikel 19-proce- dure. Op dat moment had Van der Poel eigenlijk kunnen bou wen, ware het niet dat de ge meente 'vergeten' had om het voorbereidingsbesluit dat een jaar eerder genomen was te ver lengen. Terneuzen negeerde de proce durefout en verleende Van der- Poel op 4 december 2000 toch een bouwvergunning voor Wa terfront. Omwonenden teken den hiertegen bezwaar aan en maakten in februari van dit jaar de gang naar de Middelburgse bestuursrechter. De rechter be paalde dat Terneuzen de bouw vergunning en vrijstelling ten analyse onrechte had verleend. Boven dien meende de rechter dat Ter neuzen verzuimd had om een goede planologische onderbou wing bij het bouwplan te voegen en niet had kunnen aantonen dat de bouw van het project spoed vereiste. Ook merkte de rechter op dat uit niets kon wor den opgemaakt dat er in Zeeuws-Vlaanderen grote be hoefte bestond aan de apparte- menten. Die opmerking was tegen het zere been van wethouder K. van der Hoofd (volkshuisvesting), die de rechter veiweet ten on rechte op de stoel van bestuur ders te willen gaan zitten. Van der Hoofd kon kwaad zijn, maai de rechter honoreerde het ver zoek van de omwonenden en schorste de bouwvergunning. De gemeente kon de procedure opnieuw beginnen. In plaats van de oude artikel 19-procedu- re opnieuw op te nemen. Te zor gen voor een planologische visie voor het gebied Waterfront en een herziening van het bouw- TERNEUZEN - Voorafgaand aan de zomervakantie brachten leerlingen van basisschool Op de Hoogte in Terneuzen 1230 gulden bijeen met een sponsorfietstocht. De opbrengst komt ten goede aan een actie voor weeskinderen in het Bosnische Mostar door de Franciscaner pater Luka. Maandag werd het bedrag tijdens de openingsviering van het schooljaar in de Emmauskerk symbolisch overhandigd via een cheque. Na de viering lieten leerlingen van Op de Hoogte ballonnen op, met daaraan hun wensen voor het nieuwe schooljaar. AXEL - Het warme weer van de afgelopen week heeft veel mensen, op zoek naar verkoeling, naar de zwembaden gelokt. Inhet Axelse zwembad 't Plaatje en in 't Sasse Zwembad werd gisteren respectieveli j kde50.000eende35.000e bezoeker ge huldigd. De Axelse mevrouw W. van Alten, die met haar gezin kwam zwemmen, viel in het bad in haar woonplaats de eer te beurt. Zij ontving uit handen van wethouder A. van Waes een speciaal voor de gelegenheid gebakken taart, een bos bloe men en een gezinsabonnement. In Sas was L. Mekeirel uit het Belgische Waarschoot de gelukkige. Hij had dit jaar met zijn gezin al twintig keer 't Sasse Zwembad bezocht. Mekeirel werd gehuldigd door wethouder E. Spuesens. Ook hij kreeg een bos bloemen en een gezinsabonnement voor het volgende seizoen. NIEUWLAND - Een 63-jarige automobilist uit Reusel is gis terochtend gewond geraakt bij een botsing op de Nieuwland- seweg in Nieuw- en Sint Joosland. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis. De man kwam rond half elf de afrit van de A58 af en wilde keren op de Nieuwlandseweg. Daarbij gaf hij een 26- jarige bestuurder uit de gemeente Vlissingen geen voorrang. Beide voertuigen raakten beschadigd. MIDDELBURG - Een 15-jarige en een 40-jarige inzittende van een automobilist uit Molenhoek zijn gisteravond na een aanrijding in Middelburg met onbekend nekletsel naar het ziekenhuis gebracht De Molenhoekenaar wilde rond half ze ven vanaf de Laan der Verenigde Naties in Middelburg de Sandberglaan inslaan, maar stond in verband met het andere verkeer stil. Een 38-jarige automobilist uit het Duitse Neu- stadt zag de auto niet op tijd, kon niet meer stoppen en reed te gen de wagen van de Limburger aan. VLISSINGEN - Bij een inbraak in een woning aan de Irislaan in Vlissingen is in de nacht van maandag op dinsdag voor dui zenden guldens aan spullen gestolen. De inbraak gebeurde toen de bewoners sliepen. Een videocamera, een computer, een rijbewijs en een portemonnee met daarin een paar dui zend gulden zijn gestolen. In dezelfde nacht is ingebroken in een woning aan de J. Israelstraat in Vlissingen. Ook hier slie pen de bewoners. Zij missen een computerspel, twee cd's, een discman, een portemonnee en tientallen guldens. AAGTEKERKE - Uit een bestelbus in de Bouwluststraat in Aagtekerke is in de nacht van maandag op dinsdag gereed schap met een waarde van enkele duizenden guldens gesto len. Het gaat om een boorhamer, twee zaagmachines, een computerdecoder, een klopboormachine en boortjes. plan ving de gemeente een nieu we artikel 19-procedure aan. Ook daartegen tekenden de omwonenden bezwaar aan. Op nieuw vroegen de buurtbewo ners de rechter om een schor- singsverzoek te honoreren. De rechter vond dat niet eens no dig. In februari was dat al eens verleend en dat besluit bleef ge woon gelden. Terneuzen zit nu in zak en as. Het ambitieuze project komt do.or onzorgvuldig handelen van gemeentewege vooralsnog niet van de grond. De kans is groot dat de komende weken ook de kopers afhaken. De juris ten van de gemeente buigen zich nu over de stukken om te bezien of er nog actie ondernomen kan worden. De omwonenden wachten, nu de zoveelste slag om het Waterfront gewonnen is, af tot het volgende treffen. Er bijna van overtuigd dat ze ook dat zullen winnen. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen kan blijven rekenen op een provinciale subsidie voor de revitalisering van het bedrij venterrein Handelspoort. Gedeputeerde Staten (GS) had den in december 1999 de bijdra ge voor het herinrichtingspro ject in Terneuzen toegezegd onder voorwaarde dat het pro jectper 1 juli 2001 zou zijn afge rond. Aan die termijn heeft Ter neuzen niet kunnen voldoen. Reden voor de gemeente om het provinciebestuur te vragen voor enige tijd respijt. Dat verzoek werd gisteren door GS toege kend. Overigens is het project door de gemeente wel opgepakt. Het Bureau Milieu en Werk uit Til burg werd ingehuurd voor het opstellen van een inventarisatie van de wensen en behoeften van ondernemers in Handelspoort. Uit dat onderzoek, dat in de cember 2000 werd afgerond, bleek dat er nogal wat knelpun ten en wensen bleken te bestaan op het vlak van infrastructuur, parkeren, verkeersveiligheid en het ontbreken van een organisa tiestructuur voor samenwer king tussen de bedrijven in het gebied. Afgesproken werd dat er een on dernemersvereniging voor het gebied zou worden opgericht, die vervolgens de mogelijkhe den van een gezamenlijke in koop van diensten, afvalinza meling en beveiliging in be'eld zou brengen. Verder zouden er onderzoeken worden ingesteld naar de geconstateerde ver keersknelpunten en naar de mo gelijkheden van de bedrijven om gezamenlijk de bekabeling in het gebied aan te pakken. Te denken valt dan aan glasvezel kabels voor internettoepassin gen. Die onderzoeken lopen nog. De gemeente rekent er nu op dat het plan van aanpak voor de herinrichting van het bedrij venterrein dit najaar kan wor den gepresenteerd. TERNEUZEN - Postzegelver eniging Zeeuwsch-VIaanderen begint op maandag 3 september het winterseizoen in buurthuis Het Rivierenhuis in Terneuzen. Deze welzijnsaccommodatie is meteen ook het nieuwe onder komen van de Zeeuws-Vlaamse filatelisten. De jeugdleden komen iedere eerste maandag van de maand samen van 16.00 uur tot 17.00 uur. Senioren houden hun maandelijkse clubavond van 19.30 uur tot 22.00 uur. (Advertentie) Bij aankoop van een montuur uit de KidscollecZie een paar stoeisterke glazen cadeau. En nu ook twee gratis kaartjes voor Avonturenpark Hellendoorn. Het Huis Henno Cysouw O P T I C 1 ENS' Zien mag gezien worden TERNEUZEN - MARKT 19 - TEL. (0115) 61 61 13. WWW.CYSOUWOPTIEK.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 42