Schroevers blijft een winnaar Ben Khedda wilde altijd al oefenmeester worden \V/I PZC VC Vlissingen is de uitgesproken favoriet in vierde klasse A 28 tattoo van... zondag vierde klasse bw dinsdag 28 augustus 2001 Zijn geduld zal nog even op de proef gesteld worden. Een enkeloperatie zal de inmiddels 28-jarige Marco Schroevers hoogstwaarschijnlijk van deel name aan de seizoensopening weerhouden. Na avonturen bij VCV Zeeland, Arnemuiden, GPC en Goes zit de ondertussen bij Walcheren aangesloten spe ler echter nog steeds boordevol ambitie. „Ook bij Walcheren ga ik er weer voor", klinkt het strijdvaardig. Ruim twintig jaar geleden zette hij zijn eerste stappen op het voetbalveld bij het Souburgse RCS, waar Schroevers tot aan zijn B-juniorentijd vertoefde. Daarna volgde de overstap naar Vlissingen, en al spoedig maak te de verdediger deel uit van het landelijke A-juniorenteam. In de profperiode van de VCV Zee land was Schroevers vaak actief in doordeweekse wedstrijden tegen andere reserveploegen van betaald-voetbalorganisa ties. Tot een echte doorbraak kwam het echter nooit. „Ik ging al op mijn achttiende werken bij Port Zélande, en kon dus niet re gelmatig trainen. Bovendien vond ik dat er meer dan alleen maar voetbal was. Ik was best wel een levensgenieter, en heb er dus niet alles uit gehaald", moet hij eerlijk bekennen. De periode bij VCV Zeeland had hij desondanks voor geen goud willen missen. „Ik heb daar ge weldig veel geleerd tussen jon gens als Jan Poortvliet en Celso Dos Santos." Schroevers ver kaste daarna naar Arnemuiden, waar hij misschien wel de twee mooiste jaren tot nu toe uit zijn loopbaan beleefde. „Een prachtperiode", weet hij zich nog als de dag van gisteren te herinneren. „Dat dorp ademt voetbal. Een geweldige karak- terploeg, waar ik mijn draai uit stekend kon vinden." Vakantiedagen Ook bij Arnemuiden ondervond hij echter weer de hinder van zijn onregelmatige werk, en dus verruilde hij na twee jaar Arne muiden voor GPC Vlissingen. „De periode Arnemuiden kostte me twee weken aan vakantieda gen, dus koos ik ervoor om een stapje lager te gaan spelen." Er volgde een periode van vier jaar bij GPC, waar meteen in het eerste seizoen het kampioen schap werd binnengehaald. „Ondanks dat het niveau wat Marco Schroevers: „Ik weet wat ik kan, maar ik weet nog veel beter wat ik niet kan. lager wasstond er toch een aar dig elftal binnen de lijnen. Maar wat misschien wel belangrijker was, ik kwam opnieuw in een vriendenploeg terecht." Na een paar seizoenen ging het bloed bij Schroevers toch weer sneller stromen. „Via John Li- vramento werd ik gepolst om het eens bij Goes te komen pro beren. Het was weer een niveau- tje hoger, plus dat voetballen op zondagmiddag beter te combi neren viel met mijn werk. Ik heb toen de knoop maar doorge hakt, ondanks dat ik wist dat er weer het nodige geregeld moest worden met de trainingen." In het eerste jaar bij Goes, waar Schroevers meteen tot aanvoer der werd gebombardeerd, speelde hij vrijwel alle competi tiewedstrijden mee. Maar daar na kwam al snel de klad erin. „Ik kwam net terug van vakantie toen de competitie al begonnen was. Ik moest dus in het tweede beginnen. Toen ook de combi natie van werk en voetbal weer haperingen ging vertonen,,en ik ook nog eens met mijn enkel ging sukkelen, besloot ik het maar eens rustiger aan te gaan doen", zegt Schroevers. De problemen aan zijn enkel zijn operatief verholpen. Inmid dels is het al zo'n zeven maan den geleden dat Marco Schroevers in competitiever band uitkwam. In de wedstrijd- loze periode werd hij door voor zitter Henk Lenaerts en trainer Tom de Quelery benaderd om naar vierdeklasser Walcheren te komen. „Sommige mensen zul len mijn keuze wel vreemd vin den, maar een belangrijke reden was dat ik bij Walcheren de mo gelijkheid heb om iedere dag te trainen. En vergeet niet dat er een jonge en talentvolle groep staat." Het vermoeden dat Schroevers bij Walcheren de gezelligheid weer opzoekt en het voetballen op een tweede plan schuift wordt al snel naar het rijk der fabelen verwezen. „Dat zit ab soluut niet in me. Ik ben een winnaarstype, en ga zeker niet lopen lanterfanten. Dat ik weer in een leuke groep terechtkom, is natuurlijk mooi meegeno men." Van Schroevers wordt bij Wal cheren verwacht dat hij de ploeg vanuit de laatste linie gaat stu ren, en ook een voorbeeldfunc tie gaat vervullen op het fysieke vlak. „De mouwen zullen inder daad wel eens opgestroopt moe ten worden", beseft hij. Tevens dient hij ook definitief af te re kenen met het beeld van die zware en trage speler'. „Ach, ik foto Ruben Oreel weet natuurlijk zelf ook wel dat ik niet één van de snelsten ben. Als de trainer mij één-op-één laat spelen tegen een supersnel le spits, heeft hij duidelijk een probleem. Maar ik ben onder tussen wel zo geslepen, dat ik een hoop taktisch op kan lossen. Ik weet wat ik kan, maar ik weet nog veel beter wat ik niet kan." Over de kansen van zijn nieuwe ploeg laat hij zich nog voorzich tig uit.Ik zou niet op voorhand durven te voorspellen wie hier kampioen gaat worden. Het is een leuke klasse, waarin een aantal interessante derby's op het programma staan. Ik durf wel te zeggen dat wij met Wal cheren zo lang mogelijk mee willen blijven doen. Daar gaan we met z'n allen onze uiterste best voor doen." Ron de Waal ;'..v Eigenlijk is zijn voornaam Abdelouahab, maar hij heeft het maar verkort tot Ab- doe. Dat ligt wat makkelijker in de mond, vindt Abdoe Ben Khedda, zoals hij voluit heet. Vanaf dit seizoen is hij de hoofd verantwoordelijke bij Zeeland Sport, dat afgelopen seizoen promoveerde naar de vierde klasse. De Vlissingse club wil graag nog een trede hoger en denkt dit met Ben Khedda te kunnen bereiken. Abdoe Ben Khedda kwam in ju ni 1964 ter wereld in Sidisliman (provincie Rabat) in Marokko. Als zeventienjarige maakte hij zijn debuut bij HAN, uitko mend in de tweede divisie, het geen te vergel ij ken i s met de eer ste divisie in ons land. In 1985 maakte hij de promotie mee naar de hoogste afdeling, waar na hij vier jaar later werd ver- kocht aan de grootste ploeg van Marokko, WAC. Ben Khedda speelde daar twee seizoenen, maar kreeg door veel blessures weinig speeltijd. Via USP haal- 'de hij het trainersdiploma en werd door Oman in 1996 ge vraagd als spel er-trainer. Zijn vrouw bevond zich op dat mo ment al in Vlissingen en zijn eer ste kind werd geboren zonder zijn aanwezigheid. Eind 1996 besloot hij daarop naar Neder land te komen. Maradona Met keeper Mohammed El Bekkaoui, die hij nog kende uit het Marokkaanse profmilieu, belandde hij in 1996 bij Oostka- pelle. En dat terwijl zijn ambi ties verder reikten. Ook in Ne derland had hij graag in het betaalde voetbal gespeeld. „Ik Naam: Danny Klokgieter Leeftijd: 28 jaar Club: Breskens „Ik ben een echte fan van Feyenoord. En daar wilde ik ook blijk aan geven. Tuurlijk, je kunt een shirt van de club kopen, broekjes, trainings pakken, petjes, ga zo maar door. Maar ik wilde iets an ders dan anders. En een ta toeage van Feyenoord heeft niet iedereen. Ik had het al lang in mijn hoofd zitten, maar het laatste kampioen schap was hét moment om het ook daadwerkelijk te doen." „Het hoofd van een bulldog met Feyenoord erbij is het te ken van de harde kern. Al hoor ik daar niet bij, eerlijk gezegd. Ik heb geen seizoen kaart, maar als ik de kans krijg ga ik kijken. Ik ga het liefst naar de grote wedstrij den, de duels in de Cham pions League. Twee jaar geleden ben naar ik alle Champions League-wed strijden in de Kuip geweest. Ik was er ook bij toen we Ju- ventus met 2-0 versloegen. Fantastisch was dat." „Ik krijg wel eens opmerkin gen over de tattoo op mijn been, ja. Vooral van niet- Feyenoorders. 'Kom hier, dan bijt ik hem eraf', zeggen ze wel eens. Of 'ik schop je been eraf'. Zulke opmerkin gen klinken gruwelijk, ja, maar ik kan er altijd wel om lachen. Ik laat graag zien dat Feyenoord mijn club is." nam contact op met een van de broers De Nooijer en vroeg of er mogelijkheden waren, waarop hij antwoordde dat dat mogelijk was als ik Maradona heette. Ach, het was wel logisch, ik was tenslotte al boven de dertig." Hierna kwam hij bij VC Vlissin gen terecht, waar hij in zijn tweede seizoen zelfs speler-trai ner werd. Hij verving André Wurth. Daarna verkaste hij naar Veere. „Ik wilde het nog een keer hogerop proberen en Veere wilde graag weer terug richting de eerste klasse." Hij hield het er twee seizoenen vol, waarna Zeeland Sport hem voor het trainerschap benaderde. Ben Khedda: „Karl Vergouwen, de huidige oefenmeester van Oostkapelle, had mijn naam bij het bestuur genoemd. Vergou wen heeft mij ook goed gehol pen met het behalen van de ver eiste trainersdiploma's. Mijn Marokkaanse diploma's waren hier niet geldig, dus ik moest he lemaal opnieuw beginnen. Tij dens de cursussen had ik vooral moeite met de taal." Zeeland Sport wordt zijn eerste uitdaging als trainer, de inval beurt bij Vlissingen buiten be schouwing gelaten. Hij heeft de voorbereiding benut om te be kijken wat de capaciteiten van de spelers zijn en wat hun moge lijkheden zijn. Ben Khedda: „Conditie is ook belangrijk, maar ik doe wel alles met de bal. Ik heb door de jaren heen heel wat trainers meegemaakt, de een liet je rennen, de ander deed veel met de bal. Ik heb van elke trainer iets opgestoken en maak er nu een eigen mix van. Ik heb altijd al trainer willen worden. Dat was al toen ik zelf nog voet balde, dan zag ik iedereen fou ten maken en wilde dat herstel len." Informatie De vierde klasse is voor Ben Khedda onbekend terrein. „Ik probeer vooraf hier en daar wat informatie in te winnen. Ik wil dat mijn ploeg speelt zoals ik dat wil, zonder rekening te hou den met de tegenstander. Ik houd van aanvallend voetbal. Ja, en zolang wij de bal hebben kan de tegenstander niets." Bij Zeeland Sport lopen enkele goede jeugdspelers rond. Daar in ligt voor Ben Khedda een mooie uitdaging. „Er zitten een paar leuke spelertjes bij, waar van er mogelijk zelfs één kan doordringen tot het betaalde voetbal. Het zou leuk zijn als ik daaraan kan meehelpen. Ik hoop dat ik wat van mijn kennis kan overdragen. Of Ben Khedda nog zelf gaat voetballen, weet hij nog niet. „Normaal gesproken niet", stelt hij. „Maar het hangt ervan af of het goed gaat en er weinig tot geen blessures zijn. Ik denk in elk geval dat we met onze ploeg in staat moeten zijn om een pe- riodetitel te pakken. De ploeg maakt een goede indruk." In het dagelijks leven is Ben Khedda steunzorgmedewerker bij de stichting Arduin.Het is een Melkertbaan, het loon blijft altijd hetzelfde. Het is moeilijk een baan te vinden die met het trainerschap te combineren is. Laat er geen misverstand over bestaan. Ik vind dit werk héél leuk. Het contact met minder- valide mensen bevalt me uit stekend. Ik beschouw ze als fa milieleden. Alleen als ik mijn loonbrief krijg, heb ik spijt." Ed Postma Abdoe Ben Khedda beleeft dit seizoen zijn vuurdoop als hoofdtrainer. „Mijn Marokkaanse trainersdi ploma's waren hier niet geldig, dus ik moest helemaal opnieuw beginnen." foto Lex de Meester Aangezien veertien Zeeuwse ploegen in aan merking kwamen voor een plaats in de vierde klasse A, dienden twee clubs in de Bra bants getinte vierde klasse B te worden geplaatst. Steen en Hansweertse Boys werden het 'slachtoffer' en dat had als gevolg dat de vierde klas se A de komende jaargang uit vier Walcherse en acht Zeeuws-Vlaamse clubs be staat. Uitgesproken favoriet voor de titel is Vlissingen. Aardenburg In de persoon van Ruud Cor- nelis vond Aardenburg een opvolger voor trainer Henk Ottens. De Bressiaander is duidelijk over de verwach tingen voor het komend sei zoen. „Aardenburg is twee jaar achter elkaar onderin geëindigd, dus erin blijven is denk ik een reële doelstel ling", meent Cornelis, die in een ander systeem dan de voorgaande jaren gaat spe len. „Aardenburg kreeg al tijd veel te veel doelpunten tegen. Achterin de nul hou den is nu het eerste vereiste en van daaruit gaan we naar voren werken." Favorieten voor de titel zijn volgens Cor nelis Vlissingen en IJzendij- ke. Axel Aan het eind van de vorige jaargang zag Axel onder meer de gehele achterhoede vertrekken. „Ik moet dus een heel nieuw elftal maken en dat moeten we de tijd geven", zegt Henk Michels, die met Axel wil gaan voor een plaats in de top vijf en een periodeti- tel. „Daar gaan we naar stre ven, want behoud in de vier de klasse, dat vind ik geen doel." Voor de plaatsen aan de top van de ranglijst, denkt Michels ook aan Vlissingen, IJzendijke en in mindere ma te Aardenburg. „Maar die gaan denk ik ook bovenin meedraaien." Com Boys Corn Boys eindigde in de vijfde klasse op de vijfde plaats, maar mag het nu toch een niveau hoger proberen. „We hebben geprobeerd wat spelers erbij te krijgen, maar dat is beperkt gebleven tot keeper Tom de Klerk", zegt trainer Jean-Pierre Hubreg- sen. Verder stopten twee spe lers en kwamen twee A-juni- oren over. „We gaan dus een moeilijk seizoen tegemoet. Want veel andere ploegen be schikken over meer ervaring en wij hebben toch een vrij jonge groep. Maar ik ken de klasse goed en we zien wel hoe ver we komen." Domburg „Ik heb een gretige groep, die nog veel kan leren", weet Stoffel Schipper aan het eind van de voorbereiding. Schip per is aan zijn eerste seizoen in Domburg begonnen en hij denkt met die ploeg kans te maken op een plaats in het linkerrijtje. „Want ongeveer de helft van de ploegen speel de vorig seizoen ook bij Dom burg. En toen is Domburg toch kampioen geworden", benadrukt Stoffel Schipper. „En Vlissingen wordt kam pioen van onze klasse. Die ploeg zal er boven uitste ken." Hansweertse Boys „Wij vinden het niet erg dat we in de vierde klasse B zijn ingedeeldWe hadden er zei f s om gevraagd", vertelt Hans weertse Boys-trainer Gerrit Petersen. „We wilden wel eens andere tegenstanders en er wordt gezegd dat deze klasse sterker is. Maar ik denk dat dat wel mee zal val len." Met de komst van drie nieuwe spelers is de selectie van Hansweertse Boys bre der geworden. „Ik verwacht dan ook dat wij bij de eerste vijf moeten kunnen eindigen. Maar dat is van veel factoren afhankelijk." Hontenisse Vooruitlopen op een seizoen vindt Hontenisse-trainer Rudy Rietjens geen gemak kelijke opgave. Zijn selectie, waarmee hij vorig seizoen in de middenmoot eindigde, bleef zo goed als intact. Na de moeizaam verlopen eerste seizoenshelft van vorig jaar, wil Rietjens dit seizoen maar één ding: vanaf het begin meedraaien in de midden moot. „Daar gaan we ons best voor doen"bekent Riet jens. „En mochten we een prijsje kunnen pakken, dan doen we dat." Hulsterloo Met een selectie van twintig spelers, staat Hulsterloo er voor aanvang van het eerste seizoen in de vierde klasse prima voor. Althans, dat ver wacht trainer Paul de Kort. „Wij kunnen daarom best een leuke rol spelen in de vierde klasse. Gezien het spe lersmateriaal moeten wij bo venin het rechterrijtje kun nen meedraaien." Philippine Voor Philippine kwam de promotie naar de vierde klas se toch enigszins onverwacht en Peter Hamelink verwacht dan ook dat zijn ploeg een moeilijk seizoen tegemoet gaat. „Wij moeten voor een ding gaan, en dat is erin blij ven", zegt Hamelink. Philip pine zag drie spelers vertrek ken en het kreeg er slechts één versterking voor terug. „Maar verder is er niet veel veranderd. Ik denk dat wij het niveau toch wel aan moe ten kunnen, want dat ligt in mijn ogen niet zo heel hoog." Sluiskil Door het vertrek van topsco rer Dominique Verlinde naar Terneuzen heeft Sluiskil aan aanvallende kracht inge boet. „Maar we mikken evenals vorig seizoen op de middenmoot", zegt trainer Arno Zwegers. „We hebben dan wel vier nieuwe spelers, maar ik ben er inmiddels ook al drie kwijt." En daardoor heeft de speler/trainer nu nog de beschikking over zes tien spelers. „We zijn er kwa litatief wel op achteruit ge gaan, maar datzelfde geldt voor de vierde klasse. Het is in mijn ogen een veredelde vijfde klasse'geworden." Ar no Zwegers verwacht dat Vlissingen de titel voor rich op zal gaan eisen. Steen Steen komt dit seizoen uit in de vierde klasse B en dat brengt voor de ploeg uit Sint Jansteen veel vraagtekens met zich mee. „We weten he lemaal niets van onze tegen standers, het zijn allemaal onbekende ploegen", zegt trainer Ardjan Lekaj. „Maar wij zijn voor hen natuurlijk ook onbekend." De oefen meester wil net zo'n seizoen als het vorige draaien, toen het lang in de race voor de ti tel was. „We gaan weer pro beren het maximale rende ment eruit te halen." VC Vlissingen Vlissingen verwelkomde na de degradatie uit de derde klasse veel spelers die in het verleden ook al voor de club uitkwamen. Onder het be wind van trainer Ruud Pen- nings moet daaruit een groep voortvloeien, die de wegnaar boven weer kan inslaan. „Al les staat in het teken van op bouwen", legt Pennings uit. „Met de groep die we nu heb ben, kunnen we een goede basis neerzetten om verder te kijken. Want de vereniging moet stapje voor stapje weer omhoog." Walcheren „We hebben het vorig jaar als nieuwkomer goed gedaan", zegt Walcheren-trainer Tom de Quelery. „Alle ploegen die boven ons zijn geëindigd, zijn uit de klasse verdwenen. Dus ik verwacht dat wij op nieuw meedoen voor een top- plaats. Ik schat Vlissingen ook hoog in, maar je moet dat altijd afwachten met zoveel nieuwelingen. Het is in ieder geval een aardige klasse met voor ons een paar leuke Wal cherse derby's" IJzendijke Zijn ploeg wordt door veel collega-trainers tot de favo rieten van de vierde klasse gerekend en eigenlijk is IJ- zendijke-trainer Rob Liplijn het daar wel mee eens. „Ik vind dat wij zeker mee moe ten strijden om het kampi oenschap" zegt Liplijn, die aan zijn eerste seizoen bij de blauw-witten begint. „IJ zendijke is een goede, erva ren ploeg, met jonge spelers ertussen. Ik heb in ieder ge val in alle linies voldoende concurrentie. We moeten dan ook minimaal een periode kunnen pakken." Zeeland Sport Zeeland Sport is één van de vijfdeklassers die aan het eind van vorig seizoen pro moveerde naar de vierde klasse. Het verloor in Mat- thijs Lugtenburg een groot talent aan Oostkapelle, maar daar tegenover stond de komst van vijf nieuwe spe lers en een nieuwe trainer (Abdoe Ben Khedda). Barry van der Hooft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 28