Snelheid omlaag in Olmenstraat Drugspand Sas van Gent al leeg vóór ontruiming Cadzand-Bad kan herinrichtingsplan binnenkort inzien Axel geeft kleinere kernen speeltuin en Zuiddorpe hangplek zll Fiets-voetveer mag geen electoraal stokpaard worden Hontenisse willigt verzoek bewoners Vogelwaarde in Groot Hontenisse tegen disco in Kloosterzande Man mishandeld in Koewacht Hardrijders op de foto Brommer en fietser botsen Inrichting gemeentehuis Zierikzee Aanrijding in Serooskerke Inbraken op Schouwen Axel pakt met verwijsborden sluipverkeer aan Muziekfeest in jubilerend Kalashnikov dinsdag 28 augustus 2001 door Sheila van Doorsselaer KLOOSTERZANDE - Pro gressief Hontenisse wil dat de gemeente met een eenduidig standpunt komt over de nood zaak van een fiets-voetveer na het verdwijnen van de veer pont Perkpolder-Kruiningen. Op deze manier wil Progressief Hontenisse voorkomen dat po litieke partijen tijdens de ver- kiezingscampagnes met het onderwerp goede sier maken. „Iedereen in de regio is betrok ken. Er zullen vast en zeker handtekeningenacties vanuit de bevolking komen, maar ik denk dat het een goede zaak is dat we gezamenlijk, als college en als raad, een standpunt be palen", zei PH-fractievoorzit- ter G. Kamminga gisteravond in de commisie algemeen maatschappelijke en bestuur lijke zaken. „Ik wil de kwestie buiten de politiek houden. Zo voorkomen we dat er partijen goede sier gaan maken en zich later ten overstaande van de bevolking op de borst gaan kloppen, zo van 'kijk eens wat wij voor elkaar hebben gekre gen'. Dat lijkt me niet gepast." Groot Hontenisse voelde zich, bij monde van J. Hageman, aangesproken. Ze kon het niet nalaten te vermelden dat het haar partij helemaal niet om politiek gewin te doen is. Dit leverde nogal wat opgetrokken wenkbrauwen op. Wethouder B. Pauwels waar schuwde de fracties dat de pro vincie tegen een fiets-voetveer op de lijn Perkpolder-Kruinin gen is. „We zijn eigenlijk een paar jaar te laat met deze har tenkreet, maar het is begrijpe lijk dat deze discussie nu de kop opsteekt. Misschien kun nen we met de nodige steun vanuit de bevolking toch nog wat gedaan krijgen. Het zal echter geen goedkope bedoe ning worden." Het college zal de kwestie van daag in het B en W-overleg ter sprake brengen. door Sheila van Doorsselaer VOGELWAARDE - Bewoners van de Olmenstraat in Vogel waarde eisen dat het gemeente bestuur van Hontenisse maatregelen treft om de ver- keersonveilige situatie in hun straat te verbeteren. Zij vragen om verkeersremmers een dertig-kilometerzone. De wens van de bewoners wordt verhoord. Inmiddels is een plan van aanpak in de maak. In een brandbrief aan het dage lijks bestuur van Hontenisse spuien twee bewoners van de Olmenstraat hun ongenoegen. „Iedere dag houd ik mijn hart vast, omdat het autoverkeer in de Olmenstraat veel en veel te hard rijdt. Dagelijks zien wij si tuaties waarbij de kinderen groot gevaar lopen door voor- bijrazend verkeer en we vragen ons af of het werkelijk zo moet zijn dat eerst een kind slachtof fer moet worden voordat er iets wordt ondernomen", schrijft J. van der Keur. Haar zoontje en een aantal vriendjes zijn op een namiddag langs de deuren getrokken en hebben handtekeningen opge haald van omwonenden die ook willen dat de gemeente de ver keersveiligheid verbetert. Vo gelwaarde is een kinderrijk dorp, stellen de briefschrijvers. Veel kinderen fietsen door de Olmenstraat op weg naar school, de speeltuin, het dorps centrum of ze spelen in de straat. Van der Keur „Dat betekent dat het gemeentebestuur moet zor gen voor onze j eugd en dat er ge hoor moet worden gegeven aan onze oproep." Inmiddels zijn er op het ge meentehuis al volop plannen in de maak voor reconstructie van de Olmenstraat. De woning bouwvereniging gaat de wonin gen aanpakken en de plantsoe nen beplanten, de gemeente neemt de herinrichting van de straat voor haar rekening. „De straat wordt ingericht als der tig-kilometerzone, dat staat vast", zegt wethouder B. Pau wels. „Ook komen er verkeers remmers en we denken daarbij aan chicanes of verhoogde krui singen. We moeten dat eerst nog bespreken met de dorpsraden. In ieder geval willen we abso luut géén drempels aanleggen, want die staan garant voor pro blemen, Kijk maar haar Hoofd plaat." door Sheila van Doorsselaer KLOOSTERZANDE - Groot Hontenisse vreest voor de komst van een disco in Kloosterzande. I De partij heeft een hard hoofd in de invulling die E. Leenknecht, eigenaar van Hotel van Leuven in Kloosterzande, wil geven aan de feestzaal die hij gaat bouwen op een gedeelte van de grond van de voormalige garage Voet. GH-lid W. Broekhoven is bang dat er een 'disco' komt en hoopt dat het college paal en per stelt aan de horecabestemming van de feestzaal. „Ik vind 'horecabestemming' nogal een ruim begripD aar kun je van alles mee doen. Kan de ge meente niet zorgen dat daar geen luidruchtige actieviteiten plaatsvinden?" Wethouder B. Pauwels zei gisteravond in de commissie grondgebiedzaken dat hij ernaar zou kijken, maar hij kon niks beloven. De gemeente wil de zuidelijke entree van Kloosterzande via de Hulsterweg opknappen. Daar voor wil de gemeente het per ceel, 975 vierkante meter, kopen en saneren. Het grootste gedeel te, 675 m2, verkoopt de gemeen te weer aan Leenknecht, de grond die overblijft wil de ge meente gebruiken om er een parkeerplaats van te maken. Hontenisse vangt voor het sane ren van de grond subsidie. Deze constructie zit Progressief Hontenisse niet lekker. Een par ticulier komt niet in aanmer king voor dergelijke subsidies. Fractielid A. Rensen vroeg zich af waarom de gemeente niet al leen de grond koopt die zij nodig heeft en die laat saneren. Ren sen wilde van Pauwels zwart op wit weten of er op deze manier geen misbruik van subsidies wordt gemaakt. Pauwels kon hem wat dat betreft geruststel len. Volgens hem is het niet mo gelijk de grond gezond te maken door alleen een klein stukje te saneren. Het lijkt hem beter dat de vervuiling in zijn geheel wordt aangepakt. De Olmenstraat in Vogelwaarde. foto Charles Strijd KOEWACHT - Een 53-jarige automobilist uit de gemeente Hulst is gistermiddag rond kwart over vier in de Axelsestraat in Koewacht mishandeld door een onbekende man. Het slachtoffer werd gedwongen tot stoppen; nadat hij was uitge stapt, volgde een woordenwisseling en een vechtpartij waar bij hij enkele malen met een kettingslot werd geslagen. Toen een onbekend gebleven automobilist stopte, is de aanvaller weggereden. Het slachtoffer heeft enkele kneuzingen op zijn rug en arm. De oorzaak van de mishandeling ligt in de relatiesfeer. EEDE - De politie heeft gisteren bij controles op diverse plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen in totaal 325 hardrijders be trapt. 's Morgens liepen op de Rij ksweg in Eede 104 chauffeurs tegen de lamp; in het begin van de middag flitsten de agenten op de N61 bij Vogelwaarde 25 keer en op de Gentsevaart in Kapelle- brug 140 keer. Op de Middenweg in Biervliet reden in het be gin van de middag 21 bestuurders te hard; 's morgens waren op de Langeweg in Axel ook al 35 hardrijders op de foto gezet. KAPELLE - Bi] een aanrijding tussen een brommer en een fietser op de Noordweg in Kapelle zijn gisteren drie mensen gewond geraakt. Een 52-jarige inwoonster van Goes fietste over de Goessestraatweg toen ze geen voorrang verleende aan een 20-jarige Goesenaar die een brommer bestuurde. Beide bestuurders en de.passagier van de brommer raakten gewond. ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland koopt voor zo'n anderhalf miljoen gulden aan bureauspullen voor de ambtelijke werkplekken in het nieuwe gemeentehuis. De or der is bij Europese aanbesteding gegund aan Aspa uit Rotter dam. De stoelen en tafels zijn in een proefopstelling goedgekeurd door de gemeentelijke ondernemingsraad en de arbodienst. In totaal wordt 4,5 miljoen gulden uitgetrokken voor inrich ting van het Schouwse bestuurscentrum. Dat betreft even eens de v'olledige aankleding van de raadszaal en de andere bijzondere ruimten, 'tot en met de laatste bloempot', aldus projectleider H. Beek. De totale stichtingskosten van het nieuwe gemeentehuis omvatten 46 miljoen gulden. SEROOSKERKE - Op de kruising van de Serooskerkseweg en de Stoofweg in Serooskerke vond gisterochtend rond half elf een aanrijding plaats. Een 28-jarige automobilst uit Haamstede wilde bij groen licht de Stoofweg inslaan. Een 26- j arige bestuurster uit Maasmechelen negeerde op dat moment het rode licht, doordat de zon weerspiegelde in het verkeers licht. Bij de aanrijding raakten beide voertuigen beschadigd. NIEUWERKERK - In de nacht van zondag op maandag is in gebroken in een horecapand aan de Hoge Kerkstraat in Nieu- werkerk. De dieven namen rookwaren en geld uit enkele gok kasten mee. De totale waarde is onbekend. Ook in Brouwershaven werd dit weekeinde ingebroken. De toegang van een bedrijfsgebouw aan de Dirks weg werd gefor ceerd, waarna de inbrekers ervan doorgingen met een boor machine en dertien ringsleutels. door Sheila van Doorsselaer ZUIDDORPE - Het dagelijks bestuur van Axel wil in de klei ne kernen van de gemeente speeltuinen aanleggen en be staande speeltuinen zonodig opknappen. Daarnaast wil de gemeente snel een hangplek voor jongeren in Zuiddorpe aanleggen. In totaal trekt Axel hier 27.000 gulden voor uit. Het gaa't om de kernen Nieuwe Molen, Overslag, Schapenbout, Koewacht en, Zuiddorpe. Voor de eerste drie genoemde kernen worden nieuwe speelterreinen aangelegd, waarvoor een stan daard speeltuin is ontworpen. In Schapenbout wordt de speel tuin uitgebreid met twee voet baldoeltjes. In Koewacht wor den speeltoestellen gebruikt die afkomstig zijn van het vroegere speeltuintje aan de Vlasstraat, aangevuld met een extra toestel. Op de Eikenhof in Koewacht wordt al een tijdje gevoetbald REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB TERNEUZEN Tel: (0115) 686000 Fax: (0115)610724 E-mail: redtern@pzc.nl C. A. M. van Gremberghe (chef) W. A. Bareman P. I. F. M. Cappetti L. E. Dominicus B. J. G. Pelgrim A. M. van Stee J. F. D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114)373840 E-mail: redhulst@pzc.nl S. van Doorsselaer R. E. A. Hoonhorst CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door tierers en de omwonenden zijn daa niet altijd blij mee. Door een extra speelwerktuig te plaatsen, wordt het voetballen op het veld onmogelijk ge maakt. Tevens wordt het speel terrein omzoomd met een beu kenhaag, waardoor het terrein veiliger wordt en een nettere aanblik krijgt. De speeltuin aan de Stadhou derslaan in Axel heeft dringend nieuwe omheining nodig. De ge meente is van plan eenzelfde soort omheining te plaatsen langs de nieuwe ingang van de naastgelegen peuterspeelzaal. Peuters kunnen dan veilig van de speelzaal naar de buiten speelruimte lopen. Ook wil de gemeente zo snel mogelijk een begin maken met de aanleg van de hangplek voor jongeren. Die komt op het speelveld achter de Canisius-basisschool in het dorp. AXEL - De gemeente Axel gaat extra verwijsborden plaatsen om de overlast van sluipverkeer door vrachtwagens op de Axelse Kinderdijk en Zuidsingel tegen te gaan. Daarnaast worden de wegen gesloten verklaard voor vrachtverkeer. De maatregelen kosten de ge meente 16.650 gulden. Sinds de herinrichting van de Kinderdijk is nog steeds sprake van vracht verkeer dat via de Kinderdijk en Zuidsingel van en naar het in dustriegebied in de Kanaalzone rijdt. Dit verkeer zou zich moe ten afwikkelen via de Langeweg en de Tractaatweg. De gemeente had omwonenden toegezegd dat er aanvullende maatregelen worden genomen. Een eerste maatregel is al genomen. Ruim een maand geleden werd de be bouwde komgrens aan de Zuidsingel aangepast. Axel wil nu de ANWB-bewegwijzering aanpassen, zodat de route via de hoofdwegen beter wordt aange geven. De geslotenverklaring maakt dat alleen bestemmings verkeer de Kinderdijk en de Zuidsingel mag gebruiken. De verbodsborden worden ge plaatst aan de Langeweg en de Buthdijk. De provincie heeft de plannen inmiddels goedge keurd. door Frank Gijsel OOSTBURG - Bewoners van Cadzand-Bad kunnen vanaf volgende week de visie voor de herinrichting beoordelen. Dan begint de inspraakprocedure. De leden van de commissie voor economische zaken van de ge meente Oostburg waren maan dag positief over de plannen. R. Hamelijnck (PvdA) vroeg zich wel af of na alle vooraf gaande gesprekken de neuzen in Cadzand-Bad dezelfde kant op staan. Enkel D66'er A. Verhage stak een waarschuwend vinger tje op en drong er toch op aan de randvoorwaarden voor het pro ject goed vast te leggen. Burge meester G. Noordewier gaf aan er alle vertrouwen in te hebben en zei dat er een situatie zal ont staan die op termijn alleen maar voordeel kan opleveren. „Als dit plan door de meerderheid ge dragen wordt, moeten we ons afvragen of we het integraal kunnen laten uitvoeren. Ik heb er een goed gevoel bi] De visie voor het gebied laat zien dat de gemeente Oostburg de badplaats flink wil verbete ren. Er wordt hoog ingezet. Ca dzand-Bad moet een badplaats van allure worden met een ont spannen en kindvriendelijk ka rakter vormen. Het moet voor de toerist mogelijk zijn een stijl vol verblijf in een natuurlijke omgeving te krijgen, staat in de visie. Boulevard Voor Boulevard De Wielingen zal een grondige verandering noodzakelijkzijn. In de plannen worden een tweetal plekken omgevormd tot een duinland schap met bebouwing: Het Duinplein en de Duinhof. Dit moeten de attractiepunten vor men. De zone tussen Hotel de Schelde en de Leeuwerikenlaan krijgt het karakter van een boulevard, waar het goed toeven is dankzij veel groen en terrassen. In de toekomst ontstaat tussen de Kievitenlaan en de benzine pomp aan weerszijden een duingebied. De straat moet de sfeer van een duinlaan krijgen. Aan de west zijde vormt Hotel De Schelde samen met een nieuwe toren de entree voor het verkeer te water en te land. De nieuwe te bouwen toren sluit in hoogte aan op de bestaande Résidence. Een slan ke toren met één appartement per verdieping, die maximaal 32 meter hoog mag zijn. Boulevard De Wielingen blijft volgens het gemeentebestuur in twee rich tingen te berijden met de auto, met uitzondering van het Duin plein Parkeren aan de boule vard kan straks enkel nog op ei gen terrein. Op het Cavelot, het terrein ten zuidoosten van de kern, kunnen straks bijzondere woonprojec ten komen. Sfeer en karakter kunnen volgens de gemeente Oostburg aansluiten op het naastgelegen natuurgebied Het Zwin. TERNEUZEN - Welzijns- centrum Kalashnikov aan de Korte Kerkstraat in Terneuzen houdt zaterdag 8 september een groot feest om het tienjarig be staan van de huidige ac commodatie te vieren. Het jubileum begint rond tien uur 's avonds met een voorprogramma door de L, J. Karma Roadshow/. Hierbij brengt Eye Bee een vocale act met Gothic Core. L. J. Karma ver zorgt een optreden met Lou Reed- en Velvet Un- derground-achtige mu ziek. LIN-process breng vervolgens experimentele popmuziek. De afsluiting van het voorprogramma vormt Arkansa Girl met easytune muziek. De Bossen vormen de hoofdact, een driekoppig gezelschap met veel erva ring op popfestivals. Ook hebben ze met een grote bands als Dead Moon, John Spencer Blues Ex plosion, Bomb Turks en Motorhead op diverse po dia gestaan. Vanwege de verschillende muzikale voorkeuren van de drie bandleden, heeft De Bos sen een zeer breed reper toire opgebouwd dat vari eert van mierzoete ballads tot punk. door René van Stee SAS VAN GENT - Een drugspand aan de Paus Joanneslraat in Sas van Gent hoefde gistermiddag niet te worden ontruimd. Huur der E. de Winter en zijn onder huurder J. Kersbulck hadden het pand al in het afgelopen weekend leeggehaald en het meubilair op geslagen in garageboxen in Sas van Gent. De bewoners moesten hun biezen pakken wegens een huurachter stand. Als ze niet goedschiks zou den zijn vertrokken, was alsnog overgegaan tot ontruiming in het kader van de Wet Damocles. De onderhuurder handelde in drugs en veroorzaakte daarmee over last. De bewoners klaagden al ruim anderhalf jaar, veelal ano niem, over aan- en afrijdende auto's, lawaai en bedreigende si tuaties. Uitgebreide politie-ob- servaties bevestigden deze klach ten. De onderhuurder zorgde ook al eerder voor dergelijke overlast vanuit andere panden in Sas van Gent. Inspectie De verhuurder Algemene Wo ningstichting Zeeuws-Vlaande ren (AWZV) had voor de ontruiming de politie, de deur waarder en een aannemingsbe drijf ingeschakeld. Die hoefden niet in actie te komen. Politiechef R. Lenselink en deurnaarder A. van Damme voerden nog wel een grondige inspectie van het lege pand uit. Onder het commentaar 'We hebben geen tijd meer gehad om de boel te poetsen', leverde de onderhuurder de sleutels van de woning in. Volgens hoofd woondiensten W Bakels van de AWZV krijgen de bewoners van het pand aan de Paus Joannestraai :r. Sas van Gent nooit meer een huis via de woningstichting. De Winter - die het pand bijna twee jaar onder verhuurde - maakt zich hierover geen zorgen, omdat hij elders in Sas van Gent onderdak heeft ge vonden. De gemeente Sas van Gent is ook nog niet 'verlost' van Kersbulck. „Ik woon nu in bij een vriend in Westdorpe. En als het per se moet, heb ik nog wel tien adresjes in de buurt waar ik terecht kan", legt de verdreven onderhuurder uit. Hij zegt zich niet meer bezig te houden met drugshandel. Ontruimen hoeft de politie maandag niet, het drugspand in Sas van Gent is door huurder en on derhuurder al leeggehaald. foto Charles Strijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 55