Franke doet alles voor zijn meiden Apollo'69, Meeuwen en Nieuwdorp favoriet Alleen Arnemuiden durft hardop over promotie te praten 21 zaterdag tweede klasse E tattoo van... dinsdag 28 augustus 2001 In de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal, waarin acht !Zeeuwse ploegen uitkomen, verwachten de trainers het meeste van Arnemuiden en Ter- neuzense Boys. De enige Zuid- Hollandse ploeg Oranj e Wit (Dordrecht) wordt als gevaarlij ke outsider gezien. Arnemuiden Trainer Adriaan Nieuwenhuij- se, die aan zijn derde seizoen be gint bij Arnemuiden, wil een prijspakken. Hij verwacht de meeste tegenstand van Veere, AZW enTerneuzenseBoys. „Er is geen druk van bestuurszijde op ons gelegd maar de wens is wel nadrukkelijk aanwezig om weer op een hoger niveau te ko men", zegt Nieuwenhuijse. De spelersgroep waarmee de oefen- meester aan het seizoen begint, lis nagenoeg intact gebleven. Al leen Werner Blanckaert stopte met voetballen. Corné van Bei- zen, die van Nieuwland over kwam, lijkt de aangewezen persoon om Blanckaert te ver vangen. AZW Nieuwkomer AZW heeft maar één doel voor ogen. „We willen boven de gevarenzone blijven. Dan zal iedereen zeer tevreden zijn", zegt trainer Jaap Goos- jsen, die Arnemuiden als absolu te titelkandidaat ziet. Van de ispelersgroep van vorig jaar viel alleen Patrick Baumgarte weg. Leon Goossen (Terneuzense Boys) en Joep Frusch (Axel) zijn de nieuwe gezichten in de groep van Jaap Goossen. „Met deze spelersgroep moeten we ons ook in de tweede klasse kunnen handhaven", aldus Goossen. De ploegen die het Arnemuiden in de race naar de titel lastig gaan maken, zijn volgens Goos sen Veere en Terneuzense Boys. Terneuzense Boys ;Ook dit jaar wil trainer Eddy van der Hooft met zijn ploeg in de top meedraaien. „Na de forse verjonging van vorig jaar had niemand verwacht dat het zo goed zou gaan. Deze lijn moeten we zien door te trekken", stelt Van der Hooft. In zijn pogingen om het favoriet Arnemuiden lastig te maken heeft de trainer de beschikking over een selectie van 22 spelers. Alleen Leon Goossen (AZW) en •Gerard Maas (gestopt) zijn uit de groep van vorig jaar vei'dwe nen. Terneuzense Boys werd versterkt met Danny van de Vel de en Bart Reijnhout (beiden Texmeuzen), Remco Muliaert (Hoek) en Gert-Jan Vlaander (Spui). „Je merkt het aan de sclxerpte op de trainingen dat er veel concurrentie is", aldus Van der Hooft. Tholense Boys Voor de nieuwe tx'ainer Henk 'Hagenaax-s, die voorheen onder andere MOC'17 en VCW onder zijn hoede had, is handhaving het enige uitgangspunt. „Zeker gezien het moeilijke seizoen dat we achter de rug hebben. Bo vendien is de groep waarover ik de beschikking heb vrij smal", zegt de opvolger van Leendert Geelhoed. Enkele jonge spelers, die vorig seizoen al ingepast werden, zul len zich volgens Hagenaars moeten laten gelden. „Ook al omdat het zeer twijfelachtig is of we over Johan Schot en Jan Groenewegen kunnen beschik ken, die veelvuldig te maken hebben met fysieke ongemak ken." Voor Hagenaars is Arne muiden de gi'ote favoriet voor de titel, met AZW als gevaarlijke outsider. FC Dauwendaele De Brabantse ploegen zijn iet wat onbekend voor mij, maar van de Zeeuwse tegenstanders tip ik Arnemuiden", vooi'spelt trainer Henk Willemse. Bij de Middelburgse equipe wordt de lat iets hoger gelegd dan vorig seizoen, toen handhaving het doel was. „Nu willen we in de middenmoot eindigen. Er komt steeds meer voetbal in, dus dat moet mogelijk zijn", zegt Wil lemse, die het vertrek van Thijs Binnerts naar RBC betreurt. „Hij scoorde vaak belangrijke doelpunten voor ons. Zijn ver trek is een fox-se adexiating." Daartegenover staat de terug keer van Robin van de Velde (Oostkapelle). 's-Heer Arendskerke Voor de ploeg van Marien Schroevers telt dit seizoen maar één ding. „We willen ons hand haven. Gezien het vorig seizoen, waar we met te veel blessures van bepalende spelers te maken hadden, lijkt me dat niet meer dan normaal", zegt Schroevex*s. Ox-anje Wit en Kogelvangers zijn volgens Schroevers de ploe gen die bovenin mee gaan di-aai- en, met Arnemuiden daar dicht in de burnt. Stephan van de Vel de en Menno van Tilburg kwa men beiden van Kloetinge over, maar Hans Tolhoek vertrok naar Kapelle. „Een flink ver- lies", i-eageert Schroevers. „Daarom hoop ik maar dat de jonge spelers wat rijper zijn ge- wo'rden, en dit kunnen opvan gen." Rillandia Nieuwkomer André Maas heeft duidelijke plannen met Rillan dia. „We willen graag met de subtop meedraaien", klinkt het ambitieus. Ploegen die daar nog boven zullen eindigen, zijn vol gens de trainer Arnemuiden, Ox-anje Wit en Seolto. De selec tie die Maas tot zijn beschikking heeft, onderging aardig wat mutaties. Behalve drie jeugd spelers, die bij de A-selectie ge haald werden, kwamen Guus Heymans (Cluzona), Husiyin Dogan (Krabbendijke) en Jacco Baas (Hoeven). Daaxtegenover stond het vertrek van Edwin Clement (Hoek) en Mohammed Didi (Dinteloord). Tevens kan Maas dit seizoen niet meer be schikken over Edwin Moens en Frans Hagenbeek. Veere De ploeg van trainer Hans de Nooijer heeft flink aan kwali teit ingeboet in vergelijking met het afgelopen seizoen. „Het zal inderdaad een stuk moeilijker worden", beseft De Nooijer. „Desondanks moeten we met deze ploeg toch in staat zijn xn de topvijf mee te draaien, en eventueel een periodetitel te be halen." Verschillendebelangrij- ke pionnen zoals Lionel Lord, Renato Dijkstra, JasonBlom- maert en Abdoe Ben Khedda verlieten Veere. De selectie van De Nooijer werd aangevuld met Angelo Schaalje, en diverse jeugd- en tweede-elftalspelers. Hans de Nooijer vei*wacht dat zo'n zes ploegen gaan strijden om het kampioenschap. „Ikvex-- wacht niet dat er eentje echt bo venuit gaat steken." Kon de Waal Naam: Julien Totté Leeftijd: 19 Club: Ouwei'kerk „Mijn nieuwe tatoeage, mijn tweede, staat er nog maar net op. Ik schat dat ik hem zo'n anderhalve maand geleden op mijn linkerschouder heb laten zetten, Het is een kelti- sche afbeelding. Ik weet dat het een betekenis heeft, maar wat, ik heb eigenlijk geen idee. Dat moet ik nog eens gaan opzoeken in de biblio theek. Ik heb hem alleen maar genomen omdat ik hem mooi vond." ,Het heeft lang geduux-d voor ik bij dat keltische teken uit kwam. Ik was van plan hem op een maandagavond te la ten zetten. Maar uiteindelijk was er geen tijd meer voor omdat ik maar geen keuze kon maken. Moest ik een an dere dagtex-ugkomen. Maar ja, je zet niet zomaar een tat too natuurlijk. Je zit er voor de rest van je leven aan vast. Ook over mijn eerste tatoea ge, een wolvenkop die je streng aankijkt, heb ik heel lang na moeten denken." „Het is een heel gedoe, het la ten zetten van een tatoeage. Als-ie net geplaatst is, moet je de tattoo uiterst nauwkeu rig behandelen. Je moet hem met uiei-zalf of vaseline con stant vet houden en je mag nooit krabben, want anders kxrijg je witte puntjes. Be- langi-ijk is ook dat je er af en toe over wrijft, zodat de wondjes wat sneller genezen. Maar het allerbelangrijkste is dat je een pas aangebrach te tatoeage nooit en te nim mer aan de zon blootstelt. Want daar kan-ie niet tegen, dan kan-ie gaan verkleuren." Adrie Fx-anke is een man van vele, vele woorden maar evengoed van daden. Onder zijn bezielende leiding schopten de vrouwen van Oostkapelle het tot een kampioenschap en promotie naar het al- lerhoogste niveau in Nederland. En kre gen twee van 'zijn' meiden, Ilona Stout- hamer en Thea de Blaey (onder negentien een uitnodiging voor de nationale se lectie. Adrie Franke, een bevlogen (suc- ces?)trainer die constant hamert op ver zorgd voetbal en het groepsgevoel. „Want Ilona Stouthamer heeft het aan de groep te danken dat ze Oranje heeft ge haald. Door de groep heeft ze zo uit kun nen blinken." Het noemen van het seizoen 2000-2001 brengt nog altijd spontaan een lach op zijn gezicht. Een seizoen dat verliep als een Amerikaanse speelfilm. Met tegen slag en het even onontbeerlijke happy end. „Als ik nu mijn plakboek erbij pak", zegt Oostkapelle-ti'ainer Adrie Fx-anke, „dan zxxl je zien dat ik het al voorafgaand aan dat seizoen riep. Ik was er heilig van ovex-tuigd dat er wat moois stond te ge beuren, het gevoel was vanaf de allereer ste ti-ainingsdag goed. Even was er een kink in de kabel, we keken op een mo ment tegen een aanzienlijke achterstand op de koploper aan, maar uiteindelijk vielen alle puzzelstukjes in elkaar en ver zekerden we ons via een machtige eind- spui-t van de titel." „Emotioneel was het behalen van de titel hét hoogtepunt. Maar wat eigenlijk nog veel mooier was, waren de momenten dat je als trainer achterover kon leunen, geen aanwijzingen meer hoefde te geven, niet meer hoefde te schreeuwen, niets meer hoefde te doen. En die momenten waren er, dan gaat alles vanzelf. Dan werd je vi sie, de spelwijze die je altijd voor ogen hebt gehad, werkelijkheid. Dat waren momenten van puur genot." Liefde en plezier Adxie Franke uit Veex-e is een man met passie voor het voetbal, voor zx'jn meiden van Oostkapelle. Als hij spreekt, en dat doet-ie met liefde en plezier, dan spreekt zijn hart. Een hai-t dat hij heeft vex-pand aan de Oostkapelle-vrouwen. „Ik ben ex- dag en nacht mee bezig. Als ik slaap droom ik er nog ovexx Mijn vrouw moet me soms vertellen dat zij er ook nog is. Maar ja, ik kan niet anders. Die meiden van Oostkapelle staan me zo na aan het hart. Ik doe echt alles voor ze, werk me helemaal uit de naad voor ze. Misschien is het allemaal wel 'te' wat ik doe, maar ze geven me zo veel terug." „Ik zal een voorbeeld geven. Zo'n drie jaar terug overleed mijn vader, een diep tepunt in mijn leven. Ik durf te zeggen dat de groep mij door die zware tijd heen heeft geholpen. En daar ben ik ze enorm dankbaar voor. Ach, misschien zet ik ze wel op een veel te hoog platform. Maar ik heb vertx-ouwen in ze en dat hebben ze nooit beschaamd. Als je aan mijn meiden komt, speel je met vuur." „Vanwaar dat respect voor de trainer? Adrie Franke is gehecht aan de spelersgroep van Oostkapelle. „Als je aan mijn meiden komt, speel je met vuur." Als je veel geeft, kun je ook een heleboel terug verwachten. Als jij het positieve bij mensen naar boven haalt, doen ze dat ook bij jou. Het is een wisselwerking, we gunnen elkaar alles, het is één grote vriendengi-oep. Ik heb het er stevig in moeten pompen, want eerst was daar nog geen sprake van, maar iedereen is nu zó met elkaar vei'bonden. Iedereen weet al les van elkaar; school, vriendje, kinderen enzovoort enzovoorts. Er gaat hier geen veijaardag onopgemerkt voorbij. Sint Nicolaas, kerst, dat wordt allemaal met elkaar gevierd." „Laatst werd ik 45. Na alle ellende in mijn pirivéleven - en ik heb wat moeten doox-staan de laatste jaren - dacht ik; laat ik maar eens een goed feest geven. Op dat feest werd de grap gemaakt wat al die jonge meiden nou op de verjaardag van een oude vent als ik te zoeken hadden. Want ze waren er allemaal. Px*achtig toch? Dat groepsgevoel van de Oostka pelle-vrouwen is een verademing, speci aal en onze absolute kracht." Musketiers Bij de vrouwen van Oostkapelle geldt de strijdkreet van de legendarische muske- tiex's: 'Allen voor één, één voor allen'. „Daarom denk ik ook dat we het gaan redden in de hoofdklasse. Maar het zal wel een hele gewaarwox-ding worden. Dit jaar zijn we niet meer de beste, we zullen ploegen tegenkomen, zoals titelverdedi ger Ter Leede, waar we ons petje diep, diep voor af zullen moeten nemen. Daar zullen we mee om moeten leren gaan, ook foto Ruben Oreel in slechte tijden zullen we vrienden moe ten zijn. Tijdens het trainingskamp in Oosterhout heb ik daar ook op geha merd." „Als we ergens komen, willen de meiden wel eens ons vaste lied beginnen te zin gen, dan is het dikke pret. Dat lied gaat zo: 'Overal waar we komen, vragen de mensen wie wij zijn. En dan zeggen wij, we komen van OostkapelleIn Ooster hout heb ik een nieuw lied voorgesteld. Dat gaat zo: 'Als je wint, heb je vrienden. Dikke vrienden. Maar als je verliest blijf dan vrienden.' Als we dat blxjven ont houden, is lijfsbehoud heel goed moge lijk, want kwaliteit hebben we, daar hoe ven we ons geen zox-gen over te maken." Björn Goorden Apollo'69, Meeuwen en Nieuwdorp zijn volgens de ti-ainers de gx-ote kanshebbers in de derde klasse A. In de derde klasse B krijgen de vier Zeeuwse ploegen (Kruiningen, Noad'67, WHS en Yerseke) te maken met maarliefst acht Brabantse te genstanders. Apollo'69 „Vorig jaar smaakte naar meer", zegt trainer Hans de Bruine. „We willen sowieso in het linkex-rijtje eindigen, en als het even kan een pex-iodetitel halen." Daarbij vei-wacht De Bruine de meeste tegenstand van Nieuwdorp en Bx-use Boys. Apollo start de competitie met een vrij jeugdige selectie omdat enkele routiniers een stapje te- ï-ug hebben gedaan. „Het is dus even afwachten hoe dit zich ont wikkelt." Bevelanders Wie zich bovenin zullen mani festeren, is volgens trainer Ton- nie van Iersel moeilijk in te schatten. „Ik kijk meer naar mijn eigen ploeg, waarmee ik een iets makkelijker seizoen hoop door te maken dan vorig jaar. Handhaving is opnieuw onze voornaamste taak." Van de groep van vorig jaar is alleen Marcel van Strien gestopt. Nieuwe spelers werden niet be- gx-oet, maar Van Iersel vestigt zijn hoop op een aantal jeugdige spelex's. Bruse Boys Een directe terugkeer naar de tweede klasse wordt volgens trainer Ronald van Oeveren een lastig karwei. „We willen uiter aard wel met de bovenste ploe gen meedraaien, maar ik heb te maken met een jonge groep die de tijd nodig heeft om te wen nen", realiseert Van Oeveren zich. Verschillende geroutineer de spelers deden een stapje te rug, en zijn alleen in noodsitua ties eventueel beschikbaar. GPC Vlissingen Volgens trainer Hubèr Vermeu len wil GPC volgend jaar de stap naar de tweede klasse maken. „We willen dit seizoen gericht naar een periodetitel toewer ken Volgens j aar moet deze j on- ge groep rijp genoeg zijn om voor de titel te gaan", aldus Ver meulen. Apollo'69 en Meeuwen maken volgens Vermeulen de meeste kans op de titel. „Maar ik denk dat de ploegen nog meer aan elkaar gewaagd zijn dan vo rig jaar." Heinkenszand „De enige opdracht die ik van het bestuur meegekregen heb, is handhaving", zegt de nieuwe trainer Ax*jo den Dekker. De groep waarover Den Dekker be schikt, bestaat veelal uit jeugdi ge spelers. „De oudste speler is 27", aldus Den Dekker. Enkele oudere spelers stopten met voet ballen, waardoor de openge vallen plaatsen opnieuw door enkele A-junioren wei-den op gevuld. Het is dus even afwach ten voor de trainer hoe zijn ploeg er voorstaat. Meeuwen De ploeg uit Zoutelande wil evenals vorig seizoen de nacom- petitie halen. „En in elk geval bij de eerste vier eindigen", zegt trainer Wim Davidse. Nieuw dorp en Apollo'69 zullen het volgens Davidse zijn ploeg het meest lastig maken. Groot voor deel voor de trainer is dat zijn spelersgroep voor het grootste gedeelte intact is gebleven. Nieuwdorp Trainer Piet Puijpe van Nieuw- dox-p steekt zijn ambities niet onder stoelen of banken. „We proberen de lijn van vorig sei zoen door te trekken, waarbij we nu nog kox-ter bij de top pro- bex-en te komen. Meespelen voor promotie is ons voornaamste doel", legt Puijpe uit. Apollo'69, Meeuwen en GPC zijn volgens Puijpe gevaarlijke concuri-en- ten. Enkele routiniers zoals Ron de Vos en Peter Wolse deden een stapje terug, maar daar staat te genover dat Nieuwdorp ook en kele nieuwe spelers mocht be- groeten. Nieuwland Voor Nieuwland, dat vorig jaar via de nacompetitie promoveex-- de, wordt handhaving het uit gangspunt. Izak Verkeste, voor heen werkzaam bij Robur en SVD, is de nieuwe trainer. „Mijn eerste indrukken waren goed", zegt Verkeste. „We hebben een goede mix van jeugd en routine, waarmee we het in mijn ogen moeten kunnen redden." Nieuwdorp en Meeuwen zullen volgens Verkeste om het kampi oenschap strijden. Trainer Arjo den Dekker begint aan zijn eerste seizoen bij Hein kenszand. foto Willem Mieras Serooskerke Een duidelijk beeld van wat hij moet vex*wachten in deze klasse heeft de nieuwe trainer Leen dert Geelhoed niet echt. „Nee, geen idee. We gaan er in elk ge val wel proberen meer van te maken, dan alleen maar voor handhaving strijden", zegt Geelhoed. Geelhoed zal het dit jaar met een zeer jonge spelers groep moeten doen. De overge bleven routiniers hebben voor de eer bedankt. Ook bij Leen dert Geelhoed staan Nieuwdorp en Apollo'69 hoog genoteerd voor een topklassering. Yerseke De voornaamste zorg van trai ner John Vette is om zijn spelers groep eerst maar eens op het normale niveau te brengen „Het belangrijkste is om een echt team neer te zetten." Vette spreekt ondanks het vertrek van Corstiaan Noordij ke en Peter de Smit van een optimale mix bin nen zijn ploeg. „En ik ben vooral blij met de komst van Menno Fortuin, die voor veel doelpun ten kan zorgen", stelt Vette. VCK Het vertrek van drie spelers wei-d door de ploeg van de nieu we trainer Ad Poortvliet ruim schoots opgevangen door de komst van enkele spelers van Veere 2. Ook Harry Koster, die trainer was bij de tweede keus van Veere, gaat spelen voor VCK. Een bedreiging voor ploe gen als Apollo'69 en Nieuwdorp zal VCK niet zijn, maar Poort vliet hoopt wel in het linkerrij tje terecht te komen. „Na twee moeilijke seizoenen zou het wel eens prettig zijn om weg te blij ven uit de degradatiezone." Zaamslag Ook in de ogen van Mark de Kunder maakt Apollo'69 een goede kans op een eventueel kampioenschap. „Maar voor de rest richt ik me op m'n eigen ploeg", zegt de trainer van de nieuwkomer. De Kunder wil zich met Zaamslag wel degelijk laten gelden. „We moeten er ze ker in blijven met deze groep, en als de kans zich voordoet, pro beren we mee te doen in de strijd om een periodetitel." ZSC'62 Voor Edwin Ki'iens wordt het zijn vierde, en tevens laatste jaar als trainer van ZSC'62. „Hoewel dit bij alle betrokken partijen al bekend is, proberen we er zeker wat van te maken. We willen ons handhaven en proberen voor enkele uitschie ters te zorgen." Kriens zag geen spelers vertrekken, maar mocht wel twee nieuwelingen begi'oe- ten. Sebastiaan Vaane kwam over van de A-jeugd van Zierik- zee, texwijl Wouter Fioole Mevo verruilde voor ZSC'62. Van Zaamslag en Bruse Boys ver wacht Kriens het meest als het gaat om de titelrace. Kruiningen Voorlopig is er nog geen peil op te trekken wie er in deze klasse hoge ogen gaan gooien. In de eerste peiriode zal er wel meer duidelijk zijn", stelt trainer Leo van der Weijden. Toch heeft de trainer wel ambitieuze plannen voor de komende competitie. ,We willen graag een plekje in de nacompetitie vex-overen." Over de indeling in de Brabant se klasse is Van der Weij den minder te spreken.,,Sportief gezien is het misschien wel leu ker omdat je wat andere ploe gen ontmoet, maar voor de club lijkt het me niet bijster interes sant." De van Kloetinge over gekomen verdediger Exwin Dek is de grote aanwinst van Kruiningen. Noad'67 Als het aan de nieuwe trainer Peter van Poortvliet ligt, gaat Noad'67 bij de eerste zes ploe gen meedraaien. „Er is al even gebouwd aan deze jonge ploeg, die nu toch al wat meer ex-va ring heeft opgedaan", aldus Van Poortvliet. „Het is een echte dorpsclub waar met veel bezie ling gespeeld wordt." Het team waarover Van Poort vliet de beschikking heeft, is exact hetzelfde als vorig sei zoen. Hoewel de trainer in een voor hem onbekende klasse te rechtkomt, heeft hij zich al een aardig beeld kunnen voi-men over de sterkte daarvan. „Ik schat WHS hoog in en verwacht ook wel wat van Zwaluwe." WHS Het wegvallen van Arthur de Jonge (lager elftal) en Jeroen Moerland (verhuisd naar Dene marken) is voor de nieuwe trai ner Johan Sulkers geen reden om de lat niet al te hoog te leg gen. „Ik wil met WHS meespe len voor het kampioenschap en een periodetitel pakken", klinkt het overduidelijk. De voonnalig tx'ainer van onder andere SPS, Hoeven en Klun- dert heeft enkele jeugdspelers bij de selectie gehaald. „Mits we niet al te veel te maken krij gen met blessures en schorsin gen, moeten we met deze groep een heel eind kunnen komen." Ron de Waal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 21