Weg vrij voor bouw Wissenkerke PZC PZC Jongerensoos krijgt container op trapveldje Burgemeester Burgers verlaat Middelburg Geen JOP maar wel trapveld voor jeugd Sint-Maartensdij k Proef met fluisterasfalt Seniorenwoningen in Yerseke bepleit Servicepunt voor vrijwilligers in bieb b 19 Provincie verwerpt bezwaren van omwonenden Vlissinger rijdt in vangrail Jeugddag voor mountainbikers Extra geld peuterspeelzaal Gewonde bij botsing Nieuwland Fietser gewond bij valpartij Geld voor Bosnische weesjes Verrassing voor badgasten Axel Inbraken in Vlissingen woensdag 29 augustus 2001 door Ab van der Sluis MIDDELBURG - D. Burgers stopt op 1 oktober als waarne mend burgemeester van Mid delburg. Hij heeft de commissa ris van de koningin gisteren S gevraagd hem van zijn functie te ontheffen. Burgers kwam op 7 juli vorig jaar naar de Zeeuwse hoofdstad, nadat een meerder heid van de Middelburgse ge meenteraad het vertrouwen had 1 opgezegd in de zittende burge meester L. Spar van der Hoek. Burgers kwam in januari 1996 voor het eerst naar Middelburg als tijdelijke opvolger van de naar Breda vertrokken C. Rut ten. Hij bleef tot juni 1997 toen in Spar van der Hoek een nieu we burgemeester werd gevon den. Juni vorig jaar zegde een raadsmeerderheid het vertrou wen op in Spar van der Hoek na een reeks conflicten. De benoe ming van Burgers tot waarne mer was logisch. Commissaris van de koningin W. van Gelder zei toen dat de keuze voor Bur gers mede was gebaseerd op zijn eerdere periode als waarnemer. Volgens Van Gelder kwam het besluit van Burgers om te ver trekken niet echt als een verras sing. „Hij is hier destijds geko men in de verwachting dat hij hier een half jaar zou blijven. Dat dreigde, door allerlei om standigheden, bijna anderhalf jaar te worden. In de vakantie periode is de heer Burgers tot rust gekomen en heeft hij een aantal zaken op een rijtje ge zet." De commissaris zei in het half uur durende gesprek met de waarnemend burgemeester niet geprobeerd te hebben hem op andere gedachten te brengen. „Iemand met de bestuurlijke er varing als de heer Burgers is in staat alle voors en tegens tegen elkaar af te wegen. Alle dingen die ik zou kunnen bedenken, had hij vooraf al afgewogen." Van Gelder zei dat de bestuurlij ke verhoudingen in Middelburg goed zijn na het gedwongen ver trek van Spar van der Hoek. „Er heeft een sfeerverbetering plaatsgevonden. Er wordt goed en constructief samengewerkt. Burgers heeft daarin een posi tieve rol gespeeld. Die onder steuning valt weg." Loco-burgemeester P. Bruinoo- ge was sinds begin augustus op de hoogte van het vertrek van Burgers. „Ik heb nog wel gepro beerd hem daarvan te weerhou den, maar ik merkte dat hij zijn besluit had genomen." door Rolf Bosboom WISSENKERKE - De plannen voor woningbouw in de Ooster- scheldestraat in Wissenkerke kunnen doorgaan. Gedeputeer de Staten verklaarden gisteren het ingediende bezwaar onge grond en gingen akkoord niet de noodzakelijke herziening van het bestemmingsplan. De Oosterscheldestraat kent nog een onbebouwd gedeelte waar volgens het oorspronkelij ke bestemmingsplan parkeer plaatsen en garageboxen had den moeten komen. Aangezien er in de omgeving vooral vrij staande en twee-onder-één- kapwoningen zijn verrezen, is er echter weinig behoefte aan par keerplaatsen of garageboxen op die locatie. Uit een stedenbouw kundige studie is gebleken dat woningbouw daar ook goed mo gelijk is. De familie Van der Weele-de Vrieze uit de nabijgelegen Ori- santstraat heeft geageerd tegen de herziening van het bestem mingsplan, omdat zij belemme ring van het uitzicht vreest. Om daaraan tegemoet te komen heeft de gemeente Noord-Beve land de afstand tussen de wo ning en het nieuwe bouwblok vergroot van veertien naar acht tien meter en bepaald dat bijge bouwen en eventuele aan- of uitbouwen maximaal 2,80 me ter hoog mogen worden. Nokhoogte De familie Van der Weele vond die handreiking onvoldoende en tekende daarom ook bezwaar aan bij het provinciebestuur. Het ongenoegen richtte zich 's-HEER ARENDSKERKE - Een 23-jarige man uit Vlissin- gen is gisteren op de zuidelijke baan van de A58 tegen de vang rail aangereden. De man reed ter hoogte van 's-Heer Arendskerke toen hij niet in de gaten had dat zich voor hem een file vormde. Op het moment dat hij dat merkte zat hij zo kort achter zijn voor ganger dat hij moest uitwijken om deze niet te raken. De man kwam in de middenberm te recht en ramde de vangrail. GOES - De Zeeuwse Mountain bike Vereniging X-treme houdt zaterdag 15 september een jeugddag voor gevorderde en beginnende jonge mountainbi kers. Kinderen tussen 6 en 16 jaar kunnen van 11.00 tot 16.00 uur leren wat je allemaal kunt doen met een mountainbike. De i toegang tot het terrein van de I voormalige ketelshriek AKF aan de Houtkade in Goes is gra tis. Deelnemers moeten wel een lunchpakket en hun mountain bike meenemen. REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Oostsou burgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl A. A. van der Sluis (chef) N. F. C. Berkelder R. H. Hoving E. L. Ramakers M. J. van den Broek K. L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl vooral op de maximale nok hoogte. De bezwaarmakers wil len dat ter plaatse alleen laag bouw wordt toegestaan, omdat anders hun uitzicht te veel zou worden beperkt. Naar hun me ning zou het toekomstige bouw blok ook zeven meter naar achteren moeten worden ge schoven, zodat het in het ver lengde van de zijgevel van de naastgelegen woning komt. Gedeputeerde Staten besloten gisteren de bezwaren onge grond te verklaren. Zij schaar den zich volledig achter het oordeel van de Provinciale Pla nologische Commissie (PPC). Die heeft erop gewezen dat de omliggende bebouwing vooral bestaat uit vrijstaande wonin gen met een nokhoogte die tus sen de zes en acht meter ligt. Het toekomstige bouwblok sluit daarop aan. De PPC vindt het ook niet wen selijk het bouwblok naar achte ren te schuiven, omdat de ach tertuin dan slechts zes tot zeven meter diep zou worden. De com missie heeft ook geconstateerd dat de tuin van de familie Van der Weele is voorzien van een haag die hoger is dan drie meter. Het uitzicht is daarom op dit moment al beperkt. Bovendien is de afstand tussen de nieuw bouw en de woning dusdanig (18 meter) dat er 'geen sprake is van een onacceptabele belem mering van het uitzicht'. De familie Van der Weele kan nog beroep instellen bij de Raad van State. De jeugd van Oud-Vossemeer kan wellicht binnenkort weer terecht bij jongerensoos Jong Vosinaer. De gemeente wil de dakloze soos onderbrengen in een container op een veldje aan de Patrijzenweg. archieffoto Willem Mieras door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER - Het gemeentebestuur van Tho- len ziet het trapveldje aan de Patrijzenweg in Oud- Vossemeer als ideale locatie voor een prefabcontainer voor jongerensoos Jong Vosmaer. Voetballende kin deren en omwonenden zien de jongeren minder graag komen. Begin dit jaar werd de bovenverdieping van dorps huis De Vossenkuil door de brandweer afgekeurd, omdat de brandveiligheid niet goed zou zijn. De jon gerensoos raakte daardoor haar onderkomen kwijt. Tot juni konden de jongeren terecht bij een Oud-Vos- semeers bedrijf, maar nu moeten ze zich ergens anders vermaken. „Ze zoeken nu hun heil op straat", zegt voorzitter S. van Buren van Jong Vosmaer, die uiter mate tevreden is over de gevonden oplossing. Wat haar betreft kan de container niet snel genoeg in ge bruik worden genomen. Ze benadrukt wel dat het om een tijdelijke oplossing gaat. Uiteindelijk moet er een nieuw onderkomen voor de jeugd worden gevonden. Terugkeer naar dorpshuis de Vossenkuil is overigens definitief van de baan. De gemeente heeft ook de mening van de kinderen die regelmatig op het trapveld voetballen en omwonen den gepeild. Deze maakten bezwaar tegen het feit dat het trapveld, en daarmee de ruimte om te voetballen, door de plaatsing van de container veel kleiner zou worden. De gemeente denkt nu tegemoet te komen aan hun wensen door de container op de aanwezige groenstrook te plaatsen, waardoor het voetbalveld slechts beperkt wordt verkleind. Aankoop Het gemeentebestuur heeft met Wico Units uit Tholen inmiddels overeenstemming bereikt over de aankoop van een gebruikte container van zes bij tien meter. Het gevaarte kost 52.000 gulden. Met de kosten voor ter reininrichting, voorbereiding en exploitatie erbij, gaat het plan de gemeente 129.000 gulden kosten. Het onderwerp staat op de agenda van de commissie algemeen bestuur en welzijn. De vergadering vindt plaats op donderdag 6 september en begint om 19.30 uur. Passanten merken direct dat het asfalt op de Ringbaan-West in Goes veel minder lawaai veroorzaakt. foto Dirk-Jan Gjeltema door Rolf Bosboom GOES - Wie er overheen rijdt, merkt het meteen: het lawaai dat de auto veroorzaakt is aanmerke lijk minder. In opdracht van de gemeente Goes is onlangs, bij wijze van proef, een klein deel van de Ringbaan-West voorzien van Zeer Stil Asfalt (ZSA). Het is de bedoeling de toekomstige rond weg om de nieuwbouwwijk Nieuw-West van dit type asfalt te voorzien. ZSA is ontwikkeld door Koninklijke Wegenbouw Stevin (KWS) voor toepassing binnen de bebouw de kom. Het is afgeleid van het Zeer Open Asfalt Beton (ZOAB), dat voor snelwegen wordt ge bruikt. De laagdikte van ZSA is echter veel klei ner: 25 millimeter. Daardoor zijn er geen speciale voorzieningen nodig voor de afwatering, zoals bij ZOAB. Het nieuwe asfalt zorgt ervoor dat het ver keerslawaai met vier decibel daalt, wat neerkomt op ongeveer een halvering van het geluid. Het Goese proefgedeelte met ZSA bevindt zich tussen het Tiendenplein en de Vogelwikkestraat. Het is een voorbode van het verlengen van de Ringbaan in de richting van het Marconigebied, waarvan de uitvoering voor eind van dit jaar op het programma staat. Aangezien de nieuwe wo ningen in Nieuw-West, met name in de Duizend- bladstraat, relatief dicht bij de doorgaande weg komen te liggen, wordt de Ringbaan daar voor zien van ZSA. „Daartoe hebben we onszelf ook verplicht in het bestemmingsplan", zegt A. Potter van de gemeente Goes. „Voor ons is het de eerste keer dat we het toepassen, maar in den lande zijn we zeker niet de eerste", aldus Potter. „De eerste ervaringen zijn in elk geval positief." Het fluisterasfalt heeft wel een nadeel: het is aan merkelijk duurder. Niet alleen de kosten van de aanleg zijn wat hoger dan bij conventioneel as falt, maar ook het onderhoud is intensiever. Van wege de open structuur moet het vaker worden schoongemaakt. Verder slijt ZSA sneller. De ver wachting is dat de levensduur uitkomt op onge veer tien jaar. door Luc Oqgel SINT-MAARTENSDIJK - De gemeente Tholen wil een krediet van 40.000 gulden beschikbaar stellen voor de herinrichting van het trapveld aan de Hoge- weg in Sint-Maartensdijk. Daarmee is de vestiging van een jongerenontmoetingsplek (JOP) op die plek van de baan. Het merendeel van de omwo nenden was daar op tegen. Het trapveld wordt als het ware in drie delen gesplitst. Het voet balgedeelte wordt verkleind. Naast het trapveld worden twee stenen cirkels aangelegd. Op de ene cirkel komt een basketbal- paal, op de andere een tafelten nistafel. Van het uitgegraven zand worden dijkjes aangelegd Die worden voorzien van een grasmat, zodat de jeugd er op kan zitten. Kosten De kosten van dit plan komen op ongeveer 45.000 gulden. Dat is inclusief de kosten voor het voeren van een artikel 19-pro- cedure op grond van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Die procedure is noodzakelijk, om dat het trapveld nu nog een agrarische bestemming heeft. In de investeringsplannen van de gemeente was al een bedrag van 40.000 gulden opgenomen voor de inrichting van speelwei den. De resterende vijfduizend gulden komt uit de post aan koop speeltoestellen van de be groting 2001. De bewoners hebben tijdens een inspraakavond in juni aangege ven zich in het herinrichtings plan te kunnen vinden, maar er werden toen nog wel enkele kanttekeningen gemaakt. Zo zouden zij onder meer graag zien dat de cirkels geasfalteerd worden in plaats van bestraat en dat er hoge bomen en bosjes worden geplant om het geluid op te vangen. Ook zouden de ballenvangers op het voetbal veld moeten worden aangepast. Volgens het college hebben die zaken echter weinig zin, omdat ze óf te duur zijn (asfalteren en aanpassen ballenvangers) óf geen nut hebben (beplanting). B en W willen voorkomen dat het beschikbare krediet te veel wordt overschreden. De kosten voor de herinrichting mogen geen gevolgen hebben voor an dere locaties. Het voorstel wordt op donder dag 6 september besproken tij dens de raadscommissie Alge meen Bestuur en Welzijn. Die vergadering begint om 19.30 in het gemeentehuis. RILLAND - De gemeente Reimerswaal wil het budget van de Stichting Peuterspeelzalen Reimerswaal tijdelijk verhogen, zodat de wachtlijst van peuterspeelzaal De Doordouwertjes in Rilland weggewerkt kan worden. Met het extra geld kan de speelzaal haar deuren elke week een dagdeel langer openen. Ook in maart werden de openingsuren al met een dagdeel uitgebreid, maar dat bleek niet voldoende om de hele wachtlijst weg te werken. NIEUWLAND - Een 63-jarige automobilist uit Reusel is gis terochtend gewond geraakt bij een botsing op de Nieuwland- seweg in Nieuw- en Sint Joosland. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis. De man kwam rond half elf de afrit van de A58 af en wilde ke ren op de Nieuwlandseweg. Daarbij gaf hij een 26-jarige be stuurder uit de gemeente Vlissingen geen voorrang. Beide voertuigen raakten beschadigd. VLISSINGEN - Bij een inhaalmanoeuvre op het Jaagpad in Vlissingen zijn gisterochtend drie bromfietsers en een fietser gevallen. De 33-jarige fietsster uit Middelburg is met onbe kende verwondingen naar het ziekenhuis in Vlissingen ge bracht. De Middelburgse reed omstreeks acht uur over het fietspad langs het Kanaal door Walcheren in de richting van Vlissingen. Achter haar naderde een 16-jarige Middelburger op zijn brommer. Gelijktijdig haalden ze een stel fietsers in. De Mid delburgse en de bromfietser raakten elkaar en kwamen ten val. Ook een 17-jarige jongen uit Middelburg die met zijn brommer uit de tegenovergestelde richting kwam, kwam ten val. Een passerende 55-jarige bromfietser uit Middelburg die hulp wilde bieden, viel eveneens. TERNEUZEN - Voorafgaand aan de zomervakantie brachten leerlingen van basisschool Op de Hoogte in Terneuzen 1230 gulden bijeen met een sponsorfietstocht. De opbrengst komt ten goede aan een actie voor weeskinderen in het Bosnische Mostar door de Franciscaner pater Luka. Maandag werd het bedrag tijdens de openingsviering van het schooljaar in de Emmauskerk symbolisch overhandigd via een cheque. AXEL - Het warme weer van de afgelopen week heeft veel mensen, op zoek naar verkoeling, naar de zwembaden gelokt. In het Axelse zwembad 't Plaatje en in 't Sasse Zwembad werd gisteren respectievelijk de 50.000e en de 35.000e bezoeker ge huldigd. De Axelse mevrouw W. van Alten en de Vlaamse L. Mereikel kregen taart, bloemen en een gezinsabonnement. VLISSINGEN - Bij een inbraak in een woning aan de Irislaan in Vlissingen is in de nacht van maandag op dinsdag voor dui zenden guldens aan spullen gestolen. De inbraak gebeurde toen de bewoners sliepen. Een videocamera, een computer, een rijbewijs en een portemonnee met daarin een paar dui zend gulden zijn gestolen. In dezelfde nacht is ingebroken in een woning aan de J. Israelstraat in Vlissingen. Ook hier slie pen de bewoners toen onbekenden een computerspel, twee cd's, een discman, een portemonnee en tientallen guldens weg door Rob Paardekam KRUININGEN - De gemeente raad van Reimerswaal ging gis teren akkoord met het woning bouwprogramma 2002-2006 en de daarbij behorende verdeling van het contingent. Wel werd er uitvoerig gediscussieerd over het eventueel niet doorgaan van de bouw van achttien senioren woningen op de locatie Zoete- weij in Yerseke. De komst van de woningen aan de Damstraat is door allerlei ju ridisch getouwtrek onzeker ge worden. Diverse raadsleden drongen er op aan dat het wo- ningbouwcontingent dat voor het project is gereserveerd niet naar een andere kern gaat. Vol gens A. Jumelet (ChristenUnie) moet de gemeente niet meer schuiven met het contingent, maar vasthouden aan de verde ling zoals die gisteren werd vastgesteld. Dat vond A. van Stee (SGP) ook. De gisteren vastgestelde verde ling houdt in dat zestig procent van het contingent - het aantal woningen dat de gemeente mag bouwen - evenredig over de ker nen wordt verdeeld; de rest' dient als zogeheten strategische reserve die 'vraaggericht' kan worden ingezet. De economi sche plus - vijftien woningen extra per jaar die de gemeente mag bouwen - wordt verdeeld over de vier grote kernen: Krui- ningen, Yerseke, Rilland en Krabbendijke. Wethouder M. van Overloop gaf aan dat er elk jaar opnieuw wordt gekeken naar de vraag in de kernen. „Als er ergens een project uitvalt, moet je bekijken waar de vraag naar contingent het grootst is." Daarmee ging hij min of meer mee met het stand punt van P. Koeman (CDA). Die zei dat het contingent daar moet worden ingezet waar de vraag het grootst is.Laten we nu eens niet plaatselijk, maar Reimers- waals denken." VVD-raadslid M, van der Mey- den liet weten dat ze de senio renappartementen zoals die er aan de Damstraat zouden moe ten komen niet echt fraai vindt. „Ik zou het niet erg vinden als er in plaats van die woningen, er gens anders in Yerseke senio renappartementen zouden ko men." Daar sprong Jumelet nog even op in. Hij vindt dat er hoe dan ook seniorenwoningen in Yerseke moeten komen, ook als het plan Damstraat niet door gaat. „Streeft de gemeente daar ook naar", vroeg hij aan de wet houder. Die beantwoorde dat met een volmondig ja. door Rob Paardekam KRUININGEN - De plannen om het Reimerswaalse vrijwilli- gersservicepunt in de Kruining- se bibliotheek te vestigen, zijn in een vergevorderd stadium. In een gemeentelijke notitie wordt de samenwerking van de bieb en het servicepunt nauwkeurig be schreven. Het servicepunt is een jaar gele den begonnen om praktische ondersteuning te bieden aan vrijwilligers. Gemeenteambte naar M. Bakx staat ze met raad en daad bij. Ook de vrijwilli- gersvacaturebank valt onder de paraplu van het servicepunt. Verder kunnen verenigingen en vrijwilligers er onder meer te recht voor het raadplegen van internet en het maken van ko pieën. Het punt is nu nog gevestigd in het gemeentehuis. Vestiging in de bibliotheek zou laagdrempe- liger zijn. Uit de notitie blijkt dat mede werkers van het servicepunt en de bibliotheek in gesprekken nader tot elkaar zijn gekomen. Beiden denken dat ze elkaar op termijn kunnen versterken door deskundigheid gezamenlijk te benutten Wel is afgesproken dat het karakter van beide orga nisaties behouden moet blijven. Dat laatste gebeurt onder meer door verschillende openingstij den. In de notitie wordt voorge steld het servicepunt op maan dag- dinsdag- en woensdag ochtend open te stellen en op donderdag de hele dag. In die uren is de bibliotheek gesloten. Na een half jaar wordt geëvalu eerd of deze openingsuren werkbaar zijn. De gemeente en de SOBR voeren deze week nog een gesprek met elkaar. De notitie staat op de agenda van de commissie welzijn, die dinsdag 4 september vanaf 20.00 uur vergadert in het ge meentehuis in Kruiningen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 24