Trainers luiden de noodklok Ongewis avontuur voor WIK'57 /A\ M /ai-ui tattoo van... zondag vijfde klasse B Renesse torenhoog favoriet in vijfde klasse s29 Het gaat de trainers Wim Kommer (WIK'57) en Hans Schreurs (Zierikzee) aan het hart. Een aantal jaar geleden kende Schouwen-Duiveland nog een handvol vrouwen-voet balploegen, maar dit jaar stokt de teller na het wegvallen van DFS al op drie. „En daar heb ik best moeite mee", bekent Kommer. „Als we niet oppassen, komt er een einde aan het vrouwen voetbal op Schouwen-Duiveland." Het is niet de eerste keer dat Kommer zijn zorgen uit. 'Moet dat nou, Wim?", krijgt hij dan geregeld naar zijn hoofd geslingerd. „Maar de mensen zijn zo kort zichtig." De oplossing is volgens Kommer zo simpel als 1 1,D e ploegen samenvoegen!Maar dat is voor menig club als vloe ken in de kerk. „Ze roepen dan dat het niet in het dorpsbelang is. Maar een team opheffen is dat ook niet. Eén of twee speel sters stappen over naar een an dere club, maar die andere tien stoppen er gewoon mee. Dat is toch doodzonde?" Ook Hans Schreurs van Zierik zee ziet één overkoepelende ver eniging als dé oplossing van het probleem. „Maar elke vereni ging is bang dat het een stuk van zijn vereniging verliest. Je moet zoiets links en rechts eens laten vallen en er informeel over pra ten. Het moet eerst kunnen be zinken bij de mensen. Maar op termijn zie ik het er wel van ko men, één vereniging op het ei land." „Het bezwaar vindt men de af- standen. Dat is van oudsher zo gegroeid. Maar wat is tien kilo meter nou toch. Voor mijn ge voel niks. Zeker voor senioren is dat niks. Je bent toch zeker zo van de ene kant van het eiland naar de andere. Waar het wat mij betreft om gaat is het spel- plezier van de meiden. Dan maakt de naam van een club toch niks uit?" Bezwaar Kommer vult aan: ..Voor mijn part krijgen we één club onder de naam sv Schouwen-Duive land. Ik heb aan mijn speelsters al eens gevraagd of ze het een bezwaar zouden vinden om hun wedstrijden in Zierikzee af te werken. Het maakt ze niks uit. Momenteel heb ik slechts één speelster in mijn selectie uit Kerkwerve zelf; de rest komt uit Nieuwerkerk, Oosterland, Dreischor of weet ik veel waar vandaan. En of ze dan naar Zie rikzee of Kerkwerve reizen. Als ze maar kunnen voetballen. Daar gaat het ze om." Trainer Kees Snoek van ZSC'62 ziet de bespiegelingen van zijn collega's echter niet zo zitten. „Het damesvoetbal moet je an ders benaderen dan het man nen voetbal. Een ploeg bouw je op uit vriendinnen en dat houdt de ploeg in stand. Doordat de speelsters elkaar kennen, ko men er ook weer nieuwe speel sters bijDaardoor draait ZSC nog steeds." „Als je ze in één grote vereniging onderbrengt, valt het grootste gedeelte af. Je haalt het hele spul uit elkaar. Er zullen er één of twee overblijven, maar de rest haakt af. Bovendien heb je niks achter de hand als je één vereniging begint. Kijk naar de jeugd waar de aanvulling van daan moet komen, die is er toch nauwelijks op het eiland." Rudy Boogert dinsdag 28 augustus 2001 De vrouwenploeg van WIK'57 staat voor een sei zoen waarvan de contouren slechts zeer vage vormen heb ben. Zeker is dat de ploeg uit komt in de landelijke tweede klasse, dat het in een poule van liefst vijftien ploegen zal spelen en dat het pas op 15 september voor het eerst in actie zal ko men. Maar verder? Om te beginnen is het hoogst op merkelijk dat WIK'57 in een klasse van vijftien ploegen is in gedeeld. De hoofdklassen van de mannen bevatten bijvoor beeld slechts veertien teams. Het komt omdat er door de or ganisator van de competitie, de KNVB district West 2, aan het eind van het afgelopen seizoen toezeggingen zijn gedaan, die achteraf beschouwd niet ge daan hadden mogen worden. Twee ploegen die degradeerden uit de tweede klasse dachten dit seizoen over zulke sterke ploe gen te beschikken, dat ze een verzoek indienden om toch in de tweede klasse te mogen blijven. Dat verzoek werd gehonoreerd. Vergeten was echter dat er twee ploegen uit de eerste klasse Zuid zouden degraderen. Daar kwam men zo laat achter, dat men de toezegging niet wilde intrek ken. Ten tweede kunnen de Zeeuwse ploegen, waaronder Terneuzen- se Boys, Kloetinge en De Meeu wen, pas op 15 september voor het eerst in actie komen, terwijl de overige Zeeuwse ploegen al op 1 september aan de aftrap staan. Dat heeft te maken met het feit dat in de tweede klasse ook ploegen uit het district West 2 zijn ingèdeeld. Daar zijn de schoolvakanties twee weken la ter begonnen en eindigen ze dus ook twee weken later. „Volgens mij is dat nog nooit ge beurd", zegt WIK-trainer Wim Kommer. „Maar of ik daar blij mee moet zijn... Nee. Ik kan er met m'n verstand niet bijTel bij die 28 wedstrijden nog de be kerwedstrijden en je speelt meer dan dertig wedstrijden. Moetje kijken hoeveel weken je dan be zig bent." „Als je dan nog een strenge win ter hebt of slecht weer, dan loop je de kans dat je in juni nog bezig bent of dat je op een doorde weekse avond bijvoorbeeld naar FC Lisse moet. Ik vind het niet normaal." Kommer gaat dan nog voorbij aan een eventu ele nacompetitie voor promotie, die ook nog eens extra wedstrij den op de kalender betekent. Bovendien degraderen er maar liefst vijf ploegenDe nummer elf tot en met vijftien. Ik weet niet waar ze mee bezig zijn bij de KNVB. Ik heb gelukkig een se lectie van zestien vrouwen. Uit Een moment uit de wedstrijd tussen WIK'57 (witte broek) en ZSC'62. foto Dirk-Jan Gjeltema ervaring weet ik dat in het vrou wenvoetbal nauwelijks schor singen zijn. Maar er zijn dames die bijvoorbeeld in de verzor ging werkzaam zijn en daarom in het weekeinde wel 's moeten werken. Nou, dan geef ik je de vreugde!" Blessures zijn in zo'n slijtage slag van 28 wedstrijden nauwe lijks te verwerken. WIK'57 ver loor drie speelsters vanwege blessureleed. Belangrijkste aderlating is aanvalster Veroni ca Berrevoets. Ze tobde al lan ger met een knieblessure, maar heeft nu besloten te stoppen met voetballen. Bovendien vertrekt ze voor achttien maanden naar Schotland. Ook Ellen Vaane (na scheenbeenbreuk onvoldoende hersteld) en Joery van Beveren (naweeën van achillespees-ope ratie) moesten er noodgedwon gen de brui aan geven. Daar tegenover staat echter de komst van drie jeugdige speel sters. De makkelijk scorende Ellen Schreurs en Debbie van Grunsven (beiden Zierikzee) en Femke van de Linde (Dreischor) komen de gelederen van WIK' 5 7 versterken. „In de breedte zijn we er sterker op geworden, maar ik denk dat we in het begin van de competitie kwalitatief nog iets minder zullen zijn." Dat begin is pas over twee we ken, maar waar het einde ligt? Inmiddels zijn er stemmen op gegaan bij de tweedeklassers om voor een alternatieve com petitie-opzet. René Adriaanse, elftalleider van De Meeuwen: „Er zijn plannen om een halve competitie te organiseren. Die zou tot de winterstop moeten duren. Daarna worden een pro motie en een degradatiepoule geformeerd. Maar of die plan nen doorgaan is nog niet be kend. Men is er nog niet uit." Selectie: Jaimy van BeverenPetra Dugardein, Debbie van Grunsven, Patrica van Grunsven, Mariska Hart, Rianne Hart, Susanne Jalloh- Van der Meer, Saskia Kloet, Femke van de Linde, Ellen Schreurs, Anja Stouten, Natasja Stouten, Simone van Tiggelhoven, Marjan de Valk, Sandra van der Velde. ZSC'62 Door de tweede plaats van vorig jaar speelt ZSC'62 dit seizoen een trapje hoger, in de derde klasse. „De KNVB vroeg ons of we wilden promoveren en het grootste gedeelte van de selectie was voor. En ja, meeste stemmen gelden. Maar ik denk dat we re delijk kunnen meedraaien." „ZSC heeft eerder op derde- klasseniveau gespeeld, maar werd er toen weer uitgeknik kerd. Dat kwam doordat ze tel kens maar met acht, negen speelsters weg konden. Maar nu staat er een fanatieke groep, die zelf voor de derde klasse heeft gekozen. Ze zijn altijd met z'n allen op de trainingen en bij de wedstrijd. Een plaatsje in de middenmoot moet daarom haalbaar zijn." Selectie: Joyce Brand, Michelle Brongeest, Patserin Fisch, Angeli- que Geilvoet, Krista Heslinga, Lin da van Kranenburg, Mariëlle van Oeveren, Ramona Oosterling, Roe- lien Ome, Wendy Plaisier, Anneke Stins, Jantine Stins, Mirjam Veen- man, Diana van de Velde, Els Ver hoeven, Marjan Waleboer, Patricia van de Zande. Zierikzee Zierikzee heeft in de zomerstop een metamorfose ondergaan. De ploeg gaat de vijfde klasse in met een vernieuwd team. De helft van de selectie van vorig jaar is instandgebleven, maar de andere helft bestaat uit vrou wen die voor het eerst gaan voetballen. Dat bleek in het be kertoernooi al, toen Zierikzee meteen met 21-0 op de broek kreeg van tweedeklasser Kloe tinge. „Maar de speelsters zijn onspor tief ofzo. Ze hebben gewoon nog nooit gevoetbald", verduide lijkt trainer Hans Schreur. „Het was aanvankelijk nog maar de vraag of we een team op de been konden krijgen. Maar met het nodige polswerk heb ben we de spelers bij elkaar ge sprokkeld. Het zit er dik in dat het een recreatief karakter zal krijgen, maar dat kan ook in de laagste klasse. Ik hoop dat we dit seizoen een beetje kunnen meehobbelen." Selectie: Lotte Appeldoorn, Mar leen Berrevoets, Ellen Bijzet, Cori- na Blom, Margriet Boot, Mia van Dongen, Sanne Ennenga, Nathalie Flohil, Eline Neele, Wilma Romijn, Mar jon Rook, Liset Slager, Janny Smalheer, Anneloes van der Wekken. Rudy Boogert Naam: Luciën Vroegh Leeftijd: 28 Club: Dreischor „Deze tattoo, een keltische afbeelding die ik een dikke maand geleden in Goes heb laten zetten, heb ik gevonden op internet. Op de site www.tattoopagina.nl kun je tatoeages over de hele wereld bezichtigen. De mooiste heb ik uitgeprint en ben ik mee naar de tattooshop gegaan." „Mijn eerste tatoeage, een hagedisje op mijn rug, heb ik toen ik een jaar of zestien was in een opwelling laten plaat sen. Ik heb daar nooit spijt van gehad, er zijn er zelfs een aantal bijgekomen. Ach, je weet het toch. Vroeger waren tattoo's nog taboe, nu zie je bijna niet anders." „Toch voel ik nog enigszins een rem Ik zou er graag nog een op mijn onderarm willen. Maar ik doe het niet, want het geeft mensen een bepaal de indruk. Stel dat ik eens van baan wil veranderen, en ga solliciteren. Dan moet je dat gaan bedekken maar dat werkt niet. Ik hou het dus bij voorkeur ietwat bedekt. Maar als het mooi weer is bij voorbeeld, dan laat ik ze graag zien, hoor. Je laat zo'n tatoeage vooral voor jezelf zetten, maar het is natuurlijk wel leuk als mensen er iets positiefs over zeggen op straat." Wim Kommer. foto Dirk-Jan Gjeltema De zesde klasse is niet meer, alle ploegen zijn door herindelingen gepro moveerd. In de vijfde klasse B van het zondagvoetbal spe len dit seizoen louter ploegen van boven de Westerschelde. Renesse wordt in die klasse als voornaamste titelkandi daat beschouwd. Luctor'88 en Jong Ambon zijn ook kanshebbers voor de eerste plaats. De Noormannen Het Westkappelse De Noor mannen heeft dit seizoen te maken met een smalle selec tie. Tweede trainer Jan van de Dries: „Zowel het eerste als het tweede elftal beschikt over dertien spelers. Onze A- junioren hebben er ook maar dertien. Het wordt daardoor niet eenvoudig. Trainer Mar cel Ni jsse wacht geen gemak kelijke taak. We proberen dit seizoen bij de eerste zes te eindigen. Een prognose ge ven is moeilijk, want ik ken de meeste ploegen alleen van naam." De Noormannen speelde vorig seizoen al in de vijfde klasse, maar treft vooral ploegen die een ni veau lager gespeeld hebben. Dreischor Dreischor gaat het dit sei zoen proberen zonder Toine Tiggelman, die na vijfen twintig jaar gestopt is. Trai ner Wim van de Linde wil zijn doelstelling pas bij de winterstop concreet bepalen. Van de Linde: „Het wordt dit seizoen afwachten. We pro beren de lat wel zo hoog mo gelijk te leggen. Ik heb ook een B-junior, Rogier Voor zaat, bij de selectie gehaald. Die kan dan alvast wennen aan het fysieke niveau." Re nesse en Ouwerkerk worden door henj als de beste ploegen gezien. Jong Ambon Jong Ambon deed vorig sei zoen goed mee in de bovenste regionen van de zesde klasse en eindigde net achter Lewe- dorpse Boys als vierde. Trai ner bij het Middelburgse Jong Ambon is Max Patty sa men met August Latumeten. Patty: „We hebben bewust de A-jeugd uit de competitie ge haald. Er is daardoor veel concurrentie en de jonge jon gens kunnen dan fysiek wen nen. Qua voetbal en techniek doen we voor niemand onder. Het wordt een spannende strijd tussen Renesse, Robur, Ouwerkerk en ons. Als we het fysiek blijven volhouden kan het voor ons een leuk jaar worden." Kwadendamme In het afgelopen seizoen ein digde Kwadendamme als laatste in de zesde klasse. De ploeg heeft daarom niet al te hoge verwachtingen van het nieuwe seizoen in de vijfde klasse. Trainer André van de Broeke, die bezig is aan zijn laatste jaar: „We proberen dit keer niet onderaan te ein digen. Gezien de sfeer en de trainingsopkomst die goed is ondanks de mindere resulta ten moet dat wel lukken. Voor de bovenste plaats tip ik Renesse, al ken ik die ploeg niet goed." Luctor' 88 Luctor'88 uit Heinkenszand wil na de degradatie zo snel mogelijk terug naar de vierde klasse. Trainer Marcel de Nijs: „Door de opheffing van de zesde klasse zijn we eigenlijk anderhalf keer gedegra deerd. We hebben een jonge ploeg en ik hoop dat de spe lers wat geleerd hebben van vorig jaar. We speelden best aardig, maar hadden te wei nig scorend vermogen." Sa men met zijn eigen ploeg ziet De Nijs Robur en Jong Am- bon als kanshebbers voor het kampioenschap. Lewedorpse Boys De nieuwe trainer Herman Vermeulen (hij volgde Arjo den Dekker op) van Lewe dorpse Boys ziet geen echte kanshebbers voor dit jaar: „Ik zou wel kunnen zeggen welke ploeg géén kampioen wordt. Maar als ik er dan toch een moet noemen, dan zeg ik Luctor 88, want die ploeg komt uit de vierde klasse. Wij hopen zelf in de middenmoot te kunnen mee draaien. Er zijn twee jongens uit de RCS- jeugd, die graag bij ons wilden spelen, bij ge komen." Lewedorpse Boys kende het afgelopen jaar een goed seizoen in de zesde klas se met een derde plaats. Ouwerkerk Ouwerkerk heeft voor dit seizoen de selectie intact we ten te houden. Met het oog op het nieuwe seizoen werd aan het eind van de vorige com petitie een aantal jeugdspe lers ingepast. Trainer Nico Kind: „We willen proberen vijftien punten meer te pak ken of een periodetitel te behalenEr zijn vier jeugd spelers bijgekomen van wie Sebastian Vrieze een goede optie is. Ik zie Renesse als kanshebber, want die ploeg heeft meer spelers dan vorig jaar en goede jeugdspelers." Renesse Vorig jaar kwam Renesse een puntje tekort voor promotie naar de vierde klasse. De ploeg wordt door velen getipt als titelfavoriet. Trainer Cees van Dijk: „Vorig jaar speel den we te wisselvallig en lie pen spelers tegen een schor sing op. We zijn in de breedte sterker geworden, maar ik probeer wel zuinig om te gaan met de jeugd. Ik hoor van meerdere kanten dat wij de favoriet zijn, maar dat moet wel waargemaakt wor den. Zelf denk ik dat Luc tor'88 een goede kans maakt. De ploeg heeft kwaliteiten en er lopen goede jeugdtrainers rond." Robur Negen nieuwe spelers kent het Goese Robur dit seizoen waarvan er volgens trainer Carlos de Jonge zes of zeven in aanmerking komen voor het eerste elftal. De Jonge: „Door de komst van vele nieuwe spelers wordt het wennen aan elkaar. Hopelijk duurt dat niet lang. Slechter dan vorig jaar, toen de ploeg gedeeld laatste werd met Kwadendamme in de zesde klasse, kan bijna niet. Ik wil graag in het linkerrijtje ein digen of meedoen voor een periodetitel. Als kansheb bers zie ik Jong Ambon, Luc tor'88, met Renesse als outsi der. Het zou leuk zijn als we daar in de buurt eindigen." Volharding Kleine clubs hebben meestal geen grote wensen en gaan uit van de realiteit. Trainer Arie Janse van Volharding uit Ovezande bevestigt dit. „We weten waar we staan. Als we dit jaar tiende worden hebben wij het goed gedaan. Als er nog een degradatiere geling zou zijn, dan zou dat handhaving betekenen. We hebben dit seizoen ook wat B-junioren bij de selectie. Als de jeugd wat ouder wordt, krijgen ze steeds minder zin. Ik zie Renesse kampioen worden." Vosmeer Vosmeer werd vorig jaar voorlaatste in de zesde klas se. De verwachtingen zijn dan ook niet erg hoog. Trai ner Julian Roman, die begint aan zijn eerste seizoen: „Ik kom zelf uit het zaterdag voetbal en ken dus niet veel clubs. De enige die ik ken is de trainer van Jong Ambon: Max Patty. Hem heb ik via het zaterdagvoetbal leren kennen. Ik heb een leuke ploeg waar je wat mee kan doen, maar waar we staan weet ik niet. Een echte prog nose kan ik alleen geven via de standen van vorig jaar en dan denk ik aan Luctor' 88, dat vorig jaar gedegradeerd is." Ed Postma Renesse-trainer Cees van Dijk: „Ik hoor van meerdere kanten dat wij de favoriet zijn, maar dat moet wel waargemaakt wor den." foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 51