PZC Zangeres Danielle Lous lonkt naar de kleinkunst Muziekfeest op het Nollestrand woensdag 29 augustus 2001 Zondag wordt op het Nolle strand te Vlissingen vanaf 15.00 uur een openlucht mu ziekfestival gehouden. Dit Sunburn Festival staat in het teken van het vijfjarige be staan van strandpaviljoen Panta Rhei. Daar dit etablise- ment de afgelopen jaren een naam heeft weten op te bou wen op het gebied van live-op tredens en jamsessies, leek het gepast het eerste lustrum op een muzikale manier te vieren. Het spits wordt afgebeten door Bruno, een band rond zanger/ gitarist Patrick Schipper, die in 1999 de Zeeuwse Unplugged Competitie won. Hierna volgt de Amsterdamse rockband Po- werplay, met als frontman Jan van der Meij. Deze band speelt energieke gitaarrock en is wel licht het meest bekend van de hit Rosie. Vervolgens betreedt de internationaal beroemde Zeeuwse bluesband The Juke Joints het podium. Daarna is het de beurt aan City to City. Deze band, geformeerd door de beide zangers/gitaris ten Sandro van Breemen en Maarten van Praag, heeft on der anderen de Zeeuwen Je roen Polderman (drums) en Han Dasselaar (bas) in de gele deren. De nationale doorbraak kwam met het nummer The Road Ahead. Inmiddels is de eerste single van het tweede al- De Walcherse band Pillars is te beluisteren tijdens het Sunburn Festival. bum uit en heet Runaround. Het album verschijnt medio september. Pillars, die City to City op volgt, speelt stevige rock, geïn spireerd door het Domburgse surfleven. De band bestaat uit René Verschiere (drums), Lau rent Kemeling (bas), Tonny Hooftman (zang), Reinold Jan sen (gitaar) en John Peter Moens (gitaar). Pillars won in 2000 onder de naam Pillars of Heaven de Zeeuwse Unplug ged Competitie. De uitsmijter van het Sunburn Festival is de Haagse band Di-Rect. Voorjaar 2001 verraste deze formatie menigeen met het nummer Just the way I do. Inmiddels is de tweede single My Generation foto Lex de Meester verschenen en ligt het debuut album deze week in de schap pen. Di-Rect staat garant voor spetterende gitaarrock en is zodoende, rond 23.00 uur, een waardige afsluiter van het fes tival. De jaarlijkse zomeravondconcerten in de Catharinakerk in Zoutelande zijn eigenlijk niet 'af' zonder Daniëlle Lous. Haar wortels liggen immers verankerd in dit Walcher se dorp, waar zij opgroeide tot zij voor de verdere ontwikke ling van haar zangkwaliteiten vertrok naar het Brabants Conservatorium. Sinds de voltooiing van deze opleiding, in 1998, is zij woonachtig in Den Haag en was zij onder meer te zien in een Europese versie van de musical Hair en een show van Ron Boszhard, die ook Zeeland aandeed, maar haar te vens naar Cura?ao voerde. Desalniettemin zingt Daniëlle (24) met evenveel plezier in het plattelandskerkje van haar geboortedorp. Het programma dat zij daar donderdagavond (aanvang 20.30 uur) brengt, draagt een populair karakter. „Het zijn nummers waar ik achter sta", motiveert Daniëlle haar keus, „En liedjes in de cabaretsfeer, omdat ik momenteel nogal ge richt ben op de kleinkunst." De popmuziek is vertegenwoor digd met Up from the skies van Jimi Hendrix, Anyone who had a heart van Dionne Warwick en You are everything van Diana Ross, maar ook de namen van Marco Borsato, Seal en Cyndy Lauper prijken op de aftiteling. Voor het cabareteske deel putte zij uit het repertoire van Harry Jekkers, Brigitte Kaandorp, Kees Torn, Joost Laterveer, Jas- perina de Jong en Toon Her mans. Daniëlle wordt daarbij begeleid door Bob Wijnen aan de piano en als 'special guest' Jasper Staps op saxofoon. Dat de kleinkunst op dit mo ment haar volledige aandacht heeft, blijkt wel uit het feit dat zij van tijd tot tijd optreedt in het Haagse theaterrestaurant Goldmund en dat zij al een aan tal keren is uitgenodigd om haar kunsten te vertonen in Toomler, de door Raoul Heertje opgerich te bakermat van de stand-up co medians in Amsterdam. Want naast haar gevoel voor zang kan Daniëlle komische talenten niet ontzegd worden. Die combina tie gaat zij nu dan ook uitbuiten in de theatergroep De vrouw speelt, die zij heeft opgericht met de actrices Jephta Herme- link en Sieta Keizer. Zaad Het eerste project van dit drietal heeft de titel Zaad meegekregen en haakt in op het thema van het doorprikken van de 'roze wolk' na het krijgen van een baby. De ze muzikale kleinkunstvoor- stelling gaat over het wel en wee van de moeder in het huidige tijdsbeeld. „Daar wordt wel veel over geschreven, maar er is eigenlijk nooit een theaterpro gramma over gemaakt", meent D aniëlle. Net zoals rozengeur en Zangeres Daniëlle Lous (midden)die donderdag een concert geeft in Zoutelande, vormt met de actrices Sieta Keizer (1 inks) en Jephta Hermelink de theatergroep De vrouw speelt. foto Paul de Jongh maneschijn vaker in films zijn te bewonderen dan in het echte le ven, geldt dat ook voor de 'roze wolk', waarschuwt het trio. Ervaring Jephta (moeder van een dochter en een zoon) en Sieta (een doch ter) hebben ervaring op dat ge bied, Daniëlle (nog) niet. Alle teksten zijn van de dames zelf. „Ik heb er zo mijn eigen gedach ten over", lacht Daniëlle, „Maar tot de zang zich op de voorgrond drong, heb ik altijd verloskun dige willen worden." Het gezelschapje denkt naast optredens in het theatercircuit ook aan speciale voorstellingen voor de doelgroep van jonge moeders. Het progrartïma De vrouw speelt Zaad beleeft dins dag 11 september de vuurdoop tijdens de voorselectie van het festival Cameretten in theater De Naald in Naaldwijk. „Als we daar niet doorkomen, gaan we naar het Amsterdams Klein- kunstfestival", zegt Daniëlle strijdlustig, „Ik geef mij ervoor honderd procent voor!Maar dat doet ze donderdagavond na tuurlijk ook voor haar liedjes programma in Zoutelande. Frans Doeleman 29 augustus t/m 4 september WOENSDAG Bart Plouvier Bart Plouvier brengt een muzikale vertelling voor kinderen. Het verhaal Het Walvisoor gaat over een oma, een onder water levende kapitein, een zeekabouter en een zeeheks. Bart schreef het verhaal voor kinderen van 8 tot 11 jaar en Wigbert Van Lier- de, die ook aan het programma meewerkt, maakte de liedjes. Torenkamer Lange Jan, Middelburg, 14.00,15.00 en 16.00 uur Sim Bolus Het Goese poppentheater Sim Bolus speelt de voorstelling De koning is bloot, leve de koning. Het betreft een vrije bewerking van Hans van der Haar van het sprookje van H. C. Andersen. Een ijdele jonge koning, Alexan der, is de traditionele hofkleding beu. Daarom geeft hij een zeke re Alfredo Mafiosi de opdracht bijzondere kleding te maken. Dat wordt het inderdaadHans van der Haar speelt de koning en be speelt de poppen. Elles Punt gaf regie-adviezen. Poppentheater Ambachtscentrum, Goes, 15.00 uur Monster der zee Hij zal vermoorden het monster der zee is een literair programma over walvissen. Fragmenten uit de boeken Moby Dick, De eertste walvisvaart van de Willem Barendz en De kleuren van de zee worden gelezen door Bram Kwekkeboom, Ernst Löw en Bart Plouvier. Tussen door zorgt het trio Windkracht Acht voor toepasselijke muziek. Zolder Zeeuws Museum, Middelburg, 19.30 uur Kabaal Kabaal is een nieuwe kameropera over Michiel de Ruyter. De muziek van Douwe Eisenga en het libretto van Nirav Chris- tophe worden uitgevoerd door Egidius Pluymen (De Ruyter), Wil van der Meer (Tromp) en Daniel Cross (Willem III). Keizersbolwerk, Vlissingen, 19.30 en 21.30 uur Eerste liefde Bert André brengt de verteltheatervoorstelling Eerste liefde. Deze vertelling is van de hand van de bekende Ierse schrijver Sa muel Beckett. Kasteelberg, Nisse, 21.00 uur Windkracht Acht Het trio Windkracht Acht brengt een programma van gepekelde muziek en sterke verhalen. Onder de titel Them bitter Whaling grounds zingt en speelt het trio ouderwetse zeemansmuziek uit alle windstreken. Abdijplein, Middelburg, 21.30 uur DONDERDAG Middagpauzeconcert Tot eind augustus wordt wekelijks een middagpauzeconcert ge geven. Het laatste van deze reeks concerten van een half uur komt op naam van Bram Beekman uit Middelburg. Oostkerk, Middelburg, 12.30 uur Mini-concert In het kader van het Lange-Janproject wordt een mini-concert gegeven. Deze keer komt dat voor rekening van het interkerkelijk ge mengd koor De Zuiderzangers, o.l.v. Leny Stokman-de Graaf. Koorkerk, Middelburg, 15.00 uur Carillon Iedere donderdagmiddag wordt het carillon een uur bespeeld. Deze keer hoort men stadsbeiaardier Kees van Eersel. Stadhuistoren, Veere, 15.00 uur Zeeuwse dichters Zeeuwse dichters over Zeeland en de zee. Werk van Herman Kakebeeke, Emma Crebolder, Johanna Kruit, André van de Veeke en Meindert Inderwisch. Zolder Zeeuws Museum, Middelburg, 19.30 uur Kabaal Kabaal is een nieuwe kameropera over Michiel de Ruyter. Zie woensdag. Keizersbolwerk, Vlissingen, 19.30 en 21.30 uur Doodgoed Doodgoed is de titel van een boerenopera. Muziektheater Struweel beschrijft het leven van een kleine boer en zijn vrouw, net voor een noodlottige gebeurtenis hun leven voorgoed verandert. De tekst is van Adrie van Dijk, de muziek van Arno van Dieteren en Els Boonen deed de regie. Statenzaal Abdij, Middelburg, 20.00 uur Daniëlle Lous Zangeres Daniëlle Lous geeft een zomeravondconcert. De in Zoutelande geboren en getogen Daniëlle brengt, begeleid door pianist Bob Wijnen, een populair programma Catharinakerk, Zoutelande, 20.30 uur Eerste liefde Bert André brengt de verteltheatervoorstelling Eerste liefde. Zie woensdag. Kasteelberg, Nisse, 21.00 uur Ship of Troy Ship of Troy is een grootschalige opera naar Dido en Aneas van Henry Purcell. Voor deze productie zijn vooraanstaande musici en zangers uit Nederland en Vlaanderen samengebracht. Regie en scenografie zijn in handen van Niek Kortekaas Om 20.00 uur is er een inlei ding in de grote filmzaal van het Delta Paviljoen van Waterland Neeltje Jans. Theaterboot, Neeltje Jans, 21.00 uur Guido Belcanto Guido Belcanto is de beschermheilige van het levenslied. Is het leven een klucht of een tranendal, een feest of een kwade droom? In zijn levensliederen is Belcanto op zoek naar het ant woord op deze vragen. Abdijplein, Middelburg, 21.30 uur VRIJDAG Kabaal Kabaal is een nieuwe kameropera over Michiel de Ruyter. Zie woensdag. Keizersbolwerk, Vlissingen, 19.30 en 21.30 uur De woonboot Het Middelburgs Theater speelt nog één keer het toneelstuk De Woonboot. De regie van deze komedie van Haije van der Heijden is in han den van Dini Ploegaert. In het verhaal bevinden Nico en Wilma die zich in een huwelijkscrisis. Wanneer het weer eens raak is tussen die twee gaat Nico 'het warme gevoelin Thailand zoeken De spelers zijn Kees Baijens, Sitah Lampert (nominatie Elektra), Marloes Klaassen (nominatie Elektra), Freek Klein, Willem van der Endt en Peter Jacobs. Ook het decor van Gerard van de Bliek en Dini Ploegaert werd genomineerd voor een Elektra. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Doodgoed Doodgoed is de titel van een boerenopera. Zie donderdag. Statenzaal Abdij, Middelburg, 20.00 uur Surrender De Zeeuwse band Surrender presenteert de nieuwe cd. Als supportact treden op Cheeky Blighters met rock roll en de percussiegroep Tak 'n Djola. Gastmuzikanten zijn Marion en Southside Horns. Marktplein, Kruiningen, 20.00 uur Eerste liefde Bert André brengt de verteltheater-voorstelling Eerste liefde. Zie woensdag. Buitenplaats Mon Plaisier, Schuddebeurs, 21.00 uur Laïs Dit Vlaamse meisjestrio geeft een concert. Vrijdag, Abdijplein, Middelburg my. Expositie Werk van Juul Kortekaas en Antoine Mes. In De Schotse Huizen in Veere De woonboot Het Middelburgs Theater (met Marloes Klaassen en Kees Baijens) speelt nog eenmaal deze tragi-komedie. Vrijdag, Stadsschouwburg, Middelburg Huiveren in het hof Het griezelspektakel is geheel uitverkocht. Bergen op Zoom t/m 8 september Driven Speelfilm, te zien in Vlissingen, Hulst en Bergen op Zoom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 2