Soomers terug van weggeweest PZC Duiveland getipt als gevaarlijke outsider VC Vlissingen is de uitgesproken favoriet in de vierde klasse .28 tattoo van... zondag vierde klasse THUIS dinsdag 28 augustus 2001 - Hij heeft een duidelijke op dracht meegekregen van de leiding van ASV Brouwersha ven. De nieuwe trainer Dick Soomers moet het voetbalple- zier zien terug te winnen bij de Smalstadvoetballers. Maar... het moet naar de principiële op vatting van de in Sint Maartens- dijk woonachtige oefenmeester wel van twee kanten komen. „Ik kom niet naar de training voor vijf of zes man. Als dat gebeurt hoeft het voor mij ook niet meer", geeft hij onverbloemd zijn mening. Uit het verhaal van Soomers blijkt overduidelijk dat hij een man is die wel degelijk de daad bij het woord voegt. Tweeën eenhalf jaar geleden stoorde hij zich als trainer van Vrederust dermate aan de slechte instel ling van de selectie dat hij de Brabantse club resoluut de rug toekeerde. „De mentaliteit van de spelers stond me op dat mo ment heel erg tegen. Ik vind dat de selectie twee keer per week moet trainen. Bij Vrederust wil den ze dat niet. Het was voor mij reden genoeg om er na bijna twintig jaar trainerschap mee te stoppen", legt de 51-jarige ge boren Tholenaar uit. Hij kon evenwel geen volledige afstand van het voetbal doen. Als door een magneet werd hij ieder weekeinde alsnog naar de velden getrokken. „Ik ging zo'n beetje overal kijken, puur voor mezelf. Bij SHO en Kloetinge, maar ook bij WIK'57 en Brou wershaven. Op die manier was mijn zaterdag en zondag toch gevuld. En dat was best leuk. Geen geouwehoer aan je kop en telefoontjes van spelers die niet kwamen opdagen. Eigenlijk heel relaxt allemaal." Het trai nersvuurtje bleek niettemin nog te gloeien en vatte begin dit jaar onverhoopt weer vlam. Soomers: „Hoewel het helemaal niet mijn aard is, heb ik bij mijn collega Pim Potappel, de vroe gere trainer van Brouwersha ven, een visje uitgegooid, Hij wist dat Brouwershaven een nieuwe trainer zocht en zo is het balletje gaan rollen. Ik ben in ja nuari twee keer gaan praten bij de club en daarna was het snel Brouwershaven-trainer Dick Soomers (links): „Ik probeer altijd te voetballen. Maar ook vind ik dat zo nu en dan de beuk erin gegooid moet kunnen worden. Ik hoop dat ik dat aan de jongens kan overbrengen." foto Marijke Folkertsma beklonken. Met name de wils kracht van het elftal sprak me enorm aan. Dat was hetgeen ik bij mijn vorige club zo miste. Ik heb wel duidelijk gesteld dat ik niet voor vijf of zes man kom trainen. Want dan kan er beter een speler voor de groep gezet worden, dan stop ik ermee. Van daar dat ik maar voor één jaar heb getekend. Ik wil het even aanzien." Dick Soomers, in het dagelijks leven schilder, heeft van het be stuur een duidelijke opdracht meegekregen. Het voetbalple- zier moet terugkomen bij de groep. Verder is een ieder tevre den als er komend seizoen in de middenmoot meegespeeld kan worden. Uit de statistieken blijkt dat de vroegere centrale middenvelder van Tholense Boys en Smerdiek (nog) geen kampioensploeg heeft voortge bracht. Echter, onder zijn lei ding is ook nog nimmer een club gedegradeerd. Meestentijds werd Soomers binnengehaald door degradanten en wist hij de veelal ontspoorde elftallen weer op de rails te krijgen. Op je bek De Cruijff-aanhanger heeft een uitgesproken zienswijze over de speelwijze. „Ik probeer altijd te voetballen. Iedereen vanuit de eigen taak. Soms ga je er wel eens mee op je bek, maar toch laat ik ze zoveel mogelijk voet ballen. Ook vind ik dat zo nu en dan de beuk erin gegooid moet kunnen worden. Ik hoop dat ik dat aan de jongens kan over brengen." Na vorig seizoen en kele wedstrijden van Brouwer shaven te hebben gezien is Dick Soomers al meteen enkele pro blemen opgevallen. „Er wordt niet gecoacht. Ook heb ik geen enkele één-twee-combinatie gezien. En bij een vrije schop wordt er zonder overleg een trap tegen de bal gegeven. Het zijn van die kleine dingetjes, die ik hoop er in te krijgen. De doelman is voor Soomers, vader van twee zoons en een dochter, overigens meer dan een sluitpost. „Een keeper is heel belangrijk. Het zestienmeterge bied is voor hem, hij moet uitko men en meevoetballen. Een goe de keeper is goud waard en kan een wedstrijd beslissen. Wat dat betreft zal ik me bij Brouwer shaven zeker ook met de kee perstraining gaan bemoeien", vertelt Soomers, die sluitpost Frans Hoek één van de besten vindt. „En Kees Lindhout des tijds van Smerdiek, dat was pas een echte keeper." Ben Hameetexnan De vierde klasse B van het za terdagvoetbal is een Schouwse, Thoolse en Brabant se aangelegenheid. In deze klas se heeft met name Smerdiek zich de afgelopen jaren laten gelden als (periode)titelkandi- daat. Ook dit seizoen wordt de ploeg van Pim Potappel veel vuldig genoemd in de progno ses. Ook het vorig seizoen uit de competitie gehaalde Dosko wordt hoog ingeschat. De echte insiders verwachten veel van Duiveland. Onder de oefenmeesters heerst nogal wat onvrede over het inwilligen van- het verzoek van SKNWK aan de KNVB om over te mogen stap pen naar de Zeeuwse vierde klasse. Een uit de hand gelopen wedstrijd tussen SKNWK en Dosko lag daaraan ten grond slag. Naast Dosko zorgen Chris- landia, DSE en Halsteren voor de Brabantse inbreng. Duiveland Duiveland wordt veelal getipt als gevaarlijke outsider. „We hebben een selectie van 31 jon gens" legt Ton van der Spaan uit. „Daarvan zijn zo'n twintig jongens nog geen twintig of het net geworden. De voorbereiding loopt tot nu toe uitstekend en geen van al die jongens is mo menteel geblesseerd." De voor naamste versterkingen zijn Ro nald Slager die overkwam van de jeugdopleiding van RBC. Te vens kwam Bart van de Hulle over van WC'68. Daarnaast werd een handjevol talentvolle A-junioren bij de groep ge voegd. „Smerdiek zal vast weer hoog eindigen in deze competi tie. Ik vind SPS altijd een erg lastige ploeg. Ik denk dat ook WIK goed mee zal doen." Mevo Mevo wist vorig seizoen niet te voldoen aan de verwachtingen „En daar hebben we uitvoerig over gesproken", aldus trainer Nico Schoute. „Iedereen was het er eigenlijk wel over eens dat we dit seizoen echt voor een prijs moeten gaan spelen." Van de Zeeuwse ploegen schat Schoute Brouwershaven, Dui veland en Smerdiek erg hoog in. „Die Brabantse ploegen heb ik natuurlijk minder zicht op maar Dosko en Halsteren waren vorig seizoen voetballend erg sterk. SC Stavenisse Stavenisse beschikt over slechts twee standaardelftallen. „Voor ons is blijven bestaan toch wel het voornaamste", zegt trainer Rien Smits eerlijk. „Er hoeft hier maar iets te gebeuren of er is direct paniek. Maar dit sei zoen hebben we wat aanvulling vanuit de B-junioren en die zul len we hard nodig hebben. Maar ik denk dat de doelstelling om in het linkerrijtje te belanden wel eens te hoog gegrepen zou kun nen zijn. Ik denk dat het voor naamste is dat we er plezier in houden." WIK'57 WIK wist vorig jaar in de derde klasse slechts eenmaal te win nen, en degradeerde uiteraard. Jaap De Ridder, die de vereni ging goed kent omdat hij er acht jaar terug al eens een periode werkzaam was, begint nu aan zijn tweede seizoen op rij. „Te gen het einde van het vorige seizoen hebben we veel gelijk gespeeld en nipt verloren. De stijgende lijn willen we graag voortzetten. Ik heb.de hoop bo venin mee te draaien maar vorig seizoen had ik er ook veel moed op dus laten we maar voorzich tig blijven. Ik vind ook niet dat er echte uitgesproken titelkan didaten zijn. Ik vind dat Duive land wel een leuke, jonge ploeg heeft. Smerdiek Trainer Pim Potappel is nieuw bij Smerdiek. En ook nieuw is Hoa Pham, die overkwam van Dosko en in het verleden bij NAC 2 voetbalde. Potappel: „Hoa Pham is beslist een ver sterking voor onze ploeg. De ploeg is ten opzichte van vorig jaar nauwelijks gewijzigd. Smerdiek heeft al vijf seizoenen achtereen meegedaan aan de nacompetitie. Het lijkt me lo gisch dat we nu een gooi doen naar het kampioenschap. Qua organisatie is Smerdiek ook wel toe aan promotie." SPS De ploeg uit Poortvliet staat dit seizoen onder leiding van Ge rard Laserom (45) die onder an dere werkzaam was bij ZPR'84 en Grenswachters. „De doel stelling zal zijn om de jeugd aansluiting te laten krijgen. De periode tot de winterstop is ge reserveerd om deze jongens aan te laten passen, daarna is het de bedoeling dat sommige van die jongens een basisplaats verove ren waarna het resultaat op moet gaan leveren. Wat ik tot nu toe gezien heb is positief. Tac tisch en fysiek zal er nog het no dige bijgeschaafd moeten wor den. Over de andere ploegen in deze klasse kan ik vrij weinig zeggen. Dit komt voornamelijk omdat ik uit het zondagvoetbal kom." Vincent de Rijke Naam: Danny Klokgieter Leeftijd: 28 jaar Club: Breskens „Ik ben een echte fan van Feyenoord En daar wilde ik ook blijk aan geven. Tuurlijk, je kunt een shirt van de club kopen, broekjes, trainings pakken, petjes, ga zo maar door. Maar ik wilde iets an ders dan anders. En een ta toeage van Feyenoord heeft niet iedereen. Ik had het al lang in mijn hoofd zitten, maar het laatste kampioen schap was hét moment om het ook daadwerkelijk te doen." „Het hoofd van een bulldog met Feyenoord erbij is het te ken van de harde kern Al hoor ik daar niet bij, eerlijk gezegd. Ik heb geen seizoens kaart, maar als ik de kans krijg ga ik kijken. Ik ga het liefst naar de grote wedstrij den, de duels in de Cham pions League. Twee jaar ge leden ben naar ik alle Cham pions League-wedstnjden in de Kuip geweest. Ik was er ook bij toen we Juventus met 2-0 versloegen. Fantastisch was dat." „Ik krijg wel eens opmerkin gen over de tattoo op mijn been, ja. Vooral van niet- Feyenoorders 'Kom hier, dan bijt ik hem eraf', zeggen ze wel eens. Of 'ik schop je been eraf' Zulke opmerkin gen klinken gruwelijk, ja, maar ik kan er altijd wel om lachen. Ik laat graag zien dat Feyenoord mijn club is." Ton van der Spaan kan bij Duiveland putten uit een grote selectie. foto Marijke Folkertsma Aangezien veertien Zeeuwse ploegen in aan merking kwamen voor een plaats in de vierde klasse A, dienden twee clubs in deBra- bants getinte vierde klasse B te worden geplaatst. Steen en Hansweertse Boys werden het 'slachtoffer' en dat had als gevolg dat de vierde klas se A de komende jaargang uit vier Walcherse en acht Zeeuws-Vlaamse clubs be staat. Uitgesproken favoriet voor de titel is Vlissingen. Aardenburg In de persoon van Ruud Cor- nelis vond Aardenburg een opvolger voor trainer Henk Ottens. De Bressiaander is duidelijk over de verwach tingen voor het komend sei zoen. „Aardenburg is twee jaar achter elkaar onderin geëindigd, dus erin blijven is denk ik een reële doelstel ling", meent Cornelis, die in een ander systeem dan de voorgaande jaren gaat spe len. „Aardenburg kreeg al tijd veel te veel doelpunten tegen. Achterin de nul hou den is nu het eerste vereiste en van daaruit gaan we naar voren werken." Favorieten voor de titel zijn volgens Cor nelis Vlissingen en IJzendij- ke. Axel Aan het eind van de vorige jaargang zag Axel onder meer de gehele achterhoede vertrekken. „Ik moet dus een heel nieuw elftal maken en dat moeten we de tijd geven", zegt Henk Michels, die met Axel wil gaan voor een plaats in de topvijf en een periodeti- tel. „Daar gaan we naar stre ven, want behoud in de vier de klasse, dat vind ik geen doel." Voor de plaatsen aan de top van de ranglijst, denkt Michels ook aan Vlissingen, IJzendijke en in mindere ma te Aardenburg. „Maar die gaan denk ik ook bovenin meedraaien." Corn Boys Corn Boys eindigde in de vijfde klasse op de vijfde plaats, maar mag het nu toch een niveau hoger proberen. „We hebben geprobeerd wat spelers erbij te krijgen, maar dat is beperkt gebleven tot keeper Tom de Klerk", zegt trainer Jean-Pierre Hubreg- sen. Verder stopten twee spe lers en kwamen twee A-juni- oren over. „We gaan dus een moeilijk seizoen tegemoet. Want veel andere ploegen be schikken over meer ervaring en wij hebben toch een vrij jonge groep. Maar we zien wel hoe ver we komen aldus Hubregsen. Domburg ,Ik heb een gretige groep, die nog veel kan leren", weet Stoffel Schipper aan het eind van de voorbereiding. Schip per is aan zijn eerste seizoen in Domburg begonnen en hij denkt met die ploeg kans te maken op een plaats in het linkerrijtje. „Want ongeveer de helft van de ploegen speel de vorig seizoen ook bij Dom burg. En toen is Domburg toch kampioen geworden", benadrukt Stoffel Schipper. „Vlissingen wordt kampioen van onze klasse. Die ploeg zal er boven uitsteken." Hansweertse Boys „Wij vinden het niet erg dat we in de vierde klasse B zijn ingedeeld. We hadden er zelfs om gevraagd", vertelt Hans weertse Boys-trainer Gerrit Petersen. „We wilden wel eens andere tegenstanders en er wordt gezegd dat deze klasse sterker is. Maar ik denk dat dat wel mee zal val len." Met de komst van drie nieuwe spelers is de selectie van Hansweertse Boys bre der geworden. „Ik verwacht dan ook dat wij bij de eerste vijf moeten kunnen eindigen. Maar dat is van veel factoren afhankelijk." Hontenisse Vooruitlopen op een seizoen vindt Hontenisse-trainer Rudy Rietjens geen gemak kelijke opgave. Zijn selectie, waarmee hij vorig seizoen in de middenmoot eindigde, bleef zo goed als intact. Na de moeizaam verlopen eerste seizoenshelft van vorig jaar, wil Rietjens dit seizoen maar één ding: vanaf het begin meedraaien in de midden moot. „En mochten we een prijsje kunnen pakken, dan doen we dat." Hulsterloo Met een selectie van twintig spelers, staat Hulsterloo er voor aanvang van het eerste seizoen in de vierde klasse prima voor. Althans, dat ver wacht trainer Paul de Kort. „Wij kunnen daarom best een leuke rol gaan spelen in de vierde klasse. Gezien het spelersmateriaal moeten wij bovenin het rechterrijtje kunnen meedraaien. En als alles een beetje heel blijft, dan zullen we zeker niet de graderen." Philippine Voor Philippine kwam ae promotie naar de vierde klas se toch enigszins onverwacht en Peter Hamelink verwacht dan ook dat zijn ploeg een moeilijk seizoen tegemoet gaat. „Wij moeten vooreen ding gaan, en dat is erin blij ven", zegt Hamelink. Philip pine zag drie spelers vertrek ken en het kreeg er slechts één versterking voor terug. Sluiskil Door het vertrek van topsco rer Dominique Verlinde naar Temeuzen heeft Sluiskil aan aanvallende kracht inge boet. „Maar we mikken evenals vorig seizoen op de middenmoot", zegt trainer Arno Zwegers. „We hebben dan wel vier nieuwe spelers, maar ik ben er inmiddels ook al drie kwijt." En daardoor heeft de speler/trainer nu nog de beschikking over zes tien spelers. „We zijn er kwa litatief wel op achteruit ge gaan, maar datzelfde geldt voor de vierde klasse. Het is in mijn ogen een veredelde vijfde klasse geworden." Ar no Zwegers verwacht dat Vlissingen de titel voor zich op zal eisen. Steen Steen komt dit seizoen uit in de vierde klasse B en dat brengt voor de ploeg uit Sint Jansteen veel vraagtekens met zich mee. „We weten he lemaal niets van onze tegen standers, het zijn allemaal onbekende ploegen", zegt trainer Ardjan Lekaj. „Maar wij zijn voor hen natuurlijk ook onbekend." De oefen- meester zou het liefst zien dat zijn ploeg net zo'n seizoen als het vorige gaat draaien. „We moeten het niet voor minder doen. We gaan proberen het maximale rendement eruit te halen. En dan kunnen we er misschien weer zo'n goed sei zoen van maken." VC Vlissingen Vlissingen verwelkomde na de degradatie uit de derde klasse veel spelers die in het verleden ook al voor de club uitkwamen. Onder het be wind van trainer Ruud Pen- nings moet daaruit een groep voortvloeien, die de weg naar boven weer kan inslaan. „Al les staat in het teken van op bouwen", legt Pennings uit. „Het voornaamste is dat we bouwen aan iets nieuws. En met de groep die we nu heb ben, kunnen we een goede basis neerzetten om verder te kijken. Want de vereniging moet stapje voor stapje weer omhoog." Walcheren „We hebben het vorig jaar als nieuwkomer goed gedaan", zegt Walcheren-trainerTom de Quelery. „Alle ploegen die boven ons zijn geëindigd, zijn uit de klasse verdwenen. Dus ik verwacht dat wij op nieuw mee gaan doen voor een topplaats. Ik schat Vlis singen ook hoog in, maar je moet dat altijd afwachten met zoveel nieuwelingen. Het is in ieder geval een aar dige klasse met voor ons een paar leuke Walcherse derby's tegen Vlissingen, Zeeland Sport en Domburg." IJzendijke Zijn ploeg wordt door veel collega-trainers tot de favo rieten van de vierde klasse gerekend en eigenlijk is IJ- zendijke-trainer Rob Liplijn het daar wel mee eens. „Ik vind dat wij zeker mee moe ten strijden om het kampi oenschap" zegt Liplijn, die aan zijn eerste seizoen bij de blauw-witten begint. „We moeten dan minimaal een periode kunnen pakken." Liplijn ziet ook Vlissingen als grote kanshebber. Zeeland Sport Zeeland Sport is één van de vijfdeklassers die aan het eind van vorig seizoen pro moveerde naar de vierde klasse. Het verloor in Mat- thijs Lugtenburg een groot talent aan Oostkapelle, maar daar tegenover stond de komst van vijf nieuwe spe lers. Daarnaast werd Abdoe Ben Khedda als nieuwe trai ner aangesteld en met de voormalig speler van Vlissin gen hoopt Zeeland Sport een mooi seizoen tegemoet te gaan. Barry van der Hooft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 50