Staten blij met datum herindeling Kans op betere busdienst scholieren Middelburg ziet af van referendum over burgemeester P Gift aan ter ziele gegane handbalclub leidt tot gemor Sneu voor Sluis en Oostburg WtfFd donateur enipaak^k epieterburen weer meemaakt! door Rolf Bosboom GOES - De ingrijpende verbetering van het leerlingenvervoer voor de middelbare scholen op Zuid-Beveland krijgt op ter mijn mogelijk navolging in andere delen van de provincie. Dat zei gedeputeerde J. Hennekeij (VVD, verkeer) gisterochtend bij het officiële begin van het project. Door een samenwerking van de scholen voor middelbaar onderwijs, de provincie en vervoersmaatschappij Connexxion is de dienstregeling voor de jongeren die in Goes op school zitten aanzienlijk verbe terd. Het aantal buslijnen is uitgebreid en de begin- en eindtijden van de lessen en de dienstregeling zijn zoveel mogelijk op el kaar afgestemd. Het gaat om een proefproject van een jaar. Deelnemers zijn het Groen College, Cal- vijn College, Hoornbeeckcollege, Buys Ballot College, Sint Willibrordcollege, Groot Stelle en Goese Lyceum. Voor de uitvoering zijn negen bussen nodig. Ook niet-scholieren kunnen, met een geldig vervoersbewijs, opstappen, maar moeten er wel rekening mee houden dat de bussen niet tijdens de schoolvakanties rijden. Het project werd gisterochtend ingeluid met een massaal ontbijt in Sportpunt Zee land in Goes. De bussen reden voor één keer niet rechtstreeks naar school, maar deden eerst de sporthal aan. Daar kregen de ongeveer vijfhonderd leerlingen, na enkele toespraken te hebben aangehoord, broodjes en wat drinken aangeboden. Op tijd Gedeputeerde Hennekeij stelde vast dat de nieuwe regeling al aardig werkt, aan gezien bijna iedereen op tijd in Goes arri veerde. ,,Dat betekent dus ook dat jullie de andere dagen van de week op tijd op school kunnen zijn. En wat het belang rijkste is: in minder tijd dan in vorige ja ren en met minder ongemak onderweg, doordat niet of nauwelijks meer overge stapt hoeft te worden." Als de ervaringen dit schooljaar positief uitvallen, dan behoort uitbreiding van het project tot de mogelijkheden, zowel in Goes als elders in de provincie. ,,0p ter mijn kunnen we dan misschien ook rege lingen maken voor de scholen in Vlissin- gen, Middelburg en Terneuzen", aldus Hennekeij. Ook H. Bouma, regiomanager bij Connex xion, zei het proefproject als een 'voor beeld voor andere schoolconcentraties' te zien. Hij liet verder weten trots te zijn op het voorlopige resultaat.- „De uitvoering is binnen zeven weken tot stand gekomen. Het is nu aan de jeugd en de chauffeurs om het tot een succes te maken. En dat zal soms best even wennen zijn." J. Roose, die namens de gezamenlijke scholen het woord voerde, zei dat de voor bereiding een 'race tegen de klok' is ge weest. „Maar in dit geval is het een race met alleen maar winnaars: de provincie, Connexxion, de scholen, de ouders (de bus is aanzienlijk goedkoper dan de trein) en de leerlingen." Roose memoreerde de eisen waaraan het vervoer moet voldoen: de reistijd mag maximaal het dubbele zijn van de reistijd met de auto, het aantal overstappen is hooguit twee (maar doorgaans minder) en de wachttijd op school, zowel bij aan komst als bij vertrek, is maximaal een kwartier. De kosten van het project bedragen an derhalf miljoen gulden per jaar. De leer lingen betalen de helft via het abonne mentsgeld. De provincie financiert de overige 750.000 gulden. dinsdag 28 augustus 2001 Scholieren eten broodjes bij Sportpunt Zeeland in Goes, waar het vervoersproject met een massaal ontbijt wordt ingeluid. foto Dirk-Jan Gjeltema door Maurits Sep MIDDELBURG - Sneu voor Sluis-Aardenburg en Oostburg, een smetje op het blazoen van gedeputeerde T. Poppelaars, maar toch goed dat het gebeurt. West-Zeeuws-Vlaanderen krijgt van het kabinet geen uit stel voor de herindeling, maai de Staten van Zeeland zijn blij. „Ik heb het toch voorspeld", tri omfeerde GroenLinkser F. van Kollem. Het provinciebestuur stemde in juni nog in overgrote meerder heid (slechts drie van de 47 stemmen tegen) in met een late re herindeling in West-Zeeuws- Vlaanderen. Het kabinet legde dat besluit vrijdag naast zich neer. En toch reageerde de Sta tencommissie algemeen bestuur gisteren tevreden. „Wij waren destijds om pragmatische rede nen voor uitstel", verklaarde M de Koster (PvdA) haar opluch ting. Geen toestemming legt een bom onder de hele herindeling in Zeeuws-Vlaanderen, was in juni de doorslaggevende reden om Sluis-Aardenburg en Oost burg hun zin te geven. Het standpunt van de minister raad is 'sneu voor die gemeen ten, maar niet meer dan dat', vond De Koster gisteren. „Dit is een betere oplossing." Zij kreeg Nieuwe voorzitter AHC De Vossen HULST - Peter Geene is de nieuwe voorzitter van de Hul ster carnavalsstichting AHC De Vossen. Hij volgt Bennie de Dec- kere op. Piet van Kerkhove en Ron van Waterschoot blijven respectievelijk aan als secreta ris en penningmeester. Rob Kroes en Roy Bosman comple teren het bestuur. bijval van de ChristenUnie en van de SGP, die in juni een mo tie indiende voor een gelijktijdi ge herindeling van alle gemeen ten. CDA en WD waren als enige te leurgesteld dat een advies uit de regio zelf is genegeerd. „Het moet natuurlijk wel een goed advies zijn", sneerde Van Kol lem van GroenLinks, die meteen zijn gelijk maar casseerde: „Wij hebben voorspeld dat de minis ter dit niet zou toestaan." Ook P. van Veen van D66 maakte aanspraak op de juiste voor spelling. „Ik heb steeds gezegd dat het niet geloofwaardig was dat een herindeling in tweeën zou worden goedgekeurd." In tegenstelling tot Van Kollem gaf zij in juni toch haar zegen aan het uitstel. Zwaktebod Hoewel blij met de uitkomst vroeg zij zich wel af of gedepu teerde Poppelaars (CDA) goed vooroverleg heeft gevoerd. „Ik heb het idee dat hij nu zegt: 'Ik heb er alles aan gedaan, helaas, het is niet gelukt.' Dat vind ik een zwaktebod." Van Kollem meende een smetje op het bla zoen van de gedeputeerde waar te nemen. „Dit kan het vertrou wen in u schaden. Tijdens de Statenvergadering zei u immers dat het geen probleem zou zijn." Poppelaars verwierp de kritiek. „Het verwijt vanuit Sluis-Aar denburg dat ik me onvoldoende sterk heb gemaakt, zal ermee te maken hebben dat burgemees ter Straatsma er nog niet zo lang zit Hij zal het dossier nog niet helemaal gelezen hebben. Van de hoogste ambtenaren op het ministerie heb ik voortdurend gehoord dat een jaar uitstel geen probleem zou zijn en dat werd van diverse kanten bevestigd. Maar ik heb daar steeds aan toe gevoegd dat de minister zijn ei gen politieke afweging maakt." door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Er komt geen burgemeestersreferendum in Middelburg. De gemeenteraad liet zich gisteravond unaniem overtuigen door loco-burge meester P. Bruinooge. Navraag bij het ministerie van Binnen landse Zaken had hem geleerd dat een raadplegend referen dum wettelijk onmogelijk is. De kwestie was aangekaart door de CDA-fractie, omdat een wijzi ging van de Gemeentewet ruim te liet voor voor verschillende interpretaties. Op 30 juli werden de nieuwe procedureregels voor burge meestersbenoemingen gepubli ceerd in de Staatscourant. Eén van de wijzigingen is dat een ge meenteraad kan besluiten tot een raadplegend referendum, waarin burgers zich kunnen uit spreken over twee burgemees terskandidaten. In de nieuwe wet zijn geen over gangsmaatregelen getroffen. Het CDA stelde begin deze maand vragen aan de commis saris van de koningin of een bur gemeestersreferendum in Mid delburg mogelijk was. De fractie kreeg daarop een beves tigend antwoord, maar tegelij kertijd liet de provincie weten dat het niet verstandig zou zijn vanwege onduidelijkheden over de te volgen procedure, de daar aan verbonden kosten en ver tragingen in de sollicitatiepro cedure. In de wetswijziging is nadruk kelijk uitgesproken dat een ge meenteraad bij het opstellen van een profielschets moet be sluiten of een burgemeestersre ferendum deel uitmaakt van de sollicitatieprocedure. „Voor lo pende procedures", betoogde Bruinooge, „is het dus niet mo gelijk." Overleg Het college heeft deze maand regelmatig telefonisch overleg gepleegd met het ministerie van Binnenlandse Zaken over een burgemeestersreferendum. Uit die contacten is elke keer naar voren gekomen dat het voor lo pende procedures onmogelijk is. Bruinooge wees erop dat de Middelburgse gemeenteraad de wet heeft te volgen. door Sheila van Doorsselaer KLOOSTERZANDE - In de Hontenisser raadsfracties is enige rumoer ontstaan over de gift van de gemeente van tien duizend gulden aan de opgehe ven handbalvereniging Honte- nisse. Die wil het bedrag weer aan een goed doel schenken. De vereniging ontvangt het bedrag als een schouderklopje, omdat ze het clubhuis in goede staat achterlaat. De club is ter ziele omdat er geen leden meer zijn. Progressief Hontenisse ziet geen nut in de schenking. Zij ziet liever dat het bedrag in mindering wordt ge bracht op de kosten van de mul tifunctionele evenementenhal. Groot Hontenisse vindt echter dat de handbalvereniging niet de tol mag betalen en juicht de schenking juist toe. Wethouder I F. van Driessche meent dat het geld wordt teruggestort, omdat de club zelf geld heeft gestoken in het clubhuis. Volgens hem wil de club nog minstens een jaar doorgaan en proberen jeugd te werven. Progressief Hontenisse ziet er daarom het nut niet van in de tienduizend gulden uit te trekken als de club toch een doorstart maakt. Volgens Van Driessche heeft de vereniging hét clubhuis niet no dig, maar traint ze in de multi functionele evenementenhal. De tienduizend gulden gaan overigens naar een plaatselijke vereniging of stichting die zich I heeft ingezet voor de samenle ving. J-i&s/y, monade c/ic/tf Met zorg worden de herstelde zeehonden uitgezet op het Wad. Een uniek moment en het hoogte punt van de verzorgde 'Beautiful Day' voor 2 personen met ontbijt, lunch en speciale Crèche-tour. '/ic/H'c/n' /u's/int/ ruy jifu/* m. S (l CUfffi/ir/Het is elke keer een feest, als we de zeehonden na maandenlange verzorging weer kunnen vrijlaten in de Waddenzee. Dankzij de steun van duizenden mensen vieren we dit feest nu 30 jaar. Hoog tijd dus voor nóg een feestje! In stilte, mét onze dona teurs. Want bij hoge uitzondering mag dit jaar elke ZBehondGHCrèch maand een gelukkige, fluisterstille winnaar en een introducé met ons mee het Wad op, tijdens de komende uitzettingsacties. De wedstrijd loopt van juli t/m december 2001. Nog geen donateur? Dit is het moment. Doe een dagje Pieterburen en doe mee! Of vul de bon in. Het wordt een 'Beautiful Day' zoals je die nooit i i i i i i i i i i i i i i i Ja, ik word donateur! Stuur mij het wedstrijdformulier met eenmalige machtiging. Als ik meedoe met de wedstrijd maak ik kans op een van de 6 'Beautiful Days' voor twee personen. naam Om Ov (aankruisen) leeftijd adresA postcode en plaats telefoon Vul de bon in en stuur deze in een envelop zonder postzegel naar Stichting Zeehondencrèche, Antwoordnummer 959, 9950 WL Pieterburen. Alles over onze Zeehondencrèche en de wedstrijd vind je ook op www.zeehondencreche.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 56