Twee handen op één buik SKNWK verkeert in opbouwfase (n M m tattoo van... Henk van den Berge zijn ook nog niet oud maar de selectie is aan gevuld met jongens van zestien en zeventien jaar. Ik verwacht wel dat er meerdere van die jon gens in de basis komen. Maar het is toch altijd afwachten hoe het fysiek met ze gaat en hoe ze met de spanning om kunnen gaan." ,,In de voorbereiding is er fana tiek gevoetbald maar dat zegt niets over de competitie. Als ]e naar ZSC kijkt dan zijn jongens als een John van der Have toch gelouterd. Onze jeugd doet het nu goed maar de competitie is heel anders. Wat dat betreft is het te hopen dat Jacob van den Berge fit blijft Wat John bi] ZSC kan, kan Jacob bij Bru." „Als ZSC compleet is heeft het een goed en sterk team. Alleen de jeugd is minder dan bij Bru Dat is het verschil. Er hebben nu al vij f man gezegd dat ze bij ZSC na dit jaar stoppenWij gaan juist aan de toekomst werken. Maar we zullen als tegenstander een kluif aan die ploeg hebben. Ik ben in Scharendijke opge groeid en nog steeds donateur. Altijd gebleven, nooit gestopt. Met feestavonden en afsluiting van de competitie ben ik er al tijd. Ik vind het leuk dat we nu in de competitie tegen ze spelen. Tenminste, als ik maar niet ver lies. Ik weet wat er dan gebeurt. Die mannen roepen nu al dat ze al zes punten in de knip hebben. Het is niet alleen mijn broertje die er voetbalt maar ook is Jacco Heijboer mi jn zwager. En de rest ken ik ook heel goed." „Edwin is een rustige jongen die verschrikkelijk kan lachen. Het is iemand die van gezelligheid houdt en die op zijn werk en bij ZSC veel voor anderen regelt. Qua voetbal lijkt hij wel op mij. Hij heeft alleen de pech dat hij een mindere leeftijdsgroep heeft gehad dan ik. Maar hij doet het niet slecht en is een goeie aanvoerder of reserveaan voerder. Edwin heeft veel voor anderen over." „Elk jaar komt hij ook carnaval vieren en moet er wat gebeuren bij ons, dan staat hij er zo. We hebben een goeie band met el kaar en er staat bij ons thuis al tijd een bed voor hem klaar. Het is een goeie gozer en over een he leboel dingen denken we het zelfde. We verschillen niet zo veel. Ik kan natuurlijk zeggen dat hij moeite heeft met scoren maar je zal zien dat hij er dan te gen ons een paar inschiet." „Iets negatiefs over hem?Dat hij een tijd geleden een huisje heeft gekocht en dat het nog steeds niet af is. Hij vindt het wel mak kelijk om thuis aan te schuiven. Als ik naar Scharendijke ga, ben ik ook thuis. De wedstrijden te gen ZSC zijn voor mij speciaal, Ik ken iedereen. Op het moment dat ik verlies zal ik het zeven jaar aan moeten horen." Klaas Verspoor Edwin van Oeveren, geboren op 26 augustus 1970 in Zie- rikzee, beleefde vorig jaar met zijn ploeg ZSC'62 uit Scharen dijke een sportief hoogtepunt: kampioen van de vierde klasse B. „Ik verwacht dat we met ZSC er zeker in blijven. Niemand bij ons twijfelt eigenlijk daaraan en dat is een goede zaak. Dat is zeker." Vol overtuiging start de jongste van de vier broers en twee zussen - aan een nieuw voetbalseizoen. Een monoloog. „Ik verwacht in het begin van het voetbalseizoen zeker pun ten te pakken. Natuurlijk moe ten we daarna ook punten pak ken want anders red je het niet. De verschillen in deze klasse zullen weer klein zijn. Wij zijn een ploeg die graag op de coun ter speelt. Gauw vastzetten en counteren op de twee snelle spitsen. Ons spelconcept blijft hetzelfde. Daar zijn we al jaren mee bezig en dan moet je ook niet meer teveel willen verande ren." „Wat ik met Bruse Boys heb? Niet zo gek veel. Nu, omdat Ro nald er trainer is, ga ik er wel eens kijken als dat kan. En vorig jaar heb ik in de herfstvakantie geholpen met een trainingsdag voor de jeugd. Dat was leuk en ik hoop dit jaar weer mee te mo gen helpen." „Dat Bru en ZSC bij elkaar zit ten vind ik erg leuk. De meeste spelers bij ons hebben voor de competitie nog nooit tegen die ploeg gespeeld. Vorig jaar rie pen we het al dat we dit jaar te gen Bru zouden gaan spelen. Je zag het al wat slechter gaan bij hun en met ons ging het vorig seizoen gewoon steeds beter. We gaan er zeker in die wedstrijden voor tweehonderd procent te genaan. Het wordt een soort Brouw - ZSC van het vorig sei zoen: spektakel verzekerd. Wie het sterkste team heeft weet ik niet. Bru is wat volwassenen Wij zijn wat ingetogen maar we zul len als jonge honden op de coun ter spelen." „Ik verwacht niet dat Ronald ooit trainer wordt bij ZSC. Hij is natuurlijk vroeger, in de tijd dat hij bij RBC voetbalde, vanwege de reistijd naar Roosendaal ver huisd. Ik weet zeker dat hij het zou kunnen. Hij heeft hier zijn familie en ontzettend veel ken nissen. Het wordt hier wel eens uit een geintje geroepen en ik zou het zeker zien zitten." „Ronald was al rond zijn acht tiende uit huis. Ik was toen der tien. We waren als voetballers met vier broers. Jaap, die heeft bij ZSC en Renesse gevoetbald, Marco, Ronald en ik. We hebben eigenlijk twee soorten voetbal lers. Ronald en ik zijn de wat meer onbehouwen types. Jaap en Marco zijn wat volwassener in het veld. Maar ook daarbui ten." Ronald is een stil iemand die op zijn tijd flink uit zijn slof kan dinsdag 28 augustus 2001 In de derde klasse A van het zaterdagvoetbal treffen twee van Schouwen-Duiveland afkom stige ploegen elkaar. Bruse Boys en ZSC'62 gaan uitmaken wie zich de officieuze eilandelijke za terdagkampioen van het seizoen 2001-2002 mag noemen. Ofwel, de strijd tussen de gebroeders Van Oeveren. De één, Ronald, als trainer van Bruse Boys en de ander, Edwin, als speler bij ZSC'62. De twee bezitten verbluffend veel identieke karak tereigenschappen, zijn verbaal nauwelijks van el kaar te onderscheiden en zijn naar eigen zeggen twee handen op één buik. Met het duo duiken we in het verleden, kijken we naar de toekomst, naar Bruse Boys en ZSC'62 en, naar elkaar. schieten tijdens een feestje of een avondje stappen. Hij houdt van de sporten, kan alles en wil ook alles. Hij zal altijd meedoen, al is het op het strand met jeu de boules. En hij wil altijd winnen. Dat zit er bij ons in. Als broers zijn wij twee meestal vier han den op een buik. Ik krijg ook wel eens het verwijt van Anneke, Ronalds vrouw, dat Ronald er precies hetzelfde over denkt als wat ik ergens van vind. We lij ken enorm op elkaar. Ronalds beste karaktereigenschap is dat hij een goeie gozer voor zijn ge zin, familie en vrienden is. Aan de andere kant kan hij toch wel koppig en eigenwijs zijn. Maar dat zal hij ook wel van mij vin den. Hij heeft in ieder geval overal een visie op. Dat hij nu trainer is van Bruse Boys maakt voor mij niet uit. We praten ei genlijk altijd over voetbal." „ZSC is dit seizoen sterker dan vorig jaar en zeker sterk genoeg om niet te degraderen. Zeker de jongere gasten bij ons krijgen het spelletje steeds beter door. En Sebastiaan Vaane en Wouter Fioole zijn er bij gekomen. Dat is toch een versterking, zeker ook in de breedte. We hebben ja ren met elf of twaalf man geze ten en nu hebben we zo'n 15 a 16 bijna gelijkwaardige spelers. Dat Brouw twee keer direct te rug degradeerde naar de vierde klasse kwam omdat het een te krappe selectie had. Dat hebben wij denk ik niet. Die kans is wel heel klein." Klaas Verspoor e (3) (3) Ir3 (5) m V i Ronald van Oeveren, geboren op 10 november 1965 in Zie- rikzee, beleefde vorig jaar met zijn ploeg Bruse Boys uit Brui- nisse een sportief dieptepunt: degradatie uit de tweede klasse E ..Het wordt een zwaar seizoen maar we degraderen absoluut niet", spreekt Van Oeveren die aan zijn derde (en laatste?) sei zoen als trainer van Bruse Boys begint. Een monoloog. „Toen ik voor het eerst praatte met Bru over een contract werd direct gesteld dat het beleid is om na drie jaar een nieuwe trai ner te zoeken. Vorig jaar werd vanuit Zierikzee en ZSC geroe pen van 'hoe kan je dat nu al we ten?' maar dat is gewoon een feit. Normaal gesproken wordt het na drie jaar met dezelfde trainer allemaal wat minder. Je moet soms spelers er naast gaan zetten die je eigenlijk niet wilt teleurstellen. Maar wie weet, ik heb nu een vrij nieuwe groep en er is altijd de mogelijkheid om te blijven. Een uitzondering kan altijd. En of je het nu goed doet of slecht, dat is allemaal ook heel betrekkelijk. Mijn eerste jaar was goed en vorig jaar na tuurlijk gedegradeerd. Dan krijg je te maken met allerlei randverschijnselen. Het derde jaar staat in het teken van de jeugd. Voor mezelf moet het weer een leerjaar worden. Ik streef altijd om hogerop te ko men" „Met Bru wil ik dit jaar meer naar voren voetballen. Jongens als Wilko Hanzen en Theunis- ZSC'62-speler Edwin van Oeveren: „We zullen als jonge honden op de counter spe len." foto Marijke Folkertsma Bruse Boys-trainer Ronald van Oeveren: „Als ik van ZSC verlies, moet ik dat zeven jaar aanhoren." foto Marijke Folkertsma Naam: Frans van der Veen Leeftijd: 32 Club: Terneuzen „Een jaar of drie geleden heb ik die tatoeage op mijn rech- terbovenarm laten zetten. Het is een trible, een soort band rondom mijn arm. Bij Terneuzen maakten ze daar wel grapjes over, maar het was geen verstopte aanvoer dersband. Nee, ik vond het gewoon mooi en het was in die tijd nog iets aparts. Toen hadden er nog niet zoveel mensen zo'n tattoo." „Nu is dat anders, ja. Tribles lijken wel een hype, iedereen lijkt ze te hebben tegenwoor dig. Da's wel een beetje jam mer. Maar toch blijft die trible van mij vrij apart. Het is een mengeling van een he leboel tatoeages, die ik sa men met de tattoeëerder heb samengesteld. De foto die ervan werd gemaakt, heb ik later verscheurd om te voor komen dat iemand anders dezelfde tatoeage zou laten Krabbendijke Bart Dierckx ondergaat dit jaar zijn vuurdoop als hoofdtrainer bij Krabbendijke. De oud-hulp trainer van SSV'65 is aange steld om het voorgaande teleur stellende seizoen zo snel mo gelijk te doen vergeten. Dierckx, optimist van huis uit, zag Husseyin Dogan vertrekken naar Rillandia en zag daar Peter Polderdijk (ex-Nieuwdorp) voor terug." MZVC Een herhaling van vorig sei zoen lijkt uitgesloten in de vierde klasse A. Er zal geen ploeg zijn die net zo makkelijk aan de haal zal gaan met de titel zoals Zaamslag in de voorbije competitie deed. De ploegen zijn nu aan elkaar gewaagd, de spanning is helemaal terug. Want hoewel MZVC veelvuldig wordt getipt als titelfavoriet verwachten de trainers een sei zoen waarin alles mogelijk is. Borssele Voor het komende seizoen streeft Borssele ernaar om hoog in de middenmoot te eindigen. „Maar als we nu beter met de problemen omspringen, kunnen we voor het linkerrijtje gaan. Trainer Rinus Paardekooper tipt MZVC als titelkandidaat. Ook verwacht hij veel van Wolfaartsdijk en de Schouwse ploegen. Cadzand Rudy Veraart staat ook dit jaar weer aan het roer bij Cadzand. Omdat de verwachtingen vorig te doen in het linkerrijtje. Door wat toevoeging van jeugd is de selectie verbreed, dus is er mis schien ook wat meer mogelijk. De grootste verandering voor die jongens is dat ik achterin graag één-op-één wil spelen. Daar valt mijns inziens in deze klasse de meeste winst mee te halen. Hoedekenskerke Vorig seizoen verliep meer dan dramatisch voor de ploeg van Leo Uitterhoeve die aan zijn eerste seizoen gaat beginnen bij de ploeg die met afstand laatste eindigde in de voorgaande com petitie. „Toch heb ik er wel moed op", aldus Uitterhoeve. „We hebben de B-junioren doorgeschoven waardoor we wat beter in de spelers zitten. Zij zullen nog heel wat moeten leren maar slechter dan vorig jaar kan nou eenmaal niet." Uitterhoeve ziet MZVC, Wolfaartsdijk, maar ook Co lijnsplaatste Boys hoog eindi gen. Ron de Waal MZVC is de ploeg met de meest uitsproken doelstelling van al lemaal. Trainer Will Wijnands: „Onze doelstelling is om boven in mee te draaien en direct of in direct te promoveren. We mogen dan wel favoriet zijn, maar niet torenhoog Zaamslag was vorig seizoen bijvoorbeeld een klasse apart. Zo'n ploeg zit er dit jaar echt niet bij." Trainer John Ebert hoopt de nacompetitie te halen met DFS. foto Marijke Folkertsma zetten. Al zal iemand dat niet zo snel doen. Want wie wil er nu dezelfde tattoo als Frans van der Veen? Iedereen wil iets anders, iets voor zichzelf alleen." „Op mijn rug staat nog een klein draakje. Dat is al zo'n vijftien jaren geleden dat ik dat heb laten aanbrengen. Toen speelde ik nog bij Sluiskil. Die tatoeage is een overblijfsel van een gezellig avondje stappen in Rotter dam." jaar misschien wel iets te hoog gespannen waren, heeft men die nu bijgesteld bij Cadzand. „Het is voorzichtigheid troef",be kent Veraart die vorig seizoen met zijn ploeg teleurstellend in de achterhoede eindigde. „Ik ben er nog niet mee klaar maar de jongens verbeteren nog steeds. Dat is de reden waarom ik er nog een vierde seizoen aan heb vastgeplakt." Colijnsplaatste Boys John Tahapary gaat beginnen aan zijn tweede seizoen bij de club uit het vissersdorp. Vorig seizoen werd zijn ploeg vierde zonder een periodetitel in de wacht te slepen. „Mijn ver wachting is dan ook dat we met deze ploeg minimaal hetzelfde resultaat moeten kunnen beha len. Uiteraard hoop ik wel op wat meer, en dan heb je het van zelf over een periodetitel. Maar dan zullen we ook een beetje ge luk moeten hebben. We hebben een jonge groep die een leerjaar achter de rug heeft. Het feit dat ze iets bijgeleerd hebben leidt ertoe dat de ambitie ook ietsje hoger is dan het jaar ervoor." Tahapary ziet geen uitgespro ken titelkandidaten. DFS DFS vocht in de vorige editie van het voetbalseizoen tever geefs tegen degradatie waar door het nu een vierdeklasser is. Trainer John Ebert, die zijn der de seizoen ingaat bij DFS, zag Jack en Leon de Bruine na een verblijf van een seizoen weer neerstrijken op het oude nest van SKNWK. Clement Rijnberg koos ervoor om lager te voetbal len. „Toch hoop ik wel op het ha len van de nacompetitie", blikt Ebert vooruit. „Het is een nieu we klasse dus het is moeilijk te zeggen maar we moeten toch bij de eerste vijf kunnen eindigen. In deze klasse wordt alleen meer op fysiek gespeeld en dat zijn we niet zo gewend. Wij willen toch zo veel mogelijk voetballend oplossen. In deze klasse gaat het vaak tussen twee of drie ploe gen. Als je eerste wilt worden, zul je van de zes wedstrijden die je onderling speelt de meeste moeten winnen." Wijnands ziet in SKNWK en Wemeldinge de grootste kapers op de kust. Wolfaartsdijk Wolfaartsdijk wist niets over te houden aan de plek in de na competitie en dat is waarschijn lijk maar goed ook want daar zou de jonge groep waarschijn lijk weinig te zoeken hebben. De nieuwe trainer Peter Groene- wegen heeft een duidelijke werkwijze: „We gaan niet naar de ranglijst kijken, want daar heb je vrij weinig aan met zo'n jonge groep. „Ik denk dat MZVC een hele leuke ploeg heeft. En als ik een outsider moet noemen, noem ik SKNWK." SKNWK Als gevolg van een akkefietje tussen Dosko en SKNWK dat dateert van vorig seizoen, speelt SKNWK nu in de vierde klasse A. De 48-jarige Cees Willemse, die ooit al eens samen met Ge rard Olijhoek de dienst uit maakte bij de ploeg uit Nieu- werkerk, kan putten uit een groot aantal spelers omdat er zo'n acht potentiële eerste-elf- talspelers overkwamen van de A-junioren. „Het zal een kwes tie worden van oud en nieuw sa mensmeden", aldus Willemse. „Het liefst zoveel mogelijk jong natuurlijk. Daarom heb ik ook geen specifieke doelstelling. Ik wil iets opbouwen en hoop op jong enthousiasme. Spui Dick de Pooler zal zich ook dit seizoen weer ontfermen over Spui dat met het vertrek van Alex Meijer heel wat scorend vermogen heeft moeten inleve ren. „Maar qua voetballend ver mogen zijn we er zeker niet op achteruitgegaan", weet De Pooterte melden. DePooterziet in SKNWK, Wemeldinge en Wolfaartsdijk de grootste kam pioenskandidaten. Wemeldinge George Daamen mag met recht de grote onbekende genoemd worden van het trainersgilde van de vierde klasse. Bij toeval kwam hij twee jaar terug tegen over het veld van Wemeldinge te wonen. Voordat hij het wist, was hij trainer van Wemeldinge 1 ,Wij gaan uit van onze eigen kracht. Laat ze maar komen." Wissenkerke Jaap Knop heeft bij Wissenker ke het roer overgenomen van Nico Krijger. „De doelstelling op korte termijn is om goed mee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 47