Hamelink durft nu veel meer Van Toor trappelt van ongeduld w PZC Joep Frusch bevalt het goed bij AZVY Voorzichtigheid troef bij Cadzand ,23 tattoo van... zaterdag vierde klasse A dinsdag 28 augustus 2001 De plaatsen zijn dit jaar duur bij Ter- neuzense Boys. Van de selectie van 22 spelers zal er vlak voor de competitie start een aantal moeten afvallen. Danny van de Velde (Terneuzen), Remco Mul- laert (Hoek), Bart Rijnhout (Terneuzen), Gert-Jan Vlaander (Spui) en jeugdspeler Mevlud Eryüruk kwamen het team van trainer Eddy van der Hooft versterken. ,,De concurrentie is groot", beseft Peter Hamelink, die vorig jaar van Hoek over kwam. „Met vier spelers knokken we voor twee plaatsen in de aanval. Eigenlijk moet ie dereen voor zijn plaats vechtenEen gro te selectie vind ik zelf niet erg. Ik denk juist dat het positief is." Zo heeft hij het tot nu toe zelf ervaren. „Ik speel met veel meer durf en lef dan vorig jaar. Als je van Hoek komt dan wor den er meteen hoge verwachtingen ge wekt. Ik kwam er achter dat ik nog veel moest leren. Ik was veel te braaf. Ik speel de te afwachtend, ik durfde bijna geen initiatief te nemen." Het duurde dan ook niet lang of de spits belandde in zijn eerste seizoen voor de zaterdag-tweedeklasser veelvuldig op de reservebank. „Ik moest meestal inval len. Op zich wel logisch, want Marco Faassen deed het in de spits goed." Behalve Hamelink komen dit jaar Faas sen, Tim Louwiesse en Van de Velde in aanmerking voor de twee beschikbare posities in de aanval. In zijn laatste sei zoen voor Hoek speelde Hamelink in de A-jeugd en een aantal wedstrijden in het tweede team. Het jonge Hoekse talent, zoon van oud-voetballer Jan die in de tachtiger jaren regelmatig uitblinker was in het eerste elftal van Hoek, mocht ook meetrainen met de eerste selectie. Hij besefte dat de stap van de jeugd naar het eerste team bijzonder groot was. Geen spijt Om die kloof in de toekomst te overbrug gen wilde hij eerst ervaring op een lager niveau opdoen. Zodoende maakte hij vorig jaar de overstap naar Terneuzense Boys. De mbo-leerling, die een dezer da gen negentien jaar wordt, heeft geen mo ment spijt gehad van deze keus. „Het is een fantastische groep met veel jonge spelers. Daar voel ik me goed bijIk ken deze jongens allemaal, ik ga met hen stappen. Bij Hoek lag dat anders. Ik merk aan mezelf dat ik vooruitga in mijn ont wikkeling, maar deze selectie is ook ster ker dan vorig jaar", zegt Hamelink met het nodige vertrouwen. Terneuzense-Boys-aanvaller Peter Hamelink: „Ik merk aan mezelf dat ik vooruitga in mijn ontwikkeling." foto Peter Nicolai Hij zit nu beter in zijn vel. Over de voor bereiding is hij tevreden. Hij weet aan de andere kant dat spitsen worden afgere kend op doelpunten. „Het scoren is me tot dusverre aardig gelukt. Tegen HW (beker) miste ik weliswaar kansen, maar op die momenten stond ik wel op de goe de plaats. Ik vond best dat het lekker ging. Als je dan wint, is het achteraf niet zo erg. Natuurlijk moet ik die kansen in de competitie wel benutten." Over het seizoen is hij optimistisch ge stemd. Hij gokt met Terneuzense Boys op een van de bovenste plaatsen. „We zijn alleen maar sterker geworden. Ik kijk uit naar de derby's tegen AZW. Oranje Wit, Arnemuiden en Veere zullen naar mijn mening de grootste concurrenten vor men voor de topplaatsen." Aector Doorns Z aamslag zal niet dezelfde fout maken als twee jaar ge leden. Toen speelde de zater dagclub eveneens in de derde klasse. „Dat team was veel te jong. Door een gebrek aan erva ren spelers is Zaamslag toen ge degradeerd", meent Jerry van Toor. Dit jaar mag Zaamslag, na het kampioenschap in de vierde klasse, het opnieuw een klasse hoger proberen. Van Toor behoort met zijn 34 jaar tot de routiniers binnen de selectie. Behalve de Terneuze- naar zijn Marcde Kunder, Kees de Putter en Jaap Pijpelink ruimschoots de grens van dertig jaar gepasseerd. Bovendien heeft Menno den Dekker het shirt van Terneuzen verruild voor Zaamslag. De positie van Den Dekker moet nog worden ingevuld: laatste man of centra le middenvelder. „Deze ploeg is sterker dan twee jaar geleden. Er is veel meer evenwicht", stelt hij vast. „Het wordt strijden om een basisplaats." Jerry van Toor kwam op acht tienjarige leeftijd naar Zaamslag. Voor die periode speelde hij in de jeugd van Ter neuzen. „Ik wilde graag op za terdag blijven voetballen", motiveert hij zijn keuze van des tijds. Aanvankelijk maakte hij een aantal jaren deel uit van het tweede elftal. Dat was weer niet zo verwonderlijk omdat Zaamslag in die tijd over een sterke eerste selectie beschikte. Acht jaar geleden debuteerde de Terneuzenaar onder de toenma lige trainer Wim Jansen inhet eerste elftal. Aanvankelijk werd Van Toor als aanvaller of mid denvelder gebruikt. De degra datie naar de vierde klasse ging gepaard met een trainerswissel. Mare de Kunder volgde Nico Bakker als speler/trainer op Met de komst van De Kunder kreeg Van Toor een andere taak. „Hij zei tegen me: jij gaat back spelen. Hij wist dat ik bij Ter neuzen in de A-jeugd ook altijd als verdediger heb gespeeld. Het was dus weer niet zo gek." Van Toor had er geen moeite mee. Het seizoen leek naar wens te verlopen totdat het noodlot in het bekerduel met Terneuzen toesloeg. Na een duel met Jos Kayser scheurde hij zijn enkel banden. Door de enkelblessure was hij enkele maanden uitge schakeld. Een snelle terugkeer forceren had voor Van Toor geen enkele zin, omdat Zaamslag in een zetel op het kampioenschap afging. „Ik heb nog even meege daan", herinnert hij zich Hij zegt nu nog steeds hinder te ondervinden van zijn enkel. „Tijdens de wedstrijd merk ik er niet veel van maar daarna be gint de enkel op te spelen. Tot een paar dagen erna heb ik er last van, maar ik ben niet van plan om de enkel te laten onder zoeken. Voor je het weet lig je er zo weer een aantal maanden uit." Jerry van Toor staat te trappe len om aan de competitie te be ginnen. De voorbereiding ver liep behoorlijk. „Goes was een maatje te groot, maar we misten toen ook nogal wat spelers." Hij heeft er alle vertrouwen in dat Zaamslag in de bovenste helft gaat meedraaien. „Eerlijk gezegd vond ik twee jaar gele den het verschil tussen de vierde klasse en derde klasse niet eens zo groot. Ook in de derde klasse zullen we met fysiek sterke te genstanders te maken krijgen. Wat dat betreft hebben we de eerste wedstrijden in Bevelan ders (uit) en Bruse Boys (thuis) goede graadmeters. Zaamslag moet gewoon van zijn eigen kwaliteiten blijven uitgaan." Aector Dooms „Zaamslag moet gewoon van zijn eigen kwaliteiten blijven uit gaan", vindt Zaamslag-speler Jerry van Toor. foto Peter Nicolai Naam: Frans van der Veen Leeftijd: 32 Club: Terneuzen „Een jaar of drie geleden heb ik die tatoeage op mijn rech- terbovenarm laten zetten. Het is een trible, een soort band rondom mijn arm. Bij Terneuzen maakten ze daar wel grapjes over, maar het was geen verstopte aanvoer dersband. Nee, ik vond het gewoon mooi en het was in die tijd nog iets aparts. Toen hadden er nog niet zoveel mensen zo'n tattoo." „Nu is dat anders, ja. Tribles lijken wel een hype, iedereen lijkt ze te hebben tegenwoor dig. Da's wel een beetje jam mer. Maar toch blijft die trible van mij vrij apart. Het is een mengeling van een he leboel tatoeages, die ik sa men met de tattoeëerder heb samengesteld. De foto die er van werd gemaakt, heb ik la ter verscheurd om te voorko men dat iemand anders dezelfde tatoeage zou laten zetten. Al zal iemand dat niet zo snel doen Want wie wil er nu dezelfde tattoo als Frans van der Veen? Iedereen wil iets anders, iets voor zichzelf alleen." „Op mijn rug staat nog een klein draakje. Da's al zo'n vijftien jaren geleden dat ik dat heb laten aanbrengen. Toen speelde ik nog bij Sluiskil Die tatoeage is een overblijfsel van een gezellig avondje stappen in Rotter dam." Eigenlijk had hij vorig sei zoen al voor AZW willen spelen maar een zware heup blessure gooide voor Joep Frus ch roet in het eten. Na zijn reva lidatie en een halfjarig verblijf in het tweede van Axel maakte hij alsnog de overstap naar de enkele honderden meters verder gelegen vereniging. De elegante middenvelder wil bij AZW weer lekker voetballen in een goed elftal. „Want ik ben een speler die afhankelijk is van de ploeg die rond hem staat." Joep Frusch werd in het verle den altijd tot de betere midden velders van Zeeuws-Vlaande ren gerekend. Onder andere HW'24 probeerde hem te strik ken maar Frusch bleef Axel trouw. De laatste jaren nam de sterkte van het elftal echter zienderogen af en de overstap naar een andere club leek toch plaats te gaan vinden. In april vertrok Frusch echter voor een wintersportvakantie naar Oos tenrijk en daar werd zijn voet baltoekomst even onzeker. „Ik dacht dat ik goed kon snow- boarden maar ik kwam bij een sprong niet goed neer. Mijn heup schoot uit de kom en ik heb daar een week in het ziekenhuis gele gen." Zes weken mocht hij niet op het gewricht steunen, daarna begon de fysiotherapie en twee weken later kon de Axelaar al weer redelijk uit de voeten. De overstap naar AZW was echter van de baan. „Want je gaat naar een andere club om te voetbal len", zegt Frusch. „En niet om daar in de lappenmand te lig gen." Zijn herstel vorderde vrij snel en rond de winterstop begon hij voorzichtig weer te trainen. Daarna sloot hij zich aan bij het tweede team en niet, zoals ver wacht, bij het eerste elftal van Axel. „Want ik wilde zonder druk voetballen. In het begin had ik toch niet echt vertrouwen in die heup en dus leek het me beter in het tweede te gaan spe len. Maar dat is me wel tegenge vallen. Want in het veld wil je veel, maar dat blijkt op een la ger niveau dan niet te kunnen Zijn beslissing stond daarom vast: zondagclub Axel werd in geruild voor zaterdagvereni ging AZW „Die keuze was eigenlijk vrij makkelijk", vertelt Frusch. „Jacco Koekkoek is een goede vriend van me en de andere spe lers kende ik ook bijna allemaal. En met Axel had ik in al die ja ren toch steeds tegen dezelfde clubs gespeeld. Ik wilde wel eens wat anders." Bij de zaterdag-tweedeklasser zal hij naar alle waarschijnlijk heid de positie van aanvallende middenvelder gaan bekleden. „Maar dat weet ik natuurlijk nog niet zeker. De trainer heeft voldoende keuze en vooral op het middenveld zijn er genoeg mogelijkheden", weet Frusch. Zijn eerste indrukken zijn in elk geval goed. „Het bevalt me goed. We hebben een goede ploeg en volgens mij is het ook wel een leuke club." Wat hij met AZW in de tweede klasse moet verwachten weet hij niet. „Veel ploegen ken ik niet. Ik hoop op een prijsje, maar dat weet je nooit. Ik weet in elk ge val wel dat de derby tegen Ter neuzense Boys hier leeft. We hebben toch wat spelers die daar hebben gespeeld en de trai ner heeft er natuurlijk ook een verleden." Barry van der Hooft Een herhaling van vorig seizoen lijkt uitgesloten in de vierde klasse A. Er zal geen ploeg zijn die net zo makkelijk aan de haal gaat met de titel zoals Zaamslag in de voorbije competitie deed De ploegen zijn nu aan elkaar gewaagd, de spanning is helemaal terug Want hoe wel MZVC veelvuldig wordt getipt als titelfavoriet ver wachten de trainers een sei zoen waarin alles mogelijk is. Borssele Voor het nieuwe seizoen streeft Borssele ernaar om hoog in de middenmoot te eindigen. „Maar als we nu wat beter met de problemen omspringen, kunnen we voor het linkerrijtje gaan.Trai ner Rinus Paardekooper tipt MZVC als titelkandidaat. Ook verwacht hij veel van Wolfaartsdijk en de Schouw- se ploegen Cadzand Rudy Veraart staat ook dit jaar weer aan het roer bij Ca dzand. Omdat de verwach tingen vorig jaar misschien wel iets te hoog gespannen waren, heeft men die nu bij gesteld bij Cadzand. „Het is voorzichtigheid troef", be kent Veraart die vorig sei zoen met zijn ploeg teleur stellend in de achterhoede eindigde. „We zijn misschien wel iets te aanvallend inge steld maar zolang je de poort zolang mogelijk dichthoudt achterin is dat niet erg. Ik ben er nog niet mee klaar maar de jongens verbeteren nog steeds. Dat is de reden waar om ik er nog een vierde sei zoen aan heb vastgeplakt." Colijnsplaatste Boys John Tahapary gaat begin nen aan zijn tweede seizoen bij de club uit het vissers dorp. Vorig seizoen werd zijn ploeg vierde zonder een pe- riodetitel in de wacht te sle pen. „Mijn verwachting is dan ook dat we met deze ploeg minimaal hetzelfde re sultaat moeten kunnen be halen. Uiteraard hoop ik wel op wat meer, en dan heb je het vanzelf over een periode- titel. Maar dan zullen we ook een beetje geluk moeten heb ben. We hebben een jonge groep die een leerjaar achter de rug heeft. Het feit dat ze iets bijgeleerd hebben leidt ertoe dat de ambitie ook iets je hoger is dan het jaar er voor." Tahapary ziet geen uitgesproken titelkandida ten. DFS DFS vocht in de vorige editie van het voetbalseizoen te vergeefs tegen degradatie waardoor het nu een vierde klasser is. Trainer John Ebert, die zijn derde seizoen ingaat bij DFS, zag Jack en Leon de Bruine na een ver blijf van een seizoen weer neerstrijken op het oude nest van SKNWK. Clement Rijn berg koos ervoor om lager te voetballen. „Toch hoop ik wel op het halen van de na- competitie", blikt Ebert vooruit. „Het is een nieuwe klasse dus het is moeilijk te zeggen maar we moeten toch bij de eerste vijf kunnen ein digen. In deze klasse gaat het vaak tussen twee of drie ploegen. Als je eerste wil worden, zul je van de zes wedstrijden die je onderling speelt de meeste moeten win nen." Krabbendijke Bart Dierckx ondergaat dit jaar zijn vuurdoop als hoofd trainer bij Krabbendijke. De oud-hulptrainer van SSV'65 is aangesteld om het voor gaande teleurstellende sei zoen zo snel mogelijk te doen vergeten. Dierckx, optimist van huis uit, zag Husseyin Dogan vertrekken naar Ril- landia en zag daar Peter Pol derdijk (ex-Nieuwdorp) voor terug. „De groep heeft vorig seizoen als gevolg van de no dige tegenslagen onder zijn niveau gespeeldAls die mate van pech dit seizoen weg blijft, moet het zeker beter kunnen. Als ik het zo inschat moet de doelstelling om in het linkerrijtje te belanden reëel zijn." MZVC MZVC, dat door menigeen in de volksmond nog steeds 'Middelburg-zaterdag' wordt genoemd is de ploeg met de meest uitsproken doelstelling van allemaal. Will Wijnands, die na Dick van Westen zich de tweede hoofdtrainer uit de historie van de club mag noemen' „Onze doelstelling is om bo venin mee te draaien en di rect of indirect te promove ren." Wijnands is op de hoogte van de favorietenrol van zijn ploeg maar wil daar nog wel een nuance in aan brengen. „We mogen dan wel favoriet zijn, maar niet to renhoog. Zaamslag was vo rig seizoen bijvoorbeeld een klasse apart. Zo'n ploeg zit er dit jaar echt niet bij." Wij nands ziet in SKNWK en We- meldinge de grootste kapers op de kust. Wolfaartsdijk Wolfaartsdijk wist niets over te houden aan de plek in de nacompetitie en dat is waar schijnlijk maar goed ook want daar zou de j onge groep waarschijnlijk weinig te zoe ken hebben. De nieuwe trai ner Peter Groenewegen (wiens wortels bij SSV'65 liggen) heeft een duidelijke werkwijze: „We gaan niet naar de ranglijst kijken, want daar heb je vrij weinig aan met zo'n jonge groep. Wat we gaan doen is probe ren het geheel voetbaltech- nisch op een hoger plan te brengen. We willen graag voetballend een verzorgd spelletje gaan spelen."„Ik denk dat MZVC een hele leu ke ploeg heeft. En als ik een outsider moet noemen, noem ik SKNWK." SKNWK Als gevolg van een akkefietje tussen Dosko en SKNWK dat dateert van vorig seizoen, speelt SKNWK nu in de vier de klasse A. De 48-jarige Cees Willemse, die ooit al eens samen met Gerard Olij- hoek de dienst uitmaakte bij de ploeg uit Nieuwerkerk, kan putten uit een groot aan tal spelers omdat er zo'n acht potentiële eerste-elftalspe- lers overkwamen van de A- junioren. „Het zal een kwes tie worden van oud- en nieuw samensmeden", aldus Wil lemse. „Het liefst zoveel mo gelijk jong natuurlijk. Daar om heb ik ook geen specifieke doelstelling. Ik wil iets op bouwen en hoop op jong en thousiasme." Spui Dick de Pooter zal zich ook dit seizoen weer ontfermen over Spui dat met het vertrek van Alex Meijer heel wat sco rend vermogen heeft moeten inleveren. „Maar qua voet ballend vermogen zijn we er zeker niet op achteruit ge gaan weet De Pooter te melden. Tevens is het de bedoeling dat er enkele jonge jongens zich laten gelden. Er zullen andere mensen op moeten staan die voor de goals gaan zorgen. De Pooter ziet in SKNWK, Wemeldinge en Wolfaartsdijk de grootste kampioenskandidaten. Wemeldinge George Daamen mag met recht de grote onbekende ge noemd worden van het trai- nersgilde van de vierde klas se. Bij toeval kwam hij twee jaar terug tegenover het veld van Wemeldinge te wonen. Wat zijn trainersambities be treften, wilde hij aanvanke lijk de kat uit de boom kij ken. Maar voordat hij het wist was hij trainer van Wemeldinge 1. „De voorbe reiding liep naar alle tevre denheid", vertelt de trainer- /coach, die uiteraard nog niet veel weet van de vierde klas se. De doelstelling is een periodetitel halen." Wissenkerke Jaap Knop heeft bij Wissen kerke het roer overgenomen van Nico Krijger. „De doel stelling op korte termijn is om goed mee te doen in het linkerrijtje. Door wat toe voeging van jeugd is de selectie verbreed, dus is er misschien ook wat meer mo gelijk. De grootste verande ring voor die jongens is dat ik achterin graag één-op-één wil spelen. Daar valt mijns inziens in deze klasse de meeste winst mee te halen." Hoedekenskerke Vorig seizoen verliep meer dan dramatisch voor de ploeg van Leo Uitterhoeve die aan zijn eerste seizoen gaat beginnen bij de ploeg die met afstand laatste ein digde in de voorgaande com petitie. Van de 66 mogelijk haalbare punten behaalde de ploeg er vorig jaar slechts ze ven. „Toch heb ik er wel moed op", aldus Uitterhoeve, die zichzelf typeert als een ver enigingsman. „We hebben de B-junioren doorgeschoven waardoor we wat beter in de spelers zitten." Uitterhoeve ziet MZVC, Wolfaartsdijk, maar ook Co lijnsplaatste Boys hoog ein digen. Ron de Waal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 61