Toppers Rabo niet in Ronde Leo Kayser moet stoppen Kalun Yu verder op Universiade Zwemsters Vink en De Ridder goed op dreef in Oosterhout Derde plaats motorracer Slabbekoorn 3 1 Jan Raas stuurt talenten Kappendijk/Scheerders winnaars Bosse Pielen Hoek oefent tegen Lokeren Kreekloop op woensdag uitslagen agenda dinsdag 28 augustus 2001 I door Frits Bakker VLISSINGEN - Michael Boo- gerd en Erik Dekker komen op zaterdag 8 september niet naar de Delta Profronde. De ploeg leiding van de Rabobank heeft gisteren aan de vooravond van I de Ronde van Nederland een ploeg van acht voornamelijk I jonge renners aangewezen die de Zeeuwse prof koers zullen rij- I den. Steven de Jong is de kop man van deze ploeg. Bobbie i Traksel rijdt voor het eerst na I zijn herstelperiode weer een grote wedstrijd. Teammanager Jan Raas be- treurt dat de beste Rabo-ren- ners niet kunnen verschijnen in I de Zeeuwse ronde.,Dat heeft te maken met andere wedstrijden die we rijden. Er gaat een ploeg van ons naar de Ronde van Spanje en op de dag na de Zeeuwse prof ronde rijden Erik Dekker en Mare Wauters de koppeltijdrit in de Grote Prijs EddyMerckx." De ploeg van Rabobank bestaat nu uit Coen Boerman, Marcel Duijn, Mathew Hayman, Ste ven de Jongh, Gerben Löwik, Sven Nijs, Bobbie Traksel en Aart Vierhouten. Johan Museeuw en Servais Knaven zijn in de Zeeuwse ron de de toppers in de ploeg van Domo-Farm Frites. Ploegleider Mare Sergeant beslist deze week in de Ronde van Neder land hoe de ploeg er verder uit ziet. Zeker is wel dat Max van Hees wijk en Wilfried Peeters zullen starten, het team wordt verder aangevuld met jonge renners als Orvalho en Steeg- mans. De Lotto-ploeg heeft ook nog geen definitieve samenstelling. Jeroen Blijlevens komt vrijwel zeker naar Zeeland. Mario Aerts, die zijn onderhandelin gen met Telekom heeft zien af ketsen, is wel geselecteerd, maar nog niet zeker. De beste Lotto-man in het Kampioen schap van Zürich (negende) rijdt volgende week de Grote Prijs van Plouay en met Paul van Hyfte een dag later de Grote Prijs Eddy Merckx. Ploegleider Walter Planckaert: Jo Planckaert is kopman in de Cofidis-ploeg, die Philippe Gaumont moet thuislaten. De Franse sprinter is na zijn val in Parijs-Roubaix nog altijd niet hersteld. Ook bij Mercuiy-Via tel is nog onzekerheid over deel name. Jans Koerts zegt bijvoor beeld: „Niemand bij ons weet wat hij gaat rijden in de komen de weken. Ik hoor het wel van de ploegleiding." Peter van Pete- gem rijdt deze week wel de Ron de van Nederland, maar heeft in zijn programma niet de Delta Profronde opgenomen. Leon van Bon, vorig jaar de winnaar in Goes, wacht ook de verdere ontwikkelingen in de ploeg af. Uitwisseling Lieu we Riemstra, voorzitter van de Delta Profronde, heeft achttien ploegen op zijn deelne merslijst staan. „We zijn bezig om samen met de organisatoren van de Grote Prijs Eddy Merckx nog tot een uitwisseling te ko men. De Lampre-ploeg is een van de ploegen die we ook graag willen." De zeventien ploegen die zijn gecontracteerd: Landbouwcre- dit, Bankgiroloterij-Batavus, Cofidis, Team Fakta, Zetelhal len, Flanders, Collstrop Pal mans, Lotto Adeceo, Rabobank, Axa WZ, CSC Tiscali, Ville de Charleroi, Domo-Farm Frites, Wustenrot ZWZ, Mercury Via tel, Comnet en het uit Slovenië afkomstige Krka Telekom. door Raymond de Frel VOGELWAARDE - Dennie Cappendijk en Laurens Scheer ders hebben op het Bosse Pie- lentoernooi in Vogelwaarde aan de verwachtingen voldaan. De als eerste geplaatste Cl-tennis- sers waren in een aantrekkelijke partij te sterk voor Youri Loons- tijn en René van Gassen. De uit Vogelwaarde afkomstige Cappendijk en de Kloosterzan- denaar Scheerders overklasten hun opponenten in de eerste set (6-3), maar zakten daarna ver terug. De IJzendijkenaar Loon- stijn en de in Ossenisse woon achtige Van Gassen kwamen met 6-3 knap terug in de wed strijd. Daarna schakelden Cap pendijk en Scheerders een tand- HOEK - Zaterdag-hoofdklasser Hoek speelt vanavond de laatste oefenwedstrijd in de voorberei ding op de competitie. De ploeg van trainer Angelo Nijskens ontvangt om 19.30 uur de eerste selectie van de Belgische eerste klasser Sporting Lokeren. Veel spelers van Hoek, waaron der Bart Poppe, Stefan Saey en Musa Kanu (en trainer Angelo Nijskens en manager Patrick Naudts) speelden in het verle den bij de huidige nummer der tien van de Belgische competi tie. Lokeren verloor afgelopen weekeinde met 2-1 van Een dracht Aalst en kent met één punt uit de eerste drie competi tieduels een slechte seizoen start. De oefenwedstrijd geldt voor Lokeren als voorbereiding op het treffen van aanstaande zondag met koploper AA Gent. TERNEUZEN - Atletiekver eniging Scheldesport uit Ter- neuzen houdt woensdag de jaarlijkse Kreekloop. Dit is in tegenstelling tot de aan kondiging in de kalender van de KNAU afdeling Zeeland, waar in wordt vermeld dat deze wordt gehouden op zaterdag 25 augus tus. De Kreekloop is een trimloop in de omgeving van de Otheense Kreek in Terneuzen met start en finish op de atletiekbaan van het Zuidersportpark. De start is om 19.00 uur. je bij. Dat leverde een 6-2- setwinst en eindzege op. Het duo Sjacko de Braai en Pa trick Baumgarte en het koppel Koen van den Berg en Björn Obrie trakteerden het publiek op een zinderende partij. Waar Terneuzenaar De Braai en Axe laar Baumgarte zich voortdu rend aanvallend heten gelden, wisselde het Sasse duo Van den Berg en Obrie constant van aan vallende of defensieve strijd wijze. Van den Berg en Obrie leken na de eerste set de beste papieren voor de eindoverwinning in het C2-dubbelspel te hebben (6-2), maar kregen in de tweede set met 7-5 een forse tik uitgedeeld. Die klap kwamen ze niet meer te boven. De Braai en Baumgarte pakten met 6-2 de derde en be slissende set. De Braai kwam ook in de finale van het gemengd C2-dubbel- spel in actie. Samen met plaats- genote Isabella van Damme troffen zij het uit Koewacht af komstige tweetal Machteld Kips en Erwin van Regenmor tel. De Braai en Van Damme moesten met 6-4 6-4 hun meer dere erkennen in Kips en Van Regenmortel. Van Damme won samen met Elsa van Silfhout wel de vrouwen dubbel C2-pou le. In de mannen Dl-dubbel finale hadden'Ko de Jonge en Walter Boender uit Terneuzen niets in te brengen tegen Patrick Baumgarte en Robert de Meyer. De Jonge en Boender scoorden slechts één game: 6-1 6-0. Jan Ivens en Ben Kint sleepten de eindzege in het mannen C-dub- belspel voor 35+ers binnen. De Kloosterzandenaren deden dit ten koste van het duo Fraanje- /Hamelink: 6-4 6-4. Stanny Vink en Ferdie Lambert hadden in hun woonplaats niet al te veel moeite met plaatsgenoten Adri van Dijk en Frans Piessens. Vink en Lambert pakten met 6-2 6-4 de overwinning in het man nen Dl 35+-dubbelspel. In de finale van het gemengd dubbelspel voor 35+ers stonden de echtgenoten Rinus en Wies van der Starre tegenover elkaar. Wies van der Starre trok samen met dubbelpartner De Schep per aan het langste eind: 6-4 6-2. Maaike van Beest en Annemiek Hermans hadden het in de vrou wen Dl-dubbelfinale zwaar te gen Miriam Meerman en Moni ca Borghouts. De eerste set was na een tiebreak voor het in Vo gelwaarde woonachtige duo Meerman en Borghouts. De tweede set werd met 7-5 in het voordeel van Meerman en Borghouts beslist. van onze sportredactie PEKING - Tafeltennisser Kalun Yu is in het individuele toernooi van de Universi- ade doorgedrongen tot de beste 32 spelers. De Middelburger, die meteen tot het hoofdtoernooi was toegelaten, versloeg in Peking in de eerste ronde de Griek Lago- giannis met 3-0. Yu stuit nu op de Japanner Kiho, de num mer 118 van de wereld. Yu bivakkeert zelf rond de 250e plaats. In het dubbelspel plaatste Yu zich bij de beste zestien. Hij versloeg samen met Limburger Daan Sliepen het Egyptische koppel Amed Aly Salh/Amaed Mosalhy met 2-1. Vandaag stuiten Yu en Sliepen op het als tweede ge plaatste dubbel Peng Leung/Chang Yen- Shu uit Taiwan. Voor atlete Anjolie Wisse uit 's-Heer Hendrikskinderen begint het toernooi pas vandaag. Zij komt uit in de series van de 1500 meter. De judoka's hebben de Universiade afge sloten met zilver in het landentoernooi. De mannenploeg verloor gisteren in de fi nale met 3-2 van Rusland. De vrouwen- ploeg werd na nederlagen tegen China (2- 3) en in de herkansing tegen Zuid-Korea (2-3) al vroeg kansloos. Toch bracht Oran je een sterk vijftal bij de vrouwen op de ta- tami: Van Gurp, Meijer, Vriezema, Bosch en Zwiers. De Goese Jessica van der Spil bleef aan de kant. Met het zilver veroverde de judoploeg op de Universiade 4 medailles: goud voor Dennis van der Geest, zilver voor Claudia Zwiers en de mannenploeg en brons voor Edith Bosch. Het Nederlandse vrouwenelftal haalde gisteren een geweldige stunt uit. Oranje versloeg China, de nummer twee van de wereld, in de kwartfinale van de Universi ade na strafschoppen (4-3). In de halve fi nale stuit de ploeg op Zuid-Korea. door Barry van der Hooft VLISSINGEN De definitieve beslis sing is' eigenlijk nog niet genomen, maar voor zichzelf weet hij het al. Leo Kayser stopt per direct met voetbal len. Hij wordt onophoudelijk gehin derd door een combinatie van slepen de blessures aan zijn knie en kuiten. „Ik had het ook liever anders gezien", zegt de 34-jarige verdediger van Ter neuzen. „Want het zou mijn laatste seizoen worden en dat wilde ik goed afsluiten." De oudste van de gebroeders Kayser had ook vorig seizoen al last van de blessures, maar hij wilde dit seizoen in de hoofdklasse nog één keer alles op alles zetten. In de voorbereiding trainde en speelde hij ook enige tijd mee, maar vooral een blessure aan de linkerkuit begon hem parten te spe len. „Mijn knie is nog altijd niet honderd procent", weet Leo Kayser. „Het was niet optimaal, maar daar kon ik wel mee spelen. Maar het lukte niet om mijn linkerkuit weer in orde te krij gen. De kuitspier scheurde namelijk steeds af." Littekenweefsel Kayser vervolgt: „Ik ben vorige week in Terneuzen bij dokter Oosterbosch geweest. Hij vertelde me dat er eigen lijk niets meer aan te doen was, want er zit onder andere littekenweefsel en daardoor slaat die kuit steeds vast. Ik ging bijvoorbeeld vorige week even hardlopen. Zes minuten maar, maai er zat meteen een harde bal in die kuit, Het gaat dus niet meer en ik heb geen zin om er bij Terneuzen gewoon bij te hangen." Toch is zijn vertrek bij de club nog niet helemaal definitief, want Ter- neuzen-voorzitter Eddy Dobbeleir wil nog een gesprek met hem. De voorzitter heeft daar na al die jaren natuurlijk recht op. Maar ik heb wel al gezegd dat ze geen functie voor me moeten creëren. Want dat zou dan voor driekwart jaar zijn en dat heeft volgens mij ook geen zin." Leo Kayser: „Het gaat niet meer en ik heb geen zin om er bij Terneuzen gewoon bij te han gen." foto Charles Strijd van onze sportredactie OOSTERHOUT - In het Wilhel- minakanaal te Oosterhout werd de huidige Nederlandse zwem- top geconfronteerd met de deel name van de sterke Belgische langebaanselectie. Dat had ook gevolgen voor de Zeeuwse af vaardiging. Alleen Daisy de Ridder en Linda Vink van zwemvereniging Koe wacht trokken zich niets van de zuiderburen aan. De Ridder fi nishte op het onderdeel vrije slag op een meer dan voortreffe lijke zevende plaats. Linda Vink kreeg op de schoolslag opnieuw te maken met een Astrid Koert, die het initiatief geheel aan haar opdrong. Koert, ziek teruggeko men van vakantie in Grieken land, had nog wel kracht en techniek genoeg om de eind sprint te winnen door Henk de Winter TOLBERT - Arno Slabbekoorn blijft in goe de vorm. De motorcoureur uit 's-Heer Abts- kerke reed op het stratencircuit in Tolbert naar de derde plaats in de Stocksport klas se. Slabbekoorn staat, met nog twee races te gaan in het Nederlands kampioenschap, op de derde plaats in de tussenstand van het NK Stocksport. „Het gaat de laatste races prima", vindt Slabbekoorn zelfDe motorracer wist de af gelopen vier wedstrijden van een zesde naar een inmiddels stevige derde plaats in de ranglijst op te klimmen. Slabbekoorn: „Ik kwam in Tolbert op winnaar Bert Klomp makers en de Belg Wim van Achter (tweede in de race) topsnelheid te kort. Ik heb daar om maar gekozen voor een podiumplaats en het scoren van zoveel mogelijk punten, in plaats van een valpartij te riskeren en met lege handen naar huis te moeten." Er zijn voor het NK in de Stocksport-klasse nog twee races te rijden, een in Hengelo en een in Assen. De Belg Van Achter staat met 142 punten dik aan de leiding en kan de titel bijna niet meer ontgaan. Bert Klompma- Een sterk veld zwemmers op het onderdeel schoolslag zorgde er voor dat Ruud Pieterse pas als achtste finishte. Op de vrije slag verdween ook Jarbas in den Bosch naar de voor hem onge bruikelijke achttiende plaats. Met een groep van tachtig man is het bij de start heel moeilijk om weg te komen en dan moet je een beetje geluk hebben Dat had In de Bosch deze keer niet. Bij de junioren 2 moest Marinka Bil opnieuw de eer laten aan de in de eindsprint iets snellere Lenneke van Schaik uit Leiden. Michiel Soolsma moest in de eindsprint genoegen nemen met de overigens goede derde plaats. Bij de junioren 1 versloeg Car men de Ridder de Vlissingse Ta- marah Loppies om de tweede plaats. Bij de jongens moest ook haar broer Niek met de tweede plaats genoegen nemen. Schietingen kers staat tweede met 104 punten Slabbe koorn heeft 96 punten. „De tweede plaats ligt binnen mijn bereik en daar ga ik in de komende twee races voor. Ik moet in Henge lo gewoon zien te winnen", vindt Slabbe koorn. In de 125cc-klasse kwam Johan Fredriks uit 's-Heerenhoek ten val. Fredriks zakte door een schakelfout van de zeventiende plaats naar de 21e plaats en probeerde dat weer goed te maken. In zijn ijver kwam hij ver volgens ten val. Fredriks staat in de tussen stand op een zeventiende plaats in de 125cc klasse. St Sebastiaan Kloetinge Wip 1; 1e Hoofdvogel: J. Vermeule (Edele Hand boog), 2e Hoofdvogel: C. van 't Westein de (Gilze-Rijen), Ie Zijvogel: H Koens (Zeelandia), 2e Zijvogel: P. Maat (Doel naar Hoger). 3e Zijvogel: J Doene (Victo ria), 4e Zijvogel: Loting, 1e Kal: R Klippel (Doel naar Hoger), 2e Kal: J. Remijnse (Zorgvlied), 3e Kal: P. Oosthoek (Vrije Schutters), 4e Kal P Maat (Doel naar Ho ger). Jacoba van Beieren Goes. Wip 1; 1e Hoofdvogel: H. Koens (Zeelandia), 2e Hoofdvogel: H. Koens (Zeelandia), 3e Hoofdvogel: C. den Belg (Rijkevorsel), 1e Zijvogel: H. Koens (Zeelandia), 2e Zijvo gel: P. Nagelkerke (Eensgezindheid), 3e Zijvogel: D. Verdonk (Jac.van Beieren), 4e Zijvogel. M J. Verdonk (Concordia), 5e Zijvogel: J. de Jonge (ADLM), 6e Zij vogel M. de Jonge (Soranus II), 1e Kal: M. de Jonge (Soranus II), 2e Kal: C. den Belg (Rijkevorsel), M. C. Verdonk (Con cordia), 4e Kal. H. Eist (Zorgvlied), 5e Kal: D. Verdonk (Jac. van Beieren), 6e Kal: H. Eist (Zorgvlied). Meeste kleine vogels: M. Verdonk (Jac, van Beieren), 4 st. Zeeuws kampioenschap doelschieten Ovezande. Klasse recurve: 1e Frank Rentmeester (UNO Ovezande) 781 pnt, 2e Joan Koole (Ravenstein, Kloetinge) 772 pnt, 3e Lau Rentmeester (UNO Ovezande) 740 pnt, 4e Boy Sekewael (d'Eendracht, Vlissingen) 728 pnt, 5e Gerrie Smitskamp (Ravenstein, Kloetin ge) 696 pnt, Jan Eickenboom (d'Een dracht, Vlissingen) 695 pnt, Bob Glerum (St. Sebastiaan, Yerseke) 695 pnt, 8e Rob Beukema (St. Sebastiaan, Yerseke) 681 pnt, 9e Peter Rietveld (d'Eendracht, Vlis singen) 675 pnt, 10e Peter Versluis (d'Eendracht, Vlissingen) 673 pnt. Klasse compound: 1e Nona Lindenberg (St. Se bastiaan, Yerseke), 816 pnt, 2e Etienne Renne (d'Eendracht, Vlissingen) 816 pnt, 3e Rinus Kriekaard (St. Sebastiaan, Yers eke) 798 pnt, 4e Jaap Rentmeester (UNO, Ovezande) 798 pnt, 5e Eddie Geelhoed (UNO, Ovezande) 784 pnt, 6e Louis Mor- auw (d'Eendracht, Vlissingen) 776 pnt, 7e Irma Morauw (d'Eendracht, Vlissin gen) 761 pnt, 8e Cees Oreel (Ravenstein, Kloetinge) 761 pnt, 9e Eddie Inghels (St. Sebastiaan, Yerseke) 757 pnt, 10e Ed Hertzberg (UNO, Ovezande) 740 pnt. Klasse junioren recurve: Ie J. Koole (Ra venstein). Klasse junioren compound: 1e F. Smitskamp (Ravenstein). Klasse da mes recurve; 1e G. Eickenboom (d'Een dracht), 2e A. van Gemst (d'Eendracht), 3e M. Glerum (St. Sebastiaan). Klasse da mes compound: 1e I. Lindenburg (St. Se bastiaan), 2e I. Morauw (d'Eendracht). Klasse heren recurve: Ie F. Rentmeester (UNO), 2e B Sekewael (d'Eendracht), 3e G. Smitskamp (Ravenstein). Klasse he ren veteraan curve: 1e L. Rentmeester (UNO), 2e R. Kriekaard (d'Eendracht), 3e B. Glerum (St. Sebastiaan). Klasse heren compound: 1e E Rennes (d'Eendracht), 2e R. Kriekaard (St. Sebastiaan), 3e E. Geelhoed (UNO) Klasse heren veteraan compound: 1e E. Ingels (St. Sebastiaan). 2eE. Hertzberger (UNO), 3e J Hollestelle (St. Sebastiaan). Sportprijsvragen Lucky day: 2 -16 -17 - 22 - 23 - 27 - 34 - 36 - 38-41-43-51-52-53-58-61-62-64-68- 72. Lotto. Jackpot: f. 10 500.000, geen win naar; hoofdprijs: f 1.000.000, geen win naar; tweede prijs: f 150.000,1 winnaar; derde prijs: f. 100 000, geen winnaar; vierde prijs: f. 1500, 14 winnaars; vijfde prijs; f. 1000,42 winnaars. Euroloterij. Zes cijfers goed f. 440 742,1 winnaar; laatste vijf goed-f 11.018,50, 1 winnaar- laatste vier goed: f 1101.80,17 winnaars, laatste drie goed: f. 110,10.162 winnaars, laatste twee goed: f. 11.00, 1684 winnaars; laatste goed: f. 2,20, 15 649 winnaars. Toto-13 Eerste prijs, 13 wedstrijden goed* geen winnaar, tweede prijs, 12 goed 4 winnaars, ieder bruto f. 2053,40; derde prijs, 11 goed: 70winnaars, iederf 293,30. Tennis New York. US Open, 19,5 miljoen gul den Vrouwen, eerste ronde* Oremans (Ned) - Gubacsi (Hon) 6-4 4-6 6-3, Hingis (Zwi/1) - Granville (VSt) 6-2 6-0, Daven port (VSt/3) - Glass (Dui) 6-2 6-3, Hénin (Bel/6) - Irvin (VSt) 6-3 6-3, Rittner (Dui) - Frazier (VSt/29) 6-1 6-2, Vavrinec (Zwi) - Torrens (Spa/312-6 6-16-1, Likhovtseva (Rus/21) - Perebiynis (Oek) 4-6 7-6 6-1, Montolio (Spa/27) - Pizzichini (Ita) 6-1 6-7 6-1, Sanchez-Vicario (Spa/20) - Mandula (Hon) 6-3 3-6 7-6, Schnyder (Zwi- De Los Rios (Par) 6-4 6-1, Sugiyama (Jap) - Car- gill (VSt) 7-6 6-3, Majoli (Kro) - Panova (Rus) 6-1 6-1, Daniilidou (Gri) - Kiu (VSt) 6-3 6-3, McQuillan (Aus) - Tanasugarn (Tha) 6-3 7-5, Krasnoroutskaya (Rus) - Craybas (VSt) 7-5 6-3, Poetsjek (WRu) - Kremer (Lux) 6-0 6-2, Carlsson (Zwe) - Llagostera (Spa) 6-0 6-4. Mannen, eerste ronde: Rafter (Aus/6) - Bryan (VSt) 7-66-37-5, Lapentti (Ecu/26) - Chang (VSt) 6-2 6-4 6-4, Schüttler (Dui) - Kiefer (Dui/29) 5-7 6-4 1-0 opgave, San- toro F ra/21- Larsson (Zwe) 7-5 6-4 6-77- 6, Christophe Rochus (Bel) - Bruguera (Spa) 3-6 6-4 6-3 6-4, Meligeni (Bra) - Da- videnko (Rus) 2-6 6-2 6-3 6-4, Sanguinetti (Ita) - Srichaphan (Tha) 6-4 6-4 6-1Malis- se (Bel) - Carlsen (Den) 6-1 4-63-62-1 op gave, Delgado (Par) - Diaz (Spa) 4-6 6-3 6- 4 6-3. Universiade Atletiek. Mannen, finale 10.000 meter. 1. Kanyi (Ken) 28.27,42, 2. Caceres (Spa) 28.43,63,3. Tokumoto (Jap) 28.47,34,11. Raymaekers 30.59,75 100 m, eerste ronde: Ungerer 10,40, Spier 10,49, tweede ronde: Ungerer 10,50, Spier 10,54. Ungerer naar halve fi nales, Spier uitgeschakeld. 400 m, eerste ronde Hagen 48,41, Keus 49,40, tweede ronde; Hagen 47,73, Keus 48,76 Hagen en Keus uitgeschakeld. 110 m h, eerste ronde: Van der Westen 13,75, tweede ronde: Van der Western 13,99, uitgeschakeld. Vrouwen, finale kogelstoten: 1. Cumba (Cub) 18,90 m, 2. Lee Myung-Sun (ZKo) 18,79,3. Zakowicz (Pol) 18,31, 5. Koeman 18,14.100 m, eer ste ronde: Poelman 11,59, tweede ronde: Poelman 11,65. Poelman naar halve fina les. 400 m, eerste ronde: Visschers 55,32, uitgeschakeld. 100 m h, eerste ronde: Vis 13,38, tweede ronde: Vis 13,82. Vis uitge schakeld. Basketbal. Vrouwen, kwartfinaleronde, groep F: Nederland - Canada 61-76 (32- 38). Topscorers Nederland: Nieuwveen 21, Huitzing 11. Judo. Landentoernooi. Mannen, eerste ronde: bye. Tweede ronde: Nederland - Polen 3-1, winst: Van Dijk, Meijer, Dennis van der Geest; verlies: Tabacznik; gelijk: Mastenbroek. Kwartfinale: Nederland - Oekraïne 3-2, winst: Van Dijk, Meijer, Dennis van der Geest; verlies: Tabacznik, Mastenbroek. Halve finale: Nederland - Japan 3-2, winst: Van Dijk, Meijer, Mas tenbroek; verlies: Tabacznik; opgave: Dennis van der Geest, Finale: Nederland - Rusland 2-3, winst: Meijer, Tabacznik; verlies: Van Dijk, Mastenbroek, Elco van der Geest. Vrouwen, eerste ronde bye. Tweede ron de. Nederland - China 2-3, winst: Vrieze ma, Zwiers; verlies: Van Gurp, Meijer, Bosch. Herkansing: Nederland - Zuid-Ko rea 2-3, winst: Vriezema, Bosch; verlies: Van Gurp; gelijk; Zwiers, opgave: Meijer. Tafeltennis Mannen, enkel eerste ron de: Yu (Ned) - Lagogiannis (Gri) 21-1821- 17 21-9, Dubbel, tweede ronde: Yu/Slie- pen - Aly Salh/Mosalhy (Egy) 14-21 21-7 21-18. Voetbal. Vrouwen, kwartfinale: Neder land -China 1-1 (0-1). Nederland wint na strafschoppen (4-3). 45. Pu Wei 0-1 (straf schop), 81. Zijlstra 1-1. Toeschouwers: 1500. Strafschoppenserie: China 1-0, Tromp 1-1 China mist, Delies 1-2, China 2-2, Burger 2-3, China mist, Griffioen mist, China 3-3, Louwaars 3-4. Nederland woensdag in halve finale te gen Zuid-Korea. Waterpolo. Mannen, groep B Nederland - Rusland 5-10 (2-6 0-2 2-0 1-2). Doelpun ten Nederland: Kramer, Boot, Boom, Scheffer, Visscher. Nederland na vijf van de zes wedstrijden derde in de poule achter Rusland en Ita lië. Zwemmen. Vrouwen, finale 50 m rug: 6. Suze Valen 29,86. finale 50 m school: 6. Nienke Valen 32,99. Zwemmen Langebaanwedstrijd van Oosterhout. Mannen, 1000 meter schoolslag mas ters: 45+: 4. Rens Pieterse (ZCK). 1000 meter vrije slag 13 jaar en jonger: 2. Niek de Ridder (ZCK). 1000 meter vrije slag 15 jaar en jonger: 3. Michiel Soolsma (STV), 9. Kaj Scholt (STV), 12. Flavio in den Bosch (ZCK), 20. Jeroen van Gastel (OND 3000 meer vrije slag all—in (78 deelne mers): 18. Jarbas in den Bosch (ZCK), 26. Tom Pieterse (ZCK), 31. Tonny Koekkoek (ZCK), 36. Jeroen Dellebeke (STV), 37. Mark Schuuring (STV). 3000 meter schoolslag all—In: 8. Ruud Pieterse (ZCK), 11Martijn Verbist (ZCK). Vrouwen, 1000 meter schoolslag mas ters 45+: 2. Ingrid van Assche (SCH). 500 meter vrije slag 11 jaar en jonger: 18. Lie- ke Bezemer (SCH) 1000 meter vrije slag 13 jaar en jonger: 2. Carmen de Ridder (ZCK), 3 Tamarah Loppies (STV), 4. Stéphanie Rombout (ZCK), 12. Manon Knuist (STV) 28. Michelle de Hamer (ZCK 1000 meter vrije slag 15 jaar en jonger 2 Marinka Bil (STV), 5. Petra Vink (ZCK), 8. Christel van de Guchte (STV). 3000 me ter vrije slag all—in (42 deelnemers) 7. Daisy de Ridder (ZCK), 21. Sabine van Waes (ZCK). 3000 meter schoolslag all- -ïn: 2 Linda Vink (ZCK). Tennis Theelen Van der Weele viersterren A- toernooi. Kwalificatieronde. Aanvang: 10.00 uur. Locatie: Itc de Schelde, Van Woelderenlaan in Vlissingen. Voetbal Districtsbeker Poule 1. Patrijzen-Kapel- le, Apollo'69-Arnemuiden. Poule2: Oost- kapelle-Bevelanders, Serooskerke-'s- Heer Arendskerke. Poule 3: SSV'65-Dau- wendaele, Bruse Boys-GPC. Poule 4: Kruiningen-Goes, Zaamslag-Clinge Poule 5. De Meeuwen-Heinkenszand, ZSC'62-Rillandia. Poule 6: Breskens- Tern. Boys, HVV24-AZVV. Poule 7 VCK- RCS, Veere-Nieuwdorp (19.45). Poule 8: Yerseke-Zierikee, Zeelandia/Middel- burg-Nieuwland Poule 9: Borssele-DFS, Brouwershaven-Duiveland. Poule 10 Cadzand-Aardenburg, Graauw-Axel. Poule 11- Mevo-Krabbendijke, WIK'57- Colijnspl. Boys. Poule 12: Koewacht- Biervliet. Poule 13: Jong Ambon-Hoede- kenskerke, Oostburg-Hoofdplaat. Poule 15: Lewed. Boys-MZVC, Schoondijke- Hontenisse. Poule 16: Luctor'88-SDO'63. IJzendijke-Hulsterloo. Poule 17: SKN- WK-Ouwerkerk, Sluïs-Spui Poule 18: Wemeldinge-Renesse. Poule 19* Wis- senkerke-Robur, Vogelwaarde-Sluiskil Poule20: Volharding-Wolfaartsdijk, Zee land Sport-Vlissingen. Poule 21; Hansw Boys-Walcheren, De Noormannen- Domburg Poule 24: Roosendaal-Seolto (19.30), Noad'67-Grenswachters. Poule 25: Steenbergen-Tholense Boys, ZPR'84-Gastel. Poule 26: WHS-Rood Wit W. (19.30), Unitas'30-WC'68. Poule 32: Stavenisse-NVS, Kaaise Boys-Vivoo. Poule 33: Vosmeer-Smerdiek, Meto- TPO. Poule 34: Zwaluwe-SPS, MOC'17- Noordhoek (19.30). C-junioren, poule 101: Bruse Boys-DFS (18.45). Poule 107: Heinkenszand-We- meldinge (18.45). Indien niet anders vermeld, aanvang 18.45. Vriendschappelijk. RIA W.-Terneuzen. Aanvang: 1900 uur. foto E PA Jeroen Blijlevens (rechts) staat vrijwel zeker aan de start van de Delta Profronde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 67