Lode wijk zit lekker in z'n vel A Bart Poppe dweept met zwarte spelers Volksverhuizing in hoofdklasse B 19 tattoo van... zaterdag hoofdklasse B dinsdag 28 augustus 2001 Zijn naam ontbrak de voorbije compe titie nogal eens in de opstelling bij Kloetinge. Niels Lodewijk beleefde een kwakkelseizoen, Een scheve nekwervel, een onwillige spier in de kuit, depressies en hyperventilatie teisterden lichaam en geest. „Ik zat niet lekker in mijn vel", zegt de 27-jarige Zierikzeeënaar. Lode wijk is inmiddels echter op de weg terug, heeft zijn ritme hervonden en beroert de bal op links weer als in zijn beste dagen. „Hij speelt als herboren", meent trainer Diederik Hiensch. „Vorig jaar november is het begonnen", herinnert Lode wij k zich„Ik was met een maat drie dagen in Praag geweest, dat was hartstikke leuk, niks aan de hand dus, maar opeens was het daar. Ik kreeg last van hyperventilatie en werd ook een beetje depressief. Ik vond dingen niet meer leuk. Ik zat maar een beetje thuis, ging zelfs op zaterdag niet meer uit. Ja, dan is het toch wel erg met je." „De dokter vertelde me dat ieder mens zomaar ineens spanningen kan krijgen. Ik denk zelf dat het te maken heeft gehad met de gebeurtenissen rond John Kole en Alex Lourens." John Kole overleefde twee seizoenen geleden in de voorberei ding ternauwernood een hartstilstand. En Alex Lourens zakte vorig seizoen een keer in elkaar, waarna hij enige minuten later weer bij kennis kwam. „Toen ben ik van het trainingsveld gelopen", vertelt Lodewijk. „Dat wilde ik niet zien. Daar kon ik niet tegen. Dan raak je in paniek, dan ga je dingen in je hoofd halen. Ik heb het nog wel eens als ik dat zestienmeter gebied in Kloetinge zie, dat ik aan John Kole moet denken. Kijk, Wouter Labru- jère en Arno Melaard zaten meteen na dat voorval niet lekker in hun vel, bij mij is het pas twee jaar later begonnen. Steun Een scheve nekwervel en een kuitblessu re zorgden vervolgens nog voor meer on gemak. Het gevolg was dat menig specia list en dokter bezocht moest worden. „De kraker heeft mijn wervel weer recht ge kregen, in mijn kuit heb ik een spuit ge had en voor die hyperventilatie heb ik ademhalingstherapie gehad. Tja, en de rest moest ik zelf doen. Gelukkig kon ik er goed over praten. Soms moet je de din gen van je af praten. Ik heb veel steun ge had aan Johan le Conté en Paul Schipper, onze elftalbegeleiders. Ja, eigenlijk heeft iedereen bij Kloetinge me veel ge steund." „Ik ben er nu een eind overheen. Ik ben lekker op vakantie geweest, vind het weer fijn om te trainen, al weet ik ook dat het weer zo terug kan zijn. Ik heb wel ge leerd rustig te blijven. In de voorberei ding werd ik tijdens de training weer een beetje duizelig. Vroeger was ik dan in pa niek geraakt, maar nu nam ik een volle hap adem, vanuit de buik, en was ik weer het mannetje. Dat was voor mij een over winning. Net zoals dat doelpunt in één van de eerste oefenwedstrijden tegen Ar- Niels Lodewijk verstuurt een pass in de bekerwedstrijd tegen Terneuzen. nemuiden dat was. Ik vind voetbal weer leuk." Lodewijk, in zijn dagelijks leven postbe- steller, begint aan zijn vierde seizoen bij zaterdag-hoofdklasser Kloetinge. „Ik word elk jaar door Zierikzee benaderd, mijn oude cluppie. Op zondag ga ik daar meestal kijken en dan roepen ze altijd: Niels, tot volgend jaar hè. Ooit keer ik daar weer terug, als ik op ben en niet meer in de hoofdklasse mee kan. Maar voorlopig hoop ik nog jaren in die hoofd klasse te blijven voetballen. Dat is voor een amateurvoetballer toch het mooiste water is." Promotie Ooit leek Lodewijk op weg naar een aar dige loopbaan in het profmetier. Op zijn achttiende belandde hij na een proeftrai- ning bij RBC Roosendaal. Hij begon in het tweede elftal, maar in het tweede sei zoen maakte hij halverwege al promotie. „Onder Wim Koevermans", herinnert Lodewijk zich als de dag van gisteren. „Ik moest op de training voortdurend de corners nemen. Vervolgens kwam Koe vermans bij me en vroeg of ik enig idee had waarom dat zo was. Ik had wel een vermoeden, waarna hij me vertelde dat ik zaterdag in de basis zou staan. Dat was tegen TOP Oss, het werd 2-2, Ronald van Oeveren (nu trainer van Bruse Boys) maakte toen nog een mooi doelpunt." Spierscheuring Na vier seizoenen bij RBC kwam er een eind aan het avontuur. „In mijn laatste jaar liep ik een spierscheuring in het bo venbeen op. Daar ben ik voor behandeld, maar de fysiotherapeut heeft me te vroeg laten beginnen, waardoor ik de spier nog een keer scheurde. Ik speelde daardoor weinig. Ik mocht uiteindelijk wel blijven bij RBC, maar dan moest ik wel akkoord gaan met contractverlaging. Dat kon ik niet opbrengen. Ik heb het allemaal sa men met de WCS (spelersvakbond) nog wel aangevochten en later ook gewon nen. Het ging mij niet om het geld, maar om het gelijk." Omzien in wrok doet hij echter niet. „Ik foto Dirk-Jan Gjeltema heb nooit spijt gehad dat ik naar RBC ben gegaan. Ik had eigenlijk gewild dat ik er op mijn twaalfde al had gespeeld, dan had ik misschien nog meer geleerd. Ik heb er veel van opgestoken, tactisch en technisch. De rust aan de bal, het positie spel, et cetera, et cetera, ik heb een goede uitleg van de trainers gehad. De beste trainers? Er springen er twee uit, André Hoekstra en Rob Hellendoorn. Die Hel- lendoorn was een pittige vent. Ik heb on der hem nog eens een trainingskamp bij het tweede gehad, sliepen we in legerten ten en moesten we om beurten wachtlo pen. Die man was gymleraar bij de com mando's geweest en daar was ooit zo'n tent in de fik gevlogen. Dat was dus uit voorzorg, moest je's nachts om drie uur je bedje uit. Ach, op zich had dat nog wel wat ook." Bij Kloetinge heeft hij al jarenlangte ma ken met oefenmeester Diederik Hiensch. „En rustige man", vindt Lodewijk. „Hij is altijd met voetbal bezig. Hij is ook ie mand die de spelers veel vertrouwen schenkt. Hij brandt de spelers nooit af. Het sterke van hem is dat hij soms één van de groep is, om op een ander moment weer die afstand te nemen." Jan Dagevos t even, dat zal Musa Lzijn." Bart Poppe is twee uur lang onafgebroken aan het woord geweest. Het telefoontje op tafel breekt even zijn ver haal. Voor Musa Kanu, de bril jante technicus van Hoek, heeft hij altijd al een zwak gehad. „Je moet eens weten wat hij in zijn jonge leventje al allemaal heeft meegemaakt en toch blijft Musa altijd lachen." Bart Poppe (23), in een onberispelijk witte outfit, begint zijn lange monoloog over voetbal en over thuis met een menselijk trekje. „Ik heb veel vrienden onder negers." Het is de middag voor een trai ning, op een terras met uitzicht op de Axelse kreek. „Ik haal Musa altijd op van het station in Lokeren, maar nu heb ik hem uitgelegd dat hij met iemand anders moet meerijden naar de training." Bart Poppe treft hem later op de avond op het veld en speelt na de training nog even met met het dochtertje van Ka nu. „Tatjana, you take the ball." Thuis, in de praktijk van vader Poppe, die huisarts is in Eksaar- de, is Musa kind aan huis. Bart Poppe: „Mijn vader, die eigen lijk mijn stiefvader is, kent veel negers en zet de deur altijd voor ze open. Behalve huisarts is hij ook clubarts bij Lokeren. Daar heeft hij veel zwarte jongens le ren kennen. Ze komen bijna elke dag even langs om de krant te le zen en lekker'te relaxen. Musa komt regelmatig, Kubu Lembi, zijn broer Nzelo, die bij Club Brugge speelt." „Ik trek zelf ook veel op met die jongens. Ik houd er wel van dat ze zo relaxed zijn. Dat is ook een beetje mijn stijl van leven. Niet te veel drukte maken, genieten van mijn vrijheid. Dat is ook de reden dat ik nog altijd geen vas te relatie wil met een meisje. Ik zeg het altijd eerlijk als ik een vriendin heb: we kunnen eens uit eten gaan, we kunnen wat anders doen, omdat ik een ge zonde jongen ben, maar verder wil ik nog niet gaan. Mijn vrij heid is me heilig. Dat zal ooit Naam: Björn Langeveld Leeftijd: 23 Club: Kloetinge „Mijn broertje Joey, neefje Paul Noya en ik hebben alle drie dezelfde afbeelding op onze kuit laten tatoeëren. Het stelt drie uiteinden voor die in elkaar overlopen. Het is een zelf ontworpen teken van broederliefde, we willen en zullen altijd met elkaar verbonden blijven. We gaan enorm goed met elkaar om, zijn een drie-eenheid en zul len elkaar nooit en te nimmer in de steek laten." „Mijn broertje zit bij de ma rine. In oktober vorig jaar ging hij een halfjaar van huis. Voor het afscheid hebben we toen na wat brainstormen die tatoeage laten zetten. Zodat hij iets van ons op zijn lange reis met zich meedroeg. „In april is hij weer terugge komen. Gelukkig maar. Want hij is niet alleen mijn broer maar ook mijn beste vriend. Paul is weliswaar mijn neef, maar ik beschouw hem als een broer. Die tatoeage geeft blijk van de sterke band tus sen ons drieën. wel eens veranderen. Dan zal er een moment komen dat ik ook een vrouw en kinderen wil, maar ik ben er nu nog niet aan toe." Witte tanden Wat Musa Kanu heeft meege maakt met zijn broer, heeft Bart Poppe zeer aangegrepen. „Zijn broer was een groot talent, maar hij is in een onschuldige opera tie gebleven. Musa heeft er zwaar onder geleden. Dat laat hij alleen niet zien aan de bui tenwereld. Hij lacht altijd maar, altijd die witte tanden bloot. Zoals hij nu is, vrij van blessu res, zal hij Hoek en de tegen standers nog wat laten zien dit jaar. Want zoals Musa kan voet ballen, zie je ze niet veel op dit niveau. Ik speel zelf ook graag met hem, omdat we elkaar zo wel in als buiten het vel d blinde lings aanvoelen." Bart Poppe dankt er misschien wel zijn uitzonderlijke start van het nieuwe seizoen aan. Twee jaar Hoek hebben de 23-jarige Belgische middenvelder de re putatie opgeleverd van een wer velwind op rechts, met een feil loze timing om diep te gaan, maar met een matige voorzet in de rechtervoet. Daar is na de komst van Angelo Nijskens als trainer hard aan gewerkt. „We trainen nu op donderdag altijd specifiek op aanvallen over de vleugel", vertelt Poppe. „De rechterkant en de linker kant trainen apart van elkaar op een lange pass, kaatsen, terug inspelen en een voorzet op de spitsen. Ik heb het gevoel dat mijn trap door die trainingen al veel beter is geworden." Het rendement is er ook naar: drie van de vijf doelpunten in de bekerwedstrijd tegen Kloetinge kwamen van de voet van Bart Poppe, één keer scoorde hij zelf met een hoge inzet, die niet als schot was bedoeld. „Het is wel eens mooi om zelf te scoren", geeft hij toe, „maar ik geniet net zo veel van een voorzet die wordt ingekopt." Dat hij ooit nog eens bij Hoek te recht zou komen, dat had Bart Poppe tot drie jaar geleden niet kunnen bedenken. Hij was eer der voorbestemd om in Lokeren te spelen, in het spoor van zijn oudere broer Wim. „We zijn sa- Bart Poppe is een levensgenieter. „Niet te veel drukte maken, genie ten van mijn vrijheid." foto Peter Nicolai men opgegroeid met een bal, al verschillen we zeven jaar in leeftijd. Wim was in de tuin al tijd aan het voetballen. Hij ver zuimde nogal eens op school en ik bleef op de kleuterschool ook vaak thuis. Ik ging liever voet ballen dan dat ik op school zat." Thuis stond ook alles in het te ken van voetbal. „Mijn vader en moeder zijn gescheiden toen ik net geboren was. Dat heeft nooit geleid tot spanningen. Ik ben groot geworden in een prachtig gezinMijn nieuwe vader was de huisarts van Eksaarde en ik heb hem ook altijd als mijn vader gezien. Pas op mijn twintigste jaar ben ik mijn echte vader op gaan zoeken, daarvoor had ik er eigenlijk nooit naar verlangd. Ik had hem wel eens gezien als hij mijn broer ophaalde, maar het deed me toen nog niets. En nu heb ik twee vaders. Mijn echte vader woont in Brussel en zit in hetzelfde vak als ik. We zijn al lebei vertegenwoordiger en spreken tussen de middag vaak af om samen te lunchen." „Ik was in mijn jeugd vaker ziek dan andere kinderen, omdat er op het bezoekuur altijd zieke mensen in huis kwamen. Die brachten bacteriën mee en in die tijd was ik er vatbaar voor. Daardoor heb ik nu zo veel weerstand opgebouwd, dat ik nooit meer ziek ben. En als ik blessures heb, dan is mijn vader er om ze te genezen." „Voor Lokeren", bekent Bart Poppe, „was ik niet goed ge noeg. Ik had niet de techniek om dat niveau aan te kunnen. Daar om ben ik na mijn opleiding in Lokeren overgestapt naar een kleinere club: Eendracht Zele. Ik heb er twee jaar gespeeld, in een omgeving die meer op een soap leek dan op een voetbal club. Wat daar allemaal gebeur de zeg. We hebben eens een jaar gehad, dat er vier trainers wer den ontslagen." Kabouters Twee jaar geleden kwam Hoek als geroepen. Bart Poppe viel tijdens een testwedstrijd zo op, dat hij gelijk kon tekenen. „Ik had nog twee jaar te gaan in mijn studie in Antwerpen en het was goed te combineren met het op en neer reizen naar Hoek. Dat is nu wel iets lastiger. Ik ben zes maanden geleden begonnen als vertegenwoordiger voor een groothandel in huis- en tuinde- coraties. En zo reis ik door heel België. Ik verkoop, om eens een voorbeeld te noemen, kabouters en kikkers voor in de tuin aan doe-het-zelfzaken en decora ties voor de feestdagen." Daarnaast blijft sport zijn leven beheersen. Hij doet het vaak sa men met zijn broer, die inmid dels getrouwd is en twee kinde ren heeft. „We gaan op zaterdag meestal naar Lokeren kijken, als ik op tijd thuis ben van Hoek. En we hebben allebei een race fiets gekocht. Dat is een nieuwe hobby geworden, naast vissen. Ik heb soms van die momenten dat ik ineens de fiets pak en lan ge tochten maak. Dat ontspant lekker. Soms kan ik er zo in op gaan dat ik alles vergeet. Ik ben laatst op een middag weggere den en ergens ver achter Ant werpen de weg kwijtgeraakt. Het was al één uur 's nachts dat ik weer thuiskwam, zonder licht, zonder eten, zonder drin ken en zondergeld. Mijn moeder was ongerust geworden, maar ik was heel relaxed gebleven." Frits Bakker Hoek en Kloetinge krijgen in de hoofdklasse B niet al leen te maken met een aantal nieuwe tegenstanders, maar ook met tal van nieuwe spelers. Bij veel verenigingen is sprake van een ware volksverhuizing. Zo hebben IJsselmeervogels, Delta Sport en Huizen respec tievelijk tien, elf en twaalf nieu we spelers in de gelederen. Barendrecht Nieuw: Patrick Pak, Rafaël An- drade (SC Feyenoord), André Hordijk (Capelle), René Rabe- link (IJsselmeervogels) en Ro gier Bal (Harkemase Boys). Vertrokken: Brian Notenboom (Capelle), Ali Lesteluhu, Sander Rijsdijk (beiden Doto), Marco van de Heuvel (Spij kenisse)Jan van der Lugt (Excelsior Rotter dam 2), Dennis Janse en Theo Speelmeijer (Xerxes/DZB). Bekendste spelers: Rafaël And- rade, André Hordijk. Trainer: Piet de Rijke. Resultaat seizoen 2000-2001: 10e plaats (hoofdklasse A) Bennekom Nieuw: Gerwin Achterberg (Dovo), Dennis Gerritsen (WA- W), Mark Heimgartner (Dovo), Mare Hendriks (VRC), Michel van de Sommen (Arnhemse Boys) en Angelo van Zwam (WAW). Vertrokken: Stef van Meerveld (werk buitenland), Bart Mason (DTS '35), Kevin Nutt (GVW), Geoffrey van der Pijl (gestopt), Saïd Larossi (gestopt). Trainer: Henne Oostermeijer (tweede seizoen). Bekendste spelers: Dennis van Meegdenburg, Ivo den Bieman Resultaat seizoen 2000-2001:4e plaats Delta Sport Nieuw: EitoI Deekman (ARC), Henk Fraser (SC Feyenoord), Isandro Galina Dias de Sousa (SWSMC), Marvin Gommel (Dordrecht'90), Roël Liefden (FC Den Bosch), Daniël Moreno (SWSMC), Raymond Roos (Kilkenny, Ierland), Jimmy Si mons (Rijnsburgse Boys), Den nis Verweij (Feyenoord, jeugd), Warry van Wattum (Eendracht Aalst), Maarten Atmodikoro (Ado Den Haag). Vertrokken: Nelson da Cruz (Leonidas), Dennis Dekker (DOTO), Nelson Francisco Dias (DOTO), Björn Meeuwse (DO TO). Trainer: Ton Pattinama (zesde seizoen). Bekendste spelers: Henk Fraser, Virgil Breetveld, Warry van Wattum. Resultaat seizoen 2000-2001: 6e plaats (hoofdklasse A) Dovo Nieuw: Richard Beekink (Haar lem), Elroy Asmus (Heracles), Jörgen van Hattem (Huizen), Christiaan Boom (GVW), Pa trick van Zundert (TOP ama teurs), Marco van Ginkel (Ad- vendo), Ronny van Ommeren (DVSA), Raymond Prins (Quick Amersfoort), Ali Öztürk (eigen jeugd), Ricky Andeweg (eigen jeugd), Henri Timmer (FC Utrecht-jeugd). Vertrokken: Michel Boerebach (gestopt), Freek Wittenrood (trainer Candia), Johan Leidek ker (gestopt), Mark Dalstra (stage buitenland), Teunis Wen- neker (Lienden), Matthieu van Ingen (gestopt), Mark Heimgartner (Bennekom), Ger win Achterberg (Bennekom), Menno van Appelen (AFC), Ed ward Sijahailatua (GVW), Klaas Klein (DZC'68) en Joost Versteeg (Merinos). Trainer: Jos Broers. Resultaat seizoen 2000-2001:7e plaats GVW Nieuw: Dennis Bos (IJsselmeer vogels), Gijs Bos (Nunspeet), Kevin Nutt (Bennekom), Julian de Vries (VRC) en Edward Sijahailatua (Dovo). Vertrokken: DickHoefakker (Blauw Geel'55), Mounim el Morabet (SDC Putten), Jan Oosterhuis (Achilles Veen), Fa bian Maaskant (DTS'35), Jur- gen Terschegget (De Merino's) en Jan van Rabenswaay (ge stopt). Bekendste spelers: KhalidBen Lahsen, Jan Gaasbeek Trainer: Arie Schans. Resultaat seizoen 2000-2001:9e plaats Huizen Nieuw: Raymond Bronkhorst (ADO'20), Martijn Gootjes (ADO'20), Roy Witteman (ADO'20), Frank Aboikoni (AFC), Dennis van der Steen (Elinkwijk), Arnold Klein (EDO), Erwin van der Lugt (FC Lisse), Christian Brons (SOI Soest), Ronald Callenbach (ei gen jeugd), Karom Chahider (ei gen jeugd), Rida Gourimate (ei gen jeugd), Wouter van Toor (eigen jeugd). Vertrokken: Jörgen van Hattum (DOVO), Tibet Arax (FC Hilver sum), Arnold van Houten (FC Hilversum), Mare Kroeze (FC Hilversum), Meivin Donleben (FC Omni world), Ab Plugboer (FC Omniworld), Pascal Jongs- ma ('s-Graveland), Kees Bank (Marken), Lorenz Beukers (IJs selmeervogels), Niels Gerestein (IJsselmeervogels), Renzo Wie- mer (gestopt). Trainer: Roy Wesseling (eerste seizoen, komt van ADO'20). Resultaat seizoen 2000-2001:6e plaats Roda Boys Nieuw: Mark Damen (De Tref fers), Jeroen Vermeulen (Achil les Veen), Pascal Rijkers (Wil- helmina), Arno Schreuders (Achilles Veen), Maurice Hau- brich (B rakel). Vertrokken: Arie Vernooy (ge stopt), Tom Bakkers (Desk), Ar jan Nieuwkoop (Noad'32). Trainer: John van Nielen. Resultaat seizoen 2000-2001: kampioen eerste klasse. SDVB Nieuw: Dick Eilander (SDC Putten), Alfred Knippenberg (Rhenen), Kamal el Makrini (Unitas), Samir el Makrini (Ar gon A1André Prins (Renswou- de), Johan Scholten (IJssel meervogels). Vertrokken: Matthias van Beek (Lunteren), Robert van den Berkt (stopt), Patrick Biemans (Valleivogels), Gerben Keuning (DTS), Martijn van Leeuwen (WOG-zat), Rick Rijssemus (Lunteren), Jurrien Scheele (Lunteren)Erik van Veldhuisen (Valleivogels) en Robert Winge- laar (stopt). Bekendste speler: Alfred Knip penberg. Trainer: Gerard Top. Resultaat seizoen 2000-2001: kampioen eerste klasse. Sparta Nijkerk Nieuw: Jos Bouw (Veensche Boys), René de Bi'ee (Soest), Ed win de Kruijff (Veendam) en Ri chard Rademaker (WZ). Vertrokken: Remco Bangma (WHC), Steffen Chang (Roda), Ronald Dokter (Veensche Boys), Eric Doppenberg (Lunteren) en Marchel Kamphuis (Spaken burg) Bekendste speler: Edwin de Kruijff. Trainer: Tijs Schipper. Resultaat seizoen 2000-2001:3e plaats Spijkenisse Nieuw: Achwin Adriaans (Ca pelle), Edwin Berkemeijer(SW SMC), Aad Bozuwa (Excelsior Maassluis), Wesley Doest (Dor drecht'90), Marco van den Heu vel (Barendrecht), Chris en Mi- chiel Kloppenburg (Excelsior Pernis), Oner Sang Yong (Spar ta). Vertrokken: Wesley Franken, Randy Doest (beiden Zwart Wit'28), Eric Heerenveen (FC Meppel), Edson Jardim (SW SMC), Rob van der Meer (HBSS). Bekendste spelers: Fred Lagen dijk, Aad Bozuwa. Trainer: WimTijl. Resultaat seizoen 2000-2001: tweede plaats eerste klasse B (gepromoveerd via nacompeti- tie). IJsselmeervogels Nieuw: Arne van de Berg (Lis- se), Lorenz Beukers (Huizen), Salvador Cabeza (Elinkwijk), Sander Duindam (Zuidvogels), Niels Gerestein (Huizen), Jan Pieter Hartog (eigen jeugd), Geurt Koelewijn (Nunspeet), Paulo Meijndershagen (AZ), Stefan Spring in 't Veld (Nun speet), Maringo Vlijter (Zuidvo- gels). Vertrokken: Dennis Bos (GVW), Joost Heek (B-selec tie), Henk Huijgen (gestopt), Gerlof Kwakkel (gestopt), René Rabelink (Barendrecht), Gerrie Schaap (OJC Rosmalen), Johan Scholten (SDVB), Bonnie Steenman (SVM-Boys), René Stemerdink (Oriënt), Abel van Willigen (DVS'33), Bekendste spelers: Raymond Graanoogst, Tom Kaak, Theo de Graaf. Trainer: Jan van de Berg. Resultaat seizoen 2000-2001: 9e plaats (hoofdklasse C) Zwart Wit'28 Nieuw: Dino Lima (ARC), Ed ward van Leenen (Katwijk), Mario van 't Wout (RWH), Pa- trik Pot (WOR), Feriy Schaafs- ma (Doto), Wesley Franken, Randy Doest (Spijkenisse). Vertrokken: Danny van der Krogt, Ricardo Baas, Peter Wic- kel (allen Neptunus), Xander van der Veeke (ASWH). Bekendste spelers: Jan Flok- stra, Ferry Seton, Raymond en Michel Visser Trainer: Philip den Haan. Resultaat seizoen 2000-2001: kampioen eerste klasse. Jan Dagevos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 19