Thoen waardevol voor HVV'24 PZC De Putter voorspelt zorgeloos seizoen r*j M s®te©®n Van Hulle wil weer lekker voetballen De Muijnck vreest defensief probleem ,21 Siegfried van den Berg nog altijd van de partij tattoo van... zondag derde klasse Door twee opeenvolgende promoties is Clinge na ruim tien jaar weer terug in de derde klasse. Elf jaar gele den stond Siegried van den Berg bij de degradatie naai de vierde klasse al onder de lat. Destijds had hij er met Clinge acht jaargangen in de derde klasse opzitten en daardoor begint de 39-jarige doelman nu aan zijn negende seizoen op dat niveau. Maar of hij ook dit seizoen weer zeker is van een basis plaats, weet Van den Berg nog niet. ,,Ik moet concurre ren met Vincent Martens en deze week horen we wie er eerste keeper is. Maar ik ga ervan uit dat ik dat ben. Ik ben er altijd van uitgegaan dat ik zou spelen." En dat kenmerkt de instelling van de inwoner van Hulst, die zijn jeugdjaren bij HVV'24 sleet. „Ik ben op mijn twintigste bij HW vertrokken", vertelt Van den Berg. ,,Jos van de Kinderen kwam destijds van Roda JC terug naar HVV en hij was direct eerste keus. Niet door zijn prestaties, maar vanwege zijn naam. Ik had geen zin om tweede kee per te worden en ik ben toen naar Clinge gegaan. Een jaar later kwam Van de Kinderen zelf op de bank te zitten en toen vroeg HVV of ik terug wilde komen. Maar daar had ik echt geen trek in." En dus bleef de doelman bij Clinge, om er ook nooit meer weg te gaan. Aan stoppen heeft hij eigenlijk nog nooit gedacht. „Ik tram gewoon twee keer per week en ik voel me fit. Ik ben natuurlijk geen jong renpaard meer en het herstel duurt iets langer. Maar ik ben mentaal gewoon sterk. Ik kijk altijd van jaar tot jaar of ik nog verder ga." Van den Berg hoopt dit sei zoen met Clinge in de mid denmoot mee te draaien. „Dat is na twee promoties geen vreemde doelstelling, denk ik. Ik vind het al een sensatie op zich dat we nu derde klasse spelen, want we hebben het toch met bijna al lemaal eigen jongens bereikt. Tegenwoordig draait het overal om geld, maar wij hebben dit vooral met vriendschap bereikt. We hebben nu een stuk of zeven spelers van boven de dertig, dus het wordt tijd om jonge jongens in te passen. En dat moet kunnen bij Clinge, want we hebben een redelijk goede jeugd." Door zijn ervaring weet Siegfried van den Berg in ie der geval dat zijn ploeg geen makkelijk seizoen tegemoet gaat. „Uit ervaring weet ik dat de derde klasse twee keer zo zwaar is als de vierde, want vooral de Brabantse ploegen hebben meer in houd. Dus als wij met Clinge erin kunnen blijven, dan is ons seizoen zeker geslaagd." Barry van der Hooft Twee optredens als basisspe ler en negen invalbeurten in het eerste team. Dat was de ba lans die Dwight van Hulle aan het eind van zijn tweede seizoen bij Maldegem kon opmaken. De jonge middenvelder trok zijn conclusies en vertrok uit België. Breskens werd zijn nieuwe club, want Van Hulle hunkerde maar naar één ding. „Ik wilde weer eens een jaar voetballen", zegt de inwoner van Eede. En daarmee bedoelt hij spelen in een eerste team, want Dwight van Hulle speelde bij Maldegem wel ieder weekeinde. Alleen was dat dan veelal bij de reserves en niet, zoals hij zo graag wilde, in de eerste ploeg van voormalig Hoek-trainer Johan Ballegeer. De 20-jarige Van Hulle kijkt dan ook met gemengde gevoelens te rug op de twee seizoenen over de grens. ,.Ik heb bij Maldegem heel veel geleerd en het was een leuke tijd. Maar ik heb heel weinig in het eerste gespeeld en dat is toch waar je naar streeft. Ik vind het jammer dat het niet gelukt is. Ik heb er nu voor gekozen om een jaar te voetballen. En misschien speel ik me op die manier weer in de picture." Aan zijn instelling kan het niet hebben gelegen, want Van Hulle leidde een druk bestaan om al tijd in Maldegem aanwezig te kunnen zijn. „Ik studeer in Til burg, maar ik kwam iedere dins dag terug om te trainen. En in het weekeinde speelde ik vaak twee keer. Op vrijdagavond met het tweede en dan zat ik zondag op de bank bij het eerste. Het voordeel was dat we een leuke groep hadden. En daarom heb ik er ook absoluut geen spijt van gehad. Want twee jaar tegen je zin lopen voetballen, dat is niet vol te houden", weet Dwight van Hulle. Onder trainer Robbie de Muijnck lijkt hij bij Breskens wel basisspeler te worden en waarschijnlijk ook nog op zijn favoriete positie van aanvallen de middenvelder. „In de voorbe reiding heb ik vaak op die plek gespeeld. Ik vind het leuker dan verdedigende middenvelder en voor die positie hebben we ook Robin Buitendijk en Martin Scherbeijn. Eigenlijk hebben we bij Breskens te veel aanval lers en te weinig verdedigers. Dat kan ons dit seizoen nog wel eens gaan opbreken." Zijn eerste indrukken bij Bres kens zijn in ieder geval goed. „Het is een leuke groep en we spelen af en toe best aardig. Maar de resultaten in de voor bereiding vielen tegen. Voor de beker tegen AZW (4-1-verlies) was het helemaal een ramp. Maar toch denk ik dat als het eenmaal gaat draaien, wij best een leuk seizoen tegemoet gaan." Barry van der Hooft Naam: Leon van Belzen Leeftijd: 20 Club: Arnemuiden „Mijn ploeggenoot Jacky de Smit was de eerste in het dorp, die Arnemuiden onder opzijn rug liet tatoeëren. Wij, zijn vrienden, dorps-, ploeg genoten, vonden dat alle maal prachtig. Het was iets nieuws, ongelooflijk origi neel Ik denk dat er minstens vijftien jongens zijn die Jac ky's voorbeeld hebben ge volgd." Erremu betekent echt alles voor een Arnemuidenaar. Het doet je echt iets, het is een gemeenschappelijk dorpsge- voel. 't Is moeilijk uit te leg gen. Ik denk dat een Arne muidenaar net iets anders is dan de rest van de mensen in Zeeland, op Walcheren. Als er wat gebeurt, staan we er voor elkaar, altijd. Dat werkt in de visserij zo, bij het voet ballen en ga zo maar door." „Het is altijd supergezellig op de voetbalclub. We zijn er vaak de hele dag. Op het veld strijden we voor ons dorp, onze trots. Als we winnen zingen we altijd met zijn al len onder de douche. Dan klinkt het massaal: 'Hart voor Erremu, olé, olé!' Prachtig vind ik dat." dinsdag 28 augustus 2001 Nooit geblesseerd tijdens zijn verblijf bij de Belgische clubs Assenede, Zelzate en Kemzeke. Antoine Thoen, lang durig geschorst in België, tobde voorheen bij Hoek en Terneuzen wel met zware blessures, maar voelde zich bij zijn terugkeer in Zeeuws-Vlaanderen als een vis in het water tijdens de voorbe reiding bij HVV'24. „Bij HW'24 gaat het er alle maal veel relaxter aan toe", stelt hij vast. „We hebben veel wed strijden gespeeld, maar verder is er tussendoor niet echt veel getraind. Op zich is dat wel lek ker als je 32 jaar bent." Antoine Thoen leek vorig sei zoen bij Kemzeke zijn draai te hebben gevonden, maar zag kort na de winterstop een mooi seizoen ontsierd door een vecht partij tijdens een ontmoeting met kampioen Melsele. Veel woorden wil hij er niet meer aan vuil maken, omdat de kwestie hem diep heeft geraakt. Het be stuur van Kemzeke is altijd ach ter hem blijven staan. „Direct na de uitspraak (een schorsing van twaalf wedstrijden) vertel den ze onder een etentje dat ze graag met me verder wilden." Vooral Melsele zette Kemzeke echter onder druk. „In België hebben ze er alles voor over om te voorkomen dat je nog speelt. Ik heb er heel veel met het be stuur van Kemzeke over gespro ken. Uiteindelijk hebben we be sloten dat het verstandiger was om niet samen verder te gaan." De spits uit Axel had er begrip voor, hoewel hij met pijn in zijn hart afscheid nam. „Ik heb alle wedstrijden gezien, ben mini maal één keer in de week blijven trainen, maar stond me tijdens de wedstrijden langs de kant op te vreten. Uiteindelijk is het maar voetbal. Er zijn belangrij ker dingen in het leven." Groeien Thoen, die eind dit jaar opnieuw vader hoopt te worden, ging graag in op een aanbod van HW'24, dat hem vorig seizoen ook al had benaderd. „Ik merk wel dat de scherpte er nog niet helemaal is", geeft hij toe. „De balaanname is nog niet echt lek ker. Ik heb vanaf december niet meer gevoetbaldDat moet alle maal nog groeien." Drie jaar in de Belgische competitie, met respectievelijk 26, 24 en 18 tref fers, bezorgden hem een zekere faam als topscorer. Ook in de oefencampagne mikte de aan valler voor HW'24 alweer gere geld raak. „We hebben natuur lijk toch altijd nog een ploeg met gelouterde spelers Het speelt lekker met Angelo Verbraeken achter je. Balletje op je goeie been, lekker in de loop: dat is al lemaal mooi meegenomen. Ik ben er eerlijk gezegd niet zo mee bezig, hoeveel doelpunten ik ga maken. Maar als ik niet gebles seerd raak, kan HVV'24 wel wat aan me hebben. Ik wil gewoon kampioen worden. We zullen er elkaar constant op moeten aan spreken dat potentie alleen niet voldoende is. Ik heb het met Ter- neuzen twee jaar meegemaakt, dat het na de winterstop niet lekker draaide. Trainers en voorzitters denken daar alle maal iets aan te kunnen doen. Maar het moet vanuit de groep zelf komen. Dat is iets ongrijp baars in het voetbal." Peter van Kouteren Antoine Thoen steekt zijn ambitie bij HVV'24 niet onder stoelen of banken. „Ik wil gewoon kampioen worden." foto Charles Strijd Een nieuwe trainer en een brede selectie zijn voor spe ler Paul de Putter voldoende re den om voor IJzendijke een zor geloos seizoen te voorspellen. De 33-jarige routinier had daar vorig seizoen ook al op gere kend, maar zijn ploeg liet toen onnodig punten liggen, waar door het zelfs nog even in de ge varenzone belandde. Paul de Putter denkt nu echter niet alleen aan een zorgeloze competitie voor zijn team. „De vierde klasse is zonder meer ver zwakt. IJzendijke moet daarom zelfs bij de eerste drie kunnen eindigen. Ook een periodetitel acht ik niet onmogelijk. Vorig jaar hadden we een oude ploeg. Bijna allemaal jongens van bo ven de dertig. Bovendien een smalle selectie, waardoor de scherpte op de training wel eens ontbrak." „Dat is nu wel even anders", gaat De Putter verder. „Een aantal oudere spelers is gestopt of heeft de voorkeur gegeven aan een lager elftalEr is veel ei gen jeugd ingepast. Die door stroming is goed voor de club. Bovendien hebben Vincent Koster, Job van de Vinnen en Edwald Martijn van Philippine voor versterking van buitenaf gezorgd. We hebben nu een se lectie van 22 man. Alle plaatsen zijn daardoor dubbel bezet. Al leen aan de juiste mix ontbreekt het nog. Tussen de jeugd en de oudjes gaapt nog een te groot gat. We missen nog wat midden twintigers." De komst van Rob Liplijn als trainer ziet De Putter als posi tief. „Het is goed dat er eens een nieuw en - in mijn ogen nog voornamer - vreemd gezicht voor de groep staat. Daarmee wil ik beslist niet denigrerend ten opzichte van Liplijns voor gangers overkomen. Maar voor dien was het toch een beetje ons kent ons. Dat leidde bij de bena dering tussen trainer en speler wel eens tot spanningen." „Dat was ook het geval met onze vorige trainer Willem van de Broecke en enkele spelers. Dat betekende voor mij zelfs een vroegtijdig einde van de compe titie. Zelf kon ik met de trainer best door één deur. Maar ik was het niet eens met de wijze waar op hij met sommige spelers om ging. Als aanvoerder heb ik hem dat ook gezegd. En dat werd mij met in dank afgenomen." Niet alleen het nieuwe gezicht voor de groep, maar ook de an dere speelwijze schept bij Paul de Putter verwachtingen. „Vo rig seizoen waren we achterin nogal kwetsbaar. Nu spelen we m^t een inschuivende laatste man en twee verdedigende mid denvelders, waardoor het elftal meer in balans is. Dat bleek tij dens de oefenwedstrijden, die met achtien doelpunten voor en slechts eentje tegen werden af gesloten. Uit ervaring weet ik dat je aan de resultaten in de oe fencampagne niet te zwaar moet tillen. Maar gezien het ver toonde spel. zie ik de competitie met vertrouwen tegemoet." Of de Putter deel zal uitmaken van de basis-elf, durft hij slechts te hopen. „De concur rentie is groot. Mijn pre's zijn dat ik overal inzetbaar ben en dat ik routine heb. Het is af wachten of de trainer er ook zo over denkt." Lucien Roelandt Paul de Putter van IJzendijke: „Alle plaatsen zijn dubbel bezet. Al leen aan de juiste mix ontbreekt het nog." foto Peter Nicolai Door de degradatie van VC Vlissingen verloor de derde klasse zondag één Zeeuwse ploeg. Daartegenover stond echter de promotie van het Zeeuws-Vlaamse Clinge en de nieuwe fusieclub Zeelandia Middelburg. In totaal acht ploe gen uit de provincie gaan in het seizoen 2001-2002 de strijd met elkaar en de Brabantse teams Alliance, Dosko, Grens wachters en Steenbergen aan. Breskens Door de versterkte promotieregeling bleef Breskens afgelo pen seizoen ternauwernood behouden voor de derde klasse. Trainer Robbie de Muijnck zag drie routiniers stoppen en daardoor zit Breskens dit seizoen vooral in verdedigend op zicht krap in de spelers. „En dat zou weieens een probleem kunnen worden", erkent De Muijnck. „We moeten nieuwe jongens inpassen en dat vergt tijd. Overigens langer dan ik had gedacht." De selectie van Breskens werd kleiner, mede ook door het feit dat nieuweling Barry Sutin tijdens de voorbereiding alweer terugkeerde naar Hoofdplaat. „Het kan moeilijk worden, dus op dit moment moeten we gewoon van handhaving uitgaan. Ik denk dat veel ploegen aan elkaar gewaagd zullen zijn en Patrijzen is voor mij de favoriet voor de titelaldus Robbie de Muijnck. Clinge Via de nacompetitie promoveerde Clinge onder aanvoering van het succesvolle trainersduo Patrick de Wilde/Boudewijn van Craenenbroeck naar de derde klasse. Het was voor het tweetal direct de laatste klus en in Benny van den Brande werd een opvolger gevonden. De doelstelling voor dit seizoen is behoud in de derde klasse. „Want we hebben een smalle groep van zestien spelers", ver telt Van den Brande. „Maar als die compleet kan blijven, dan moeten wij lekker mee kunnen draaien. Ik heb veel ploegen vorig seizoen al zien spelen en ik ken alleen Alliance en Dosko niet. Er zitten redelij k wat voetballende ploegen tussen en dat ligt ons wel." Goes Na een voor Goes niet geheel naar wens verlopen seizoen, hoopt trainer Ko Stoutjesdijk dat zijn team deze jaargang in iets rustiger vaarwater terecht komt. Enkele spelers werden tijdens en na afloop van het vorig seizoen de wacht aangezet en in hun plaats kwam vooral jong talent. „We hebben nu een heel jonge ploeg", zegt Stoutjesdijk. .Kwalitatief zijn we er naar mijn mening wel iets op achteruit gegaan. Maar misschien hebben we nu wel een betere groep, die minder grillig is. Er zijn vier A-junioren overgekomen en een paar jonge talenten die we de tijd moeten geven. Wij gaan gewoon proberen een prijsje te halen." De derde klasse is volgens de oefenmeester wel iets zwakker geworden en hij ziet in HW'24 en Dosko de favorieten voor het kampioenschap. „Want er is bij HW weinig verloop ge weest en ik schat Dosko ook hoog in." HW'24 „Dosko is voor mij favoriet nummer één", zegt John de Frel. „Maar wij gaan ons zeker in de strijd mengen. We gaan niet voor een prijsje maar voor de titel. Vorig seizoen hebben we de speelwijze neergezet en die zullen we dit seizoen gediscipli neerde!' uit moeten voeren. Ik ga ervan uit dat dat gaat gebeu ren, dus kunnen we de lat ook weer iets hoger leggen.Zijn se lectie onderging eigenlijk slechts één grote verandering: boegbeeld Carlo Blommaert stopte en werd vervangen door voormalig Hoek- en Terneuzen-spits Antoine Thoen. „En die twee zijn eigenlijk wel vergelijkbaar", vindt De Frel. „Antoi ne is net als Carlo ook een echte winner." De Brabantse oefenmeester ziet de competitie met een goed gevoel tegemoet mits de speelwijze goed wordt uitgevoerd. „En gemakzucht zal onze grootste tegenstander worden." Patrijzen Natuurlijk zou Patrijzen de prestatie van het vorig seizoen (een periodetitel en bovenin meedraaien) willen herhalen, maar Kees van de Sluis weet dat dat niet eenvoudig zal zijn. „Dat is altijd moeilijk. Zeker gezien het feit dat wij maar een smalle selectie van veertien spelers hebben. Maar zonder veel blessures en schorsingen kunnen wij weer een eind komen." Omdat met Roosendaal, Moerse Boys en Unitas drie sterke ploegen zijn verdwenen, denkt Van de Sluis dat de ploegen meer aan elkaar gewaagd zullen zijn. „En er zullen denk ik ook geen zwakke broeders, zoals vorig seizoen Vlissingen en VES'35, tussenzitten. Ik vind het daarom ook moeilijk om een directe favoriet voor de titel aan te wijzen. RCS De selectie van RCS is breder geworden en dat heeft volgens trainer Rinus Zegers één grote verandering opgeleverd. „We zijn sterker geworden", zegt de oefenmeester uit Zaamslag overtuigend. „Voorin hebben we nu meer kracht, want Jimmy Pinas en Harold Vermeulen zijn voor ons echte versterkin gen." Het moet er mede toe leiden dat de formatie uit Oost-Sou burg, die vorig seizoen ondanks een slechte start nog zesde werd, bij de eerste vier eindigt. „We hebben de lat weer iets hoger gelegd en we spelen voor een periodetitel", zegt Zegers. Voor de plaatsen bovenaan de ranglijst denkt Zegers geduch te concurrentie te krijgen van vier ploegen. „Zeelandia Middelburg, HW'24, Patrijzen en Dosko ver wacht ik bovenin. Over het algemeen is onze klasse wel zwak ker geworden. En dat is niet goed voor het voetbal, maar het biedt ons misschien meer mogelijkheden." Zeelandia Middelburg Na de fusie tussen Zeelandia en Middelburg was de verwach ting dat er een sterke eerste selectie gevormd zou kunnen wor den. Maar slechts één speler van Zeelandia meldde zich voor de eerste selectie. „En de rest gaf geen gehoor, of wilde niet", zegt trainer Huib Meerman. Zijn selectie is dus vrijwel dezelf de als vorig seizoen en Meerman denkt dat die sterk genoeg is voor de derde klasse. „We hebben routine en jeugd en ik heb nog wat oudere spelers achter de hand. Veel spelers hebben echter alleen nog maar in de vierde klasse gespeeld, dus die zullen vooral moeten mee groeien." Meerman verwacht dat veel clubs aan elkaar gewaagd zullen zijn. „Er zullen denk ik geen zwakke broeders tussen zitten. En het is vooraf altijd moeilijk om te zeggen wie er bovenin mee zullen draaien. Maar als bij ons iedereen zijn beste been tje voor zet, dan heb ik er alle vertrouwen in." Zierikzee Eén seizoen speelde Zierikzee in de 'Rotterdamse' derde klas se, alvorens het weer terug mocht keren om tegen Zeeuwse ploegen te spelen. „En daar waren de meningen een beetje verdeeld over", vertelt Jos van Belzen, die aan de vooravond staat van zijn tweede seizoen als trainer van de Schou wse ver eniging. „Vorig seizoen konden we behoorlijk goed meedraaien, maar volgens veel van mijn spelers is de Zeeuwse klasse sterker. Ik ben in elk geval wel benieuwd." Van Belzen zag een drietal spelers vertrekken, van wie Marco Jonker in oktober weer te rugkeert. „Wij gaan dus wat A-junioren inpassen. Dat zal ons in sommige wedstrijden misschien wel eens een puntje kosten en daarom is handhaving voor ons de voornaamste doelstel ling." Van Belzen zag inmiddels een aantal ploegen spelen en hij verwacht veel van RCS en HVV'24. „En Patrijzen is natuur lijk ook een ingespeeld team." Barry van der Hooft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 63