Bij Axel ligt het accent op de defensie PZC Alain Joos hoopt op betere start Aardenburg wordt volgens Hooreweghe een goede subtopper Vette jaren zijn aangebroken voor promovendus Hulsterloo Vlissingen favoriet in vierde klasse A Helena wil twintig doelpunten maken Edwin Eggebeen hoort bij Philippine V.V.A tattoo van... zondag vierde klasse dinsdag 28 augustus 2001 A lain Joos hoopt dit keer ilvoor Hontenisse op een be tere competitiestart dan vorig seizoen. In het eerste duel, de streekderby met Steen, raakten Danny Pauwels en Dave de Booy toen ernstig geblesseerd en werden langdurig uitgescha keld. Het betekende voor Joos en zijn ploeggenoten een ramp zalige start, die tot na de winter stop doordreunde. „We beschikten overeen vrij jonge ploeg. Met Ben en Dave raakten we spelbepalende spe lers kwijt", vertelt Joos. „Daar door hadden we een moeilijke start en vochten we lang tegen degradatie. Dat kwam ons spel niet ten goede. Toen die twee er na de winter echter weer bij wa ren, hebben we het toch nog vrij gemakkelijk gered. We hadden zelfs tot de laatste wedstrijd nog kans op een periodetitel." Reden voor de net twintigjarige Joos, die als spits en middenvel der kan worden ingezet, het sei zoen optimistisch tegemoet te zien. „Van de selectie is alleen Edward Tieleman gestopt. Hij achtte de tijd gekomen om de jongeren een kans te geven. Mi chel van Bunder is doorge stroomd van het tweede elftal en Jochem Schillemans is na een langdurige blessure weer terug. Ik verwacht daardoor weinig problemen. Nu de vierde klasse dusdanig is verzwakt, verwacht ik een heel open competitie, waarin wij bovenin moeten kunnen eindigen. Een periode- titel acht ik zeker haalbaar." Alain Joos geeft toe dat de oe fencampagne voor Hontenisse weinig reden geeft tot optimis me. „De oefenperiode is niet ge weldig verlopen. Ook de beker wedstrijd tegen Lewedorpse Boys was gewoon slecht, maar we wonnen wel met 1-0. Maar aan zo'n oefencampagne til ik niet al te zwaar. De conditie is erg belangrijk in de vierde klas se, waar je met fysiek sterke te genstanders te maken krijgt. Daar wordt door onze trainer hard aan gewerkt. Ik ben er van overtuigd dat we er aan het be gin van de competitie staan." Spits Joos tipt Walcheren als kandi daat voor de titel. „Walcheren heeft vorig seizoen veel indruk op mij gemaakt. En ook IJzen- dijke schat ik hoog in. Met Adri van Hanegem hebben zij een makkelijk scorende spits. Bo vendien blijken zij aardig ver sterkt. En wie weet zorgt Honte nisse wel voor een verrassing." Of Alain Joos tot de basis-elf be hoort, is nog maar de vraag. De oefenperiode verliep immers weinig voorspoedig. „De eerste wedstrijd kwam ik te laat, door dat ik de finale van een tennis toernooi in Terneuzen moest spelen. Daar moet je bij onze trainer niet mee aankomen. Als selectiespeler eist hij gewoon dat je er bent. De volgende wed strijd stond ik er dan ook prompt naast. Daarna ben ik ge blesseerd geraakt. De concur rentie is groot en de tijd is kort om me nog te bewijzen. Ik hoop dat het me lukt, want ik zou er graag bij zijn." Lucien Roeland! Hij leek vergroeid met de voetbalvereniging Bier vliet, maar twee jaar geleden kwam er een eind aan het 'hu welijk' van Jurgen Hooreweghe en de dorpsclub. Hij verhuisde naar Oostburg en wilde graag in de vierde klasse voetballen. Aardenburg-trainer Henk Ot- tens benaderde hem en Hoore weghe hapte direct toe. Na twee jaren onderaan de middenmoot gaat het dit jaar gebeuren. „Wij worden een hele goede subtop per", verzekert Jurgen Hoore weghe. Van die twee seizoenen onder aan de ranglijst maakte Jurgen Hooreweghe één jaargang in le venden lijve mee. De resultaten waren niet echt aansprekend, maar toch beleefde Hooreweghe vorig seizoen een prachtig jaar. „Want we speelden altijd lekker aanvallend. Of we nu tegen de koploper of de nummer laatst speelden, we kwamen altijd met drie spitsen aan de aftrap. En als de tegenstander er di"ie maakte, dan moesten wij er maar vier maken, vond Ottens. Dat beviel me wel, laat de tegenstander maar achter ons aan lopen." Jammer Hooreweghe vond het dan ook jammer dat Henk Ottens na vijf seizoenen bekendmaakte aan een nieuwe uitdaging toe te zijn. „Maar voor de meeste spelers was het wel het beste", weet de 28-jarige middenvelder. „Want sommige jongens die uit de jeugd waren gekomen, hadden bij het eerste nog nooit een an dere trainer gehad. Maar Henk was wel een voetballer in hart en nieren. We deden bijvoorbeeld op trainingen bijna alles met de bal." De nieuwe trainer van Aarden burg heet Ruud Cornells en die maakte Hooreweghe al eens twee jaar mee bij Biervliet. „Hij maakt op mij tot nu toe een hele scherpe indruk", zegt Hoore weghe. „Cornelis heeft iets meer aan het conditionele gewerkt en hij speelt liever wat behouden der. Hij is wat voorzichtiger, maar dat komt denk ik doordat hij zelf verdediger is geweest. In principe kan ik me persoonlijk meer vinden in de speelwijze van Ottens, maar misschien is dit spelletje wel beter voor ons. Want vorig seizoen hebben we wel heel veel doelpunten tegen gekregen." Door de komst van Ronnie Tre- sonie (Eeklo) lijkt Hooreweghe de positie van verdedigende middenvelder in te ruilen voor die van rechtshalf. Die ver schuiving lijkt het elftal ten goede te komen, want in de voorbereiding verliep het naar wens. „Het ging eigenlijk per fect en ik ben ervan overtuigd dat wij een goede subtopper worden", zegt Hooreweghe. „Vlissingen heeft een nieuwe en kennelijk goede ploeg en wij moeten daar met Aardenburg net achter komen. Ik verwacht overigens toch een grote subtop, met de vierdeklassers van vorig jaar en de betere vijfdeklassers die zijn overgekomen." Barry van der Hooft Naam: Danny Klokgieter Leeftijd: 28 jaar Club: Breskens „Ik ben een echte fan van Feyenoord. En daar wilde ik ookblijkaan gevenTuur 11 j k je kunt een shirt van de club kopen, broekjes, trainings pakken, petjes, ga zo maar door. Maar ik wilde iets an ders dan anders. En een ta toeage van Feyenoord heeft niet iedereen. Ik had het al lang in mijn hoofd zitten, maar het laatste kampioen schap was hét moment om het ook daadwerkelijk te doen." „Het hoofd van een bulldog met Feyenoord erbij is het te ken van de harde kern. Al hoor ik daar niet bij, eerlijk gezegd. Ik heb geen seizoens kaart, maar als ik de kans krijg ga ik kijken. Ik ga het liefst naar de grote wedstrij den, de duels in de Cham pions League. Twee jaar geleden ben naar ik alle Champions League-wed strijden in de Kuip geweest. Ik was er ook bij toen we Ju- ventus met 2-0 versloegen. Fantastisch was dat." „Ik krijg wel eens opmerkin gen over de tattoo op mijn been, ja. Vooral van niet- Feyenoorders. 'Kom hier, dan bijt ik hem eraf', zeggen ze wel eens. Of 'ik schop je been eraf'. Zulke opmerkin gen klinken gruwelijk, ja, maar ik kan er altijd wel om lachen. Ik laat graag zien dat Feyenoord mijn club is." TT enk Michels debuteerde op JLlzestienjarige leeftijd in de hoofdmacht van Axel en speel de veertien jaar achtereen in het keurkorps. Daarna was hij lei der, keeperstrainer en assis tent-trainer bij de club waar mee hij een innige relatie heeft. Als clubman in hart en nieren nam hij vorig seizoen het roer over, nadat Paul van Kouteren vier wedstrijden voor het einde van de competitie was ontsla gen. Henk Michels, die onlangs een test aflegde om toegelaten te worden tot de cursus oefen- meester 3, maakt zich op voor een moeilijk seizoen. Zeven nieuwkomers nemen de plaats in van acht vaste waarden, die vertrokken. „Het niveau is me wel een beetje tegengevallen", bekent de trainer. Axel begon de oefencampagne met winst tegen Koewacht, maar zag tegen vijfdeklasser RIA (4-1) alle hoeken van het veld en werd door HVV'24 volle dig weggespeeld (8-0). „Ik kan de jongens weinig verwijten", stelt hij vast. „Ik heb te maken met spelers die een halfjaar niet hebben gevoetbald en spelers die in een tweede en derde elftal hebben gespeeld. Dat vergt na tuurlijk aanpassing." De oefenmeester maakt zich overigens nog geen zorgen. „Ik heb nog niet gedacht: waar ben ik aan begonnen? Ik denk ook echt dat we dat wel goed krij gen. Er staat een goede groep, met jongens die willen luisteren. We hebben tijdens een trai ningskamp in Chaam tegen The Gunners gespeeld. Dat is toch top derde klasse. We hadden ruim voor moeten staan bij rust. Vijf minuten voor tijd geven we het nog weg, maar ik vond dat we heel goed partij hadden ge geven." Uitdaging Hij staat voor een vuurdoop, maar spreekt ook van een uitda ging. „Nu ben ik verantwoorde lijk. Ik moet er een elftal van vormen. Als ik bij de groep kom mindere periode zitten. Ik zou graag 4-4-2 willen spelen, met opkomende backs. Ik ben er nog niet helemaal uit. We hebben in de voorbereiding zóveel goals tegen gekregen, dat we het ac cent misschien iets meer op de verdediging zullen leggen. Maar van nature houd ik meer van open voetbal." Peter van Kouteren Door de versterkte promotie werd Hulsterloo als nummer drie van de vijfde klasse toegela ten tot de vierde klasse. Middenvelder Mario Ver- meirssen (30) schat zijn ploeg dit jaar meteen in voor een plaats in de bovenste helft van de rang lijst. Dat optimisme baseert hij op het feit dat de selec tie vrijwel intact is gebleven en dat trainer Paul de Kort een gevarieerde selectie onder zijn hoede heeft. Vermeirssen:,De selectie bestaat uit de ide ale mix. En de jeugd is weer wat rijper geworden. Jammer dat Christof Praet naar België is vertrok ken. Een talentvolle speler, die het in België eens hogerop wil proberen. Maar daar staat de komst van Niels Cornells van HW tegenover. Ik denk dan ook dat we zeker niet verzwakt zijn." Vermeirssen geeft toe dat de promotie wat geluk kig tot stand is gekomen, maar hij gelooft niet dat Hulsterloo daardoor tot de zwakste jongetjes van de klas zal behoren. „Vorig jaar hadden we een uitstekende start van de competitie. Doordat we de blessures niet voldoende konden opvangen, hebben we het na de winterstop even laten afwe ten. Daarna hebben we de draad weer goed opge pakt en zijn we als derde geëindigd. We beschik ken nu over een selectie van twintig man. Daar door zijn alle plaatsen in het elftal bijna dubbel bezet. Dat maakt het opvangen van'blessures heel wat makkelijker. „Ik verwacht zeker niet dat wij dit seizoen mee doen voor de titelmaar het linkerrijtje moet zeker kunnen. Misschien zit er zelfs wel een periodetitel in. Maar aan die voorspelling durf ik mij niet wa gen. Daarvoor weet ik te weinig van ploegen als Domburg, Zeeland Sport en Vlissingen. Uit het aantal overschrijvingen naar die clubs zou je kun nen afleiden dat ze zijn versterkt." Ook bestuurlijk heeft Hulsterloo zijn zaakjes goed voor elkaar, volgens Vermeirssen. Dat ver taalt zich naar zijn mening duidelijk naar het veld. „Met Paul de Kort als trainer heeft de ver eniging vorig seizoen de j uiste man a angetrokken Paul is ambitieus en weet dat uitstekend op de groep over te brengen. Dat zorgt voor een prima Ilulsterloo-speler Mario Vermeirssen is vol goede moed op het nieuwe seizoen. „Het linkerrijtje moet zeker kunnen." foto Charles Strijd sfeertje. Ook de begeleiding en andere bestuurlij ke zaken zijn voortreffelijk geregeld. Dat is wel eens anders geweest. Zeg maar: in de magere jaren van Hulsterloo. De vette jaren zijn nu begonnen. Daarvan ben ik overtuigd." Vermeirssen heeft er dan ook geen spijt van dat hijna een uitstapje van enkele jaren bij Hontenis se, twee j aar geleden weer op het oude nest is neer gestreken. Lucien Roelandt Aangezien veertien Zeeuwse ploegen in aanmerking kwamen voor een plaats in de vierde klasse A, dienden twee clubs in de Brabants getinte vierde klasse B te worden ge plaatst. Steen en Hansweertse Boys werden het 'slachtoffer' en dat had als gevolg dat de vierde klasse A de komende jaargang uit vier Walcherse en acht Zeeuws-Vlaamse clubs bestaat. Uitgesproken favoriet voor de titel is Vlissingen. Domburg „Ik heb een gretige groep, die nog veel kan leren weet Stoffel Schipper aan het eind van de voorbereiding. Schipper is aan zijn eerste seizoen in Domburg begonnen en hij denkt met die ploeg kans te maken op een plaatsin het linkerrijtje. „Want ongeveer de helft van de ploe gen speelde vorig seizoen ook bij Domburg. En toen is Domburg toch kampioen geworden. Vlis singen wordt kampioen van on ze klasse." Hansweertse Boys „Wij vinden het niet erg dat we in de vierde klasse B zijn inge deeld. We hadden er zelfs om ge vraagd", vertelt Hansweertse Boys-trainer Gerrit Petersen. „We wilden wel eens andere te genstanders en er wordt gezegd dat deze klasse sterker is. Maar ik denk dat dat wel mee zal val len. Ik verwacht dat wij bij de eerste vijf kunnen eindigen." Vlissingen Vlissingen verwelkomde na de degradatie uit de derde klasse veel spelers die in het verleden ook al voor de club uitkwamen. Onder het bewind van trainer Ruud Pennings moet daaruit een groep voortvloeien, die de weg naar boven weer kan in slaan. „Alles staat in het teken van opbouwen", legt Pennings uit. „Het voornaamste is dat we bouwen aan iets nieuws. En met de groep die we nu hebben, kun nen we een goede basis neerzet ten om verder te ki j kenWant de vereniging moet stapje voor stapje weer omhoog." Walcheren „We hebben het vorig jaar als nieuwkomer goed gedaan zegt Walcheren-trainer Tom de Que- lery. „Alle ploegen die boven ons zijn geëindigd, zijn uit de klasse verdwenen. Dus ik verwacht dat wij opnieuw mee gaan doen voor een topplaats. Ik schat Vlissingen ook hoog in, maar je moet dat altijd afwachten met zoveel nieuwelingen." Zeeland Sport Zeeland Sport is één van de vijf deklassers die aan het eind van vorig seizoen promoveerde naar de vierde klasse. Het verloor in Matthijs Lugtenburg een groot talent aan Oostkapelle, maar daar tegenover stond de komst van vijf nieuwe spelers. Daar naast werd Abdoe Ben Khedda als nieuwe trainer aangesteld. Barry van der Hooft staan, lijkt het wel alsof het stil ler wordt. Daarom is het zo be langrijk dat we in Carlo de Dec- kere en Willy van Gremberghe twee ervaren leiders hebben." „Axel is nog altijd een club met uitstraling", vindt hij. „Het is hier allemaal tot in de puntjes geregeld, maar ik moet toegeven dat we qua voetbal in een wat Ibrahim Helena kwam drie jaar geleden naar Nederland om te studeren en zichzelf ver der te ontwikkelen. Curacao en zijn familie liet hij achter zich om een gedegen opleiding te volgen. Daarnaast wilde hij voetballen, en via Koewacht kwam Helena bij Sluiskil te recht. Aan de vooravond van zijn tweede seizoen bij de club heeft hij zichzelf één doel ge steld. „Ik ga proberen twintig doelpunten te maken." Hoewel hij nog maar drie jaar in Terneuzen is, spreekt Ibrahim Helena bijna vloeiend Neder lands. Hij spreekt op bedeesde toon en dat zou je bij z'n ver schijning in eerste instantie niet verwachten. Helena is groot, heeft het lichaam van een atleet en kan daardoor in de punt van de aanval potten breken. Toch moest hij wennen aan het systeem met twee spitsen. „Want op Curafao speelden we altijd met drie aanvallers", ver telt de derdejaars student elek tronica. „Maar ik heb bij Sluiskil ongeveer vier wedstrij den nodig gehad om te wennen. Daarna ging het al veel beter." Zo nu en dan mist hij zijn thuis land wel. „Vooral als het koud is", bekent Helena. „Maar ik bel regelmatig met mijn moeder en mijn tante en oma." Zijn oudere broer is ook in Nederland neer gestreken en zijn jongste broer tje volgt misschien binnenkort. „Hij zit nu in het leger en als het goed gaat, wordt hij misschien in Nederland geplaatst. Dat zou ik wel fijn vinden. Dan zie ik hem ook weer eens." Bij Sluiskil vormde Ibrahim He lena vorig seizoen een koppel met Dominique Verlinde, die dit seizoen voor Terneuzen uit komt. „Ik vind het wel jammer dat Dominique is weggegaan, want ik kon het steeds beter met hem vinden", zegt Helena. Het duo was afgelopen seizoen goed voor 27 competitietreffers. He lena moet het dit seizoen dus met een andere aanvalspartner proberen. „Het is de bedoeling dat ik in de spits samen ga spe len met Percey Verlinden of Re- né Vink. Ik ga in eerste instantie voor vijftien doelpunten, maar ik probeer er twintig te maken Voordat Ibrahim Helena naar Sluiskil kwam, speelde hij één seizoen bij Koewacht. Daar kwam hij terecht via een mede speler in de zaal. Helena: „Ik weet nog goed dat ik voorde eer ste keer meedeed. Na school was ik meteen gaan werken en ze belden of ik wilde meedoen. Na mijn werk ben ik direct naar de zaal gegaan en toen ik binnen kwam stonden ze met 2-0 ach ter. We wonnen met 9-3 en ik scoorde zes keer", zegt hij la chend. „Dennis Rodrigo vroeg toen of ik bij Koewacht wilde komen spelen en ik kon altijd met trainer Erik van Britsom meerijden." Maar toen Van Britsom er bij Koewacht een punt achter zette, hield het voor Ibrahim Helena ook op. Hij had geen vervoer meer en via een klasgenoot kwam hij bij Sluiskil terecht. Barry van der Hooft Zijn trainer roemt hem van wege zijn geweldige inzet en noemt hem zelfs een voorbeeld binnen de vereniging. Edwin Eggebeen (26) maakt al tien jaar deel uit van de eerste selectie van Philippine, maar is pas sinds vorig seizoen zeker van een plaats in de basis. De verde diger bleef de dorpsclub echter altijd trouw. Trainer Peter Hamelink werd vorig seizoen tijdens zijn eerste jaar bij de hoofdmacht gecon fronteerd met spelers, die - te leurgesteld over een plaats op de bank - de club de rug toekeer den. Edwin Eggebeen: „Na tuurlijk heb ik ook wel eens moeilijke momenten gehad. On der Rob Liplijn speelde ik veel als laatste man in de verdedi ging. Twee keer een half seizoen was ik zeker van een plaats in de basis, maar opeens kwam ik er weer naast te staan. Dat werkte op den duur zelfs als een rode lap op een stier. „Ik speelde goed, bezocht alle trai ningen en stond toch weer wis sel. Het is zelfs gebeurd dat ik terug naar het tweede ging en daar op de bank kwam te zitten, omdat de trainer van het tweede elftal vond dat zijn ploeg goed draaide en met dezelfde elf wil de starten. Toen ik mocht inval len, was ik zó gefrustreerd dat ik er niet veel later met een rode kaart weer af mocht." Edwin Eggebeen is het prototy pe van een clubman, voor wie het in zekere zin een eer is om in het vlaggenschip te spelen. „Het is natuurlijk toch leuk om in je eigen dorp in de eerste ploeg te spelen", vindt hij. Hij is echter niet de enige speler, die jaren lang tegen het standaardteam aanzat. „We spelen nu in het eerste met een stuk of zes spe lers, die twee jaar terug nog in het tweede elftal voetbalden, maar ook vaak met de eerste ploeg mee moesten om op de bank te zitten." Philippine profiteerde van de herindeling en de daarmee ge paard gaande versterkte pro motie naar de vierde klasse. „We zullen als collectief sterk moe ten zijn, om ons te kunnen hand haven", verwacht Edwin Egge been. Peter van Kouteren Henk Michels verwacht een zwaar seizoen met Axel. „Het niveau is me wel een beetje tegengevallen" foto Charles Strijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 64