Dennis van der Welle belooft Noormannen twintig goals Luctor'88 wil direct promoveren PZC Ongewis avontuur i voor Kloetinge en De Meeuwen 29 Brabantse vierde klasse is financiële strop Steen tattoo van... bw dinsdag 28 augustus 2001 De vrouwenploegen van De Meeuwen en Kloetinge staan voor een seizoen waarvan de contouren slechts zeer vage vormen hebben. Zeker is dat beide ploegen uitkomen in de landelijke tweede klasse, dat ze in een poule van liefst vijftien ploegen zullen spelen en dat ze pas op 15 september voor het eerst in actie zullen komen. Maar verder? Om te beginnen is het hoogst op merkelijk dat De Meeuwen en Kloetinge in een klasse van vijf tien ploegen zijn ingedeeld. De hoofdklassen van de mannen bevatten bijvoorbeeld slechts veertien teams. Het komt omdat er door de organisator van de competitie, de KNVB district West 2, aan het eind van het af gelopen seizoen toezeggingen zijn gedaan, die achteraf be schouwd niet gedaan hadden mogen worden. Tvvee ploegen die degradeerden uit de tweede klasse dachten dit seizoen over zulke sterke ploe gen te beschikken, dat ze een verzoek indienden om toch in de tweede klasse te mogen blijven. Dat verzoek werd gehonoreerd. Vergeten was echter dat er twee ploegen uit de eerste klasse Zuid zouden degraderen. Daar kwam men zo laat achter, dat men de toezegging niet wilde intrek ken. Ten tweede kunnen de Zeeuwse ploegen, waaronder ook WIK'57 uit Kerkwerve en Ter- neuzense Boys, pas op 15 sep tember voor het eerst in actie komen, terwijl de overige Zeeuwse ploegen al op 1 sep tember aan de aftrap staan. Dat heeft te maken met het feit dat in de tweede klasse ook ploegen uit het district West 2 zijn inge deeld. Daar zijn de schoolva kanties twee weken later be gonnen en eindigen ze dus ook twee weken later. Inmiddels zijn de betreffende vijftien ploegen er wel achter dat het afwerken van een com petitie van 28 wedstrijden een heidens karwei zal worden. Er zijn stemmen opgegaan om voor een alternatieve competitie-op zet te kiezen. René Adriaanse, elftalleider van De Meeuwen: „Er zijn plannen om een halve competitie te organiseren. Die zou tot de winterstop moeten duren. Daarna worden een pro motie en een degradatiepoule geformeerd. Maar of die plan nen dooigaan is nog niet be kend. Men is er nog niet uit." Dan is er nog een derde tegen valler. Vorig jaar meost het elf tal van trainster Wil Bomer en kele verre reizen maken, onder meer naar Katwijk en naar RCL uit Leiderdorp. „Die ploegen zijn allebei gepromoveerd naar de eerste klasse", weet Adriaan se. „We dachten dat we van de verre reizen afwaren, maar dat blijkt nu niet zo te zijn. We moe ten nu onder meer naar Lisse en Tricht." Wat ook een weinig aanlokke lijk perspectief is, is dat er liefst vijf ploegen naar de derde klas se zullen degraderen. Adriaan se: „Ik denk niet dat dat voor ons een probleem hoeft te zijn. Nor maal gesproken spelen we in de bovenste regionen mee. Maar je weet wat er allemaal kan gebeu ren. Vorig seizoen deden we lang mee voor promotie. Toen kregen we te maken met een blessure- golf en eindigden we pas op de zesde plaats." Voorlopig wachten ze bij De Meeuwen maar gewoon af. Veel meer kan men ook niet doen. „Het district West heeft het pro bleem veroorzaakt, men moet het daar ook maar oplossen", vindt Adriaanse. „Als we toch 28 wedstrijden moeten spelen dan is dat zo. Maar wat er dan gaat gebeuren is nu al bekend. Er worden wat wedstrijden af gelast en in april blijkt dat er nog veel wedstrijden gespeeld moeten worden. Als ze dan maar niet denken dat we op een door deweekse avond even naar Lisse gaan. Want dat is natuurlijkniet mogelijk." Over het kostenaspect heeft men ook al nagedacht in Zoute- lande. „We zullen bij de KNVB de extra reiskosten declareren. De voetbalbond heeft het pro bleem veroorzaakt, en moet dan ook voor de kosten opdraaien." Koen de Vries Het verhaal gaat dat zij n club met de indeling in de Bra bantse vierde klasse gestraft is door de voetbalbond, omdat er afgelopen seizoen een paar on verkwikkelijke zaken hebben gespeeld. Handtastelijkheden ten opzich te van vrouwen van het bezoe kende Steenbergen, zo luidde onder meer een aanklacht rich ting de voetbalvereniging Steen. Later in het seizoen staakte scheidsrechter Blom- maert uit Westdorpe de derby tegen Clinge, na uitlatingen uit het Steen-publiek. Voorzitter J an Pleunis verzekert met klem dat alle beschuldigin gen niet zijn bewezen. „Natuur lijk kennen wij de verhalen ook dat we gepakt zijn", vertelt hij, „maar ook daar hebben we geen bewijs voor. We hebben drie brieven geschreven, nadat we in de Brabantse klasse waren inge deeld, want we waren geschrok ken. Ik was boos, medebestuur ders waren nog bozer. We zijn een financieel gezonde vereni ging en we gaan zeker niet failliet. Maar het kost ons op jaarbasis zeker tienduizend gulden." Dat is een hard gelag voor de dorpsclub, die de eindjes aan mekaar knoopt met het ophalen van oud papier, dankzij de in breng van sponsors en de op brengst uit recettes en kantine. „Iedereen werkt keihard om een beetje geld bij elkaar te schra pen. Dat zie je op deze manier zomaar verloren gaan." Peter van Kouteren Naam: Luciën Vroegh Leeftijd: 28 Club: Dreischor „Op deze tattoo, een kelti- sche afbeelding die ik een dikke maand geleden in Goes heb laten zetten, ben ik via het internet uitgekomen. Op de site www.tattoopagina.nl kun je tatoeages over de hele wereld bezichtigen. De mooiste heb ik uitgeprint en ben ik mee naar de tattoo- shop gegaan." „Mijn eerste tatoeage, een hagedisje op mijn rug, heb ik toen ik een jaar of zestien was in een opwelling laten plaat sen. Ik heb daar nooit spijt van gehad, er zijn er zei fs een aantal bijgekomen. Ach, je weet het toch. Vroeger waren tattoo's nog taboe, nu zie je bijna niet anders." „Toch voel ik nog enigszins een rem. Ik zou er graag nog een op mijn onderarm willen. Maar ik doe het niet, want het geeft mensen een bepaal de indruk. Zeg dat ik eens van baan wil veranderen, en ga solliciteren Dan moet je dat gaan bedekken enzo, dat werkt niet. Ik hou het dus bij voorkeur ietwat bedekt. Maar als het mooi weer is bij voorbeeld, dan laat ik ze graag zien, hoor. Je laat zo'n tatoeage vooral voor jezelf zetten, maar het is natuurlijk wel leuk als mensen er iets positiefs over zeggen op straat ofzo." Seizoen 1999-2000: veertig doelpunten. Seizoen 2000- 2001: 37. En seizoen 2001-2002? „Toch zeker twintig. Ik ben best ambitieus." Sprak Dennis van der Welle, de jongste speler van het Westkappelse Noormannen. De zeventienjarige rechterspits wil met zijn team voor de titel in de vijfde klasse van het zondag voetbal gaan. 77 keer scoren in twee seizoenen is zeker niet slecht, maar dat ge beurde wel bij de B'tjes. Dit jaar begint Van der Welle voor de eerste keer als volwaardige spe ler van het eerste elftal. Omdat de kleine dorpsclub Noorman nen krap in de voetballers zat, kon de jonge aanvaller zo door stromen van B1„Het eerste had aanvankelijk maar twaalf spe lers, en dat is natuurlijk veel te weinig. Nu, met mezelf en nog een andere jongen erbij zitten we op veertien, nog steeds niet veel. Ik denk dat mijn doelstel ling om twintig goals te maken niet te hoog gegrepen is. Ik scoor best veel, dus ik verwacht dat die twintig er wel ingaan." Goed nieuws voor de Walcherse club dus, die in Dennis van der Welle een natuurlijke rechts- poot heeft. „Met links kan ik heel weinig. Als het moet schiet ik wel met die voet, maar liever niet. Ik heb mijn hele leven van af de rechterflank gespeeld." Lang en blond. Draagt een Man chester United-shirt. Bewon dert Ruud van Nistelrooy, blauwdruk van de perfecte spits. „Ik ben zelf niet als spits begonnen", zegt Van der Welle over zijn ontwikkeling als voet baller. „Vroeger stond ik altijd rechtsbuiten, ik was zo'n speler die graag de achterlijn haalt, en voorzetten geeft. Dat doe ik nu nog steeds wel, maar een stuk minder, ben meer een afmaker geworden." De 17-jarige Dennis van der Welle wil met vijfdeklasser Noormannen een gooi doen naar het kampi oenschap. foto Ruben Oreel Vijfdeklasser Noormannen echter kansen. Door het ophef- trapje hoger ingedeeld. Dennis speelt in de kelder van het zon- fen van de zesde klasse zijn van de Welle vindt het een voor- dagvoetbal. Dit seizoen zijn er clubs uit die categorie nu een deel. „Daardoor is de competi tie kwalitatief iets zwakker ge worden, en zijn wij één van de sterkere teams in de klasse. We moeten zeker met de bovensten mee kunnen doen." Na enig na denken gaat de aanvaller nog een stapje verder: „Noorman nen moet voor de titel gaan. Aan ambitie geen gebrek bij de spits uit Westkapelle. Voor hem is dit nieuwe seizoen belangrij ker dan alle anderen. Hoewel er nog nooit echte interesse is ge weest van andere clubs is dit jaar voor Van der Welle een uit gelezen mogelijkheid om zich zelf in de kijker te spelen. „Ik heb nu meer kans op te vallen dan toen ik in de jeugd speelde Ik hoop dat het goed gaat. Het is altijd een uitdaging om voor een betere club te spelen." De jongste zijn in een team is niks nieuws voor de cios-stu- dent. Sinds hij op zijn zesde be gon met de sport was hij eigen lijk altijd de benjamin. „Dat klopt wel. Ik was vaak net iets verder dan de rest. Wat kan er aan mijn spel nog verbeterd worden? Ik moet beter leren koppen, dat is mijn zwakste punt, in de lucht ben ik niet sterk genoeg. En waar ik goed in ben? Zelf vind ik dat ik goede acties maak, verdedigers uit spelen, passes. En ik heb een goed schot." Vreest spits Van der Welle de verdedigers in de competitie? „Nee, niet echt. Ze zullen wel wat ouder en sterker zijn, maar ik hoop toch dat mijn eigen kwaliteiten genoeg zijn om ze de baas te kunnen." Dat moet dan waar het de keepers van de teams in de vijfde klasse betreft ook zo zijn. Want als Dennis van der Welle zijn woord houdt, gaan ze minstens twintig keer voor de bijl. Jasper van der Bliek De zesde klasse is niet meer, alle ploegen zijn door her indelingen gepromoveerd. In de vijfde klasse B van het zondag voetbal spelen dit seizoen louter ploegen van boven de Wester- schelde. Renesse wordt in die klasse als voornaamste titel kandidaat beschouwd. Luc tor'88 en Jong Ambon zijn ook kanshebbers voor de eerste plaats. De Noormannen Het Westkappelse De Noor mannen heeft dit seizoen te ma ken met een smalle selectie. Tweede trainer Jan van de Dries: „Zowel het eerste als het tweede elftal beschikt over der tien spelers. Onze A-junioren hebben er ook maar dertien. Het wordt daardoor niet eenvoudig. Trainer Marcel Nijsse wacht geen gemakkelijke taak. We proberen dit seizoen bij de eer ste zes te eindigen. Een progno se geven is moeilijk, want ik ken de meeste ploegen alleen van naam." De Noormannen speel de vorig seizoen al in de vijfde klasse, maar treft vooral ploe gen die een treetje lager ge speeld hebben. Dreischor Dreischor gaat het dit seizoen proberen zonder Toine Tiggel- man, die na vij fentwintig jaar gestopt is. Trainer Wim van de Linde wil zijn doelstelling pas bij de winterstop concreet bepa len. Van de Linde:Het wordt dit seizoen afwachten. We pro beren de lat wel zo hoog moge lijk te leggen. Ik heb ook een B- junior, Rogier Voorzaat, bij de selectie gehaaldDie kan dan al vast wennen aan het fysieke ni veau." Renesse en Ouwerkerk worden door hem als de beste ploegen gezien. Jong Ambon Jong Ambon deed vorig seizoen goed mee in de bovenste regio nen van de zesde klasse en ein digde net achter Lewedorpse Boys als vierde. Trainer bij het Middelburgse Jong Ambon is Max Patty samen met August Latumeten. Patty: „We hebben bewust de A-jeugd uit de com petitie gehaald. Er is daardoor veel concurrentie en de jonge jongens kunnen dan fysiek wen nen. Qua voetbal en techniek doen we voor niemand onder. Het wordt een spannende strijd tussen Renesse, Robur, Ouwer kerk en ons. Als we het fysiek blijven volhouden kan het voor ons een leuk jaar worden." Kwadendamme In het afgelopen seizoen eindig de Kwadendamme als laatste in de zesde klasse. De ploeg heeft daarom niet al te hoge verwach tingen van het nieuwe seizoen in de vijfde klasse. Trainer Andre van de Broeke, die bezig is aan Arne Honingh (links) probeert met Luctor'88 terug te keren naar de vierde klasse. zijn laatste jaar: „We proberen dit keer niet onderaan te eindi gen. Gezien de sfeer en de trai ningsopkomst die goed is on danks de mindere resultaten moet dat wel lukken. Voor de bovenste plaats tip ik Renesse, al ken ik die ploeg niet goed." Lewedorpse Boys De nieuwe trainer Herman Ver meulen (hij volgde Arjo den Dekker op) van Lewedorpse Boys ziet geen echte kansheb bers voor dit jaar: „Ik zou wel kunnen zeggen welke ploeg géén kampioen wordt. Maar als ik er dan toch een moet noemen, dan zeg ik Luctor'88, want die ploeg komt uit de vierde klasse. Wij hopen zelf in de midden moot te kunnen meedraaien. Er zijn twee jongens uit de RCS- jeugd die graag bij ons wilden spelen, bijgekomen." Lewe dorpse Boys kende het afgelo pen jaar een goed seizoen in de zesde klasse met een derde plaats. Luctor'88 Luctor'88 uit Heinkenszand wil na de degradatie zo snel moge lijk terug naar de vierde klasse. Trainer Marcel de Nijs: „Door de opheffing van de zesde klasse zijn we eigenlijk anderhalf keer gedegradeerd. We hebben een jonge ploeg en ik hoop dat de spelers wat geleerd hebben van vorig jaar We speelden best aar dig, maar hadden te weinig sco rend vermogen." Samen met zijn eigen ploeg ziet De Nijs Ro bur en Jong Ambon als kans hebbers voor het kampioen schap. Ouwerkerk Ouwerkerk heeft voor dit sei zoen de selectie intact weten te houden. Met het oog op het nieuwe seizoen werd aan het eind van de vorige competitie een aantal jeugdspelers inge past. Trainer Nico Kind: „We willen proberen vijftien punten meer te pakken of een periodeti- tel te behalen. Er zijn vier jeugd spelers bijgekomen van wie Se bastian Vrieze een goede optie is. Ik zie Renesse als kansheb ber, want die ploeg heeft meer spelers dan vorig jaar en goede jeugdspelers." Renesse Vorig jaar kwam Renesse een puntje tekort voor promotie naar de vierde klasse. De ploeg wordt door velen getipt als titel- favoriet. Trainer Cees van de Dijk: „Vorig jaar speelden we te wisselvallig en liepen spelers te gen een schorsing op. We zijn in de breedte sterker geworden, maar ik probeer wel zuinig om te gaan met de jeugd. Ik hoor van meerdere kanten dat wij de favoriet zijn, maar dat moet wel waargemaakt worden. Zelf denk ik dat Luctor'88 een goede kans maakt. De ploeg heeft kwaliteit goede jeugdtrainers." Robur Negen nieuwe spelers kent het Goese Robur dit seizoen waar van er volgens trainer Carlos de Jonge zes of zeven in aanmer king komen voor het eerste elf tal. De Jonge: „Door de komst van vele nieuwe spelers wordt het wennen aan elkaar. Hopelijk duurt dat niet lang. Slechter dan vorig jaar. toen de ploeg ge deeld laatste werd met Kwa dendamme in de zesde klasse, kan bijna niet. Ik wil graag in het linkerrijtje eindigen of mee doen voor een periodetitel. Als kanshebbers zie ik Jong Ambon, Luctor'88, met Renesse als out sider. Het zou leuk zijn als we daar in de buurt eindigen." Volharding Kleine clubs hebben meestal geen grote wensen en gaan uit van de realiteit. Trainer Arie Janse van Volharding uit foto Willem Mieras Ovezande bevestigt dit. „We weten waar we staan. Als we dit jaar tiende worden hebben wij het goed gedaan. Als er nog een degradatieregeling zou zijn, dan zou dat handhaving beteke nen. We hebben dit seizoen ook wat B-junioren bij de selectie. Als de jeugd wat ouder wordt, krijgen ze steeds minder zin. Ik zie Renesse kampioen worden." Vosmeer Vosmeer komt uit Oud-Vosse- meer en dat ligt nog in Zeeland. NVS komt uit Nieuw Vossemeer en dat is daardoor de enige niet Zeeuwse ploeg. Vosmeer werd vorig jaar voorlaatste in de zes de klasse. De verwachtingen zijn dan ook niet erg hoog. Trai ner Julian Roman, die begint aan zijn eerste.seizoen: „Ik kom zelf uit het zaterdagvoetbal en ken dus niet veel clubs. De enige die ik ken, is de trainer van Jong Ambon: Max Patty. Hem heb ik via het zaterdagvoetbal leren kennen. Ik heb een leuke ploeg waar je wat mee kan doen, maar waar we staan weet ik niet. Een echte prognose kan ik alleen ge ven via de standen van vorig jaar en dan denk ik aan Luc tor'88, dat vorig jaar gedegra deerd is." Ed Postma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 29