RIA W is huizenhoog favoriet VV/1 Mutsaars al 22 jaar sluitpost Corn Boys Voorzitter Pleunis ziet kansen voor Steen in Brabantse klasse tattoo van... dinsdag 28 augustus 2001 Tan Mutsaars is aan zijn twee- d de voetballeven bezig. Maar I de 48-jarige Corn Boys-doel- mams nog steeds bloedfana- tiek. Al 22 jaar verdedigt hij het doel van de maisjongens uit Sas van Gent. En Mutsaars is on danks zijn leeftijd beslist niet van plan om zich door de op de j loer liggende jongeren zonder slag of stoot van onder de lat te I laten verdringen Met de jeugdigen Mitrail Gille- sen en Tom de Klerk strijdt Jan Mutsaars in de voorbereiding om de gunst van trainer Jean Pierre Hubregsen. „Ik heb er geen enkele moeite mee dat de seizoen weer eens in de strijd om promotie. En ook nu ging het weer bijna mis. Mutsaars: „Een minuut voor het einde maakten we tegen Renesse de 1-0. Dat was voldoende voor promotie. Maar direct na de aftrap stond het al 1-1. Daarmee eindigende we op de vijfde plaats in de vijf de klasse. Weg promotie dus. Maar uiteindelijk zijn we door de versoepelde regeling samen met Philippine alsnog gepromo veerd." Mutsaars geeft toe dat de ver sterkte promotie een nivellering van het niveau van de vierde klasse betekent. „Die nivelle ring heeft zich in Zeeuws- trainer de jeugd een kans geeft. Maar om me uit de goal te krij gen moeten ze eerst nog maar eens bewijzen dat ze beter zijn dan ik", zegt Mutsaars. De Brabander kwam 22 jaar ge leden als betonvlechter aan de Sluizen in Terneuzen werken. Hij vroeg overschrijving van Madese Boys naar Corn Boys en is de club al die jaren trouw ge bleven. Jaren waarin het voet- baldier Mutsaars veelal werd geconfronteerd met degradatie voetbal. Moeiteloos herinnert hij zich één van de weinige hoogtepun ten: het kampioenschap en pro motie naar de vierde klas tien jaar geleden. Jan Mutsaars: „En toen ging het nog bijna mis. Het was in een beslissingswedstrijd tegen Zeeland Sport. Pas in de laatste minuut maakte Martin Dhaene 1-0." Het verblijf in de vierde klasse duurde slechts twee jaar. Na ja ren in de onderste regionen mengde Corn Boys zich vorig Vlaanderen tien jaar geleden al ingezet. De moeite waarmee HW zich weet te handhaven in de derde klasse, is daar een voorbeeld van. Een nivellering die ook door de KNVB in de hand wordt gewerkt, door de rechtstreekse degradatie van twee teams uit de vierde klasse. Natuurlijk zijn wij enorm blij met de promotie. Maar ik be grijp ook het ongenoegen van Vogelwaarde en Luctor. Waar om geen nacompetitie met de ploegen uit de vijfde klasse die voor de extra promotie in aan merking kwamen. Mutsaars schat zijn team in als een goede middenmoter. „We hebben de juiste mix tussen jon ge en ervaren spelers. We ken nen veel tegenstanders omdat die vorig seizoen in dezelfde klasse zaten. Ik voorspel daar om een zorgeloos seizoen. Dat mag ook wel na tien jaar degra datievoetbal en één beter sei zoen." Lucien Roelandt De vijfde klasse A van het zondagvoetbal is voor hon derd procent Zeeuws-Vlaams gekleurd. RIA W wordt door ie dereen als de absolute favoriet voor het kampioenschap getipt. Vogelwaarde, pas gedegradeerd uit de vierde klasse, en Koe wacht worden als voornaamste concurrent beschouwd. Daarnaast zijn volgens de insi ders Oostburg, Sluis en Terhole gevaarlijke outsiders. Vaststaat dat de Zeeuws-Vlaamse ploe gen tevreden zijn met de herin deling van de vijfde klasse, want de streekderby's vieren hoogtij. Opvallendis dat er veel trai nerswisselingen hebben plaats gehad. Biervliet Jan Verdonk beschikt als nieu we trainer over een jonge selec tie. Een aantal spelers is afkom stig uit Terneuzen. „Van het team van vorig jaar zijn er nog vijf spelers over. Tim van Veld hoven is met 2 7 j aar verreweg de oudste speler in de vrij smalle selectie. De rest is rond de twin tig jaar." Verdonk is daardoor gematigd optimistisch. Hij wil proberen iets op te bouwen. „Ik hoop met deze jonge groep mee te draaien en af en toe voor een verrassing te zorgen. Het is aan mij de taak om eruit te halen wat erin zit." Volgens de trainer uit Water landkerkje zal het moeilijk wor den tegen de fysiek sterkere te genstanders. Hoofdplaat Tonny van Muiken maakt zijn debuut als trainer in een stan daardteam van de senioren. Eerder trainde hij de A-jeugd van Breskens en Hoofdplaat. De laatste twee jaar was hij assis tent van Robbie de Muynck bij de eerste selectie van Breskens. Hoofdplaat lag het laatste jaar behoorlijk op zijn gat en daarin wil Van Muiken verandering brengen. Hoofdplaat stond im mers altijd garant voor werk lust en inzet. „Ik probeer die ele menten terug te brengen in de ploeg. Dat is nodig, want we spelen echte derby's. Daarnaast wil ik jongere spelers inpassen." Eli Bolleman, Bart-Jan Maring en Jeroen Zeegers kwamen mee met hun trainer. De doelstelling is om bij de eerste zes te eindi gen. Graauw Marcel Schelfhout begint met gemengde gevoelens aan zijn eenentwintigste seizoen in de hoofdmacht van Graauw. „Met al die derby's is de samenvoe ging van Zeeuws-Vlaamse clubs wel interressant. Maar echt spannend... nee daarvoor is het krachtsverschil te groot. Ik ken niet alle clubs, maar verwacht dat de strijd tussen RIA en Vo gelwaarde beslissend is voor de titel. Wij waren vorig jaar geen hoogvlieger en verwacht dit jaar niet anders. Ik hoop op een plaats in de subtop. Maar het zal moeilijk worden." Koewacht Leider Carlos van Regenmortel van Koewacht ziet de competi tie met optimisme tegemoet. Koewacht zag Mario Harte (ge stopt) en Gregory van Hecke (België) vertrekken. Daartegen over staat de komst van Michel van Houte en Rijn de Hoogt (Ax el) en Dennis Boonman (Steen). Toch is de hoop van Koewacht vooral gericht op de eigen jeugd „Vier talentvolle jongeren stro men door naar de selectie. Daar mee richten we ons op de toe komst. Deze puur Zeeuws- Vlaamse competitie lijkt mij daarvoor bijzonder geschikt. Ik verwacht niet dat we voor de ti tel kunnen gaan. Maar een plaats in het linkerrijtje moet haalbaar zijn", aldus van Re genmortel. Groede Bram Verkruijsse verwacht een zwaar seizoen voor Groede. „Met louter Zeeuws-Vlaamse clubs krijg je veel derby's. Maar het niveauverschil lijkt mij toch vrij groot. Ik denk dat daarbij, op een enkele uitzondering na, voor de ploegen die uit de zesde klasse zijn gepromoveerd slechts een bescheiden rol is weggelegd. RIA en Vogelwaarde schat ik hoog in. Met daar ach ter een stevige middenmoot. Ik hoop dat mijn voorspelling an ders uitpakt, maar ik verwacht dat wij bij het onderste groepje van het rechter rijtje zullen ein digen." Oostburg Bij Oostburg moet er volgens voorzitter Theo Tazelaar een frisse wind gaan waaien. Er is gekozen voor een meerjaren plan, waarvoor Mario de Vreeze en John Alleman als trainers zijn aangetrokken. Zij moeten de komende jaren aan de jeugd werken. „Onze club heeft 180 jeugdleden, waarbij genoeg ta lent zit. Daarop behoren we ons te richten." Het trainersduo kan kiezen uit een selectie van twintig spelers, waaronder veel A-junioren. John Alleman speelt nog een jaar bij Adegem (B). „Als de sa menwerking goed bevalt dan wordt hij volgend jaar speler/- trainer." Mario Quekelberghe (Watervliet) en Sven de Smet (Knokke-Heist) zijn de nieuwe lingen. Tazelaar gokt op een plaats bij de eerste zes. SDO'63 SDO'63 ging vorig seizoen voortvarend van start. Een groot aantal blessures wierp de ploeg uit Lamswaarde echter ver terug in de eindstand. Elf talleider Stefan de Schrijver: „Als kleine club kom je bij bles sures al snel in de problemen. Door de komst van een aantal spelers zijn we in de breedte aardig versterkt en verwacht ik minder problemen. De titel is echter voor ons te hoog gegre pen. Daarvoor zijn RIA en Vo gelwaarde te sterk. Maar een plaats in de topvijf moet kun nen." Schoondijke Niek de Rijk behoort samen met Robin de Waele tot de routi niers. De 33-jarige middenvel der wil niet alleen presteren, maar vooral ook lekker voetbal len. De Rijk, die al tien jaar in het eerste elftal speelt, ziet voor Schoondijke geen vooraan staande rol weggelegd. „De se lectie is uitgebreid met vijf spe lers. Dat is toch wel prettig. Ik hoop op een plaats in de mid denmoot.Frank Stéijaert is ge stopt. De Rijk ziet het helemaal zitten met de aanstormende ta lenten Rob Huibrechtse (15 jaar en Rick van de Voorde (16 jaar) „Het is een goede zaak dat we deze jonge spelers kunnen in passen." RIA W RLA werd vorig seizoen met overmacht kampioen van de zesde klasse. Desondanks ver toeven de Westdorpenaren ook dit seizoen in de kelder van het zondagvoetbal. „Ik denk een beetje een unieke gebeurtenis", zegt trainer Nico Bakker die aan zijn eerste seizoen bij RIA be gint. RIA is volgens alle tegenstan ders de uitgesproken favoriet voor de titel. Bakker „Het is ge makkelijk gezegd. Ik ben het ook wel met die opinie eens, mits er niets bijzonders gebeurd. Neem bijvoorbeeld onze keeper. Als die geblesseerd raakt, moet ik, omdat onze tweede man naar Axel is vertrokken, een beroep doen op onze oud-doelman. Een man van achtendertig die al twee jaar is gestopt." „Bovendien zullen de ploegen tegen ons extra gemotiveerd zijn en veelal verdedigend spe len. Als het dan bij ons minder loopt, krijg je het toch moeilijk. Daar zijn voorbeelden genoeg van. Neem PSV tegen Gronin gen (2-2), in de eerste ronde van de eredivisie. Zoiets kan ook op ons niveau gebeuren." Hoewel RIA veel tegenstanders ontmoet die vorig jaar met twee vingers in de neus werden overklast, is Bakker toch niet bang voor onderschatting. „Daar heb ik nog niets van ge proefd. Integendeel. Het is mijn taak daarvoor te waken. En het is de spelers bekend dat ik eis dat ze er elke wedstrijd voor honderd procent tegenaan gaan." Sluis Met zijn zeventien jaar behoort Remco Bogaard tot de jongste spelers in de vijfde klasse. Toch gaat hij al aan zijn derde seizoen in de hoofdmacht beginnen. Het jonge talent speelde eerst als verdediger, maar is door de Bel gische trainer Norbert de Veste- le doorgeschoven naar het mid denveld. „Dat bevalt me veel beter." Aan een voorspelling durft hij zich amper te wagen. „De meeste ploegen zijn aan el kaar gewaagd. Voor Sluis moet de subtop haalbaar zijn. In de voorbereiding liep het goed." Sluis is volgens Bogaard in de breedte sterker geworden. Terhole De club moest het even zonder trainer stellen. In de eerste we ken van de voorbereiding nam Lucien van de Walle de training en de coaching waar. De derde week van augustus werd in Lau rent van Puijvelde een nieuwe trainer gevonden. Van de Walle, die de club door en door kent, voorziet voor zijn ploeg een plaats in de bovenste helft. „Met zo veel Zeeuws-Vlaamse clubs valt het moeilijk in te schatten, maar wellicht kunnen we meedoen voor een periodeti- tel. In de aanval hebben we met Patrick Vonk en Giovanni Ver- braeken uitstekende afma kers." Mark Broekhoven en doelman Marco de Bot zijn de jongste aanwinsten. De selectie bleef verder intact. Vogelwaarde Robin Oppeneer wenst dit jaar revanche te nemen voor de slechte prestatie van vorig sei zoen, waardoor Vogelwaarde uit de vierde klasse degradeer de. Hij hoopt dat zijn teamgeno ten er net zo over denken. „Hal verwege de competitie legde men zich al neer bij degradatie. De beleving bij de spelers moet terugkomen, want dit was Vo gelwaarde niet. Inzet en strijd is altijd de kracht geweest van de ze club." De 24-jarige middenvelder blijft er bij dat zijn club op het niveau van de vierde klasse be hoort te spelen. Binnen de selec tie is er niet veel veranderd. Op het eerste gezicht lijkt Vogel waarde dit jaar zelfs iets sterker te zijn geworden. Harold de Rijk heeft weliswaar te kennen gege ven een stapje terug te doen, maar daar staat de komst van Bennie van Leeuwen en de jonge doelman Danny Pijcke (ex-Ter- neuzen) tegenover. Oppeneer, die aan zijn zesde sei zoen begint, heeft de nodige ups en downs meegemaakt. Hij keerde destijds (samen met trai ner Jan Kolijin) via de A-junio ren van Terneuzen terug bij zijn oude club Vogelwaarde. Enkele jaren geleden degradeerde de ploeg ook al eens naar de vijfde klasse, maar de deceptie duurde slechts één seizoen. Vogelwaar de herwon snel zijn plaats in de vierde klasse, maar heeft die nu weer moeten inleveren. Oppeneer heeft zijn twijfels of het zal lukken om direct terug te keren. „Het zal niet gemakke lijk worden, maar als we met z'n allen de motivatie kunnen op brengen moeten we ver kunnen geraken. De vierde klasse blijft voor mij een stuk aantrekkelij ker", stelt hij. Aector Dooms Lucien Roelandt Naam: Luciën Vroegh Leeftijd: 28 Club: Dreischor „Deze tattoo, een keltische afbeelding die ik een dikke maand geleden in Goes heb laten zetten, heb ik op inter net gevonden. Op de site www.tattoopagina.nl kun je tatoeages over de hele wereld bezichtigen. De mooiste heb ik uitgeprint en daar ben ik mee naar de tattooshop ge gaan." „Mijn eerste tatoeage, een hagedisje op mijn rug, heb ik toen ik een j aar of zestien was in een opwelling laten plaat sen. Ik heb daar nooit spijt van gehad, er zijn er zelfs een aantal bijgekomen. Ach, je weet het toch. Vroeger waren tattoo's nog taboe, nu zie je bijna niet anders." „Toch voel ik nog enigszins een rem. Ik zou er graag nog een op mijn onderarm willen. Maar ik doe het niet, want het geeft mensen een bepaal de indruk. Stel dat ik eens van baan wil veranderen, en ga solliciteren. Dan moet je dat gaan bedekken maar dat werkt niet. Ik hou het dus bij voorkeur ietwat bedekt. Maar als het mooi weer is bij voorbeeld, dan laat ik ze graag zien, hoor. Je laat zo'n tatoeage vooral voor jezelf zetten, maar het is leuk als mensen er iets positiefs over zeggen op straat." Het verhaal gaat dat zijn club met de indeling in de Brabantse vier de klasse gestraft is door de voetbal bond, omdat er afgelopen seizoen een paar onverkwikkelijke zaken heb ben gespeeld. Handtasteli j kheden ten opzichte van vrouwen van het bezoekende Steen bergen, zo luidde onder meer een aanklacht richting de voetbalvereni ging Steen. Later in het seizoen staakte scheidsrechter Blommaert uit Westdorpe de derby tegen Clinge, na uitlatingen uit het Steen-publiek. Voorzitter Jan Pleunis verzekert met klem dat alle beschuldigingen niet zijn bewezen. „Natuurlijk kennen wij de verhalen ook dat we gepakt zijn", vertelt hij, „maar ook daar hebben we geen bewijs voor. We heb ben drie brieven geschreven, nadat we in de Brabantse klasse waren in gedeeld, want we waren geschrok ken, Ik was boos, medebestuurders waren nog bozer. We zijn een financi eel gezonde vereniging en we gaan zeker niet failliet Maar het kost ons op jaarbasis zeker tienduizend gul den." Dat is een hard gelag voor de dorps club, die de eindjes aan mekaar knoopt met het ophalen van oud pa pier, dankzij de inbreng van sponsors en de opbrengst uit recettes en kanti ne. „Iedereen werkt keihard om een beetje geld bij elkaar te schrapen. Dat zie j e op deze manier zomaar ver loren gaan. Ik zou thuisfluiter heb ben geroepen, in de wedstrijd tegen Clinge. De KNVB heeft het onder zocht en is tot de conclusie gekomen dat het niet waar was. Het zou kin derachtig zijn als ze ons voor die din gen gestraft hebben." Bezuinigen Bezuinigen, luidt dus het motto in Sint-Jansteen. Jan Pleunis: „Tegen Clinge en Middelburg thuis waren af gelopen seizoen gouden dagen voor onsQua recette, maar ook wat kanti ne-opbrengst betreft. Er komt na tuurlijk geen kip kijken naar-wed- strijden tegen NSV, Kaaise Boys, Fij- naart en Divo. We moeten negen keer naar Brabant. We zullen meer met ei gen auto's gaan en maar eens niet met debus." De voorzitter, tevens trainer van El waarin zoon Jannick speelt, spreekt echter ook van een nieuwe uitdaging. „Als je naar de nacompetities kijkt van de afgelopen jaren, dan zijn het vooral ploegen uit de Brabantse klas sen die promoveerden. In onze klasse spelen zeven ploegen, die met de her indeling uit de vijfde klasse komen. We zijn beslist niet kansloos. We heb ben tot twee weken voor het eind een fantastisch seizoen gehad en de ploeg bij elkaar kunnen houden. Met Alex de Klerk (Axel) en Tom Lernhout (te rug uit Zuid-Afrika) zijn we echt niet verzwakt." Peter van Kouteren De Brabantse klasse kost Steen zeker tienduizend gulden, volgens voorzitter Jan Pleunis. „Maar we zijn een financieel gezonde vereniging en gaan zeker niet failliet." foto Charles Strijd Jan Mutsaars staat al sinds mensenheugenis op het doel bij Corn Boys. „Om me uil de goal te krijgen moeten de jonge keepers eerst maar eens bewijzen dat ze beter zijn dan ik." foto Charles Strijd Robin Oppeneer hoopt dat zijn ploeg Vogelwaarde na de degradatie van vorig seizoen direct kan terugkeren naar de vierde klasse. „Maar het zal niet gemakkelijk worden." foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 65